Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) gykarcsi válasza Cyrin (#3799) üzenetére


gykarcsi
tag

Hali!

78 nm-es panelban lakom, egy Cisco acces point-tal próbáltam, az összes helyiségben, megfelelő volt a jel. A barátomnak Gigabyte routere van, ott is ment minden rendesen.

(#3802) Cyrin


Cyrin
addikt

Az egészségre gyakorolt hatásáról meg itt egy jó cikk:

[link]

(#3803) Parlagfű


Parlagfű
tag

A kérdésem az lenne, hogy az én MSI PC54G2 wifi kártyámnál tudok e jobbat venni a kapcsolat minöségének javitása céljából? (COH alatt állandóan laggolok)

-----------

(#3804) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy Dell D600as notim haveréknál van wifi eddig sikeresen kapcsolódtam viszont win install után nem akar csatlakozni..vagyis a gondom hogy nem tudom megújitani az IP cimem? mi lehet a baj? mert mindig csak lekérné a hálózatot de semmi! naon örülnék ha tudnátok segiteni! :R

Ja amugy titkositva van de ha beirom a jelszot sem csinál semmi! Hitelesités folyamatban! :S

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3805) shift+ő válasza kavicssli (#3804) üzenetére


shift+ő
senior tag

Lehet OPEN system vagy Shared Key ezeket nézd meg.

(#3806) Louis551114


Louis551114
csendes tag

WRT54G Routerem van, v7.00.0 verzió. Valaki tudna segíteni lehet e, ha igen lehet e ,honnan és hogyan frissiteni a Firmware-t.
Köszi a segitséget.
Ja még egy kérdés , ha frissitve lenne, mi lenne a változás?

(#3807) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok.

Létezik már az SMCWPCIT-G 108Mbps-os PCI-os wifi kártyájához nprmális nem 54Mbps-mal futó driver?
SMC oldalát és Googlet néztem, de nem találtam semmit sem. Hátha jelent meg valami beta driver.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#3808) hzcs válasza Louis551114 (#3806) üzenetére


hzcs
senior tag

nem lehet

(#3809) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

VAn egy Gigabyte GN-BR01G rúterem, és van egy olyan gondom hogy ketten szeretnénk WI-FI-n kereszül használni, azonban ha az egyik gép kapcsolódik a másikat ledobja :s
A rég SMC-vel nem volt ilyen gondom, valami beállítási probléma lehet vagy a rúter nem bírja?
Köszönöm előre a segítséget.

üdw

(#3810) agyhalal válasza Emu (#3809) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Lehetséges, hogy csak 1 gép kapcsolódhat a routerhez wifin keresztül.
D-Linken így néz ki: DHCP/DHCP Server... itt a starting 100, az ending pedig 101 legyen.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#3811) Emu válasza agyhalal (#3810) üzenetére


Emu
őstag

nekem az a menüpont alatt portforwarding és annak a cuccai vannak, más dhcp-t nem találtam :(
esetleg megmondjátok mit kell keresnem akkor keresek :)
csak az a baj hogy csak arról kaptam leírást, hogy hogy kell telepíteni, azzal nem sokra megyek..

(#3812) kavicssli válasza shift+ő (#3805) üzenetére


kavicssli
addikt

Kicsit bővebben thx :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3813) dobi


dobi
aktív tag

Hy all! Olyan kérdésem lenne, hogy 2 létező vezetékes hálózatot akarok rádión összekötni! Elméletben megvan a megoldás, hisz van 2 rádiós routerem, így mind a 2 hálózatba bekötném a routert! A kérdés az, hogy az egyik vezetékes hálózat (amit szerver vezérel switchekkel) IP-jét hogyan fogom látni? Vagyis miket kellene beállítgatni, hogy ugyanaz az IP körön maradjon mint a szerver? Remélem érthető!

Help!

(#3814) Pubszon


Pubszon
veterán

Szevasztok.
Az lenne a kérdésem hogy 2 W-lan kártyával milyen messzire lehet netet osztani?
Mert 50 méteren belül lenne a 2 antenna(szgép) és csak 2 ablak lenne közöttük, tehát így menne?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3815) ngabor2 válasza Pubszon (#3814) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az lenne a kérdésem hogy 2 W-lan kártyával milyen messzire lehet netet osztani?

nagyon :U

Mert 50 méteren belül lenne a 2 antenna(szgép) és csak 2 ablak lenne közöttük, tehát így menne?

ha az antennák látják egymást, és nem fémgőzölt az üveg, akkor 99%.

