Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) biokill1


biokill1
tag

Sziasztok!
Kérdésemet talán úgy lehetne összefoglalni hogy milyen wlan routert vegyek 10 000 ért???
Ugyanis kezdek tanácstalan lenni... Kb fél éve vettem egy smc WBR14G2 router kb ennyiért... Egy rémálom volt az a router de gondolom tudjátok :) Le is cseréltem egy Linksys wrt54gl-re amin azóta rengeteg okosítás van, épp most készülök sd kártyát bele forrasztani hogy hely legyen az ftp szerveremnek :) Nade egy kedves hölgy ismerősöm megkért hogy állítsak neki össze egy wlan hálót, és mivel tényleg csak web oldalak nézésére meg msn-re használja a netet, így szükségtelen egy ilyen nagy tudású router mint a linksys... Na meg minnél olcsóbb legyen ugye...
Így kinéztem a dlink 524-es wlan router, de arról a topikjában [link] csupa rosszat olvasok :S Így mostmár nem tudom eldönteni melyik olcsó router legyen :U Segítsetek eldönteni pls!

Köszönöm a válaszokat előre is

rejtett up! :D

(#3352) Magnat válasza franco (#3345) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,


lehet, h én vok a hülye, de még mindig nem mindig világos ...

''A DI-624 router, kábelmodemhez csatlakozik, dinamikusan kapja az ip címet. Én ezt a routert
fogtam antennával, wifis kártyával. Tökéletesen jól működött'' - ez eddig tiszta. ''... de meg kellene osztanom vezetékesen.'' - gondolom, van a Dlinken vezetékes port, oda nem tudnak csatlakozni? Vagy az a szitu, h vmeddig el kellene lőni a netet wifin és ott továbbosztani madzagon?

''Az antenna kábelt becsavartam az ASUS-ba -ami egy router, ap kliens, repeater funkciókkal- és vártam a csodát.'' - milyen antennakábelt, ezt megint nem értem ... egy külső antenna kábelét?

Ami sztem inkább lényeges: hogy lőtted össze a két routert, WDS-sel? Sajna nem láttam még ilyen routert, meg azt sem vágom pontosan, mi a difi a repeater meg az AP kliens között, de sztem is vagy a repeater mód lesz a jó, vagy az AP.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3353) user12 válasza franco (#3345) üzenetére


user12
őstag

Access point módban kell használni az AP-t, WDS üzemmódban. Fontos, hogy ugyanarra a csatornára állítsd az ASUS-t, mint, amit a Dlink is használ. A target ssid-nek meg a dlink ssid-jét add meg. Így menni kell(ene) neki.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3354) BluEyes válasza biokill1 (#3351) üzenetére


BluEyes
őstag

Nekem ez van: [link] 8 hónapja megy hiba nélkül éjjel-nappal, alap dolgokra jó, torrentezni nem ajánlom az ismert - és minden olcsó routerre jellemző - sávszélesség-problémák miatt. Az antenna jele erősebb, mint pl. az smc routeré. Amúgy ezt a típust is fikázzák itt-ott a fórumokon, de melyiket nem? :) Nekem bevált, elégedett vagyok vele.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3355) 1010 válasza BluEyes (#3354) üzenetére


1010
őstag

ezt a torrentezést kifejtenéd bövebben?
nem értem mi a baj vele

(#3356) Dave110


Dave110
csendes tag

Sziasztok!Van ithon 1 gépem és 1 laptopom a laptop wifin csatlakozik a netre wifi routherrel és semmi dond vele és van 1 N80asom és megtalálja a vezeték nélküli hálózatot csatlakozni akarok és azt írja h. az átjáró nem válaszol !Segítsetek előre is köszönöm
Üdv Dávid

(#3357) biokill1 válasza BluEyes (#3354) üzenetére


biokill1
tag

köszönöm szépen a tippet! :R Persze torrentezés szóba se jön, mivel a leányzó tényleg csak weboldalakat nézeget és msnezget. Tehát erre tökéletes lehet .

rejtett up! :D

(#3358) user12 válasza Dave110 (#3356) üzenetére


user12
őstag

Nincs esetleg titkosítva (WPA, WEP) a wifi?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3359) Magnat válasza biokill1 (#3357) üzenetére


