Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) buca84 válasza BobTail (#65899) üzenetére


buca84
őstag

Egyáltalán nem lesz vagy csak idehaza nem? Külföldről pedig be lehetne majd szerezni?

(#65902) sunpower


sunpower
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

Nem tudok semmit telepíteni, mert állandóan azt írja ki a telefon, hogy valami családi szarságot be kell állítanom.
De mi a franc az? Nincs családom, felnőtt vagyok, egyedül élek. Mit akar ez?

Ha valaki tudja a megoldást, hogyan tudom ezt kikapcsolni, kérem írja meg, mert már remegek az idegtől.
(Az életkoromat megadtam és a telefonon lévő fiókot szinkronizáltam)

Köszönöm előre is!

(#65903) boncser válasza sunpower (#65902) üzenetére


boncser
aktív tag

Szerintem nézd meg mégegyszer hogy mit adtál meg a fiókban születési dátumnak.

(#65904) sunpower válasza boncser (#65903) üzenetére


sunpower
tag

Az tuti jól van megadva, ennek ellenére mindig ezt a családi szarságot írja ki.
Már ott tartok, hogy van egy frankó telefonom, csak semmit nem tudok rá telepíteni.
Már bánom hogy váltottam a jó öreg 6720 classic-ról.

(#65905) BobTail válasza sunpower (#65904) üzenetére


BobTail
őstag

Csak ezért?! :U ok.

(#65906) sunpower válasza BobTail (#65905) üzenetére


sunpower
tag

Ezt nem igazán értem.
Ezért? Hát igen, mert szeretnék rá telepíteni egy pár hasznos dolgot, de az Jóistennek sem megy.
Ha tudnám hogy miért nem engedi és miért írja ki ezt a családi hülyeséget, akkor nem lenne bajom.

Nagyjából most van egy Mercim, csak nem tudom beindítani.....

(#65907) edari válasza sunpower (#65906) üzenetére


edari
őstag

Gyermeksarok kivan kapcsolva?

(#65908) lugosi válasza BobTail (#65899) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ez baj. Na majd rendelünk az amazonról legfeljebb.

(#65909) sunpower válasza edari (#65907) üzenetére


sunpower
tag

igen, ki van kapcsolva.

(#65910) Воланд válasza sunpower (#65906) üzenetére


Воланд
titán

itt jol van megadva a szuletesi datumod?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65911) Burt1793 válasza sunpower (#65906) üzenetére


Burt1793
veterán

Azért ne szaladjon el veled annyira a ló egy lumia egy jobban extrázott volkswagen, nem merci. ;]

(#65912) sunpower válasza Воланд (#65910) üzenetére


sunpower
tag

Igen!
Ez a fiók alapadatok, ha jól sejtem.
Teljesen oké minden.
Ennek ellenére bármit akarok telepíteni, mindig kidob egy ablakot hogy állítsam be azt a családi akármit és semmit nem hajlandó telepíteni tovább.

Csináljak egy alaphelyzetbe állítást? De akkor meg elmegy minden. És ha ezzel a fiókkal állítom be, akkor nem fogja ugyanezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#65913) Burt1793 válasza sunpower (#65912) üzenetére


Burt1793
veterán

Olvasd el rendesen, hogy mit ír és tegyél eleget neki. Vagy csinálj egy másik fiókot.

(#65914) sunpower válasza Burt1793 (#65913) üzenetére


sunpower
tag

Azt írja a kis ablak amikor telepíteni akarok egy bármilyen alkalmazást, hogy állítsam be azt a családi akármit.
De az életkorom rendben, akkor minek kell neki? Egyedül vagyok, nem akarok semmilye családi akármit beállítani.
Nem értem miért szarakodik.

(#65915) Pferi válasza sunpower (#65914) üzenetére


Pferi
senior tag

Tudnál betenni ide egy képernyőmentést a hibaüzenetről, vagy pontosan leírni a szövegét? A telefonon jól van beállítva a pontos idő és dátum?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#65916) Plazmacucci válasza sunpower (#65914) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én elhiszem hogy rendesen beírtad a születési dátumod, de nagykorú vagy e már? :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65917) sunpower válasza Plazmacucci (#65916) üzenetére


sunpower
tag

37 évesen azt hiszem igen. :)
Ez az első wp telefonom, azért bénázok ennyit.
Lehet hogy nem jó megoldás, de létrehoztam egy másik fiókot, telefon alapba, és most lehet telepíteni.
Nem értem az egészet, de mindegy is, mert már enged telepíteni, csak most összes beállítás elölről.

