Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81101) Energie X válasza lugosi (#81097) üzenetére


Energie X
őstag

Az OtherOS egy frissítéssel megszűnt. Ha felfrissítetted, akkor a CFW is kérdéses. Ha elajándékozod gondolj rám, én örülnék egy PS3-nak :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#81102) lugosi válasza Kendek (#81100) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor nem erőltetem, csak egy gondolat volt.

Energie X: egy barátoméknak gondoltam, szóval van helye :)

(#81103) Payphone


Payphone
tag

Sziasztok!

Nagyon benne vagyok most a retró, gyűjtöm a ritka játékokat már egy kettőre szerencsére szert tettem (Pl Demon's Souls). Most egy Persona 5-re hajtok ha valakinél van egy a hóna alatt az ne féljen szolni nekem :D

A másik hogy a Fifa Street 4 nekem az istenért nem akart elindulni. OFW-s gyári gépem van, a lemez is természetesen gyári de lefagy a kezdő képernyőnél. Olvastam Reddit-en hogy másnál is fenáll a probléma. Ti erről tudtok valamit? Esetleg valakinek megvan a játék és tapasztalt ilyet?

(#81104) kreten67 válasza Energie X (#81101) üzenetére


kreten67
senior tag

Nincs gond a frissítéssel. A jelenlegi 4.91-re is van CFW és HEN.

(#81105) Energie X válasza kreten67 (#81104) üzenetére


Energie X
őstag

Nálunk Rebug van, ott nem találtam még 4.91-et

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#81106) Kendek válasza Energie X (#81105) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Abból nem is lesz, helyette Evilnat van, és javasolt rá frissíteni.

<-ƘƘ->

(#81107) arty válasza Bogyi007 (#81096) üzenetére


arty
veterán

kedvenc move cím? (nekem HOTD2-3-4 és persze a Razing Storm)

ezek a sportosak nem fogtak meg, a medieval izét azért megnézném, de pénzt nem mertem még adni érte :(

#81103 Payphone este megnézem neked! (1-2 éve még működött...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81108) kreten67 válasza Energie X (#81105) üzenetére


kreten67
senior tag

A Rebug a 4.86-nál megszűnt, azóta már csak Evilnat van. Én is Rebug párti vagyok, nem frissítek 4.86 fölé gépet. Nincs sok értelme frissíteni, csak a BD kulcsok miatt, de az számomra haszontalan.

(#81109) arty válasza Payphone (#81103) üzenetére


arty
veterán

Kipróbáltam a Fifa Street (4)-et, megy, tudtam meccset játszani.

Annyi, hogy a friss fw nincs a gépen, ezért psn-re nem voltam online bejelentkezve. Esetleg próbáld meg te is offline géppel! (1.01 a fifa verzió, pecs az felmegy psn nélkül is)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81110) NGA


NGA
addikt

Kis segítséget kérnék több kérdésem is van.
Gép: PS3 4004A Superslim 12GB - 250 GB SSD
1. Fel szeretném telepíteni a GT5 játékot, de folyamatosan megáll a vége előtt:
1.1. Ha feltelepítem a frissítést, és utána a játékot, akkor legutóbb eljutott úgy, hogy azt írta 6 másodperc van hátra, de itt megállt, (HDD led nem villog) fél óra után visszaléptem. (itt volt net)
1.2. Frissítés és net nélkül is próbáltam, hasonló, de ott már a felénél megáll. (HDD led nem villog) (itt nem volt net)
Leformáztam az SSD-t, de nem segített. Van valami trükk?
2. Van valahol olyan oldal, ahol érthetően le van írva magyarul vagy egy video, ami szintén magyar a HEN lépései?
3. Mikor először párosítom a gyári kontrollert, ide-oda ugrál egy ideig. Majd abbahagyja, és onnan jó már, akárhányszor bekapcsolom. Ez mi lehet?
4. Van pécsett valaki, aki a HEN-t elvállalja esetleg? Volt egy FAT-om, de ott veszettül pörgött a ventilátor, pedig újra volt pasztázva)

(#81111) vargalex válasza NGA (#81110) üzenetére


vargalex
félisten

A HEN telepítését Kendek kolléga összefoglalta.

