Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) Vodar


Vodar
senior tag

Nincs eléggé reklámozva a Windows Phone. Többet is költhetne a M$ marketingre.

(#65352) Lall válasza Vodar (#65351) üzenetére


Lall
veterán

Ennél is? Na ne hülyéskedj. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#65353) #41635072 válasza Mr Dini (#65343) üzenetére


#41635072
törölt tag

Alkalmazás fejlesztés esetén miért szempont a csomagfile? :DDD Azzal neked kb semmi dolgod, a fejlesztőkörnyezet megoldja.
Szerintem sokkal lényegesebb szempont, hogy milyen nyelven lehet kódolni.
Android: Java (C,C++)
WP: C# (C++,...)
iOS: Objective-C, Swift

[ Szerkesztve ]

(#65354) Vodar válasza Lall (#65352) üzenetére


Vodar
senior tag

Én sehol nem láttam WP reklámot (jó, a telefonüzletekben biztosan van). Arról is csak fórumokról és infós hírportálokról értesültem, hogy létezik WP.

[ Szerkesztve ]

(#65355) ZavaBalazs válasza Vodar (#65351) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nyugi, tesznek ellene, a fast&furious 7-ben megjelenik egy Icon!
igaz se a márkajelzés, se a kezdőképernyő nem látszik, szóval jó, ha a tulajok felismerik. :DDD

disclaimer: nem láttam a filmet (valószínűleg nem is fogom), csak olvastam erről

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#65356) SOAD19 válasza erahurka (#65348) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem jól csinálják, hogy jelenleg nagyon nyomatják az olcsóbb készülékeket, ezzel növelve a wp-t használók táborát. Így nagyobb esélye van, hogy az app fejlesztés is, még jobban beindul wp fronton.
Remélem a wp10-es is jól sikerül, és akkor még erősebb piaci részesedésre tehet szert a MS. Pc fronton, csak a MS a legelterjedtebb, akkor miért ne lehetne más fronton is?! :)

Vodar

Szerintem is, viszonylag eléggé reklámozva van a wp. Inkább az iphone-ra mondanám, hogy idehaza nem nagyon találkozok a reklámaikkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#65357) cattus válasza Vodar (#65354) üzenetére


cattus
őstag

Azért vannak elszórva plakátok (főleg nagyvárosban, asszem Bp-n is láttam párat), meg TV-ben is volt Lumia reklám. Nyilván HU-ban kevesebbet látsz MS reklámot, mint USA-ban vagy Nyugat-EU.-ban, de attól nem nagyon kell félni, hogy kevés a reklám. De pl. a szolgáltatóknál lehetne erősebb a lobbi (lásd Samsung).

Do the thing!

(#65358) Lall válasza Vodar (#65354) üzenetére


Lall
veterán

He? T, Telenor folyamatosan nyomta, sok portálon pl. Indexen is fent volt sokáig (ha Magyarországot nézzük), de a fő stratégiai pontokon (usa, anglia) eszméletlenül sokat költöttek marketingre. A vicces, hogy ennek ellenére pont az usa nem hozta a számokat, inkább az eu-ban megy.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#65359) #41635072


#41635072
törölt tag

Marketing gépezet tényleg nagyon ment, az elején volt pár igen nagyszabású akció (pl Londonban).
Nem igazán nézek TV-t, de már láttam Lumia reklámokat (nem szolgáltatóst).
Webshopokban többször is volt WP akció.
Franciáknál eléggé tör előre a WP, és nálunk is egyre több ember kezében látok win telefont.

(#65360) Sungoo


Sungoo
addikt

Sőt, Banki akcióban is találkozhatunk WP-vel. :)

(#65361) trebrona


trebrona
nagyúr

Valaki tud esetleg megoldást arra, hogy Lumia 520-on Goggle+ -on megosztott videot hogy lehetne lejátszani? Abszolút nem ismerem a WP-t, húgomé a telefon, ő kért segítséget. Nekem nem jött össze...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#65362) erahurka válasza SOAD19 (#65356) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt szerintem is jól nyomják, a Nokia már nem volt ebben partner a 30-as szériával, az 530 pl. minden téren borzalmas telefon. Meg is torpant a növekedés ahogy kifutott a 20-as széria. Most megint jó az ár/érték arany, megint veszik a telefonokat. És még hol a 640 meg a 640 XL!

