Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Horney


Horney
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy alaplapot, amin van IEEE 1394 foglalat, vagy mi. A házon is van I/O panel, amin található egy ilyen bigyula. Ezeket összekötöttem... :) Egyetlen kérdésem az az lenne, hogy ez megegyezik-e egy W-Lan kártyával? Tehát, ha van egy wifi-router a lakásban, akkor ezzel a technológiával tudok internetezni, vagy összekeverem a szezont a fazonnal, és vennem kell egy W-Lan kártyát a netezéshez?
Előre is köszi!

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3752) And válasza Horney (#3751) üzenetére


And
veterán

"vagy összekeverem a szezont a fazonnal.."
Össze, bizony. Venned kell egy kliens módra képes wlan-eszközt, legyen az fizikailag akár PCI-os kártya, USB-s stick, külső USB-s adapter vagy ethernet csatlakozós multifunkciós eszköz (router, AP).
Mod.: A fentiek természetesen vezetéknélküli eléréshez szükségesek. Ha a vezetékes is megfelel, akkor elegendő egy patchkábel is a routertől az alaplapi ethernet csatlakozóig v. hálózati kártyáig.

[ Szerkesztve ]

(#3753) Horney válasza And (#3752) üzenetére


Horney
csendes tag

Köszi, a vezetékessel tisztában vagyok, csak ezt az IEEE jószágot nem ismertem rendesen.
Akkor ebből W-Lan kártya lesz... vagy kááábelezés. :D

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#3754) ngabor2 válasza Horney (#3753) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az ieee 1394, leánykori néven firewire, vagy mac-ék fele i-link. alkalmas direkt összekapcsolásra, bár első körben digitális videokamerákhoz találták ki.

a wlan az más tészta, egyetlen közös pont a hálózat köztük.

(#3755) shift+ő válasza nethy (#3739) üzenetére


shift+ő
senior tag

Ugyan ezzel a szettel én is így jártam, Kivágtam a p...ba a DWL-G122-t.

(#3756) nethy


nethy
csendes tag

Mivel a saját drivere sem hozott javulást, ezért az univerzális gyógyírhez folyamodtam... Windows reinstall :)

(#3757) énke


énke
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy most szeretnék vásárolni WIFI-t a gépemhez és valami brutál erős kéne. Milyen árban vannak ezek??? És mi az a távolság amiről ezek fogni tudják a netet?? Az a baj, hogy egyáltalán nem értek hozzá :( Németországban tartózkodik a barátom és Ő hozzá tudna így olcsóbban jutni...kérdés az lenne még, hogy milyen típust kéne venni?? Válaszatokat előre is köszönöm!
Segítsetek légyszíves.
Köszönet :R

(#3758) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Hali!
Szeretnék venni egy wifi router-t kb 15 ezrem van rá!
Van egy pda-m amin van wifi es arról is szeretnék itthon netezni.!
Ajánlatokat szeretnék! Mit vegyek !!! pls segitsetek!!!!
Előre is köszi!!!

(#3759) ngabor2 válasza odrobinam (#3758) üzenetére


ngabor2
nagyúr

üdv!!!
van más írásjel a felkiáltójelen kívül is!!!

a kérdésre: csak wlanon akarsz netezni, vagy vezetékesen is? ha csak wlan, akkor nem kell router, elég egy ap. azt meg már 10k alatt is találsz a ph-n.

(#3760) rdi válasza ngabor2 (#3759) üzenetére


rdi
veterán

:DDD

MSI vagy Gigabyte szerintem

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3761) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Hy.
Szeretem a felkiáltó jelet:D
Én úgy gondoltam, hogy :
A Pc-men is legyen net van egy másik gépen is es pda-mon is!:D
Ezt kéne össze hozni:D
Na ez lenne a helyzet .
Erre mondjatok vmit, hogy hogyan hozzam össze !
Van a modemem + egy sima router es kene meg egy wifi router is :D
Sztetek lehet ilyet?(Biztos:D)

(#3762) rdi válasza odrobinam (#3761) üzenetére


rdi
veterán

modem és wifis router

Fej! Tor! Potroh!

(#3763) ngabor2 válasza odrobinam (#3761) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha van wifis routered, akkor felesleges vezetékes. ha pedig az asztali gépbe is teszel wlan-kártyát, akkor elég egy access point is.

(#3764) odrobinam válasza ngabor2 (#3763) üzenetére


odrobinam
csendes tag

Hy.
De nekem kell a vezetékes megoldás is, meg a kábeles is, egyszerre!
Azert nem akarok csak wifi-t, mert az mikrohullám!
És köztudottan a mikrohullán nagyon káros!(Károsabb a mobilnál)
Na így szeretném!