Alex

(#81112) doc


doc
nagyúr

CFW-s PS3-ról kimásoltam USB stickre egy mentést, másik (original fimrware-es) gépre felmasoltam, és azt mondja, nem én csináltam a mentést úgyhogy nem használhatom :F
ez a firmware különbség miatt lehet (ezt annyira nem hiszem), vagy tényleg nem lehet másik gépen hasznalni mentést?

(#81113) Kendek válasza doc (#81112) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azon játékállás mentéseket, amelyeket enged kimásolni pendrive-ra, azokat át lehet vinni másik konzolra. Nem ezzel lehet a probléma, hanem, hogy eltérő a két account, vagyis konkrétan az ID-jük.

<-ƘƘ->

(#81114) doc válasza Kendek (#81113) üzenetére


doc
nagyúr

A forrás gépen csak local user van, mit csináljak a másikon? Elég ha ugyanolyan nevű a user?

(#81115) Kendek válasza doc (#81114) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, az sajnos nem elég. Alapból azt mondanám, hogy az Apollo Save Tool segítségével egyszerűen megoldható, de ahhoz vagy a CFW-s gépet kellene frissítened és azon online bejelentkezned (mondjuk ez rizikósabb), vagy a másikra telepítened a HEN-t.

<-ƘƘ->

(#81116) doc válasza Kendek (#81115) üzenetére


doc
nagyúr

Akkor mindegy, annyira nem fontos, koszi a válaszokat :R

(#81117) james001


james001
veterán

Sziasztok!
Ti milyen fülest használtok PS3-hoz? Sima mezei Skullcandy vezetéknélküli fülest is rá lehet valahogy varázsolni? Köszönöm :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#81118) Kendek válasza james001 (#81117) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bluetooth fülest használok, aminek van low latency módja. De nem a konzollal, hanem a tévével van párosítva, amit pedig PC módba kapcsoltam.

<-ƘƘ->

(#81119) Energie X válasza Kendek (#81113) üzenetére


Energie X
őstag

Én még arra tudok gondolni, hogy a rendszernek alapjáraton más lett a neve és ezért nem engedi. Pl: régi firmware-el PS-079 új firmware-el PS-002 Ha jól emlékeszem nálunk is volt ilyen probléma régen.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#81120) james001 válasza Kendek (#81118) üzenetére


james001
veterán

Az a baj a gép most egy monitorra van kötve,azon nem lehet ilyesmit. Ezért is gondoltam valami fülest hozzá,mert a monitor hangja borzasztó.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#81121) arty válasza Energie X (#81119) üzenetére


arty
veterán

Nem. Kendek jól írta, vannak játékok, amik mentése accounthoz kötött, így nem átvihetők más gépre, ahol az adott account nincs ott (márpedig 1:1 azonos account ugy lehet 2 gépen, hogy az egy online, psn account). De tört gépen psn account ban kockázat. Sakkmatt.

#81120 james001 optikai kimenetről tudsz hangot szerezni a ps3 esetén, ezt párezres D/A átalakítóval tudod vezetékes füles-kompatibilissé tenni.

emellett az analog AV kimenetről is le lehet szedni a hangot, ha fabrikálsz valami kábelt-átalakítót

Bluetoothon NEM lehet hangot levenni a ps3-ról (gyári, moddolatlan gépen, de hackelten is szívás).

