Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75751) MarQs válasza watador600 (#75749) üzenetére


MarQs
senior tag

;)
Nincs mit!
Appokkal kapcsiban itt tudnak majd remélhetőleg iránymutatást adni a hölgyek, urak.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#75752) watador600 válasza Plazmacucci (#75750) üzenetére


watador600
senior tag

Nyilván, ezt sejtettem. A héten megnyomkodom valamelyik boltban, aztán majd meglátjuk, hogy számomra milyen lesz.

(#75751) MarQs

Köszönöm ezt is, mentek a kedvencekbe! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#75753) mirci18 válasza watador600 (#75747) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem a 830-am melett gáz főleg a virtuális billentyűk miatt.
Egyszerűen érezni hogy nem minőségi kategória.
De első telefonnak tökéletes.
40-ért nagyon jó én annó 20-ért vettem a telekomtól részletre annyiért ingyen volt.
Az 500-as és 400-as szériához képest.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#75754) lugosi válasza watador600 (#75747) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazából nem tudok elképzelni olyan faktort vagy tulajdonságot, ami miatt konkrétan LG G2-ről lumia 640-re váltanék. Fordítva inkább el tudnám képzelni.

(#75755) boncser válasza watador600 (#75747) üzenetére


boncser
aktív tag

640-.em van. A kijelző egyáltalán nem gáz, persze a saját kategóriájában. Sőt nem egy embertől olvastam valamelyik topicban hogy szebb a kijelzője mint a 830-nak. Egy külföldi tesztben is írták hogy egymás mellé téve fakóbb a 830-é.

(#75756) watador600


watador600
senior tag

Köszi mindenkinek! Eléggé megoszlanak a vélemények. Másik topikban is volt erről a telóról szó, alszok rá pár napot, aztán meglátjuk. :R

(#75754) lugosi

Jogos. Fáj is a szívem miatta. Mármint a telefon miatt. Rendszer miatt szeretném a cserét, stabil megbízhatót szeretnék, viszonylag olcsón. Ennyi a történet, egyéni hülyeség (vagy nem).

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#75757) gabor907


gabor907
tag

én rájöttem nekem a legmegfelelőbb wp-s mobil az egy Nokia Lumia 925 lenne csak kicsit fissített verzió mondjuk amolyan samsung s3, s3 neo; s5 s5 neo stílusban...
Minden ugyan az csak a processzort frissítik fel...

Jó lenne egy 750, 850 között lyuk betömésére... mondjuk lumia 925 1.5 gb rammal W10-el, Snapdragon 415-el... vagy 615-el vagy 650el.. (nemtudom mi az új jelölés pontosan)

Nemjó ötlet? Ház kamera minden adott felfrissítik a procit... Én nagyon megvenném még ráadásul kompakt méret is...

core

(#75758) RMZ250 válasza watador600 (#75756) üzenetére


RMZ250
senior tag

Mi az isten baja van ennek az androidnak, hogy egyre többet olvasok a menekülőkről. Nekem 520 volt az első okostelóm, robim nem volt soha. Asszonynak van egy kínai táblája azon szokott böngészni meg a kislány mesét nézni esténként, de nem mondanám, hogy baj van vele. Most 830-am van elégedett vagyok mindennel, viszont ha váltanék nem tudom mire :F 850-re lettem volna kíváncsi de tán nem lesz. 950-et megtapiztam élőben és hát egy rakás szar a fémházas telókhoz képest(925,830) mondhat akárki akármit. Elhiszem, hogy erős meg fasza hardver de a fémkeretes telóim után már nem tudnék ilyen ragyi, recsegős gagyit birtokolni. Ezért néha előbújik a kisördög és kacsintgatok a droid felé mert ott akkora választék van, hogy az hihetetlen. Biztos én vagyok a hülye mert nekem csak a szögletes-sarkos telefonok tetszenek és agyfaszt kapok ezektől a szappantartós kerekítésektől. Szóval amit keresek az szögletes-fém-W10M. Ilyen pedig nincs. Az Acer Jade Primo talán még tetszene, de az is nagyon kerek már nekem. Nem tudom ezek a Surface telók milyenek lesznek? Gondolom arany árba mérik majd. Nagyon tetszenek a Huawei Ascend és Mate modeljei és úgy gondolom elég jó vasak. Na mindegy majd lesz valahogy :))

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#75759) Sungoo válasza Plazmacucci (#75717) üzenetére


Sungoo
addikt

:DDD :DDD :DDD

(#75760) lugosi válasza watador600 (#75756) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt se értettem soha, az android nálam tök stabil és megbízható volt. Sőt ritkábban kellett újraindítani mint a wp-s telómat.
Szerintem állati nagy csalódás lesz neked a váltás, minden tekintetben.

