Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) karesz501 válasza Noxy (#3148) üzenetére


karesz501
senior tag

Akkor még két kérdésem lenne :B :
1.: honnét tudom, hogy a VPN melyik portot használja?
2.: hogyan/hol forward-olhatom ezt a gépem IP (címére?)?

Köszi az eddigi segítséget, alakul a dolog. Fejmosás érik a céges ''szisztem-kulák''nak ;]

Life is no picnic!

(#3152) shev7 válasza dany27 (#3150) üzenetére


shev7
veterán

''az még 36megabit! a net nincs is annyi!''

finoman szolva sincs ilyen osszefugges a ket ertek kozott.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3153) dany27 válasza shev7 (#3152) üzenetére


dany27
őstag

jól van de éngem nem az izgat inkább az h mé szarik be pár perc után a net :F

(#3154) shev7 válasza dany27 (#3153) üzenetére


shev7
veterán

mit ertesz az alatt, hogy beszarik? Megvan a kapcsolat csak nem jon be semmilyen oldal? Vagy a kapcsolat is lebomlik? Van akkora tavolsag a rotuer es a kliens kozott ami indokolja a gyenge jelminoseget?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3155) dany27 válasza shev7 (#3154) üzenetére


dany27
őstag

kapcsolat elméletileg van mert mutatja is lenn az a szar de nem jön be semmi se
szentem egyszintel lejebb van a wifi kártya

[Szerkesztve]

(#3156) Lui76 válasza And (#3146) üzenetére


Lui76
őstag

Huhh sok infó , köszönöm átnézem.

www.kezmuveskeramia.hu

(#3157) 1010


1010
őstag

ugye a repeat erel azt tudom csinálni hogy egy meglevő wifi hálozatot tudok tovább szorni mintha tőlem jönne?
és közbe erősiti is a jelet?

(#3158) Fboy válasza Fboy (#3140) üzenetére


Fboy
aktív tag

erre senki? :U

(#3159) And válasza Fboy (#3140) üzenetére


And
veterán

Milyen a 'sima' és milyen az 'antennás'? Természetesen mindkettőben van antenna, csak a sima (pendrive-szerű) verziójé nyákon kialakírtott, a kihajthatósé meg látványosabb, ha arra gondoltál. Meg utóbbi valószínűleg jobb hatásfokkal is tud működni.

(#3160) Cleo válasza karesz501 (#3151) üzenetére


Cleo
tag

UDP/TCP 1194 in-out, bár szerintem lehet, hogy nem(csak) ott van a problem.
Ebben az esetben több info fog kelleni

(#3161) Fboy válasza And (#3159) üzenetére


Fboy
aktív tag

köszönöm a választ, természetesen arra gondoltam, amit te pontosabban leírtál, tehát a pendrive-szerűre és a kihajtósra. és a jobb hatásfokra voltam kiváncsi, köszönöm :R

[Szerkesztve]

(#3162) Cleo válasza dany27 (#3155) üzenetére


Cleo
tag

A routered szerintem nem rossz hardware, sőt, de a WG311(Prism GT chip) kiválasztása nem a legjobb (elég problémás kártya driver kezelését és konnektálási módját tekintve, annak ellenére , hogy ált. kutyabaja sincs a hardverével). Több konkrét infot nem tudsz adni a beállításokról? Így nehezen fog tudni bárki segíteni.

Pl. Firmware, driver (kártya és router) : frissítve volt vagy nem. LAN: DHCP-t vagy manualt használod? Encryption: SSID rejtett vagy nem, WEP, WPA? stb.

Gyors kérdés bármi előtt: installáltad-e a Netgear hálózat kezelési utilityt vagy nem?

(#3163) karesz501 válasza Cleo (#3160) üzenetére


karesz501
senior tag

Köszönöm, a hétvégén cselekszem és majd jelentek, hogy mi történt... Csak ugye BalatonSound, akar a fene ilyenkor a céges VPN beállításokon bogarászni ;] ;]

Life is no picnic!

