Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) klambi válasza klambi (#3947) üzenetére


klambi
addikt

?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3952) xlalix


xlalix
tag

Van egy Ralink RT2500 Wireless LAN Card-om-A dobozára canyon vagy mi van írva..- amiről netezek és mindig lát vagy 6 fajta kapcsolatot és mindig ahhoz csatlakozik amelyiket a legjobban "látja".Ezen szeretnék változtatni mert nagyon unom h féloranként átjelentkezik ... :)
Ja és a wlan kártyához adott programmal állítom be a netet!
Remélem tudtok segíteni:)
Üdw

[ Szerkesztve ]

(#3953) rdi válasza xlalix (#3952) üzenetére


rdi
veterán

aut. csatlakozás nem előnyben részesített hálózathoz, vagy valami ilyesmi

Fej! Tor! Potroh!

(#3954) gdudas válasza shev7 (#3943) üzenetére


gdudas
csendes tag

úgynézki megoldódni látszik a dolog, méghozzá ezzel az eszközzel! :)
AirLive WL-5460AP v2

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Ehhez esetleg tudtok mondani egy kültéri antennát amely nem valami bivaly méretű, és viszonylag olcsó? (RPSMA)

(#3955) FID


FID
őstag

Én egy msi RG60se wifi routert vettem ami a havernál van, és egy msi pc60gf pci kártyát.
Mind 2 108megás de nem látják egymást. Aztán szereztem egy usb-s Linksys 11megás cuccot és egyből jo lett minden. (haver 213méterre lakik légvonalba.) Az usb-wifit kiraktam az ablakba. (A Linksys cucc kihajtható antennás de csak 11megás) Ma vettem 2500ft-ért 54megás usb adaptert és szeretnék rá antennát tenni. Ez már a szobábol is látja a havert, az erösség jo. A kérdés ha küldök képet valaki megtudja mondani melyik az árnyékolás mert van 1 sejtésem, de biztos ami biztos.) Az uj adaptert parabolába akarom belerakni.
Net müködik, csak az 500k másolás gyenge. (a linksys-el: Wusb11)

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#3956) FID válasza D4v3 (#3950) üzenetére


FID
őstag

A hálozatoknál a hálozat felderitése be van kapcsolva?
Vagy nincsen letitkosítva a wifid?
Nekem vista minden beálitásnélkül megtalálta a haverom gépét wifin.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#3957) coccolino


coccolino
aktív tag

hi

egy olyan helyen dolgozom, ahol a hazon belul meg van osztva wifi
egy albacomp(soha ne vegyetek ilyet, SOHA) 2.4 celeron gep van alatta 512 rammal
PCMCIA slotban hasznalok egy D-Link DWL-610 wifi kartyat, 11mbit-s, arra amire hasznalom tokkeletesnek kene lennie
a helyzet, hogy a igen eros jelerosseg mellett kb 20-30% pocket lossol a net
driver jo, szvsz wifi halozat jo, meglehet hogy kartya miatt szorakozik a net? vagy esetleg mas hardwer problema miatt?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#3958) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Milyen Pci-os wlan kártyát ajánlotok mostanában?
Vagy teljesen mindegy?
Én egy ilyenre gondoltam:
[link]
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3959) FID válasza RexpecT (#3958) üzenetére


FID
őstag

Én is ilyet akartam de csak pc60gf-et kaptam jo nak jo de csak lakásba mert nem cserélhető az antenna. rg60se routerrel jo volt + super g elvileg 40%al jobb és messzebbre visz nekem 54megáson ment és7.3mal másolt +2fal. Szerintem jo választás. A haveromhoz már nemvolt elég 213m-re lakik. (oda usb-s kellett.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#3960) gdt


gdt
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy a 802.11N miben nyújt többet a 802.11G-nél a gyakorlatban? (Az innen-onnan összeszedett írások szerint pl. gyorsabb adatátvitel és nagyobb távolság. De...)
Kicseréltem egy G-s routert egy N-es routerre. Ugyanoda került. A G-s routerrel volt némi gond, mert a lakásban a notebook gyenge jelerősséggel tudott csak csatlakozni, időnként leszakadt a hálózatról stb. Lett egy új notebook a régi mellé, amiben N-es wireless hálókártya van gyárilag. És a helyzet ugyanaz. Gyenge jelerősség, megszakadó kapcsolat. Egymás mellé rakva a két notebook-ot, G-s N-es, mindkettőn egyformán rossz a jelerősség.
A router egy másik épületben van, az ablaknál. Ettől a ház 5 (öt)m-re, annak a falától a notebook a házon belül megint csak 5 m-re. Nem akarom elhinni, hogy ez a 10m ennyire problémás lenne.