Magnat
veterán

Erre még a szutyok smc is megfelel ... már írtam többször, nekem 3 smc van a ''felügyeletem alatt'', és semmi gond velük (illetve két apróság, az 1iknél vmiért szarakodik a dns opció, így a munkaállomásokon be kellett állítani a szolgáltató dns-ét, illetve ugyanezen a routeren ha pár napig nem csatlakozol fel, akkor elsőre nem mindig oszt címet, ilyenkor kell egy javítást csinálni ... megjegyzem, az első probléma fél év után jelentkezett most a bazi meleg napokon, a másik dolog meg fw update óta van) ... igaz, 1iken sem megy torrent, és a sajátomat csak ap-ként használom, de erre tökéletesek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3360) BluEyes válasza 1010 (#3355) üzenetére


BluEyes
őstag

Kifejtsem? :)
Több gép lóg a routeren, egyiken megy egy torrent kliens, a többi eközben gyakorlatilag még böngészésre is alkalmatlanná válik egy idő után. Netlimitert használva a letöltő gépen a helyzet valamelyest jobb, de csúcsidőben - kábelnetem van - ez sem segít. A kliensben hiába állítom be a le- és feltöltés sávszélességét, hiába korlátozom a szálakat, nem segít.
Megoldásként olyan routert szoktak javasolni a szakértők, amelyikben beállítható az egyes gépeknek maximálisan engedélyezett sávszélesség. De ezek a készülékek persze drágábbak.
Nagyjából ezzel a problémával van tele amúgy az általam látogatott összes fórum ide vonatkozó részlege.
Nos, ennyi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3361) Magnat válasza BluEyes (#3360) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, dsl-en erre találták ki a cfost.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3362) MiCro Chip


MiCro Chip
csendes tag

Hát a problémám továbbra is fenn áll.
Wifi hálózat valamiér nem fullos.

Szerverprogik (FTP,HTTP) megy, letöltés megy, az internet teljesértékű. :)
Windows-ban minden gép egy csoportban van és látja is egymást, fájlcsere működik. :)
A játékok viszont nem látják egymást. Néha egyik gép látja a másikat de másik az egyiket nem, viszont ha pályát csinál valamelyik gép, arra senki sem tud csatlakozni. :(

Ugyanakkor ha bármelyik két gépet Crosslink kábellel összekötöm, tudunk játszani. :(((
Node ugye ha már van wifi, meg sok gép, jólenne kihasználni és 4-en játszani... :DDD

A tűzfal mindenhol OFF, mindenhol u.azok a hálózati protokollok vannak telepítve. :F

Senki nem tud ötletet adni mit kellene átállítani hogy menjen a játék? :O

A problémamegoldás lényege megkeresni azt, aki megoldja helyettünk...

(#3363) user12 válasza MiCro Chip (#3362) üzenetére


user12
őstag

Titkosítás megy rajta? Szerintem ott kellene keresni a bibit. Próbáld kikapcsolni.

[Szerkesztve]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3364) shev7 válasza user12 (#3363) üzenetére


shev7
veterán

vagy probald ki egy masik routerral :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3365) Magnat válasza shev7 (#3364) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem előbb próbálja ki ugyanezzel a cuccal csak madzaggal, nem wifin. Bár ezt már írtam.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3366) Plague1


Plague1
csendes tag

Helló Srácok lenne egy olyan kérdésem hogy ha 75 ohm-os kábelt használok az 50 ohm-os helyett a yagi antennákhoz az befolyásol valamit? 25m kell áthidalnom az antennák 12dB-esek

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#3367) rdi válasza Plague1 (#3366) üzenetére


rdi
veterán

igen, Nagyobb lesz a veszteség a kábelen.

Fej! Tor! Potroh!

(#3368) rene85


rene85
aktív tag

Helló! egy pII-es 200mhz-es gépbe érdemes pci-os wlan kártyát tenni? bírni fogja a proci? (pl wpa/wep kódolású csomagok kibontását nem tudom hogy a proci intézi-e.....) valami ötlet?

(#3369) rdi válasza rene85 (#3368) üzenetére


rdi
veterán

Miért ne? Számolgathatsz is, de azt jó tudni, hogy régebben is voltak hálózatok.
De ha hasraütésre nem hiszel, akkor számolj.

Fej! Tor! Potroh!

(#3370) rene85 válasza rdi (#3369) üzenetére


rene85
aktív tag

Ööö de mit számoljak?? :)) azt a tippet kaptam az oldschool gép-hasznosító topikban

[link]

hogy a wlan pI-es notikon is megy. mégis mintha úgy emlékeznék hogy 450mhz volt az alsó határ valami wlan karinál amit utoljára találomra megfogtam a fukarban. Ha okés a dolog, tudnátok nekem olyat mondani, amivel pölö a (-kismet-) wlanos cuccok működnek fedora vagy damn small linux alatt... (most damn small működik egyedül, fedorát megpróbálom majd feltenni előbb-utóbb, ha lesz egy délutánom:) )
Szóval atheros, prism, orinoco és hasonló chipsetest, ha jók az infóim, ezek általában támogatotta általában a gyártók oldalán ezt nem írják, hogy milyen chipsetes a cucc....

