Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) vastalics válasza LLKobe (#45750) üzenetére


vastalics
csendes tag

Szerinted melyik megoldással lennék előrébb +1 db vékony 240-es radi vagy 1 db 120/140-es vastag radiátor?
Húzva nem lenne sem a kártya sem a proci, alap órajelen a procival elég jól elboldogult, húzva már érezhetően jobban melegedett, de arra a pár %-nyí kinyerhető teljesítményre nincs szükségem, így is majdnem mindenre elég nekem!
Leginkább a játék közbeni mérsékelt zajterhelést tartanám szempontnak!

(#45752) Walter_White válasza LLKobe (#45748) üzenetére


Walter_White
senior tag

:R
Köszönöm. Illetve még 1, 1800X-hez tuning mellett elég lesz szerinted egy 3x140-es radi? ( EK Water Blocks EK-CoolStream CE 420)
45mm

(#45753) vastalics válasza LLKobe (#45750) üzenetére


vastalics
csendes tag

Én is köszönöm a választ, kipróbálom szólóban a 46 mm-es magméret az igényeimmel lehet megbirkózik, ha mégsem leszek elégedett az eredménnyel marad az upgrade! :R

Dupla hőforrás esetén honnan érdemes a PWM jelet kinyerni?
A videokártyával vezéreljem a szivattyút plusz kábel beszerzésével vagy maradhat az alaplapi kivezetésen?

(#45754) ViZion válasza vastalics (#45753) üzenetére


ViZion
félisten

A lényeg, h van egy minimum áramlás, amit el kell érni. Felette a hang nő, csobog a víz, de nem nyersz jelentős fokokat vele. Szal. ha jól beállítod, azt többet nem kell babrálni. Ha PWM szivattyúd van, akkor az szívás, mert jel nélkül maxon megy. CPU-ra tenném, annak hűvösebb kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45755) vastalics válasza ViZion (#45754) üzenetére


vastalics
csendes tag

:R

Eddig csak a procit hűtöttem vele, egy Predator műszaki kannibalizmusából származik jelentős része, a 6W-os DDC szivattyú eddig bevált, remélem még egy plusz GPU blokkot is kiszolgál!
Eddig böngészéshez, filmnézéshez a pumpa kb.1200 a ventik kb. 600-as fordulaton mentek, akár aludni is lehetett mellette, játék közben a beállított PWM-nek köszönhetően magasabb fordulaton ment mindegyik, de egyáltalán nem zavart a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#45756) Omli85 válasza vastalics (#45755) üzenetére


Omli85
őstag

Nekem anno amíg a csere DDC-re vártam ez az öreg P500 elég volt a megfelelő áramláshoz.
A rendszerben egy EK-Supremacy MX CPU blokk egy EK-FC VGA blokk és 2db 480-as radi van sorba kötve egy Zalman Reserator v2 torony szolgál tartálynak.
Nem csinált szökőkutat de a hőfokok teljesen rendben voltak és láthatóan mozgott azért a folyadék a rnedszerben.
DDC mondjuk más az még leszabályozva is látványosan jobban mozgatja a folyadékot :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45762) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Bedobnám újra a kérdésem:

Szerintetek lenne értelme ha a hátsó 120-as radira raknék még egy ventit push/pull-ba?
Nyernék valamit hőmérsékletbe / zajszintbe?:

:R:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#45763) gyiku válasza LLKobe (#45762) üzenetére


gyiku
nagyúr

homersekletben nem feltetlenul, viszont a push pull halkabban tudja hozni azt a teljesitmenyt, mint csak a push, vagy pull.

hüllő

(#45764) Csokilama válasza LLKobe (#45762) üzenetére


Csokilama
tag

Csak a hátson megy ki a levegő? A videokártya pcb hűtő ventiei honnan szivják a levegőt? Elsőre nem fér egy másik 180-as?
Nem reked meg a meleg?

