Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) kazuma92


kazuma92
csendes tag

Sziasztok! Barátnőm kimenet Angliába, vitte a tabletjét. Ahol most van ott van wifi, de a tab nem látja. Volt már modem reset is meg tab reset is, illetve beírta már külön az ssid-t meg a pw-t is, de akkor is azt írja, hogy hatókörön kívül. Mellette egy laptopon simán megy, az Angliában lett már vásárolja. Valami tipp?

(#39052) mezis válasza kazuma92 (#39051) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A WiFi hanyascsatornán (milyen frekvencián) működik ?

mezis

(#39053) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Van egy Tp-Link 841ND-m és van egy ilyen wifi antennám.

A kérdésem, hogy érdemes-e a router 2 antennája közül az egyik lecserélnem erre a nagyobb antennára?

Ha igen melyiket? Vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#39054) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#39053) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy hagyd meg a jelenlegieket vagy mind a kettőt cseréld le, csak egyet nem cseréljél ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39055) tibbike01 válasza Gubek-Einste (#39054) üzenetére


tibbike01
őstag

Értem! Köszi!

És megérné lecserélni mind a 2 antennát?
Miben változna? Jelerősség? Hatótáv?

(#39056) Beri78 válasza Gubek-Einste (#39054) üzenetére


Beri78
őstag

Erre en is kivancsi vagyok. Miert nem szabad/erdemes csak az egyik antennat cserelni?

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#39057) And válasza Beri78 (#39056) üzenetére


And
veterán

Természetesen nem tilos, csak nincs értelme: a két antennának nem árt teljesen egyenrangúnak lennie, és azonos térben elhelyezkednie. A több antenna értelme (diversity és / vagy MIMO) lényegét veszti, ha ezeket nem tartjuk be. Márpedig a TL-WR841 egy 300 Mbps-es router, tehát MIMO-s, az ennél kisebb sebességű n-szabványú módokban illetve b/g-szabványos esetén - amelyek nem támogatják a MIMO-t - pedig feltételezhetően diversity működésű. Erről már egyébként régebben nagyon sokszor volt szó ebben a topikban, de egyetlen antennának is lehet értelme, például MIMO nélküli kültéri kapcsolat esetén (802.11b/g), amikor az egyik antennát - persze nem a gyári, kisebb nyereségű körsugárzót - eleve kültérre visszük, a másikat meg egyszerűen leszedjük, mert olyankor nincs rá szükség. De beltéren, pláne a teljes n-szabványú sávszél kihasználásához mindkettő kell, és haszontalan dolog eltérő nyereségűeket vagy másfajta iránykarakterisztikájúakat felszerelni a routerre.

[ Szerkesztve ]

(#39058) tibbike01 válasza And (#39057) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi!
Már csak arra szeretnék választ kapni, hogy megéri-e mind a 2 antennát lecserélni?
Miben érezhető a változás?

Nekem ugye már csak 1 antennát kellene vennem.

(#39059) And válasza tibbike01 (#39058) üzenetére


And
veterán

Változás a klienseken mérhető jelerősségben (a router EIRP-értékének növekedésében), visszafelé pedig a router vételi érzékenységének javulásában lehetséges. A gond itt egyedül a növekedés mértékével lehet: sajnos a beltéri körsugárzók nyeresége fizikai és méretbeli okok miatt nem lehet túlságosan nagy. Bármekkora értékeket is írjanak rájuk, ezeknek a beltéri vacakoknak a nyeresége legfeljebb 8..9 dBi lehet. Amit linkeltél, arról pontosan nem tudom mennyi, talán ez a 8 dBi-s típus lehet: TL-ANT2408CL. A TP-Link azért mégis kénytelen a valós adatokat megadni, ellentétben a rengeteg ócska noname antenna gyártójával. Ha vesszük azt a tényt, hogy a TL-WR841 típuson eleve 5 dBi-s antennák vannak, akkor a javulás számszerűen 3 decibelnyi lehet. Hogy ez mire elegendő, az erősen a körülmények függvénye, de beltéren sajnos általában képtelen ugrásszerű, átütő javulást hozni. Kicsit javíthat a stabilitáson, de nagyjából ennyit. A beltéri jelszintingadozás vagy egy újabb köztes fal többletcsillapítása ennél sokkal nagyobb érték lehet lehet.