(#3816) Pubszon válasza ngabor2 (#3815) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem nekem lessz csinálva de tudtommal nem fémgőzölt az üveg, bár az eggyik elég új ház.
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3817) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Hali. Olyan kérdésem lenne, hogy az megvalósítható-e ha veszek 2 wifi pci kártyát + még 2db nagyobb nyereségű kültéri antennát és azt "ad-hoc" módban kapcsolnám össze. A távolság úg Kb.: 120-130m. Kérlek írjatok, fontos lenne.

(#3818) 1010 válasza M@nH. (#3817) üzenetére


1010
őstag

elvileg igen de az antennákat tényleg kültérbe tedd mert
gondolom még sokáig szeretnél élni

(#3819) ricsi99


ricsi99
addikt

Üdv :R
Következő gondom lenne, szokásos intenrenetmegosztás kicsit bonyolítva
Igy most megy. Nálam megy egy Linksys VRT54G Router ,innét fel a padlásra egy Netgear Me103 as acces Pointra. Ennek az eggyik ágára van rátéve egy Yaggi külső anterna, Az útca túloldalán (kb 20 méter) van egy Planex GW-AP11SP -acces point.
Igy most úgy ahogy de megy a net. Az planet kliensként van rátéve az Me103-as acces pointra,
Kérdések...1 pár cserép meg 1 antenna üveg álla a 2 aces pont közt elméletileg ezt lazán le kéne küzdeniük ,mégis max 10k-50k közt van a letöltés a szomszédban lévő gépen (600k-s amúgy a net) ,+nem tudom aktívá tenni a gépet a letöltögető programoknak.
A a gépen hiába állítok be fix ip-t ill a routeren (port forwarding vagy mi)
Lehet kicsit tulbonyolítotam a dolgot :)
Most egyenlőre van pár menü (beállítás) amit nem értek az me103 as acces pointban
"Worldwide Mode (802.11d) Enable Disable" (alap Disable)
"Wireless Privacy Separation Enable Disable" (alap Disable)
"Enable WINS WINS Server Name/IP Address:" (alap kikapcsolva és kiszürkítve mögötte az (gondolom én) ip cím)
"Enable SNMP" (alap kikapcsolva)
ezek mit jelentenek?
Esetleg tudnátok olyan magyar nyelvű oldalt ajánlani ahol az ilyen dolgok részletesen le vannak írva.
Thx
Ricsi

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3820) Pubszon válasza 1010 (#3818) üzenetére


Pubszon
veterán

"az antennákat tényleg kültérbe tedd mert gondolom még sokáig szeretnél élni"
Ezt mire írtad konkrétan?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3821) ngabor2 válasza Pubszon (#3820) üzenetére


ngabor2
nagyúr

arra, hogy nincs tisztába a sugárzás természetével és nagyságrendjével :U

soha nem bírtam megértreni, hogy miért gondolják ugyan olyan veszélyesnek a 28mW-ot, mint az 1200W-ot. mintha majdnem 4 nagyságrend(!) különbség lenne köztük... az pedig nem kevés.

(#3822) jumanjy


jumanjy
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: egy párszáz méterre lévő AP-ról netezek, Yagi antenna, és egy wi-fi usb adapter. Azt szeretném megtudni, h van-e olyan hálózati eszköz amivel ezt a kapcsolatot meg tudnám osztani több gép felé. (Nem szeretnék beállítani egy gépet NAT-olni).

(#3823) 1010 válasza ngabor2 (#3821) üzenetére


1010
őstag

nem tudom de én nemfogok egy kültéri kör sugárzó mellet aludni
az biztos

benne van a nevében hogy kültéri

de mindeki ugy kap rákot ahogy akar :))

(#3824) ngabor2 válasza 1010 (#3823) üzenetére


ngabor2
nagyúr

oké, ne tedd. de azon gondolkodj el, ha egy villanykörtére egy zsebtelepet rákapcsolsz, akkor nem fog világítani, mint állat... hisz nem kap annyi energiát. hqa a kültéri sugárzó kap 28mW-ot, akkor nem fog 2W-ot kisugározni... ilyen egyszerű.

(#3825) M@nH. válasza 1010 (#3818) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Ja hát ez egyértelmű, mivel akivel kapcsolat lenne az egy utcával odébb lakik. Tehát az antennát mindenféleképpen a tetőre dobbantanám fel, lehetőleg minél kisseb veszteségű(H155, H500) és rövidebb kábellel.
A választ amúgy kössz! :) Remélem összejön a dolog. :))

(#3826) ngabor2 válasza 1010 (#3823) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az, hogy kültéri, azt jelenti, hogy időjárásálló. és szó se volt körsugárzóról. sőt, ezesetben kifejezetten nem ajánlott a körsugárzó, inkább 2 egymásnak fordított yagi, vagy kisebb költségvetés esetén 2 egymásnak fordított biquad.