(#3164) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy:
Egy D-Link routerrel vezeték nélküli internet elérést biztosítok egy lakásban lévő laptopnak, amivel internetezi lehet (dobálja szépen az oldalakat befelé), MSN megy, webböngészés megy, stb., DE HA ELINDÍTOK EGY LETÖLTÉST AZ EGYBŐL MEGÁLL VAGY PILLANATOK MÚLVA MEGSZAKAD!! Nem torrent, nem FTP, sima HTTP-s letöltésre gondolok.
Az internet elérés nem szakad meg, oldalakat továbbra is lehet nézegetni, egyszerűen csak a letöltés nem megy. Azon a gépen ami nem vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez semmi gond nincs, ott megy rendben minden letöltés! Nem egyszerre töltenek, úgy is próbáltam már!
Tehát mért szakad meg, vagy (még rosszabb esetben) mért nem kezdődik el a letöltés a laptopon ami fogja a wifit?

Válaszaitokat előre is köszönöm! Nagyon jó lenne a segítség!

Péter

(#3165) Cleo válasza Szoszibá (#3164) üzenetére


Cleo
tag

Fogj meg egy másik wifis gépet és figyelj. Ha ott is hasonlót tapasztaltad, akkor a wifiben (router, kliens) keresd a probléma okát. Hanem, akkor az említett laptopban van a probléma (akár hw, driver, windows, wifi).

(#3166) Cleo válasza karesz501 (#3163) üzenetére


Cleo
tag

Akkor nem szabad pénteken feltenni a kérdést ;]

(#3167) karesz501 válasza Cleo (#3166) üzenetére


karesz501
senior tag

No igen, ebben teljesen igazad van :B

Life is no picnic!

(#3168) dany27 válasza Cleo (#3162) üzenetére


dany27
őstag

nos a routeren a legújabb frimware van!
A Wlan adapter: először felraktam azt a softwaret azt gép kikapcs kártya be majd indít!

A router:
Titkosítás: WPA-PSK [TKIP]
Mode: g and b
DHCP be van kapcsolva
kezdő az a 192.168.0.2
vége: 192.168.0.51

Firmware Version V2.0.20_1.0.20
ennyi elég vagy kell még vmi??

jah még annyi látni látja netet csatizik is de nem tölt be semmit még a másik gépet sem látja!

[Szerkesztve]

(#3169) Genesis87


Genesis87
tag

Annyit kérdeznék, hogy erről mi a véleményetek:

[link]USRobotics MAXg USB Adapter 125Mbps (kb. 10eHUF)

Vagy mit ajánlanátok ez helyett, ami esetleg olcsóbb és tudja a maxg, afterburner technológiát. Asus WL-500gP routert használok amely tudja az afterburn-t és ezt akarom kihasználni.

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#3170) menthor


menthor
tag

hali!

na kéne nekem wlan 54M hálózati adapter, ami télleg nem rossz, de olcsó
kb 5000huf környékén. namost PCI-os legyen vagy USB-s? gondolom
az usb-s ''mobilabb''. kb 2 falon kéne átlátnia kb 20m-re. a főnök egy
linksys wrt54g, úgyh azzal valszeg nem lesz gond. ja meg vmi márka
kellene. amiket én néztem: asus, gigabyte...

várom a javaslatokat

[Szerkesztve]

the truth is out there

(#3171) Cleo válasza dany27 (#3168) üzenetére


Cleo
tag

''A Wlan adapter: először felraktam azt a softwaret azt gép kikapcs kártya be majd indít!''
Rendben, azt hiszem itt a pont, nézd utána , hogy fut-e Windows Wireless Zero Configuration szolgáltatás. Szerintem igen. Ha így van, kapcsold ki - véglegesen, hogy ne induljon újra - és indítsd újra a XP-t és nézd meg azzal a szoftverrel , hogy megy-e most a Wifi.
Többi ráér később


[Szerkesztve]

(#3172) shev7 válasza Genesis87 (#3169) üzenetére


shev7
veterán

ha asus routered van akkor asus adaptert keress. US robotics nem biztos, hogy ugyan azt talalta ki a 125mbps-re mint az asus (ugyanis ez nincs szabvanyositva) szoval nagy esellyel csak gyarton belul fog mukodni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3173) dany27 válasza Cleo (#3171) üzenetére


dany27
őstag

nem a windows kezeli a wifit hanem a netgeares cucc me atelepítésnél kérdezte és én a netgeart választottam!
szolgáltatásoknál meg ilyen nevű nincs!
mi lehet a gond :S