(#39060) Sike válasza Sike (#39014) üzenetére


Sike
csendes tag

Erre senki?

(#39061) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

ha mifin (huawei E5372) nyomok egy resetet, akkor az összes beállítás elveszik?
eszközökkel újra kell kapcsolódni jelszóval?
beállítani csak online felületen lehet (vagy android app-ban), de ahhoz a mifire csatlakoztatva kell lenni.
előre is kösz!

#?*@&!

(#39062) Shingen válasza tibbike01 (#39055) üzenetére


Shingen
addikt

Sokat nem javulna a jelerőssége a lakásban, szerintem nincs értelme neki.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#39063) anonym1s válasza And (#39057) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.

Nalam a ruterre vannak kotve az usb vincsesztereim, es az ezekre valo irast szeretnem gyorsitani. Tesztekben 30-33mb/s sebesseget irnak 5ghz halozaton hdd-rol hdd-re, de nalam csak 15-16. Bar nalam az olvasott vincseszter 5400 fordulatu laptop, de ekkora kulonbsegnek nem kene lenni szerintem.

A lent leirt korulmenyek mellett, melyik regiot es csatornat javasolnad 5ghz-en?

Netgear r7500 ruter, intel ac7260 laptop adapter. Tavolsag 6m es egy valaszfal. Wifi analizer nem mutat mas 5ghz-es halozatot a kozelben csak az enyemet.

(#39064) Doky586 válasza anonym1s (#39063) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amit én javasolnék: A router helyett használj NAS-t, pl Synology-t..
wifi helyett pedig olcsóbb az UTP kábel. és jóval gyorsabb (gigabites) is.. :D

[ Szerkesztve ]

(#39065) harcikoca


harcikoca
senior tag

Heló, új helyre költöztem, és problémáim vannak a wifivel. kb fél percenként megszakad, lassú. Néha pedig hasít, de maximum 15-20percig jó, aztán kezdődik előről. Acer extensa 5635z-ről próbálok csatlakozni. Rajtam kívül 6an használják, és csak nálam nemjó.. Drivert frissítettem driverboosterrel, de utána sem lett jó. Ötlet?

AMD+Ati powee'R

(#39066) And válasza anonym1s (#39063) üzenetére


And
veterán

Úgy veszem észre, hogy túl sok jelentőséget tulajdonítasz a csatorna kérdésének. Felesleges. A régió annyit határoz meg, hogy az adott területen mely csatornák (sávrészek) használhatóak legálisan és mekkora adóteljesítménnyel. Ezt próbálja meg a router az adott keretek között tartani. A csatornák között meg természetesen nincs vagy kevésbé jó, hiába ír le valaki ilyesmit. A csatornák alapjában teljesen egyenrangúak (bár konkrétan az 5 GHz-es sáv több szegmensre oszlik, és azokra eltérő szabályozás - beltéri / kültéri alkalmazás, EIRP-limit - vonatkozik. Ha a környékeden senki sem telepedett rá az 5 GHz-es sávra, minden csatorna szabad, akkor helyes régióbeállítás mellett tökéletesen mindegy, hogy melyik csatornát választod, a kapcsolat jó közelítéssel éppen olyan lesz az egyiken, mint a másikon.

(#39067) anonym1s válasza Doky586 (#39064) üzenetére


anonym1s
őstag

Mas forumokban is tanacsoltak hogy hasznaljak inkabb nas-t, ezert mar utanajartam a dolognak, es arra jutottam, hogy szamomra semmi ertelme a nas-nak.

En nem hasznalok semmi nas funkciot, kizarolag arra kell, hogy elerjuk a vincsesztereket mindenhonnan a hazbol, es gyors legyen ra a fajl masolas wifin keresztul. Igy most elerjuk mindenhonnan es a bd3d is siman megy wifin, csak a masolas lassu wifin. Kabelen olyan gyors, mint egy normalisabb nas. Kabelezni nem fogok, mert annal sokkal gyorsab es teljesen ingyenes ha ide hozom a gephez a vincseszterekert es usb3 porton masolok.