(#3765) And válasza odrobinam (#3764) üzenetére


And
veterán

"Azert nem akarok csak wifi-t, mert az mikrohullám!
És köztudottan a mikrohullán nagyon káros!(Károsabb a mobilnál)"

Jujj :O. Csak hogy tudd: a mobil is használ mikrohullámokat (mondjuk az 1800MHz-es sáv mindenképp). És természetesen a mobil sokkal károsabb lehet (ha az) a wifinél, hiszen elég ritkán fordul elő, hogy egy wifi-eszközt a fejed mellett használsz, míg egy mobil esetén ez természetes. Nem is beszélve a nagy teljesítménybeli különbségükről, ami 1-2 nagyságrend is lehet, a mobil javára..

(#3766) And válasza And (#3765) üzenetére


And
veterán

Ehh, lejárt az időlimit..
Az alapproblémád nem világos: azt írod, hogy van már egy meglévő vezetékes routered. Ha az adott, amellé tényleg csak egy AP kell, mint ngabor2 is említette, és lesz vezetékes elérésed (gondolom ha egyszer router, csak van rajta néhány LAN-port), meg vezeték nélküli is. Az AP-n történő elérést pedig annak konfigurációs felületén ugyanúgy le tudod tiltani, mintha 'csak' wireless routered lenne.

(#3767) ngabor2 válasza odrobinam (#3764) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem sértésnek szánom, de tanárom mindig azt mondta: a hozzánemértőt onnan lehet megismerni, hogy rettegve fél mindenféle sugárzástól. mikor a pároddal összebújsz, nagyobb sugárdózist kaptok egymástól, mintha a paksi atomerőmű kerítése mellett mászkálnál. ráadásul sugárzás és sugárzás között óóóriási a különbség. felkapcsolod a villanyt, és csak úgy árad feléd a sok ... az is sugárzás.

megsúgom, hogy a mai világban, ha városban vagy, akkor 7/24-ben ki vagy téve mindenféle sugárzásnak, 900MHz, 1800MHz, 2.4GHz, 5GHz, uv, infra, α, β, γ-sugarak... nem tudsz előlük elmenekülni.

(#3768) rdi válasza ngabor2 (#3767) üzenetére


rdi
veterán

de azért csak van olyan is, hogy sugárzásszmog.
Igaz, hogy a katódsugaras tévével többet kap terhelésből, mint a wifitől de akkor is.
Egyébként meg vegyen egy modern wifis routert, arra is tud kábelen csatlakozni, aminek egy hatalmas előnye csak van : sokkal gyorsabb.

Fej! Tor! Potroh!

(#3769) LAC75


LAC75
csendes tag

Szia!
Akkor neked ez kell:
http://prohardver.hu/apro/siemens_wlan_router_adsl_modem/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

(#3770) ngabor2 válasza rdi (#3768) üzenetére


ngabor2
nagyúr

persze, hogy van. ezt egy pillanatig se tagadtam, ha kimegy az őserdő közepébe, ott valszeg sokkal kevesebb ilyen típusú sugárzás éri. de hogy haza se tud telefonálni, az biztos.

(#3771) rdi válasza ngabor2 (#3770) üzenetére


rdi
veterán

Hát nem is tudom, arrafelé laknak a sugárzó tuahárók is pl. :D

Fej! Tor! Potroh!

(#3772) ngabor2 válasza rdi (#3771) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem azt mondtam, hogy nincs sugárzás, mert van ott is jópofa háttérsugárzás, meg földi radioaktív, meg minden szentszar, csak pl. valszeg 1800MHz-es gsm-sugárzást elég keveset fog tapasztalni.

(#3773) ottek


ottek
csendes tag

Hali,

Gondolom már ezerszer feltettek hasonló kérdést, de íme:

szeretnék 1km-ről befogni egy hotspot-ot elég jó rálátással. Érdekelne, hogy milyen antenna/router/Bridge stb-vel párosítással tudnám nagy valószínűséggel fogni a jelet?

köszi

(#3774) celafat


celafat
tag

Sziasztok!
Rádiós internetem van, a háztetőn egy antennával, onnan jön be a net. Hogyan és mit kell beállítanom, hogy akárki ne tudjon rákapcsolódni az én vezetéknélküli hálózatomra?

(#3775) ngabor2 válasza ottek (#3773) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a hotspot elég erősen sugároz, hogy tudd is venni a jelét? amúgy ez leginkább antenna kérdése, a többi jó esetben már "csak" körítés.

