Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Soni.20


Soni.20
tag

Mindennemű beszédet próbáltam, esélytelen.
Ezért fordultam hozzátok. Nem hiszem el hogy ne lenne valami megoldás erre :(
Most pl. 2Mbit helyett 0.3Mbittel jön. Tökjó............

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#3902) shev7 válasza Soni.20 (#3901) üzenetére


shev7
veterán

a jobbfajta linksys routerekben akar lehet is pl maccim alapjan korlatozast beallitani, de ehhez az kell, hogy legyen jogosultsagod a router beallitasaihoz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3903) Soni.20 válasza shev7 (#3902) üzenetére


Soni.20
tag

Van jogosultság, most épp a routerben kószáltam, mac. cím alapján történő szűrést is megtaláltam, csak mivel leszakadtam a routerről, ezért újra kellett indítani ami azt eredményezte hogy a számítógépe nem tudott az új hálózathoz csatlakozni, így csak az enyém a net. Ami nem jó, mert én nem azt akarom hogy csak én használhassam, hanem hogy ne neki adjon prioritást letöltésnél!
Kicsit hosszú mondat volt, de remélem érthető :))
Az a vicces hogy mikor elmegy dolgozni akkor is itthonhagyja a gépét letölteni...

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#3904) nakerma


nakerma
tag

Szerintetek mitöl lehet hogy a 8 mbit es netem amiota wifi-t használok csak 4 mbit "lett" a jelerősség kitünő 100%-os edimax routerem van és edimax pci card nem tudom mi lehet a baj esetleg a vistán kell állitani valamit a router miatt a kapcsolati sebességre 54mbit et ir tehát tökéletes !32bit ultimate van fenn!Váaszotok előre is köszi

(#3905) Csiszi


Csiszi
csendes tag

Sziasztok,

keresgéltem a fórumon, de nem találtam választ:

A routerben (linksys wrt54gl) lehet állítani a broadcast channelt (sőt, azt is megmondja, hol mennyi AP van).
Az lenne a kérdésem, hogy ezzel érdemes játszani akkor, ha egyébként nincs zavar az erőben (azaz pl nem szakad meg a kapcsolat csak úgy)? Ahogy néztem, mindegyik az 1, 6, 11 csatornák valamelyikén van.

iStumblerrel ránéztem a hálózatra: a 11-es csatornán van a legtöbb AP (3), viszont itt a legkisebb a noise (akármit is jelentsen - 11-esen 5%, 1-esen és 6-oson 9%).

Javulhat a wifi teljesítménye, ha valamilyen nem használtra, vagy a fenti 3-ból a leginkább üresre teszem? Vagy ez csak egy technikai kérdés, és tökmind1 melyik, ugyanazt a tartományt használják?

(#3906) And válasza Csiszi (#3905) üzenetére


And
veterán

Az 1-es, 6-os és a 11-es csatornák használata azért gyakori, mert összesen csak ez a három rádiócsatorna nem fedi át egymást a 2,4GHz -es sávban.Az egy állomás által használt spektrális szélesség (22 MHz) ugyanis jóval nagyobb, mint a csatornák közötti távolság (5 MHz). Természetesen javulhat a kapcsolat sebessége, ha az adott csatornán kisebb a zaj, azaz kevesebben használják, és a legközelebbi állomások is kellően távoli csatornákon vannak. Elvileg a sáv szélein található csatornák lehetnek a 'legtisztábbak', hisz azok legalább az egyik oldalról zavarmentesek. Az 1-es csatornát - mint tapasztaltad - viszont elég sokan használják, a 13-ast errefelé nem annyira (ebben biztosan van annak is szerepe, hogy viszonylag sok olyan wifi-kártya van forgalomban, amelyik csak az USA-beli csatornakiosztást támogatja, 1..11-ig).

(#3907) Soni.20


Soni.20
tag

Az én prioritásos kérdésemre vki?:(
Esetleg vmi tuti letöltőprogi ami "elszopja" a netet?

