Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) lordjancso válasza Lortech (#3599) üzenetére


lordjancso
senior tag

Van routerem de mivel a wifit akarjuk tesztelni, ezért nem akarunk routert...
Segítene valaki hogy hogy kell beállítani? Mondjuk a Vistás gépre most tesszük az XP-t és úgy talán menni fog... Majd meglátjuk.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#3602) shift+ő válasza Pulsar (#3600) üzenetére


shift+ő
senior tag

Amiről te írsz az nem WEB, hanem WEP beállítás.
A WEP egyfajta titkosítás, és amit a routereden állítasz be, azokat a paramétereket kell beállítani a vevő eszközön is.

(#3603) conair válasza lordjancso (#3601) üzenetére


conair
tag

Kíváncsi vagyok...

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3604) conair válasza Pulsar (#3600) üzenetére


conair
tag

WEP helyett WPA-t kellene használnod ha már mindenáron titkosítást akarsz. Kapcsold be a mac szűrést, is majd. MIvel tesztelni akartok hagyd rá az összes titkosítási részt.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3605) conair válasza Lortech (#3599) üzenetére


conair
tag

Szerintem nem fog menni wifi eszköz nélkül (wifi router, access point).

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3606) Lortech válasza conair (#3605) üzenetére


Lortech
addikt

Az lehet, hogy neked vagy neki nem sikerül beállítani (habár Vistával is simán megy), de ettől még ez egy teljesen jól működő, szabványban lefektetett és szakirodalomban leírt módszer.

Thank you to god for making me an atheist

(#3607) conair válasza Lortech (#3606) üzenetére


conair
tag

Elárulod, hogyan kell megcsinálni? Hazamegyek kipróbálom.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3608) Lortech válasza conair (#3607) üzenetére


Lortech
addikt

Dehát már elárultam. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#3609) conair válasza Lortech (#3608) üzenetére


conair
tag

start->beáll->háló->új kapcsolat? És utána melyiket választod? Vagy nem így gondoltad?

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3610) Zanik válasza conair (#3605) üzenetére


Zanik
addikt

PC-be szerelt wifis hálókártya és notebook között is lehet kapcsolatot teremteni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3611) conair válasza Zanik (#3610) üzenetére


conair
tag

Mostmár ezt is tudom.. Ezt a módszert nem próbáltam még, de ha szükségem lesz rá tudom , hogy alternatíva.
Gondolom, hogy nem csak a belső pci-os wifi kártyával működik hanem az usb-kulcsossal is.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3612) Lortech válasza conair (#3609) üzenetére


Lortech
addikt

Rámész a vezeték nélküli hálózati kapcsolatra / előnyben részesített hálózatok sorrendjének módosítása / vezeték nélküli hálózat fülön hozzáadsz egy új vezeték nélküli hálózatot a hozzáadás gombbal, ott megadod az ssid-t, a kívánt titkosítási módot, és alul bepipálod az ''ez egy számítógépek közötti (ad-hoc) hálózat... '' jelölőnégyzetet. Vistára most nem megyek át, de ott is pillanatok alatt meg lehet találni ezt az opciót. 3rd party vezeték nélküli hálózat vezérlő szoftverekben is benne szokott lenni, ad-hoc vagy infrastructure mód közötti választás lehetősége.

Thank you to god for making me an atheist

(#3613) conair válasza Lortech (#3612) üzenetére


conair
tag

Ezt vártam. Köszi. Most sajna nincs a gépemben az usbs wifi mert munkahelyen vagyok és ide kihozom a gépem, de a wifit otthon hagyom. Most okosodtam.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3614) Cowek


Cowek
csendes tag

Sziasztok!

Ovisling AP-ket próbálok összelőni 5 Ghz-en... 800m tökéletes rálátással épületek tetejéről.

A SIGNAL STRENGHT 30-36 közt mozog... lehet ez az oka hogy nem tud csatlakozni?
Mi az a jelerőség amivel el kell döcögnie a WLAN-nak?

Üdv!

(#3615) Pulsar válasza conair (#3604) üzenetére


Pulsar
veterán

shift+ő: Elírás, bocs

conair: a mac szűrés be van kapcsolva. létezik, hogy egy wifis hálókártya nem ismeri a WPA a titkosítást?

