- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Marci112233
addikt
Üdvözletem!
Probléma volna az asztali PC-men a 10-el. Röviden a Pc-re kötött ThrustMaster T150RS kormányom driverét akarom frissíteni, mert 2017-es van fent. Van is hozzá 2020-as kiadású, amit le is szedtem. Viszont telepíteném, rányomok a telepítőre, mivel rendszergazdaként indítottam kéri hogy erősítsem meg a futtatást. Rányomok az igenre, de semmi nem történik ezután. Ezt eljátszhatom bármennyiszer.
A gépen 1909 verzió, és 18363.1256 builszámmal, és 2019. 12. hó közepén volt telepítve. Az érdekesség hogy a laptopon ugyan frissebb telepítésű, de ugyan ezen verzióval és buldszámmal van fent a rendszer és arra simán felment a frissítés. Na meg ma reggel más programot is hasonlóan frissítettem. Tehát először leszedtem a telapítőt, majd magam indítva telepítettem, és az simán ment.Mi lehet a probléma? Másik kérdés ha frissítem a 20H2 a rendszert az kijavítaná a dolgot? Csak mert jó ideje hozza már az update, de eddig nem engedtem neki felrakni.
-
King Unique
titán
válasz
valeno #129297 üzenetére
Ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy technikailag megoldható a W10 aktiválása W7 termékkulccsal, ahogyan maga a közvetlen upgrade is, újratelepítés a 0-ról sem feltétlen kell. + Windows 10 licenc, termékkulcs vásárlása témában lásd pl. ebben a válaszban és ennél az esetnél leírtakat.
-
válasz
valeno #129297 üzenetére
"A laptopon most win7 van és szeretném frissíteni win10-re"
Ehhez nem szükséges új kulcsot venni. Olvasd ki a meglevő win7 kulcsot az OS-ből (“Win KeyFinder”?) (ha legális) vagy a matricáról.
Mindenesetre előtte csinálj egy mentést Macriummal [link] mielőtt anyád kitagadna mert elrontottad a munkaeszközét..
-
valeno
tag
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert vakon vagyok.
A szituáció: Édesanyám a közszférában dolgozik (oktatáshoz kapcsolódó) és itthonról fog dolgozni home-office-ban. A laptopon most win7 van és szeretném frissíteni win10-re, viszont ehhez kellene egy termékkulcs is. Hol érdemes venni termékkulcsot, hogy ne legyen illegális?
Fogalmam sincs, hogy ezek, amiket hardveraprón, árukeresőn lehet venni 3-10-20k-ért jók-e, mennyire megbízhatóak.
Tudom a legjobb a Microsoft oldaláról való vásárlás lenne, de arra sajnos nincs keret.
Csak azt szeretném, hogyha bármi történne, akkor ilyen irányból védve legyen Édesanyám. -
BullKoxa
őstag
Sziasztok! Kérdezni szeretném hogyan lehet megcsinálni hogy lássam e rejtett fájlokat ?
Bepipálom ahogyan kell ,látni az asztalon hogy csinál is valamit, de mégsem. Ha megnyitom megint a Fáljkezelőt akkor mindig ez a kép fogad. És szerintem mikor ezt kikapcsolja ha netán működik is akkor az asztalon levő összes ablakot bezárja csak úgy, napi többször is ! -
adika4444
addikt
válasz
King Unique #129287 üzenetére
A grafikus felületes rész kimaradt. Köszi, így már teljesen jó!
-
Yeffy
veterán
válasz
Armagedown #129292 üzenetére
az a baj, h sajnos ahhoz nem igazan ertek
-
Wolfskin
őstag
Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy a Képernyő beállítások panelét hogyan lehet átvinni egyik kijelzőről a másikra, ha automatikusan átugrik arra a kijelzőre, amit nem bír megjeleníteni, mert a dvi kábel nem viszi át a felbontást, viszont nem bírom levenni a felbontást, mert ha csatlakoztatom az új monitort, a képernyő-beállítások ablak automatikusan átugrik rá. Csak ugye nem látszik semmi, csak feketeség, mivel nem bírja megjeleníteni a képet, mert túl nagy a felbontás.
Ha lecsatlakoztatom, akkor visszaugrik a régi monitorra, de akkor sem tudom levenni a második monitor felbontását, mert nem lát olyat. Ha viszont visszacsatlakozom, automatikusan visszaugrik rá a Képernyő beállítások panel. És nem tudom lejjebb venni a felbontását. mert nem jelenít meg semmit.Az jutott eszembe, hogy a nagyfelbontású monitor kib... szom az ablakon át a kertbe. Más ötletem nem volt.