(#3827) rdi válasza ngabor2 (#3826) üzenetére


rdi
veterán

Egyébként sem értem, hogy miért akar a tetőn aludni :))
Nem macska ő :) hanem egy kecske :)

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3828) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Adódot egy problémám nénány hete.A falunkban valami rádióvevös internet van kiépitve sajnos.Ilyen adapterem van vanMSI
Na az lenne a gondom hogy egész idáig mindig 11Mbps sebbeséget ir ki,de az utobbi idöben
minden délutántol lelassul(reggeltöl rendesen megy) a Netem és az adapter 1Mbps sebességet irki és k..rva lassu az egész internet, oldalak van mikor be se tudom hozni.
Ez mitöl lehet?
Valami megoldást tudtok erre problémámra?
Elöre is köszi

WOT: kissio

(#3829) rdi válasza M@nH. (#3825) üzenetére


rdi
veterán

Arra ügyelj, hogy a fresnel hullámterjedés miatt, nem csak a teljesen belógó fák és tetők zavarnak...

Dr. Én :
például azért, mert sokan neteznek abban az idősávban. Vagy sokat töltenek le és fel.
Mit mond a szolgáltatód?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3830) Dr.Én válasza rdi (#3829) üzenetére


Dr.Én
veterán

A szolgáltató olyasmit dumál hogy ami kivan épitve a falunkban net azt böviteni,szélesiteni kell és utánna nem lesz ez a lassulás.
Persze az utobbi 2 honapban sok ember köttette be a netet, azota van ez a lassulási gond.
akkor sokan lehetnek ilyenkor rajt a neten.

WOT: kissio

(#3831) rdi válasza Dr.Én (#3830) üzenetére


rdi
veterán

Ez így eléggé egyértelmű. Ugye a szolgáltatód sávszélessége is véges, bizonyos fő felett bizony bővítenie kellene ami bizony pénze kerül.
Ráadásul nem csak kifelé kellene bővítenie,hanem nyilván hálózaton belül is.

Szerződés szerint mit köteles teljesíteni a szolgáltatód?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3832) Dr.Én válasza rdi (#3831) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor igy jártam.
Köszi az infokat :R

eddig akár kihez bekötötte a netet ott mindig jelentkezet valami probléma,pl nálam ez a 3. adapter ami egy év alatt a gépemben van.Kisebb nagyobb anyázás után mindig meg csinált mindent.De nem tudom ez a bövités bent lenne a szerzödésben.

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#3833) Dr.Én válasza Dr.Én (#3832) üzenetére


Dr.Én
veterán

Megnéztem a szerzödést és abban az vagyon irva hogy a hibát bejelentéstöl számitva 24 órán bellül meg kell nézni és ha lehet akkor meg is javitani.
Semmi nincs a szerzödésben ilyen esetröl, majd még egyszer beszélek vele hátha mond valami biztatót.

WOT: kissio

(#3834) rdi válasza Dr.Én (#3832) üzenetére


rdi
veterán

Azért nézd meg a szerződést, mert lehet, hogy tudsz valami árengedményt kicsikarni ...
Lehet, hogy a szerződés szerint akár valami normális sebességet is biztosítaniuk kell.
Sajnos kis cégeknél gyakori (de nagyobbaknál is előfordul), hogy kedvező árak mellett a túl sok kliens miatt romlik a szolgáltatás minősége (leggyakrabban a sebesség) és nem is biztos, hogy a gerinchálózat felé van a gond (bár ott meg ugye próbálnak takarékoskodni) hanem befelé a saját hálózat felé. Főleg, hogy a felhasználói szokások is változnak.
Azért meg lehetne próbálni a hardcoder letöltőket szankcionálni :))) ;)

ha nem reagálnak akkor csinálj egy DOS támadást :))

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3835) Dr.Én válasza rdi (#3834) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszi

Ha nem jutok vele megegyezésre akkor kiprobálom a DOS támadást ;]

WOT: kissio

(#3836) rdi válasza Dr.Én (#3835) üzenetére


rdi
veterán

De ahhoz meg kell egy proxi szervert találnod, hogy le ne bukj :)

Fej! Tor! Potroh!

(#3837) Dr.Én válasza rdi (#3836) üzenetére


Dr.Én
veterán

Van egy két örült ismerösöm aki ebben biztos hogy fog tudni segiteni ;] (ök se komálják a szolgáltatojukat)

WOT: kissio

(#3838) CineDOG


CineDOG
csendes tag

Sziasztok!