LG Spirit egyébként nagyon kemény ellenfél lesz, korrekt hardver jó áron, kivancsi leszek mennyit adnak el belőle.

(#65359) Tel Elek: Franciáknál és Olaszoknál jól ment most, viszont pl. Angliában gyengült, Spanyoloknál meg lassan alig lesz WP.

[ Szerkesztve ]

(#65363) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

A tube pro már el sem indul :( a mytube-ot meg kiherélték...

¯\_(ツ)_/¯

(#65364) Clemi válasza trebrona (#65361) üzenetére


Clemi
veterán

WP-re van Google+ alkalmazás, úgyhogy talán azzal a legegyszerűbb eljutni ahhoz a bizonyos videóhoz :)

(#65365) Burt1793 válasza Zsoleszhun (#65363) üzenetére


Burt1793
veterán

A tubecast és a metrotube tökéletesen működik.

(#65366) trebrona válasza Clemi (#65364) üzenetére


trebrona
nagyúr

Persze van G+ alkalmazás, azt használja, de a videót nem játsza le....

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#65367) ZavaBalazs válasza Burt1793 (#65365) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Április 20-ig illik is, aztán meglátjuk mi marad belőlük.

Más: Gyári mailkliens, megoldható valahogy hogy oldalra lapozással elérjem a kimenő üzeneteket, mondjuk az urgent helyére berakva?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#65368) valaki_xy válasza Vodar (#65354) üzenetére


valaki_xy
tag

Múltkor voltam a Telekomban, ott a kijelezőkön kétféle reklám ment: I6, és L735...

(#65369) Clemi válasza trebrona (#65366) üzenetére


Clemi
veterán

Nos a kérdést akkor passzolom :F Nekem a G+-ban a videóra kattintva egy új ablakban lejátssza a videókat.

(#65370) trebrona válasza Clemi (#65369) üzenetére


trebrona
nagyúr

De gondolom nem 520-ad van 512 rammal.

Szerk: Közben látom 820-ad van. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#65371) Воланд válasza ZavaBalazs (#65367) üzenetére


Воланд
titán

nem oldhato meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65372) #16820480 válasza tybsen (#65340) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, nekem egyre kevésbé tetszik a Google keresője, amióta ennyire próbálja testreszabni a találatokat. Kb egy éve használok bing-et, és eddig nem volt vele bajom, amit akarok, azt ezzel is megtalálom. Szerintem nincs annyira lemaradva a MS, mint ahogy egyesek próbálják beállítani, levelező szintjén sem, amióta megjött az outlook.com, kereső terén sem, és a térkép is egyre jobban fejlődik (kb egy éve Shanghai még három vonalból állt a bing térképen, mostmár teljes adatbázis van róla, forgalominformációval, mindennel). Lehet, hogy nem annyira ki-ha-én-nem stílusban tolják, de azért rengeteget költ a MS is k&f-re, és lassan és stabilan látszik is.

Mr Dini: Az SElinux az önmagában egyáltalán nem baj, és kell is egy biztonságos rendszerhez. Az összes asztali linuxban bennevan, és droid alatt is már a CM romokban ezer éve. A lényeg az, hogy mire használják. Biztos vagyok benne, hogy WP alatt is van hasonló védelem, azért is ilyen zárt a rendszer többek közt. Ha nem lenne, akkor tele lennénk tört appokkal meg vírusokkal.

(#65373) tybsen válasza #16820480 (#65372) üzenetére


tybsen
addikt

Nagyon bizom a ms-ban illetve a fejlesztesekben tobb ok miatt is. Egyreszt mint rendszer szimpatikusabb a kezdettol fogva a wp, masreszt sokkal szebbnek es letisztultabbnak talalom (eleg csak megnezni a gmail webes feluletet es osszehasonlitani az outlook-kal, borzaszto attekinthetetlen es igenytelen a gmail).

Lehet, hogy nalam minden baj forrasa, de ezt mar tobbszor irtam, hogy ket total eltero szintu eszkozt hasonlitok ossze (ceges lumia 625 vs. privat nexus 5), de sajnos ezek vannak nalam napi hasznalatban. Mar gondolkodtam, hogy veszek egy 2 GB-os wp-t, de sajnos nem tudok vele mindent megoldani, amire a privat dolgaimhoz szukseg van. Nagyon sokat/sokfele utazom es menet kozben sokat hasznalom a google keresojet / terkepet.

