Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) nolika válasza emitter (#2600) üzenetére


nolika
aktív tag

Figy, megnézted a képemet? ha nem, akkor pls tedd meg :D [link]
Itt kiderül h milyen szakadásról van szó!

A lényeg: h csak nagy lesz a pingem hirtelen! 900-1600ms-ig váltakozó, és mindig szabályszerű!Általánosan 1-3ms a ping a routerrel
Mindig x-edik ping csomagkor jön elő.

mod: észrevehető nagyon játékokban. De a letöltésem is ingadozik. felmegy 320-ra utána hirtelen leugrik 120-ra és újra gyorsul.

[Szerkesztve]

(#2602) emitter válasza nolika (#2601) üzenetére


emitter
őstag

ja, nem néztem meg :B de ettől még uaz a véleményem - vmi hiba lehet a készülékben, sztem próbáld ki egy másik típussal (lehetőleg más márkával is), úgy biztosan kiderül az igazság.

amúgy ezt nem értem miért nevezed szakadásnak, mikor ingadozásról van ''csupán'' szó

(#2603) nolika válasza emitter (#2602) üzenetére


nolika
aktív tag

Hm na ez nehéz lesz...felteszem bratyó notebookjára oszt onnan tesztelem, megcsinálom AD-hoc-ba a notit meg ezt a gépet, szal van még 1-2 húzása.


Meg olyat is csinált ma(mint a régi WIFI karival) h lefagyott a hálózat. Szó szoros értelmében, a routert nem lehetett pingelni, bejövő adat nuku. De ezt csinálta az előző is! :W Letiltás, és feloldás megoldja mindig a helyzetet. Mondjuk a router őskori, Inviteltől kapta a cég, nem csodálom h k-ú-rja fel az agyamat. :W ..........itt egy kis info róla:[link]
Alapból nem volt benne DDNS...és az is mindig lefagy!

Szval inkább a router a gócpont...De még sok teszt vár.


mod: amit észrevettem: h szakadásnál a zajszint 0-ra megy, és amikor befagy, akkor is 0...

[Szerkesztve]

(#2604) Badb0y


Badb0y
addikt

Merevlemezes routere csak asusnak van :F
Szeretnék egy központi winchestert, mert nem akarom tárolni az összes gépen ugyanazokat az adatokat. 2 gép van itthon, és vmi olyan megoldást képzeltem el, mint a nyomtatós routereknél USB-n kersztül cstlakoztatni egy külső USB-s vinyót. Megvalósítható ez :F

Másik kérdésem, hogy milyen routert érdemes venni wifisbe, ami nagy hatótávú, tudja a 802.11n-et és ''olcsó'' és jó, és minden van benne.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2605) LordX válasza Badb0y (#2604) üzenetére


LordX
veterán

Nem csak neki van, de szerintem Magyarországon csak az ASUS WL-700g vagy WL-HDD szerezhető be.

Egyébként lebeszélnélek arról, hogy ''Mindent rajta tárolok, azt majd hálózaton keresztül gyorsan, bármelyik gépről elérem'', mert minden lesz az, csak nem gyors: 2-3 MB/s fölé nem fog menni a róla másolás (egyébként érdekes, hogy az olvasás lassabb, mint az írás..) Ha gyors központi tárolást akarsz, ne router+USB kombóban gondolkodj, szerezz inkább egy Ethernet dugós NAS-t (mondjuk drágább megoldás).

Nem akarom elvenni a kedved, azért annyira nem, pl. én egy 720p-s filmet is simán tudok róla nézni, miközben a jószág töltöget torrenten rá.

Olyan router, amiben ''minden benne van'', jelenleg kettő van: A Linksys WRT család és az ASUS WL-500-asok. Utóbbiból van már 802.11n-es (a WL-500w). Kár, hogy OpenWRT-vel még nem megy, csak g módban.

(#2606) Badb0y válasza LordX (#2605) üzenetére


Badb0y
addikt

És az ethernet dugós NAS-ok közül melyiket érdemes megvenni :F
Egyébként nem is hallottam még erről :B

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2607) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!


Hatalmas gondom van, segítsetek hozzáértők!