(#75761) MrZidi


MrZidi
tag

Sajnos ez a rendszer se stabilabb mint mondjuk egy 5.0.1-es droid....régen az volt de azok az idők elmúltak 😕😕😕😕

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#75762) watador600


watador600
senior tag

Hát most már teljesen elbizonytalanodtam...

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#75763) watador600 válasza lugosi (#75760) üzenetére


watador600
senior tag

Már lejárt a szerkesztési időm bocsi.

"Szerintem állati nagy csalódás lesz neked a váltás, minden tekintetben."
Ezt hogy érted, vagy mire érted?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#75764) No.93


No.93
tag

(#75765) A Zéé válasza No.93 (#75764) üzenetére


A Zéé
addikt

imáim meghallgattattak, 5" alatti a kijelző! :))

Just a simple Lineman...

(#75766) Bogyó bá' válasza A Zéé (#75765) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még ha csak 0,762 mm-rel, akkor is! :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75767) Partyface007 válasza A Zéé (#75765) üzenetére


Partyface007
őstag

ennek a 650-nek minimum egy snapdragon 41x-el kellett volna kijönnie úgy lenne értelme, de így...

[ Szerkesztve ]

(#75768) starr válasza No.93 (#75764) üzenetére


starr
őstag

Nem snap210 lesz. Az 1.1 GHz-es.
Vagy húzva lesz 1.3GHz-re,és akkor már egyenértékú lesz a 400-assal, de akkor sem előrelépés.
16GB flash. Eddig nem 8-at pletykáltak?

[ Szerkesztve ]

(#75769) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#75767) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

...Így valóban nem sok értelme van, de így is megveszik majd, akik nem ilyen fórumokra járnak. És azok jóval többen vannak. Ergo nem érdekli őket a hardver része, csak azt látják, ez egy 2016-os új mobil, nagyobb sorozatszámmal.

(#75770) bluemirage válasza starr (#75768) üzenetére


bluemirage
őstag

A Snapi 212-es az pl. 4x1,3Ghz.
Lehet, hogy az lesz, ha igaz a 4x1,3.

Meliora sunt bono inimica

(#75771) A Zéé válasza ΞΔGLΞ (#75769) üzenetére


A Zéé
addikt

én nagyon valószínű, hogy meg fogom venni, engem a proci része nem érdekel annyira. 640-ről, 735-ről valóban nem előrelépés, de nekem az 520-ról az. Nekem bejön a design, bár 4,5" környékének jobban örültem volna.
Ha tényleg a business usereket célozzák meg vele, ott meg másodlagos a hardver. Nézzen ki jól, legyen stabil, nagy tömegben lehessen venni belőle olcsón. Közép és alsó vezetők céges telefonjának kiváló. Ezen a szinten meg rengetegszer adatforgalmat se kapnak a dolgozók, szóval nem ők lesznek azok, akik a hardver határait feszegetik. Ellenben ki lehet rakni az asztalra a komolyabb telefonok mellé, mert a fémkeret ad valamiféle elegáns megjelenést neki, míg egy 640-et azért nem feltétlenül. Szerintem ez a 950 egyik nagy baja. Tudom-tudom Mozo, de pont a céges userek nem fognak költeni ilyenekre.

Just a simple Lineman...

(#75772) HKorn


HKorn
addikt

Mivel nekem most a 930-am épp szervizben van, így egy Galaxy Ace 3-at vagyok kényszerű használni, hát azt kell, hogy mondjam, hogy ez a droid rendszer meg a telefon is egy hígfos.

Alig várom, hogy visszakapjam a 930-at. lehet, hogy vannak elfogadható androidos telefonok, meg lehet, hogy az újabb android is már jobb, de ez így egy hulladék a WP-hez képest.

És teljességgel leszarom az alkalmazások számát, ha a hányinger kerülget amikor használnom kell a telefont.