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81122) arty


arty
veterán

Megjött a 7. generációs konzolokra utoljára megjelent Nascar (pécén már megvolt), sajnos ezek az "utolsók" elég felárasak, nagyon fájt egy évente megjelent sportjátékra kisebb vagyont kifizetni, de azok után, hogy az utolsó EA-st (Nascar 09) megvettem és kellemes csalódás, nem volt igazi választásom :D

Sajnos/szerencsére a mostani generációs konzolokra az utolsó "valódi" nascar játék egy tragédia, ott már nem lesz hasonló, ps1-2-re pedig nemigazán mozgat a Nascar.... bááááár, most, hogy lett jobb kormányom (g27) ps2-re is............. :D

Bárkinek bármi Nascarhoz kapcsolódó élménye? :D Tudom, nem valalmi népszerű itthon vagy akár csak európában a sport, én is csak játszani szeretem, mert 40 autó megy egy kis pályán, így sosem unalmas*, mindig van "akció".

*máshogy unalmas :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81123) vargalex válasza james001 (#81120) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom akkor a monitoron van jack aljzat is, így átalakító nélkül is adott a megoldás.

Alex

(#81124) james001 válasza arty (#81121) üzenetére


james001
veterán

Rendben köszönöm :R

vargalex: Nincs rajta,meglepődtem én is egyébként. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#81125) doc válasza arty (#81121) üzenetére


doc
nagyúr

Nna, egy kis additional info: vinyot csereltem a PS3-ban (amin a vegigjatszott GTA IV volt), uj vinyot leformazta, a CFW-t ujrahuzta, visszaraktam USB-rol a mentest, beraktam a GTA IV-et, lefrissult, felmasolodott, a mentes mukodik :)

(#81126) vargalex válasza james001 (#81124) üzenetére


vargalex
félisten

Na, ilyen monitort sem láttam még. Milyen típus ez?

Alex

(#81127) james001 válasza vargalex (#81126) üzenetére


james001
veterán

Egy olcsó AOC monitor,még az előző munkahelyemről kukáztam ingyen. Mostanában szedtem elő mert a PS3 nem fér oda a tv-hez,de nem gondoltam volna hogy ilyen rossz a hangzása.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#81128) vargalex válasza james001 (#81127) üzenetére


vargalex
félisten

Az én MSI monitoromban is van beépített hangszóró, de inkább ne lenne... Mondjuk ennek megfelelően nem is használom. Szóval, meg tudlak érteni.

Alex

(#81129) arty válasza doc (#81125) üzenetére


arty
veterán

vagy a cfw miatt vagy mert a savegame géphez kötött - ezekszerint :) de akkor hepiend!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81130) Dinomano


Dinomano
senior tag

Utángyártott kontrollerekkel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Nem a "kínai" hamisítványokra gondolok, hanem Genesis P65, Oplon Spartan Gear, Mad Dog, Trust GXT 540 Yula, Spirit of Gamer 50G.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#81131) perge666 válasza Dinomano (#81130) üzenetére


perge666
veterán

Amiket cseréltünk azok nem váltak be?
Az eredetibe csak egy akku kellett,szerintem attól nem kell jobb!

(#81132) Dinomano válasza perge666 (#81131) üzenetére


Dinomano
senior tag

Az utángyártott sajnos nem. Viszont az eredetivel gondban vagyok. Akkucserés lesz? Ugyanis egyszer működik, másszor nem. Bár legutóbb már nem működött. Rendeljek valahonnan utángyártott akkut?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#81133) arty


arty
veterán

Vasárnap kint voltam Regamexen: csak mint máskor, ezúttal is szuper volt és a 8 óra ennyi lehetőség mellett egészen egyszerűen SEMMIRE SE ELÉG! :D (nem, a ps3 még nem elég retró, szóval az csak egy bluray playerként tette tiszteletét a kiállításon)

és/de kint volt a Colin konzol is és nem tudtam otthagyni ezt a kettőt:

