Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Fejlődés -1 akár S22nél :W

(#2) Laurh


Laurh
aktív tag

Nálam az A52s-nél voltak röccenések/akadások fluidságra nem voltam vele elégedett, minden másban korrekt volt.
Az A53 akkor fog majd jobban berobbani, ha kifutnak a házon belüli jobb/kedvezőbb "vetélytársak".

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#3) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Kár, hogy az A73-ast nem hozzák be.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#4) Morph33


Morph33
tag

Pont a múlthéten vettem új telefont a lányomnak. Az A53-ról szóló előzetes infók alapján inkább az A52s 5G-re esett a választás. Ez a teszt is megerősíti, hogy jól döntöttünk.

Nem értem, hogy ezt így, ilyen magas áron mi értelme volt kiadni, de komolyan? Csak, hogy legyen új?

(#5) bajusz15 válasza ghiottone (#3) üzenetére


bajusz15
senior tag

Lehet jobb is, mennyiért adták volna? 220k egy 778g-ért? :U

Laurh: és ne felejtsük el sajnos azt sem, hogy szoftveresen direkt aláássák az A52s teljesítményét, mert kellenek a jobb eladási számok az A53-nak. Samsung, megteheti. Ez van.

(#6) jUUh


jUUh
addikt

Nagyon drága, szerintem enenk hatására még jobban vinni fogják a régebbi Samsungokat, pl az A52s 5G-t. Ismerős is most vett egyet, korrekt készülék nagyon, semmi panasza nincs. :K

Samsung Galaxy S23+

(#7) ghiottone válasza bajusz15 (#5) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Van benne valami. :(((

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#8) Raymond válasza Morph33 (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Hat igen, az A53 legnagyobb bonusza az lett hogy par hettel a megjelenese elott levittek az A52s 5G arat :) Mi is 325EUR-ert vettunk egyet igy, majd a hetvegen lesz beuzemeltetve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) yuing


yuing
őstag

A 2022-es év mottója is lehet a főcím. Nem csak a Samsungra igaz sajnos.

(#10) Steve1207 válasza yuing (#9) üzenetére


Steve1207
veterán

+1, sok brand eljátszotta ezt. Nem kövezem meg őket, mert sok minden közrejátszott az utóbbi években, hogy ez így alakult. Nekem inkább az a fura, hogy samuéknál most jött jobban, míg a többiek már letoltak egy szériát és most kezdenek ismét előre lépni, ahogy kell.

.

(#11) odani


odani
tag

Ha esetleg valakinek voltak még kétségei, hogy undorító-e, amit a nagy mobilgyártók művelnek, ez a készülék az újabb, kristálytiszta bizonyítéka annak, hogy igen. Komolyan mondom, hogy az iparág történéseinek a követése vetekszik a trash reality műfaj sajátosságaival. (okádós emoji nincs?)

(#12) Neurotoxin válasza odani (#11) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Semmi fejlődés már hosszú ideje. Toporgás egy helyben. Irreális memória felárak és 4-5 kamera lencse, de minek.... :o :W

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#13) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Vajon milyen üzleti megfontolásból nem hozzák hozzánk az A73 telefont?

Veszélyes lenne az S21FE eladásaira? Vagy az S22-re?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Hardveresen lényegesen gyengébb az A52s-től, viszont kamerában szerintem jobbnak tűnik. Képminőségben veri azt.
Viszont az ára technológiai szempontból indokolatlan.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) thboxx válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


thboxx
aktív tag

Azért én nem húznám ennyire le ezt a mobilt. Szvsz ennek nem az említett A52s 5G az elődje, hanem a sima A 52(5G). Ahhoz képest meg igenis előrelépés, HA! feltételezzük hoggy ebből is lesz esetleg egy tuningolt "s" verzió. A kezdőár már más kérdés... :DDD

Bocs, nem válasz akart lenni... :R

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#16) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Nagyon drága, nem is értem. Feleségem A52s-t tuti oda nem adnám ezért (még akkor se, ha elfogadjuk azt a nyakatekert érvelést, mely szerint ez valójában nem annak az utódja) :U :(

"Együtt vagyunk senkik"

(#17) csaabz


csaabz
őstag

Nekem A52S 5G van, ez a céges telóm és utálom. A több éves Honor 20-hoz képest visszalépés mindenben.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#18) shifty!


shifty!
senior tag

Köszi a tesztet. Hát nincs rá indokom hogy a Oneplus6-ot erre leváltsam...

