Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) Elims válasza ldave (#69037) üzenetére


Elims
veterán

Nàlam nincs gond a nagyobb méretű jàtékokkal sem.Bekapcsolom az automatikus frissítést és szépen megoldja.A végén pedig kikapcsol.
Csak mindig elfelejtem bekapcsolni a 3-ast. :-(((

Julot: Két dolgot kell tenned,hogy megbízhatòan működjön a ps3-mad.Azt eladni és venni egy slim-et vagy super slim-et.
Sajnos ez komoly.

(#69052) Julot válasza Wlac (#69049) üzenetére


Julot
aktív tag

Nekem fogalmam sincs ám, hogy működnek ezek a DLC.-k, játék updatek, playstation store ( hova, hogyan ) "digitális vásárlások", stb... Én anno playstation 1.-en és 2.-őn nyomtam a Gran Turismo.-t, sajnos azóta se... Most, hogy gyermekeim vannak, nekik és NEKEM ;) :D kellene valami gép, de az új technológiákról ( PS és játékok esetében ) trendekről, lehetőségekről fogalmam sincs... olvashatom én az 1. hszt, nekem nem sokat mond... :B Megtennétek, hogy elmagyarázzátok? Tehát, amit szeretnék: Lányos-gyerekes játékok a csemetéknek. Gran Turismo 5 ( Academy Edition megvan ) és GT6 apának. Hogyan tudok netről ( PS store ) vásárolni? Mik a DLC-k? A játék update.-k hogyan mennek, ha lemezen van a játék? Stb. Láma kérdéseknek tűnnek mind, dehát kimaradt az elmúlt 15 év játék terén... Ne haragudjatok! Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#69053) Wlac válasza Julot (#69052) üzenetére


Wlac
Ármester

A PS3 használatához szükséged van egy ingyenes PSN Accountra, amivel a konzol minden indításakor bejelentkezik majd a rendszer. A gép ebből tudja, hogy te milyen játékokat vettél meg digitálisan, hogy állsz a trófeákkal stb. Az internet használata nem létszükség a PS3-hoz, de erősen ajánlott.

Szóval, a legtöbbször hiába van lemezen a játék, már a megjelenés napján letölthető hozzá javítás (a PS4-X1 generáció tekintetében ez hatványozottan igaz). A gyakorlatban úgy néz ki a dolog, hogy beteszed a lemezt, mire az indításkor kiírja a játék, hogy X megabyte-os javítás tölthető le hozzá. Ezeket érdemes leszedni, mert van, hogy nélkülük használhatatlan a játék.

A DLC-k olyanok, mint 15 éve voltak a kiegészítő lemezek. Extra tartalmat adnak a játékhoz, bár a legtöbbször sokkal kevesebbet, mint anno. Egy-két új autó, egy-két új pálya ilyenek. A legtöbbször fizetősök, de vannak ingyenesek is. A PS3-on van Store, ott meg tudod nézni, hogy a te játékodhoz mi érhető el. Elég sok a lehúzós DLC, de van jó pár olyan is, amiért érdemes pénzt adni. Vásárolni a bankkártya adatok megadásával tudsz, ezért érdemes olyan régiós accountot létrehozni, amihez van kártyád (a legtöbbször ez magyar, bár van, hogy a magyar kártyát elfogadja az angol store).

“The wha-"

(#69054) SylarHUN


SylarHUN
senior tag

Ezek így most asszem megérnek 5100 forintot.

PSN: Xbox:

(#69055) A`rpi válasza SylarHUN (#69054) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Bőven, ha még nem volt meg...

(#69056) Snike válasza Wlac (#69047) üzenetére


Snike
aktív tag

FAT 40-es(azóta cseréltem már nagyobb vinyóra) tulajként sajnos azt kell mondjam, hogy nagyon gyorsan melegszik a gép, és kissé hangos amikor maxon megy a ventilátor benne!
Ha lehetőséged van rá, akkor ne ezt a típust válaszd!

PS5, mert az jó! :)

(#69057) Wlac válasza Snike (#69056) üzenetére


Wlac
Ármester

Viszont azt írta, hogy kapta a gépet. Ingyen így is jó választás, max cseréli pár hónap múlva.

“The wha-"

(#69058) A`rpi válasza Wlac (#69057) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Olcsó joy, és egy HDD kell, egy próbát megér.