(#3371) rene85


rene85
aktív tag

Felteszem ide is: mi az a pci 2.2???? fakk. ezek szerint most kereshetem meg a lapom típusát, meg hogy pci 2.2 foglalat van-e rajta. de szerintem persze sanszos hogy nem.... ilyen foglalatba megy csak be az asus kártya aminek pl most kaptam a linkjét.....

(#3372) je_ki


je_ki
tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni

létrehoznánk egy hálózatot:

központi helyiségbe beérkezik az ADSL, ott van egy modem és egy wireless router
egy gép és a hálózati nyomtató erről a routerről kapja a hozzáférést

van viszont még két helyiség 4-4 géppel, nagy a távolság, ezért vezetékkel nem akarjuk odavinni a netet, milyen megoldások vannak? az adott helyiségeken belül szóbajöhet a madzagos megoldás
célok: legyen mindenhol internet, az egy helyiségen belüli gépek lássák egymást, elérhető legyen a hálózati nyomtató

a) minden gépbe PCI WLAN - ezt nem akarjuk, állítólag nem jó így, meg nem is olcsó

b) a két helyiségbe egy-egy access point, de azokon meg csak egy LAN kimenet van, tehát közbe kell iktatni valamit - és nem tudom hogy mit kellene ide beiktatni az access point és a vezetéken csatlakozó gépek közé (switch, router :F :F )

c) access point-ok és PCI WLAN kártyák - drága megoldás

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#3373) Plague1 válasza rdi (#3367) üzenetére


Plague1
csendes tag

És kb mennyi lesz a veszteség kétszerese?

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#3374) .Bukta..


.Bukta..
csendes tag

Sziasztok
Én is segítséget szeretnék kérni :)

Haverom lakása és köztem wifi hálózatot építettünk ki 2db 24dbi-s antennával. Az antenna nálam 1 AP módban hajtott routerbe megy. Havernál STATION-INfrastructure módban megy a másik router.
Ezek a routerek aztán olyan routerbe mennek aminek a wan portjukba kábelnet modem van csatlakoztatva.
Tehát én a routeremből kapom a netet és haverom hálózatát is.
Állítólag használni is tudjuk egymás nethozzáférését úgy, hogy összeadódik a sajátunkkal.
Azt már elértük, hogy az átjárók állítgatásával haverom tudta használni azt a netet ami nekem van. De közben a sajátját nem kapta meg a routerétől.
Hogyan lehetne ezt egyesíteni? (pingelni tudjuk egymást, hálózatból tudunk másolgatni egymástól), már csak a netet szeretnén közösíteni. Van rá mód?

(#3375) shev7 válasza .Bukta.. (#3374) üzenetére


shev7
veterán

hogy mind a kettot tudd hasznalni talan lehetseges, de azt, hogy mind a kettot egyszerre nemhiszem...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3376) rene85 válasza rene85 (#3370) üzenetére


rene85
aktív tag

UP! ötletek linux alatt használható pci kártyákra?

Köff.

(#3377) N!tRo


N!tRo
tag

Sziasztok!

Adott egy feladat.
Van A és B épület, köztük 150 méter tiszta rálátással.
A épületben lévő internetet szeretnék megosztani B épület számítógépeinek.
Kérdés, hogy milyen eszközök kellenének, hogy a feladat megoldatassék? (van ilyen szó? :) )
Figyelembe véve azt, hogy eső, hó idején is zavartalanul működjön, milyen márkájú/típusú eszközöket ajánlatok?

Köszi a válaszokat.