Invitel ADSL-em van, plusz egy router! (Gigabyte GN-BR01G-RH)
A gépem kábelen keresztül van összekötve a routerrel.

Beállítom a letöltéseket, elindítom és pár óra múlva egyszerűen megáll a letöltés és a sebesség lenullázódik.Szval olyan lenne, mintha megszakadna a net, de amikor nem volt routerem, akkor ilyen gondom nem volt!

Ilyenkor újra kell indítanom a gépemet, a routert ki kell húznom a 230ból és csak akkor lesz újból netem!

Mi lehet a baj?
Segítsetek, mert így nem tudom otthon hagyni a gépem, hogy töltögessen, mert megszakad :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#2608) nolika válasza Newyorker (#2607) üzenetére


nolika
aktív tag

Hi.

Milyen letöltés? Sok TCP-s kapcsolatos(Torrent)?
Azonkívül ez lefagyás, újra kell konfigolnod, hátha jó lesz.
NAT-ol a router?

(#2609) Badb0y válasza LordX (#2605) üzenetére


Badb0y
addikt

Melyiket ajánlod ezek közül:
[link][link][link] Remélem azért mert olcsók nem gázosak.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2610) LordX válasza Badb0y (#2609) üzenetére


LordX
veterán

Nem ismerem őket.

(#2611) emitter válasza Badb0y (#2609) üzenetére


emitter
őstag

csak azt nem értem (mondjuk a 3. link esetében), hogy Samba-támogatást ír magáról, ennek ellenére csak win/mac-kel megy.. :F

(#2612) Badb0y


Badb0y
addikt

De szarok lehetnek vajon? Mert nem drága, de minden van rajta :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2613) C^^


C^^
őstag

Udv.
Adott egy ismerosomnel dunaweb kabelnet elofizetes, Thompson TCM420 modem, es egy Asus WL-520g router. A problema az, hogy ha a router be van iktatva, akkor ugyan a haozat mukodne, de nem tud a router a modemen keresztul csatlakozni a nethez. Sem weboldalt nem tudok letolteni, illetve pingelni sem tudok kifele. Kifele gyakorlatilag nincs ip-cim. A router szerint is ''disconnected'' a kapcsolat, es ha connectelni probalok, akkor sem kap ip-t a modemtol. dhcp kapcsolatrol van szo, a wl-520g-nek van egy ''quick setup'' funkcioja, ott opcionalisan meg lehet adni a szolgaltato altal igenyelt (amennyiben igenyelt)
-host name-et
-mac adress-t.
Ha nem adok meg semmit, akkor sem mukodik, illetve ha megadom a modem mac adresset, akkor sem. Lehet, hogy valami mast kene meg beallitani, vagy a routernek nem tetszik a modem, esetleg a szolgaltatot kene megkerdeznem a quick setupban emlitett dolgokrol, vagy nem dhcp kapcsolatot kene beallitanom? Olvastam par helyen, hogy Dunawebet aligha lehet routerrel osztani, lehet, hogy itt a problema?
Elore is koszonom, hatha valaki tud segiteni.

(#2614) rdi válasza C^^ (#2613) üzenetére


rdi
veterán

szerintem ne a modemed mac címét add meg kifelé, hanem azt a mac címet, amivel előtte csatlakoztál a dunawebhez. (Valószínűleg az asztali géped mac címe lesz az, ha jól tippelek)

Fej! Tor! Potroh!

(#2615) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok.

Már több mint egy hete az őröletbe kerget a wlan-om...
Szóval: eddig egy laptomom vot, meg a Linksys WRT54GC router ami szépen működött együtt (a laptopba beépített wlan van).
Viszont múlt hét szombaton összeraktam az új asztali gépemet, amit egy Linksys WUSB54GV4 eszközzel szeretnék használni (ez is új).
Sajnos csak szeretnék, mert számomra érthetetlen okokból hol megy, hol nem.
Viszont a hibajelenség elég furcsa, ugyanis állandóan azt írja, hogy: csatlakoztatva és jelerősség kiváló. Mindemellett:
You are connected to the access point but cannot connect to the internet
Mindezek ellenére most ezt a hozzászólást is erről a gépről küldöm, ami kb fél órás küzdelmembe került...viszont ha kikapcsolom a gépet, tuti nem fog működni már megint a WLAN...
Pedig semmit nem csináltam, csak újra és újra beállítottam ugyanazokkal az adatokkal ami a notebook-on is van (vagy valamit eltérően kellene beállítani a 2 gépen ???)
Hálózati hitelesítés: WPA-PSK
Adattitkosítás: TKIP
Az SSID ugyanaz mindkét gépen. Ugyanaz kell legyen ? (bocs hülye kérdésért, de nem értek hozzá...))

Előre is köszi !

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2616) shev7 válasza vakondka (#2615) üzenetére


shev7
veterán

miert allitasz be SSID-t? Ha csatlakozni akarsz, akkor eleg ritkan van szukseg az ssid beallitasra...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2617) vakondka válasza shev7 (#2616) üzenetére


vakondka
őstag

Ha kitörlöm, akkor jó lesz ?...mondom, hogy lövésem nincs a témához... :U

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2618) emitter válasza Badb0y (#2612) üzenetére


emitter
őstag

szerintem nem rosszak, attól még h olcsók. Persze nem is csúcskategóriások, ld. az egyikben maxtor vincsi van, de pl. a WD-vinyós sztem jó választás lehet. De én a heyedben bármelyiket is veszem, kicseélném a benne levő vinyót egy megbízható darabra, még ha így rá is kell fizetni vmennyit. Mert azért ha minden fontos adatot ezen tárolsz, akkor nem szabad h a pénz legyen a szűk keresztmetszet, sztem.
Én inkább a gari miatt lennék bizonytalan - bár igaz, h nem olvastam utána, hogyan megy a gariztatás.. remélem nem egy külföldi címre kell elküldeni javítás esetén.

(#2619) shev7 válasza vakondka (#2617) üzenetére


shev7
veterán

honnan torlod ki? vagyis a kerdes inkabb az lenne hova irod be? pontosan hogyan akarsz csatlakozni? mert szerintem a kovetkezonek kene tortennie:
- megnyitod az elerheto halozatok listajat:
- duplaklikk a kivalasztott halozatra
- password.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2620) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Hy! Olyan kérdésem lenne hogy haverommal két gép között akarunk vezeték nélküki hálózatot, de nemigazán tudom milyen cuccok is kellenének hozzá és hogy mennyiért lehet őket beszerezni. A távolság kettőnk közt kb 130méter, internet nincs csak LAN kapcsolat kéne. HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!! :O

(#2621) shev7 válasza M@nH. (#2620) üzenetére


shev7
veterán

ralatas?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2622) C^^ válasza rdi (#2614) üzenetére


C^^
őstag

Koszi a segitseget, ez volt a problema forrasa, igy megoldodott.

(#2623) vakondka válasza shev7 (#2619) üzenetére


vakondka
őstag

így (is) próbáltam már, de egyébként mikor úgy dönt, hogy működni akar (pl. ma reggel)
akkor nem kattintok sehová.
Ma reggel is bekapcsoltam a gépet és megy szépen magától. (automatikusra van állítva a csatlakozás)
De akkor miért nem megy így mindig ???

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#2624) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Van egy Acer Travelmate 4233WLMi tipusú notebookbom és a vezeték nélküli netet szeretném megoldani a legegyszerűbbeb. A lényeg, hogy a házon belül lehessen használni és az asztali gépen is menjen a net. Tehát asztalihoz elég az utp kábel is, meg lehet ezt valahogy oldani? Milyen router kell hozzá és a notihoz mi kell? Bocsi a lama kérdésért, de ez az első notebookom. Tudtok ajánlani jó ár/érték arányú routert ehhez?

PH! addikt since 2004

(#2625) Badb0y válasza emitter (#2618) üzenetére


Badb0y
addikt

És milyen egy megbízható vinyó :F Kérnék egy típust :) Mert [link] ezt meg lehet venni vinyó nélkül is csak a keretet. És vennék bele winchestert. Csak milyet...

Egy másik kérdés. Van egy itthoni kábeles hálózat. Routerből belemegy egy laptopba a lan kábel, és a kérdésem az, hogy ezen a laptopon keresztül meg lehet-e osztani a netet úgy wifin, hogy egy másik laptop tudjon netezni wifin keresztül. Remélem érthető :B

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2626) rdi válasza Tomics (#2624) üzenetére


rdi
veterán

ADSL >> wifis router ehhez csatlakoztatod kábellel az asztali gépet, wifin meg a laptopot.
Vegyél egy középkategóriásat. Minimum g-s szabvány, nézd meg melyikre mennyi a gari, nálunk van linksys és gigabyte is, de nemrég beüzemeltem egy msi-t is. Na azt kb 20 perc volt

badboy: igen lehet . de van routered, tehát csak akkor ha az nem wifis.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2627) emitter válasza Badb0y (#2625) üzenetére


emitter
őstag

Én a Maxtorokról általánosan rosszakat hallottam csak, és saját tapasztalat is, egy 80 gigás kb másfél-két éves használat után feladta, elvesztek róla az adatok. (bár utána GDB-kel visszaállítottam a nagyját, és most újra üzemképes, de azért ilyet mégsem kéne..)
Samsungokról is asszem vegyes a kép, viszont a Western Digital, és a Seagate azok már jóhírű márkák. De egyébként ezt láthatod az árakból is, és mivel nincs akkora eltérés árakban, nem feltétlen érdemes a legolcsóbbakat megvenni.
mod: nem csoda, h jónéhány pc-üzlet már nem is forgalmaz Maxtor-vinyót.

[Szerkesztve]

(#2628) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok!

lenne egy kérdésem!

meglehet e azt csinálni, hogy linksys wrt54g wifi router!
ehhez szeretnék csatlakoztatni wifin egy wap 11 et ami tovább küldené a jelet felerősítve
az udvarra egy wifis laptopra!

milyen módba kéne üzemeltetni az ap-t? ha egyáltalán lehetséges-e ez a megoldás!

(#2629) rdi válasza ezekiel (#2628) üzenetére


rdi
veterán

az AP jelismétlő üzemmódban dolgozzon.

Fej! Tor! Potroh!

(#2630) ezekiel válasza rdi (#2629) üzenetére


ezekiel
aktív tag

és a linksys wap11 tudja ezt?

mert auz alábbi linken található oldalon ezt nem tüntették fel!

[link]


de ebben a leírásban már odaírták a választhatók közé:

[link]

(#2631) rdi válasza ezekiel (#2630) üzenetére


rdi
veterán

igen. Bridgeként fog működni.

Fej! Tor! Potroh!

(#2632) ezekiel válasza rdi (#2631) üzenetére


ezekiel
aktív tag

köszönöm a válasszoda és a gyorságot! akkor szólok is ismerősnek hogy hozhatja! :D

Ha netán tanácsra lenne szükségem ami nagyon valószínű! hozzátok fordulok majd!

[Szerkesztve]

(#2633) rdi válasza ezekiel (#2632) üzenetére


rdi
veterán

Noxy lesz a legautentikusabb :)
egyébként olcsóbb is megtenné szerintem :) igaz a routeredhez illk :D

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2634) ezekiel válasza rdi (#2633) üzenetére


ezekiel
aktív tag

igaz ami igaz illik hozzá :D! de ha minden igaz 5k ba megkapom! használtan meg ahogy néztem ezek amugyse mai darabok! :D

[Szerkesztve]

(#2635) wolfman


wolfman
veterán

Kérdésem lenne fiúk lányok! Sokan kérdezték de mindég zárolták a topicot mire választ kaptak volna. Kérdésem:

Van nekem WIFIm itthon. Ezen keresztül netezek(kábellel nem megy valamiért :F ), de ez a fene is folyamatosan megszakad. Akkor jön csak helyre ha ujraindítom a gépet és nyomok egy javítást. Mivel igen sok embernek ez a baja a wifivel ezért gondolom hogy a hardver és szoftver ismertetése most mellékes.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2636) rdi válasza wolfman (#2635) üzenetére


rdi
veterán

Kábellel nem megy? Telejsen jó a kábeled?
Vagy: fix ip-kkel próbálkoztál már?
WIFI szakadás: távolság és térerő rendben van?
Géped és a router egyforma szabványban megy?
eszköz biztosan jó?
Megszakításhiba nem lehetséges?

Fej! Tor! Potroh!

(#2637) M@nH. válasza shev7 (#2621) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Küldtem képet az e-mailodra :DD

(#2638) shev7 válasza M@nH. (#2637) üzenetére


shev7
veterán

a helyzet az, hogy hiaba irjak ra a routerekre, hogy szabadterben 300-500 meterre is elvisz, az altalaban kamu. Szoval jo minosegu eszkozoket (router, halokartya, attol fuggoen milyen messze kell vinni az antennat a geptol) erdemes vasarolni (semmikeppen nem az also arkategoriabol.) Esetleg lehet probalkozni az 801.11n szabvannyal ha mar van elerheto aron, illetve az antenna cserelheto legyen, hogy ra tudj rakni akar hazilag keszitett antennat, akar valami nagyobb teljesitmenyu gyarit.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2639) csede


csede
csendes tag

Üdv!

Problémám a következő:
Asus wl520g router + asus wl167g usb adapter laptopba.

Távolság a router és laptop között kb 10 m közte 2 fallal. Nincsen megfelelő jelerősség, bontja gyakran a kapcsolatot, lassú. Nem akarok falat fúrni, routert mozgatni, satöbbi. Milyen eséllyel segít szerintetek egy antenna a helyzetemen?

Routeren a radio power maxon van amúgy.

(#2640) rdi válasza csede (#2639) üzenetére


rdi
veterán

Főleg, ha az antennát máshova tudod helyezni. Milyen falak azok, hogy ennyire csillapítanak?

Fej! Tor! Potroh!

(#2641) broni


broni
csendes tag

Egy nagyon érdekes kérdésem lenne:
Edimax wifi router egyik napról a másikra olyat csinál, hogy egyik oldalt behozza, másikat meg nem engedi, olyan mintha a tűzfala blokkalná.A hálózat működik, router nélkül minden oldal nézhető a neten,de ha visszarakjuk a routert akkor nem enged minden oldalt megnézni(hiba az oldal betöltése közben).Frissítettük a firmware-jét, reset is volt, a tűzfala ki van kapcsolva.
Szerintetek mi lehet?
Még szerencse, hogy a prohardvert meglehet nézni vele! :D
2 gép van hálóba(egyik kábellel másik wifi-n) és mindkettőnél uyanaz a hiba!Víruskeresés nem mutatott vírust nod32-vel.
Már nincs ötletünk, lehet új routert kell nézni?

(#2642) csede válasza rdi (#2640) üzenetére


csede
csendes tag

Nem tudom, attól tartok vasbeton vagy valami fémet tartalmazó. Legalábbis nem gondoltam, hogy ennyire csillapíthat fal. Nem sok wlan-t csináltam, ezért nincs is tapasztalatom mekkora sugárban van megfelelő jelerősség, de ha a legrosszabb értékeit is nézem a router leírásának, akkor is tudnia kéne ezt a távolságot bőven.

Az a baj, hogy 1 szoba távolságban is jelentkeznek a gondok. Tehát akárhova szerelek fel antennát (4 szoba van), nem tudják mindenhol használni. Nem egy óriási ház, 1 szintes, kb 120nm. Ismerősről van szó, én beszéltem rájuk, milyen jó lesz, ne szerencsétlenkedjenek kábellel ha már laptopjuk van...

(#2643) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

A következő hálózati felállást szeretném megvalósítani, és ehez kéne segítség:

Adott 1 SMC WBR14T-G EU 108 Mbit Wireless Router és 2 db SENAO ECB-3220 AP. Azt szeretném, hogy a router Wlanját az épület 1-1 másik emeletén lehelyezett AP-kon is el lehessen érni anélkül, hogy a hálózati beállításokat a laptopokon megváltoztatná az ember. A Router tudja a WDS-t és az AP-k is. Egyáltalán a WDS az amit itt használni kell? Mit és hogyan kell beállítani ahhoz, hogy ez menjen. A WDS-t elég beállítani a routeren, vagy az APkon is be kell? Kell valamire figyelni? A másik, hogy DHCP-t szeretnék használni Wlanon. A routerben és az APkban is lehet DHCP szervert állítani. Kell-e mindegyikben külön, vagy elég beállítani a routeren, az APket pedig ''AP'' és ''DHCP Client'' módba kell tenni?

Remélem tudtok segíteni, ez az első ilyen és kicsit szívok vele.

[Szerkesztve]

What else?

(#2644) rdi válasza csede (#2642) üzenetére


rdi
veterán

És a modem - router áthelyezése nem lehetséges?
Ja és nyisd ki az ajtókat. :) de komolyan :)
Az antenna nyilván segít valamennyit, de túl sokra én nem számítanék.
Router és külső antenna közé alacsony csillapítású és lehetőleg minél rövidebb kábel kellene.

Fej! Tor! Potroh!

(#2645) enamessias


enamessias
aktív tag

Helló!

Egy wifi-s routerhez hány wifi-s eszköz kapcsolódhat egyszerre?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2646) zed44 válasza csede (#2642) üzenetére


zed44
tag

Bocs, hogy beleszólok, de az usb wlan adapterekkel nekem sincs jó tapasztalatom (a hatótávolságot tekintve). Ugyan a szóban forgó típussal nem volt dolgom, de usr, smc és dlink usb adapterekkel már volt, az én tapasztalatom szerint is 2 téglafal már erősen rontotta a vételi viszonyokat. A javaslatom a következő volna: Nézd meg, hogy a notiban van-e wlan előkészítés, ha van, akkor miniPCI kártya bele. Ha nincs előkészítés, de van PCMCIA bővítő, akkor egy erősebb PCMCIA kártya bele, lehetőleg kihajtható antennás. Vagy ezzel is lehet talán kísérletezni (bár ilyet csak képen láttam eddig): [link]
A dolog másik fele, hogy ha a falban sűrű fémháló van (ez egy lakóépületben azért kevésbé valószínű szerintem), akkor azon semmi jel nem megy át.

(#2647) polip


polip
addikt

üdv mindenki...

elég speciális problémám lenne, ebben kellene kis help...

adott egy helyiség, ahol van egy vezeték nélküli IP kamera és egy szgép ami dróttal van a routerbe dugva. a net egy vezeték nélküli routerbe jön be, innen kapja a pc...

amire szükségem lenne:

az IP kamerát el kellene érnem internetről úgy, hogy közben a képét lehssen rögzíteni a PC-n, amivel egy helyen van és emellett a PC-n legyen kifelé internet!


érthető így? :S

ötlet? :)

thx előre is

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2648) BluEyes válasza enamessias (#2645) üzenetére


BluEyes
őstag

Routere válogatja, de sok. A konkrét típus manualját meg kell nézni. Az enyim egy mezei occsó Gigabyte, ez valami 250-et tud elméletben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2649) And válasza polip (#2647) üzenetére


And
veterán

A wlan-os IP-kamera biztos támogat webszerver funkciót, ezért az élőképhez célszerű a routeren egy portot forwardolni e webszerver felé, vagyis a kamera belső IP-címére. Alapértelmezés szerint valszeg. a kamerán is a 80-as az alapértelmezett HTTP-port, tehát azt kell átirányítani a kamerára, de ez biztonsági okokból meg is változtatható. Gondolom a kamera fix IP-vel rendelkezik a belső hálózaton.
A rögzítés más lapra tartozik. Mi úgy oldottuk meg, hogy - mivel az adott kamera FTP-kliensként is tudott működni - a belső PC-re feltettünk egy FTP-szervert, és a kamera egyszerűen arra küldte a képeket (az eseményt a kamera saját mozgásdetektálási algoritmusa váltotta ki). De ez a PC-s szerver manapság már akár egy FTP-t támogató IP-s HDD-rackkel (NAS) is kiváltható.

(#2650) enamessias válasza BluEyes (#2648) üzenetére


enamessias
aktív tag

Thx! :R

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.