A keresohoz: szeretnem en szeretni a binget, de egyszeruen nem ugy dobalja a talalatokat, ahogyan es amilyen gyorsan nekem szukseg van ra. Foleg ha menet kozben van szuksegem valami gyors informaciora, akkor nincs idom varni. Majd csinalok esetleg egy osszehasonlitast, amikor a napi rutin kozben ezt vagy azt hasznalom.

De hirtelen egy pelda. Csak ugy talalomra ra akartam keresni a helyben levo egyik pizzeria telefonszamara.

1. google/android: felhuzom alulrol a google now keresojet egy erintessel, elojon a google kereso es elkezdem beirni a pizzeria 7 betubol allo nevet -> a kereso a hatodik betu beirasanal egy kulon sorban mar kiegesziti a pizzeria 7 betus nevet a varos(om) nevevel, majd azonnal ra is nyomhatok a talalatra, ekkor megjeleniti terkepen egy telefonhivas ikonnal egyutt amire ranyomok es mar hivom is oket. Illetve az utvonaltervezo is rogton ott van a talalat mellett a cimmel egyutt. Tenyleg csak nehany pillanat az egesz kereses. Tegyuk fel, ha oda akarok navigalni, akkor ket klikk es megnyilik a google maps es mar mehetek is. Egyszeru, gyors.

2. bing/wp: ranyomok a nagyitora, elkezdem beutni a pizzeria nevet. Gepeles kozben nincsautomatikus kiegeszites/talalatok, ugyhogy beirom a het betus nevet es kereses... felul mennek a kis pontok, varok, ket masodperc talan (lehet, hogy a lumia 625 miatt lassu). Elso talalatkent (a ket hirdetes alatt) kidobja egy internetes adatbazis weboldalat, ami jonak tunik. Klikk ra (egy pillanat amig betolti). Ott a cim es telefonszam, tokeletes. Van utvonaltervezes lehetoseg is, de ha ranyomok, akkor az internetes oldal sajat utvonaltervezoje jeleniti meg a pizzeriahoz vezeto utat, nem a sajat terkep.

Kozben arra gondoltam, hogy lehet, hogy az a baj a bing-nel, hogy nincs beirva a pizzeria neve melle a varos, igy beirom a varost is kezzel (mert ugye nem egesziti ki automatikusan). A varos neve eleg hosszu amugy. A keresesi talalatok elso helyen ugyanaz szerepel, mint az elozo keresesnel. Aztan feltunik, hogy van a bing kereson belul jobbra egy "lokal" helyi kereso is - na ez tokeletesen azt hozza, amit a google maps is, telefonszam, navigalas (az mondjuk rejtely, hogy miert mutat a terkepen rengeteg wifi hotspotot is kis wifi ikonnal, amikor nem kerdezte senki - esetleg ha eltevednek es nincs mobilnetem akkor meg tudok allni ott?). De a lenyeg, hogy terkep is van meg minden, szoval tokeletes.

Tegyuk fel ha nem luzerkedem el es celiranyosan mar eleve a lokal-ban keresek (ami ugyan egy jobbra lapozasra van a normal keresotol, tehat erre is gondolnom kell keresesnel), akkor gyorsabban megtalalom amit szeretnek? Nem annyira, mert itt is hiaba irom be a pizzeria 7 betus nevet, nincs talalat. Csak kiegeszitve a varosom (hosszu) nevevel jelenik meg a terkepes-telefonszamos lista.