Aztán mégis kölcsönkértem a szomszédtól egy kisebb felbontású monitort, azon megfogom a panelt és áthúztam a régi kijelzőre. De mi van ha nincs szomszéd? Az eredeti megoldás még mindig nagyon itt lóg a levegőben, annyira szívesen hallanám ahogy reccsen lenn a fűben. De csak azért, mert ököllel belevágni kicsit parázok, hogy megráz. Bár ledes és IPS, nem tudom mi lenne...Szóval ha megéri a holnapot, vagy lesz egy utóda, és még egyszer így járnék vele, akkor hogyan lehet átcsalogatni a képernyő beállítások panelt olyan képernyőre, amin van megjelenített kép?
WIN10Ent+Nvidia quadro k2200
-
Yeffy
veterán
ezt ismerem, be is volt minden allitva, de hiaba, ha az update a vegen torolte a cache-t.
ellenoriztem, nem is valtoztak a regedit beallitasok, megis lenullazodott.szval azt szeretnem elerni, h egy programma, scripttel tudjam beolvasatni a teljes merevlemez tartalmat, es a TB-ket beleiratni a kozponti db-be.
-
Zoz
őstag
-
Yeffy
veterán
Udvozletem,
feltennem itt is a kerdesemet, hatha kapok ra valaszt.
turom a netet ezerrel, de eddig nem talalok arra megoldast, hogy a Win10 automatikusan kiolvassa es rogzitse a tarolt kepek, videok, zenefajlok elonezeti kepjet, ahelyett, h nekem kelljen minden egyes almappat vegigjarni es "beolvasatni" vele, mondjuk egy telepites vagy update utan.
tegnap bator voltam, 1909-rol manualisan frissitettem 20H2-re (meg a 2004-et sem ajanlotta fel az updater), meglepo modon ugy tunik, nem allitodtak el a beallitasaim, mint korabban, viszont a ~2 GB-os TB cache-emet csak sikerult resetelnie, kezzel kb 4 ora vegigzongorazni minden fontos mappat.
talaltam egy ket progit, ami csinal videokbol thumbnailt, de nem a win sajat db-jebe tolti, es/vagy ugyanugy vegig kell zongoraznom a fajlokon.megoldhato ez valahogy?
-
isti732712
aktív tag
válasz
King Unique #129284 üzenetére
Köszönöm!
-
adika4444
addikt
válasz
King Unique #129285 üzenetére
Ezt a parancssoros módszert csináltuk, és sajnos nem segített. A fura, hogy már eleve az SSD-n lévő mappákat sem engedi tallózni, illetve, hogy oké gomb van, nincs lehetőség rendszergazdaként folytatni a műveletet. Tehát az ez a gépből nem sikerül bemenni az SSD-re sem.
-
King Unique
titán
válasz
adika4444 #129282 üzenetére
NTFS fájlrendszer, jogosultságkezelés, hozzáférési engedélyek. Vagyis az adott felhasználói csoportnak (saját felhasználód) kellene megfelelő hozzáférési engedélyeket beállítani, saját tulajdonba venni a külső meghajtót stb., ami megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt, ilyen egyszerű.
-
King Unique
titán
válasz
isti732712 #129283 üzenetére
A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat, + nemrég egy másik topikban is részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni.
Az MCT-vel kreált telepítési adathordozó jó CSM/legacy és UEFI szerinti telepítéshez egyaránt, ahol a melyik szerint történjen tudatosan a telepítés értelemszerűen úgy dől el, hogy pl. a BIOS/UEFI-ben célirányosan az egyik van beállítva és/vagy a POST-nál F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben kiválasztva az USB (CSM) / UEFI (UEFI) kezdetű boot eszköz (pendrive). -
isti732712
aktív tag
MCT vel létrehoztam egy pendrive telepítőt! 20H2 64bit.
Kérdésem az lenne hogy ebből hogyan tudom megállapítani,hogy most ez uefi,mbr? Mert ugye ha rufussal csinálom akkor ezt az opciót ki lehet választani,viszont az MCT csak úgy símán megcsinálja! Vagy ez mindkét esetben jó uefi mbr? Ha meg igen akkor ezt hol lehet majd kiválasztani telepítéskor,az az annak kezdetekor?
Előre is bocs a fárasztó kérdésekért,de így még nem csináltam telepítőt!
Köszönöm! -
adika4444
addikt
-
Cs1csó
titán
válasz
King Unique #129279 üzenetére
Ezt már én is tapasztaltam, bár nem reklámozzák (mármint hogy a 20H2-es ami most letölthető az MS-től pár hónapja is folyamatosan változik frissül és nem ugyanazt töltöd le mint amit kb. 2 hónapja.