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#3908) shev7 válasza Soni.20 (#3907) üzenetére


shev7
veterán

hat te vagy a router elott, te latod a beallitasi lehetosegeket...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3909) Soni.20 válasza shev7 (#3908) üzenetére


Soni.20
tag

Jah, csak a felét se értem :)

!!!Abit NF7, Amd 2400+ @ 2330Mhz, 1024MB ram, Geforce 6600GT, 40+160GB Maxxtor&Samsung, billentyűzet, egér, egérpad, kosz az egérben, és egy A64 4000+, sapphire x1950, 160giga wincsi, 2giga ramcsi!!!

(#3910) lldi


lldi
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy wi-fis notebook amibe kábelen megy a net, akkor egy másik wi-fi-s notebookal is lehet netezni ugyanabban a lakásban?? vagyis érzékeli egyik a másikat; az a notebook amibe kábelen megy a net, az magyarul úgy működik mint egy wifi router a másik notebook-nak? köszi a segítséget!

(#3911) shev7 válasza lldi (#3910) üzenetére


shev7
veterán

igen lehet, nem nem ugy mukodik, mint egy wifis router. Ad-hoc halozatot kell letrehozni vagy a windows sajat beepitett cuccaval, vagy a hozzaadott kartyaval. (ebben a topicban, vagy valamelyik elodjeben mar leirtam hogyan kell ad-hoc halozatot csinalni ket gep kozott)

MOD, ebben volt :)

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3912) gdudas


gdudas
csendes tag

Sziasztok!

Én egy olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni, hogy adott egy Access point (legyen A pont) ami Internetre van csatlakoztatva, és ez egy gépet szolgál ki LAN-on. Kb 100m távolságra ettől (teljes rálátással) szeretnék csinálni egy másik Access pointot (legyen B pont), ami repeaterként erősítené A pont jeleit. Itt LAN-on nem kötnék rá semmit, csak WLAN-on csatlakozna rá egy kliens. "B" pontba egy olyan AP-t szeretnék amely képes arra, hogy "A" pontba csatlakozva WPA-PSK2 titkosítással is működjön repeater üzemmódban, vagy remote AP funkcióval.

A pontban most egy ZyXeL P-334WT van.
B pontban amit próbáltam az egy Planet WAP-4000 volt, de ezzel csak akkor működött ha "No security" opcióval volt az A pontban lévő ZyXel configurálva.

Szóval tömören, az érdekelne, hogy milyen AP-t tegyek B pontba ahhoz, hogy menjen a Repeter funkció (vagy remote AP) WPA-PSK2 titkosítás esetén is, és külső antenna csatlakozási lehetőseg is legyen rajta.

Esetleg az is egy megoldás lehet, hogy ha a Planet WAP-4000-el sikerülne megoldani, lehet hogy csak én voltam ügyetlen, és nem jól állítottam be valamit.

Köszönöm!

(#3913) optesz


optesz
csendes tag

megoldódott.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3914) Xpod válasza optesz (#3913) üzenetére


Xpod
addikt

A router belépési jelszava a felhasználói "könyvében" benne van. Valszeg port forward-ot kell beállítanod.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3915) rdi válasza gdudas (#3912) üzenetére


rdi
veterán

valamilyen Zyxelt?

Fej! Tor! Potroh!

(#3916) gdudas válasza rdi (#3915) üzenetére


gdudas
csendes tag

Nem hiszem, hogy feltétlen csak ZyXeL routerrel kivitelezhető ez, legalábbis ha csak azzal lenne megoldható akkor az elég szomorú. Amennyire én tudom csak akkor kell ugyanolyan vagy azonos tipusú router ha WDS-ben szeretném a Repeter módot.

(#3917) shev7 válasza gdudas (#3916) üzenetére


shev7
veterán

ahogy en tudom:

vagy mindkettonek wds modban kell lennie, vagy a "masodiknak" tudnia kell az universal repeater modot. Legalabis tavaly meg igy volt ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3918) gdudas válasza shev7 (#3917) üzenetére


gdudas
csendes tag

Azt hiszem a Planet tudja a Universal Repeater modot, de mindjárt megyek és megnézem, bár ahogy visszagondolok szerintem már mindennel próbálkoztam. Ha ezzel sem működne akkor mi lehet még a baj? Olyan nagy elvárás 2007-ben, hogy az ember WPA-PSK, vagy WPA-PSK2-vel akarja használni az AP-jét?