Konkluzio: pont az, ami miatt jobban szeretem a google keresot - kevesebbet kell beirni es gyorsabban ad hasznalhatobb talalatot. Nyilvan a peldaba bele lehet kotni, de a kereses mas eseten is hasonloan mukodik. Ha egy tavolban levo abcdefghijk nevu helyre szeretnek menni, eleg beirni az abcdefg-t kb a varos neve nelkul es mar navigalhatok is, latom a forgalmi helyzetet es a kulonbozo utakat, stb. Mig ezzel szemben a bing-ben irogathatok, mire egyaltalan felhoz valamit. (Es akkor meg nem is beszeltunk a google hang alapu keresesrol es utvonaltervezesrol, nemet nyelven hasznalom,, amivel peldaul csak megmondom, hogy tervezzen egy utat haza es maris hangosan mondja, hogy mekkora a forgalom es mennyi ido az ut hazaig illetve mutatja a terkepet / forgalmi helyzetet. Ez nemet nyelven jelenleg nem all rendelkezesre a bing-nel, de jonni fog ha jol emlekszem, szoval ezt csak erdekessegkent irtam ide.

[ Szerkesztve ]

(#65374) MrCsiT válasza tybsen (#65373) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez teljesen jogos. Te/én/többiek mint felhasználók, jogosan várják el, hogy az eszköz kiszolgálja őket.
Párom S2 droid után elsőként azt kifogásolta, hogy az abc-s applista miért olyan puritán, hogy sötét és világos, mikor Ő szeretne egy képet látni alatta, mint droidon. Kb. nevetséges tűnik, de ha egy vásárlójelölt megtapogat 2-3 eltérő OS-es telót, akár ezen is múlhat, mit választ.
Engem a stabilitása győzött meg a WP-nek -azért kapott a feleségem a Nyuszitól ( :DDD ) Lumia 830-at.

Most a napi használatban, még rá kellene jönnöm, mi fut sokat, ami meríti a telót mert -bár lehet, hogy csak a kezdeti sok-nyomkodás, némi játék és gps-es útvonaltervezés, ami viszi az akkut - azt látom, hogy sokat kell tölteni, az olvasott tapasztalatok meg nem azt írták, hogy egy napot se bírna ki a készülék.

Ezzel együtt, erősen gondolkodom a Note2-m 640XL -re cserélésén, ha végre kapható lesz: ár/értékben nagyon jónak tűnik a tesztek alapján.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65375) MrCsiT


MrCsiT
addikt

kérdés: ha felteszek 3 hasonló/azonos tudású, pl. lock screen appot, azok egyfolytában futnak a háttérben? ..mert akkor azok is fogyasztanak. :U
Energiatakarékosságnál azt látom, hogy 20% aksinál kapcsol be. Ha engedélyezem, hogy mindig fusson a takarékos mód,, akkor lesz valami engedélyező lehetőségem, hogy mik futhatnak mégis , vagy ezzel kvázi félig leáll a teló, azaz a szinkronizáló appok is leállnak majd?

Ti hogyan használjátok az energiatakarékosság funkciót? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65376) #16820480 válasza tybsen (#65373) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én mondjuk speciális helyzetben vagyok, mert itt konkrétan egyáltalán nem egy semmilyen G szolgáltatás, így a droid használhatósága ezzel nullához közelre esett vissza, bár ugye ki lehet egészíteni 3rd party dolgokkal, de akkor már ugye nem a G oköszisztémáról beszélünk.
Amúgy én nem térképen keresek éttermet, erre itt van egy remek app, ami tele van fotókkal, értékelésekkel, átlag per fő árral, meg hasonlókkal, és egy gombnyomásra navigál is a megadott helyhez (a telefon alapértelmezett térképével, ami a Here Maps). Egyébként meg angolul használom a telefont, így működik a Cortana hangfelismerés, elég gyorsan és pontosan, fog majd menni németül is, biztos vagyok benne, szóval emiatt ne aggódj :)

Amit szeretek WP-ben, hogy például kihasználja a start képernyőt a rendszer, nem egy ikonrácsot látsz (ez iOS alatt a leggyérebb), hanem gyakorlatilag widgeteket, információval tele. Ráadásul ezeknek a kinézete elég szabályozott, így nem 15 féle stílusú bohócmintás lesz a képernyő, ha kiteszel néhány dolgot. Azt is szeretem, hogy nem futkos minden csak úgy a háttérben, nem csinált még olyat, hogy xy alkalmazás (akár beépített is!!) úgy gondolja, hogy ő most befagy a háttérben és lemeríti az akksidat. Ilyennel is többször találkoztam droidon, Gmaps, vagy Gmail csinálta többször is, gyári rom-on. Azt sem szeretem, hogy droid alatt kötelezően jelszavazni/mintázni kell a képernyőzárat, ha be van állítva VPN fiók. Lehetne még sorolni.
Persze, vannak hiányosságok WP-ben is, de ezeket láthatóan szépen, lépésenként próbálják azért eltűntetni, nem az van, mint az utóbbi időben a G-nél, hogy akkor fejlesszünk egy olyan zárképernyőt, amire lehet widgeteket kitenni, hogy lényegében kapjunk egy második kezdőképernyőt, amit zárképernyőnek hívnak, mert csak.