(#3961) meone válasza meone (#3893) üzenetére


meone
tag

Sziasztok.
Meg tudtam azt hogy az átjáróm ip-je nem a külső AP IPje ezért az AP ról most már tényleg csak annyit tudok hogy mi a MAC címe de semmi mást.Valaki tud valami progit amivel fel lehet deríteni az AP-k ip-jét. Az AP-k IPje titkosítva van.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#3962) RexpecT válasza FID (#3959) üzenetére


RexpecT
addikt

Uppsz én is most látom hogy nekem is csak pc60gf-et tudnak hozni :( , nekem pedig jó lenne a levehető antenna.
Néztem egy bizonyos Tp-Link-et aminek levehető az antennája csak nemtom hogy a márka mennyire megbízható.
Ezzel kapcsolatban tapasztalatok?
U.i: Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3963) 1010


1010
őstag

a westendbe télleg van wifi

(#3964) rdi válasza gdt (#3960) üzenetére


rdi
veterán

Az N szabvány sokkal gyorsabb, de attól még az antennateljesítménye szerintem nem változik, Iletve lehetnek routerek nagyobb teljesítménnyel, de a tied pont nem ilyen.

Fej! Tor! Potroh!

(#3965) soccerfan válasza gdt (#3960) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Szia,

Így van, a 10m, szabad rálátással nem lehetne gond. Viszont sokminden befolyásolhatja a kapcsolat minőségét. (vas)betonfal, kerítés, mikró :) , többi vezeték nélküli hálózat, stb... (fránya környezet)
Megnézheted, hogy (ha vannak ilyenek) a többi wifi hálózat milyen csatornán műxik, a tiédet pedig állítsd be egy kevésbé használtra.
Az is előfordulhat, hogy túl közel vagy a Routerhez. Megpróbálhatsz "játszani" a távolsággal.
Vagy ha a Router szoftvere támogatja, annak kimenő teljesítményét csökkentheted.

( Előfordult, hogy a ház középpontjába telepített routerről állandóan leszakadoztak a kliensek (légvonalban a távolság kb. 5m volt). A router teljesítményének csökkentése oldotta meg a problémát. )

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#3966) netboy válasza netboy (#3946) üzenetére


netboy
senior tag

up

(#3967) QuarK


QuarK
senior tag

Hi.

TFH: adott egy terem, ahol rakat ember osszegyulik, es van ott egy T hotspot. Az lehetseges-e, hogy van egy router, client modban, es route-ol a hotspot fele, es egy masik router (vezetekkel osszekotve), ami szorja a netet. Elvileg ugye igen, de gyakorlatilag: ez mennyire lenne tetu lassu; es T ezt ellenorzi-e, ki tudja-e szurni, valamint mennyire tornek kerekbe ezert?

nem anyazni, nem en akarom, feladatba kaptam ennek vizsgalatat, ehhez gyujtok informaciot.

(#3968) 1010 válasza QuarK (#3967) üzenetére


1010
őstag

westenbe télleg van wifi? :F

(#3969) pityu_18


pityu_18
csendes tag

Sziasztok!Kellene nekem egy hatalmas segítség!A mai nap vásároltam egy TP-LINK TL-WR542G típusú wifi routert!A gondom az hogy azt mondja hogy a WAN portra dugjam a modemtől érkező vezetéket ekkor egyik gépen sincs net(2 gépet akarok összekötni egy asztalit vezetékkel és a laptopot wireless-en keresztül)ha ezt a kábelt atdugom az elosztó portokra akkor az asztalin lesz net de a laptop továbbra se kapcsolódik a nettre!A dolog szépsége még hogy a laptopon kiírja hogy észleli a hálózatot és kiváló a jel de amikor fel a akarok lépni a netre azt írja a pl:mozilla Nincs kapcsolat!Ez mitől lehet,mit kell beállítanom!A segítséget köszönöm! :O

(#3970) rdi válasza QuarK (#3967) üzenetére


rdi
veterán

Annak mennie kell, a rendszer sebessége a legroszabb sebességet fogja elérni, ez pedig a hot és a router közötti wifi lesz. Ja és a sávszélesség is osztódni fog.
Természetesen itt azért kell + két router és kábel, mert a másik hely mondjuk 100 méterre van?