(#3776) soccerfan válasza celafat (#3774) üzenetére


soccerfan
csendes tag

1. SSID szórást tiltsd le
2. Valami nem feltűnő SSID-t válassz
3. MAC cím szűrést állítsd be
4. Ne legyen dhcp, ha nem muszály
5. Amennyiben van rá lehetőséged, válassz minimum WPA titkosítást

Mindezek beálítása megnehezíti a betolakodni vágyók dolgát, de ez sem 100%

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#3777) ottek válasza ngabor2 (#3775) üzenetére


ottek
csendes tag

ja közben be is fogtam a hotspot-ot egy AP-vel + grid antennával, kb.50%-os a jel, de az istenért se megy a net...sima wlan hálókártyával próbáltam a hotspot mellett,g ond nélkül csatlakozik + meg tudok netezni...de így AP-n kersztül még nem sikerült életre kelteni a netet...nem kell estleg valami IP-t, stb.-t állítani?

+ még annyit kérdeznék, hogy egy sima usb-s wlan adapeterre van értelme 18-20dB-es antennát rákötni? vagy oda még valami erősítő se ártana?

bocs a láma kérdésekért de csak most ismerkedek a dologgal... :F

(#3778) ngabor2 válasza ottek (#3777) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az egy dolog, hogy nagy antennával te tudod venni az ő jelét. de ez még nem jelenti azt, hogy ő is tudja a te jeledet értelmes mértékben venni. tehát arra az ap-ra is kellene valami kultúrált antenna.

(#3779) szabi81


szabi81
csendes tag

Sziasztok a laptopoknak tudja valaki hogy mennyi a wifi sebesége?

(#3780) And válasza celafat (#3774) üzenetére


And
veterán

Most Te csak a szolgáltatódhoz kapcsolódsz wifi-n, vagy van egy ettől független saját belső rádiós hálózatod is? Mert első esetben nem sok ráhatásod van a biztonságot érintő beállításokra (kódolás, MAC-szűrés, SSID tiltás, stb).

#3779: A szokásos 802.11g szabványú eszközök (névleg 54Mbps) között max. 20-24 Mbps alkalmazási sebességre számíthatsz.

(#3781) Gery20


Gery20
tag

Hali!

Segítségeteket kérném Wlan ügyben, sajnos eléggé kezdő vagyok a témában.
Szóval egy Dell 1501-em van, Dell 1390-es wlan karival, feltettem a drivert amit adtak hozzá, azon kívül kell még valamit?? Illetve látok egy wlan hálózatot ami nincs titkosítva, kapcsolódok rá, minden fontos infót látok róla (IP cím meg hasonlók) azt a címet tudom pingelni, de semmi mást nem, még a belső hálózaton sem (koliban lakom!). A harmadik probléma pedig, hogy a beépített dell-es wlan progit használom, ez letiltja a Windows-ost, és nem lehet azt sehogy sem beállítani. A Dell wlan progijában viszont nem tudom hol kell beállítani a titkosítást, illetve nem találok benne WPA2-es authentikációt.
Ha valaki tud segítsen, nagyon megköszönném! :R

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#3782) ngabor2 válasza szabi81 (#3779) üzenetére


ngabor2
nagyúr

attól függ, milyen felszereltségű. konkrétabb típusmegjelölés?

(#3783) rdi válasza Gery20 (#3781) üzenetére


rdi
veterán

Azok a delles progik nem amolyan varázslós módszerrel működnek?

Fej! Tor! Potroh!

(#3784) Gyuri27 válasza ngabor2 (#3782) üzenetére


Gyuri27
félisten

privi akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3785) Gery20 válasza rdi (#3783) üzenetére


Gery20
tag

De igen, csakhogy ami kell az nincs benne:) Enélkül pedig nem tudok csatlakozni!
Na mind1, bújom még a leírásokat aztán majd csak lesz valami!

Azért köszi!

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#3786) rdi válasza Gery20 (#3785) üzenetére


rdi
veterán

van egy inspiron dellem, ha ráér holnapig akkor majd megnézem...

Fej! Tor! Potroh!

(#3787) Gery20 válasza rdi (#3786) üzenetére


Gery20
tag

Persze hogy ráér! Köszönöm szépen :R

''Dehát én a Nyomkereső vagyok, nem a Batman'':DDD

(#3788) CineDOG


CineDOG
csendes tag

Sziasztok!
nem tudom volt-e már téma, ha volt, szóljatok, és megpróbálom megkeresni...

Szóval a laptopomban gyárilag van wifi. Szépen is megy. Egyik éjjel benthagytam a melóhelyen, töltögetni. Ott van wifi. Reggelre a céges, ingyen, szabad wifi számomra megszűnt létezni.
A wifi nyitott, üzletközpontban van, bárki használhatja, és álítólag ki sem vagyok tiltva.
A helyzet az, hogy csak az én gépem nem látja azt a bizonyos wifit, a többi gép rá is tud csatlakozni. Az én gépem látja a többi wifi hálót, és rá is tud csatlakozni. Csak azt a bizonyos egy hálót nem látja. Semmilyen szoftverrel sem látja.
Hol romolhatott el benne valami? Hogy lehet helyre hozni?

(#3789) rdi válasza Gery20 (#3787) üzenetére


rdi
veterán

Dell wlankártya segédprogramon klikk jobbegérgombbal >> vezeték nélküli hálózatok beállítása >> az elérendő hálózat ssidjének kijelölése >> szerkesztés parancs >> alul hálózati kulcs fül megnyitása>> mezők értelemszerű kitöltése :)

a gép inspiron 1520-as

Fej! Tor! Potroh!

(#3790) CineDOG


CineDOG
csendes tag

Sziasztok!
Úgy néz ki, a laptopom beépített BG wifi antennájában behalt a G, mert nem fogja a G cuccost, hiába állítom rá.
Meghalhat ez így részlegesen?

(#3791) CineDOG válasza CineDOG (#3790) üzenetére


CineDOG
csendes tag

Tiszta X Akta.

Találtam G-s hálót, de nem azt ami nyílt. Itt van körülöttem a nyílt G-s wifi, és nem látja a gépem. A Wep-es titkosítottat látja.

Nem értem.

(#3792) rdi válasza CineDOG (#3791) üzenetére


rdi
veterán

A vezetéknélküli kapcsolatok beállításában , a vezetéknélküli hálózatok fülre kattintva, a speciális beállítások között nézd meg, mi van beállítva.

Fej! Tor! Potroh!

(#3793) lctomi


lctomi
csendes tag

Sziasztok. A kérdésem a következő lenne:
Adott egy internetmegosztás céljából üzemelő hálózat. A szomszéd házban van az ADSL modem, egy SMC router. Onnét UTP kábel jön át hozzám egy switch-be, és 2 gépre van szétosztva még a net. Még egy új emberke is akar csatlakozni a szomszéd házból, de ő hozzám van közel, és mindenképpen wifi-vel akarjuk átvinni neki a hálózatot, hogy ne kelljen kábelezni, mert az nem megolható. Tehát arra gondoltam, hogy veszek egy linksys wrt54GL routert, erről jókat hallottam. Ezt teszem be a switch helyére, es az egyik antenna helyére egy nagyobb nyereségű irányított antennával megcélozom a szomszéd házat. Ott csak egy gépre kell a net, oda egy wifi hálókártyát teszek. A távolság nem nagy, azzal nem lesz gond. A kérdés az, hogy egy így kivitelezhető e, a linksyst tudom-e olyan módba állítani, hogy a SMC routerrel megférjenek? Esetleg meg lehet úgy csinálni, hogy a régi kábelt is kiváltani, és a másik antennával a SMC routerrel kapcsolatot teremteni? Természetesen az is wifi-s. Egyátalán miert van 2 antenna ezeken a routereken? ezek egymástól függetlenek?

Köszönöm a választ.

(#3794) l-karcsi


l-karcsi
csendes tag

volna nekemis egy nagy gondom. a következö wifis netem van és költözni fogok de ott nem tudom hogy vane ijen net mert nemszeretnék szolgáltatot váltani.és kéne valami progi amivel tudok valamilyen mérést végezni.csepelröl költözök erzsébetre.elöre is köszi :W :W

(#3795) ngabor2 válasza lctomi (#3793) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a linksys router topikjában le van írva, hogy a 2 antenna a helyi zavarok, visszaverődés kiküszöbölésére (pontosabban hatásuk gyengítésére) van, egyszerre csak az egyik megy. tehát ha az egyikre irányított antennát teszel, akkor nem igazán fog menni mindenhova a jel.

a másik, hogy olyat nem tud, hogy kapja wifin az adást, ő meg ugyan úgy, wifin szórja tovább. ha magatoknál is, és a szomszédnak is wlanon kell a jel, akkor min. még egy wlan-eszköz kell (legalább egy ap).

(#3796) CineDOG válasza rdi (#3792) üzenetére


CineDOG
csendes tag

Kapcsolódás célja.
Bármely rendelkezésre álló hálózat.

(#3797) rdi válasza CineDOG (#3796) üzenetére


rdi
veterán

akkor az rendben van....

csak kósza ötlet volt

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3798) CineDOG válasza rdi (#3797) üzenetére


CineDOG
csendes tag

Mindegy, totál újraraktam az XP-t, így már biztos jó lesz.

(#3799) Cyrin


Cyrin
addikt

Kinek van tapasztalata, panelben működik a wireless az egész lakásban? Illetve ilyen környezetben jobb-e a draft-N típusú mint a síma g szabványú?

(#3800) ngabor2 válasza Cyrin (#3799) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sokmindentől függ... a panel ugyebár vasbeton, amiből a vas elég sok gondot okozhat, legalábbis a rádióhullámoknak. de lehet találni olyan helyi elrendezést, hogy minden fontosabb ponton lehet fogni a jelet. előre nem lehet megmondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.