Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Plazmacucci válasza edari (#65399) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó, de az S4 mini egy trágya az Ace 4 meg S410 amoled kijelzővel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65402) tyan válasza erahurka (#65362) üzenetére


tyan
senior tag

Azért nem olyan rossz az az 530. :) Persze pl. egy 735 sokkal jobb, de az nem is 15 ezerbe kerül, hanem a négyszeresébe. Nekem 530 van és a következő telefon is Lumia lesz, csak már egy komolyabb. Alap dolgokra jó az 530.

(#65403) pushalias


pushalias
addikt

(#65404) Воланд válasza pushalias (#65403) üzenetére


Воланд
titán

nem baj, majd jovore minden jo lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65405) kolosanyi válasza pushalias (#65403) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez most megint egy új ilyen coming out, vagy egy régebbi? Mert ha új, akkor erős a gyanúm, hogy kezd divatba jönni a téma.

Egyébként kíváncsi leszek, hogy a W10 min változtat ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#65406) Воланд válasza kolosanyi (#65405) üzenetére


Воланд
titán

semmin. az elejen megint felhajtanak egy par fejlesztot, azok elkeszitenek egy par alkalmazast, aztan support azokra sem lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65407) kolosanyi válasza Воланд (#65406) üzenetére


kolosanyi
veterán

És akkor a Microsoft a pokolba lovagol, beleáll a földbe, lehúzhatja a rolót? Marad a Google meg az Apple a piacon, mindenki más kikopik? Azért én ezt nem igazán hiszem el. :N

(#65408) Воланд válasza kolosanyi (#65407) üzenetére


Воланд
titán

a xiaomi-t kihagytad!

amugy szvsz megmaradnak ezen a szinten. most tenyleg, en pl ott vagyok, hogy nyar vege fele le kellene cserelni a tuzvillamot es tok feleslegesnek es ertelmetlennek tartom, hogy egy wp-s csucskeszuleket vegyek, es tovabbra is azokat az alkalmazasokat hasznaljam, amik pl 2013-ban frissultek utoljara.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65409) hokins válasza Воланд (#65408) üzenetére


hokins
addikt

Pedig nekem ár\érték arányban pont a wp készülékek azok amiket a pénztárcám eltud viselni. Iphone alapbol kilőve az ár miatt. Az meg hogy használtan vegyek kb 2 éves modelt (iphone 4 és társai) szintén felejtős a lejárt garancia miatt. Androidnál meg amire a pénzem futja azt az idegrendszerem nem díjazná. :(

(#65410) Burt1793 válasza hokins (#65409) üzenetére


Burt1793
veterán

Az i5s lesz 2 éves... az i4 lassan betölti az ötöt.

(#65411) erahurka válasza Воланд (#65408) üzenetére


erahurka
félisten

Én se tudom mi legyen. Sok mindent szeretek a Windows Phone-okban, de az alkalmazáskínálat pont nem ilyen. Talán egy Android/iOS telefon + Windows Tablet a jó kombináció. Tablet fronton több erőt érzek a Windows platformban.

(#65412) hokins válasza Burt1793 (#65410) üzenetére


hokins
addikt

Amiket nézegettem hogy eladó és nem horror áron azokat úgy hirdették hogy 2 évesek.

(#65413) ferensz válasza Воланд (#65408) üzenetére


ferensz
senior tag

Szerintem én is kihúzok még egy-másfél évet a 930-as Lumiámmal, aztán áttérek Androidra, azokat a dolgokat meg amik rosszabbak az Androidban majd megszokom a normálisabb app kínálat miatt.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#65414) kolosanyi válasza Воланд (#65408) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát én vissza nem megyek droidra, az tuti. A BB-t talán kipróbálnám, de igazából jó nekem a WP, illetve amit a Microsoft nyújtani tud.

(#65415) Giovan!