[Szerkesztve]

(#3616) shev7 válasza Pulsar (#3615) üzenetére


shev7
veterán

nem szabadna. Frissits drivert. Veletlenul nem egy asus noti beepitett kartyaja?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3617) cucclee


cucclee
tag

Sziasztok! Egy elég fura gondom van. VAn egy D-link DI-624 routerem. Hozzá vezeték nélkül kapcsolódik egy másik szobából a gép( a szomszéd szobából). Van amikor csak egyszerűen megszűnik a kapcsolat ,és a javításra kattintva látszik hogy az ip-címet nem tudja lekérni .mert ott áll meg. Ha újraindítom a routert ,vagy ha letiltom a kapcsolatot és engedélyezem ,vagy elsőre vagy másodszorra megy ,de valamikor bosszantó tud lenni.

Mi lehet a baj?
Előre is köszi:)

(#3618) Pulsar válasza shev7 (#3616) üzenetére


Pulsar
veterán

nem.. egy IBM R40 cisco mini pci-os karija.Csak mert egyszer kiírt egy ilyet. Aztán meg nemtom mitöl kérte a jelszót, be is írtam, de folyton, csak az volt, hogy a hálózati cím lekérése. És nem ment tovább.

[Szerkesztve]

(#3619) Pulsar válasza cucclee (#3617) üzenetére


Pulsar
veterán

próbálj meg a routeren firmwarét frissíteni.

(#3620) lordjancso válasza conair (#3603) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem látták automatikusan egymást. Lehet hogy valamit még be kellene állítani, de sajnos nem tudom, hogy mit....

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#3621) rdi válasza cucclee (#3617) üzenetére


rdi
veterán

Hát szerintem ez nem jó jel. Esetleg ha nem zavaró, próbáld ki egy fix ip-vel.
Azért előtte nézd meg, hogy a dhcp beállításokkal minden rendben van-e a routernél.
Valamint ha van titkosítás a kapcsolaton, egy kis időre kapcsold ki.

Fej! Tor! Potroh!

(#3622) shift+ő válasza kavicssli (#3586) üzenetére


shift+ő
senior tag

Egy privátodra, hátha érdekel mást is.

Igen vettem már ilyet többet is. A beállítása egyszerű. Az egyiket (az adót) teljesen normál módon kell beállítani. Kütyük alapértelmezettként kliens router (kvázi híd) üzemmódban vannak, IP tartománya 192.168.1.X.
Az adót át kell állítani ''sima'' router üzemmódba, majd beállítani a WAN porton a NET kapcsolatot.

A másiknak pedig az IP címét kell átállítani pl.: 192.168.2.1 -re, aztán a Wireless menüpont alatt a Site Survey-nél megtallózod a levegőt, és kapcsolódsz a másik routerhez. A titkosítást mindkét küytüben egyformára állítsd, különben nem tudnak kapcsolodni egymáshoz.

Az ablak az nem rossz hely, de a biztonság kedvért vehetsz hozzá
ilyen [link] vagy ilyen: [link] antennát.

Ugyan nem próbáltam, de szerintem ilyenekkel már több száz méter is áthidalható.

(#3623) dany27


dany27
őstag

hello
egy olyan gondom van h eddig egy másik szobában volt a router és akkor az alttam lévő színten ''tökéltes'' 11Mbps sebsség volt de most egy szobával arréb kell raknom és akkor meg már egyeltalán nincsen lenn :O pedig van közte kb 2 max 3 méter
Jah a cuccok:
Router: Netgear wgr614
WLAN Card: Belkin Wireless G+

Előre is köszi!

(#3624) shev7 válasza dany27 (#3623) üzenetére


shev7
veterán

az antennak nem gombsugarzok, probald meg azt, hogy valtoztatod az antenna poziciojat hatha segit.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3625) dany27 válasza shev7 (#3624) üzenetére


dany27
őstag

próbáltam de akkor is olyan jel van h 1mbps és szakad

[Szerkesztve]

(#3626) jencispy


jencispy
csendes tag

Hi mindenkinek!
Akadt egy kis gondom:
A cégnél összeraktam WIFI hálót, ASUS WL-520GC ossza és megy a net minden laptoppal, kábelen, wifin stb.. tökéletesen.
Most itthonra is vettem ugyanezt a routert, de szaggat a net meg néha nem is megy wifin, utp kábelen jó.
Már hazahoztam a cégtől is a másik routert, de azzal is ugyanaz a hiba. Jah persze ugyanazzal a laptoppal, meg próbáltam már wifi-s usb-vel is hiba fennáll.
Cégnél enternet net van itthon t-onhány.
szolgáltató buherált valamit??
egyszerűen nem értem mi lehet :( :(
firmware frissítve.

Köszi a segítséget előlre is.
-jenc-

-jenc-

(#3627) Pulsar válasza dany27 (#3625) üzenetére


Pulsar
veterán

és ha teljesen elfogrgatod úgy, hogy a teljesen vízszitbe áljon?