Tesztírónak egy személyes vélemény, számomra nagyon steril és tárgyilagos a fogalmazásmód, a MA-s tesztekhez képest kevésnek tűnik a lazább fogalmazásmód és a jól illesztett humor, lazaság.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#19) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez tulajdonképp egy termékfrissítésnek álcázott áremelés - kevesebbet többért.

Mint amikor a 180 forintos, 100 grammos csokiból lesz 220 forintos 90 grammos csoki. :(((

B.Cs.

(#20) lm83


lm83
őstag

33 mikor jelenik meg?
Csak mert 32-t vennék akkor :)

(#21) Legendd


Legendd
senior tag

Pont tegnap láttam a Media Marktban az A52s-t, ott 130 ezer forintért "szórják ki". Használtan pedig már 80-90e. Vicces.

Alea iacta est!

(#22) sxxorp válasza janeszgol (#14) üzenetére


sxxorp
őstag

Hááát... elég nehéz az összevetés eltérő körülmények között készült képekkel ahhoz, hogy ezt kategorikusan kijelenthesd. Azért megvárom a GSMArena Photo Compare eszközét (mielőtt kimondom, hogy bármilyen is az A53 képminősége (;]) jól döntöttem, hogy 2 hete az előd A52s-t - azért próbáljunk ellenállni annak szolid agymosásnak, hogy egy korábbi előd az igazi előd a későbbi előd helyett... :D -, vettem meg 120k-ért 190k helyett -> akár 142k+füles helyett is (-8600Ft a párom régi A40-éért, és a jelenleg érvényes 2db -10%-os kód (samsungpeople10; NYEROVELEMENY10) a samsung.hu oldalon, bár az A53 árán élcelődő kommentek azért így kevésbé ütősek):
)

[ Szerkesztve ]

(#23) dave987


dave987
aktív tag

Én azért a dizájn leírását nem intézném el annyival hogy nem változott. Képek,videók alapján a telefon kerete masszívabb lett,tömbszerűbb,szépen körül öleli az elő- és hátlapot. Mint az Iphoneoknál,csak nem olyan lapos,meg mint évekkel ezelőtt az A sorozatban is volt, és sík a kijelző. Végre kidobták azt a fekete műanyag lépcsőt a kijelző körül. Szerintem így sokkal szebb(minden telefon).

(#24) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Legalább 4K60fps lehetne benne. :( Most a Telekomnál (független), mobilcsere programmal, 100k az A52s. Jack miatt is inkább azt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#25) #76500480


#76500480
törölt tag

Xperia 10 III meg szoba jöhet, gyengébb 690 procival és 60Hz kepfrissitessel. Többi tulajdonságban hozza a szintet. Ezt a telefont szerintem hivatalos forgalmazói csomagolásban kaptatok. Azon lepődtem meg, hogy a Samsung nem volt annyira álszent, hogy Aldis lebomló nejlonba csomagolja az 53at. Betört kijelző, kamera lencse vajon visszaváltható üveg :F :U

(#26) klaya86


klaya86
senior tag

190ert ezzel a processzorral én esküszöm nem értem, hogyan gondolta ezt a Samsungba. Én már a tavalyi széria 150 körüli árát is erősnek véltem. De ez.. számomra ez a proci a középkategória legalja. Valami 100e Ft körüli Samsungban még azt mondom talán, bár más gyártónál azon az áron is lenne bőven jobb cucc. Nekem ez a 190es ár röhej és abszurd.

(#27) Lami66 válasza odani (#11) üzenetére


Lami66
őstag

Tessék:
🤮

(#28) g2gti válasza lm83 (#20) üzenetére


g2gti
csendes tag

Április 22 , de 150.000 körül nyit, a 32 4g most 90.000 kb, én is a 33ra pályázok de megvárom amíg 100-hoz közelít az ára

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mehet ápr1./szánalmas kategóriába. Éreztem én, hogy a szilveszteri a52s vételem kb olyan hosszú időre kiszolgál, mint az előd s7edge, amit 2016 óta használtam. Mivel a jacket is használom + nemrég konnektort (országot) váltottunk, így még ezek is számítanak (bár tény, 7£, amennyiért a lidliben kapok egy a samuénál jobb töltőt, nem a világ vége).

