Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) geotigris9


geotigris9
tag

Szevasztok!

Hol lehetne beszerezni relé modult, hogy a 230 V pumpát a ház tápja kapcsolná be vele.
Ilyen pumpát kellene kapcsolni. (jobboldali specifikáció)

g.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44152) Jim Tonic válasza geotigris9 (#44151) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bárhol. Egy példa: [link]
Ez 5 V-os, de biztosan van 12-es is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44153) geotigris9 válasza geotigris9 (#44151) üzenetére


geotigris9
tag

Jól gondolom ha megbízhatóra gondolok ez jó lehet csak relatíve drága. Vagy lehetne ez mint hagyományos.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44154) Jim Tonic válasza geotigris9 (#44153) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amit linkeltem, az tök megbízható. Főleg, hogy ezek jóval nagyobb mennyiségű kapcsolásra vannak előkészítve.
Szilárdtestrelét ilyen helyre nem raknék, mivel szivárgó árama van (nincs galvanikus leválasztás), amit a szivattyú tekercse szépen fel is fog venni, azaz gyenge mágneses tér jön létre.

Viszont inkább 2 csatornával vedd, akkor nem kell figyelned, hogyan dugod be a konnektorba: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44155) fuvi


fuvi
senior tag

sziasztok!

beszereztem egy flowmetert, ill. egy szűrőt. hova érdemes elhelyezni őket a rendszerben?
most kb ilyen a loop:
CPU » kisradi » VRM » RAM » VGA » nagyradi » tartály/pumpa » nagyradi » CPU

válaszotokat előre is köszi!

(#44156) spanglee001 válasza fuvi (#44155) üzenetére


spanglee001
addikt

szerintem a szűrő a pumpa után van a legjobb helyen a flow meter meg bárhová, volt is egy vonatos hasonlat régen, hogy ugyanolyan gyors az eleje mint a vége is :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#44157) Hobbbyt válasza spanglee001 (#44156) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én a szűrőt a tartály elé tenném mivel -elvileg- a tartályban a legkisebb az áramlási sebesség, ott a legnagyobb az esélye a fika lerakódásának.
..Szerintem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44158) ViZion válasza Hobbbyt (#44157) üzenetére


ViZion
félisten

Tartály mögé raknám, ha belekerül, algásodik, etc. az ott lesz elsőnek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44159) gyiku


gyiku
nagyúr

en beletennem a tartalyba

;]

hüllő

(#44160) geotigris9 válasza fuvi (#44155) üzenetére


geotigris9
tag

Nálam a radi után van a tartály előtt a szűrő.
Szerintem minden képen a blokkok elé érdemes beépíteni hogy az esetleges szennyezés ne a blokkoknak a hőátadó részében akadjon meg ha nem még előtte a szűrőben.
(Új nem használt alakaktrészeböl "sterilen" összerakott rendszernél meg szerintem hasztalan.)
Az áramlásmérő/jelzőm meg a tartály és a pumpa között van.

/Jim Tonic köszi az infót./

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44161) Hobbbyt válasza TaaT (#44140) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Azért lett 12 centis mert volt egy elfekvőben ami kellően halk és már bizonyított.

A ventilátor felfüggesztésemre csak pozitív véleményeket fogadok. ;]

Ui. Lehet, hogy beképzelem, de mintha "tisztulna" a cső.. :F

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44162) KAMELOT válasza Hobbbyt (#44161) üzenetére


KAMELOT
titán

és miért lenne koszos a cső, ha most állításod szerint tisztul? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44163) Grózi válasza Hobbbyt (#44161) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:O :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44164) Hobbbyt válasza KAMELOT (#44162) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A gyári színéhez képest most már kevésbé kék és füstös. Nem úgy koszos-koszos. :) Még a végén tényleg olyan lesz mint aminek eladták.. "Ultra clear"

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44165) #90933760 válasza Grózi (#44163) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ugye milyen szép is az a Shrek zöld Swif2-es venti? :DDD

(#44166) Grózi válasza #90933760 (#44165) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gondolhatod,hogy azon akadt meg a szemem,a hab a tortán meg a profi rögzítés!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44167) TaaT válasza Hobbbyt (#44161) üzenetére


TaaT
veterán

Való igaz, az jófajta tizenkettes venti. :)

Baltoafarkas: Annak a ventinek is kb az az egy baja, az a szép szín. Ja, meg az hogy már nem gyártják.