-
King Unique
titán
válasz
Dumi86 #129246 üzenetére
Letöltöttem én is és valóban .631-es már a 20H2 ISO, ami majdnem teljesen naprakész, csak a decemberi CU hiányzik. Szóval frissíti időnként a Microsoft mint már említve volt és pont ezért nem létszükséglet annyira az integrált telepítő, mint a korábbi Windowsoknál.
Kösz az információt! -
King Unique
titán
-
bango
tag
Sziasztok, délután bekapcsoltam a gépet és az éjjeli telepítések egy része eltűnt. A legbosszantóbb hogy a firefox is érintett (így elvesztek az előzmények, új könyvjelzők is ami fontos lenne), és visszaállt a korábbi verzió.
Ez miért lehet? És mintha már másodjára csinálná.
Nincs helyreállítási pont erre az időszakra! -
I02S3F
addikt
válasz
King Unique #129273 üzenetére
Tökéletes! Köszönöm!
-
Lac-coo
őstag
Hello ! Gyors segítség kellene ! honnan tudom megállapítani, hogy egy adott betűjelű meghajtó ssd vagy hdd-e ? Totál összekeverdetem a megnevezésekkel és nem tudom melyik kettő az SSD ... Köszönöm !!!
-
King Unique
titán
válasz
I02S3F #129271 üzenetére
Alapesetben a hardverhez, de lehet Microsoft-fiókhoz is kapcsolni a digitális licencet, OEM/Retail licenctípus sem mindegy, Retail (de akár az OEM is) eleve használható másik gépen is az előzőről történő eltávolítás/deaktiválás után stb., erről is volt már szó itt számtalanszor, lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
G-Device #129270 üzenetére
Milyen "update filet" és miért nem lehet engedélyezni a szolgáltatásoknál, talán le van tiltva mindkettő, mint a linkelt példában?
Normál esetben nyilván nincsenek ezek letiltva, hanem engedélyezve vannak és az alap beállítás a kézi/manuális indítástípus mindkettőnél, nem szükséges ezt külön piszkálni.
Továbbra is azt tudom mondani, amit az előző válaszban, azokat kellene megfelelően alkalmazva kipróbálni, ha van telepítve 3rd party program ami belezavar a Windows Update működésébe (példa), akkor azt eltávolítani, stb. Ha nem használ semmi, akkor meg adott a javító telepítés in-place upgrade-del, alaphelyzetbe állítás és a tiszta telepítés is, ennyi. -
I02S3F
addikt
válasz
King Unique #129266 üzenetére
Ez, ha aktiválom a hardveremen a kulcsot, akkor hardverhez kötött lesz? (laptop)
-
G-Device
csendes tag
válasz
King Unique #129165 üzenetére
Üdv.El jutottam odáig, hogy az update filet tudtam telepíteni és a MS is használható.
Köszönöm a segítséget.Viszont sajnos a Windows Update Medic szolgáltatást nem tudom engedélyezni,mert a hozzáférést megtagadja.
A frissítés próbálkozásnál még mindíg azt írja ki, hogy
- Hiba történt.Próbálja meg késöbb újból megnyitni a gépház alkalmazást.A furcsa az,hogy van amikor jelez,h frissítés van és indítsam újra a gépet....
Minden ezzel kapcsolatos dologgal próbálkoztam,de semmi változás sajnos.Maradok tiszteletben
G -
King Unique
titán
-
I02S3F
addikt
válasz
King Unique #129266 üzenetére
Köszönöm szépen! Nekem (home user) tökéletes lesz!
-
King Unique
titán
válasz
I02S3F #129265 üzenetére
Technikailag még működhet a W10 aktiválása W7, 8.1 termékkulccsal, amiről nemrég volt szó, lásd egy másik esetnél leírtakat.
-
I02S3F
addikt
Sziasztok!
Vettem egy hp 2560p elitebook-ot (2 éve). Tegnap vettem észre, hogy van benne egy coa matrica (win 7-es kulccsal). Még regisztrálhatom? A w10 még elfogadja a 7-es kulcsokat?
-
Pityu.
nagyúr
válasz
Cs1csó #129259 üzenetére
Hát linuxban én sem vagyok otthon kétszer próbáltam de más teljesen,windows 7 nem volt annyira rossz cucc csak ugye már korlátozott támogatás bár annyira fontos dolgaik nincsenek a gépen vírust azt már eddig is irtottam le róla előtte win 7 volt fent csak már haldoklott mert ketten vannak az apja meg haverom és fingjuk nincs a gép karbantartásáról esetleg néha néha lefuttatni vírusirtót vagy mondjuk olyan oldalakat böngészni vagy jobban oda figyelni mit,hogy hogy ne legyen gáz.Szóval ők inkább olyanok,hogy oda adsz valamit készen ne kelljen hozzányúlni és elvárják mindig ugyan úgy működjön,holott nem fog pláne karbantartás nélkül.