Attila

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#3378) 1010 válasza N!tRo (#3377) üzenetére


1010
őstag

egy wifi ruter neked
és egy wifi kártya vagy usb wifi a a gépekbe, mindegyikbe egy
a ruter arra falra nézzen amerre az épület van.

tp-link, d-link
[link]
márkák jók

szabad rálátás esetén nem lesz gond a távolsággal, nekem tp-link van és beltéren 70méter
szabadba 300 métert ír.

estleg a másik a épületbe egy repetert ha nagyon szétvannak szórva a gépek
de ez ráér

(#3379) Plague1


Plague1
csendes tag

Helló mindenki lenne 1 kérdésem kábelnete van az ismerősömnek szeretnénk megosztani az megoldható hogy veszek két yagi anntenát két wifikártyát csinállok 1 hídkapcsolatot rácsatlakozok az én kártyámmal az övére. ez lehetséges vagy mindenféleképpen routert kell vennem ami már megvan(a két yagiantenna és az egyik wifi kárty) routert kel vennem vagy elég még1 wifikártya is.


előre is kösz a segítséget

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#3380) 1010 válasza Plague1 (#3379) üzenetére


1010
őstag

kicsit érthetöbben...

ha kártyával osztod meg bekapcsolva kel lennie a kártyás gépnek mindig!

egyszerübb venni egy rutert de akkor egy wifi kártya kilőve mert ugye ruternek van 4portja :)

(#3381) Plague1 válasza 1010 (#3380) üzenetére


Plague1
csendes tag

Köszi végülis én választ kaptam a kérdésemre :DDD

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#3382) gygalilei


gygalilei
tag

Sziasztok!
Van nekem egy edimax wlan routerem.
Van egy gép, ami kábellel van összekötve a routerhez, és egy laptop, ami wifin keresztül megy.A kábelmodem természetesen össze van kötve a routerrel.
A kérdésem az lenne, hogy minden működik rendesen, de, ha mindkét gép be van kapcsolva és használja a netet, akkor a wireless kapcsolat megszakad 5 perc után, majd feláll, és megint megszakad.Ha egyedül a laptop van bekapcsolva, akkor simán akadásmentesen megy a net.
Az Ip-k kézzel vannak konfigurálva mindkét gépen.(DHCP-vel sem jó)
A routeren kell-e vmit állítani? Esetleg a kapcsolódási módot.Alapban AP módban van.Vagy vmi mást ?(Csak a laptop kapcsolódik wireless-en, a szgép kábellel kapcsolódik a routerhez)
Előre is köszi a segítséget!

(#3383) Magnat válasza gygalilei (#3382) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,


MIt taka az Ap mode az Edimaxnál? A wan port is lan port lesz? Milyen módok vannak még? Ha a notit is kábelen dugod rá, akkor mi a helyzet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3384) Magnat válasza Magnat (#3383) üzenetére


Magnat
veterán

MIt taka = Mit takar

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3385) gygalilei válasza Magnat (#3384) üzenetére


gygalilei
tag

A wireless settings-nél lehet beállítani különböző kapcsolatokat.Alapban AP mode van(Acess Point).Van még: Station- AdHoc, Station- Infrastucture, AP Bridge-Point to point, AP Bridge-Point to MultiPoint, AP Bridge- WDS
De sztem AP-n kell hagyni esetünkben.Ha nincs net, akkor tökéletes a hálózat, nem szakad meg, csak akkor, ha az asztalin is használom a netet, akkor a wireless hálózat megszakad, majd nagy nehezen feláll magától, majd működik egy ideig, és megint megszakad.Sokmindent lehet állítani még a routeren, DMZ, QoS,stb., de nem tudom van-e köze a szakadásokhoz.

(#3386) Magnat válasza gygalilei (#3385) üzenetére


Magnat
veterán

És mi van akkor, ha a notit is madzagon dugod rá, akkor is ledob?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3387) euclio válasza N!tRo (#3377) üzenetére


euclio
tag

megoldassék

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#3388) euclio válasza Plague1 (#3366) üzenetére


euclio
tag

Nem a vesztesége lesz nagyobb: a tápvonal hullámellenállásának nincs köze a veszteségéhez. Viszont az illesztetlenség (50 ohmos kimenet 75 ohmos koaxot táplál, aztán az meg 50 ohmos talpponti ellenállású antennát) miatt állóhullámok alakulnak ki a tápvonalon, és a koax mentén hosszirányban a feszültség csúcsértéke periodikusan változni fog, és így lehet, hogy az antennánál kicsi lesz a feszültség, majd a kisugárzott teljesítmény. Szóval vegyél 50 ohmosat...

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#3389) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

vettem egy asus 520gc-t.

Azon kívül, hogy megadtam a wifinek jelszót, még mit érdmes beállítani?

Valamint hol lehet mac cím alapján a szűrést beállítani? Azaz, hogy csak a laptopommal tudjak rácsatlakozni és (más)sal ne lessen.

Hogyan kell beállítani azt, hogy az asztalival lássam a laptop tartalmát?

