Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) shift+ő válasza Yahoo (#3700) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ez első az érdekes, arra lövésem sincs.

A második: a kábelnetes szolgáltató a vevő oldali MAC címmel azonosítja a feljhasználót. Azt hiszem ha változik a MAC, akkor be kell regisztráltatni a szolgáltató WEB oldalán.

(#3702) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Aha,értem,igen ez lesz az mert hálókártya csere volt!Akkor fel kell hívjam őket, h regeljék be az uj kari hardvercímét?

(#3703) xtremer


xtremer
tag

sziasztok!

Gondom a következő lenne adott egy dlink 524es router és tplink wr541es ez utóbbin van net és ezt szeretném megosztani a másik routeren(dlink) levő géppel.valaki esetleg 5let?
Előre is köszi r-win....

(#3704) crue


crue
őstag

Hello
A következő márkák közül melyiket ajánljátok usb wlan adapter témában: D-Link, SMC, TP-Link?
kösz

(#3705) cucclee


cucclee
tag

Hello mindenkinek.

Igazából egy fura kérdésem van csak. Van egy dlink dir-635-ös routerem ,de csak g-s kártyám van a géppe ,és hát két szobával arréb vagyok ,ami átlagban 60%-os jelerősséget jelent. Szerintetek megérné venni egy dwa-547-es kártyát,ami N-es jelet is képes fogni?
Csak azért kérdezem ,mert az egy dolog hogy ráírják hogy 14x gyorsabb meg ilyenek. Van tapasztalat?

köszike

(#3706) cucclee


cucclee
tag

ja ,és mixelve kéne adni a jelet a,b,n . ez lassítaná? Valahol azt olvastam igen ,valahol hogy csak kicsit. Szerintetek?

(#3707) pilu01


pilu01
senior tag

Üdv

Kellene egy kis segedelem!

Az US Robotics cég starter kit csomagját használom az invitel speedtouch modemjével vezeték nélkül, pár hónapja minden gond nélkül!
Szeretnék hálózatot most a két gép között, mindkettő asztali, xp SP2-vel.

Beállítások után az mindkét gépen megvan az mshome munkacsoport hálozata, de a wi-fivel csatlakozó gép hibát ír ki ha a hálózathoz akarok csatlakozni!

Valószinűleg valami beállítási gond lehet mert minnél jobban beleásom magam a témába annál homályosabb a dolog!

A router beállításai nagy vonalakban

Wan settings: PPPoE

INTERNET:
Cable/DSL: CONNECTED
Subnet Mask: 255.0.0.0
Gateway: 213.163.48.11
Primary DNS: 213.163.34.66

GATEWAY
IP Address: 192.168.2.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled
Firewall: Disabled
UPnP: Enabled
Wireless: Enabled

Lease time: forever
Start ip:192.168.2.100
End ip: 192.168.2.200

remote management: disabled
Syslog Server :disabled
SSID Broadcast: disabled
Dynamic DNS: disabled

Ha valaki tud légyszi segítsen!
Ha kellene még infó írjátok hogy mi!

(#3708) csabyka666 válasza pilu01 (#3707) üzenetére


csabyka666
addikt

Felteszek egy hülye kérdést: net van a wifi-s gépen? Vagy eddig is volt, és csak most akarod látni egyik gépről a másikat? Mert ha net van, csak a hálózat nem akar menni, akkor próbáld meg azt, hogy megosztasz valamit a LAN-on. Mindegy mit, lehet akár egy üres mappa is. Az a lényeg, hogy ne csak simán a winfos alap megosztásai legyenek (gondolok itt a Documents and settings illetve a Printers and faxes könyvtárakra). Nálunk LAN party-kon sokszor jelentkezett ez a probléma, hasonlóak voltak a tünetek is: láttuk egymás gépeit, de ha be akartunk lépni, akkor vagy jelszót kért, vagy megfagyott minden. A megosztás segített mindig.
Vagy esetleg még egy ötlet, de ez szerintem elég valószínűtlen. Nem ismerem az US cuccait (nekem Conceptronic routerem van), de esetleg egy fix IP kiosztást is megpróbálhatsz.
Sok sikert! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3709) csabyka666


csabyka666
addikt

Nah nekem is lenne egy kérdésem: Conceptronic C54BRS4 routerem van. Ezen keresztül W-LAN-on csatlakozok a nethez. Miért van az, hogy a netes játékok (ez esetben CoD2, de amúgy ez most teljesen mindegy) pontosan 1 percenként belaggolnak??
A pingem egy percig folyamatosan 20-30, majd jön egy kb. 200-as kiugrás (néha 500-as is! !), és belaggol. Majd megint pontosan 1 percig simán fut, és megint lagg. A játék mellett semmi netet igénylő cucc nem megy, még az MSN-t és a Skype-ot is kilövöm ilyenkor.
Vannak különféle beállítások a routerben (jelsűrűség, jeltöredezettség, jelhossz), de akárhogy allítottam, nem lett se jobb, se rosszabb.
Amiket próbáltam már - eredménytelenül - CoD2 újratelepítés, tűzfal ki-bekapcsolás, Winfos újratelepítés, más OP-rendszer (Vista), más VGA driver...lehet, hogy volt még valami).
Légyszi írjatok, mi lehet a gáz. Köszi!
Jah: jelminőségem 54 - 58%-os általában. Ezen mennie kéne laggmentesen (elméletben).