(#65377) Plazmacucci válasza MrCsiT (#65375) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehal a szinkronizáció takarékosban. Egy-két alkalmazásnál be lehet állítani a kivételt, de nem túl soknál. Pl Cortana.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65378) pilu85


pilu85
őstag

hali.mikor jön a stabil és használható win10 telóra?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#65379) pzstm válasza pilu85 (#65378) üzenetére


pzstm
titán

later this year (summer) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#65380) tomboy0013 válasza pilu85 (#65378) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én már az instabilnak is örülnék :D

(#65381) pilu85 válasza tomboy0013 (#65380) üzenetére


pilu85
őstag

annak nem sok értelme van, max ha szeretsz suck-olni. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#65382) ptgmaster


ptgmaster
tag

Sziasztok!
Tudtok esetleg mondani egy valamirevaló hírolvasó alkalmazást (lehetőleg magyart) WP-re? Eddig nem sikerült ilyet találnom. :(

Ami ami, az az!

(#65383) cattus válasza ptgmaster (#65382) üzenetére


cattus
őstag

Mire gondolsz? RSS olvasó vagy hírportál app-ja? Előbbire tökéletes a Nextgen Reader (igaz nem magyar nyelvű, de egyyszerű konfigurálni), esetleg az MS-féle Hírek, illetve az Euronews. Utóbbira meg van választék, ahogy nézem van Index, HVG, Hír24, Origo app is.

Do the thing!

(#65384) ptgmaster válasza cattus (#65383) üzenetére


ptgmaster
tag

Ilyenekre gondoltam. Köszönöm! :)

Ami ami, az az!

(#65385) confuser válasza Plazmacucci (#65377) üzenetére


confuser
senior tag

?! Minden appnál, amelyik képes a háttérben futni, el lehet dönteni, hogy futhat-e a háttérben akkor is, ha "spóroló" üzemmódban van a telefon.

(#65386) Plazmacucci válasza confuser (#65385) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kapásból a Messengernél nem lehet. De még letiltani sem lehet a háttérben futását.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65387) tybsen válasza #16820480 (#65376) üzenetére


tybsen
addikt

Az etterem csak egy pelda volt a korabbi hozzaszolasomban, barmi masra is vonatkozhatna persze a kereses, peldaul bizonyos uzletekre, stb. A nemet nyelvu cortana hangfelismeresre kivancsi vagyok es nagyon varom :)

Az akksihasznalathoz: teny, hogy nagyon jol birja 625-om is. Ha nem nyulok hozza, sokszor megdobbento, hogy orakkal kesobb is ugyanugy 100%-on all, mint amikor lehuztam a toltorol (na ilyet a nexus 5 nem tud sajnos, bar rendszeresen nyomkodom is persze - mindenesetre alapallapotban is jobban merul).

En is nagyon szeretem a wp egyseges stilusat, a betutipusokat es az animaciokat (amit irsz pedig a google-s zarokepernyos widget kipakolasrol.. teljesen egyetertek, szamomra is teljesen haszontalan es erthetetlen is pl. a naptar kipakolasa a zarokepernyore - ez lollipoppal meg is szunt). Ugyanakkor elegge elkeserito, hogy nagyon sok wp-s app full igenytelen modon van megcsinalva es osszehasonlitva androiddal (ahol az utobbi idoben egyre inkabb megfigyelheto a design elvek betartasa) wp-n sok olyan app van, ami csak ossze van dobva, nincs egyeges stilus, stb - pedig pont ez a rendszer egyik nagy elonye.

A wp egyebkent olyan szinten nagyon jol fejlodik, hogy emlekszem, amikor meg pl. napi problema volt, hogy whatsapp es egyeb uzenetek nem erkeznek meg / vagy kikapcsolt kijelzonel leugrott wifirol a telefon... Szerencsere ez az idoszak elmult. Mindenesetre wp oldalrol nezre aggodalomra ad okot, hogy az android nagyon jo iranyba fejlodik, a lollipop mar egyaltalan nem hasznalhatatlan (mint regen voltak az akadozo 512-es rammal szerelt ocskasagok, ami miatt a legtobbet utaljak a droidot), szepek az animaciok es gyors a rendszer, egyre kevesebb röccenés vagy bizonytalansag van. Nyilvan vannak bugok de osszessegeben nagyon jo kezd lenni a rendszer. Ettol fuggetlenul en nagyon drukkolok tovabbra is a ms-nak mert szerintem nem jo a google (vagy barmelyik) rendszer egyeduralma. Minel nagyobb a valasztek, annal jobb nekunk felhasznaloknak. Hosszabb tavon viszont biztosan nagy problema lesz a google es ha mar a korabbi akadozasok sem lesznek es jol optimalizalt lesz a rendszer, nehez lesz mas rendszereknek elcsabitania az androidos felhasznalokat. De persze ez az en maganvelemenyem csak es az utobbi evek tapasztalata. Wp-n szerintem tovabbra is gond a szukos alkalmazaskinalat - foleg azokat a felhasznalokat lesz nehez ujra visszaterelni wp-re, akik elpartoltak az androidtol es egy wp proba utan megis ujra visszamentek androidra, mert nem talaltak meg a szamukra fontos alkalmazasokat.

(#65388) confuser válasza Plazmacucci (#65386) üzenetére


confuser
senior tag

Mert fut a messenger a háttérben? Nem csak egy ügynök? Nem tudom, mert nekem 0%-ot ír az előtérben és háttérben való futásra is (nem használom túl sokat :D).

(#65389) Partyface007 válasza MrCsiT (#65374) üzenetére


Partyface007
őstag

feleséged valószínű hogy extrém sokat nyomkodja a telefont vagy tényleg beragad valami nekem a 830 ha nem nyomkodom sokat akkor van hogy 3 napot elmegy (mondjuk péntek reggeltől vasárnap estig) Az is igaz hogy nálam 2G-n van a telefon mert majdnem állandóan wifi-n vagyok ha mégse akkor e-mail-re elég a 2G és kevésbé meríti nálam az akksit mint a 3G (vodafone)

de ha sok az aktív képernyőhasználat akkor nyilvánvalóan nem kell hosszú üzemidőt várni, majd ha elmúlik az újdonság varázsa akkor érdemes nézegetni mi az ami esetleg beragad...

(#65390) RaZroX


RaZroX
addikt

Lumia 625-ön egy aksi kalibrációt hogyan tudok nyomni ? Nálam 1 napnál többet nem hajlandó kibírni, ha nem használom sokat akkor sem.

This is the way

(#65391) #16820480 válasza tybsen (#65387) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, most az 5.0-val már egész szép és modern lett a droid is, de az a baj, hogy erre sok 3rd party fejlesztő mai napig tesz magasról. Vannak nagyobb nevek, akik normálisan fejlesztenek, de sok app még most is a 2.x (!!!) kinézetet használja, pedig elvileg frissítik őket rendszeresen.
Egyébként az, hogy a fejlesztők nem implementálnak bizonyos funkciókat azonos időben a WP-s alkalmazásokba, az valóban sajnálatos, de 1-2 éve még a droid is itt tartott (ios-hez képest), aztán most már egész jól elvannak.

Szerintem is kell 3-4 erős platform a jó verseny érdekében. Most a droid kb a mobilok windowsa lett. Vicces, hogy laptopon linuxot használok, és nem cserélném le, de mobilon már inkább WP :K Amúgy nem aggódnék a droid miatt, az, hogy Nexuson jól megy egy dolog, de a gyártók úgyis elszúrják a saját, optimalizálatlan felületeikkel :))

(#65392) tybsen válasza #16820480 (#65391) üzenetére


tybsen
addikt

Egyetertek Veled ezekben, tenyleg. Amugy mar nem kell annyira sokat fejlodnie a wp-nek sem. Ami nekem tovabbra is nagyon hianyzik es erosen visszatart az androidrol wp-re valtasrol a magantelefonom szintjen - de ezt mar irtam tobbszor - az a magyar nyelvu diktalas lehetosege.. hogy uzeneteket / feladatokat irhassak illetve diktalhassak. Ha ezt megcsinaljak, nem nagyon lesz semmi, ami annyira egetoen fontos es nelkulozhetetlen lenne (ingress-t amugy is unom es keveset jatszom de azert lehetne wp-re is) es eselyes, hogy visszavaltok wp-re.

Tegnap amugy a tema kapcsan elkezdtem nezegetni a lumiat illetve az alkalmazasboltot - nem is tudtam, hogy van hivatalos google kereso app! Mindenesetre az alkalmazasban van szovegkiegeszites, amit bing-nel hianyolok es nagyon jol lehet nemet nyelven diktalni. Szoval tenyleg megoldhato minden, csak kicsit keresni kell (bar mivel nincs google maps, igy hiaba jelenik meg a keresesi talalatokban terkep, nem lehet vele utvonalat terveztetni).

Elnezest a tobbiektol ha kicsit elvittuk a topikot!

(#65393) Plazmacucci válasza confuser (#65388) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem jelez ha battery saver megy es nem lehet kivetelkent beállítani :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65394) MrCsiT válasza tybsen (#65392) üzenetére


MrCsiT
addikt

A here maps szerintem egészen használható. Nem mellesleg, én még telót nem láttam olyan gyorsan GPS jelet fogni, mint ahogy a 830 teszi. Múltkor egy rokonom lepődött meg, mikor 3 mp alatt nemcsak hogy jelet fogott a teló, de mutatta is, hogy hol vagyok. A Note2-m lassabb, pedig az sem lassú.Este volt megint a kezemben a 830, ismét ámulatba ejtett, mennyire gyors a GUI. Bármiből léptem arrébb, azonnal megtörtént, semmi gondolkodás nem volt, ez nagyon tetszik.
Az, hogy pl. a viber app funkcionálisan butább, mint droidon, az nem jó, remélem, megkapja majd a droidos "extrákat", mint a nevenkénti háttér és az animált jelecskék..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65395) Bukk900 válasza tybsen (#65392) üzenetére


Bukk900
őstag

Próbáld ki a Voicy-t. Magyarul és németül is diktálhatsz jegyzetet, emailt, stb.

(#65396) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Középkategóriás lumiákkal nincs tapasztalatom. A 735 ugye jó? Ha az jöhet szóba és egy Galaxy Ace 4 akkor én úgy néztem hogy egyértelműen a 735.

(#65397) kovacsroli válasza lugosi (#65396) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nekem a Lumia van, a páromnak az Ace4, elég egyértelműen billen a mérleg a 735 javára.

Más: olyan alkalmazást keresek amivel nem a telefont, hanem bizonyos alkalmazások megnyitását kóddal tudom levédeni. Úgy értem ha pl. szeretném megnyitni a fényképeket, kérjen kódot.
Tudnátok ilyet ajánlani? Ingyenes kellene.

Köszönöm! :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#65398) #16820480 válasza tybsen (#65392) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hogy visszakanyarodjunk a WP témára kicsit: ha a Google keresőből nyomsz a címre, akkor nem kellene az alapértelmezett térképpel megnyissa azt? Mert ha ez megtörténik, akkor onnan már tudsz navigálni szerintem. Most nem tudom neked kipróbálni, mert itt nem megy a G kereső.

Egyébként én azt hiányolom kicsit még, hogy WP alatt elég szegényes a megosztás funkció, vagy nem elég nyitott az api, vagy a fejlesztők nem implementálták igazán, így általában körülményesebb dolgokat átküldeni másik appba. Sokszor csak üzenetek, email, onenote és onedrive megosztás van, pedig más app is elvileg kezelné az olyan típusú tartalmakat.

(#65399) edari válasza lugosi (#65396) üzenetére


edari
őstag

Családban egyszerre lett l735 és s4mini véve, és szerintem én vettem a jobbat (l735) :) s4mini már most (kb 2 hónap elteltével) néha már laggol.

(#65400) lugosi válasza edari (#65399) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi neked is és kovacsrolinak is, továbbítottam az illetékesnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.