(#3919) shev7 válasza gdudas (#3918) üzenetére


shev7
veterán

repeater modban lehet, hogy igen. :D Az ad-hoc sem megy tudtommal 54mbiten :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3920) gdudas válasza shev7 (#3919) üzenetére


gdudas
csendes tag

Most megnéztem, és a Planet nem tudja a Universal Repeater modot. Remote AP, Repeater, Wireless Bridge, ezeket tudja. Ha sima AP-nek konfolom be akkor tudja a WPA-PSK, WPA-PSK2 kiesik így, mert amúgy sem ismeri még a Planet, ezzel nem is lenne baj. Azt mondod akkor felejtsem el ezt a két titkosítást ha Repeater modot akarok használni? Akkor, hogy titkosítsam? :)

Nekem az is jó ha a Planet megy a kukába, és mondtok egy olyat amivel a jelenleg meglévő hálózati cuccokhoz lehet passzintani egy Repeater modba működő AP-t.

Tehát az egyik oldalon AP netre kötve, WPA-PSK / WPA-PSK2-vel confolva, túl oldalon pedig netet szeretnék. :)

(#3921) shev7 válasza gdudas (#3920) üzenetére


shev7
veterán

az a baj, hogy nincs "szabvanyositva" hogy azok a fogalmak, hogy remote AP, Repeater, Wireless Bridge mit jelentenek. Vagyis van egy altalanosan elfogadott jelentesuk, de nem minden gyarto tartja ezeket be. Ha linkelsz egy kozvetlen oldalt a rotueredhez/manualjahoz valamikor szivesen ranezek, hogy mit lehet ezekkel a beallitasokkal kezdeni. Csak nem tudom mikor leszek meg netkozelben :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3922) gdudas válasza shev7 (#3921) üzenetére


gdudas
csendes tag

Szia!

ftp://ftp1.planet.com.tw/Wireless_Lan/WAP-4000/EM-WAP4K.pdf

Ez a doksija. Köszi szépen nagy segítség lenne ha ránéznél!

(#3923) gdudas válasza shev7 (#3921) üzenetére


gdudas
csendes tag

Elkezdtem közben nézni egy ZyXeL AP-t a már meglévő routerhez, de döbbenetes dolgot találtam: "Note: WPA, WPA2 and IEEE 802.1x are not available when you use Wireless Client, Bridge or AP+Repeater mode"

http://dl01.zyxel.com/DownloadLibary_ShortName/G-570U/user_guide/G-570U_1.pdf <- 63. oldal legalja

Most ez komoly? Akkor csak úgy simán rakjam ki minden titkosítás nélkül? Az, hogy 5 éve esetleg ezt még csak így lehetett megvalósítani azt elfogadom, de most?

(#3924) gdudas válasza gdudas (#3923) üzenetére


gdudas
csendes tag

és akkor pár oldallal később meg leírják, hogy ha igazán "high seucrity level"-t akarok ne használjak WEP-et, csak WPA/WPA2-PSK-t... ki érti ezt. Nem értem miért nem használható ezekkel a titkosításokkal ez a pár beállítás, ha ők is belátják, hogy a WEP semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#3925) shev7 válasza gdudas (#3922) üzenetére


shev7
veterán

hat ahogy nezem nincs olyan beallitas, ami neked kellene. Es erdekes, hogy WDS-rol semmit nem irnak.

A titkositasrol: A WEP is jobb mint a semmi. Legalabb lehallgatni nem lehet, feltoressel, meg nem hiszem, hogy sokan probalkoznanak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3926) gdudas válasza shev7 (#3925) üzenetére


gdudas
csendes tag

Abba még talán belemennék, hogy a két AP között WEP-el menjen a kommunikáció, de gondolom ez esetben nem megoldható, hogy a kliensek WPA2-vel csatlakozzanak.