(#3174) Cleo válasza dany27 (#3173) üzenetére


Cleo
tag

1. Az , hogy kiválasztottad a NetGear utility , mégnem jelenti azt, hogy WZC nem indulhat !!!

2. Wireless Zero Configuration magyarul olyasmi: ''Vezeték nélküli háló nulla konfigurációs szolgáltatás'' Keresd ki a szolgáltatások között hasonlót, szép magyarosan , de ott kell hogy legyen, max nincs indítva. Úgy is kell , hogy ne legyen indulva!!!

3. Ha ezután sem megy :
Keresd ki az instalállt programok között Windows XP Hotfix (SP2) Q815485.
- Ha Netgear progit használod, akkor távolítsd a fenti hotfixet
- Ha WZC-t használod, akkor tartsd meg a hotfixet, de ne használd a gyártó progit

4. Ha ezután se:
Nézd meg milyen verzjója és firmware-je van a kártyádnak (Device Manager, bocs, Eszköz kezlőben). Létezik 3 verzió (1.,2.,3, nyákon nézd meg, az EE csak East Europe jelent), mindegyiknek 2.0 fölötti firmware legyen.

5. Kölcsön kérsz egy másik wifi kártyát, és megnézed.

Remélem ez segít. Türelem.

(#3175) dany27 válasza Cleo (#3174) üzenetére


dany27
őstag

nah szval meg lestem pár dolgot routeren legújabb frimware van!
Egyí kérdés és szentem itt lesz a hiba még pedig az h DHCPvel oszt ki mindent és a kariban DHCP nincs engedélyezve :F

Nem tudom ismered-e a netgear cuccait de az utilityben van egy olyan alul ahol ugye jlezi az erőséget stb nah az melett van egy olyan ha azt írja h nethez csatizva akko minde faxa van olyan h útválasztóhoz itt is jó csak nincs net bedugvaa routerbe és van egy olyan h oda ip címet ír ki és nekem ez van ez azt jelenti a manual szerint h vezetéknélküli kapcsolat a routerel rendben de az útválasztó hibás

(#3176) Cleo válasza dany27 (#3175) üzenetére


Cleo
tag

Idézem a mondatod:
''És egy olyan gondom van h amelyik gépben van a wifi kártya nah ott egy ideig van net aztán behal de nem tom h miért ..''
Ebből csak az lehet szürni, hogy valami gond a wifi kártyáddal. Egy vagy több géped van?

Kérdéseidre:
1. Attól , hogy DHCP ossza ki az IP-t a routeren, manuális IP még használhatsz a kártyán, feltéve , hogy subnetje azonos legyen a DHCP subnetjével

2. Voltak Netgearek kezemben, de PCI kártyáit nem szeretek annyira, inkább a PCMCIA. Az említett utility a fentüntetett IP nem jelent semmit, ha azt írtad, hogy manuális IP-t állítottad a kariban. Ilyenkor mindig fog ott viritani az IP cím.
Kapcsold át a DHCP-re és nézd meg , hogy ott van-e. Ha ott van és pingelni is tudsz a routerig, akkor lehet rátérni a router és Internet kapcsolatára, paramétereire, ha tényleg ott van a probléma

(#3177) dany27 válasza Cleo (#3176) üzenetére


dany27
őstag

két gépem van azegyik wifi-n kapja amiről meg most írok az meg madzagon kapja!
A gondot h érted hardwares vagy csak vmi softwares esetleg XPben van vmi hiba?

(#3178) dany27 válasza Cleo (#3176) üzenetére


dany27
őstag

nah benyomtam h automatikus ip-t kapjon így sincs net csak annyit változás van h azt írja h a hálozati kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott

Jah meg az utility most már ip helyett csak -.-.-.- ezt írja ki

(#3179) shev7 válasza dany27 (#3178) üzenetére


shev7
veterán

akkor valami gubanc lehet a router wifis reszevel. Inditottad mar ujra?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3180) Cleo válasza dany27 (#3178) üzenetére


Cleo
tag

'' két gépem van azegyik wifi-n kapja amiről meg most írok az meg madzagon kapja!''
''Jah meg az utility most már ip helyett csak -.-.-.- ezt írja ki''

Látod, akkor mégis a wifi kapcsolatban keresendő a probléma, ahogy tippeltem (és ez szerintem nem is a routerrel van, hanem a kártya konfigurációjával és XPvel).

