Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) gyuszaa válasza nokia párti (#46000) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nem butítottnak szoktuk nevezni a kisebb csíkszélességgel gyártott alkatrészeket, amik így kevesebbet fogyasztanak s ezzel kevesebb hőt termelnek.

Kapd szét, sűrített levegő és mx4 paszta.

Hozzátenném nálam ebben a melegben is halkan teszi a dolgát valóban.

(#45982) Darth_Revan

Szép csomag, RDR is jó játék.

(#46002) eszgé100 válasza nokia párti (#46000) üzenetére


eszgé100
őstag

Az en slimem meg sem nyikkant alatta, szinten kb 20 fok volt a szobamban, pedig jatszottam vele egy egesz napot egyhuzamban

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#46003) DM-Fan válasza nokia párti (#46000) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem meg a te géped van hihetetlen szar állapotban, lehet, hogy csak napjai vannak hátra. Nálam a legutóbb decemberben újrapasztázott, eredetileg 40 GB-os CECHH04 FAT 23-24 fokos szobában 3-4 órányi Last of Us után is csak második fokozatban duruzsol.
Amúgy pl. az Uncharted 2-3 sem terheli kevésbé a gépet, szóval nehezen hiszem, hogy ott nem pörög ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#46004) akos90 válasza nokia párti (#46000) üzenetére


akos90
tag

Ha 20 C° lesz a szobámba akkor ki próbálom én is, de jelenleg 27 C° így nálam tuti a turbina hang. Tényleg annyit tudsz tenni, hogy sűrített levegő + újra pasztázás. Nálam Uncharted 3 20 C° szobában talán 1-el nagyobb fokozatba kapcsolt a hűtése. Hozzá teszem télen lett pasztázva mx2-vel amit decemberben ellenőrizni fogok hogy hogy áll.

Meg persze ha valahogy valamikor lesz last of us demo! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46005) Mister_X válasza gyuszaa (#46001) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Miféle sűrített levegő? Ha már szétkapja, akkor rendesen mossa ki a bordákat, száradjanak meg, kenje újra a procikat és szereje vissza.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46006) DM-Fan válasza Mister_X (#46005) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Így van. Ráadásul gyakran maga a sűrített levegő öli meg az elektronikát, mert sokszor cseppfolyós állagú cucc is a nyáklapra kerül belőle, ami zárlatot okozhat. Sokan nyírták már ki így a PC-s alaplapjukat. Semmi szükség sűrített levegőre, csinálja végig, amit a cikkemben íram és újszerű lesz a gépe.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#46007) Helmoras válasza DM-Fan (#46006) üzenetére


Helmoras
őstag

Nekem is olyan van, fagyasztani is tud ha fejjel lefelé fújsz vele, de aki áram alatt hagyja a masinát vagy nem vár pár órát ilyenkor bekapcsolás előtt az magára vessen, azért a sűrített levegő megfelelően használva nem rossz dolog. Továbbá az átlag felhasználó nem ért a dologhoz annyira hogy szétszedjen "kimosson" pasztázzon stb., nem rossz a levegő azért ilyenkor, más kérdés hogy bizonyos üzemidő/élettartam után a pasztázásnak sokkal több haszna van mint egy kis fújkálásnak. Ajánljátok fel a segítségeteket neki hogy átpasztázzátok neki 2 sörért és kész is :)

(#46008) #49155328 válasza DM-Fan (#46006) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem egy Bestway 2x2 literes pumpa a légfújó, csőszűkítéssel. :D

(#46009) gyuszaa válasza DM-Fan (#46006) üzenetére


gyuszaa
őstag

Ha függőlegesen tartod biztos nem fog cseppfolyós formában kijönni belőle, azt ne mondjátok már veszélyes egy sűrített levegő mert lehidalok.
A bordán kívül is meg lehet tisztogatni a lapot, akkor már alapos munkát végezzen, szellőző nyílásokat is ki lehet fújni.

[ Szerkesztve ]

(#46010) Dancii válasza Darth_Revan (#45982) üzenetére


Dancii
csendes tag

Szép kis pakkod van gratula :)

Hidd el nekem tetszeni fog a Ni No Kuni..először énis úgy voltam vele, hogy háááát..de aztán megtetszett :)
Meg most a Tales of Xillia-t próbálgatom, az is egész jó :)

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#46011) gyuszaa válasza DM-Fan (#46006) üzenetére


gyuszaa
őstag

Megnéztem a cikkedet.