Giovan!
addikt

Mindenki otthagyja lassan ezt a rendszert,ami szomorú,mert volna benne potenciál,de szerintem is kiszenved lassanként :(((

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#65416) Burt1793 válasza kolosanyi (#65414) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, de te nem használtál hosszabb ideig droidot a felsőkategóriás kínálatból. Annyit biztosan mondhatok, hogy az azonos soc-vel szerelt Samu note3 (fhd, snapi 800, 32 gb tárhely, amoled) semmivel se lagosabb a 930-nál, cserébe van rá minden, nem szarja össze magát semmi, nincsenek bugjai. Ez tény, van itthon mindkettő. WP-t csak szerelemből (vagy azért mert olcsóbb, mint a droidos felsőkategória) lehet szeretni. Én is azért szeretem a 930-at, mert megszoktam a hibáit, jól néz ki kívülről és egyedi.
Mondok egy példát, van egy játék, a neve Flow Free Bridge. Az említett két telefonra feltelepítve és elindítva (igaz, hogy a droidos telepítő 7 megás, a wp-s meg 1) a note3 nem melegszik, a 930 meg igen. Nem érdekel, hogy azért, mert szarul írták meg az alkalmazást (ez kb minden más alkalmazásra igaz), én használni akarom, nem mentegetni a wp-t. Nincs mókolva a note3 és a 930 sem, összehasonlítgattuk, nem jobb sebességben a 930, pedig ez az enyém. ;) Az s5-höz meg hasonlítani se lehet, sebességben messze veri, illetve sokkal több helyen tud 3G-t, 4G-t fogni, mint a 930 vagy a note3 (tudom, ez meg Magyarország hibája, szar a lefedettség). Szerencsére mindent meg lehet magyarázni.

(#65417) emvy válasza Burt1793 (#65416) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemtom, nekem van Lumia 1520 meg Note 4, es az utobbi egy lagtenger (mindenhez kepest). Talan Lollipoppal jobb lesz, de nem tudom.

while (!sleep) sheep++;

(#65418) Giovan! válasza Giovan! (#65415) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak egy példa:a Storeban lévő játékok 90%-a fostalicska...Ha neadjisten mégis megjelenik egy komolyabb játék,akkor az a WP elcseszett memóriakezelése miatt nem lesz elérhető az 512 MB RAM-al rendelkező mobilokra,amik viszont a Windows Phone rendszer gerincét alkotják,tehát az adott játék el sem éri a WP felhasználók nagyrészét,következésképp még annál is kevesebb bevételt termel,mint amennyit termelhetne.És megint kezdetét veszi a Windows Phone nagy átka,az ördögi kör...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#65419) Integrale válasza Giovan! (#65418) üzenetére


Integrale
veterán

* az erosebb telefonokon pedig szinten problemas, lasd GTA es tarsai.

"Bad reklám is reklám too"

(#65420) erahurka válasza Giovan! (#65418) üzenetére


erahurka
félisten

Csomó jo játék van fél giga ramra is. Nem Nova3 meg RealRacing, de azért van választék.

(#65421) Giovan! válasza Integrale (#65419) üzenetére


Giovan!
addikt

Szvsz ez is az elavult memóriakezelés problémája.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#65422) Giovan! válasza erahurka (#65420) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak míg Androidon 512 MB-ra is van választék komolyabb címekből,addig itt van 5,6.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#65423) Plazmacucci válasza Giovan! (#65421) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig azt hinné az ember higy modern w8 kernel meg kutyafule...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65424) tybsen válasza MrCsiT (#65394) üzenetére


tybsen
addikt

(#65394) MrCsiT: Nincs annyira tapasztalatom here maps-szel kapcsolatban, amikor probalgattam osszehasonlitva google mapsz-szel, meggyozobb volt az utobbi (forgalmi adatokra es gyors utvonaltervezesre).

A viber androidon is csinal hulyesegeket (peldaul rezeg, pedig nem kellene / vagy most ejszaka peldaul felkeltett az uzenetekkel, pedig a telefonomnak elvileg csak a prioritaskent beallitott ertesiteseket kellet volna jeleznie - allitolag ismert viber bug es tud rola a fejleszto).

(#65395) Bukk900: Hálás köszönet erte (3 x :R), ez a Voicy nagyon jo hatasfokkal mukodik, pontosan erti amit diktal az ember (harom tesztbol harmat hibatlanul rogzitett). Gyakorlatilag legrosszabb esetben lehet pl. whatsapp es voicy kozott ide-oda valtani es beilleszteni a diktalt szoveget. Nyilvan kevesbe kenyelmes, mint androidon, de legalabb van valami alternativ megoldas, ha pl. vezetes kozben kell valamit irni es nem hanguzenetet akar az ember kuldeni. Koszonom szepen megegyszer!

(#65398) sheratan: :D ugyanez volt az elso gondolatom es felcsillant a szemem, hogy hatha mukodni fog, de hiaba nyomok a google kereso app-ban megjelenitett talalatok kozott a terkep reszletre, nem tortenik semmi... sajnos nem ugrik elo a terkep, igy nem lehet tervezni sem.