Egyébként javíts ki ha tévedek: egy ilyen remote AP-s megoldás az én nézetemben úgy működne, hogy a remotenak szánt AP bejelentkezik arra amelyiken van NET, majd miután kapott IP-t azt fogja és továbbosztja. Itt miért lehetetlen a WPA/WPA2 ha egy AP akkor támogatja mikor sima AP modeban fut és úgy jelentkeznek be rá.

(#3927) shev7 válasza gdudas (#3926) üzenetére


shev7
veterán

melyikrol beszelunk? :) mert a planetnel nincs remote AP mod :)

MOD: egyebkent a multiple bridge mode-ot probaltad? bar ott szerintem csak AP-kat lehet osszekotni. Biztos van oka, de miert nem jo, ha kabelen csatlakozik a gep az ap-ra? :)

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3928) And válasza gdudas (#3926) üzenetére


And
veterán

A WPA-kódolást az időközönként változó titkosítókulcs miatt eredetileg nem támogatták az eszközök WDS-nél, ezek szerint sok gyártó még most sem támogatja. A WPA2-t meg főleg nem.
Mégis, pl. DD-WRT firmware alatt már működik WPA-val a WDS-mód, azzal a megkötéssel, hogy a WDS-linkkel összekötött AP-k esetén ugyanazt az SSID-t kell beállítani.
Ha a két WDS AP közt WEP-kódolás él, akkor biza a kliensek is csak azzal tudnak kapcsolódni.
#3917: Én is így tudtam, bár közvetlen tapasztalatom csak a WDS-repeater móddal volt. Valaki viszont írta (csak nem találom), hogy DD-WRT alatt, talán 'Lazy WDS' beállítással nem volt szükséges a második AP-n a WDS-linknél az első MAC-címének megadása. Úgyhogy azóta sem világos, hogy ez lehetséges-e, mert WDS-t összehozni nekem csak a leírt módon sikerült: mindkét oldalon bekonfigurálva az ellenállomásokat.

(#3929) gdudas válasza shev7 (#3927) üzenetére


gdudas
csendes tag

Lehet, hogy rossz manualt adtam, de az én WAP-4000-em tud Repeatert, Remote AP-t, meg még pár dolgot... Mármint arra gondolsz, hogy miért nem hagyom ki a második AP-t és kötöm rá LAN-on? Egyszerű, mert a 100m csak légvonalban rálátható, ilyen hossuságú kábelt nem tudnék kifeszíteni, mert megölnének! :)

(#3930) shev7 válasza gdudas (#3929) üzenetére


shev7
veterán

nem, arra gondolok, hogy miert nem rakod sima wireless client modba, es a gepeket kabelen a masodik ap-re.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3931) gdudas válasza shev7 (#3930) üzenetére


gdudas
csendes tag

Ha jól emlékszem próbáltam azt is, de akkor sem stimmelt valami, Lehet, hogy tényleg hagynom kellene a WPA/WPA2-t, csak próbálom úgy megközelíteni, hogy ha most ezekkel működik valami, akkor nem igaz, hogy nem létezik egy olyan AP ami képes így funkcionálni, és ne kelljen mindent megbolygatni az "A" oldalon.

(#3932) shev7 válasza gdudas (#3931) üzenetére


shev7
veterán

de van. Elvileg erre valo az universal repeater mod. Volt mar korabban szo a topicban olyan routerrol ami tudja, megprobalom megkeresni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3933) shev7 válasza shev7 (#3932) üzenetére


shev7
veterán

nezd meg ezt: Ovislink

Itt leirjak, hogy ok hogyan ertelmezik az egyes funkciokat, es ez a cucc tudja is az universal repeater modot.

Persze a titkositasrol nem irnak semmit, lehet, hogy a manualban benne van, most nincs idom utananezni.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3934) gdudas válasza shev7 (#3933) üzenetére


gdudas
csendes tag

Csináltam egy képet, hogy miket tud a Planet:
KATT

Az Ovislinket néztem már régebben is, volt is egy használt talán itt az Aprok között, de azért nem vettem végül meg, mert se a tulaj nem tudta, hogy Repeater modeban megy WPA/WPA2-vel, sem pedig a manualból nem derült ki. :(

(#3935) gdudas válasza shev7 (#3933) üzenetére


gdudas
csendes tag

Na talán mintha az Ovislink jó megoldásnak tűnne:
Manual: 32., 33. oldal. Bár ebből nekem azért nem derül ki egyértelműen, hogy a két AP közötti kapcsolat WPA2-PSK-val lenne titkosítva, mert csak ennyit ír:
"Authentication Type: WPA-PSK/WPA2-PSK
If WPA-PSK/WPA2-PSK is selected, users will have to select the Encryption from
the pull-down list, TKIP, AES or TKIP_AES and then enter a passphrase."