Sőt arra is gondoltam , hogy ha kikapcsolod az encrytiont, akkor minden OK lesz (gép meg kapja az IP-jét , net stb), és csak encryption bekapcsolva nem.

Akkor miért nem próbálod a #3171 és #3174 hsz. tanácsolt lépéseket, főleg ha WPA-PSK-TKIP -t használod ??????

Na jó, te tudod. Üdv

(#3181) dany27 válasza Cleo (#3180) üzenetére


dany27
őstag

figy az amit mondtál h kapcsoljak ki valami szolgáltatást azt nem talizom meg
ha nem ezt a titkosítást akkor melyiket használjam?,

(#3182) shev7 válasza dany27 (#3181) üzenetére


shev7
veterán

konfiguraciomentes vezeteknelkuli.... -nak hivjak a szolgaltatast. Titkositasbol meg ne hasznalj semmilyet amig nem megy rendesen a wifi...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3183) dzsar


dzsar
csendes tag

meg lehet olyat oldani, hogy a kábelmodemre rajta van egy wifi router (asus-wl320gE), mely wireless módban sugározza az internetet, ezt fogná egy asus-wl700gE (nem enternet kábelen, hanem wireless-ban kapná) és az sugározná a netet a gépeknek.
további bonyodalom, hogy erre a hálózatra tennék egy linksys wvc54g internetes kamerát, és még azt sem tudom, hogy hogyan fogom tenni. de ezt egy másik topicban is megkérdeztem, ami jobban a témába vág...

üdv és derűs napokat: dzsar

(#3184) Cleo válasza dany27 (#3181) üzenetére


Cleo
tag

Értem, akkor:
1. Az encryption kikapcsolását a router és a kártyán kell végre hajtani

2. A WZC szolgáltatásnak megfelelő magyar név alatt futó szolgáltatás meg a XP -Start-Vezérlő pult- Számítógépkezelés-Szolgáltatások alatt lelhető és paraméterezhető (induljon-ne induljon gép indításakor). Lehet, hogy magyarul nem pontos az útvonal, mert angol rendszereim vannak.

Lényeg:
1. Kapcsold ki az encrytion a router és kártyán, DHCP bekapcsolva legyen rajtuk. Ha műxi lépj a következő lépésre.
2. Kapcsol be a wpa-psk-tkip a router és kártyán. Valszeg nem fog működni. Innen folytass tovább a #3174ben javasolt lépésekkel a megadott sorrend szerint

Remélem ez segít.


(#3185) 1010 válasza dzsar (#3183) üzenetére


1010
őstag

ha a 2.repeater is egybe akkor meglehet oldani asszem.

(#3186) dzsar válasza 1010 (#3185) üzenetére


dzsar
csendes tag

honnan lehet tudni, hogy az?

(#3187) 1010 válasza dzsar (#3186) üzenetére


1010
őstag

hát elvileg rá van irva valahova a dobozára :)
azt nem szokták véka alá rejteni

featurs: és ott kell lennie

(#3188) R1C0-D007


R1C0-D007
csendes tag

Üdv!

Remélem jó helyen járok :))
Ha elindítom a mozillát vagy az explorert egy ilyen üzenetet ad ki:

explorer3.exe - Belépési pont nem található
Az eljárás belépési pontja (DAD_DragMove) nem található a DLL-ben (SHELL32.DLL)

Ilyenkor mit tudok tenni, mert ha nem zárom be műkszik. Most lett kicserélve a hálózati kártyám, és feltettem a mozilla 2-t is meg pár progit.

Ha tudja vki mi okozza, vagy hogy mit kell ilyenkor tenni lécci írja le:) köszii

(#3189) shev7 válasza dzsar (#3186) üzenetére


shev7
veterán

vagy meg kell nezni a router webes feluleten, hogy milyen repeater beallitasok vannak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3190) Fboy


Fboy
aktív tag

edimax routernél nem tudom törölni a pppoe settingsnél a felhasználónevet és a jelszót. hogy lehet kitörölni?