Szoval a kerdes tovabbra is nyitott.

(#39068) anonym1s válasza And (#39066) üzenetére


anonym1s
őstag

Ertem. Akkor valoszinuleg a lassu laptop vincseszterem az oka, hogy lassabb nalam mint a tesztekben.

5ghz-en az 52-es csatornatol felfele a csatiornaszam mellett zarojelben van (DFS). Mit jelent ez a DFS?

(#39069) Doky586 válasza anonym1s (#39067) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"kizarolag arra kell, hogy elerjuk a vincsesztereket mindenhonnan a hazbol"

Akkor NE panaszkodj, hanem használd. Ezt tudja a rendszered.. :P

(#39070) And válasza anonym1s (#39068) üzenetére


And
veterán

DFS: Dynamic Frequency Selection. Ez egy olyan megoldás, amely elvileg megakadályozza az 5 GHz-es sávban működő időjárási célú radarokkal való interferenciát. Kizárólag az 5,25...5.725 GHz-es szegmensben használatos, ha az eszköz támogatja. Ha a wifi AP EIRP-értéke egy adott limitet képes meghaladni, akkor a DFS-csatornákon a működés előtt végez egy tesztet annak megállapítására, hogy szabad-e a csatorna. Ez akár percekig is eltarthat, és ha a router radarműködés okán foglaltnak találja az adott csatorná(ka)t, akkor adott időtartamra feketelistára teszi az(oka)t és nem hagyja kiválasztani a felhasználónak sem. Ennek nyilván kültéri, erősen nyalábolt átvitelnél van igazán jelentősége.

(#39071) anonym1s válasza And (#39070) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor annak sincs tul sok ertelme, igy marad a 44-es csatornan, ahogy gyarilag volt beallitva.
Kossz a valaszokat!

(#39072) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

nem 100%, h jó helyre. . . ;]

röviden tömören leírnám : van egy WIFI router házban amit szeretnék vmi kütyüvel meg növelni a hatótávolságát.
20-25m távolságban lévő hátsó házba eljuttatni ( a háznak majdnem, hogy közepére van rakva a WIFI router és így is sikerült fogni hátul egy helyen , de ez nem megoldás :N )
2fal 2 ajtó van útba

mit tudnátok ajánlani pár ezer ft összegért ami tényleg jó is és egyszerű megoldás lenne ?!

köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39073) Gubek-Einste válasza MrRL19 (#39072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó helyre írtál.
Egy repeater-t kellene beszerezned amit félútra teszel, a legegyszerűbb egy wifi router lenne, pl. Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND + CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39074) harcikoca válasza harcikoca (#39065) üzenetére


harcikoca
senior tag

erre valaki?

AMD+Ati powee'R

(#39075) farkas-j válasza harcikoca (#39065) üzenetére


farkas-j
őstag

Először olvasd ezt el. Ha a benne leírtak nem segítenek, ellenőrizd, hogy esetleg nem melegszik e túl a laptopod. A lányom Dell-jénél ez volt a probléma. Túlmelegedett (mert tele volt kosszal) és a net volt az első amit eldobott.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39076) MrRL19 válasza Gubek-Einste (#39073) üzenetére


MrRL19
senior tag

:F ;]

(a rajz vázlatos ) :DDD

köszi előre a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39077) Gubek-Einste válasza MrRL19 (#39076) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálkozhat, hogy a repeater-t a másik helyiség távolabbi falára teszed de elképzelhető, hogy kell egy másik eszköz is a másik épületbe a megfelelő teljesítményhez, az innenső eszközt kösd kábellel a router-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39078) MrRL19 válasza Gubek-Einste (#39077) üzenetére


MrRL19
senior tag

akkor pontosan mi kellene ? :K

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39079) Doky586 válasza MrRL19 (#39078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mi kell ? egy megfelelő hosszúságú (~30m) UTP kábel és egy AP a végére..