Joy jó lesz másik géphez is, HDD-ből meg egy
160GB elég, azt meg már olcsón lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#69060) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Az mennyire normalis ps3 sslimnel hogy jatek kozben lemez felporgetes hangot hallok folyamatosan? Felporgeti-leall es ez ismetlodik sokszor.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#69061) A`rpi válasza $p@rr0w (#69060) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Teljesen az. Sajnos kihallatszik,
fat és a slim gépek ebből a szempontból ezerszer jobbak.
(Engem pl nem zavar, 3,4 méterre a géptől szinte nem is hallani.)

[ Szerkesztve ]

(#69062) Tegla80 válasza $p@rr0w (#69060) üzenetére


Tegla80
addikt

A SS az ilyen....olcsobb,de ennek "ára" is van.
Ha csendet szeretnel akkor digit jatekot vegyel....(Plusz ha a gyorsabb jatekbetoltes is erdekel akkor ssd-re is szukseged lesz a digit jatek melle ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#69063) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

felreertitek: nem a hangja zavar hanem hogy nem folYamatosan egyenletesen porgeti a lemezt, hanem elindul-leall: csak annyi a kerdesem hogy ez normal mukodes-e

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#69064) A`rpi válasza $p@rr0w (#69063) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Igen.

Játékfüggő adatmennyiség igény, és a véletlen elérés.

Ennek függvényében "rángatja", vagy épp olvassa folyamatosan a lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#69065) $p@rr0w válasza A`rpi (#69064) üzenetére


$p@rr0w
őstag

ha nem nyirja ki akkor nem zavar. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#69066) Sirandrish válasza $p@rr0w (#69063) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ment egy privát..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#69067) A`rpi válasza $p@rr0w (#69065) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Nem kell ezt babusgatni. Átlagos használat mellett 4-5 évet ki kell bírnia SS optikai részének, lévén olyan egyszerű mint egy faék. Slot in mechanika nem tud tönkremenni mert nincsen, egyedül egy motor van ami pörgeti a lemezt, és egy fej mozgató rendszer.

Ha zavar a hangja akkor lehet érdemesebb "digitálisban" gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

(#69068) #58000384 válasza A`rpi (#69067) üzenetére


#58000384
törölt tag

Azért remélem, hogy nem csak 4-5 évet fog bírni. Annál a PS2 is szerintem többet ment, ha meg a noname PC-s meghajtókra gondolok, azoknál is csak a tálcanyitó mechanizmus szokta megadni magát, az meg ugye itt nincs.

Egyébként újra megvan a 100% az Okamiban (a lemezesből), és a végén az eredeti zene szól, nem pedig a Ryoshima Coast. Kár, hogy nem ad újabb platinát :)

Talán befejezem lassan a R&C: CiT utolsó pár trófeáját is... de aki szerint az a játék gyerekeknek van, még nem próbálta nehéz fokozaton. Sok apró idegesítő halál :D

[ Szerkesztve ]

(#69069) A`rpi válasza #58000384 (#69068) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ennyit merek tippelni biztosan, ami ezen felül van, az szerencse, és használat függő szerintem. Arról nem is beszélve, 5év múlva, ami engem illet elfelejtem ezt a generációt. Kidobni nem fogom a gépet, pl én PS2-t komolyan nem veszem, (amikor aktuális volt nem engedtetettem meg magamnak) mára már egy elavult gép, persze lesznek sokan olyanok, akik még csak most engedhetik meg maguknak PS-hármat, és ragaszkodnak is az előző konzoljaikhoz, én nem ilyen vagyok.

Számomra még most valamennyire aktuális harmadik generáció, de ahogy a végére érek a bakancslistának, utána pihenőpályára kerül, aztán majd lesz valami az optikai meghajtómmal, amit amúgy én nem sokszor használtam.

[ Szerkesztve ]

(#69070) #58000384 válasza A`rpi (#69069) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát, ha a Sony nem spórolt a minőséggel azért, hogy hamarabb vegyen az ember PS4-et, akkor szerintem többet is bírni fog, de persze én sem tudok konkrét számot mondani. Azokat a játékokat kedvelem leginkább, amik előre települnek, aztán csak felpörgeti a lemezt a gép, és annyi.