Run&Ride

(#75773) Nooeca


Nooeca
senior tag

PC-re adták ki a .104-et, mobilon már ezen is túl vannak .107-et tesztelik. Nem tudom miért döntöttek úgy, hogy +3-al megtoldják ahelyett hogy kiadták volna a 104-et, de hát ugye ez az MS-nél szokás.

Viszont az elmondható, hogy ez egy olyan nagy frissítés a .71-hez, hogy majdnem hogy 2 insider builddal is felér. A következők lesznek benne javítva:

Edge fixek, csakugyan mint PC-s oldalon, mint pl. a privát böngészés és egyebek...
Migrálás 8.1-ről még jobban finomítva lesz.

De elsősorban a teljesítmény / és akkuidő javításra fókuszálnak, többek között úgy, hogy az appok már nem fognak kilépkedni... (azaz elindítod és kilép szó nélkül). Ezt egy olyan "bug" okozza, ami teljesítményt is lop.

Szóval amióta delta buildok jelennek meg, azóta talán ez lesz a legtartalmasabb nem funkciók által - hiszen az már régen végleges - hanem fixek terén. :) Váratós.

(#75774) ΞΔGLΞ válasza A Zéé (#75771) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként, szép készülék nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#75775) MrZidi válasza Nooeca (#75773) üzenetére


MrZidi
tag

És akkor is kb mikor jön az új build ? 😂

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#75776) Plazmacucci válasza HKorn (#75772) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilván egy három éves három forintot érő telefon összehasonlításai alap egy 930 mellett. Bazeg gyerekek ez a szakmai topik...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#75777) this is life válasza MrZidi (#75775) üzenetére


this is life
Ármester

Ha szerencsenk van még az iden :DDD

Plazmacucci
Azert a 820 mellett se egy sebesseg bajnok az ace 3 , pedig a vas ugyan az , igaz winen nix tácsviz :DDD

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#75778) HKorn válasza Plazmacucci (#75776) üzenetére


HKorn
addikt

Amit irtam nem kifejezetten keszulek osszehasonlitasnak szantam hanem inkabb rendszer osszehasonlitasnak.

Amugy meg ez a foshalom is volt vagy 40 ezer annak idejen meg szerencse hogy a ceg adott erte penzt es nem en. Azert egy 40 ezres Lumia ezt korberohogte sebessegben meg mindenben akkor is.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#75779) Nooeca válasza MrZidi (#75775) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát így hogy törölték a 104-et lehet átcsúszik jövőhét elejére.

(#75780) Partyface007 válasza Nooeca (#75773) üzenetére


Partyface007
őstag

"hogy +3-al megtoldják ahelyett hogy kiadták volna a 104-et, de hát ugye ez az MS-nél szokás."

nyilván nem jókedvükben tették hanem találtak valami olyan hibát amivel nem szerették volna kiadni...

(#75781) lugosi válasza A Zéé (#75771) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ellenben ki lehet rakni az asztalra a komolyabb telefonok mellé"

Lehetni lehet, de nem fog egy ligában indulónak tűnni velük.

A magam részéről sose tudtam azonosulni ezzel a telefont az asztalra kirakós dologgal. Sőt kifejezetten cikinek érzem az ilyen magatartást.

(#75782) bluemirage válasza lugosi (#75781) üzenetére


bluemirage
őstag

Multikultinál dolgozom és megfordulok tárgyalásokon több helyen... és bár igazad van, de sajnos sokak kirakják és nézik, hogy mi villan fel rajta, milyen email-el, értesítések jöttek. Jellemzően a vendéglátó/fogadó fél emberei szokták ezt csinálni, hiszen ők otthon érzik magukat, mintha csak egy belső meeting lenne. A külső emberek inkább nem rakják ki és jellemzőbben tapintatosabbak. De persze itt is vannak Almát képernyővel lefele kirakom az asztalra figurák. :)
A fém keretes 650 valóban még épphogy vállalható bizonyos körökben. Nagy előnye a Glance Screen, amire annyian rácsodálkoznak, mint egy Philips TV-nél az Ambilight-ra. A helyi portálon már írták is, hogy a Samu megirigyelte és az S7 is valami hasonlót fog kapni.