A megosztas-dolgot most pont tapasztaltam meg, ugyanis a Bukk900 forumtars altal ajanlott Voicy-ban diktalt szoveget nem lehet megosztani whatsapp-on / viber-en / kakaotalk-on.

[ Szerkesztve ]

(#65425) lugosi válasza kolosanyi (#65414) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én pl egyszerre használok BB-t és WP-t, és nem hiányzik semmi, pedig google szolgáltatásokat rendesen használok/tam. Egy részét már nem, illetve egyre kevésbé (nem "ideológiai" alapon, csak találtam jobbat). Amit meg kell, azt használom.

(#65426) Воланд


Воланд
titán

Windows Phone 8.1 GDR2 adds a Reset Protection feature to stop smartphone thieves

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65427) viewdetails válasza Воланд (#65426) üzenetére


viewdetails
addikt

"At the moment, the GDR2 update is only available on the Lumia 640 and Lumia 640 XL, and there's no word on when, or even if, it will be released to other smartphones."

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#65428) kolosanyi válasza Burt1793 (#65416) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dehogynem, csak régen. A Nexus S az nem valami olcsójános vacak volt, mint előtte a GT540-em. Szerettem is, de akkor nem tudtam mihez hasonlítani. Visszatekintve rá, egy akadozó, kezelhetetlen szar volt, de akkoriban az iPhone volt az egyetlen normális telefon. Aztán volt nálam 2 hétig S3, mikor az S4 volt a legújabb csúcs Samsung és az is egy szar, a Nexus 7-ről nem is beszélve. Eddig az összes általam ismert droidon ugyanazok a hibák jöttek elő, ez pedig nem véletlen. Egyszerűen úgy írták meg a rendszert, hogy ha belakod és fut egy csomó minden a háttérben, akkor akadozni fog, töltögetni, hibaüzeneteket dobálni. De természetesen nem állandóan, mert van amikor úgy fut minden, hogy egy Lumia megirigyelné, aztán a másik pillanatban meg teljesen meghülyül az egész és akkor lesz ilyen. Hallottam én már mindent, hogy a garbage collector szar, vagy memory leak van, nincs fix 60 fps és így tovább, de én meg azt látom, hogy ezt nem tudják javítani a droidban. Van aki ezt benyeli a több alkalmazásért cserébe, sőt fel se tűnik neki, de én nem. Nekem nem opció, hogy 2 percekre magába zuhan a rendszer, mert a System UI működése leállt. Kevés dolgot használok, de azt viszont rendszeresen. És sokszor azonnal kell, nem érek rá megvárni, amíg kegyeskedik deep sleepből visszajönni a telefon, vagy betölt a launcher.

(#65429) Steelers


Steelers
senior tag

(#65430) mdraco


mdraco
őstag

Ezért adott ki mostanában alsó kategóriás telefonokat a Microsoft, itt már megéri, kevesebb app ellenére is.
Nekem most 520-as van, de tetszik ami most jelent meg a 640-es, best buynak néz ki 520 után. Kivárom a win 10 mit fog változtatni...

(#65431) tybsen válasza kolosanyi (#65428) üzenetére


tybsen
addikt

Nexus S nekem is volt - a maga idejeben gyorsnak szamitott ugyan a tobbihez kepest, de megis akadozott es nagyon kellemetlen dolgai voltak. Ahogy a galaxy note-omnak is utana, ahogy nagyon sok droidnak is, ez vitathatatlan. Sokszor voltak teljesen égo helyzetben, mert mutatni akartam valamit valakinek, es kozben beakadt, nem toltott be, osszeomlott a rendszer...stb. Teljesen igazad van.