-
Cs1csó
titán
válasz
Pityu. #129257 üzenetére
Ismerem az ilyet, az ilyenekkel nem kell foglalkozni, tudom persze barát stb. de a barátság az más területeken manifesztálódjon és ne a xarjának foltozgatásán.
Pl. én nem vállalok csak Windows 10 - abból is mindig a legújabb build - telepítését. Linux-hoz nem értek a többivel pedig nem foglalkozom.
-
mézi123
tag
Uraim kérdésem a következő. Ez a jelenség általános vagy nálam van a probléma? Ugyanis a számítógép Win10 telepítése után önállósítja magát és bekapcsol. Ma speciel reggel 7:55-kor kívánt jó reggelt. Már többször előfordult , az akkor volt mikor nem voltam otthon és hazaérve ment a gép. Most 24.- kén frissítettem a Windowst mert spec otthon vagyok, három napig nyugi volt ma pedig 27.-ke van és most szemtanúja voltam az indulásának. Én már minden kikapcsoltam a hibernálástól kezdve mindent és mégis elindul. Van valakinek ötlete mi a paranormális jelenség oka? Lap Asrock Z97X Killer.
-
Pityu.
nagyúr
válasz
Armagedown #129256 üzenetére
Na most ezt nem tudom,nem néztem meg konkrétan a hardvert mosat arra sem emlékszem melyik számú core 2 duo proci van benne.De majd ha megyek megnézem pontosan mi van benne.
#csicso82Majd meg beszélem ismerősömmel mit is szeretne mert amúgy teljesen kuka a gépekhez olyan mint sok ember,hogy működjön minden úgy mint régen még akkor is ha már elavult a cucc szóval az ilyenek nehezen fogják fel,hogy figyelj túl régi venni kéne másikat....
-
Armagedown
őstag
válasz
Pityu. #129254 üzenetére
Radeon Hd 3000 szériával is rendesen működik a Windows 10, véletlenül nem Intel 965 chipsetes az alaplap?
Azzal már tapasztaltam anomáliákat és megmagyarázhatatan akadást néhány percenként szinte ok nékül, Windows 8 /8.1nél is.
Nem lesz lassabb a 64 bitessel, ha van legalább 4 GB ramod. -
Cs1csó
titán
válasz
Pityu. #129253 üzenetére
Dobj rá egy 64 bites Windows 10-et és ha azzal sem jó - persze telepítés után manuálisan is futtasd a frissítést és az esetleges driver frissítéseket is engedd utóbb időben már azokat is manuálisan kell engedélyezni - azután ha ezzel sem jó és a Linux nem opció akkor 7-es de abból is 64 bitest.
-
-
#86564352
törölt tag
válasz
Pityu. #129241 üzenetére
Erősen cserére érett hardver az, ha új gép nem lehet akkor: 64 bites Windows-t rakj fel, hogy legalább lássa az összes memóriát. Hardverapróról szerezhetnél bele még 4 GB-ot, de a legfontosabb egy SSD lenne, még SATA2-vel is dobna a gépen HDD-hez képest. VGA milyen? Driver rendben? Anélkül nem fog menni a normális videó. Lejátszónak próbáld ki mpv vagy smplayer.
-
válasz
bobalazs #122942 üzenetére
Vcredist problémákra jó lett a MicrosoftProgram_Install_and_Uninstall.meta
-
Dumi86
senior tag
válasz
King Unique #129237 üzenetére
19042.631 amit az MCT csinál jelenleg
Nem mintha 572nél sokkal több lenne,de ez a pontos szám jelenleg
-
King Unique
titán
válasz
gordonfreemN #129242 üzenetére
Azért volt ez, mert alul a további letöltési lehetőségekre, ott az MSDN portál - amihez külön hozzáférés szükséges - letöltési opcióra kattintottál, holott arról szó sem volt, hanem az eszköz letöltése = MCT (+ egyéb opciók) volt említve, lásd a mellékelt screenshoton.
Szívesen!
-
Pityu.
nagyúr
válasz
Cs1csó #129243 üzenetére
Nem konkrétan a hasítással van gond,mert másnál meg rendesen működik bár a gép nem az enyém egy ismerősömé ő mondjuk windows 7 re esküdne.64 bites rendszer nem jobban leterheli a gépet?Na meg a másik ismerősöm ehhez is hülye a linuxot meg inkább nem részletném mert azt szokni kéne windows után
-
Cs1csó
titán
válasz
Pityu. #129241 üzenetére
Az a proci lehet vagy 10 éves, ha a rendszered csak 32 bites akkor a 4GB RAM-ot sem tudod teljesen kihasználni csak 3,5GB-ot.
