Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Peti06 válasza Peti06 (#70849) üzenetére


Peti06
csendes tag

Bocs, kikapcsolni kitudom ha kb. 10 másodpercig nyomom a "power" gombot folyamatosan, de resetelni/kétszer csippanni az Istenér sem akar hiába nyomom hosszan bekapcsolásnál.

(#70852) Peti06 válasza A`rpi (#70850) üzenetére


Peti06
csendes tag

Igen, én is rengeteg hozzászólást videót kerestem ilyen esettel kapcsolatban, de kb. senkinek nincs ilyen problémája. Persze az is igaz, hogy nem sokan kapcsolják be HDD nélkül a konzolt. Nekem pedig nincs benne HDD, de szerintem képet így is kellene adnia, ezért kérdeztem hogy érdemes-e belefektetnem egy HDD vásárlásba, hogy ezzel esetleg megoldódhat-e a probléma vagy kizárt, hogy a "fekete képet" a HDD hiánya okozhatja. Bár azt sem értem hogy resetelni miért nem tudok (ha már a kikapcsolásra közben sikerült rájönni).

(#70853) A`rpi válasza Peti06 (#70852) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

500GB SS-ben nincsen beépített memória.
(Ez csak a 12GB változatok kiváltsága.)
(Pontosan nem rémlik hogy viselkedik a gép ilyen esetben HDD nélkül.)

Tegyél bele próbaképp egy HDD-t hátha.

(#70854) Peti06 válasza A`rpi (#70853) üzenetére


Peti06
csendes tag

Várjunk csak, amiről szó van az egy 12GB-os (CECH-4004A) Super Slim konzol, tehát akkor ha jól veszem ki a szavaidból ebben gyárilag nem is volt HDD ? A 12GB az a belső memóriája? Ha ez így van, akkor viszont mégis csak magával a konzollal lesz valami gond, mert használnia kellene a belső memóriáját, tehát a HDD hiánya nem okozhatja a problémát, mivel gyárilag sem volt benne.

(#70855) perge666 válasza Peti06 (#70851) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem ha nincs benne integrált SSD,akkor hiába várod a csodát.
Esetleg próba erejéig nem tudsz kérni egy HDD-t?

(#70856) Sanyi.mTs válasza perge666 (#70855) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

szerintem a 12GB-s változatnak el kellene indulnia hdd/ssd nélkül is, mert akár tölthetsz le rá pár 100MB-os ki játékokat is.

(#70857) supercow


supercow
őstag

Lehet hogy 500GB-os volt, kiszedték belőle a HDD-t és eladják 12GB-osként.. Ha esetleg használtan lett véve, nem tudom a részleteket.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#70858) Prime110 válasza fausto (#70845) üzenetére


Prime110
aktív tag

De bizony, hogy van magyar nyelv digitális vásárlásban is! :)

(#70859) Peti06 válasza supercow (#70857) üzenetére


Peti06
csendes tag

Valószínű, hogy eredetileg is 12GB-os volt, mert a konzolon a garanciamatrica teljesen ép, tehát szétszedés nyomai nem látszódnak valamint sértetlenül rajta van a CECH-4004A cimke is, ami ha jól gondolom csak a 12GB-os verziónak a modellszáma. Ha látszódna, hogy beleturkáltak már, akkor nem is agyalnék, hogy mi lehet a problémája, de így hogy sértetlennek tűnik, ezért furcsa nekem, hogy mi tud ebben így elszállni. Ilyen hibára neten sem találtam rá. Tényleg jó lenne egy próba vinyó. Egyébként ha egy bármilyen más 2,5" Sata HDD-t belerakok, akkor a gép egyből fel kell hogy ismerje? Vagy nekem kellene még PC-ről valamit rátelepíteni, hogy lássa a PS3?

(#70860) Tegla80 válasza Peti06 (#70854) üzenetére


Tegla80
addikt

mikor hdd kerul egy 12gb -os SS-be es ramasolod a belso ssd-tartalmat,utan visszaut mar nincs a 12gb-ra hdd kiszedesekor.... Lehet hulyeseget mondok,de nekem valami ilyen remlik.
Szoval hdd bele es penen a fw es kiderul...