A gsmarenás üzemidő tesztre kíváncsi leszek még, de érzésre nem hiszem, hogy megbánnám, hogy már hónapokkal ezelőtt meglépten a cserét - így, hogy még drágább is a cucc, főleg nem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) janeszgol válasza t72killer (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

A kettő között van 40-60 ezer ft különbség. Szóval nem csináltál rossz vételt.
De ennek meglepően jó a kamerája, illetve magára a kijelző minőségére vagyok kíváncsi még. (Az hogy valami FHD+ Amoled, az kevés info.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) t72killer válasza janeszgol (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanaz a kamerahadver, úgyhogy felpattintok rá egy gcam-et (pontosabban már van) és problem solved :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) janeszgol válasza t72killer (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó kép. Lehet nem is jobb annyival az A53. De nézd Killer. Senki nem írta, hogy az alsó kép, ami Gcammel jelöltél az rosszabb minőségű? Előtted a térkő az élesebb, de minden más mosottabb. Nincsenek éles vonalak benne, ráadásul még árnyékolási gondok is vannak rajta. A felső kép sokkal jobb minőségű, nekem sokkal jobban tetszik. Az amúgy is egy jól sikerült kép.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) Raymond válasza janeszgol (#32) üzenetére


Raymond
félisten

Dehogy rosszabb, sokkal jobb. A felso kep egy impresszionista festmeny, az also pedig egy normalis fenykep. Nyisd meg a kepeket egy masik tab-ban teljes meretben, de mondjuk a problemat a bal oldali fa leveleinel mar kis meretben a hozzaszolasban is latni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) t72killer válasza janeszgol (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

?? A jobb alsó részben lévő fűre és a füves terület mögötti, árnyékban lévő demizsontörzsű pálma pocakjára vess egy pillantást :R. Az utólagos mesterséges élesítés nem extra részlet...

+ az ominózus pálmától jobbra lévő lehúzott rolót és az ablakrácsot is javaslom megkukkolni ;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) sxxorp válasza janeszgol (#30) üzenetére


sxxorp
őstag

1. Ha már vételeket nézel lehet, hogy nem sikerült észrevenni, de írtam, hogy:
- jelenleg a legkedvezőbb árú helyen az A52s: 120k
- a samsung.hu-n az A53: 190k -> 2*-10% kupon=154k (készülékbeszámítással kb. 140k)
Tehát jelenleg csak 20-34eFt az a 40-60. De így is jobb vétel az A52s.
2. Ugyanaz a kamera-rendszer, olyan hú de nagy különbség nem lehet, de én inkább várom a valóban összvethető tesztképeket. Jelenleg nem látok számottevő különbséget a tavalyi mobilarénás A52s-tesztképek és ezek között.

(#36) janeszgol válasza Raymond (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

De miért nem jelzi a weblap, hogy link? Azt hittem ilyen kicsire van tömörítve. Kinagyítva valóban jobb az alsó. Pl a középen lévő távoli fákon igen nagy a különbség. (Az első egy massza, a másodikon látható, hogy azok levelek.)
De kicsiben nagyon tré a lenti.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) sxxorp válasza t72killer (#34) üzenetére


sxxorp
őstag

Bakker kicsiben egész jó megtévesztő az eredeti, nekem szebbnek látszik, de belenagyítva olyan, mint a cell-shaded képek/filmek (pl. Scanner Darkly), mintha a valóságot alapul véve megrajzolták volna őket, a másik meg tényleg fénykép (pl. az eredeti jobb szélén a pálmatörzs vs gcam...)

[ Szerkesztve ]

(#38) Cecevok válasza klaya86 (#26) üzenetére


Cecevok
tag

+1
Ezek után tényleg jó vétel volt 99e-ért egy Oneplus Nord CE 5G, Snapi 750G-vel. Persze többet ad a Samsung, de nem 90e-el.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#39) t72killer válasza sxxorp (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi hozzátartozik, hogy a gcam 48 expóból rakja össze az eredményt, amit elég sok idő lekapni. Emlékeim szerint 5-6sec körül lehetett.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) pribez


pribez
csendes tag

Ez nem normális dolog, hogy lehet ennyire túlárazni egy készüléket, aminél az előd készülék szinte mindenben jobban teljesít. Az hogy későbbiekben hosszabb ideig tartó frissítéseket kap, még nem ok arra hogy, közel 60-ezerrel többet fizessenek rá a vevők. Biztos vagyok benne hogy az emberek többsége az A52s 5G-t részesítik előnyben ilyen paraméterek mellett. Sőt még azt nem értem hogy az Európai modellek nem kapják meg a snapdragon chippeket, mintha csak akarattal szórakoznának velünk, szinte hallom őket miszerint"jó az a Magyarnak" :(( Komolyan mondom mintha mindenből egyre inkább a gyatrábbat kapnánk, arany áron, fúj ez nagyon undorító, gusztustalan dolog :W

