Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Nayrobi válasza Sirandrish (#59995) üzenetére


Nayrobi
őstag

Állat game, vitán kitoltam maxra, majd hazajöttem és ps4-en is. Be is kapcsolom a ps3-at és arra is letöltöm :D

(#60002) Brian_GT válasza perge666 (#59990) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát persze mert a menüben kerested. Motortérben keresd :D És hívókódja a nívókódja :DDD

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#60003) perge666 válasza Brian_GT (#60002) üzenetére


perge666
veterán

:)) :DD

(#60004) erahurka


erahurka
félisten

Jól látom hogy 20 GBP a GTAV Store-ban? :Y

Mennyire vészes a PSN verzió a lemezeshez képest? Gondolok itt később betöltődő textúrákra, szaggatásra, stb.

(#60005) aizen92 válasza erahurka (#60004) üzenetére


aizen92
addikt

Ugyanaz mintha feltelepítenéd lemezről.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#60006) Sirandrish válasza erahurka (#60004) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem ha valamelyik szaggat vagy később tölti be a texturákat az a lemezes verzió.
Már ha ilyesmi gond lenne vele.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60007) erahurka válasza aizen92 (#60005) üzenetére


erahurka
félisten

Ha lemezről telepíted használja a merevlemezt is meg a lemezt is és gyorsabban töltenek be a textúrák. Itt egy összehasonlító videó.
Az érdekel javítottak-e rajta vagy még mindig ilyen. Mert ~8000 forintért ez azért húzós.

(#60008) Sirandrish válasza erahurka (#60007) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát van a videóban 1-2 igen durva jelenet :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60009) erahurka válasza Sirandrish (#60008) üzenetére


erahurka
félisten

Batman: Arkham Origins is PSN-ről van meg, ott volt hogy konkrétan elkezdett tölteni játék közben. Szerintem a GTAV erőforrásigényesebb.

(#60010) Sirandrish válasza erahurka (#60009) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt hittem vinyóról jobban emészti a játékot mint lemezről.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60011) #58000384 válasza erahurka (#60007) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát ez ismerős... a GTA 3 pontosan ugyanezt csinálta annak idején PC-n is, sőt, ott rosszabb volt, mert sokszor a semmin sétáltam, mert fél perc kellett, mire betöltötte az út textúráját.

(#60012) erahurka válasza #58000384 (#60011) üzenetére


erahurka
félisten

GTA Vice City-vel ugyanezt tapasztaltam anno. Mondjuk inkább nosztalgiával gondolok vissza rá.

Emlékszem egy küldetést alig tudtam megcsinálni, végül azért sikerült mert az ellenfél kocsija befordult a hídba, és ott ragadt. Fazon kiszállt és beleesett a tengerbe. Győzelem :DDD

Nem tudom mennyire lenne zavaró. Azért ez a videó kiemeli az ilyen momentumokat, ha gyorsan hajtasz a játékban azért nem hiszem hogy erre figyelsz.

[ Szerkesztve ]

(#60013) #58000384 válasza erahurka (#60012) üzenetére


#58000384
törölt tag

:D Igen, ez addig vicces, amíg nem te magad esel keresztül az úton a küldetés végén :D A VC-ben ráadásul van egy pont, ahol még motorral is be lehet esni a pálya alá és ott a "szellemváros" alatta. Vagy valahogy így lehet elérni, valami bokor tövében. Meg a San Andreas-ban a plafon fölé repüléssel lehet a konditeremből elérni a kivágott (pontosabban elérhetetlenné tett) belső tereket és a titkos repülőt. Szerintem ez mind szándékosan van bent hagyva :)

Szerintem akkor zavaró, ha a forgalom is késve jelenik meg, és nincs idő reagálni. Meg azért az eltűnő út az durva. Az árnyékok hibája szerintem sem nagy gond.

[ Szerkesztve ]

(#60014) erahurka válasza #58000384 (#60013) üzenetére


erahurka
félisten

Nem néztem végig a videót, van eltűnő út? :Y

Hát igen ha már játékmenetben is zavar akkor gáz igazán.

(#60015) #58000384 válasza erahurka (#60014) üzenetére


#58000384
törölt tag

:K 2:10-2:15. Eltűnő város is van.

