Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) AMD Power válasza Gery1987 (#75450) üzenetére


AMD Power
titán

Már megoldottam. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#75452) confuser válasza Ricardo (#75444) üzenetére


confuser
senior tag

Jelen helyzetben úgy működik, hogy OS buildet Fast/Slow ringen kapsz, firmware-t meg Production ringen. Tehát igen, minden esetben át kell menned Prod. ringre, ha firmware-t akarsz telepíteni (azért várhatóan ez nem heti szintű dolog lesz, az elmúlt 2 évben talán 3 vagy 4 firmware került kiadásra). De ez nem marad így addig úgy sem, mert ahogy a cikk írja, a hosszútávú megoldásra gyúrnak, vagyis hogy Fast és Slow ringen is lehessen fw-t telepíteni.

(#75453) chipesz válasza Nooeca (#75446) üzenetére


chipesz
őstag

Ja, gondolom az lesz a terv, hogy jönnek kumulatív frissítések, de egyelőre nem. Ezt a blogposzt is leírja.

"Please be advised, if you don’t reselect Fast or Slow with any build newer than 10586 your device will be in a state which may not receive any future Insider Preview builds or Cumulative Updates."

(#75444) Ricardo:

Egyelőre minden alkalommal meg kell csinálnod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75454) Ricardo


Ricardo
félisten

Köszönöm. Akkor ráérek, ha majd jön a hír hogy van frissítés..

(#75455) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv.
Meg tudna valaki mondani azt,hogy hol lehet azt beállítani,hogy frissítsen lezárt kijelzo melett is wifi-vel?Mert ha lezar a kijelzo,megszakad a frissites.Nincs bekapcsolva az energiatakarékos mod.L635 WP10.
Köszönöm :R

(#75456) chipesz válasza aszti75 (#75455) üzenetére


chipesz
őstag

Ezt a funkciót már 8.1 alatt sem találtam. De lehet, hogy csak én voltam a vak.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75457) aszti75 válasza chipesz (#75456) üzenetére


aszti75
senior tag

Problema megoldva.Erdekes.Ha közel teszem a routerhez a telefont,megszakítja a kapcsolatot.Ilyent sem láttam,tapasztaltam meg.:S

(#75458) Nooeca


Nooeca
senior tag

Nos, fogalmam sincs hogy Windows 10-ben van-e erre megoldás, vagy tényleg az APP készítők felháborodása jogos, de itt egy kis megmagyarázhatatlan kivitelezés:


Ezt nem tudom magyarázzam-e, oldalt van a gázpedál, na most ha előjön maga a szoftveres gombok, az konkrétan megnyomhatatlan. El kell lépnem máshova, és vissza, hogy azok onnan eltűnjenek.

[ Szerkesztve ]

(#75459) aszti75


aszti75
senior tag

Ez is erdekes.Toroltem par szamomra felesleges appot es a mellekelt kepen lathato,hogy az ikonja bekekult,de viszont irja a progi nevet.Eltavolitani nem lehet,mert hiaba megyek ra az eltavolitasra.Marad ott es ugy ahogy a kepen lathato.Tobb ilyen alkalmazas is van.Restart volt mar 2x is.
L635 WP10 36 build.

(#75460) Ricardo válasza aszti75 (#75459) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez érdekes. Csak a "gyárilag" rajta lévő porgramoknál csinálja, vagy az általad telepített programok után is ott marad eltávolítás után?

(#75461) aszti75 válasza Ricardo (#75460) üzenetére


aszti75
senior tag

Ugy tunik csak a gyarilag telepitettel csinalja.Amit letoltottem azt rendesen el is tavolitja,ha ramegyek az eltavolitasra. 😕

(#75462) lugosi válasza Nooeca (#75458) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy átgondolatlan port úgy látom.

(#75463) Nooeca válasza lugosi (#75462) üzenetére


Nooeca
senior tag

Alapon nincsenek ott a szoftveres gombok, de mivel a szélén van a gázpedál, ezért ha akarom ha nem, néha előbukkannak a szoftveres gombok, úgy mint mondjuk akárhol, ha felhúzom a készülék alját.

Nem hiszem hogy maga az app hibás, hiszen ha előjön bárhol a szoftveres gomb, azt nem igen lehet eltüntetni, csak ha frissítem az ablakot (átlépek valahova, majd vissza.)

(#75464) bluemirage válasza aszti75 (#75461) üzenetére


bluemirage
őstag

A W10 igenis kész, csak nem akarják leosztania többi telefonra... és amit írtál az egy plusz feature, hogy tudd, hogy mit kell újratelepíteni a store-ból, ha mégis meggondolnád magad :D

Komolyra fordítva... Egyébként minden tiszteletem a W10-es önjelölt béta tesztelőké :R

Nélkülük én -mint a hivatalos, biztos és késve telepítő user- sem léteznék.