Fej! Tor! Potroh!

(#3971) FID válasza pityu_18 (#3969) üzenetére


FID
őstag

Lépj a router menüjébe (a leirásba benne van h. hogy és miként) utána csak annyi a dolgod h. beirod a netes beállitásaidat általába quick setup fülecske. Ha akarod titkosítod ha akarod nem.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#3972) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nem tudom, jó topikban járok-e, de a segítségeteket szeretném kérni, mégpedig:
vettem egy linksys wrt54gl wlan routert. Van egy laptopom, amivel szeretnék vezeték nélkül netezni. És adott ugyebár egy chello extreme kapcsolat. De annyira láma vagyok, hogy nem tudom megcsinálni. Hallottam valamit a MAC címről (mondjuk azt se tudom hogy micsoda), hogy az eredetit kell beírni, amivel először csatlakoztam. De azt honnan tudom kideríteni? És hogyan kell beállítani egyáltalán ezt az egész wlan-t? Szegény helpdeskeseket nem szeretném zaklatni ezzel (1221, és bocs ha nem ide tartozik, de mégis leírtam. Köszi előre is a segítséget!
Dávid

(#3973) Lejszi válasza ^Clown (#3972) üzenetére


Lejszi
senior tag

Én a routerhez kapott kis konyvet olvasgattam, abban le volt irva lepesrol lepesre. en ezt javaslom ha lehetseges.

más... kérdesem mindenkihez:

WLAN hálozatnál mikor jelszot kér egy halozati rácsatlakozásnál akkor létezik vmi MASTER PASS? :F

emlekszem regi gépeknél amikor a BIOS le volt kodolva akkor ahhoz létezett master pass, sok biosnál probalgattam annak idejen es nekem mukodott.

(#3974) shev7 válasza Lejszi (#3973) üzenetére


shev7
veterán

termeszetesen nincs

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3975) Lejszi válasza shev7 (#3974) üzenetére


Lejszi
senior tag

kár :(

(#3976) rdi válasza shev7 (#3974) üzenetére


rdi
veterán

hát a wpa?

Fej! Tor! Potroh!

(#3977) csabyka666


csabyka666
addikt

Felteszem mégegyszer a kérdésemet, hátha valakinek van újabb ötlete:
Conceptronic C54BRS4 routerem van. Ezen keresztül W-LAN-on csatlakozok a nethez. Miért van az, hogy a netes játékok (ez esetben CoD2, de amúgy ez most teljesen mindegy) pontosan 1 percenként belaggolnak??
A pingem egy percig folyamatosan 20-30, majd jön egy kb. 200-as kiugrás (néha 500-as is! !), és belaggol. Majd megint pontosan 1 percig simán fut, és megint lagg. A játék mellett semmi netet igénylő cucc nem megy, még az MSN-t és a Skype-ot is kilövöm ilyenkor.
Vannak különféle beállítások a routerben (jelsűrűség, jeltöredezettség, jelhossz), de akárhogy allítottam, nem lett se jobb, se rosszabb. Mindig maradt az egy percenkénti lagg.
Amiket próbáltam már - eredménytelenül - CoD2 újratelepítés, tűzfal ki-bekapcsolás, Winfos újratelepítés, más OP-rendszer (Vista), új antennák, router firmware-frissítés, más VGA driver...lehet, hogy volt még valami).
Légyszi írjatok, mi lehet a gáz. Köszi!
Jah: jelminőségem 54 - 58%-os általában. Most kicsit változtattam az antennákon, így most 62 - 64 - 66% a jelem. Ezen mennie kéne laggmentesen (elméletben), mert úgy tudom, hogy ha a jel gyengébb is, akkor a kapcsolat még folyamatos, csak a sebességet veszi le a router.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3978) matyics