(#60016) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, megvettem a masinát. GT6-ot raktam be. Frissít rendületlenül. 40 perc alatt 20%-ig jutott. Ha megszíktom, akkor később folytathatom innen a frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#60017) Elims válasza Kephamos (#60016) üzenetére


Elims
veterán

Úgy tudom,hogy onnan nem tudod folytatni.Elölről kezdi az egészet,de akkor màr lehetnek gubancok így ha most megszakítod majd jàtszol mondjuk internet nélkül,jàték utàn töröld az addig letöltött gt6 dolgait.

Szerk.: Gratulàlok a géphez! :-)
Mondjuk Árpi gépevel biztos jòl jàrtàl volna..

[ Szerkesztve ]

(#60018) Kephamos válasza Elims (#60017) üzenetére


Kephamos
addikt

Thx. Akkor hagyom, és majd holnap nyomom. :)
Lehet, de ez itt volt és elég jó áron. Mellékesen jegyzem meg, hogy van egy BF 3 és 4. Ha valaki akar cserélni Metal gear valamire akkor szóljon. Azt szeretném kiprózálni nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

(#60019) storm3


storm3
senior tag

Ps1en volt Dino Crisis meg Parasite Eve jatekok, ehhez hasonloakat tudnatok ajanlani?:)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#60020) perge666 válasza Kephamos (#60018) üzenetére


perge666
veterán

Metal Gear Solid vagy Metal Gear Rising?
Mert a kettő nem ugyanaz. :N

Egyébként a GT6 mennyivel jobb mint az 5?
Grafikára szebb??

New N Tasty-ról valami hír PS3 tulajok számára??

[ Szerkesztve ]

(#60021) Sirandrish válasza Kephamos (#60016) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gratula a gépsashoz :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60022) Elims válasza Kephamos (#60018) üzenetére


Elims
veterán

Sokàig fog tölteni/telepíteni. :-/ Ez kevésbé jò dolog ebbe a ps3-ba... :-/

Storm: Sajnos nem tudnék a dino crisis-hez hasonlòt mondani.Igaz,én nem pròbàltam csak 40-50jàtékot erre a gépre.A többiek biztos jobban tudnànak tippet adni.
Viszont ha még nem pròbàltad mondjuk az uncharted sorozatot/last of us-t/god of war sorozatot/beyond: two souls/heavy rain-t (így hirtelen) akkor ezek közül nézz rà bàrmelyikre,nem fogsz csalòdni. :-)

Perge: "Egyébként a GT6 mennyivel jobb mint az 5?
Grafikára szebb??"

Ezzel most belenyùltàl.. :-) A gran turismo topikban volt màr erről nem egyszer kisebb "eszmecsere".
De az igazsàg az,hogy grafikàra szebb,ez tény.Nem sokkal,de vmelyest észrevehető.Pedig az 5 is nagyon szép.
+van a 6-ban online lehetőség. Ezzel aztàn ki is fulladt a pozitívuma.

[ Szerkesztve ]

(#60023) Sirandrish válasza storm3 (#60019) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ezekhez kb csak a Resident Evil hasonlít és ha az érdekel akkor kb rohadt nagy mázlid van ugyanis épp le van akciózva a Store-ban.

Resident Evil Super Bundle

Ezek vannak benne:
Resident Evil™ 1, Resident Evil™ 2, Resident Evil™ 3, Resident Evil™ 4, Resident Evil™ 5 Gold Edition, Resident Evil™ 6, Resident Evil™ Code Veronica X, Resident Evil™: The Umbrella Chronicles, Resident Evil™: The Darkside Chronicles and Resident Evil™: Operation Raccoon City.

Ezért a pakkért ölni tudnék :B

De ha téged csak a régi klasszikusok érdekelnek, az sem baj ugyanis:

Resident Evil 1-2-3 Bundle

Ez értelemszerűen csak az első 3 részt tartalmazza...de ezek hasonlítanak leginkább a Dino Crisisre és a PE-re :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60024) #79125504


#79125504
törölt tag

Jó reggelt minden fórumtársnak !