(#45765) deadwing válasza Csokilama (#45764) üzenetére


deadwing
addikt

Tényleg nem ártana tudni, mi van a kártya fölött. Ha DVD vagy semmi, oda mehetne még egy radi kifelé fújva.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#45770) velizare


velizare
nagyúr

ek rotációs kapa terminál gpu fc blokkokra.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45771) deadwing válasza velizare (#45770) üzenetére


deadwing
addikt

Nem egyszerűbb venni 2 db 90 fokos flexi csatlakozót?
De. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#45778) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Megjött a HTFS2-es, meg a csoda-ventik. :DDD Régóta vadászok ilyen krómozott ventikre, végre valakinek eszébe jutott, hogy gyártson. Kíváncsiságból be is próbáltam a helyére, csak hogy lássam, mit mutat. Nekem tetszik, már alig várom hogy neki essek a vízszerelésnek. :))

Viszont némi üröm is van az örömben:
Rendeltem egy darab nikkelezett csövet, meg egy hozzá való fittinget, csak hogy lássam hogy működik a gyakorlatban... háááát nem győzött meg. A cső beszerelés után szinte azonnal kimozdult a saját súlyától (meglepően nehéz még ez a 40cm-es darab is), akármilyen erősen húztam rá az anyát, nem tartotta egyáltalán, pedig biztos vagyok benne, hogy jól raktam össze, több videót is néztem a youtube-on.
Mit lehet ezzel csinálni? Mert ezt így még a víz nyomása is kifogja lökni.
Lehet ehhez kapni vastagabb O gyűrűt? Vagy tekerjem be a cső végét zöld-sárga "szikszalaggal", amolyan "csehszlovák" módszerrel, hogy így nyerjek némi vastagságot, hátha jobban ráfeszül a gyűrű? :D
Kéne valami ötlet...

(fáziskéséssel fogok reagálni, mert melózom hajnalig)

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#45779) jones965


jones965
Modder

Srácok már korábban is lett szólva, hogy felesleges a flame illetve a másik csesztetése. Ebből eredően a törlésnek áldozatul estek egyéb hozzászólások is, mivel kapcsolódtak az előzményekhez.
Van vízhűtéses off topik, ott lehet tombolni, persze ésszerű keretek közt.
Ez kiemelt szakmai, itt nem fér meg. :)

(#45780) velizare válasza deadwing (#45771) üzenetére


velizare
nagyúr

:N
az eknak vannak külön termináljai mivel az fc blokkokkal szereltek az in/outleteket a kártya síkjára merőlegesen elfordítják. van egyenes, van 45 fokos döntött, és most már van 90 fokos rotációs is.
ezzel a kártya síkjára merőlegesen tudod pörgetni a be/kivezetést, ehhez meg a difólt terminálal 2x2 rotációs csati kellene - elsőre vissza kell fordítanod őket. árban pont ugyanott vagy.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45781) Makesz79


Makesz79
tag

Hello

Valaki használ ilyet ? [katt ide...]

Szerintetek érdemes beépiteni? Jó lehet ez :) ?

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#45782) deadwing válasza velizare (#45780) üzenetére


deadwing
addikt

Akárhogy is áll az az aljzat, 1 fitting megoldja. Legyen az sima vagy 90-es, és azt bármihez használhatod. Fele ennyiért.
Terminál... hagyjuk már.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#45783) rup1u5 válasza jones965 (#45779) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem "csesztetés" volt hanem némi szurkálódós humor. Ennyi bele kell, hogy férjen egy normális topikba szerintem. Minden egészséges humorérzékkel rendelkező felnőtt helyén tudja kezelni és pont az ilyen apró dolgok adják meg a "közösség" érzetét. Ha ezt sem szabad akkor nem sok marad, max komoly, kimért stílusban szakmaiskodni. Úgy gondolom, hogy itt most kicsit tútótuk Béláim :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#45784) jones965 válasza rup1u5 (#45783) üzenetére


jones965
Modder

A szikrából szokott a láng is kialakulni. Jobbnak láttam elejét venni a szikra kioltásának, még mielőtt elharapózott volna a tűz. :)

(#45785) Tikakukac válasza Makesz79 (#45781) üzenetére


Tikakukac
titán

Jónak jó, csak nem véletlen annyi ebből 2 pár, mint Koolance-ből egy fél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45786) gyiku válasza Tikakukac (#45785) üzenetére


gyiku
nagyúr

es a bitfenixrol mi a velemeny?

hüllő

(#45787) Tikakukac válasza gyiku (#45786) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiváló kérdés, nem tudom. Én anno belevertem az időt rendesen, drága buli volt, de ezzel elégedett vagyok. Ami nálam ritka, szeretem magasra tenni a lécet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45788) JasL válasza Weareus (#45700) üzenetére


JasL
senior tag

Vagy sárga, vagy vastag pénztárca! A kettő együtt nem megy. ;] :D

(#45789) simlisgumis


simlisgumis
tag

Elkezdtem összerakni a gépem, ha van valami észrevétel szívesen fogadom!



A blokkot átfestettem , zavart a réz.

(#45790) Weareus válasza simlisgumis (#45789) üzenetére


Weareus
addikt

Jó a függönyötök. Nálunk is ilyen van.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#45791) tomcat78 válasza simlisgumis (#45789) üzenetére


tomcat78
őstag

Jó a motyó,hajrá :C Bitang a ház :Y
Az falpanel vagy tapéta a falon? :U

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#45792) abridabri válasza simlisgumis (#45789) üzenetére


abridabri
veterán

Uh ez durva joszag :Y
Milyen haz ez ?
2db D5 a CPU +VGA parosnak ?! :D overkill

[ Szerkesztve ]

(#45793) Grózi válasza Weareus (#45790) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DD Ez ütött!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#45794) ViZion válasza abridabri (#45792) üzenetére


ViZion
félisten

"Milyen haz ez ?"
Szerintem családi. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45795) Atke válasza simlisgumis (#45789) üzenetére


Atke
senior tag

SZVSZ:
Én a tartályt állítva tenném (ha elfér) És újra gondolnám a csövezést.... Nekem nagyon hosszúak a csövek.
A pumpákat átraknám oda ahol most a két tartálytartó bilincs van, és mehetne ott le a radikhoz.Esetleg az egyik radi mehetne fel a tetőre is, el is fér ahogy látom.
Nagyon komoly komponensek, szerintem ütős és esztétikus gépet lehet kihozni belőle.

(#45796) TaaT válasza Atke (#45795) üzenetére


TaaT
veterán

"Én a tartályt állítva tenném (ha elfér)"

+1

Give them hell Ukraine!

(#45797) simlisgumis


simlisgumis
tag

Weareus Örülök ,hogy függönyben egyezik az izlésünk! :D

tomcat78 Nem falpanel,az nagyon drága lett volna,ez tapéta!

abridabri Ez egy LD Cooling v8 , a D5 meg azért lett dual mert az előző vizem kétkörös volt,igy megmaradtak,gondoltam kipróbálom milyen.

Atke Nem akartam a pumpát felülre ,végre azért vettem nagy házat hogy legyen elszeparálva külön minden ha lehet ,tele volt a tököm hogy ha valamit cserélni kell alig férek hozzá vagy bontani kell. A tartály még nem végleges egyenlőre így jobban tetszik meg ki akartam próbálni a fektetett tartályt. Úgy is lassan búcsut intek a 390x nek ha jön valami új radeon. Ha nem válik be igy majd az uj karival modosul a tartály is. Nálam inkább a könnyű hozzáférés , szerelhetőség a cél mint a kinézet . Az alsó rész zárt ,a felső meg kisplexis ,a gép a balomon van a fal felé , asztal alatt. Működjön ,csendes és hűvös legyen, és ne keljen benne kotorászni legalább egy fél , egy évig.

[ Szerkesztve ]

(#45798) simlisgumis válasza Atke (#45795) üzenetére


simlisgumis
tag

Ha beférne még a tartályt is alulra szerelném,de sajnos nem lehet.

(#45799) tomcat78 válasza simlisgumis (#45797) üzenetére


tomcat78
őstag

Még szerencse,hogy a ház filléres....a falpanelhoz viszonyítva :DDD
Mindenesetre kíváncsi leszek a végeredményre :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#45800) Makesz79 válasza simlisgumis (#45789) üzenetére


Makesz79
tag

Merev csövezésen nem gondolkodztál ilyen szép nagy kuckoba ?

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.