Give them hell Ukraine!

(#44168) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Azt a csodát úgy vettem, hogy egy nyári lanparty alkalmával kezdett nagyon melege lenni a tuningolt e8200-nak egy alig szellőző bádog házban és leugrottam a sarki boltba valami ventiért a házba ami gyorsan megoldja a problémát.
Úgy adták el nekem, 3e körül, hogy : "Ez valami új venti, most jelent meg, még ők se tudják, hogy milyen.. ha nem jön be, nyugodtam vigyem vissza."

Színre nem adunk :D de azóta is az egyik leghalkabb és legjobb ventim.. ~8 év használat után is bátran oda merem tenni a NoiseBlockerek mellé. :) (vibrációban talán nyerne is)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44169) Razenhell


Razenhell
tag

Sziasztok!
megépitettem az első vizem:
ek pe360 radi
ek xres 140 revo d5 pumpa
ek supremacy block
ek csövezés

cpu g3258 1.25v 4.5ghz jelenleg és prime95 alatt 55 fok, ez sok? mi lehet a probléma? arctic mx4 pasztát használtam.

Ereszteni nem ereszt sehol, tartály kb 3/4ig feltöltve, pumpa 100%on megy. Ventik igaz thermaltake riing ledesek, és halkan is mennek a gépnek se sok hangja van szerencsére. De én kisebb hőfokokat akarok ezen a kis feszültségen...

Válaszokat előre is köszönöm! :R
És külön köszönet Fr3eWar kollégának, akitől vannak a vizes cuccok! segítőkész volt nagyon és pontról pontra leírta mit hogy csináljak.

(#44170) Hobbbyt válasza Razenhell (#44169) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Delid

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44171) Razenhell válasza Hobbbyt (#44170) üzenetére


Razenhell
tag

Köszi, én is erre gondoltam. amúgy jo kis proci lesz szerintem :) de még ki lesz tesztelve rendesen, most nézem meg 1.3n mit tud. ;)

(#44172) Csavez™


Csavez™
veterán

Kis segítség kéne. Össze akarok rakni még 1 gépet és ezt a lapot néztem ki. Most ebbe bele van építve egy aquaero?

(#44173) jones965 válasza Csavez™ (#44172) üzenetére


jones965
Modder

Jó lenne, de sajnos nincs. Nálam van ilyen lap, és vannak rajta pumpa és flow csatlakozások, de ez főleg az AIO termékekre van optimalizálva, bár elég felületesen néztem ezt a részét. Holnap ha még aktuális lesz, megnézem milyen szoftver van hozzá, illetve hogyan működik.

(#44174) Csavez™ válasza jones965 (#44173) üzenetére


Csavez™
veterán

Az szuper lenne! :R

(#44175) KAMELOT válasza Razenhell (#44169) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs ebben semmi vasziszdasz a vízhűtésben. Pár csati, csövek, tartály radi, pumpa. Összekötöd és megy. Csókolom!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44176) geotigris9 válasza Razenhell (#44169) üzenetére


geotigris9
tag

Függ attól is, hogy a helységben ahol van gép hány fokos a levegő az is igen befolyásolja a hőfokokat, mint még egy két lényegesebb tényező.

Srácok hol lehet kapni ilyen ezüst lemezt? Vagy ilyet mondjuk ilyen lenne a lemezből is vágva. Jó volna véglegesen telelőni ezüst ionokkal a rendszert.

Teszteltem kristálytiszta vízben ilyet amit én állítottam elő, /vízre gondolok :) /mert sokalltam a rendszerbe a deszt-víz 1k / l árát nálam kicsivel nagyobb a rendszer, hogy 1 - 2 dl elmenjen.

Teszt eredménye jó minőségű tiszta vízben semmi negatív változás a vízben egy év használat után is , tökéletes tiszta bármiféle lerakodásoknak nyoma sincs.

A gond vele ha nem adagolod időről - időre. Akkor sajnos jelenik meg vízromlás miután nem lesz a vízben ezüst ion, nálam vékony kocsonya szerű trutyi jelentkezett utána a rendszerben.