(#3936) shev7 válasza gdudas (#3935) üzenetére


shev7
veterán

gondolom az universal repeater modot akarod hasznalni (vagyis az volt a mondas, hogy az A AP-n ne kelljen semmit modositani) Ha ott WPA-PSK van beallitva akkor ez az AP is titkositott csatornan csatlakozik hozza (legalbbis szamomra csak igy van ertelme). A tovabbosztas pedig szinten titkositva tortenik...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3937) gdudas válasza shev7 (#3936) üzenetére


gdudas
csendes tag

Hát örülnék neki ha így lenne, mert akkor meg van a megoldás. Nem szivesen venném meg ezt a routert csak azért, hogy hátha működik aztán még sem tudom majd használni ahogy azt szeretném. :F

(#3938) xlalix


xlalix
tag

Hogyan tudom lekérdezni a wlan hálózaton belüli ip címeket?

(#3939) gdudas válasza shev7 (#3936) üzenetére


gdudas
csendes tag

Most kezdek rájönni, hogy lehet, hogy ez amit én szeretnék egyáltalán nem valósítható meg? :(

shev7: akkor most kicsit fordítok a kérdésen: szóval te hogy oldanád meg ezt a kérdést? "A" pontban még mindig adott a ZyXeL WPA2-PSK-val confolva, ehhez hozzányúlni nem lehet. Annyit még esetleg pluszban, hogy LAN-on +1 eszközt hozzá lehetne kötni.

Szóval minél olcsóbban a már meglévő ZyXeL-el, ahhoz kötve valamit, és "B" pontban is egy eszközzel. Az sem hátrány ha csak egy eszköt kéne venni, és a meglévő ZyXeL, és Planeteket tudnánk használni.

Köszi!

(#3940) gdudas válasza shev7 (#3936) üzenetére


gdudas
csendes tag

Közben megtaláltam az én Planetem manualját:
KATT

Ebben már benne van a Repeater mód is.

(#3941) shev7 válasza gdudas (#3939) üzenetére


shev7
veterán

en ugy oldanam meg, de szerintem ezt mar mondatam ;) hogy a B pontban az eszkozoket vezeteken keresztul csatlakoztatnam a Planet-re. Ha ez nem megoldhato, es mindenkeppen vezeteknelkuli megoldast akarsz, akkor lehet probalkozni egy ovislinkkel, amiben egyetertunk, hogy ha nem mukodik, akkor bosszanto.

Masik megoldas lehet, hogy (bar ilyent meg nem csinaltam, de nem latom akadalyat a mukodesnek) kliens modba a planetet, es vezeteken hozzakapcsolni egy AP-t ami osztja tovabb wireless a halozatot. A manualt majd megnezem ha megmondod mekkora, mert most eppen tesztelek egy vodafone modemet, es nem akarok a 200 megabol kicsuszni :)

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3942) gdudas válasza shev7 (#3941) üzenetére


gdudas
csendes tag

Közben próbálkoztam azzal amit sokan mondtak, hogy keressek egy azonos márkájú eszközt "B" pontba is. Hát a Zyxel fórumon majdnem hogy elhajtottak, hogy mit akarok:
"Ha nem lett volna világos elmondom még1x. A G-570S WDS üzemmódban, (ide tartozik a repeater üm. is) nem működik csak akkor ha egy másik G-570S jeleit kell repeatelni.
Ez van. Más eszköz sincs ami ezt tudja."

Szóval erről ennyit...