Lehetőségek:
- 64 bites Windows 10-et feltenni - simán mehet a legfrissebb build
- valamilyen Linux disztrót feltenni, ilyen régi gépen az is jobban hasít -
gordonfreemN
addikt
válasz
King Unique #129237 üzenetére
jójójó értem, köszönöm, világos lett.
De ez: "my visualstudio oldalra dob be", pedig így van és nem értem miért. Én csak kattintok.
Nem számít elengedtem.Köszi mindent
-
Cs1csó
titán
válasz
Pityu. #129239 üzenetére
Bármi lehet:
milyen hardver, milyen böngésző, milyen driver-ek, korábban is volt ugyanezen a gépen vagy most, melyik Windows 10 build, telepítés után lefuttattad a Windows update-et és frisstetted a driver-ket - azokat pl. manuálisan kell engedélyezni.
A böngészőben van valami kiegészítő, vagy beállításokkal variálás, milyen videó YouTube vagy egyéb? -
Pityu.
nagyúr
Friss telepítésű windows 10 ben csúszhat a hang a képhez képest videólejátszóban böngészőben esetleg nem tökéletes videokártya driver miatt?
-
lanszelot
addikt
válasz
King Unique #129230 üzenetére
Én csak azt írtam le amit csináltam. /lehet hogy formázáskor létre hoztam, de azt is w10 csinálta, ott ahol a kép van ott rákatt, format, kész/
A célom az volt, hogy a régo ssd-ről áttegyem a win10-et erre, de csak ezzel a módszerrel működött.
Eredetileg azért vettem a nagyobbat, hogy 2 OS legyen rajta, de a w10-et ne kelljen törölni,nagyon macerás felrakni rá.Windows alapú progik azért nem jók, mert kell hozzá egy windows. Mac alapúak nem tudják a windows-t klónozni.
Ezért maradt amit csináltam. -
King Unique
titán
válasz
gordonfreemN #129236 üzenetére
Elolvastad te rendesen ami a linkelt esetnél, az ott lévő válaszokban le van írva, + a már említett téma összefoglaló ide vonatkozó részét? Ha igen, akkor mindez most nem feltétlen lenne kérdés.
Az le volt írva már többször itt, hogy az MCT-vel letöltött ESD ISO is eleve többféle kiadást tartalmaz, többek között N-es kiadások is választhatók a telepítésnél.
A Microsoft szoftverletöltőoldala (támogatott) Windows alól megnyitva az MCT letöltését ajánlja fel, böngészőben trükközve és nem támogatott OS (pl. Linux, macOS, Android, iOS stb.) megnyitva pedig a standard ISO letöltését. Ahol az MCT esetében a fájlnév is = MediaCreationTool20H2.exe, vagyis nem világos mi alapján jött, hogy 2004-es (20H1) verziót tölt most le, a "my visualstudio oldalra dob be" meg végképp nem...
"Igen, de gyorsabban végzel a telepítéssel egy ilyen telepítővel (nincs a telepítés után frissítés)"
Lehet valamivel előbb, de egyrészt a jelenlegi 20H2 verzió esetén az MCT-vel/egyéb módon letöltött 19042.572 build naprakészre (19042.685) frissítése nem mintha olyan sokáig tartana, amikor a Windows Update is eleve a legutóbbi összesítő frissítést tölti le, nem sorban, egyenként az összes addig kiadottat. Meg nem pont ugyanaz van, nem olyan időigényes, mint a Windows 7 és 8.1 rendszerek 0-ról történő lefrissítése, ezért is a naprakész integrált telepítő inkább az utóbbiaknál jöhet jobban.
Másrészt egy tiszta telepítés után nem feltétlen a Windows Update és a frissítés a legidőigényesebb, hanem inkább a rendszer testreszabása + a programok telepítése, beállítása stb. Ezért ha van rá mód, akkor nyilván eleve kényelmesebb, praktikusabb és gyorsabb ilyen szempontból inkább klónozni, vagy mentésből visszaállítani, mintsem teljesen a 0-ról újratelepíteni. -
gordonfreemN
addikt
válasz
King Unique #129235 üzenetére
Igen, de gyorsabban végzel a telepítéssel egy ilyen telepítővel (nincs a telepítés után frissítés).