"A bordák közét fújjuk ki nagy nyomású levegővel, a másik oldalról pedig szívjuk ki a szennyeződést porszívóval!"

Hozzátenném a hűtőlapátok kifújását sem tartanám felesleges dolognak.

Amúgy már próbáltad a gpu-ról levenni a kupakot és úgy is átpasztázni?

(#46012) bostone


bostone
addikt

Használt cuccnál mire érdemes figyelni?
250 GB-os, kb mennyit ér ma a piacon?

(#46013) DM-Fan válasza gyuszaa (#46009) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én úgy ahogy volt elmostam a gépházat folyóvíz alatt, ahogy a bordákat is beáztattam mosószeres vízbe, majd hagytam kiszáradni. Nem kellett sűrített levegő, csak akkor van rá szükség, ha valaki lusta mosogatni. A ventillátor-lapátokat először porolóecsettel tisztogattam meg, majd alkoholos párnával áttörölgettem őket mindkét oldalról. Az alaplapot meg nem hogy meg lehet, de meg is kell tisztogatni. Erre is tökéletes a porolóecset és a porszívó.

Igenis veszélyes a sűrített levegő. Sokan nem tudják, hogyan kell használni és már itt a PH-n is jópár esetet olvastam, amikor attól szállt el az alaplap, hogy mondjuk belefújt a RAM-slot-okba, ahol maradt némi cseppfolyós gáz és zárlatot okozott. Szóval igenis oda kell figyelni. Zárt PS3-ba tuti nem fújnék be vele. Ahogy oda kell figyelni azon pasztákra is, amelyek vezetnek (az MX-ek szerencsére nem ilyenek).
Amúgy nálunk a cégnél nem is használják a sűrített levegős palackokat az informatikusok sem, egyrészt mert drága, másrészt meg mert biztonságosabb megoldást alkalmaznak: van nekik célszerszám, egy porszívóra hasonlító eszköz, ami nem szív, hanem fúj, de valami bivalyerővel. A palackos levegő elbújhat mellette. De ha van otthon pl. modellfestésre használt kis kompresszor, akkor az is jó lehet. Ott nem jön folyadék a csőből, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#46014) gyuszaa válasza DM-Fan (#46013) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nyilván én is úgy értettem, hogy szedje szét és utána használjon sűrített levegőt mert felkavarni a port belül ami majd ugyanúgy lerakódik nincs sok értelme.

Sűrű használatnál nyilván kifizetődőbb egy kompresszor de itt most magánszemélyről beszélünk, persze bármi megtörténhet, ugyanúgy egy ESD, de minimális sütnivalóval ezeket el lehet hárítani. És itt szó nem volt ezüst alapú pasztáról, de köszönjük a felvilágosításokat.

(#46015) DM-Fan válasza gyuszaa (#46014) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nyilván, csak sütnivalója nem mindenkinek van. Illetve ha már teljesen szétszedi, akkor jobb megoldás a mosás: alaposabb, mint a levegőfújó.

Amúgy most is épp a Last of Us-t tolom már 2 órája és még mindig alig duruzsol a gép, pedig 24,9 fok van idebenn.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#46016) nokia párti válasza DM-Fan (#46003) üzenetére


nokia párti
őstag

"Szerintem meg a te géped van hihetetlen szar állapotban, lehet, hogy csak napjai vannak hárta"
Ne ijesztgess már. :DD :DDD Jó, hogy ha 2-300 óra van a gépbe, ezen idő alatt is igényesen volt vele bánva, szép is lenne, ha beadná a kulcsot.

"Amúgy pl. az Uncharted 2-3 sem terheli kevésbé a gépet, szóval nehezen hiszem, hogy ott nem pörög ugyanúgy."
Na pont ez az! Ott ezt sosem csinálja, imádom az Uncharted 2 multiját, sokszor 4-5 óráig is multizok benne, de mondom ott nincs turbina effektus.

Szerk: Most jól lehűlt a levegő, adok neki egy próbát( mármint a Tlou-nak )

[ Szerkesztve ]

(#46017) Mister_X válasza nokia párti (#46016) üzenetére


Mister_X
nagyúr

君をPS3が死ってある!
き し

Meg fog halni a PS3-ad!