A manualja 3,3 mega, szóval nem vészes. A Planet "AP client" módját azért látom élből problémásnak, mert csak annyi lehetőség van, hogy kiválasszam melyik AP-re óhajtok csatlakozni, arra nincs lehetőség, hogy WEP, vagy WPA esetén további beállításokat adjak meg. (vagy ezt ez esetben ott kellene ahol ha AP-nek confolom megadom a kliensek milyen securityvel jelentkezhetnek be rá?)

(#3943) shev7 válasza gdudas (#3942) üzenetére


shev7
veterán

olyat probaltal mar, hogy beallitod repeater modot (megadod a masik AP wlan MAC cimet), ahol ssid-t kell megadni ugyanazt az ssid-t megadod, ahol titkositast kell ugyan azt allitod be mint az A AP-n? En ezt probalnam ki. Ha megoldhato, akkor igy kene mukodnie. Ha nem mukodik, akkor nincs otletem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3944) gdudas válasza shev7 (#3943) üzenetére


gdudas
csendes tag

Igen már egyszer próbáltam, és most is kipróbáltam újra de nem ment sajnos. :(
Jelenség: Látom mindkét AP-t ugyanzzal az SSID-el, ha az eredetire csatlakozok kb 1 másodpercre kap IP-t a kliens ls ledobja, ha arra amelyik repeaterként megy akkor IP-t sem kap.

(#3945) fler


fler
tag

Sziasztok!

Próbáltam rákeresni de nem találtam ilyen problémát.
Az én gondom a következő:
Van egy Ggabyte GN-BR03GM Wifi router ami csatlakozik a netre, de messze van ahhoz, hogy a wifijét elérjem. Köztes távolságra beraktam egy Gigabyte GN-AP01 AP-ot.
Ezeket wifin akarom összekötni, mert csak arra van lehetőség. Melyik eszközön mit kell beállítanom, hogy lássák egymást, illetve csatlakozva az AP01-re elérjem a BR03GM-n lévő netet.
WDS van mindkettőben, de hiába írom be mindegyikbe a másik MAC címét, nem történik semmi.
Állított már be valaki ilyen párost?

(#3946) netboy


netboy
senior tag

Lenne egy összetett wireless kérdésem...

Nos egyik ismimnek itt helyben wireless nete van és ahhoz hogy netezni tudjon nem elég a mac hanem mindenféle serialt kell beírni a hálókártya adataihoz...

Ennek következménye lett, hogy elgondolkodtam, hogy is működnek a hivatalos wireless netszolgáltatók :D

-Milyen softvert használnak?
-Hogyan is szűrik az ügyfeleket (sávszél...)
-Mi az az ASU antenna?
-a hotspot és az accespoint között van valami külömbség?
-Hogyan osztható meg számítógép nélkül (pl routerrel) egy ilyen wifi net akár több gépre is?
Én próbálkoztam már de ha kliens modba van az accespoint akkor csak 1 gép tud rajta netezni... bridge modba meg a szolgáltato miadt nem megy...
-Az egyik cég 2048 as sávszélt is tud biztosítani de odaírták, hogy CSAK 5GHz... Mi ennek az oka? Az "a"-s szabványnak nagyobba a sebessége vagy biztonságosabb?

Egyenlőre enyi :D

(#3947) klambi


klambi
addikt

WRT54GR-routerben nem tud valaki segíteni(frissíteni mert szar a wifi-je) :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3948) Tipe


Tipe
tag

Sziasztok, bocs, hogy kicsit offolok, de esetleges hozzáértőket keresek a következő lanos problémára: [link] :R

[ Szerkesztve ]

I will become what I deserve.

(#3949) rdi válasza fler (#3945) üzenetére


rdi
veterán

Szia, az AP -édnek ha jól tudom, van repeater üzemmódja. Na az kell neked.

Fej! Tor! Potroh!

(#3950) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!
A következő problémám lenne:
Van itthon egy új laptop Vistával és valamiért nagyon nem tud wifin a netre csatlakozni. A routerre az én gépem és tesómé csatlakozik kábelellel és húgomé wifin. A wifit/acces control résznél "add"-oltam az új gép hálókarijának a fizikai címét, ahogy a többi gépnél is, de ez mégse tud csatlakozni. Esetleg lehet, hogy Vistan be kell állítani még valami amiről nem tudok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.