(#3390) Magnat válasza Neoka (#3389) üzenetére


Magnat
veterán

Hi, ne használj mac filteringet, nagyjából semmire sem jó. Álíts be wpa+psk titkosítást jó hosszú (15-20) kulccsal, ha nem azt adtál meg. Akkor jó, ha megpróbálsz kulcs nélkül belépni rá, akkor nem tudsz :) Ezután állítsd be notin is a kulcsot és kész. A többi beállítás a netedtől illetve a használt progiktól függ, de az már nem a wifi beállítása.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3391) S.Feri


S.Feri
őstag

Lenne egy láma kérdésem. A lakásban és házban ,hogyan lehet növelni a jelerősséget? nagyobb antenna? mármint tudásra nagyobb, vagy ?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3392) rdi válasza Plague1 (#3373) üzenetére


rdi
veterán

[link]

S.Feri: igen, gyakran sokat segít ha máshová helyzeted a routert, vagy antennáját.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#3393) rdi válasza Magnat (#3383) üzenetére


rdi
veterán

''AP kliens mód
Az access point ekkor kapcsolódik a hálózat Ethernet portjához, segítségével a vezetékes Ethernet hálózati eszköz is csatlakozhat a vezeték nélküli hálózathoz a beállítások módosítása nélkül.
''

Fej! Tor! Potroh!

(#3394) Magnat válasza rdi (#3393) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, nekem az nem világos, h ha AP módban van, akkor a router effektíve nem is routol a wan és a lan portja között? Mert a klasszikus AP-kban nincs router, ez különbözteti meg őket ... de ezexerint ő nem ezt a módot hívja AP kliens módnak, tehát a wan és a lan portok között ilyenkor is routol.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3395) Plague1 válasza euclio (#3388) üzenetére


Plague1
csendes tag

De akkora kisugárzott teljesítmánye azért lesz 75 ohmos kábelen ami elvisz 25 m-re? az 50 ohm-os kábelnek legjobb 200 Ft/m-e :O :( ha nem muszály nem veszek nem a 200 Ft/m zavar hanem az 1500 vagy 3500 Ft-os szállítási és utánvételi díj :O :( :(

Nyugi drágám értek hozzá. Tuti, hogy a kék a fázis!!!!!!

(#3396) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen fedi a topic témáját a kérdésem, de nagyon fontos lenne megtudnom a megoldást, és az alaplapom topic-jában nem tudtak rá válaszolni.

Pár napja vettem egy AB9-es rendszert, összeraktam, muzsikál szépen, illetve muzsikálna, de nem bírom felrakni a hálókártyám driver-ét (Allnet 54mbit Wireless PCI Adapter 802.11g). Egyszerűen megfagy a rendszer, akárhányszor próbálom. Újrainstalláltam az xp-t (simplicity), akkor sincs semmi változás. Átraktam a kártyát a másik pci slot-ba, akkor sincs semmi változás. Szóval, most tanácstalan vagyok. Felraktam másik fajta xp-t (''mezei'' sp1) az én gépemre, ugyanúgy lefagyott a driver install; átvittem szomszédhoz, az ő gépére csont nélkül felment, ergo nálam lehet valami bios-beli, vagy hardveres gebasz. :W

Ma szerzek egy másik kártyát, és azt is bepróbálom, hátha csak inkompatibilitási probléma van, és az alaplap kimondottan ezt a kártyát nem szereti. De, ha ez sem jön össze, akkor...

Tapasztalt már valaki hasonlót? :F

(#3397) S.Feri válasza rdi (#3392) üzenetére


S.Feri
őstag

No akkor a kérdés pontosítása.

Van egy asus wl500g premium routerem, illetve egy p5k laphoz tartozozó Realtek RLT8187 wlan hálókari. A lakás keresztben kb 10 m és a jel erősségét szeretném növelni ezenezközökmegtartásával, max nagyobb antennával akkor, ha jól látom akérdést.

mit kellene ehhez vennem?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3398) Magnat válasza S.Feri (#3397) üzenetére


Magnat
veterán

Bocs, de egy ekkora lakásba mindek erősebb jel, nem fedi le alapban?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3399) S.Feri válasza Magnat (#3398) üzenetére


S.Feri
őstag

Gyenge, bár a sebességnek elég.
Viszont nemsoká egy családi házba költözöm, jelenleg felújítás alatt áll,és ott azért nagybb területet kell normális erősséggel lefednie.
Meg ki is kell szolgálnia még emellett 2 notit akár az udvaron is. Ami nem 10m lesz.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#3400) rdi válasza S.Feri (#3399) üzenetére


rdi
veterán

nagyobb antenna, nagyobb térerő de a falak és a födémek nagyon árnyékolnak

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.