(#3628) shift+ő válasza Pulsar (#3627) üzenetére


shift+ő
senior tag

Esetleg próbálj az antennák mögé valamilyen jel visszaverőt eszkábálni, a legegyszerűbb, az alufólia.

Pl. veszel egy milka csokit, lehetőleg fehéret. Óvatosan kicsomagolod, az alufóliát valahogy az antenna mögé rakod néhány centiméterre, a maradékot, pedig fénypostán eljuttatod nekem. :DDD

(#3629) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok!

Van egy Wi-fi-s hálózatom A és B épület között. Sajnos úgy néz ki, hogy az A épületben lévő wi-fi routert cserélnem kell, mert eldobja netet(a fw frisstés sem segített).
Az eszközök a következők:

A épület: ADSL modem ----> wifi router----yagi antenna
B épület: Vevő antenna----->Acces point a lakásban----->UTP kábel a gépbe

Az a problémám, hogy a router cseréje esetén új IP beálltásokra lesz szükség.

Jelenlegi IP beállítások:

Router: IP: 192.168.2.1
DHCP server: enabled
Start IP: 192.168.2.100
End IP: 192.168.2.200
Access Point: IP: 192.168.2.50
Subnet: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.2.1
Számítógép TCP/IP beáll: IP: 192.168.2.100
Subnet: 255.255.255.0
Def. gateway: 192.168.2.1
Elsődleges DNS: 192.168.2.1

Az új router IP címe: 192.168.1.254

Ebben az esetben szerintetek, hogyan kell módosítani a fenti IP beállításokat??
Eddig nekem sehogy nem jött össze! :(:(:(:(

Várom válaszotokat! Előre is köszi!

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#3630) Pulsar válasza kodoboy (#3629) üzenetére


Pulsar
veterán

írd át a router ip címét arra ami a régi volt, és kész is.

ha mégsem teccik ez az ötlet, akkor a következőre:

Router: IP: 192.168.1.254
DHCP server: enabled
Start IP: 192.168.1.100
End IP: 192.168.1.200
Access Point: IP: 192.168.1.50
Subnet: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.254
Számítógép TCP/IP beáll: IP: 192.168.1.100
Subnet: 255.255.255.0
Def. gateway: 192.168.1.254
Elsődleges DNS: 192.168.1.254

(#3631) kodoboy válasza Pulsar (#3630) üzenetére


kodoboy
tag

Köszi a tippet, megpróbálom. Egy Gigabyte router van nálam próbaként és valamiért nem engedi változtatni az IP címét, így marad a második megoldás. :)

Majd még jelentkezem! :)

Üdv

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#3632) Pulsar válasza kodoboy (#3631) üzenetére


Pulsar
veterán

nem engedi...?! Érdekes hozzáállás a router részéről. Mondjuk van egy meglévő hálód 20 résztetővel, mind a 20 helyen állíts át mondent a Router kedvéért, ahelyett, hogy ott a routerbe számot kéne csak átírni?! :) Okos ötlet

(#3633) rdi válasza kodoboy (#3631) üzenetére


rdi
veterán

LAN IP adres beállítása

Fej! Tor! Potroh!

(#3634) cucclee


cucclee
tag

Bocs a késedelemért! Nem jutottam számítógéphez. Szerintem sem jó jel,régebbi a router olyan 2-3 éves. Az a baj hogy nem igazán értem miért van ,mert minden egyes pc bekapcsolásnál (vagy mondjuk 10-ből 8nál) nem adja ki rendesen az ip-t ,valamikor még a kártya programja sem veszi a jelet ,de van amikor érzékeli a jelet ,de nem tud csatlakozni. Aztán egy router újraindítás ,ennél a típusnál ezt szoftveresen nem lehet úgyhogy csak kézzel kihúzom ,bedugom és lás csodát megy. Nem csak az én gépemmel hanem a tesóm laptopjával is ezt csinálja. A dhcp rendben van ,és csomót kerestem de a fenlévő firmware-nél nincs frissebb(2004.06).

Hol kell a fix-ip-t beállítnai ,egyébként,

[Szerkesztve]

(#3635) Pulsar válasza cucclee (#3634) üzenetére


Pulsar
veterán

mámrint mindek a fix ip-jét? a gépnek? vezérlőpult -> hálózati kapcsolat -> helyi kapcsolat -> tulajdonságok -> tcp/ip protokol. Lehetőleg olyat kell megadni ami nem esik a dhcp tartományba.

(#3636) maci07


maci07
csendes tag

Hello!