Én meg ragaszkodok bizonyos régebbi játékokhoz, Steam-en ugye nincs ezzel gond, a mai gépeken is fut mindegyik (nekem legalábbis), konzolon meg sajnos az van, hogy meg kell tartani a masinát, különben nincs játék. Néhanapján még az öreg NES-em is előveszem kicsit :) Na, az már 30 éves, és még mindig szépen működik. A két Zelda még mindig tartja a mentett játékot, az elemek azóta sem merültek még le a kazikban.

(#69071) A`rpi válasza #58000384 (#69070) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ha véletlen meg is áll a meghajtó pláne egy SS-ben évek múlva, szerintem filléres tétel lesz a csere.
Innentől fogva aki hosszabb távra tervez a géppel aggodalomra semmi oka.
Én nem kímélem semmilyen szempontból, rendeltetésének megfelelően használom a vasat, játszok vele.
Nem aggódok milyen hangok jönnek a meghajtóból, vagy milyen hangos a venti, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#69072) #58000384 válasza A`rpi (#69071) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát ha egységet cserél az ember, akkor könnyebb meló, de ha csak olvasófejet, akkor nagyon macerás (mert kézzel kell beállítani), plusz azért ez egy BD-olvasó, nagyon jól tartja az árát.
Én sem kímélem, mert szerintem is felesleges, egyedül a Beyond volt az, aminél idegesített az állandó töltögetése, nagyon hangos volt. Abból csak digitálisat szabad venni.

(#69073) A`rpi válasza #58000384 (#69072) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Kíváncsiságból ránéztem Ebay-en $39.93 új meghajtó SS-be, nem kevés... Bár ez szerintem még lehet olcsóbb, az is lehet nem jól kerestem, meg lehet más oldalakon ennél olcsóbban is be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#69074) perge666 válasza A`rpi (#69069) üzenetére


perge666
veterán

Nekem mind a 4 PlayStationból van itthol,igaz hogy 3 alatt kicsit elavult,de van jópár játék ami a hangulatával elfeledteti!!

(#69075) pulyka jocó válasza $p@rr0w (#69065) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Folklore? :B

[ Szerkesztve ]

(#69076) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Megszereztem első platina trófeámat,a a darkness 2 vel. :B :D

(#69077) $p@rr0w válasza Petreszku (#69011) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Heavenly Sword milyen szerinted? Mik azok amik nem tetszettek benne? Még csak leszedtema demot,de kipróbálni nem volt időm.

Folklore 6000-ért esélytelen, nem tudom miért becsülték a beárazós topicban annyira, nem is érdekel ha ritkaság ha nem, nekem 1500-as kategória, mert lehet a felénél megunnám. :( Nem tűnik rossznak, de a Fable 2 egyszerűen megalázza.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#69078) Petreszku válasza $p@rr0w (#69077) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

Nekem az irányítással van gond és ezzel együtt a harcrendszerrel.
Mivel leginkább a harcról szól, innentől számomra vége a játéknak. Nem kizárt, hogy neked meg tetszeni fog. Erre jó a demo.

(#69079) pulyka jocó válasza $p@rr0w (#69077) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Írok privátot!

(#69080) james001 válasza pulyka jocó (#69076) üzenetére


james001
veterán

Grat én lusta voltam hozzá még egyszer végigvinni úgyhogy hagytam a fenébe :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#69081) A`rpi


A`rpi
Topikgazda

The Last of Us, is "kivégezve". :B

Kettő és fél grounded végigjátszással hátam mögött, továbbá egy gyűjtögetős.

Első végigjátszás kapásból legnehezebben kezdtem, volt ahol több órán keresztül csak próbálkoztam újra és újra. Bele esetem több hibába is. Első talán legnagyobb az volt, hogy spóroltam a tölténnyel.

Második végigjátszás sokkal gyorsabban megvolt, nyilván azért, mert minden húzósabb, jelenetet pixelről pixelre ismertem már.

Sajnáltam plus végigjátszásnál alapból nem volt meg minden fegyver, vagy ha még ez nem is, de legalább az összekuporgatott töltények.

Másodjára tölténnyel sem bántam annyira csínján, pörgősebb haladósabb volt.

Fegyver fejlesztős trófea marad az utolsók között, ezt grounded plus fokozatban teljesítettem (utólag nem tudtam változtatni a nehézségen, chapter select-tel pedig nem akartam bekavarni), feléig kellett elmennem, vízerőműnél adja oda a Diablót. "Rávaló" azonnal megvolt, szóval tovább nem is mentem.