Szóval jó tényleg az ezüst erre a célra. De most már váltanék ezüst spirálra, hogy a fent említett eset ne tudjon elő fordulni.

Keresgéltem, de neten itthon én nem találtam, nagy tisztaságú ezüstöt (999.9) vagy ilyen spirált.
Külföldről meg nem éri meg nekem beszerezni.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44177) rup1u5 válasza geotigris9 (#44176) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ékszerész. Megcsinálja neked olyan formára amilyenre akarod.
Haverom az és én tőle vettem anno 1,5kg tiszta ezüstöt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44178) Jim Tonic válasza geotigris9 (#44176) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem teljesen értem. Fertőtlenítéshez jó az alkohol is, ugyanazt éred el, mint az ezüst lemezzel. A desztvíz nem a bacik miatt kell, hanem az ásványtartalom miatt, azon meg nem sokat segít az ezüstlemez. Vagy rosszul gondolom? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44179) Csavez™ válasza geotigris9 (#44176) üzenetére


Csavez™
veterán

Drágállod a deszt vizet ,de az ezüst had szóljon? :F

(#44180) ViZion válasza Csavez™ (#44179) üzenetére


ViZion
félisten

+1 én is azt néztem... rakna a fene ezüstöt, ha ott a szesz!
továbbra is úgy gondolom, h sokan túlpörögnek a víz témán. Ioncserélt+ipari spiritusz, 1500 Ft-ból megvan 5 l víz + 1 l szesz, ami több vízre is elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44181) KAMELOT válasza geotigris9 (#44176) üzenetére


KAMELOT
titán

CPU hőfoka attól is függ milyen blokk van a procin.
Azért a szobában gondolom nincs 40 fok. Általában 21-25 fok között van mindenkinél. Elég a sima coolforce vagy akármilyen PC boltban kapható víz.
25 fok van a szobámban és 29 fokos a CPU.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44182) Csokilama válasza geotigris9 (#44176) üzenetére


Csokilama
tag

Régebben volt Kill Coil a varázslónál is (talán 3-4k körül)
Arra vigyázz, hogy vannak kamuk... :N Amik csak nikkelezett/ezüstözött rézlemezek.
Alternativa ként egy 5 grammos 999 tömb is megteszi.(az nyugton marad a tartályban és elég nagy a felülete) Sima ékszerezüst nem jó mivel az általában Sterling, ami 925. Ékszerészeknél próbálj rá, vagy Vateráról egy 999-es érmét :DDD
Árban jobban kijön az 5g 999 + az évek múlva is ezüst lesz, max árfolyam miatt változik az értéke.

Jah és vannak ezüst csatlakozók is a nagyon elvetemülteknek.

[ Szerkesztve ]

(#44183) fuvi válasza Csavez™ (#44172) üzenetére


fuvi
senior tag

vmi olyasmi lehet, 36W-os pumpát is lekezel
manualból:

(#44184) Leon77 válasza fuvi (#44183) üzenetére


Leon77
őstag

Nálam deszt víz (vagy annak hazudott aldis víz) és alkohol (gyógyszertári) teszi a dolgát és semmilyen színeződést nem láttam.

A hőfok nálam meg 23-24 fokos szobában olyan 26-28 fok szokott lenni.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#44185) olle


olle
senior tag

Ez játék víz? :) Átalakítható?

[link]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#44186) LLKobe válasza olle (#44185) üzenetére


LLKobe
veterán

Ennyiért inkább EK Predatort vennék, aprón szokott lenni... (most is van egy 360-as meg egy 240-es)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44187) hash99 válasza olle (#44185) üzenetére


hash99
senior tag

Ez olyan mint az EK predatorja csak szarabb szerintem :D mert hogy a radira van építve egy tartály.

(#44188) JasL


JasL
senior tag

Na megjött a "NAGY". Várom a mostani vízhez a csöveket, a mostani konfig szerintem rövid lenne, meg újakat akarok, nem opálosakat.

Remélem valami szépet fogok kihozni belőle! Van valakinek ilyen háza, épített valamit bele?

(#44189) LLKobe válasza JasL (#44188) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem tudom mi ez de szép darab, az én házam kétszer beférne a belsejébe.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44190) Csavez™ válasza Razenhell (#44169) üzenetére


Csavez™
veterán

Prime az overkill ! Annyin sosem fog menni a procid ,mint prime alatt,azzal csak stabilitást szabad nézni.
Prime alatt nekem is 50 °C felé kúszik,alapon 30 körül van .játékok alatt 40-45. Nyugi,teljesen normális az a hőfok.

(#44183) fuvi: én is azt néztem,hogy vezérel pumpát,áramlást,be-ki hőfokot ,csak ven e hozzá szoftver amivel vezérlést tudsz beállítani. Htc vivehez akarok összerakni valami nagyon kicsi,könnyen mozdítható gépet,mert a kinézett gép 3000 dollártól kezdődik,és én nem nagyon bízok az aksikban.

[ Szerkesztve ]

(#44191) Jim Tonic válasza Csavez™ (#44190) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Prime alatt nekem 65°C is összejön kupaktalanítás nélkül. Alapból meg nálam is 3x°C körül, játékok alatt 4x.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44192) Csokilama válasza Csavez™ (#44190) üzenetére


Csokilama
tag

Amennyiben a kicsi-könnyű vonal a cél akkor nem ITX-ben kéne gondolkozni? :U

(#44193) Jim Tonic válasza JasL (#44188) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is volt ilyen korszakom, másodszorra is megvettem a CM Stackert, az eredetit. :)
Most pont a másik irányba gyúrok. mATX, mini házban. Ez tetszik, kisebbre most nem vágyok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44194) JasL válasza LLKobe (#44189) üzenetére


JasL
senior tag

Thermaltake W100. Elég b*szó! :)

(#44195) JasL válasza Jim Tonic (#44193) üzenetére


JasL
senior tag

Van pici laptopom is, telefon is :) Annál nagyobb teljesítményre small factoron nem vágyom :D

(#44196) Csavez™ válasza Csokilama (#44192) üzenetére


Csavez™
veterán

Ja nem. A mostani 35 kg-nál legyen kisebb és könnyebb ,meg egy titan xp is elférjen benne.

(#44197) fuvi válasza Csavez™ (#44190) üzenetére


fuvi
senior tag

AI Suite III, meg Q-Fan Control, az tuti h proci hőmérséklet alapján tudod vezérelni a ventillátorokat, de hogy vízhőfok alapján, az jó kérdés

(#44198) JasL válasza fuvi (#44197) üzenetére


JasL
senior tag

Lehet vízhő alapján is. Hőmérőt kell rakni a körbe, rákötni az alaplap T-Sensor csatlakozójára, majd AI Suite-ban a szabályozást T-Sensor mintavételűre állítani (Source gomb-bal lehet választani).

[ Szerkesztve ]

(#44199) jones965 válasza Csavez™ (#44174) üzenetére


jones965
Modder

Na szóval Maximus IX Formula: eszközök híján sajnos a tényleges működését nem tudtam kitesztelni, de az AIsuite, valamint az alaplapi kézikönyvben leírtak szerint az alábbi beállítások/szabályozások lehetségesek.
1. Mint már korábbi alaplapokon, ezen is van pwm vezérlésű szivattyú csatlakozási lehetőség, erre AIO szivattyút ír, de ugye a pwm vezérlésűek is mehetnek rá.
2. Van a water IN/OUT és a flow bemenetek. Ezek együttes működését csak csatlakoztatott eszközökkel lehet kipróbálni, de az biztos, hogy a flow aljzaton L/M értékben térfogatáramot mér, illetve a 2 hőmérséklet csatlakozási ponton pedig vélelmezésem szerint a térfogatáram és hőmérsékletek alapján lehet szabályozni a szivattyút. Viszont ezzel ellentmond a pwm csatlakozási lehetőség.
Szum: Valamilyen szinten lehet egy alapfunkciókkal rendelkező "aquasite"-nak tekinteni, de az biztos hogy nem éri el a célhardverek tudását. Itt az a kérdés, hogy utóbbira van-e igény sok felhasználónak. Amennyiben tudja az alaplap azokat a funkciókat, amit egy komplett vízhűtés szabályozásnál elvár az ember, akkor az ár/érték funkció elég jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#44200) Razenhell válasza Csavez™ (#44190) üzenetére


Razenhell
tag

Köszi az infot! megnyugodtam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.