[ Szerkesztve ]

(#41) mrThomi válasza Raymond (#8) üzenetére


mrThomi
addikt

200-at ér kb... Ez is meg az 52s 5g is. Többet én személy szerint nem adnék ezekért. Itt felénk most a snapi 865-ös s20 fe 4g volt 325 ert, talán az jobb vétel a proci és a kamera miatt.
Ha jön egy értelmezhető soccal egy a53s az majd érdekesebb lehet mint most bármelyik samsung a középkategóriába.

(#42) Raymond válasza mrThomi (#41) üzenetére


Raymond
félisten

200EUR-ert en meg nem lattam S20 FE-t sehol. Peldaul most is joval dragabb mint az A52s 5G ami most mar 289-299EUR szintol fuggoen. Na es ott a szoftveres tamogatas is ami az A52s-nel tovabb tart a kesobbi megjelenes miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) mrThomi válasza Raymond (#42) üzenetére


mrThomi
addikt

Újjonan volt 325 az FE, [kép] és mivel multhéten itt egy árban volt az A52S 5G-vel ezért én a proci és a kamera miatt az FE-t választottam volna, de nyilván ez ország választja hol mi és mennyi.
Használtan pedig nekem max 200-at érnek ezek úgy ertettem, bár 8gb ram alatt én amúgy sem vennék már mobilt

[ Szerkesztve ]

(#44) doooo


doooo
veterán

Az A52s utódja az A53s lesz... Ez meg a sima A52-nél mindenben erősebb, az A52 5G-nél meg a lényegesebb dologban erősebb, a GPU-ban.
A53s-nek meg mindenképp lennie kellene idén is, lévén minden évben van s-variáns. Valami S860-S865 kaliberű SoC-re tippelnék majd vele kapcsolatban.

(#45) chuppie


chuppie
friss újonc

Sziasztok!
Bevallom, szemezek ezzel a mobillal, időszerű a csere egy Hauwei Mate 20-ról. Azonban mindenhol szembejön velem az A52s, mint ami gyakorlatilag ugyanez a készülék. Bár drágább ez, hajlok ennek megvételére, leginkább a tovább tartó frissítések miatt. Vagy ez nem éri meg a plusz összeget és "túlreagálom"? 2-2,5 évig biztosan nem akarok új mobilt venni ezután sem :)

(#46) t72killer válasza bajusz15 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" azt sem, hogy szoftveresen direkt aláássák az A52s teljesítményét, mert kellenek a jobb eladási számok az A53-nak. "

Ettől mondjuk, mint a52s tulaj tartok kicsit, szóval nem 100%, hogy a következő frissítéseket felrakom...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) klaya86 válasza doooo (#44) üzenetére


klaya86
senior tag

Kizárt, hogy olyan erős soc kerüljön bele. Az már csúcs kategóriás teljesítmény.

(#48) sorost válasza chuppie (#45) üzenetére


sorost
csendes tag

Pont így vagyok vele én is, Nokia 6.1 csereérett. Valami hosszan támogatott viszonylag kis méretű telefont kerestem. sxxorp-nak köszönet a kódokért! Meg is rendeltem.

(#49) batai15


batai15
félisten

Rókabőr .

(#50) stingy2 válasza klaya86 (#47) üzenetére


stingy2
senior tag

Majd kiderül, mit lép a Samu, ha a kínai gyártók elkezdik Dimensity 8100-al teleszórni a felső középkategóriás telóikat. Ez az Exynos, ami ebben van, ennyiért gáz. Nagyon. Úgy tűnik, most is az jön, hogy kiadnak egy eladhatatlan valamit év elején, majd látják, hogy nem megy a business, és jön a használható verzió. Addig én várok.

INTJ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.