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3710) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Nekm is ez a problémám mint írtam a hwsw-n

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#3711) Pulsar válasza csabyka666 (#3709) üzenetére


Pulsar
veterán

két ötletem van. Egyik, hogy próbálj meg egy firmware frissítést. A másik, hogy próbáld meg a gépet összeketözni kábellel a routerrel, és nézd meg, hogy úgy is előfordult-e a lagg.

(#3712) ttoth


ttoth
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata D-link g510-es kártyával kapcsolatban? Megéri megvenni 6600Ft-ért?

ill. másik lehetőség:

Gigabyte PCI GN-WP01GS 54Mbit/s adapter 4500Ft.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#3713) csabyka666 válasza ttoth (#3712) üzenetére


csabyka666
addikt

www.vatera.hu
www.teszvesz.hu
Itt nézz utána...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3714) csabyka666 válasza Pulsar (#3711) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi! Firmware nekem is eszembe jutott, csak kicsit rizikós. De ha más nem lesz, akkor marad az. A közeli összeköttetés viszont jó ötlet. Megpróbálom.
Köszönettel!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3715) pilu01 válasza csabyka666 (#3708) üzenetére


pilu01
senior tag

Igen mindkét gépen van net!
Csak a hálózat nem akar menni! A routert vezetékesen használó gépről látom a másikat, csak arról nem látom a hálózatot!
Mappamegosztással próbálkoztam, de sajna nem sok eredménnyel!
A nagy gépről tudok fileokat másolni a Wifin de visszafelé sehogy sem!

Fix ip kiosztásban segíthetnéltek! Mit kel beállítani?

(#3716) Cs.-Istvan


Cs.-Istvan
csendes tag

Sziasztok!

Olcsó linksys, vagy egyéb routerekből álló vezeték nélküli hálózatot építenék úgy, hogy automatikus legyen a cellaváltás és ez adatvesztés nélkül történjen.

Ha lenne erről jó leírás, linkeljétek légyszi. ;)

Thx.
Istvan

- Olympus E-510 - Debian lenny - GO - http://freedigital.hu

(#3717) Gebriel


Gebriel
veterán

Hy!

Először is leszögezném hogy elég láma vagyok a számteches dolgokhoz,felhasználoi szint és nem több. :DDD
Problémám a következő:
Pár napja vettem egy wifis rutert,erröl kábelesen megy egy asztali szám.gép. itt semmi hiba nincs
Viszont a notebooknál már baj van(ez vezeték nékül megy)ugyan is elméletileg látja a rutert de,net nem jön.Az az ha látja is a rutert nem ismeri fel.
Valkinek valami ötlete?

(#3718) pilu01 válasza Gebriel (#3717) üzenetére


pilu01
senior tag

Wi-fi a notiba beépített?
Drivere rendben?
Kapcsolat titkosított?
Ha igen adj meg új kódot!
Próbáld meg titkosítás nélküli kapcsolatot is!
A router kézikönyvét alaposan tanulmányozd! Nekem egy hétvégébe tellet mire megjött a wifin a net! Most a hálózattal szívok!

(#3719) Gebriel válasza pilu01 (#3718) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi leellenőrzöm ezeket.A helyzet hogy valamikor van net valamikor nincs.Ha van net akkor felismeri a rutert,amikor nincs akkor is van kapcsolat a ruter és a noti között csak olyan mintha ismeretlen lenne,és nem ad netet.

(#3720) SixeR


SixeR
csendes tag

Üdv!

Egy olyan problémám lenne, hogy szeretnék áthidalni egy nagyjabol 1 -1.5 km-es szakaszt vhogy antennaval! Hogy lehetne ezt megvalositani, hol szerezzem be a cuccokat és nagyjabol mennyibe kerül a móka? Miskolci vagyok jelzem...
Köszi előre is a segítséget

Tijs Vervest 4eva!

(#3721) krystman


krystman
őstag

Üdv! Nem tudtok olyan progit amivel a jelerősséget lehetne mérni? Pl. %-ban, vagy valami grafikonos is megfelelne. Köszi.