(#3191) user12 válasza Fboy (#3190) üzenetére


user12
őstag

Simán átírod és apply. Ha egyéb probléma van, akkor reset.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3192) user12 válasza R1C0-D007 (#3188) üzenetére


user12
őstag

Nem hálózati probléma!! Vmi vírus vagy trójai. Explorer3.exe????? Ilyen nincs - legalábbis alapból.
A pár progi között ugye vírusirtó és/vagy antispy volt? Ha nem, futtasd végig a gépen minkettőt, lehet még fog taláni hasonló dolgokat....

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3193) Fboy válasza user12 (#3191) üzenetére


Fboy
aktív tag

azt írja h nem lehet üres, szal elég ha beírok vmi kamu címet meg jelszót?

(#3194) user12 válasza Fboy (#3193) üzenetére


user12
őstag

Ha adsl-ed van miért írnál be kamu adatokat?? Ha nem adsl van, akkor meg nem azt kell választani. Lécci kicsit bővebben, hogy mit szeretnél csinálni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3195) dany27 válasza Cleo (#3184) üzenetére


dany27
őstag

nah vhogy sikerült életet lehelnem a wifibe de nem mindíg jó!! :F
vmi winshock-al megbuheráltam a windózt

(#3196) Badb0y


Badb0y
addikt

Van itt olyan, aki használt NAS-t, és fut rajta torrent :F

Ha igen, akkor hadd kérjem meg, írja le lépésről lépésre, ogy kell belőni.

Más:

Aki szokott WIFI-ni otspotokban, gondolom szokta használni a firera sw-t.
Nincs vmi kis aranyos program, ami eltünteti a reklámsávot :F Privibe jöhet.

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3197) PLACEBO


PLACEBO
csendes tag

Hali
Segítséget szeretnék kérni a következő problémához:

1.Albiban vagyunk és a szomszéd WLAN-on keresztül osztja a netét de semmi védelmet nem rakott rá, szal bárki szabadon lícselhet róla.

2.Eddig ment is minden gond nélkül viszont pár héttel ezelött elvitték a wlan kártyámat és teljes rendszer telepítés lett beiktatva ebben az időszakban (Win XP HOME)...

Tudom nem illik mások netét nyulni, de csak email nézésre, iwiw-ezésre, meg maximum msn-ezésre volt használva...

3. Az elvitt adapter helyett lett véve egy teljesen ugyan olyan kártya
(MSI Wlan PCI-os) pontos nevét sajnos nem tudom mert a doboz ott maradt az albiban de azt hiszem valami 60G Turbo

Probléma:
4. A probléma az lenne, h nincsen internet.
a. A kártya telepítése minden gond nélkül sikerült
b. felismeri a szomszéd wlanját, csatlakozni is tud és stabil is a kapcsolat
(szal kapok IP-t, jönnek is mennek is a csomagok, szal van aktiv kapcsolat)
c. viszont ha explorert, msn-t, vagy bármi netes alkalmazást elindítok, nem jön be semmi

Megoldás? Tanács? Ötlet?
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

(#3198) 1010


1010
őstag

lehet kedves szomszéd letiltott a netröl és csak kapcsoaltot látja.
vagy a másikkal lett össze lőve a dolog,
más a mac címe a kártyának az is baj lehet.

ja és jó lenne ha rakna rá valmi védelemet mert addig hiába kersünk bármi megoldást ha valki 5percenként bele nyulhat és elállit midnet

lehet szépen letiltottak sunyiba.

(#3199) dany27


dany27
őstag

hi

nah sikerült beüzemelnem a wifi hálozatot egy bizonyos winshock xpfix használatával de egy olyan kérdésem lenne h hogy a legjobb rakni a wifi routert h a legjobb jel legyen??
A wifi router az emelet míg az adapter a földszinten van az én szobám hátamögöt kb!

Előre is köszi!

(#3200) 1010


1010
őstag

itt egy rajz ez segit, a közepén van a ruter.

ez szabad térben ugy 4 emelet magas kb, a sarkátol a másikig

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.