Ma délután , vagy este munka után már konzol közelben leszek- Aki szintén UC2-vel tervez játszani kérem jelezze :DDD Nehogy nagy sorbaállás legyen :DDD Ennek elkerülése érdekébe akár több csapatban rohanhatnánk meg az online mókát.

(#60025) Sirandrish válasza #79125504 (#60024) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi Elimsel fél 5 körül szeretnénk menni. :K
Tehát nálunk van még egy hely. Akit érdekel az jelezze nálam privátban.

Mivel lehet hogy többen is lennénk ezért értelemszerűen az első jelentkező jön velünk és a többiek meg mehetnek a másik csapattal. Bár azért ennyien szerintem nem akarunk UC2 multizni :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60026) perge666 válasza Elims (#60022) üzenetére


perge666
veterán

Értem,akkor nem sietek a beszerzésével,jó lesz az 5 is,bár frissíteni még nem tudtam hogy legyen belső nézet is,meg legyenek javitások,de nekem így is jó.
Ha meg azt mondjátok hogy megérné frissíteni akkor viszem megint asszonyhoz.

(#60027) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A Tekken Revolution-t nem lehet ketten egymás ellen egy TV-n játszani, csak Online?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#60028) Sirandrish válasza perge666 (#60026) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát a játék "több" lesz tőle..naná hogy megéri :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60029) Elims válasza #79125504 (#60024) üzenetére


Elims
veterán

Neked is jò reggelt!
Vàrunk! :-)

Perge: Ha neked most megvan az 5 és most kezdtél vele jàtszani egyàltalàn nem kell sietned a 6 vàsàrlàsàval.Mire alaposan kijàtszod az 5-öt addigra kb.3e Ft-ba kerül majd 6 és kb. annyit ér.
Keress rà,hogy miket tartalmaznak a patch-ek,szerintem megérné frissíteni,de két dologra figyelj!Nem két perc lesz és kb.9gb-ot elvisz a tàrhelyből.

Tigi: Szia!
Én talàn egyszer indítottam el azt ajàtékot,így majdnem vakon mondom,de biztos vagyok benne,hogy lehet ketten jàtszani.
Verekedős jàték,biztos,hogy lehet egy tv-n,2joy-jal.

(#60030) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Havazás és bankrablás a GTA 5ben! :C

Remélem még 25-26.án is elérhető lesz a cucc mert az enyém csak akkorra ér ide :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60031) perge666 válasza Elims (#60029) üzenetére


perge666
veterán

Akkor várok vele.
Tudom hogy sok időbe telik patchelni,helyem meg van bőven szerencsére. :)

(#60032) A`rpi válasza erahurka (#60007) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ami a GTA5 öt illeti, nekem megvan megjelenés óta Digitális változatban, igaz SSD-n pihen, de nekem semmi gondom nincsen a játékkal.

Azt el tudom képzelni, hogy több évet megélt rendszeren lassabb lehet bármely játék az adatok töredezettsége miatt, sőt, lehet kezdetekkor még az optimalizáció sem volt tökéletes, viszont mára rengeteg patch érkezett a játékhoz.

Egyik ismerősömnek megvan lemezesen, rendszeresen összejár játszani egy olyan barátommal, akinek pedig digitálisan van meg, így viszonyítási alapjuk is van, mára a lemezes ismerősöm úgy van a dologgal hogy jobb lenne ha neki is PSN-es lenne a tartalom, mert lusta a lemezeket cserélgetni.

(#60033) Tigi válasza Elims (#60029) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Eddig nem találtam benne ilyen lehetőséget.
Lehet, hogy ezért volt ingyenes a Store-ban (pár napja töltöttem le)?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#60034) erahurka válasza A`rpi (#60032) üzenetére


erahurka
félisten

Ismerősöd ismerősének milyen meghajtója van? Nekem gyári 120 gigás (asszem 5400 RPM) PS3 Slim van. Töredezettség mentesítést lehet valahogy?

(#60035) birno válasza A`rpi (#60032) üzenetére


birno
addikt

SSD-vel hasznalod a PS3-at?
Mennyit szamit sebesseg ugyileg? Csak betoltesnel vagy futas kozben is erezheto kulonbseg van?