Pferi:
Nem tudom már fejből, de valami olyat írt ki amikor egy alkalmazást telepíteni akartam, hogy állítsam be a családi beállításokat a fiókomban.
Leokézás után kidob é minden alkalmazásnál ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#65918) Burt1793 válasza sunpower (#65917) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem is ez az első wp-s telefonom, csináltam egy outlook.hu-s emailcímet valós adatokkal és működik. :)

(#65919) poero válasza Vodar (#65879) üzenetére


poero
aktív tag

Hmmm...Storm 2...mennyit szívtunk a gyártásakor... :D

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#65920) #56474624 válasza BobTail (#65905) üzenetére


#56474624
törölt tag

LOL, csak??? Mi értelme van az okostelefonnak, ha nem tud rá semmit telepíteni? :DDD

Minden bántás nélkül, ez nekem eddig az év hozzászólása volt. :)) :C

(#65921) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Erre mi a válasz ? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65922) valaki_xy válasza MrCsiT (#65921) üzenetére


valaki_xy
tag

Nem módosítható. Inkább örülj neki, hogy telefon/SIM-kártya cserénél nem kell a névjegyekkel szórakoznod.

(#65923) Pttypang válasza MrCsiT (#65921) üzenetére


Pttypang
veterán

Az, amit mar leirtam oda is.

(#65920) Ba cy lus
A kerdesed hibas.
Helyes verzio: Mi ertelme annak, hogy a kiskoru felhasznalokat a szuleik korlatozhatjak az appok telepitgeteseben?

Erre szerintem mar te is tudod a valaszt.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65924) Steelers válasza valaki_xy (#65922) üzenetére


Steelers
senior tag

Nem örül neki mert: feltörik, ellopják, lenyomozzák, meghekkelik.... fújmocskosMS!

[ Szerkesztve ]

(#65925) Pttypang válasza Steelers (#65924) üzenetére


Pttypang
veterán

A nagy szamok torvenye alapjan a lehetoseg adott. Ahogyan arra is, hogy lezuhanjak egy repulovel. Habar meg eletemben nem ultem repulon, de ha a topic osszedob nekem repjegyre, szivesen megkisertem a szerencsem. :)

Btw szerkesztes kozben valami fura bugot talaltam, copy ->paste szocsere utan a kurzort a beillesztett szo vegere helyeztem, vizualisan ott is volt, elkezdtem visszafele torolni, de a hsz vegerol kezdett el torolgetni es a szotar is az alapjan dobta fel a javaslatokat. Mokas.
(Vizualisan vegig a beillesztett szo vegen villogott a kurzor.)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65926) #56474624 válasza Pttypang (#65923) üzenetére


#56474624
törölt tag

Örülnék, ha nem javítgatnál ki, én pontosan ezt akartam írni, választ pedig nem is vártam a "kérdésemre", merthogy a kérdés teljesen költői és a lényegre redukálódó.

(#65927) Pttypang válasza #56474624 (#65926) üzenetére


Pttypang
veterán

Orulhetsz a valasznak is, egeszen mas kepet kap igy egy kulso szemlelo.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65928) MrCsiT válasza valaki_xy (#65922) üzenetére


MrCsiT
addikt

[törölve]

Azt tudom, hogy pl. google fiókból lehetetlen törölni úgy, hogy nekik ne maradjon példányuk a kontaktjaidból (erre bizonyíték, hogy akár 3 évvel korábbi állapotot is visszaállíthatsz, egy teljes "törlés" után)
..és szerintem, az MS is így dolgozik.
Ezért nem vagyok lelkes ettől a megoldástól: mert nem kérdezi meg a rendszer, hanem eldönti. Helyettem.
Ejj,,

Crytec210:
1. "Az, amit mar leirtam oda is." - azt azért Te is érzed, hogy itt nyilván hamarabb kérdeztem, minthogy Te ott feleltél volna, hm? :DDD

2. nincs szó nagy számokról meg repülős meséről ott, ahol törvényi szabályozás van.. :N

[ Módosította: radi8tor ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65929) Pttypang válasza MrCsiT (#65928) üzenetére


Pttypang
veterán

Van lehetoseged, hogy internetkapcsolat nelkul hasznald a keszulekedet, ez esetben ertelemszeruen nem szinkronizal a felhobe, de jelentos funkciocsokkenessel jar es sok problemara keszulj fel, ha erre az utra lepsz :)

Az EULA elolvasasa gondolom kimaradt a nagy paranoia kialakitasa kozben.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#65930) MrCsiT válasza Pttypang (#65929) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm. :C :DDD :DDD