Nem mondom, hogy a nexus 5 nem csinalhat elmeletileg ilyeneket, mert belole is ki lehet eroszakolni peldaul ingress (jatek) kozben extrem multitaskinggal egy kis akadozast, de alapvetoen kb 5-6 alkalmazas lagmentes futtatasat es azonnali, akadasmentes valtast az appok kozott siman lehetove teszi az aktualis 5.1. (korabbi 5.0.1-gyel voltak gondok, itt talan megoldodni latszik) A google maps is mint a vaj. Hatnal vagy hetnel tobb alkalmazas eseten sincs akadozas, csak varni kell egy tizedmasodpercet vagy nem tudom mennyit, amig betolt az uj app. Azt gondolom, hogy az android torteneteben tenyleg merfoldko a lollipop. Ugyanakkor tovabbra is erzem, hogy megsincs ugy egyben az egesz, mint wp-n, megsem stabil annyira, vagy nem is tudom. Nem tudom megmagyarazni, ez egy erzes. IOS-nel is ugyanezt erzem, hogy ott is egyben van az egesz rendszer. De androidnal valahogy nincs meg ez az erzes. Ettol fuggetlenul nagyon jo az irany androidon es egyre kevesebb kompromisszummal jar a hasznalata (ezt a nexus szintre ertem, a tobbi androidos cuccal nincs nagyon tapasztalatom). Viszont wp-nek is nagyon sok elonyos oldala van, en szeretem mindkettot es jo igy, hogy van egy wp munkatelefon es egy androidos privat. Ha nem lenne ceges wp-m, akkor lehet, hogy a privatot es wp-re valtanam, mert nagyon szeretem a rendszert a hibaival egyutt.

(#65430) mdraco: lumia 520 anyaghasznalatat nagyon szeretem :B Jo lenne tobb ilyen gumi-szeru hatlap megoldas

[ Szerkesztve ]

(#65432) Partyface007 válasza kolosanyi (#65428) üzenetére


Partyface007
őstag

abszolút egyetértek kolosanyi kollégával, én most 830-at használok és sony z1 compact-ról váltottam mert baromi idegesítő volt hogy a gyári settings menü is akadozik a snapdragon 800 2GB kombó ellenére

ég és föld a 2 telefon általános használatban, wp-n fura módon nincsenek random módon kifagyó rendszer/vagy nem rendszer alkalmazások

szerencsére nekem nincsenek app gondjaim, számomra mindennapi használatra elégséges a wp tudása: beszélgetés/e-mail/naptár/ébresztés néha zenehallgatás/whatsapp/viber

(#65433) Plazmacucci válasza Partyface007 (#65432) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyébként nem tudom honnan jön ez a sok laggos droid flagship sztori. Nekem volt/van 2gigás droidom és rendesen mennek, nem akadoznak. Egy két appot törölni meg tiltani kell oszt annyi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#65434) kolosanyi válasza Plazmacucci (#65433) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg ezt a sok WP fika sztorit nem tudom megérteni. Nálam a 630 teszi a dolgát, nem tapasztalok olyanokat, mint amire sokan panaszkodnak. :D

(#65435) Partyface007 válasza Plazmacucci (#65433) üzenetére


Partyface007
őstag

ez nem sztori hanem saját tapasztalat :-)

nem tudom mennyi újítást hozott az 5-ös android mert csak feltettem a nexus 4-emre de aztán annyi elég is volt belőle mert annyira nem tetszett a kinézet hogy ki sem próbltam de eddig minden androidos telefonon sikerült reprodukálni hogy egy egyszerű menüben való lépkedésben is elkezd akadozni a telefon és az baromi idegesítő... nyilván ez annak köszönhető hogy nem natívan fut mint a wp...

ezt meg a kifagyó rendszer és nem rendszer alkalmazásokat leszámítva szerettem a z1 compactot :-)

(#65436) Redneck


Redneck
veterán

Van rá valami mód hogy azokat a játék streameket is nézzem valahogy WP-n amire nincs külön app? Twitchet tudok nézni de pl. Hitbox.tv vagy MLG streamet nem. Tudom hogy réteg igény de nem lehet megoldani valahogy?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65437) Burt1793 válasza kolosanyi (#65434) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, minden működik, nincs semmi gond, nem is mondtam, hogy szar (bár a shazam sokat tud akadni például...), itt van mellette egy s5 például és azzal sincs semmi gond, már nem én használom, de a tulaj is dicséri. Nekem ezelőtt s2 volt, ami a maga korában nagyon hasított, utána se voltak vele nagyobb gondok, de persze ésszel kellett használni, kicsit megöregedett. Néztem most youtube összehasonlító videót a kettőről, nincs normális sajnos. Persze sokkal jobb ránézni a 930-ra az s5 mellett, főleg videón, élőben annyira nem gagyi az s5, viszont a 930-nak nem áll jól minden szög és fényviszony.

