Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ti hogy oldjátok meg a nem PWM-es ventik szoftveres szabályzását?
Konkrétan 3-4db ventit kéne alaplapról feszülségszabályoznom, de lehet hogy a lapra már nem dugnék egy 4-es splittert mert elfüstöl tőle...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#45302) gyiku válasza LLKobe (#45301) üzenetére


gyiku
nagyúr

draga buli, de aquaero. es mindent visz ;)

hüllő

(#45303) Grózi válasza LLKobe (#45301) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miért füstölne?
Veszel egy 5-s elosztókábelt ami sata-ról vagy molex-ről kapja a tápot és kész is.De ha a 4 venti áramfelvétele nem haladja meg az 1A-t,akkor mehet simán is egy aljzatra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#45304) LLKobe válasza Grózi (#45303) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez az adat kell nekem a venti adatlapjáról?:

Current consumption (A) 0.09

Ez lenne a fogyasztása?:R

(#45302) gyiku: Felejtős :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#45305) gyiku válasza LLKobe (#45304) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem, hanem a kezikonyven a fan headereknel mit irnak. ha 1A-ig terhelheto a csatlakozo, akkor siman mehet ra a splitter es jonapot.
ha nem birja, akkor a tapot adod neki molex-rol vagy sata-rol, es csak a jelet kotod a lapra.

hüllő

(#45306) ThodEE válasza gyiku (#45305) üzenetére


ThodEE
őstag

Az már PWM :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45307) Tikakukac válasza LLKobe (#45304) üzenetére


Tikakukac
titán

Kolléga bevállalta, látod. Egyszer fáj csak. Nézem ezt a D5 csodát, ez is olyan, hogy édesanyám borogass, de legalább innentől nyugton a lelkem. Drágábbat már nem tudok venni :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45308) mpierre válasza LLKobe (#45301) üzenetére


mpierre
veterán

Szoftveres? Inkább a hardveres megoldás. Vettem egy egyedi ventiszabályzót, ami pwm jel alapján rendezi feszt a 3 pines ventiknek. Célnak megfelelt. ~700-1000 rpm körül pörögtek.

Szerk.: Na jó, ebben is van szoftver. Így utánagondolva... :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45309) JasL válasza mpierre (#45308) üzenetére


JasL
senior tag

A hardveres szoftver az firmware.

(#45310) Grózi válasza LLKobe (#45304) üzenetére


Grózi
Topikgazda

ThodEE-nál a pont,nem vettem észre hogy te nem pwm-s ventihez keresel. :W
Így a külön tápos elosztókábel nem játszik,egy ilyenre lesz szükséged: [link] +ad meg a venti típusát.
A manualod szerint 1A-val terhelhetők a sys_fan aljzataid,így ha 0,25A-nal nem több egy venti(120-s méretben csak a nagy fordulatszámú(1800+) és az ipari ventiké szokott több lenni) akkor mehet 4 egy aljzatra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#45311) JasL


JasL
senior tag

Valami készül.

(#45312) Frenky89 válasza JasL (#45311) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez a pörgettyű mit tud azon kívül, hogy pörgettyűzik?

[ Szerkesztve ]

(#45313) Tikakukac válasza JasL (#45311) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyes, a plexis pörgő nem volt valami komolyan csomizva attól tartottam. Az ajándék bögrét amit küldtek az eltörve jött, volt azért rázkódás mire ideért a csomag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45314) JasL válasza Frenky89 (#45312) üzenetére


JasL
senior tag

Plexilapos háznál látod, hogy van-e áramlás, igazából dizájnelem, mert az alaplapom is visszajelez a pumpa RPM fejéről.

(#45315) duc válasza JasL (#45314) üzenetére


duc
aktív tag

...attól hogy a pumpa forog, még nem biztos hogy van áramlás. Szerintem hasznos kütyü.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#45316) JasL


JasL
senior tag

Na, kezd alakulni a dolog. Már bent van a helyén, most jön a kábelezés meg splitty-k berakása.

(#45317) Tikakukac válasza duc (#45315) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok dolog nem következik egymásból. Nem véletlen van bent áramlásmérő meg fill level sensor is épülget :DDD Szerintem ennek a 2-nek az árát már vertem el javításokra és beszerzésre mert eláztam és napokat ment a gép csöpögve mire meglett, hogy hopika.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45318) DigitXT válasza Tikakukac (#45317) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már az ember beruház egy Aquaerora, alap, hogy nem holmi játékszereket
köt a körbe (aka nagyon csini:DDD dolgokat), hanem normális áramlásmérőt...:K

(#45319) Tikakukac válasza DigitXT (#45318) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már mindegy, bele van rakva a cash, amit nagyjából meg lehet venni az benne van ebben a szutyokban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45320) JasL válasza Tikakukac (#45319) üzenetére


JasL
senior tag

Látom te se aprózod el a "szutykodat", engem is kezd kiakasztani az árhalmaz :C

(#45321) DigitXT válasza Tikakukac (#45319) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem is rád gondoltam.:DDD

(#45322) Tikakukac válasza DigitXT (#45321) üzenetére


Tikakukac
titán

Addig jó, ne vidd túlzásba a velem kapcsolatos dolgokat :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45323) JasL


JasL
senior tag

Első látásra szerelem, aquaero rulez :B

Azt írja a License Manager, hogy 2018-as verzióra is jogosult vagyok, viszont nem találom a letöltéseknél, illetve 2017-1.3-at tette fel. Ezt hogy lehet orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#45324) zsopu


zsopu
tag

Sziasztok,
azon agyalok, hogy csak a processzort megcsinálom vízhűtésesre.
szerintetek elég lehet egy 120mm radiátor?
kb. 100W-ot kéne lehűteni!

(#45325) JasL válasza zsopu (#45324) üzenetére


JasL
senior tag

Nem. 100W-ot télen még csak-csak, de még akkorse, de nyáron 50+ fok is simán lesz vele, ott meg pörögni fog a radiventi jó hangosan.

(#45326) JasL válasza DigitXT (#45321) üzenetére


JasL
senior tag

Adsz rá pénzt én bekötöm ;)

(#45327) fuvi válasza JasL (#45323) üzenetére


fuvi
senior tag

időgéppel utazol előre 1 évet

(#45328) DigitXT válasza zsopu (#45324) üzenetére


DigitXT
félisten

Elég, de totál felesleges akkor levizezned, egy komolyabb lég leveri olcsóbban...

(#45329) zsopu válasza DigitXT (#45328) üzenetére


zsopu
tag

Van hozzá minden a szekrénybe :D
csak idő kell, hogy beszereljem! :D
Most a gyári hűtéssel 70fok körül van maxon terhelve (Xeon W3520 2.66 GHz)

[ Szerkesztve ]

(#45330) Chrys_ válasza JasL (#45323) üzenetére


Chrys_
addikt

lol
Ez csak az infó, meddig kapod meg az új verziót.

(#45331) DigitXT válasza zsopu (#45329) üzenetére


DigitXT
félisten

A gyári hűtésnél mindenképpen jobb lesz. Halkabb nem feltétlen, hűvösebb igen.

(#45332) JasL


JasL
senior tag

Hogy a fenébe kell ezen RPM-es ventin fordulatszámot állítani? Addig megvolt, hogy MIN és MAX állítás, meg hogy RPM... de mindig maxon mennek :F

(#45333) mackosajt válasza JasL (#45332) üzenetére


mackosajt
addikt

Aquasuite?
Controllers fülön.
Be kell állítani, hogy mire vezereljen és melyik kimenetet.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#45334) JasL válasza mackosajt (#45333) üzenetére


JasL
senior tag

Ah kösz... végre kuss van.

(#45335) JasL


JasL
senior tag

Kábelrendezve, beállítva. Úgy érzem teljesen kimaxoltam a dolgot a lehetőségeimhez képest.

Konfig:

i7-6800k
Asus Rampage V Edition 10
32GB Kingston DDR4 2666 16GB HyperX Predator CL13
MSI GTX 1070 Gaming X 8G
Samsung 950 Pro 256GB [M.2/2280]
EVGA SuperNOVA G3 1000W
Thermaltake Core W100

Periféria:

LG 34UM95-P
Ergotron MX
LG BE16NU50 külső Blu-Ray író
Razer Deathadder Elite
DasKeyboard 4 Ultimate
SteelSeries QcK XXL
Logitech Z906
Vogels VLB-500 kitek
ASTRO A50
AKRacing Nitro Orange
Office Depot lábtámasz

Hűtés:

Aquaero 6 PRO
Plexiáramlásmérő
2x Aquacomputer SPLITTY9
7x Noiseblocker BlackSilentPro PK-PS (140 mm, PWM)
6x Noiseblocker eLoop B12-PS (120 mm, PWM)
Mayhems Ultra clear cső
Mayhems X1 clear hűtőfolyadék
Phobya G-Changer 360 V.2
Alphacool fittingek, csap, áthidaló
EK Water Blocks EK-XTOP Revo D5 PWM + Pumpa - Acetal
Phobya Balancer 250 fekete nikkel
EK-Supremacy EVO - Full Nickel (Original CSQ)
Phobya inline Hőmérséklet érzékelő

Ennél jobb gépre most nem is vágyhatnék. A gépparkom még ennél is bővebb sokkal, de a PC-hez kb ezek tartoznak. Csak a hűtés ára.. hát több 100k volt. Nem ajánlom senkinek! :D

[ Szerkesztve ]

(#45336) jones965 válasza JasL (#45335) üzenetére


jones965
Modder

A szivattyún van aquabus? Mert ha nincs, nem látom értelmét minek az aquaero. Ventiket vezérelsz csak vele? A rendszered közel sem olyan komplikált (!), hogy indokolt lett volna a beépítése. :)

(#45337) JasL válasza jones965 (#45336) üzenetére


JasL
senior tag

EK-s a szivattyú, nincs rajta AQUABUS. Igen, csak ventiket vezérelek vele, mert az alaplaphoz kapott ext. fan card egy marék hulladék volt. Nem baj, ha most még felesleges, egyszer még jól jöhet a bus. A szivattyúvezérlést most az alaplap WATERPUMP headerjével valósítom meg, tehát azért van felette kontrolom bőven.

[ Szerkesztve ]

(#45338) LLKobe válasza JasL (#45335) üzenetére


LLKobe
veterán

Kétségkívül szép, de több 100k, és csak a proci van levizezve, 1db radival? :B
Persze lényeg hogy neked teteszen, de ennyiből én még egy radit betoltam volna, és a VGA is ment volna víz alá:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#45339) gyiku válasza jones965 (#45336) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert pumpavezerles nelkul is er vmit. x99-pro lap az istennek sem akarta megjegyezni a venti beallitasokat, ezert szereztem be. azota boldogsag, meg ha az ek d5-t csak fix 2000rpm-en hajlando hajtani, akkor is.

hüllő

(#45340) JasL válasza gyiku (#45339) üzenetére


JasL
senior tag

Nekem is ugyanez volt! X99 lap, ventik restart után mindig maxon bőgtek. Mindenhogy.

(#45341) gyiku válasza JasL (#45340) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha 8 biost nem neztem, akkor egyet sem. irtam asus supportnak is, de nem sikerult megoldaniuk.

hüllő

(#45342) JasL válasza LLKobe (#45338) üzenetére


JasL
senior tag

50 fok alatt nem indul be a venti ezen a VGA-n. Ugrik a gari. A blokkot külön eladni szinte lehetetlen, max féláron. Blokk drága. Ritkán játszok, olyankor se hallom a VGA-t. Olyankor is fülessel. Ezért.

Procin léghűtő.. 140W TDP, Broadwell... porszívó.

[ Szerkesztve ]

(#45343) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Még nagyon kezdő vagyok a témában,elég volt a kompakt víz világából, főleg úgy hogy megölte a procimat a pumpaleállása.(valószínűleg amiatt, hogy a pumpa közvetlenül a procival érintkezett, és az a hő nem éppen jó hatású, főleg úgy, hogy azt olvastam, hogy 60 fokig van, az épített víznél megengedett vízhő, ami még nincs káros hatással a pumpára.- akkor egy ilyen kis .... -nál mennyi lehet... ha rosszul olvastam javítsatok ki kérlek)

Most elsőnek csak procit szeretném vizezni, - most fogok újítani is gépet (1700X, vagy 1800X-re) késöbb pedig majd VGA-t is, de most jelenleg az R9 290-es lesz a gépben így arra nem szeretnék pénzt költeni.

Összeállítottam egy variációt, ha láttok valami anomáliát kérlek szoljatok, illetve ha esetleg tudtok valami mást ajánlani, azt is megköszönöm. A Házam egy TT Core X71. - van hely benne bőven mindenre :)

Merlinnél

Radi: EK Water Blocks EK-CoolStream PE 480
Cső: Alphacool AlphaTube HF 13/10mm - Átlátszó, 1m
Áramlásmérő: Alphacool Eisfluegel G1/4 szögletes - Acetal vagy Aquatuning átfolyásjelző G1/4 szögletes - Plexi
Folyadék: NANOXIA COOLFORCE CF1 - PURE & POWER- 1.000 ML
Csatik: Alphacool 13/10 szorítógyűrűs csatlakozó G1 / 4 - Deep Black Sixpack /17387/
Csap: ALPHACOOL 2-UTAS GOLYÓSCSAP G1 / 4 - BLACK NICKEL
Blokk: AM4-es, de azt majd késöbb.
(pumpát- tartályt - külön külön, esetleg egybe?)
Amit kinéztem
Egybe pumpa-tartály: ALPHACOOL EISBECHER D5 250MM ACETAL INKL. 1X ALPHACOOL VPP655 /13291/

ALPHACOOL EISBECHER DDC 250MM ACETAL INKL. 1X ALPHACOOL DDC310 /13293/

Külön-külön
Tartály: EK-RES X3 250 Lite

Pumpa:PHOBYA DC12-400 12VOLT PUMP
vagy
EK Water Blocks EK-XTOP SPC-60 PWM - Acetal (incl. pump)

Minden segítséget előre is köszönök :R

[ Szerkesztve ]

(#45344) energy4ever


energy4ever
addikt

Szerintetek erdemes lehet megegy DDC-t bekotolni a korbe, hogy halkabb legyen? A mostani rezonal, nem akarom lecserelni a res kombot, igy marad. Ha megegy DDC bemenne a korbe, megkevesebb V-t addnek neki. Viszont lehet hogy ugyan akkora aramlasnal ugyan ugy rezegne!? :F

Alacsony Volt-on valo indulast kikuszoboltem. Bekotottem a rendszerbe egy kapcsolot. Igy tudom kapcsolni, hogy epp 12V-ot, vagy 0-12V kozott menjen(most 6V-n megy).

(#45345) DigitXT válasza energy4ever (#45344) üzenetére


DigitXT
félisten

A rezonancia a fordulatszámától függ. A 6V lehet pont nem a barátja:
én első körben megpróbálnám kicsit odébb tekerni. Igen, akár feljebb!
(Ha lenne még egy DDC-d, attól még nem menne a mostani kevesebb
feszen jobban: eleve necces már a 6V is, még az is lehet, azért zörög.)

(#45346) energy4ever válasza DigitXT (#45345) üzenetére


energy4ever
addikt

Ahogy tekerem lejebb, ugy halkul. 5.2V korul mar nema, viszont az aramlas olyan alacsony, hogy az aramlasjellzo forgo akarmim a korben mar szo szerint megall(aramlas ettol meg van, mert a res-ben lattni.)
Miert necces a 6V? Ha nem indulna a DDC, beraktam egy kapcsolot, ami feldobbja 12V-re.

(#45347) DigitXT válasza energy4ever (#45346) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát éppen azért, mert elindulni azon nem igazán szeret. Jó a kapcsoló,
de egyszer felejtsd el átkapcsolni, aztán ott erőlködik a szivattyú. A víz
meg felforr. Az se piskóta, hogy megy 5V környékén...! Volt már nálam
néhány DDC, s a konkrét példány elektronikájától függött, hogy mennyi
feszt tolerált még. (Nálam 6V alatt kb. egyik se szerette a meghajtást.)

Az érdekes, hogy egy bizonyos fesz alatt már nem csökken a fordulat,
hanem az elektronika megpróbál stabilizálni, pl. 2000 rpm-en: ha még
sikerül neki, akkor megy, ha viszont nem, akkor leáll a retekbe.:))

Neked mennyit forog 5.2V-on?:R Illetve hol méred a feszültséget?

(#45348) Tikakukac válasza energy4ever (#45346) üzenetére


Tikakukac
titán

Kapcsolózás veszélyes, oda valamit még rakni kell, könnyen lehet olvasztani a gépsast, true story.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45349) JasL


JasL
senior tag

Azt hiszem sikerült átszabni az XML-t. Nem tudtok esetleg forrásokat egyedi tervezésű page-ekkel? Szívesen merítenék ötleteket a felület lehetőségeiből.

(#45350) Laraxior


Laraxior
titán

Tényleg rendben lesz a víz, ha nem gyógyszertári alkoholt öntök bele, hanem mondjuk vodkát? ;]
Sajnos az igazi alkohol elfogyott, csak ez a kis gyenge lötyi van itthon, viszont ma szétszedném a gépet, vagy holnap, ha éppen ellustulok :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.