Lenne egy nagy problémám!
Van egy acer laptopom amiben van wifi (a,b,g).
Latok tobb vezeték nélküli kapcsolatot is.Semmi gond nélkul tudtam is kapcsolodni nem egyhez!
De multkor toltottem es valami szétvágta a kapcsolatot.
Most látja a kapcsolatot es csatlakozik is rá de mikor megnyitom a honlapot akkor
azt irja ki, hogy a proxibeállítások megváltoztak. És az internet exploreren nem jelenik
meg semmi.Ha mas kiszolgálohoz csatlakozok akkor van internetem de ők vagy nagyon lassu kapcsolatuak vagy nem mindig vannak fent. :((
''Van még egy másik laptop is és az gond nélkul tud csatlakozni ahoz a kiszolgálohoz.''
de az az asszonyé :D :D :D :D

Hogy lehetne megváltoztatni a proxibeállításokat vagy mi lehet a probléma?

THX



MP

(#3637) Pulsar válasza maci07 (#3636) üzenetére


Pulsar
veterán

Eszkozokl, internet beallitasok, kapcsolatok, lan beállítások allatt mi van neked beírva, beipálva?

(#3638) maci07 válasza Pulsar (#3637) üzenetére


maci07
csendes tag

Már megoldottam a problémat! :C :C :C
Feltettem mégegy drivert és megoldodott a problema.
a lan beállitásoknál csak a beállítasok automatikus eszlelése volt beállítva.


Azert koszi szépen a segítseget!! :R :R

THX

MP

(#3639) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Helló mindenki.
A kérdésem az lenne, hogy mekkora a hatóköre egy átlagos 54M-es wifi routernek egy átlagos 2 szobás panelban? Biztosan használható a 2 szoba közt amit 4 fal választ el egymástól és kb 10-15m-re van egymástól?

Lehet hülye kérdés, de még sosem volt dolgom wifi-vel.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#3640) shift+ő válasza Mlnr To'm (#3639) üzenetére


shift+ő
senior tag

A 4 panel fal, necces, mert az ugye vasbeton, ami elég rendesen árnyékol.
Vegyél linksys-t, azok valamivel nagyobb hatókörre képesek. Vagy tedd a routert a lakás közepére, így nagyjából mindenhonnan azonos távolságban lesznek.

(#3641) lordring


lordring
aktív tag

Helló! Egy 5 gépes, Windows Server 2003 alapú LAN-n szeretném szabályozni valahogy a gépek sávszélességét az Internet használatához. Nem tud vki valamilyen segédprogit ehhez? :U

(#3642) Pulsar válasza lordring (#3641) üzenetére


Pulsar
veterán

De min keresztül megy a net? A gépen, vagy routeren?

(#3643) lordring válasza Pulsar (#3642) üzenetére


lordring
aktív tag

Router.

(#3644) shift+ő válasza lordring (#3641) üzenetére


shift+ő
senior tag

Központilag, vagy a gépeken is futhat a szoftver? Ha a gépen is, akkor arra sok progi létezik. Központilag, már nehezebb.

(#3645) lordring válasza shift+ő (#3644) üzenetére


lordring
aktív tag

Igen, ez a gond, hogy valami központi adminisztráció kellene. :U

(#3646) Pulsar válasza lordring (#3645) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ha router osztja szét, akkor szerintem csak a sávszélesség managelhető router jöhet szóba.

(#3647) hanka


hanka
tag

Létezik olyan program, amely kimutatja milyen messze van a wifi router tőlem? :F

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#3648) shift+ő válasza lordring (#3645) üzenetére


shift+ő
senior tag

talán megoldhás, ha a szerveredbe teszel 2 háló kártyát, (WAN, LAN) és ő osztja a netet, routulja és menedzseli a forgalmat. De erre biztos nincs freeware. Vagy csinálj egy Linuxos routert, mintha ott lenne erre megoldás, de linuxhoz én sötét vagyok.

(#3649) shift+ő válasza hanka (#3647) üzenetére


shift+ő
senior tag

Erre nem lehet megoldást, mert csak a jel erősségét tudod mérni, az meg függ az átvivő közegtől is. Lehet, hogy 10 m-re már szinte nincs is semmi, de lehet, hogy 100 méterre még kiváló a vétel.

(#3650) rdi válasza shift+ő (#3648) üzenetére


rdi
veterán

Bocs, hogy beleszólok, de akkor úgy kellene a kapcsolatot felépítenie, hogy a router a szerver mögött legyen. És azt írja, hogy win 2003 szervere van.
Vagy venni egy routert 30 ezer fölött, amin tudja a sávszélességeket kezelni.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.