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#70861) A`rpi válasza Tegla80 (#70860) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

12GB Super Slim esetében:

Ha kikerül a HDD/SSD abban az esetben első indításnál megkérdezi beépített memóriát kívánod e használni.

Ebben az esetben ha rámész az igenre, külső tároló összes adatát bukod, mivel mikor vissza teszed akkor már semmit nem "lát" letöltött cuccokból.

Onnan tudom egyszer vettem egy 12gigás gépet, amiben nem volt beépítő keret, HDD kijött, én leokéztam, utána szedhettem le mindent újra. :W

Szóval 12GB alapverziónak bármikor kell képet adnia, HDD nélkül is,
ha ez nem valósul meg akkor probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#70862) Tegla80 válasza A`rpi (#70861) üzenetére


Tegla80
addikt

Oks.
Akkor hulyeseget irtam. :B

Sony® & PlayStation®

(#70863) Peti06 válasza A`rpi (#70861) üzenetére


Peti06
csendes tag

Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget! Akkor végülis zárásként maradhatunk abban, hogy nem a HDD hiánya miatt nem ad képet. Tehát biztos, hogy magával a konzollal lesz a probléma. Nekem már ez is nagy segítség, mert akkor így nem veszek feleslegesen HDD-t.

(#70864) A`rpi válasza Peti06 (#70863) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ahogy korábban mondottam, HDD-vel érdemes lenne megnézni azért.

Helyi infó boltba ha szépen megkéred az eladót, szerintem minden további nélkül próba erejéig be tudjátok tenni a PS-be. Ha működik elhozod, ha nem ottmarad. :K

(#70865) echterion válasza Elims (#70844) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem bőven. Ha nem kellene végigvárni újra a telepitési mizériát, csak átkerülne az egész egy ssd-re, már csinálnám is. Nagyon sok idő megy el két futam között a töltögetéssel. Gondold el, főleg a jogsis részeknél, mikor csak két-három kanyar miatt többet tölt a gép, mint amennyit pályán vagy. De számomra a versenyek között is végeláthatatlan időnek tűnik. Ha mindezt megfejeld azzal, hogy erősen korlátozott időmennyiség áll rendelkezésre a játékra, akkor pláne megéri.
Az 5-7 év meg viccnek is rossz. Egy ilyen zárt helyen, ha masszivan használod napi szinten, hamarabb fog bekrepálni a vinyó, mint az ssd (plusz nem ennyi időre vannak tervezve a mai hdd-k sem, ez nem éri meg a gyártónak). Párom gépében három éve van ugyanaz a 60gb-os agility3 és semmi lassulás. Pedig ő napi szinten használja a laptopját.

**********

(#70866) Sanyi.mTs válasza echterion (#70865) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Laptopban gondolom működik a trim

(#70867) A`rpi válasza Sanyi.mTs (#70866) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Lassulás dolog egy picit fel van fújva, persze belassulhat a lineáris írás olvasás, de egy mai SATA3 SSD ha a felére be is lassul még akkor is hozza egy HDD sebességét, véletlen elérés pedig még mindig a töredéke, és lényegében ugye ezért tud gyorsabb lenne egy HDD-nél, mert itt az a bizonyos érték közelít a 0 milliszekundumhoz.

Átlagos felhasználás mellett nem kell félteni az SSD-ket.
Van az én tulajdonomban is régebbi 32GB darab, mai napig teszi a dolgát, első generáció közüli lehet. Ismeretségit kőrben is pár darab gyári SSD-s tábla PC ami szintén teszi a dolgát, pedig már nem mai darabok azok sem. HP2710

Nem azt mondom minden SSD-jó, de némi utána olvasással ha kifog az ember egy normális kiforrott darabot, amin nem kell FW-t cserélgetni, azzal hosszú távon remélhetőleg nem lesz különösebb gond.

[ Szerkesztve ]

(#70868) ladlac


ladlac
tag

Debrecenben/Budapesten tudtok olyan szervízt, akik esetleg kontroller javítással is foglalkoznak? Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Vagy nem éri meg javíttatni? Korábban már írtam, szétszedtem megtisztítani, azóta nem kapcsol be, pedig már próbáltam mindent, amit lehet.

(#70869) Tdizsolt válasza ladlac (#70868) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Ha nem az akku kábele tört meg,akkor lehet,hogy a szalag sérült benne... :F

Budapesten van a Mihálkovics u 18. szám alatt a Sony hivatalos márkaszervize, egy telefont megér,hogy foglalkoznak e vele,de nem biztos,hogy megéri.
Náluk egy garancián túli,vagy sima javítás előtti bevizsgálás (konzolos) is 4-5K körüli összegbe kerül...Egy kontrollernél,ha javítják gondolom ez némiképp olcsóbb,de ha a jav. költséget+ az anyagot nézzük,biztos többe kerül majd,mint itt egy használt gyári kontroller...

Szerk:

Ez is megér egy telefont.... :K

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#70870) Elims válasza fausto (#70845) üzenetére


Elims
veterán

Ja igen.Meg nem biztos akkor sem ha nem magyar store-ra regisztràlt.

LDave: Igazad van..magambòl indultam ki. :-/
Én nem adom el a gépet.

Echterion: "...nem ennyi időre vannak tervezve a mai hdd-k sem..."

Most aztàn megnyugtattàl.. :-/ Pedig én ùgy kalkulàltam.
Mondjuk mostanàban jòval kevesebbet megy a gép.

Árpi: "Lassulás dolog egy picit fel van fújva..."

Amit írtam nem tapasztalatbòl írtam csak amit ebben a topikban olvastam.Nekem az a mondat elég volt ahhoz+az àra,hogy hdd-t vegyek.Nekem tökéletes.
Viszont ha én is olyan jàtékokkal jàtszanék leggyakrabban mint a többiek,hogy sokat tölt és csak az lenne telepítve a gépre akkor megérheti egy kisebb ssd.

(#70871) ldave válasza Elims (#70870) üzenetére


ldave
félisten

Én se eladni tervezem a PS4 megvétele után, megy majd a dobozába és hosszú pihenésre indul a PS2 és a Wii mellé, a szekrényben :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#70872) fausto


fausto
addikt

Nem tudom, hogy hiba, akció vagy ez a normális, de a Resident Evil Revelation 2 EP1 ingyenes az USA store-ba. Az EU-ba ez 4.99GBP.

(#70873) echterion válasza fausto (#70872) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, megvettem, szépen engedte is. Este megnézem a gépemen is. Ez most a teljes játék egyébként?

**********

(#70874) A`rpi válasza echterion (#70873) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Teljes játék, 100kb-os unlock, és az trial, ami 2859MB. :K

Belenézek, kíváncsiságból, nekem már majdnem le is jött.

(#70872) fausto
Köszi a tippet, legyen bármilyen is ez a játék.

[ Szerkesztve ]

(#70875) fausto válasza echterion (#70873) üzenetére


fausto
addikt

Ez alapján nem véletlen, viszont az EU store-ba a PS3 verzió még mindig fizetős. Mind1, szedjétek, amíg lehet :D
Ja, és ez csak az első fejezet. a játék kb. negyede, ha tetszik, a többit meg kell venni. Egy izmos demónak megteszi...

(#70876) crue válasza fausto (#70875) üzenetére


crue
őstag

Most már ingyen van a PS3-as is.

(#70877) fausto


fausto
addikt

Új akciók az EU store-ba.
(Kicsit igénytelen módon, ömlesztve minden platformra)

(#70879) echterion válasza fausto (#70875) üzenetére


echterion
nagyúr

Kipróbálom, ha megjön a kedvem hozzá, akkor megveszem a többit is. Tetszik ez az irány, nekem megfelelne ez a többi játéknál is.

**********

(#70880) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! 12 gb-s super slim gépbe szeretnék beletenni egy 320 gb-s hdd-t Kérdésem az, hogy ilyenkor is kell usb-s háttértárra pakolni a dolgokat (mentés, firrmware) vagy ilyenkor átpakolja a 12 gb-ről magának a cuccost? Előre is köszi a válaszokat! :R :R

(#70881) A`rpi válasza lipido (#70880) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

" vagy ilyenkor átpakolja a 12 gb-ről magának a cuccost?"

Mindent át rak magától. Szóval nem kell pendrive rendszerszoftverrel. 12GB GB Super Slim esetében.

(#70882) lipido válasza A`rpi (#70881) üzenetére


lipido
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#70883) lipido válasza A`rpi (#70881) üzenetére


lipido
senior tag

Saját magának meg is formázza fat32-be?

(#70884) A`rpi válasza lipido (#70883) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Megcsinál mindent "magának". (Saját file rendszere van.)

(#70885) lipido válasza A`rpi (#70884) üzenetére


lipido
senior tag

:R :R :R

(#70886) RangerFox


RangerFox
veterán

Ps3-ról Pc-re milyen módon lehet játékmentést másolni?

(#70887) A`rpi válasza RangerFox (#70886) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Prendrive segítségével. (Már amely játékot ki lehet tenni.)

Esetleg BackUp funkcióval. (Másol minden mást is. )

(#70888) onlineair


onlineair
tag

Mik a tapasztalatok a move szett használatakor sötétben, rendesen használható vagy szükséges némi fény a normális működéshez. A kinecthez ugyebár szükséges.

(#70889) Pityu89 válasza onlineair (#70888) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nekem nem volt baj a sötétben. Igaz a fagyi vége világít.

(#70890) Sanyi.mTs válasza onlineair (#70888) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a fagyi világít.
amíg volt nekem én nem próbáltam sötétben

A`rpi (#70884)
vinyó cserénél akkor elég csak bedugni az újat, megtörténik a formázás és mehet a játék? ssd-re való csere miatt kérdem (sima slim ps3)

[ Szerkesztve ]

(#70892) Tegla80 válasza Sanyi.mTs (#70890) üzenetére


Tegla80
addikt

Csak 12gb SuperSlim eseten mukodik ez.....sima slim eseten kell penen az aktualis fw is.
(SS-nel a 12gb-rol rakja at a mar mukodo komplett rendszert,ezert nem kell kulon a pen)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#70893) crue válasza onlineair (#70888) üzenetére


crue
őstag

Kis fény azért nem árt. Ha pedig olyan a játék, hogy látod magad a képernyőn, akkor rendes megvilágítás kell. Pl. Wonderbook játékok esetén.

(#70894) Bogyi007 válasza onlineair (#70888) üzenetére


Bogyi007
veterán

Én mindig kapcsoltam extra fényt hozzá.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#70895) DVlad válasza onlineair (#70888) üzenetére


DVlad
őstag

Én sosem kapcsoltam hozzá világítást. Minden fagyi világít és a tévé is, ez elég volt L B P és ToyStory játékokhoz. Persze lehet, hogy az is számít, hogy 50" a tv és a távolság is kb. csak 2 - 2.4 méter, ezért a képernyő fénye is jelentős.

(#70896) fausto válasza crue (#70893) üzenetére


fausto
addikt

Én egy csomószor játszottam sötét szobába és nem volt vele gond.

(#70897) crue válasza fausto (#70896) üzenetére


crue
őstag

Akkor ok. Mondjuk van, amikor kamera nem is kell hozzá, csak a mozgásérzékelőre hagyatkozik, akkor sem kell fény. Viszont a Wonderbookos dolgot fenntartom, mert ott már félhomályban is elég mákos tud lenni a kép, ha meg sötétebb van, akkor panaszkodik, hogy nem látja a könyvet.

[ Szerkesztve ]

(#70898) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok!

A FC4-ben a gyűjthető növényekkel mit tudok/lehet csinálni. Az állati bőrökből a tarisznyák, tokok, táskák bővülnek ez okés. De a növényekkel mi a teendő?

(#70899) crue válasza Petreszku (#70898) üzenetére


crue
őstag

Azokból tudsz szurikat kraftolni.

(#70900) A`rpi válasza Petreszku (#70898) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Nem vagyok fc-s gyógyító főzetek? Tutoril biztos volt, vagy lesz attól függően hol tartasz a sztoriban.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.