Na most a bajom ezzel a linkeddel az, hogy felmentem az MS oldalára, de szerintem aki ezt ép ésszel követi az vagy UFO vagy napi munkájához tartozik és ugye innen már mindjárt nem kell hülyének nézni azt akinek ez kínai.
PL.: mint említettem korábban, nekem van, hogy pro N-es kiadás kell, van hogy sima pro. Ez minden telepítőben benne van? Vagy külön kell letölteni telepítőt ehhez is ahhoz is?
Az MS oldalán rámentem az MSDN szerverről letöltésre, valami my visualstudio oldalra dob be. Miért?
A media creation tool-lal elkezdtem letölteni , onnan ha jól sejtem akkor ahogy írtad, a 20H1 jönn le jelnleg.
Bár a media creation tool letöltve tartalmazza az update verziót, azaz azt tölti le? Ez most 20H2, akkor már ezt adja az MS alapból?Amúgy köszi, csak egyelőre nem tudom merre induljak
Đusty: Köszi
-
King Unique
titán
válasz
gordonfreemN #129231 üzenetére
Lehet, de alapesetben W10-nél nem létszükséglet az ilyen, erről is volt már szó itt többször, lásd egy másik esetnél leírtakat.
-
Đusty
addikt
válasz
gordonfreemN #129233 üzenetére
-
gordonfreemN
addikt
válasz
Winnie The P #129232 üzenetére
Néztem már de ez fel sem tűnt...
Tudod az indianok sem látták Kolombusz hajóit...
Átnézem, köszi... -
Winnie The P
őstag
válasz
gordonfreemN #129231 üzenetére
Összefoglaló?
-
gordonfreemN
addikt
Sziasztok.
Elnézést a kérdésért, de hagy tegyem fel. Legfeljebb ha sokszor el lett már mondvay töröljétek a hsz-em.
Lehet olyat csinálni, hogy egy win10-et a legfrisebb stabil update csomaggal telepítek? Honnan lehet ilyen iso-t letölteni általánosan,vagy hogyan lehet elkészíteni?
-
King Unique
titán
válasz
lanszelot #129229 üzenetére
Tudom hogyan működik ez ilyen dokkolóknál a klónozás, azt nem szükséges külön leírni. Arra céloztam, hogy ha BIOS/MBR szerinti telepítésnél a forrásmeghajtón is 3 db partíció volt, akkor a klónozás után is 3 db lesz és a 4. partíciót te magad hoztad létre. Ahol az utóbbi lehetett volna elsődleges a logikai helyett, az még belefér az MBR korlátjába. Vagy ha nem cél új partíció létrehozása, akkor particionáló programmal kiterjeszteni, hozzáadni a C-hez a nem lefoglalt területet (példa). Persze egy normális klónozóprogramnál - mint pl. a Macrium Reflect - lehet akár a művelet megkezdése előtt is csökkenteni/növelni a célmeghajtóra kerülő partíciók méretét, többek között ez az amit ezek HDD dokkolók nem tudnak.
-
lanszelot
addikt
válasz
King Unique #129227 üzenetére
Egy fele akkora ssd-t copy-ztam, és ennyi partició lett, én nem készítettem egyet se, csak megformáztam azt ami üres /w10-el/
Tehát ha nagyobb drive ra copy-zod akkor nem növeli a méretet, akkor is ugyanakkora marad, és a többi marad, így lett 4 /mivel a 3 az a w10 csinálta magának clean instal-nál/ -
King Unique
titán
válasz
opossite #129224 üzenetére
Igen, le, elvileg, csak az úgy macerásabb és időigényesebb, ezért egyszerűbb és célszerűbb kapásból az újabb verziót telepíteni, mintsem egy régit frissítgetni hosszasan. Ahol Windows 10 esetén eleve adott erre a lehetőség, nem világos miért kellett a muzeális, 1607-es ISO-t használni a telepítéshez, de mindegy.
A KB4579311 amúgy egy összesítő frissítés 2004-es verzióhoz, azt 1607-esre nem is tudnád telepíteni, meg az önmagában amúgy sem lenne elég az upgrade-hez. -
King Unique
titán
válasz
lanszelot #129222 üzenetére
Az volt leírva, hogy a 4. partíció még lehetett volna opcionálisan elsődleges logikai helyett, nem az, hogy se elsődleges, se logikai ne legyen.
Teljesen magától meg nyilván nem jön létre egyik sem, oda felhasználói beavatkozás kell.
Mármint Fideco márkanevű kétlemezes HDD dokkolóval, amik rendszerint 1:1-ben, szektorról szektorra klónoznak. -
-
opossite
csendes tag
válasz
King Unique #129221 üzenetére
Igen az megvan, de elvileg annak is le kellene húznia a frissítéseket igaz? Vagy itt tévedtem?