Beszélgetős, és a vicces trófeákkal szerencsém volt, jóval hamarabb megkaptam mindkettőt, sőt, "gyógyszeres" fejlesztős trófeát is, mint ahogy kellett volna.

Left Behind DLC-nek most értem a végére, nagyon rövid, viszont meglehetősen részletgazdag.
Kicsit többet vártam, bár jól tudtam rövid lesz.
Ezért nem is teljesen értem az önálló Left Behind kiadványát, 2-3 óra alatt kényelmesen végig lehet menni.

Grafikára, történetre semmi panaszom nem lehet, viszont egy idő után a puzzel-ok unalmassá válnak, így volt ez anno Uncarted szériánál is.

Mesterséges intelligencia, és a harcrendszer gyengére sikeredett, ami nagyon kiéleződött legnehezebb fokozatban.
Támadásnál nem mindig vette hiába ütöttem előbb AI sebzett, AI szkriptjei alatt nem mindig sebezhető a számítógép. Átszaladnak egymáson, jó lenne ha legalább néha egymást akadályoznák. Ha van lehetősége a gépnek "csalni" is fog, biztos hátad mögé spawn-ol az ellen.
Több helyen sikerült kifagyasztanom az ellenfeleket, ilyenkor környéken lévő összes AI csak egy helyben áll és néz maga elé. Különösen idegesítő tud lenni, ha három vagy többen állnak egy kupacban. Bár a végére sikerült ezt is kijátszani.

Fentebbieket nehezményezem főleg azért mert az extra nehézség fizetős, továbbá már régen megjelent a játék, visszajelzések alapján javíthatták volna.
(Ha én belefutottam, akkor a fejlesztőknek, és a tesztereknek is meg kellett volna találniuk.)

Nehezítés az alábbiakban merült ki észrevételeim alapján:
-Kevesebb ellenőrző pont
-Többet sebeznek az ellenfelek
-Kevesebb cucc esik
-Kevesebb cucc fellelhető a pályákon
-Könnyű fokozatban mintha random is kaptam volna elsősegély dobozt, no ilyen nem volt legnehezebb fokozaton értelem szerűen.

Fentebbieket összevetve, nagyon jól kidolgozott élhető, túlélőjátékhoz volt szerencsém, hibák ha javítva lettek volna, elejétől végig lehetne benne CO-OP-ozni, semmi kivetnivalóm nem lenne.

Magasan van az a bizonyos léc, de azért még lenne ott mit csiszolni.

[ Szerkesztve ]

(#69082) Elims válasza pulyka jocó (#69076) üzenetére


Elims
veterán

Gratulálok!!! :-))
Írj pár szót légyszives,milyen volt maga a játék?Mennyire volt nehéz a platina?

Árpi: Neked is!!! :-)

James: Te következnél. ;-) ?
Fausto?

(#69083) james001 válasza Elims (#69082) üzenetére


james001
veterán

Már nincs meg a Darkness 2 úgyhogy biztos nem lesz platina.

Árpi: Grat :) Meg amúgy rohadj meg mert már mindenkinek platina csak nekem nem :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#69084) A`rpi válasza james001 (#69083) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Egy hétvége alatt le lehet zavarni azt a kettő multis arany trófeát.

Arra kell csak figyelni ha 100% risk-van, legyen rá könnyű kihívás. 3 meccs alatt 3 killt össze lehet szedni bármely fegyverrel. Amikor nincsen sok éhes a táborban, akkor megtudod azt is játszani hogy nem játszod végig a meccset, left is egy napnak számít, így meg gyorsan összejön az egy hét.

Amikor pozitív populációt szerezhetsz, azzal nem is érdemes foglalkozni.

(#69085) Wlac válasza A`rpi (#69084) üzenetére


Wlac
Ármester

Vagy rakjatok össze egy healer buildet. Viccen kívül pillanato alatt megvan bármilyen challenge, mivel egy egységnyi gyógyítás nagyjából másfél másodperc alatt megvan.