(#60036) Sirandrish válasza A`rpi (#60032) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ugye a GTA5 az nem az a fajta cucc ami folyamatosan reszeli az olvasót? UGYE NEM??? :B

birno Szerintem csak a betöltést befolyásolja. A játék nem lesz gyorsabb egy SSDtől :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60037) erahurka válasza birno (#60035) üzenetére


erahurka
félisten

Alapvető szaggatást szerintem nem befolyásolja érezhetően, de ilyen témákat mint a fentebb linkelt videóban, jelentősen redukálhat.
Későn betöltődő textúrák, stb.

(#60038) birno válasza Sirandrish (#60036) üzenetére


birno
addikt

Gondolom azert jatek fuggo, ha olyan, hogy kozben is tolt, akkor lehet szamit valamennyit, azert kerdeztem.
Pl. erdekes lenne, hogy a korabban vitatott GTA?Batman jatekok lemezes vs. digitalis sebesseg problemainal szamitana-e.

erahurka: Mire leirtam te is pont felhoztad. :)
Ja, en is pont arra gondoltam, hogy ott lehet nem akadozna annyira, bar kerdes az a par jatek miatt megeri-e egy 500GB-os SSD pl.

#60039 Sirandrish: Persze, ilyenre en sem szamitok.

[ Szerkesztve ]

(#60039) Sirandrish válasza birno (#60038) üzenetére


Sirandrish
legenda

A játék közbeni töltéseket szerintem ugyan úgy meggyorsítja persze. Úgy értettem hogy például több FPS nem lesz csak azért mert SSD van.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60040) erahurka válasza birno (#60038) üzenetére


erahurka
félisten

Attól függ mit és hogy akarsz játszani. Ha sokat töltesz le PSN-ről, GT6-tal versenyzel, akkor érdemes lehet. Én eddig nem éreztem komoly hátrányát a HDD-nek. Persze, voltak fájó menet közbeni töltések Arkham Origins-nél de tűrhető kategória volt.
Egyedül a GTAV miatt nem hiszem hogy megéri, akkor már a lemezes verzió olcsóbb. Egy Samsung 500 gigás SSD Aquánál 60000 forint. Ennyiért már új PS3-at is veszek :DDD

Sirandrish: birno hozta fel az 500 gigát, szerintem is elegendő 120 még ha csak 100 is látható belőle. Az olyan 20000 környékén van.

[ Szerkesztve ]

(#60041) Sirandrish válasza erahurka (#60040) üzenetére


Sirandrish
legenda

SSD-ból nem kell 500gigás :N
Egy 120as bőven jó...csak annak kell rajta lenni amivel/amikkel épp játszol.
Legalábbis szerintem.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60042) birno válasza Sirandrish (#60041) üzenetére


birno
addikt

Mivel egy jatek 30-40GB igy szerintem keves, ok, hogy van egy jatek amit eppen vegig akarsz vinni, de en szeretem ha fent van par olyan is amivel csak egy-egy meccset tol az ember, pl Mortal, GT, Tekken stb.

(#60043) erahurka válasza birno (#60042) üzenetére


erahurka
félisten

+1. Múltkor GoW Ascension-höz le kellett törölnöm minden játékot, mert a telepítéshez 74 giga szabad hely kellett, hiába foglal most kevesebb mint fele annyit.

(#60044) satz18


satz18
őstag

Én annó utánaolvastam az SSD kérdésnek és mindenhol azt írták hogy felesleges. A rendszer nem lesz sokkal gyorsabb, a betöltésnek a BD olvasó szab határt főleg, ha meg digitálisod van, akkor kb felére csökken a betöltési idő, de cserébe alig pár játék fér rá. Plusz a PS3 nem kezel TRIM-et meg semmi SSD optimalizálást, szóval kb olyan mintha win xp-t tennénk SSD-re. Rendkívül lerövidíti az élettartamát. Bár ez utóbbira nem találtam számszerűsített infót, szóval ezt azért kezeljétek fenntartásokkal. Mondjuk szerintem a többi ok is bőven perdöntő a kérdésben.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#60045) Elims válasza A`rpi (#60032) üzenetére


Elims
veterán

"...viszont mára rengeteg patch érkezett a játékhoz."
Te mondasz vmit....Többiek,letezhet ez??
Ugye a lemezes verziò fix! verziò,a digitàlis meg vàltoztathatò.
Ha jön egy jàtékhoz patch akkor azt a lemezes jàtékhoz ugye telepíteni kell,a digitàlisnàl meg lecserélik a store-ban lévőt egy màr jò,patchelt "példànyra"?