Ill elv. ha ezt leszedem, akk elv. telepítés után működnie kéne a 1607-es verzión igaz? : 2020-10 Cumulative Update for Windows 10 Version 20H2 for x64-based Systems (KB4579311)
-
lanszelot
addikt
válasz
King Unique #129214 üzenetére
Az EXFAT készítést, azt értettem, a másikat nem.
Azt értem most már, hogy ne legyen elsődleges, de milyen legyen?
Ne legyen logikai, de milyen legyen?
Nem akarok többet létrehozni, ezt sem akartam, csak létrehozta magát.
Fideco -val klónoztam egy fele akkora SSD-ről. /gép nélkül/ így ahogy itt csinálják -
King Unique
titán
válasz
opossite #129219 üzenetére
1607-es verziót?
Annak a támogatása már rég megszűnt, max. az Enterprise LTSB kiadás támogatott még, csak ugye az meg nem éppen reális otthoni használatra.
Nem kell egyesével, mivel kumulatív, összesítő frissítések vannak már egy jó ideje. Letölteni és telepíteni meg normál esetben az aktuális 20H2, vagy esetleg 2004/1909 verziót kellene, nem 1607-et. -
_DiEGO_
őstag
No mire leltem:
A Microsoft figyelmeztetést adott ki a lejárt Windows tanúsítványokkal kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy azokat a számítógépen kell hagyni, mivel szükségesek a visszamenőleges kompatibilitás érdekében.
[link]
Sokan törlik számítógépeikről a lejárt biztonsági és egyéb tanúsítványokat akár tudatosan, akár óvatlanságból, amikor valamilyen harmadik fél által gyártott merevlemez-takarítónak megengedik, hogy a program ezt megtegye. Viszont ezek törlése biztonsági és kompatibilitási problémákat is okozhat a felhasználóknak. "Az ilyen tanúsítványok törlése az operációs rendszer sérüléséhez vezet, amely megakadályozza a betöltődését.
[link] -
opossite
csendes tag
Köszönöm. Úgy néz ki, hogy újra kell raknom. A cmd-s vagy powershelles scriptek nem segítenek és a Cache törlés sem. 3rd party alkalmazást sem találtam. Egyébként 1607 verziót telepítek. Az működik, ha leszedem a legújabb frissítést és manuálisan rakom rá a 1607-es verzióra vagy mindenképpen egyesével kell, hogy leszedje a frissítéseket (bocsi, ha buta a kérdés). Köszönöm.
-
dudu5130
őstag
válasz
st3v3np3t3r #129209 üzenetére
Megvolt, de a PUBG akkor se indul.
-
King Unique
titán
válasz
opossite #129213 üzenetére
Nem leállítani kell, hanem újraindítani a frissítések telepítések befejezéséhez, ami megoldható a gépházban is, vagy Alt + F4 billentyűkombinációval, nem kizárólag csak a Start menüből.
Ha sikertelen volt a frissítések telepítése, akkor ott lennie kell hibakódnak a gépházban a frissítési előzményeknél, ellenben az nem derült ki. Ha sikertelen a frissítések telepítése, akkor lehet próbálgatni a felsorolt módszereket, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ha nem működik a Windows Update szolgáltatás, akkor lásd egy másik esetnél leírtakat, javasoltakat. Ha esetleg valamilyen 3rd party programmal lett letiltva, lásd példaként az alábbi esetet, ahol eleve nincs miről beszélni addig, amíg az nincsen kikapcsolva/eltávolítva.
Ha nem nyílik meg a gépház, Start menü, akkor lásd ugyancsak egy másik esetnél leírtakat, erről is már volt szó itt többször.
Ha friss telepítés és még nincsen belakva a rendszer, valamint sikerült úgy szétcsesződnie, hogy nem használnak az előbbiek, akkor adott a javító telepítés in-place upgrade-del, alaphelyzetbe állítás és a tiszta telepítés is. -
King Unique
titán
válasz
lanszelot #129206 üzenetére
Akkor formázod exFAT-ra, az előző válaszban le van írva hogyan lehet megoldani, illetve pl. parancssorban.
A másik meg arra vonatkozott, hogy MBR-lemezen max. 4 db elsődleges partíció, vagy 3 db elsődleges és 1 kiterjesztetten belül több logikai meghajtó lehet. Ahol esetedben lehetett volna a 4. is elsődleges - meg ha nem cél utána további partíciók létrehozása - , nem feltétlen logikai, de mindegy. -
opossite
csendes tag
Sziasztok!