De sajnos még így is lassan halad a W10 véglegesítése... pedig az L950-en látszik a számos huatOS rész és az ember azt gondolná, hogy lassan készen lesz. :( De nem. :(

Nekem L925-re nem is hiányzik semmi... tökéletes a 8.1, de amíg nincs kész az W10, addig értelemszerűen nem veszek L950et. Tehát csak ennyiben érdekel és követem a témát.

Meliora sunt bono inimica

(#75465) Ricardo válasza aszti75 (#75461) üzenetére


Ricardo
félisten

Letöröltem a lumia kamerát (rajta volt alapból), és rendesen leszedte. nem maradt ott a menüben se négyzet, se a neve. win 10 63-as build

(#75466) bizonytalan


bizonytalan
tag

Sziasztok, Lumia 930-at használok több, mint egy éve és nagyon szeretem, de nem bírom rávenni, hogy a gmail-ből átemelt kontaktok e-mail címei is megjelenjenek. Számok (akár nevenként több is), sőt profilképek is szépen megjelennek, de az e-mail címek nem. A gmail csv outlook-ba importálva meg tragédia, az outlook-ot le is választottam a telefonkönyvben. Volna megoldás?

Köszi!

(#75467) mileston3


mileston3
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben (cca egy hónapja) vettem muternak egy Lumia 640-est, én azonban tökhülye vagyok a Windows-os telókhoz, mivel Samsungom van, az lenne a kérdésem, hogy milyen takarító és/vagy általános tisztító programot tudtok ajánlani (ingyenest). Mondjuk nem lepődnék meg, ha valaki a CCleanert ajánlaná :) Köszi előre is:)

(#75468) Melack válasza mileston3 (#75467) üzenetére


Melack
veterán

Nem kell a WP-re ilyen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75469) mileston3 válasza Melack (#75468) üzenetére


mileston3
csendes tag

Hogyhogy? Azért a böngésző gondolom ugyanúgy telelövi a telót felesleges cuccokkal...még a vírusirtó megértem hogy nem kell, bár Windows lévén vannak kétségeim...:D

(#75470) MarQs válasza mileston3 (#75467) üzenetére


MarQs
senior tag

...tényleg semmi szükség rá! :K
Másfél év után kellett bevetni egy trükköt, hogy az a pár 100 MB szemét eltűnjön, ami összegyűlt, amúgy telón keresztül alapból nem töröl "egyéb fájlok" formájában.
Böngésző, magából az alkalmazásból szépen takarítható!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#75471) chipesz válasza mileston3 (#75469) üzenetére


chipesz
őstag

Nem csak hogy nem kell, nincsenek is ilyen programok rá.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75472) mileston3 válasza MarQs (#75470) üzenetére


mileston3
csendes tag

Értem, köszi :)

(#75473) mileston3 válasza chipesz (#75471) üzenetére


mileston3
csendes tag

Azt olvastam, hogy a CCleanert kilőtték 8.1-re is, de ha nem kell, akkor nem kell. én csak örülök neki :D

(#75474) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

feb 4-én bemutatnak egy vaio w10 mobilt

ez mi ez? én eddig abban a hitben éltem, hogy a vaio az a sony konzumer laptop szériája.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75475) aszti75 válasza Ricardo (#75465) üzenetére


aszti75
senior tag

Gondolkoztam es lehet(hangsulyozom)lehet megzavartam a windowst(ami koztudottan nem nehez 😁)azzal,hogy frissites kozben toroltem ezeket az appokat.Mivel volt egy HR-em,ezert frissitett mindent es en kozben mar elkezdtem torolgetni.Nekem,mivel Slow-n voltam insiderben csak .32 -es build van.De tobbektol olvastam,hogy eleg stabil es jo is a .63.Ezert ramentem a Fast-ra insiderben es most szedi le a .63-at.Istenem. Mire leer az 1 megas netemmel....😕

[ Szerkesztve ]

(#75476) chipesz válasza ZavaBalazs (#75474) üzenetére


chipesz
őstag

A Sony már egy jó ideje - valamikor 2014 elején, ha jól emlékszem - eladta a vaio márkanevet.

Ja, most olvasom a cikket amit linkeltél, ott is le van írva, hogy 2 éve megvált tőle.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75477) RMZ250


RMZ250
senior tag

830-on W10M alatt nincs glance screen :F Egyszerűen nem találom.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#75478) Algi


Algi
újonc

Sziasztok!
Az elmúlt héten vettem meg a Lumia 550-est ami ugye win 10-es rendszer fut. Sajnos azt kell tapasztalnom, hogy ha minden be van kapcsolva és használom is a telefont, akkor nem bir ki az akksija 1 napot sem. A feleségemnek a 640-et vettük win 8.1-el és neki majdnem minden be van kapcsolva, mobilnet - wifi egész nap megy és simán 1,5 - 2 napot kibir töltés nélkül. Elvégre is azt mondják, hogy a windows mobil-os készülékek arról hiresek, hogy tovább birják erővel, mint a többi. Szerintetek ennyire erős ez a rendszer, vagy ennyire húzza az akksit?

A másik: Gondolom, hogy a rendszer kiforratlanság az oka annak, hogy néha "csak úgy" újraindul. Olvastam már, hogy sokan gondolják úgy, hogy ez csak "béta" minőségű.

Én úgy gondolom, hogy ha ez a kettő probléma nem lenne, akkor egy tökéletes készülék lenne.

Tud valaki segiteni, vagy van valaki haszonló helyzetben?

(#75479) spider80 válasza Algi (#75478) üzenetére


spider80
őstag

Az ujraindulasra a szövegjavaslatok kikapcsolását szokták javasolni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#75480) Bukk900 válasza Algi (#75478) üzenetére


Bukk900
őstag

Olvastam, hogy pár napja kiadtak egy firmware frissítést az 550-re. Felment, nem javított az akkun?

(#75481) Algi válasza spider80 (#75479) üzenetére


Algi
újonc

Abban az esetben is, nem csinálok vele semmit? Csak a zsebemben van és ha megnézem, már kéri is a PIN kódot.

Felment a frissités! Most úgy, hogy levan sokminden állitva és éjszakára kikapcsolom a telefont, persze a wifi megy nap közben, igy kibir 2 napot. De ha komolyabban elkezdem használni, félek nem fog annyit birni..

[ Szerkesztve ]

(#75482) spider80 válasza Algi (#75481) üzenetére


spider80
őstag

Akkor szerintem az sajnos egyéb szoftver/hardver hiba lesz. :(

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#75483) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csak annyit tudok mondani hogy 640 minden tekintetben jobb telefon és működő szoftverrel kapod. Azt kell venni amíg van. 550 felejtős.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#75484) Nooeca


Nooeca
senior tag

Új build:

.71

Részletek itt.

Többek között a teljesség igénye nélkül:
-> Windows Update stabilitás, javítás.
-> Javított migráció 8.1-ről 10-re.
-> SD kártya javítás.
-> Edge javítás, PDF megjelenítést is beleértve.

és még pár egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#75485) hodostamas válasza Nooeca (#75484) üzenetére


hodostamas
addikt

Thx az infót, már jön is lefele :) Remélem az Edge-n tényleg javítottak..

(#75486) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
van aki használja windows phone telojával az otp bank Qr-kod bejelentkezést?elinditom,ahogy leirják,otp smartbank meg pc,de a telon csak fekete háttéren egy zöld ablak jejenik meg,de nem olvassa be..mi lehet a gond?köszi!

GO Gunners!!!

(#75487) Nooeca


Nooeca
senior tag

Ahogy olvasom, hétvégén bennmaradt a csapatuk egy része csak azért, hogy hétfőn kaphassunk buildot. Talán most már nagyobb reményeket fűzhetünk a rendszerhez. :U

(#75488) Partyface007 válasza Algi (#75481) üzenetére


Partyface007
őstag

ha a .71 se javította nálad a gondot akkor még reménykedhetsz hogy pár héten belül kapsz firmware update-t

addig ha az ujraindulgatás megmarad kapcsold ki hogy ne kérjen a sim kártya pin kódot .-)

(#75489) confuser


confuser
senior tag

Amúgy ez a háttérbe húzódunk hogy hagyjunk helyet más OEM-eknek stratégia eddig tetszik. A mai bejelentés után összeszámoltam azokat a telefonokat, amik Continuum képes W10M telefonok a 950/XL-en kívül (van ami csak pletyka, de azért viszonylag hihetőnek tűnnek), és egész szép a lista az idei év első felére:
- Acer Liquid Jade Primo - SD808, előrendelhető 569€-ért, megjelenés februártól
- Nuans NEO - SD617, előrendelhető $378-ért, egyelőre sajnos csak japánban
- Vaio *** - bejelentés február 4-én
- Xiaomi Mi5 - SD820, bejelentés február 24-én (MWC)
- HP Falcon - SD820, bejelentés február 24-én (MWC)
- Alcatel *** - "high-end", bejelentés valamikor nyár elején

(#75490) Cane


Cane
őstag

Hello!

Azt vettem észre, hogy wp10-alatt akadnak a full hd videofelvételek. Próbálta valaki, hogy ez mitől lehet? Class10-es memkártyára ment, de 8.1 alatt nem volt ilyen gond.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#75491) aszti75 válasza Nooeca (#75484) üzenetére


aszti75
senior tag

Meg jo,hogy eppen most fejeztem be a .63-as build telepiteset.Kozel 4-oramba kerult csak 1 megas nettel 😁
Persze ilyenkor mindig van egy HR is utana,mert tapasztaltam mar kulonbozo anomaliakat frissites utan,HR nelkul 😒

(#75492) ZavaBalazs válasza confuser (#75489) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez így összegyűjtve nem is rossz, a "windows phone halott*, hurr-durr" cikkek közepette. :R

*egyébként ez spec igaz, mert 10-től kezdve már mobile. :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75493) chipesz válasza ZavaBalazs (#75492) üzenetére


chipesz
őstag

Már Mobile? Inkább megint. ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75494) bluemirage válasza ZavaBalazs (#75492) üzenetére


bluemirage
őstag

Attól még halott a linux a userek számára, hogy számos híres és ismert (mármint a linuxosok közt ismert és híres) disztribúció létezik belőle. :) Én is az alig 3%-hoz tartozok, csak reálisabban... és a gyermeki lelkesedés valahogy rám kevésbé hat... miközben a manufakturálisan kis szériás bukásra ítélt próbálkozások beharangozó híreit olvasom ezen a mikro piacon. Kemény szavak, de nem neked szánva... :(
De ősszel nyugodtan dobj rám Te is egy privit, hisz biztosan tévedek... :R Addigra futnak be a linkeltek, különösan a sziamiau, ami kínában a tuti márka és van pénzük kalandozni... ennyi...

2016-ban a legjobb esetben is csak tartani tudja ezt a mikrovilágot az MS, de én sajnos további (azaz további!) csökkenéstől tartok. :(
Ezen nem fog változtatni a tepsi 850-es sem...

Meliora sunt bono inimica

(#75495) lugosi válasza bluemirage (#75494) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt kellene szerintem felismerni a vezetőknek az ms-nél, hogy az otthoni számítástechnika, pc-használat hajnalán jókor voltak jó helyen, és ezért terjedt el a termékük (nem azért mert a legjobb volt).

Ezt a jókor jó helyen lehetőséget bukták a mobil téren, így itt nem lesz már meg az automatikus (érdemtelen) siker, meg kéne dolgozni érte. De ez nem történik meg, a termék ugyanúgy gyengébb mint a konkurencia, csak itt nincs már meg a jókor piacra lépés faktora.

Sajnos desktop ésszel gondolkoznak, nagyon abban vannak hogy ők az MS, és ez bukta lett.

Szerintem ez nem kérdés, legfeljebb csak az, hogy lesz-e nekik feljebb. Szerintem sokkal már nem. Nem hiszek benne, hogy a w10m piacátrendező hatású forradalom lenne, így reálisnak tartom azokat a cikkeket, ahol leírják a rendszert.

(#75496) ΞΔGLΞ válasza lugosi (#75495) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A "szerintem" kifejezés mindent elmond a hozzá nem értésedről.
Ha ezt 5 évvel ezelőtt írod ide, akkor még értelme is lett volna. A gond az, hogy alapvető hibákat képtelenek megcsinálni. Mintha nem is érdekelné őket már. Nekem tetszik a rendszer, most újfent. 2010-ben is tetszett, de elegem lett a sok amatőrségből,
160 ezerért megvettem szinte a kiadás napján az omnia7 mobilt (2010 novembere), de amit utána csináltak az kész röhej volt minden szinten.
Az mostani rendszer és az elképzelt út nagyön bejön, főleg a w10, dehogy az áruházuk egy kalapfos még mindig, az nonszensz, előrelépést főleg ott lehet majd hozni a w10 mellett. Remélem, nem cseszik el.

(#75497) bizonytalan


bizonytalan
tag

Sziasztok, Lumia 930-at használok több, mint egy éve és nagyon szeretem, de nem bírom rávenni, hogy a gmail-ből átemelt kontaktok e-mail címei is megjelenjenek. Számok (akár nevenként több is), sőt profilképek is szépen megjelennek, de az e-mail címek nem. A gmail csv outlook-ba importálva meg tragédia, az outlook-ot le is választottam a telefonkönyvben. Volna megoldás?

Köszi!

(#75498) aszti75


aszti75
senior tag

Ahogy olvasom,rendesen leírják a WP-t :O

(#75499) Воланд válasza aszti75 (#75498) üzenetére


Воланд
titán

hogy lehet ekkora faszsagot irni, hogy lassan terjed, mikor meg meg sem jelent a regi keszulekekre, ujonnan meg lehet talan negy keszuleket w10-el kapni. tipikus sg szinvonal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#75500) Aethelstone válasza Воланд (#75499) üzenetére


Aethelstone
addikt

Főleg úgy, hogy szeptembertől meg írtak vagy 4 olyan cikket, ahol istenítik :) Most meg kijött pár adat MS-től és azonnal fikagépek lettek....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.