[ Szerkesztve ]

(#65438) Burt1793 válasza Burt1793 (#65437) üzenetére


Burt1793
veterán

(#65439) SOAD19 válasza tybsen (#65431) üzenetére


SOAD19
addikt

Az utolsó mondatoddal - az 520-szal kapcsolatban - nagyon egyet értek, nekem is nagyon bejött az a gumiszerű hátlap. A mostani 1020-asom, csak úgy csúszkál ki a kezemből. :N

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#65440) Blyan válasza Burt1793 (#65438) üzenetére


Blyan
félisten

Ettől a faszitól készen vagyok, szerinte a készülék gyorsaságát az mutatja meg - dobpergés - milyen gyorsan kapcsol be. :C

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#65441) gyurkikrisz válasza Blyan (#65440) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Én azon haltam meg mikor az erősen béta állapotban lévő Win10-et hasonlítgatta a Lollipoppal, egy "Which is faster" videóban :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#65442) Partyface007 válasza Blyan (#65440) üzenetére


Partyface007
őstag

mér nem? :-)

(#65443) #16820480 válasza kolosanyi (#65407) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát ne is álljanak a földbe, ha már ennyit beleöltek a rendszerbe. Ráadásul kb a leginkább használható rendszer jelenleg. Alá kéne tenni modern hardvert (nem a legerősebbre gondolok, hanem csak modern, keveset fogyasztó, nem melegedő SoC-ra), és tökéletes lenne.
Nincs olyan telefon jelenleg, amire lecserélném a 930-at, még akkor sem, ha egy fillérbe nem kerülne a csere. Illetve egy olyan képzeletbeli telefonra lecserélném, ami pont ugyanilyen, csak mondjuk egy sd615 van benne, meg 30grammal könnyebb, és esetleg kicsit nagyobb az akksija.

(#65444) Pttypang válasza #16820480 (#65443) üzenetére


Pttypang
veterán

Bekerdezhetnel a "milyen okostelefont vegyek?" topicba, mit tudnak ajanlani, biztosan mokas valaszokat kapnal :)

Everybody lies.

(#65445) tybsen válasza SOAD19 (#65439) üzenetére


tybsen
addikt

Latnad, hogy a lumia 625-om hogy nez ki szegeny (ket hatlap is van hozza, mindketto sarkai ossze vannak torve mert mar annyiszor ejtettem le / csuszott ki a kezembol). Viszont nagyon jol birja a gyurodest, tok es folia nelkul hasznalom es semmi baja, nagyon massziv :)

(#65444) Crytec210: amugy eleg sokszor van ajanlva wp, ertheto modon persze, mert keves penzbol is jot lehet venni :)

[ Szerkesztve ]

(#65446) Pttypang válasza tybsen (#65445) üzenetére


Pttypang
veterán

A 930 lecserelesenel azonban mar annyira nem keves penzrol lenne szo.

Everybody lies.

(#65447) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Komolyan nem értem ezt a játékmizériát: kevés játék, kevés ram. A kisfiamnak vettem egy olcsó androidot, azon eljátszik pár játékkal (egyébként X360). Egyszerűen már rajta is látom, hogy nem igényli a telefonon való játékot 5" képernyőméret alatt, inkább tablet. Visszakanyarodva egy kérdésem lenne: mekkora az igény a 20 vagy inkább 30 feletti embereknél a telefonon való játékra? :U
Akinek van pénze ( a fenti korosztályból) az komolyabb felszereltségű telefont vesz, azok a fiatal emberek, akik meg játszani akarnak, nézzék már meg, mivel tudnak nyomulni egy 20K értékű androidon...4"-on.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#65448) Pttypang válasza F.B.I. (#65447) üzenetére


Pttypang
veterán

0

Everybody lies.

(#65449) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Hol van összeszedve, hogy melyek a Glance Screen-képes Lumiák? :F

Jól tudom, hogy amoledes kijelzős telókon egyiken sincs?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65450) Giovan! válasza F.B.I. (#65447) üzenetére


Giovan!
addikt

Attól még hogy te nem igényled,igenis sok embert tart vissza a Windows Phone vásárlástól az,hogy bizonyos játékok egyszerüen nem jelennek meg,mert nem éri meg.De ha meg is jelenik,akkor sem frissül,lásd például a Dungeon Hunter 4-et,ami tavay nyáron frissült utoljára,míg droidon azóta kapott legalább 3 fő frissítést.
De a lényeg az,hogy a fejlesztők tesznek a WP-ra.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.