Tehát:
- az android egy átjáróház;
- a WP csak úgy kedvesen ellopja az adataim, mert az nekem jó. (?);
- az IOS-ben még nem tudom, mi a khm.. különlegesség? :D

NEM, nem veszek butafont, csak ezért.
Ám az, hogy ez a felhős történet nem állítható, az azért erősen problémás szerintem, remélem, ezen változtatnak majd, az sokat segítene a platform terjedésében, hogy nem "kötelezően lopkod", ha érted, mit szeretnék kifejezni..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65932) viewdetails


viewdetails
addikt

Pár száz éve az emberek halálbiztosak voltak benne, hogy a betegségeket Isten küldi rájuk, hogy a Föld lapos és pár gyógynövény az orrod alá dugva megvéd a pestistől.
Ma van a HAARP-, védoltás-, felhőpara. Nem mintha nem derült volna ki nemrég, hogy bármelyik telefon SIM kártyája - igen a butafonoké is - hozzáférhető távolról.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#65933) #56474624 válasza Pttypang (#65927) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát figyelj, ha nincs érzéked a humorhoz, a helyzet, mondandó (amire én a választ adtam) ironizálásához, akkor kifejtheted akár 100 oldalban is, de annyit elárulhatok, hogy viccesebb nem lesz tőle. ;)

(#65934) erahurka válasza MrCsiT (#65928) üzenetére


erahurka
félisten

Nem adják ki minden jött-mentnek a kontaktjaid. Szép is lenne ha bárki hozzáférne.
Gondolom Facebook profilod azért van. Innentől nincs miről beszélni.
Sajnos jó ideje Orwelli világot élünk :/

(#65935) #16820480 válasza Pttypang (#65925) üzenetére


#16820480
törölt tag

A nagy számok törvénye nem azt jelenti, hogy ha elég sokszor próbálkozol, akkor bármilyen eredmény kijöhet. :R

(#65936) FіkuszKukіsz válasza viewdetails (#65932) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Sőt a PIN kódod sincs biztonságban. Tavaly szivárogtatták ki az összeset:[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#65937) Clemi válasza MrCsiT (#65930) üzenetére


Clemi
veterán

Welcome in the future :C

(#65939) #16820480 válasza pushalias (#65938) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha megint fél seggel ülnek csak fel a lóra, mint a régebbi modelleiknél, akkor felesleges belekezdeni is.

(#65940) Blyan válasza pushalias (#65938) üzenetére


Blyan
félisten

Kitalálom: USA Only :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#65941) umek


umek
tag

Sziasztok!
Friss és boldog 730 tulajként fordulok hozzátok. iPhone-ról váltottam, sms import témakörben kérdeznék.

Visszaolvasgattam, keresgettem, de eddig olyan válaszok érkeztek az ezzel kapcsolatos kérdésekre, hogy nem lehet sms-eket áttenni egyik telefonról a másikra. Az utolsó ilyen kérdés még tavaly volt, szóval lehet, hogy azóta van valamilyen megoldás.

Az Adatátvitel sajnos csak a kontaktokat látja, szóval az kilőve (pedig neten láttam olyan leírást, hogy az sms-eket is, screenshottal alátámasztva, szóval reménykedtem, de nem...).

A kérdés igazából az, hogy létezik-e valamilyen megoldás arra, hogy az iPhone-ról kimentem valamilyen adott formátumba az sms-eket, amiket aztán a WP be tud húzni? A kérdés első felére tudom a választ, ki lehet exportálni, inkább az érdekel, hogy a WP-re lehet-e importálni nem közvetlenül telefonról?

Köszi!

Légy korrekt.

(#65942) Воланд


Воланд
titán

The brand new Microsoft Lumia 540 Dual SIM

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65943) Воланд válasza pushalias (#65938) üzenetére


Воланд
titán

de jo, nekunk is lesz tojassutonk. amugy az elozot is csesztek kiadni us-en kivul, most lesz maskent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65944) Pferi válasza Воланд (#65942) üzenetére


Pferi
senior tag

Nem unatkoznak a Microsoftnál, dobálják kifelé a telefonokat.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#65945) Pano válasza Pferi (#65944) üzenetére


Pano
addikt

Ja, csak ne essenek bele abba a hibába, mint a Samsung, hogy egy árszegmensre volt 5 féle telefon és már maga a Samsungos területi képviselő se tudta követni a palettát, meg felismerni a modelleket, hát még a vásárló...