(#3722) Pulsar válasza krystman (#3721) üzenetére


Pulsar
veterán

wifi hooper pl

(#3723) ttoth válasza csabyka666 (#3713) üzenetére


ttoth
tag

Köszi, de nem is az ár volt a hozzászólás kérdése, hanem az, hogy melyik a jobb, melyik megbízhatóbb, vagy valami.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#3724) csabyka666 válasza ttoth (#3723) üzenetére


csabyka666
addikt

Jah bocs. Ebben nem tudok segíteni. Esetleg valami hardver-tesztelő oldalon nézd meg. Ilyet nem tudok mondani. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3725) rdi válasza pilu01 (#3715) üzenetére


rdi
veterán

ip: 192.168.1.12
maszk: 255.255.255.0
dns: a routered címe

Fej! Tor! Potroh!

(#3726) rdi válasza SixeR (#3720) üzenetére


rdi
veterán

Erről már több, mára archivált topikban volt szó.
Sőt volt egy topik egy miskolci wifis hálózatról is.
Ha van szabad rálátásod (figyelembe véve a fresnel terjedést is) akkor newm lesz problémád...

Fej! Tor! Potroh!

(#3727) Gebriel válasza pilu01 (#3718) üzenetére


Gebriel
veterán

driwere ujra rakása megoldot%a :R

(#3728) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok!

Koleszba vagyok és a netet szeretném valahogy "+csapolni" :DDD Wlan router van koliba,gépbe van wlan kártya látja is a hálózatot csak védve van :F valahogy ki lehetne ezt játszani?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#3729) rdi válasza FuckeR19 (#3728) üzenetére


rdi
veterán

a huwicon olvasgass

Fej! Tor! Potroh!

(#3730) pilu01 válasza rdi (#3725) üzenetére


pilu01
senior tag

Á fix ip-vel sem megy!
Valami más ötlet?

Tűzfalakat kilőttem, így sem, megy!

(#3731) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ajánljatok nekem wlan-eszközöket, kn. árral és elérhetőséggel. 2 típus érdekel:
- egyszerű, 54Mbites ap
- wlan router usb-s nyomtatószerverrel és vinyócsatlakoztatási lehetőséggel.

árhatárt egyelőre nem írok, majd kialakul. eik.

(#3732) rdi válasza pilu01 (#3730) üzenetére


rdi
veterán

Én ilyenkor a következőkkel próbálkozom.
Visszaállítom az egyszerű fájlmegosztást, bekapcsolom a vendég fiókot, utána lefuttatom a fájl-, és nyomtatómegosztás varázslót.
Ha nagyon mérges vagy, akkor megprobálkozol közvetlenül összekötni a két gépet és hajrá :)

ja és dinamikus ip -ét is vissza.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3733) blancer


blancer
csendes tag

sziasztok,

lenne egy kérdésem ASUS F3H laptophoz, szeretnék bluetooth eszközt bele és úgy tudom vannak ilyen combo Wlan/BT minipci kártyák, na a kérdésem az lenne hogy ez valóban ily egyszerű lenne csak veszek egy ilyet kicserélem és kész???, ja mellesleg a lapimban mintha nem olyan wlan kártya lenne amiket láttam neten megvételre (az enyém "talán" keskenyebb és hosszabb) [Broadcom BCM94311]

Előre is kösz
Üdv: Zoli

(#3734) pilu01 válasza rdi (#3732) üzenetére


pilu01
senior tag

Ó ezek már mind megvoltak!
Sőt már mindent próbáltam!

(#3735) rdi válasza pilu01 (#3734) üzenetére


rdi
veterán

router nélkül meg van a fájlmegosztás?

Fej! Tor! Potroh!

(#3736) pilu01 válasza rdi (#3735) üzenetére


pilu01
senior tag

Kábellel még nem próbáltam!

(#3737) rdi válasza pilu01 (#3736) üzenetére


rdi
veterán

Azért én megpróbálnám de továbbra sem hiszem, hogy a routerrel lenne gond. Persez minden lehetséges.

Fej! Tor! Potroh!

(#3738) pilu01 válasza rdi (#3737) üzenetére


pilu01
senior tag

Ok!
Kösz a bíztatást!

[ Szerkesztve ]

(#3739) nethy


nethy
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy problémám a wlanommal. Igazából lehet, hogy alaplap probléma. Szóval arról lenne szó, hogy eddig nem volt semmi gond a wlannal - ami egy di-624+ routerből és egy dwl-g122-es adapterből áll -, de mostanában jelentkezett egy olyan jelenség, hogy bekapcsolom a gépet és van kapcsolat, majd egy kis idő múlva a gép nem látja, hogy rá van csatlakoztatva az adapter. Eléggé bosszantó, mert általában 15-20 percenként gépet újraindítani eléggé gázos. Az alaplapom egy ASUS A7V333.

Előre is köszönök minden segítséget!

(#3740) rdi válasza nethy (#3739) üzenetére


rdi
veterán

Másik slotban próbáltad már?