matyics
őstag

Helló, mindenki!
Az a problémám, hogy meg szeretnénk osztani egy haverral a netet. Épületen belül. Légvonalban kb. 10 méter. Van köztünk két födém, én a 2-on lakom ő a földszinten. Ez még nem lenne talán baj, ugyanis, ha lemegyek hozzá a lap-top-ommal, akkor fel tudok kapcsolódni a hálózatra, igaz elég gyenge a jel. Az ő gépével viszont nem csinál semmit sem a w-lan kereső.Egyszerűen nem keresi a hálózatokat. A wi-fi kártya progija látja a routert 30% jelerősséggel. fel is kapcsolódik rá. De a winFOS egyszerűen nem csinál semmit. Már újraraktuk a wint is, de semmi változás. Még annyit sem csinál, hogyha rá kattintok a w-lan keresőnél a frissítésre, hogy keressen. Egyszerűen áll, oszt annyi. Mivel a win nem talál hálózatot, ezért természetesen nem megy az Exploler sem. Pls. valaki segítsen, mert már sík idegek vagyunk! :O
Előre is köszi! :R

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3979) mandareen


mandareen
csendes tag

Sziasztok!
Egy routert szeretnék befogni AP-vel, elvileg látja a gépem a hálózatot, de nem megy ki a netre:

DI-624:

IP: 192.168.1.1
sm: 255.255.255.0

ASUS WL-320:

IP: 192.168.1.2.
sm: 255.255.255.0
gw: 192.168.1.1

gép:

IP: 192.168.1.3
sm: 255.255.255.0
gw. 192.168.1.2 vagy 192.168.1.1 ???

Az AP-t próbáltam station módban és WDS-ként mac address szűréssel összehozni de akkor sem megy.

Van valakinek valamilyen ötlete, köszönöm!

(#3980) gdudas válasza matyics (#3978) üzenetére


gdudas
csendes tag

Milyen kártya van a haverod gépében? Laptop vagy PC?

(#3981) meone válasza meone (#3961) üzenetére


meone
tag

Esetleg valaki nem tud segíteni? Nincs valami progi ami orvosolja a problémám?

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#3982) matyics válasza gdudas (#3980) üzenetére


matyics
őstag

A gép PC és egy Pentagram 54 MB-es wi-fi kártya van benne

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3983) gdudas válasza matyics (#3982) üzenetére


gdudas
csendes tag

Esetleg próbáljátok ki, hogy egy vezetékes külső antennát raktok a kártyára, hátha máshol van "vétel".

(#3984) Titto


Titto
csendes tag

Hello!
légyszi a linken lévő hozzászólást olvassátok el, és pár szóval méltessa valaki a kérdésemet
[link]

(#3985) rdi válasza matyics (#3978) üzenetére


rdi
veterán

a win hálózati meghajtója érdekesen tudja mutatni a jelerősséget....
próbálj ki valami más programot, pl. a hálókártyával kapottat.

Fej! Tor! Potroh!

(#3986) shift+ő válasza meone (#3981) üzenetére


shift+ő
senior tag

Neked nem AP, hanem Bridge kellene, ami tudja a kliens módot.

(#3987) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, gondolkoztam, hogy a d-link di-624-et lecserelem az 524-es wi-fis routerre
viszont van bennem egy kis felsz a halozatfeltorestol...
hogy mukodnek ezek a dolgok? csak egy jelszo es usernev kell a wi-fis csatlakozashoz?

(#3988) gex75 válasza #54715584 (#3987) üzenetére


gex75
tag

Szóval egy DI-624-es WIFI routert akarsz lecserélni egy DI-524 WIFI routerre.
Miért ? :F

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3989) gex75 válasza mandareen (#3979) üzenetére


gex75
tag

Az ip mindenképp a router cime legyen (1.1) és szerezz egy olyan eszközt (accesspoint) ami tud kliens módban működni - WDS-t olcsó routernél felejtsd el.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3990) #54715584 válasza gex75 (#3988) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem, a di-624 nem wi-fis, viszont szaporodnak a laptopok a csaladban, azert akarok cserelni 524-re, ha jol irtam, az a wi-fis router...
nem akarok mindenhova kilometer kabeleket huzogatni :)

(#3991) gex75 válasza #54715584 (#3990) üzenetére


gex75
tag

Az a baj hogy a DI-624 wifis.

http://www.arukereso.hu/router-c3144/d-link-di-624-p35651.html

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3992) #54715584 válasza gex75 (#3991) üzenetére


#54715584
törölt tag

jaj, de suger vagyok, di-604, ami most van...nem is ertem miert kevertem bele a 624-et :F
szoval a lenyeg az, hogy az 524-esnek van egy usb-s csatlakozoja, amire tudok nyomtatot kotni
de a lenyeg az lenne, hogy mivel jelszoval van vedve a halozat, mennyire biztonsagos?
nem szeretnem, ha +-2 szinten + lakasban mas is hasznalna a netemet

(#3993) capafog23


capafog23
őstag

Segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásába a helyzet:
Adott 1 SMC router 2 gép van rákötve 1 laptop(wifivel) 1 asztali gép (kábellel)

És az volna a problémám hogy az egyikről akarok a másikra másolni valamit és ugyebár adja nekem a jelerősséget hogy 54 Mbps vagy más és sehogysem tudok 2Mbit felett másolni egyik gépről a másikra.

(#3994) gex75 válasza #54715584 (#3992) üzenetére


gex75
tag

:)
Egészpontosan a DI-524UP -nek van USB portja.
A biztonságról annyit hogy a vezeték nélküli hálózatodat WPA titkosítással(is) tudod védni -
egyszerűen elmondva : beállítassz a router felületén egy jelszót a vezeték nélküli hálózatodhoz, és csak az tud kapcsolódni a hálózatodhoz aki tudja ezt a jelszót.
Vezeték nélküli hálózatok feltörése lehetséges, ha a tulajdonos WEP kulcsot használ, WPA feltörést még nem láttam.
Tehát ha jól állítod be a routered, akkor nem kell félni hogy valaki betör a rendszerbe.
Természetesen ajánlott a WPA kulcsot is "bonyolitani", tehát az "1234567890" kulcs finomanszólva sem jó, inkább használj valami ilyet "R4ko2tKrumpl1" :)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3995) #54715584 válasza gex75 (#3994) üzenetére


#54715584
törölt tag

haaah, kurvajo a rakottkrumpli :D
koszi az infokat :R
valoszinu beruhazok egy ilyenre...eddig meg nem volt problemam ezzel a routerrel

(#3996) 1010


1010
őstag

tp link ruteremen elfeldtem az admin jelsztót mert 1évbe 1x állitottam csak.

nyomkodtam a resetet de nem történt semmi
még a ruter címe is ugyanaz maradt mint amit én állitottam át

most akkor hogy tudom viszállitani gyárira

igy ne tudok uj eszöközöket engedélyezni

(#3997) soccerfan válasza 1010 (#3996) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Próbáld nem nyomkodni, hanem hosszan nyomni... :K

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#3998) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Hasonló gondom van nekem is minót mandareen-nak.
A router antennával adja a netet,az AP-m kliens módban megy,kábellel csatalkozik a notimhoz.
azt AP megtalálja a hálózatot,kapcsolódik is hozzá csak net nincs.
ez miért van.
a pc-n a hálózati kapcsolat az AP ip cimére van állitva,egyébként nem látom az ap
menüjét...
Hova kell beállitani a router cimét?

(#3999) shift+ő válasza 1010 (#3996) üzenetére


shift+ő
senior tag

Húzd ki a tápot!
Nyomd be a resetet
Dugd be a tápot és tartsd nyomva a reset kb 5 másodpercig.

Ha modosítasz a beállításokon, akkor általában nem elég neki az hogy újra indul, kell neki egy ki-be kapcsolás is.

(#4000) shift+ő válasza a.t.t.i. (#3998) üzenetére


shift+ő
senior tag

Milyen tipusú AP-t használsz?

Szerintem az az AP egy bridge cliens módban (az AP nem erre való), és a routereden be van kapcsolva a DHCP, akkor állítsd a PC-n is automatikusara az IP-t. Ha a bridged valóban lapcsolódik a routerhez, akkor a routered fog adni IP-t a gépednek.

Viszont a bridge IP-címét ki kell venni a router DHCP tartományából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.