Aliens már másodpéldány, system link/lan végigjátszáshoz kellett. Anno CRT-n láttam, most oleden is megnéztem és tök okésan néz ez ki a mai napig. Ráadásul nekem annyira bugosnak se tűnik... (pécén nyomtam ilyen moddolt állapotban, ami ELVILEG az AI-t is javítja, hát szerintem az ott csak rosszabb lett tőle... ott tényleg volt h beakadtak az alienek, ill megfagytak, itt sehol semmi gond, 4-ből a 2. nehézségen is az életemért küzdök és halok rendesen)

A Fast and furious showdown meg.... nos kell a gyűjteménybe a Wheelman és a Crossroads mellé :D 360as verzióra ácsingóztam, nem véletlenül, de az nincs. Úgyhogy marad a szarabb grafika és a pokolszar frémráta. Nem jó játékok ezek, de autós akciójátékból nincs nagy választék, én pedig bírom ezeket, szal marad a CSÉ kategória :) A PS2-es játékot még megnézném egyszer, arról jókat hallottam.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81134) perge666 válasza Dinomano (#81132) üzenetére


perge666
veterán

Igen az eredetinek be van halva az akkuja. :K
Esetleg próbáld ki hogy az utángyártotté nem e jó bele legalább egy próba erejéig.

(#81135) Dinomano válasza perge666 (#81134) üzenetére


Dinomano
senior tag

Erre gondoltam én is. Azt hittem, hogy vezetékesen működni fog, de sajnos úgy sem megy.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#81136) perge666 válasza Dinomano (#81135) üzenetére


perge666
veterán

Nem megy vezetékkel???? :F :Y
Nálam ment,jó a kábel?

(#81137) Dinomano válasza perge666 (#81136) üzenetére


Dinomano
senior tag

Két kábellel is próbáltam; először működött, utána már nem.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#81138) perge666 válasza Dinomano (#81137) üzenetére


perge666
veterán

Ez érdekes,szerintem esélyes hogy az akku bezavar.....

(#81139) Dinomano válasza perge666 (#81138) üzenetére


Dinomano
senior tag

H kiveszem az akkut, és csak rádugom kábelre, úgy működhet?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#81140) perge666 válasza Dinomano (#81139) üzenetére


perge666
veterán

Ezt majd más megmondja,nekem fogalmam sincs. :B

(#81141) Dinomano válasza perge666 (#81140) üzenetére


Dinomano
senior tag

Próbáltam, sajnos nem működik úgy sem. Kivettem aksit, de ugyanúgy, hiába dugom rá kábelre, semmi. Az egyik kábel ráadásul még Sony is, de így sem működik.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#81142) perge666 válasza Dinomano (#81141) üzenetére


perge666
veterán

Esetleg a másik kontroller akkujával nem próbáltad?

(#81143) artifexor


artifexor
csendes tag

Sziasztok! Van egy CECH25xx gépem olyan 2011-12 tájáról és elért a "rettegett" 8002F1F9 hibakód 4.91-re frissítésnél. OFW van benne. Olvastam merevlemez problémát, cseréltem, USB-től újra akartam telepíteni a 4.91-es rendszert, a telepítés bár elindul, tehát az USB jó, de ilyen esetben nem mondjuk 84, hanem 28 százaléknál, de azonos hibával leáll a frissítés. Ilyenkor mi a teendő? Másik hibaforrásnak a bluetooth/wifi modult olvastam. Ha tényleg bluetooth csere lenne, azzal foglalkozik-e valaki és mennyibe kerülne? Fel szeretném mérni van-e értelme azon gondolkoznom, hogy felélesztem a gépet... Illetve van PSN előfizetésem, ha a gépet nem érné meg feléleszteni, akkor vagy lemondanám az előfizetést, vagy elgondolkoznék egy PS5 (Pro?) váltáson. Mondjuk akkor egy kicsit meginogott a bizalmam a Sonyban amikor a GT6-ot, mint a macskát kihajította és a pénzért megvett eredeti lemezemmel nem tudtam játszani, mert online ellenőrzésnél elhasalt. Pedig igazából a GT sorozat volt ami miatt vettem. No, de csak sorban. :-)

(#81144) doc válasza artifexor (#81143) üzenetére


doc
nagyúr

Ugyanigy jartam en is, nalam az hozta el a megoldast hogy 1-2 evre a polcon uldogelt a gep aram nelkul :)
Probald meg hogy szetszeded, kiveszed belole a kis gombelemet (talan CR2032?) nehany napra.

(#81145) arty válasza artifexor (#81143) üzenetére


arty
veterán

frissítés előtt ment a wifi/bt ? vagy nem próbáltad ?

egyébként minek van/volt ps3-ra psn előfizetésed? :D
a gt6 hibát sem értem - lehet ma is játszani vele.... (akinek vannak idegei a frissítést kivárni, anno nekem 2021-ben ~12 órát frissült :( (visszakerestem magam itt a topikban) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81146) doc válasza arty (#81145) üzenetére


doc
nagyúr

Mi a baj a PSN elofizuval? Nekem is rengeteg játékom van ami anno PS Plus ingyen játék volt, ha valaki tolja őket ma is, akkor ott vannak :)
(bár tény hogy én már PS5-re költöztem)

(#81147) arty válasza doc (#81146) üzenetére


arty
veterán

hát hogy ps3-al nehéz "kihasználni" a mai (éves? kétéves? stb) árát :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81148) doc válasza arty (#81147) üzenetére


doc
nagyúr

Ez teny (leszamitva hogy a regi PS plusos jatekaidat is jatszhatod), vegyuk ugy hogy ez befektetes a jovobe, mikor PS5-re upgrade-elsz :D

(#81149) arty válasza doc (#81148) üzenetére


arty
veterán

évekig gyűjtöd a BÉRELT játékokat, és amikor belement 80 ezer, megvan a ps5 és játszol belőle 3-at.... amiket addigra egyébként MEGVEHETNÉL kb 15 ezeré' egy sale alatt :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81150) doc válasza arty (#81149) üzenetére


doc
nagyúr

80 ezerből kaptál vagy 200 játékot… ha ennek csak a tizede az amivel pár orat jatszol már boven megérte.
en is végigjátszottam már jónéhányat, egy csomót meg a gyerekek szeretnek (pl Sonic, Overcooked, Dirt, stb)
persze ezt nyilván mindnekinek magának kell eldönteni, mivel én online is játszom (elkapott a Tekken 8 :D) ezért más miatt is számít a Plus

(#81151) arty válasza doc (#81150) üzenetére


arty
veterán

oké, ps4-5 esetén nincs választásod, online miatt KELL a psn+, szal nyilván TETSZIK is egyből a kínálat, különben még azt éreznéd, lehúzás :D

(egyébként nekem nem a tizede, hanem kb évi 2 játék tetszik abból, amit kapok, annyira h játszam is.... ráadásul bérleményként tök nem érzem, hogy "bármikor" játszhatom is őket... szal általában vásárlás a vége, "biztos ami biztos". sokszor tartok pihenőt, amikor nincs előfizetésem....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#81152) doc válasza arty (#81151) üzenetére


doc
nagyúr

Nyilván ízlés dolga hogy kinek mi tetszik, sok nagy élményem volt PS pluszos játékkal, legutóbb pl a Plague tale.
de múlt héten Xboxos kollegám pont azt magyarázta hogy milyen tok jo a Lego 2K de nem veszi meg egyelőre mert drága, én meg gondolkodtam hogy nem az volt nemrég a PS plusz egyik havi játéka? És de :)
Ha annyira nem passzol az ízlésedhez a kínálat, akkor nyilván nem érdemes erőltetni, legfeljebb ha látsz valamit ami tetszik akkor előfizetsz egy hónapra, behuzod a 6 ingyenjatekot, ami tetszik vegigtolod aztán kész :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.