“The wha-"

(#69086) Snike válasza $p@rr0w (#69077) üzenetére


Snike
aktív tag

Hello,

Nekem a HS az első játékok egyike volt, és én nem bántam meg! :)
Nagyon hangulatos és egyben nagyon idegesítő!
A szereplők nagyon eltaláltak benne, a sztori magával ragadó, jók a dumák.
Ha a harc nehezen megy akkor felejtős lesz, mert a boss harcok nagyon nehezek benne. volt amelyiket csak 15. próbálkozás után tudtam leverni...

PS5, mert az jó! :)

(#69087) fausto válasza Elims (#69082) üzenetére


fausto
addikt

Én is szívesen látnám a platináim között a The Last of Us-t, de eléggé felbosszantott, hogy 1-2 trófeát nem adott meg, annak ellenére, hogy teljesítettem. Úgyhogy úgy döntöttem, nem fogok a trófeákkal szenvedni, mert a játékot imádom és nem akarom, hogy a bugos trófeák elvegyék tőle a kedvem :)

(#69088) Elims válasza fausto (#69087) üzenetére


Elims
veterán

Tényleg!Most,hogy írod..talàn írtad is vmikor ezt.
Teljesen érthető.

(#69089) #58000384 válasza A`rpi (#69081) üzenetére


#58000384
törölt tag

Gratulálok! Hát, van kitartásod ezekhez :) Esetleg egy Doom 3 BFG Edition platina? :D

(#69090) james001 válasza A`rpi (#69084) üzenetére


james001
veterán

Kössz csak nekem nincs hozzá annyi kedvem meg időm hogy gyorsan átszaladjak rajta :D Meg írtam már régebben hogy a multi se tetszik annyira,inkább UC multizok.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#69091) A`rpi válasza #58000384 (#69089) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Egész elfogadható áron van az is, felesbe ha valaki be akar ruházni, meg tudjuk oldani. :K

(#69092) erahurka


erahurka
félisten

Kicsit off téma: van valami official könyv/képregény/film ami az eddigi Metal Gear játékok sztoriját dolgozza fel?

Más: ez az inFamous 2 nem rossz, de mégsem hívogat úgy vissza játszani mint akár a Watch Dogs vagy a Puppeteer. Lehet kicsit kijátszottam magam most pár hétre az előbbiekkel, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#69093) oriic válasza erahurka (#69092) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Metal Gear-hez. Szövegkönyv nem elég? :)

Live-Die-Respawn

(#69094) fausto válasza erahurka (#69092) üzenetére


fausto
addikt

A MGS és MGS2 történéseit feldolgozza a két Digital Graphich Novel, ami rajta van a MGS Legacy Collection blu-ray-en vagy fent van Youtube-on: Első rész, Második rész
Úgy emlékszem készült képregénysorozat is az MGS 1-2-ből, kb. a DGN-hez hasonló rajz stílusban. De ugye ez csak 2 rész, hivatalos film/képregény/könyv tudtommal nem készült a többi részről (MGS3, MGS4, Peace Walker, Portable Ops, meg ugye a Ground Zeroes - a többi nem "fontos" a sztori szempontjából)

(#69095) oriic válasza fausto (#69094) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Portable Ops sem kell, nem a kánon része már.

Live-Die-Respawn

(#69096) fausto válasza oriic (#69095) üzenetére


fausto
addikt

De amikor megjelent, még az volt :)

(#69097) oriic válasza fausto (#69096) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azóta Kojima is elismerte hogy nem az. :(

Live-Die-Respawn

(#69098) #58000384 válasza A`rpi (#69091) üzenetére


#58000384
törölt tag

És a trófeáit is megnézted? :) Nekem megvan az összes Doom 1-2 trófea, de a 3. részé elég kemények, azokat nem gyűjtöm :D

(#69099) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Sziasztok!
Hát nem vagyok túl jó leíró,most ennyit hoztam össze. :B. Darkness platináhiz igazából nekem 2 végigjátszás kellett,egyszer normálon egyszer pedig Don-on. Igazából a Don is elég könnyű. A venndettas rész jó volt,elég jól meg van csinálva. SZerintem ha valaki nagyon nekifeszül akkor 4-5 nap alatt simán megvan a platina.

[ Szerkesztve ]

(#69100) A`rpi válasza #58000384 (#69098) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ahogy nézem van jó pár ultra ritka trófea benne, nehézségre 10-ből 8-ra tették, szerintem nem lenne vele gond.

Csak idő kérdése lenne. Egyik ismerősöm pont a napokban teljesítette amúgy.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.