[ Szerkesztve ]

(#65946) Bukk900 válasza Воланд (#65942) üzenetére


Bukk900
őstag

Így oldják meg az 535-ös érintőpanel problémáját? Mostanában minden új telefon 4, vagy 5 colos, semmi átmenet. :F

A kamera egység ugyanaz lehet, mint a 640-ben, kíváncsi vagyok melyik lumia camera verzióval adják ki.

[ Szerkesztve ]

(#65947) Pttypang válasza MrCsiT (#65930) üzenetére


Pttypang
veterán

sokat segítene a platform terjedésében
Ezen tenyleg felrohogtem.

(#65935) sheratan
Nekem erre azt a peldat hoztak fel, hogy ha leultetsz egy majmot egy irogep ele es vegtelen ideig varsz, akkor van ra esely, hogy begepeli egy konyv teljes tartalmat hibatlanul. Nem sok, de van.

Ha a kiserletsorozatban azt vizsgaljuk, hogy mennyi esely van arra, hogy pont a te adataidra kivancsiak, akkor minel tobb alkalommal valasztanak ki egy usert erre, annal nagyobb esely van ra, hogy az a user te leszel. Nyilvan ha specifikusan teged keresnek, akkor ez mar nem ervenyes, de itt arrol volt szo, hogy nagy pakkban adjak ki az adatokat, abban nem biztos, hogy benne lennel elsore.

(#65931) MrCsiT
Nem, nem arra gondoltam, hogy ott leirjak, hogy senkinek se adjak ki az adataidat.
Leirtam a megoldast, esetleg erdeklodj, a par milliobol hany usernek vannak ilyen igenyei. :U

(#65933) Ba cy lus
De, szamomra hatarozottan egyre viccesebb mind a szuletesi datumos, mind az "ellopjakazadataim\\" tortenet :K
Ha irtok meg szaz oldalt rola, akkor mar valoszinuleg nem csak en fogok rajta nevetni.

Everybody lies.

(#65948) Lall válasza pushalias (#65938) üzenetére


Lall
veterán

Jó a második komment. Nemkéne, mert teljesen felesleges 8 mag és 3GB ram a windowsnál. :D

Egyebként ha lesz, az Louisiana only lesz, nehogy fehér ember egyáltalán ránézhessen. Kiváló márketing fogás.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#65949) boncser válasza Воланд (#65942) üzenetére


boncser
aktív tag

Most ez kb csak a SOC-ban meg a gyengébb akkuban tér el a 640-től? Ja és a front kamera jobb...
Úgy látom nem lesz nagy árkülönbség köztük. Egyre érdekesebb a termékek pozícionálása. :(

(#65950) #16820480 válasza Pttypang (#65947) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig a majmos példa nem igazán jó erre. Mert ez a szabáyl nem arról szól akkor sem, hogy ha elég sokszor próbálkozol, akkor bármi előfordulhat a próbák során, hanem pont az ellenkezőjéről: ha elég sokszor próbálkozol, akkor a próbáid átlaga egyre inkább egy bizonyos értékhez (az elvárt értékhez) konvergál. A majmos írógépes példában nincs ilyen elvárt érték (van persze, hogy írja már le a szerencsétlen azt a bizonyos könyvet, de ez irreális elvárás, mert az esemény eloszlása teljesen véletlenszerű). Az lenne jó példa inkább, hogy mennyi az esély arra, hogy a London-Budapest járat pont időben érkezik. Nyilván késni fog prászor, vagy törlik a járatot, visszafordul, akármi, de minél több repülést vizsgálsz, annál nagyobb inkább a pontos érkezési idő felé konvergál az eredmény. Vagy másik példa, hogy a várt értéked, hogy a 70 év feletti emberek nem tudnak okostelefont használni. Lesz pár olyan eset nyilván, aki tudja használni, de ha elég nagy mintát vizsgálsz, akkor az eredmény arra fog konvergálni, hogy nem tudják.

Az adatos példa megint nem ehhez kapcsolódik, mert minden egyes alkalommal, amikor valaki adatait vizsgálják, pontosan ugyanannyi a statisztikai esélyed rá, hogy ez te leszel. Ahogy hiába lottózol évek óta, semmivel nem nagyobb az esélyed a nyerésre, mitn első alkalommal. Kivéve akkor, ha azok, akiknek az adatait már vizsgálták, kikerülnek a csoportból, ilyenkor persze egyre nő az esély, hogy téged vizsgálnak, de nem a nagyszámok, hanem az egyre csökkenő mintacsoport miatt.

Amúgy bocs, nem kötekedésből írom, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a nagy számok törvényét a köznyelv pont rosszul használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.