Ha a szolgáltató a wifi csatornát arrébb tette, olyan helyre ahol én nem tudom fogni, hogy tudom mégis rávenni az Intel wireless 2200BG-t, hogy ne csak 1-11 között lássa a csatornákat?
Legújabb driverek mind letöltve!

(#3839) rdi válasza CineDOG (#3838) üzenetére


rdi
veterán

Vannak olcsóbb eszközök, amelyek csak az 1-11 csatornákat fogják, és vannak nem drágábbak, melyek 1-13 csatornát.

például mini pci kártyák esetén:

39T0081 replaces 93P4262 (csak 1-11 csatorna!)
39T0083 replaces 93P4264 (1-13 csatorna!)

Fej! Tor! Potroh!

(#3840) CineDOG válasza rdi (#3839) üzenetére


CineDOG
csendes tag

És ez a laptopban cserélhető? Nem értek hozzá.

(#3841) And válasza CineDOG (#3840) üzenetére


And
veterán

Az igaz, hogy nem firmware kérdés, de nem is lehetetlen a régió-információ módosítása. Linux alá létezik olyan módosított driver, amely engedélyezi a konfigurációs eeprom átírását. 1-2 évvel ezelőtt a 13-as csatorna használata miatt én is csináltam ilyen módosítást egy 2200-as kártyán, sikerrel. Kicsit macerás, de léteznek szájbarágós leírások a mikéntjéről. Kell hozzá Linux live CD (telepíteni sem kell), a módosított driverek, meg egy kis parancssoros ügyeskedés. Az egyetlen problémát az okozta, hogy a kártya funkciógombos bekapcsolása Linux alatt nem működött, ezért WinXP-ből engedélyezett wifi mellett kellett kilépni (csak sokáig tartott, mire erre rájöttünk ;)).

(#3842) rdi válasza And (#3841) üzenetére


rdi
veterán

Az igen. Respect.

De miért nincsenek megfelelő wines driverek?
Vagy vannak?

Fej! Tor! Potroh!

(#3843) rdi válasza CineDOG (#3840) üzenetére


rdi
veterán

Persze, behelyezendők a megfelelő csatlakozásba, de lehet, hogy először a mostani hardweredet kellene ismernünk, hátha találunk valami segítséget.

Fej! Tor! Potroh!

(#3844) CineDOG válasza rdi (#3843) üzenetére


CineDOG
csendes tag

Rájöttek a cégnél, hogy valami elcsesződött a wifivel, és egyszer talán a gtsdatanet meg is csinálja.

(#3845) CineDOG válasza rdi (#3842) üzenetére


CineDOG
csendes tag

Driverek vannak, firmware kell, de az nincs winhez, csak linuxhoz. ???????

(#3846) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Sziasztok,most abban kéne segitség,hogy adott egy x-mikro wifi router,
aminek az egyik lan kimenetére szeretnék kötni egy másik wifi routert(tp-link wr541et)
Most mindkét router müködik de,a tp-linken nincs net.
Levéve a tp-linket,simán rákötve az egyes lan kimenetet pc-re,sincs net,ha beállitok felhasználonevet-jelszót ha nem.
Egyáltalán az x-mikro lan kimenetén kell-e még felhasznélónév az adsl-hez,
Gondolom először simán pc-vel kéne mennie a vezetékesnek,aztán ráérek görcsölni a második wifivel.
Tud valaki segiteni,mit csináljak,hogy a wifiről kábelen is jöjjön a net?
A gépen vista van.

(#3847) And válasza CineDOG (#3845) üzenetére


And
veterán

Vannak win-hez driverek, de ide olyan patch-elt fajta kell, ami engedi az említett eeprom-terület módosítását (a régiót konkrétan néhány byte-on kódolják e területen). Mivel gondolom Linux alatt létezett a drivernek forrása, ezért módosítani is egyszerűbb volt.
Leírás: [link].

(#3848) GeryPc


GeryPc
senior tag

helosztok

notihoz keresek wlan jelerősítőt 2-tőt találtam de kicsit húzós a 20 papír érte (linksys) vmi linket tudnátok adni hol találok több ilyen cuccot? :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#3849) shift+ő válasza GeryPc (#3848) üzenetére


shift+ő
senior tag

Mit szeretnél?

(#3850) GeryPc válasza shift+ő (#3849) üzenetére


GeryPc
senior tag

hogy hogy mit szeretnék? :DDD
notihoz jelerősítőt vagy nem fogalmaztam egyértelműen,amit be lehet dugni usb-be és jobban veszi a routertől a jelet na remélem mostmár így érthető :C

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.