[ Szerkesztve ]

(#39080) harcikoca válasza farkas-j (#39075) üzenetére


harcikoca
senior tag

Köszi az infót! a vezetéknélküli egér+bill okozta a problémát.. már 1 hete szívok miatta :R :R

AMD+Ati powee'R

(#39081) MrRL19 válasza Doky586 (#39079) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem akkor jól gondoltam, h csak kábelesen tudom átvinni :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39082) Gubek-Einste válasza MrRL19 (#39081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legbiztosabb a kábelezés lenne de wifi-n is megoldható ha muszáj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39083) MrRL19 válasza Gubek-Einste (#39082) üzenetére


MrRL19
senior tag

arra a verzióra is kíváncsi lennék :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39084) Gubek-Einste válasza MrRL19 (#39083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam tegyél egy AP-t a másik épülethez legközelebbi falra, ha lehet kábelezve, ha nem elég akkor a másik épületbe még egy repeater-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39085) MrRL19 válasza Gubek-Einste (#39084) üzenetére


MrRL19
senior tag

AP az mi ? bocs , de nem vagyok ebbe nagyon otthon ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39086) farkas-j válasza MrRL19 (#39081) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez így nem teljesen igaz!
Ha át tudsz húzni kábelt, akkor kétség kívül az a legjobb megoldás! Ha nem, és van a megoldásra 10-20eFt-od, akkor viszonylag korrektül WiFi-vel is megoldható.
Ha a két ház között csak WiFi jöhet szóba, akkor én úgy csinálnám, hogy egy AP-t vagy "segéd" router tennék az Internetes ház azon ablakába, ami a másik házra néz. (Plusz pénzért esetleg a másik házra néző irányított antennát tennék rá.) Ezt a "segéd" routert vagy AP-t összekötném kábelesen a másik szobában lévő Internetet adó "fő" routerrel. A két router WiFi-jét feltétlenül más más csatornára tenném! A szemben lévő ház ablakába tennék egy repeatert vagy routert repeater üzemmódban, ami venné a másik házból a jelet, és kis szerencsével lefedné a másik házat Internettel. A bekötéshez és a beállításhoz itt találsz egy kis általános infót.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39087) MrRL19 válasza farkas-j (#39086) üzenetére


MrRL19
senior tag

HuHh.... :DD :DD ez nekem most így sok volt szóval inkább marad a kábel (nem lesz egyszerű , de vhogy megoldom , h ne legyen csúnya )

egyébként milyen utp kábel szükséges kültérre ami nem is megy szét ?! :F és mennyi kb az ára ?

(ha pl átvezetem kábellel akkor a másik épületben rá dugom egy wifi routerre akkor ott lesz net ugye ?

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39088) farkas-j válasza MrRL19 (#39087) üzenetére


farkas-j
őstag

Én minimum CAT 5C-t vagy CAT 6-ot javaslok, mert ezek ill. ezek felett már árnyékoltak. Lehet venni kültéri kivitelben is, de drága, nehezebb házilag megszerelni, és nem kapható az első szatócs boltban. A sima kivitel is megfelel, de akkor védőcsőbe kell tenni. Ha napsugárzás is éri, akkor lehetőleg fekete színű legyen a védőcső, és célszerű úgy lefektetni ill. szerelni, hogy a víz ne menjen bele.
Ezt a kábelt bedugod a másik házba egy routerbe és megy a Net.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39089) Gézengúz válasza MrRL19 (#39087) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekünk egyszerű CAT5E két ház közt már 11éve kifeszítve nagyon jól tűri az idő viszontagságait..(Minden burkolat nélkül) Viszont nemrég láttam olyan CAT5E-t amin 20 m hossza ellenére nem ment a gigabit, ha teheted vegyél CAT6-ot.

(#39090) MrRL19 válasza Gézengúz (#39089) üzenetére


MrRL19
senior tag

hol tudok venni olcsón ?! 30-40m kb. . . ?! :F

Bp belül ?!