Meliora sunt bono inimica

(#75783) bigsee válasza bluemirage (#75782) üzenetére


bigsee
addikt

Bezzeg a táskaméretű "mobilokat" a földre rakták anno, nehogy összerogyjon a tárgyalóasztal... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#75784) Nooeca válasza Partyface007 (#75780) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ahhoz nem kellene a deltának változnia... de picit korrigálva "belevettek valami plusz hibát, amit javítani akartak a meglévőeken felül" már helytálló kijelentés.

(#75785) outdoor


outdoor
aktív tag

Nekem egy ideje Nokia 215-ös telefonom van. Az elvárásaimnak megfelelt, dual sim és egy alap böngésző kellett.
A kérdésem az lenne, hogy merre érdemes tovább lépni hasonló vagy picit magasabb árban, vagy akár erre a telefonra whatsappot tenni lehet-e.

A proper digital assistant could be my best friend

(#75786) MarQs válasza outdoor (#75785) üzenetére


MarQs
senior tag

Hát... mivel a topik Windows Phone (amúgy "szakmai"), így kicsit(!) drágábban nehéz lenne bármit mondani. Mondjuk attól is függ, hogy mi számít kicsinek. :)
Választék terén a paletta 20 ezer fölött kezdődik a Lumia 430-cal.
Whatsapp van a platformra, de hogy milyen, azt itt jobban megtudják mondani...

A releváns topik pedig erre lesz... ha legközelebb is tippre lenne szükség. ;)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#75787) Nooeca válasza outdoor (#75785) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nekem egy Lumia 640 Dual van, igaz hogy 3G-s de az országban csak ez kapható. Importtal 4G-s dualsimest is vehetsz. Szerintem ez a legjobb ár-érték arány.

(#75789) glutamin válasza outdoor (#75785) üzenetére


glutamin
őstag

A Lumia 435-ról vannak személyes tapasztalataim. Az árához képest nem rossz. A 4" miatt kézre áll, olcsó, nem kell sajnálni. Viszont a fényképező része kritikán aluli.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#75790) outdoor


outdoor
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Szerintem jó, hogy a Nokia minden szegmensre gondol.

A proper digital assistant could be my best friend

(#75791) chipesz válasza outdoor (#75790) üzenetére


chipesz
őstag

A Microsoft. ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75792) tyan


tyan
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy a telefont nem gyári töltőre dugva azt írja ki, hogy: Lassan töltődik a telefon? A gyári töltő 550mA-es, a "problémás" töltő pedig 1A-es.

(#75793) bluemirage válasza tyan (#75792) üzenetére


bluemirage
őstag

" A gyári töltő 550mA" :U
Milyen telefonról van szó?

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#75794) tyan válasza bluemirage (#75793) üzenetére


tyan
senior tag

Lumia 530, a gyári töltő típusa: AC-18E, 550mA-es, még egyszer megnéztem.

Az 1A-es töltővel gyorsabban töltődik a telcsi, hiába pampog a telefon, hogy lassú a töltés...

[ Szerkesztve ]

(#75795) ΞΔGLΞ válasza tyan (#75794) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még egyszer sem használtam a gyári töltőjét. A note 5 töltőjével töltök minden telefont, a tkm fogja emiatt cserélgetni, de még nem aggódott emiatt a 640.

(#75796) bluemirage válasza tyan (#75794) üzenetére


bluemirage
őstag

A töltésszabályzó ma már a telefonokban van és az 1A-s töltő (azaz a gyári kétszerese) sem okozhat gondot, mert a telefon maga szabályozza, hogy mennyit vesz fel a rendelkezésre álló áramból. De a telefon üzenete furcsa... Az is lehet, hogy egy fordítási hiba a magyar OS-ben. :F Ne foglalkozz vele.

Meliora sunt bono inimica

(#75797) starr


starr
őstag

Most frissült az Időkép az új design-ra. 8.1 alatt :)

(#75798) szekfizsolt válasza starr (#75797) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Basszus és szervízben a készülékem... :W :W :W
Milyen lett? Mint win10 alatt?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#75799) starr válasza szekfizsolt (#75798) üzenetére


starr
őstag

Win10 alatt nem próbáltam, de nagyon kulturált lett, gyors is. Adtam is neki 5 csillagot.

(#75800) Nooeca


Nooeca
senior tag

Kijött a .107, elég sok minden lett benne javítva habár a hivatalos közleményben nem volt bőbeszédű Gabe... :N

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/02/10/announcing-windows-10-mobile-insider-preview-build-10586-107/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.