Fej! Tor! Potroh!

(#3741) nethy válasza rdi (#3740) üzenetére


nethy
csendes tag

Próbáltam, de egy bizonyos idő elteltével ugyanúgy nem érzékeli... A windows legutóbb a DriverPacks.net-es driverpakkokkal raktam fel. Lehet, hogy ez hiba volt?

(#3742) romeozor


romeozor
csendes tag

üdv,

van egy asus (S96J) laptopom, ezen van egy Vista, tegnap óta elkezdett velem szórakozni a wireless, mert kb 10 percenként megszakad a kapcsolat a routerrel. ha nagyobb adatmennyiséget próbálok leszedni (pl. egy youtube videó) szintén megszakad. ez melóhelyen van szal sokat nemtok az itteni hálózatról, egyszer megnéztem kb 600k a max letöltési sebesség (externet sebességmérő). megnéztem azt is hogy szakadás előtt és után a külső ip nem változott (3x egymás után). a windows eseménynaplóban hibára utaló jelet nem láttam, mindíg csak azt közli hogy sikeresen kapcsolódott a wireless hálózatra.
mivel lehet a gond? a belső hálózat szivat meg állandóan (szándékosan, vagy hiba a mátrixban), vagy a hálókártyám a hiba forrása?

(#3743) zopet


zopet
tag

Sziasztok! Lehetséges egy Linksys WRT54GC- vel az internetmegosztáson kívül hálózatot is csinálni? Tehát mappákat megosztani, játszni satöbbi? 2gép kábelen, másik kettő wlan-on csatlakozik hozzá. Most 10mbps-os upc-t osztunk meg vele, de a drágáim nem tudják a jelszót én meg most költöztem ide. A net működik, de hálót nem tudok csinálni. De valszeg láma vagyok hozzá..... hogy kezdjek neki ha lehet egyátalán?

(#3744) rdi válasza nethy (#3741) üzenetére


rdi
veterán

nem hallottam ilyen problémáról.
Saját driver frissítésük nincs?

Fej! Tor! Potroh!

(#3745) noip666 válasza zopet (#3743) üzenetére


noip666
csendes tag

Hi! Nem a routeredtől függ a hálózaton fájlok megosztása, etc.. egy munkacsoportba kell tenni a gépeket, engedélyezni a fájlmegosztást és kész. Ha nem tudod, hogyan kezdj hozzá, akkor: Start, Vezérlőpult, Hálózat beállítása varázsló. Ezzel elvileg lehet engedélyezni a filemegosztást is és a munkacsoportot is be lehet azonosra állítani.

(#3746) noip666 válasza romeozor (#3742) üzenetére


noip666
csendes tag

Szia! Ilyen nekem is volt... Sokan vannak a hálózaton? Vagy sok hálózat van? Lehet hibaforrás... Milyen erősségű a jel? Próbáltad már máshonnan? Én kari problémára gyanakszom.. egy USB-s vevővel ugyanez volt nekem.. ha nagy mennyiséget töltöttem le, leszakadt egyszerűen. Próbáld meg kicsit közelebb a jelforráshoz, ill próbálj meg drivert frissíteni.

(#3747) compu01


compu01
csendes tag

Sziasztok!
Netet kellene vinnem A házból B-be, 8-900m jó rálátás ( tető )
1 max 2 gép használná, nem hardcore gamer-ek :)
Tanácsok és relatíve olcsó, stabil megoldások érdekelnének. :) Thx

(#3748) Infomaker


Infomaker
tag

Hi,

Van egy Netgear dg834gb DSL modem+router kombóm. Az a bajom hogy ez Annex B-s, ami TCom területre nagyon jó, csak nekem nem oda kellene..Nem lehet ezt Annex A-sítani? Firmwaret nem engedi átütni...valakinek nincs cserébe egy A-s verziója?

(#3749) ngabor2 válasza compu01 (#3747) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha a gép közel van a tetőhöz (pl. padlás), akkor 1 wlan-kártya, rövid koaxszal ki a tetőre, oda egy biquad. ha messze, akkor egy ap, arra antenna, és le a géphez cat5-ön vezetni a netet. ha a túloldalt több gép van, de a router lehet magasan, akkor egy wlan-routerre egy másik biquad, az első felé fordítva, és onnan vezetéken le a net. ennél olcsóbbat nem tudok.

(#3750) romeozor válasza noip666 (#3746) üzenetére


romeozor
csendes tag

4 gép van összesen, ebből egyedül én vagyok wirelessen, a jelerősség pedig jó, egy szobával odébb van a forrás. otthon is kipróbáltam egy torrentet tölteni, ott nem szakadt meg, itt viszont még a peerek lekérésénél megszakad. bár nem kell nagy adatot átvinni, ha átmegyek egy weblapról a másikra általában már annyi is elég neki a szakaádshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.