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39091) Gézengúz válasza MrRL19 (#39090) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pcx?

Sajna itt csak 20-100 és 305m szerelt darabokat látok, de szerintem rendesebb számtech boltban krimpelnek Neked adott hosszúságút

[ Szerkesztve ]

(#39092) MrRL19 válasza Gézengúz (#39091) üzenetére


MrRL19
senior tag

igen én is arra gondoltam , h vmi kisebb boltba hátha van :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39093) Doky586 válasza MrRL19 (#39092) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Árwill, Lomex...

(#39094) MrRL19 válasza Doky586 (#39093) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszi mindenkinek a segítséget még holnap átgondolom mit h .... :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#39095) Gézengúz válasza MrRL19 (#39094) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindenképpen ameddig csak bírod vidd kábellel és ahol vannak a vezetéknélküli eszközök oda be egy wifis jeladót, így betonstabil jeled lesz..

(#39096) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Adott egy TP Link WR841n wifi router. Nemrég szereztem be egy okostévét. A gép a ház egyik, a tv a másik oldalán van. Letöltöttem a megfeleelő alkalmazásokat, látom is wifin keresztül a tévén a gépemen lévő összes cuccot, videót is le tudok játszani de ezzel annyi a bökkenő, hogy megy a film kb 20-30 másodpercet és megáll tölteni. Olyan mint amikor szar nettel akarsz youtube-on videót nézni.

A kérdésem arra irányulna, hogy a fent említett router alkalmas lehet-e ilyen célra és emiatt lehet ez a töltés (gondolom az átviteli sebességgel lehet a probléma) vagy esetleg valami más lehet a bökkenő? Ha a router alkalmatlan ilyen célok ellátására akkor ajánlanátok egy költséghatékony, de jó routert ami ilyen célra jó?

Annyit még hozzá tennék, hogy a net rész jó. Majdnem fullos a jelerősség.

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#39097) Gézengúz válasza 2thletme2day (#39096) üzenetére


Gézengúz
addikt

A tv-t kábellel kéne a routerra csatlakoztatni ez garantálja, hogy a nagy felbontású anyagok is zökkenőmentesen nézhetők legyenek!

(#39098) farkas-j válasza 2thletme2day (#39096) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez egy elég jó 2,4GHz-es router. Normál SD és alacsony bitrátás HD filmekhez jó lehet, ha van megfelelő térerő a TV-nél. Először ezt kellene ellenőrizni. A térerő csökkenésével csökken a sávszélesség is. Ellenőrizned kellene azt is, hogy nincs e a WiFi-n csatornaütközés a szomszédokkal. Egy kis alapinformációt itt. találsz.
Persze a kábel lenne a legjobb, ahogy előttem is írták.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39099) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Erős a gyanúm, hogy egyik szomszédom lopja a netemet.
Kipróbáltam a "Who is on my wifi" programot, és van egy, amit nem tudok hová tenni.
Ma korán reggel kipróbáltam, hogy minden eszközömön bekapcsoltam a wifit, de közben a szomszéd is felkelt. Egy kivételével mindet beazonosítottam.
A hálózat egy elég komoly véletlenszerű számsorból áll, amit egyetlen szomszédom tud. Azóta viszont megváltoztattam.
A kérdésem, hogy be tudom-e azonosítani, hogy melyik szomszédom követett el bűncselekményt? Panel lakásban lakom, ami 4 emeletes, szóval a háromszögelés kizárva.

(#39100) And válasza sanyek2 (#39099) üzenetére


And
veterán

Érzésem szerint kicsit túlreagálod a dolgot. Nem kell semmilyen program ahhoz, hogy a wifi-kliensek listáját megnézd, elég ránézni a router státuszoldalára. Ha nem akarod, hogy 'lopják' a netet, akkor válassz normális titkosítást (WPA/WPA2-AES) és egy lehetőleg értelmetlen megosztott kulcsot. Különben bűncselekménynek nevezni erős túlzás, a háromszögelés meg egy rossz vicc volna még sík terepen is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.