A lemez cserélős dologgal egyetértek mindazokkal akik azt mondjàk,hogy kényelmesebb viszont azzal nem,hogy biztonsàgosabb.A lemezessel akkor is jàtszik az ember ha véletlenül a store-t feltörik/megszűnik és bukik minden biztonsàgi mentés,hogy kinek mi volt. De tudom,ez örök vita marad. ;-)

Szerk.:

Birno: Tegla ssd-vel hasznàlja a gépet.256gb-os van neki és azt mondja,hogy ha nem is sokkal gyorsabb,de észrevehető a különbség.
Én is nézegettem a ssd-ket,de annyira iszonyat dràa,hogy nem éri meg a különbség.Bőven jò a 7200rpm-es winchester abbòl is egy jobb wd bpkt.

[ Szerkesztve ]

(#60046) birno válasza Elims (#60045) üzenetére


birno
addikt

Nezegettem azota osszehasonlitasokat youtubeon s valoban azt lattam en is, hogy egy 5400-as vincsi meg az SSD kozott nagy a kulonbseg, de egy 7200-asnal mar annyira nem eszreveheto, szoval ja, lehet az jobb dontes.

(#60047) A`rpi válasza erahurka (#60034) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

120GB változat van a srácnak.

Töredezettség ellen annyit lehet tenni, kiveszed a HDD-t PS ből, és leformázod, ha már kivetted, akkor megnézed HD sentinellel is hogy esetleg van e hibás vagy gyenge szektor a meghajtón.

Menüből is lehet formázni, de ahogy mondottam, egy diagnosztikai programmal nem árt ránézni hébe-hóba HDD állapotára.

SSD mindenhol ahol várni kell ott valamennyivel gyorsabb, játékok telepítése, trófeák szinkronizálása, játéktöltés.

Sőt, szerintem, a frame rate be is bele tud szólni, mivel nagyon gyors az elérése, utóbbit nem mértem ki, viszont elég valószínűnek tartom, mivel relatív kevés memóriával gazdálkodik a rendszer így sűrűn hozzá kell nyúlni a háttértárhoz újabb adatok betöltése érdekében, ha az a bizonyos háttértár gyorsabb akkor az adott képkockát is gyorsabban, "stabilabban" be tudja tölteni, szemben egy olyan mechanikus eszközzel mint a HDD amin az adatok töredezhetnek, így klasszisokkal megnő véletlen elérés, írás, olvasás, művelete.

Én egy 120GB samsung SSD-t használok a gépben, 4-5 játék kényelmesen elfér rajta, ennél többre egyszerre úgy sem tudok koncentrálni, jó szokásom miatt, mire minden trófeát megszerzek egy játékban addig eléggé át kell látni az egészet töviről hegyire, ami nem kis idő.

(#60048) erahurka válasza A`rpi (#60047) üzenetére


erahurka
félisten

Ehhez gondolom kellene valamilyen kábel, sajnos nincsen nekem.

Haverod haverja cserélt már merevlemezt vagy formázta már a 120-as gépét?

Akkor lehet belevágok, csak nehogy végül a baltát az egész rendszerbe a kínjai miatt :DDD

Ha úgy érzem nagyon rosszul fut, mennyi ideig tart egy formázás? Gondolom a rendszert ez nem bolygatja, tehát azt nem törli le.

GTAV mentéseit ugye ki lehet másolni USB-n?

[ Szerkesztve ]

(#60049) dilipok válasza Elims (#60045) üzenetére


dilipok
veterán

szerintem a digitalisan letoltheto valtozatot nem cserelgetik. Letoltod, majd leszedi a patcheket hozza.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#60050) A`rpi válasza erahurka (#60048) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Sata kábel kellene ha nincsen ismerősöd aki ért a számítógépekhez akkor inkább hanyagold.

Bőven jó h csak formázod menüből.

Formázás maga nem sok idő, ami időigényesebb, játékokat újra letölteni.

Game/ Game Save Utility-ben megtalálod játék mentésed.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.