Egy takarítás kijár azért neki. Jobb félni, mint megijedni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46018) nokia párti válasza gyuszaa (#46001) üzenetére


nokia párti
őstag

Nem butított? Ne viccelj már! Láttál már szétszedve Fatet? A hűtés még alulméretezetebb lett, szerintem a kissebb csíkszélesség nem indokolja ennyire drasztikusan a hűtés csökkentését. A power és wlan jelző ledek, és tápkapcsoló kispórolásával mi a helyzet? Árott az valakinek?-Nem. Mégis kivették belőle.
Ráadásul az az elhúzható fedlap, na attól a hideg is kiráz komolyan, nagyon olcsó, kínai feelinget ad a gépnek.

Egyébként meg Júniusba lett kitakarítva/újrapasztázva MX4-el a gép.

(#46019) dilipok válasza nokia párti (#46018) üzenetére


dilipok
veterán

az h koltsegcsokkentes, mond neked valamit? Mukodik az "alulmeretezett" hutessel a gep? Igen. Persze en ertem, h nem tetszik, meg a fathoz hasonlitgatod, amivel nincs baj. De ettol meg nem mukodeskeptelen a gep.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#46020) gyuszaa válasza nokia párti (#46018) üzenetére


gyuszaa
őstag

Nem indokolja? 210 watt-ról csökkent 70 wattra a fogyasztás a legelső szériához képest ( 90nm vs 40nm), ami nem igényel olyan nagy hűtést ( egy HR-02 Macho passzívan ellenne vele ) és én sem úgy tapasztaltam, hogy nagyon tekerne a venti.
Hardveresen nem butított, épp, hogy az ellenkezője a gyártástechnológia szerint.

Ezeket amit felsoroltál mind olyan dolog amivel csak csökkenteni lehet a gyártási folyamat költségét és eggyel kevesebb hibatényező, mint a csodás beszippantóban maradt lemez a ylod esetén.

(#46021) Mister_X

Erről régebben hallottam, de aláírom nem lényes csak érdekesség képpen írtam a leszapult elhúzható fedlap miatt.

[ Szerkesztve ]

(#46021) Mister_X válasza nokia párti (#46018) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Slimen sincs tápcsatlakozó, a hűtés is kisebb, mint a fateken. Hidd el, a csíkszélesség csökkentés azzal jár, hogy kevesebbet eszik a hardver, így kevesebb hőt termel - kisebb hűtésrendszer is megteszi.

@gyuszaa: öt másodpercbe se telik kiszedni a YLOD esetén beragadt lemezeket.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46022) nokia párti válasza dilipok (#46019) üzenetére


nokia párti
őstag

Igen tisztában vagyok vele, hogy a generáció végén ki kellett dobni egy ilyen gépet.
Az lenne még a szép, ha a Sony kiadott volna egy szériahibás 1 éven belül elpukkanó gépet. Szépen mennének vissza a gépek 1 éves garancián belüli javításra, ami egyben a Playstation üzletlánc végét is jelentené.

(#46023) gyuszaa válasza nokia párti (#46022) üzenetére


gyuszaa
őstag

Na ezt jól látod, biztos van már gyakorlati tapasztalatuk a mérnököknek az ötödig generációnál.

(#46024) dilipok válasza nokia párti (#46022) üzenetére


dilipok
veterán

ebben az esetben nem ertem a hutes milyensegen valo felhaborodast :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#46025) DM-Fan válasza gyuszaa (#46023) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem lennék meglepve, ha a PS4 első egy-két szériája szintén nem lenne konstrukciós hibáktól mentes. Ezért sem szabad az első szériából vásárolni sosem, meg kell várni az első hardveres revíziókat, illetve a második-harmadik generációs gépeket. Addigra az áruk is csökken vagy 30%-ot.

Get Moded!

(#46026) gyuszaa válasza DM-Fan (#46025) üzenetére


gyuszaa
őstag

Pontosan. :K

(#46027) MasterMark válasza DM-Fan (#46025) üzenetére


MasterMark
titán

De ezt egyszer már mind a két cég eljátszotta. Most megint fogják magukat, és nem figyelnek oda erre vajon? :U

Switch Tax

(#46028) DM-Fan válasza MasterMark (#46027) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Egy új terméknél bármi megeshet, a legjobb odafigyelés és jószándék mellett is. Erről szól a termékevolúció: a felhasználói tapasztalatok alapján lehet egy termék kezdeti, tesztelési fázisban ki nem bukott hibáit feltárni és kijavítani. Ez az ipar legtöbb területén így van, legyen az autógyártás, elektronika, sőt, ha belegondolsz még a gyógyszergyártás is, ahol szintén az emberen való tesztelés után alakul ki a végleges termék. Csak itt ugye az első széria vásárlói a tesztalanyok is. Ugyanakkor azért remélhető, hogy talán kisebb számú meghibásodás lesz a PS4 kapcsán: ma már kisebb a csíkszélesség, alacsonyabb a hőtermelés, kicsit fejlettebb a félvezetőgyártás is, de ez még sajnos mindig nem garancia arra, hogy valamit nem méreteznek alul, vagy nem kerül gyártásba hibás szériájú memóriachip, selejtes FET, stb. Meglátjuk, reméljük a legjobbakat, de nem fogok elsők közt a boltba rohanni a PS4-ért az biztos. Ennél már több tapasztalatom van, illetve az életkoromból adódóan is tudok várni, nem hajt a gyermeki türelmetlenség.

Get Moded!

(#46029) Totheground


Totheground
addikt

Tudom, hogy már nem gyártják, de esetleg lehet még valahonnan szerezni új (read: nem használt) FAT gépet?

Ha nem, akkor feladom, és veszek egy slimet, aztán max ha keyembe akad valami jó ps2 játék, akkor elkezdek gondolkodni.

@Mister_X
Azona mondaton még dolgozz kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#46030) nokia párti válasza Totheground (#46029) üzenetére


nokia párti
őstag

Sajnos nagyon ritka, néhány beragadt készletű gép lehet még itt-ott, de azokat általában aranyban mérik.

(#46031) Totheground válasza nokia párti (#46030) üzenetére


Totheground
addikt

És ez esetben a slim/superslim-ek közül melyik ajánlott? 500 gigás SS-et néztem az eőbb, szerintem az a hely elég kéne, hogy legyen. Vagy ajánlott nagyobb / másik model?

Konzolokban nem vagyok otthon.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#46032) nokia párti válasza Totheground (#46031) üzenetére


nokia párti
őstag

Inkább vegyél "sima" Slimet, annak nincs gagyi kínai kinézete, és nem spóroltak ki mindent belőle, van még anyag rendesen benne, és egész megbízható is.

(#46033) nokia párti válasza Totheground (#46031) üzenetére


nokia párti
őstag

Én egy beragadt készletű 60 GB-os PS3ért még a lelkem is eladnám. :D
Gyárthatna a Sony még egy pár darabot... :DD :C

(#46034) Mister_X válasza Totheground (#46029) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most mé'? Az igéknek nincs jövő idejű alakja, én úgy tudom, hogy -te alakban + "létigével" lehet ezt kifejezni. Vagy akkor hogy?

Jaa, a -te alakod rontottam el. "死んで"

@Totheground: egyes helyeken még kapni Slimet, de végső soron egy SuperSlim is megteszi. Van egy bolt, ahol Angliából kapnak bontatlan gépeket, amiket max. újrapasztázni kell csak (ezt azért elvégzik).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46035) Zigur válasza nokia párti (#46033) üzenetére


Zigur
senior tag

Nekem nem kéne, 260W a fogyasztása, a legkisebb gond a hűtésnél és simán kiolvasztja magát az alaplapról, buta HDMI chip, sehogy sem jó...
Abban egyetértek a legszebb a FAT volt.

(#46036) nokia párti válasza Zigur (#46035) üzenetére


nokia párti
őstag

Fogyasztása valóban nagyobb, mint az új modelleké , de nem hinném, hogy ez vinné csődbe a háztartást.
"a legkisebb gond a hűtésnél és simán kiolvasztja magát az alaplapról, buta HDMI chip,"
Ezt most tényleg nem értem, és nem is halottam még ilyenről.

[ Szerkesztve ]

(#46037) Zigur válasza nokia párti (#46036) üzenetére


Zigur
senior tag

Mert sok hőt termel, ezért ha nem olyan hatékony a hűtés mint új korában akkor YLOD hiba lehet.
A Slimtől kezdve van olyan HDMI a PS3-ban ami tudja a bitstream-et hangkimeneten, a régebbi csak PCM-et támogat.

(#46038) nokia párti válasza Zigur (#46037) üzenetére


nokia párti
őstag

Csak szólok, hogy ez mindegyik PS3-ra igaz, mindegyikben szar ólommentes forrasztások vannak, így bármelyiknél előfordulhat a YLOD-es hiba. Láttam már én Slim-nél is sárga ledes hibát, persze nem annyit, mint Fatek-nél, mert a legidősebb Slim is "csak" 4 éves, ellenben a legidősebb Fatek már 6-7 évesek is lehetnek, azért ezt nem szabad elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#46039) Totheground válasza nokia párti (#46032) üzenetére


Totheground
addikt

Az a necc, hogy újonnan kb mindenhol csak SS-et látok...

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#46040) james001 válasza Totheground (#46039) üzenetére


james001
veterán

Slim megéri használtan is,csak arra figyelj hogy legyen rá Sony garancia.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#46041) Totheground válasza james001 (#46040) üzenetére


Totheground
addikt

Itt inkább arról van szó, hogy semmiből nem szeretek használtat venni, állapot és garifüggetlenül. :(

@nokia párti
Az külsőre nem jön be annyira, főleg az a húzogatós BD fedél. Tehát akkor újonnan nem nagyon tudok itthon sima slim-et venni?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#46042) nokia párti válasza Totheground (#46041) üzenetére


nokia párti
őstag

Akkor vegyél SS-t, 1 év-ig biztosan nem kell félned semmitől. :)

(#46043) Mister_X válasza nokia párti (#46038) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem vágod. A 60GB-osok alaplapja van a "leglokigátlanabbul" (viszonyítási alap mondjuk a későbbi modellek) megtervezve. Ott a legnagyobb a csíkszélesség, van egy plusz proci a lapon (Emotion Engine), a hűtésrendszer se olyan hatékony, mint egy revízióval később. Igazából csak a hardveres PS2 kompatibilitás szól mellette, de inkább megéri egy sima PS2-t venni, mert az még olyan primitív hardverrel van felszerelve (emlékeim szerint az alap változat is csak 30-40W környékén fogyasztott), hogy ott nem fognak kritikus hibák előjönni. Egyetlen gyenge pont az olvasófej.

Slimből is van YLOD-os, igen, de azok nem is voltak annyira megfelelően tartva.

@Totheground: nem nagyon. De a dolgát teszi a SuperSlim is, fehérben, kékben, pirosban nem annyira gáz, mint feketében.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46044) james001 válasza Totheground (#46041) üzenetére


james001
veterán

Kérdezz végig pár konzolboltot hátha van elfekvőbe nekik egy új Slim,szerintem van még olyan hely ahol ott fekszik a raktárba esetleg.
Ha meg nem találsz akkor max külföldről próbáld meg.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#46045) Darth_Revan válasza Mister_X (#45983) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Játszottam egy fél órát a Ni no Kuni-val és eddig nem rossz. Mondjuk az elején sok dolga nincs a játékosnak, 30 percből kb 20 perc mintha csak egy anime-t néznél, a maradék 10 perc amikor csinál is valamit a játékos. De ez még az eleje, még harc sem volt.

Szinkronból angol és japán, feliratból pedig angol, francia, olasz, német és spanyol van. :K

(#46046) Mister_X válasza Darth_Revan (#46045) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pff, nem értem, hogy a japán hangsáv mellé miért nem fért fel a felirat is :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#46047) nokia párti válasza Mister_X (#46043) üzenetére


nokia párti
őstag

Komolyan nem értem amit mondasz:"Ott a legnagyobb a csíkszélesség, van egy plusz proci a lapon (Emotion Engine), a hűtésrendszer se olyan hatékony, mint egy revízióval később."
Most komolyan azt akarod nekem mondani, hogy a Heatpipe-os hűtőrendszernél,( ilyen hűtés volt az első két generációban) ahol rézcsövek vezetik el hőt, hatékonyabb egy-egy delikált egymástól független kis alumínium borda? Mert, már az azt követő gépekben( harmadik generációs Fatek, Slimek, SuperSlimek), semmilyen heatpipe-os hűtés nincsen.
Nekem vannak gyakorlati tapasztalataim: Majdnem 1 évig használtam egy 60 GB-os CECHC04 gépet elég intenzíven, és a hűtése meg kell mondjam elég jó hatásfokkal működött.( A gép mai napig tökéletesen működik az új gazdájánál, pedig már jócskán túl van az 1000 órán) Ellenben a mostani 40 GB CECHG04 gépem hűtése fele olyan jó sincs. Lásd : 24-25 fokos szobában nyitott ablak mellett 10 perc után felvált porszívó módba.
(Egyébként ma tudtam játszani vagy 4-5 órát a Last of us-sal anélkül, hogy megtette volna ezt, kész csoda...)

Ugyanmár... A 60as-om, sose csinált ilyet, és a Slim se jobb, mert hiába kissebb a csíkszélesség, a hűtést még jobban leamortizálták, és lehet jönni azzal, hogy nincs is szükség már akkora hűtésre, persze, hogy nincs rá szükség, csak így ugyanott vagyunk ahol elkezdtük, nem jutottunk egyről a kettőre. Semmi gond sincs a 60 GB-al, igényesen kell vele bánni, be kell tartani néhány aranyszabályt, és sokáig fog szolgálni.
PS2-t meg kár idevenni, az egy végtelelnül igénytelen hardver, az unokatestvéremnek vagy 6 évig ment hibátlanul a FAT PS2-je, ahogy mondod ott tényleg csak az olvasófej a gyenge pont. Bezzeg a PS3-nál, már örül az ember, ha eldöcög 3 évet.

[ Szerkesztve ]

(#46048) szasanyi válasza nokia párti (#46047) üzenetére


szasanyi
félisten

A hűtés hatékonyság (általában) nem csak attól függ, hogy heatpipe vagy nem heatpipe. Az, hogy mennyi hőt kell elvezetni (illetve milyen a hőledó és hővezető felület közötti kapcsolat) legalább olyan fontos! Éppen ezért egy heatpipe nélküli hűtő ugyanolyan, vagy akár jobb hűtést is eredményezhet - nyilván nem ugyanakkora hőtermelés esetén, nem ua. eszköznél. De ebben nem is egyezik meg a SLIM és az előző gépek.
Egyébként 3 óra játék (TLoU) után sem hallom a SLIM hangját, pedig a panel lakásban igen csak megvolt az a 26-27 fok... :U Az előző, első kiadású 60GB-os konzolom jóval hangosabb volt, főleg a vége felé. Sajna elképzelhető, hogy nálad is előjel és számítani lehet egy esetleges meghibásodásra - bár a gép szétszedése, teljes kitakarítása és újrapasztázása segíthet! Nálam mondjuk nem segített az behalt úgy is, másrészt nem olyan egyszerű ha nem szakértő az ember. Úgyhogy nagyon oda kell figyelni, amit jó ha tudsz ha még nem csináltál ilyet.

(#46049) nokia párti válasza szasanyi (#46048) üzenetére


nokia párti
őstag

"bár a gép szétszedése, teljes kitakarítása és újrapasztázása segíthet! Nálam mondjuk nem segített az behalt úgy is, másrészt nem olyan egyszerű ha nem szakértő az ember."
Még jó, hogy nem segített. :Y Pont az a lényege az újrapasztázásnak/kitakarításnak, hogy az esetleges meghibásodás előtt kell megcsinálni, ezzel is megelőzve a sárga szart, ha YLOD után csinálod meg nem sokat ér. Én is megpróbáltam még a 2011 Szeptemberében meghalt 80 GB-os CECHL04-es gépemnél, semmit sem ért. Én meg azt egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a Slim ennyire jól bírná a tűzforró órákat, abban igazad van, hogy halkabb a hűtése, és nehezebben melegszik is fel a kissebb csíkszélesség miatt, de azért termel az is hőt rendesen, így nem hinném, hogy tovább működne...

(#46050) nokia párti válasza nokia párti (#46049) üzenetére


nokia párti
őstag

Majd térjünk vissza erre, úgy kb. 1,5-2 év múlva, ha addig elmegy a Slim, akkor neked lesz igazad. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.