Feltelepítettem egy win 10 prot ismerősömnek és el is kezdte lehúzni a frissítéseket, de az egyik után, mikor "Frissítés és újraindítás"-ra megyek vagy "Frissítés és leállítás"-ra, nem történik semmi. Lekapcsolás közben nem írja, hogy frissítene és betöltésnél sem. A frissítések keresése / Frissítés és Biztonság ablakot meg sem nyitja. Parancssorban próbáltam több mindent:
sfc /scannow - Nem talált hibát.
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth; Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth - Nem talált hibát.
Az alábbi parancs sem hozott eredményt:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver
Próbáltam az alábbit, de a Windows Update szolgáltatásnál nem is engedi elindítani a frissítést (függetlenül attól, hogy kézi vagy automatikus).
a. Press Windows key + R, type "services.msc" (without quotes) in start run box and press Enter.
b. Locate Windows Update service.
c. Right click on the Windows Update service and select Properties.
d. In Start-up type, select Automatic from the list.
e. Click Start under Service status.
f. Click OK.
g. Repeat the steps c to f for the following services also:
Background Intelligent Transfer Service & Cryptographic Service.
Valakinek van esetleg ötlete, hogy miként tudnám áthidalni a problémát.Előre is köszönöm.
opossite
-
-
Ga3rieL
senior tag
esetleg directX 12? w10 esetében? [link] [Download DirectX 12 For Windows 10 64bit/32bit Offline Installer] ?
De amúgy én ilyenkor azt csinalnám,hogy már újrahúznám a gépet, és úgy próbálnám, de még tán akkor sem,. mert előbb amelyik játékot akarod játszani, pl. steamről, azzal próbálnám meg, mert onnan saját magának automatikusan feltelepíti azt a directx-et ami neki kell, és akkor hátha jó lesz? Mert első indításnál, ha nem teszel fel directx-et akkor ő telepíti magának első indításnál automatikusan.
-
Dictator^
veterán
válasz
Doky586 #129199 üzenetére
Elnézést, hogy ha a szöveges teszttel meggyűlt a bajod. Ami amúgy ugyanazt mutatja (mutatta) mint a grafikus teszted (a CrystalMark).
Az utóbbi időben több a prohardveren ez a fajta komment, ami csak kötözködés, ahelyett, hogy vagy ignoreálnád, vagy építő jellegűen hozzászólnál a poszthoz.
Esetleg megpróbálhattad volna úgy, hogy "Figyelj, egy CrystalMarkos tesztet nyomj már, sokkal könnyebben átlátható".
Ezt valószínűleg megköszöntem volna, és a hirtelen felindulásból előkapott tesztet azonnal cseréltem volna erre.
Így szerintem tudod mit kívánok most neked... ja igen és kellemes ünnepeket is.
#129204Doky586 lanszelot #129201 2020-12-26 02:07:23
Doky586
nagyúr
LOGOUT blog
Nem használnék (helyedben) kiterjesztett partíciót.
A formázást meg parancssorból intézném.Azért vicces, hogy itt meg pont szöveges parancssorból tevékenykednél, és nem a grafikus felületűből.
-
lanszelot
addikt
-
Vigyorka
aktív tag
Üdv!
A párosított Bluetooth fejhallgatómhoz (JBL T450BT) nem tudok csatlakozni..
Nem találom a hangeszközöknél se...Megoldás? (Kösz a segítséget!
)
-
-
King Unique
titán
válasz
lanszelot #129201 üzenetére
A grafikus lemezkezelőben és a fájlkezelőben a formázásnál nem minden esetben jelenik minden egyéb fájlrendszer opcióként, 32+ GB-os helyi lemezeknél az alapértelmezett az NTFS fájlrendszer. De parancssorban célirányosan bármikor megoldható, valamint a DiskPart módszerrel is.
-
ElektrikusDE
senior tag
válasz
ElektrikusDE #129200 üzenetére
Kis kiegészítést azért mégis hozzá kell írnom.
Én ellenőrizném hogy a GeForce kártya drivere felvan e telepítve.
Az eszköz kezelőben megjelenik, és nincsen felkiáltó jel az ikonján.
Ha megjelenik és nincs hibajelzés akkor valószínűleg működik is.
Valamint kel hogy legyen a NVidia vezérlőpult amiben szintén ellenőrizheted.
Pl:
Ha nem találsz ilyesmit akkor vagy átvertek vagy elromlott a GeForce kártya.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- AKCIÓ! Intel Core i7 7700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ASUS TUF Gaming F15 FX506 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 8GB - 512GB - RTX 3050 Ti - 1,5 év gari
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 1xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G RJ, HBA330, áfás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest