Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) rup1u5


rup1u5
nagyúr

A masterkleer cső a 70%-os alkoholtól már úgy néz ki mintha limonádé folyna benne:

Viszonyitásnak: ilyen volt mikor elkészült.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44252) Csokilama válasza rup1u5 (#44251) üzenetére


Csokilama
tag

Milyen arányban használod? Vagy csak az van benne? :F

(#44253) rup1u5 válasza Csokilama (#44252) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kb fél deci volt itthon, azt mind beleöntöttem és cakk-pakk kevesebb mint fél liter folyadék ment bele. (sokkal többre számítottam)
Nem lesz baja tőle a nikkelezett EK blokknak?
Most olvasom a dobozán, hogy ha alkohollal érintkezik az garivesztéssel jár ezért gondolom, hogy talán károsíthatja a nikkelezést.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44254) LLKobe válasza rup1u5 (#44253) üzenetére


LLKobe
veterán

Én kB. 1,25 deci 70%-os alkohollal kevertem be 2 lityi desztvizet. Az is beopálosította az én noname átlátszó csövezésemet, de messze nem ennyire mint neked.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44255) Razenhell válasza rup1u5 (#44251) üzenetére


Razenhell
tag

Miért jó ha alkohollal öntöd fel?

(#44256) carr válasza LLKobe (#44238) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm!
Gondolkodtam én is univerzálisban, de Reverse ATX a ház. egyrészt ezért is mutatna jobban egy fc blokk.
Másrészt meg ott egy csomó szirszar alkatrész, ami igényli a hűtést.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#44257) rup1u5 válasza LLKobe (#44254) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hát kicsit tömény lett a koktél az biztos :DDD de arra számítottam, hogy minimum 1 litert fog elnyelni a desztvízből is. Kb a töltés felénél csurgattam bele az alkoholt és később kapcsoltam csak, hogy ez mindjárt tele lesz. Maga az opálos cső nem zavar, csak a blokkoknak, pumpának ne legyen baja.

(#44255) stimre:
Bacik ellen. Itt többen is ajánlották hát gondoltam kipróbálom. Az arány lett kissé túllőve.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44258) LLKobe válasza carr (#44256) üzenetére


LLKobe
veterán

Az enyém is reverse ATX, pontosabban mATX :) Hogy jobban mutat az biztos, mint ahogy az is hogy bő 3x annyiba kerül :) Persze, szebb és jobb is a FC blokk, csak amennyit kérnek érte annyit nem vagyok hajlandó adni érte. Arról nem is beszélve hogy eladni később csak aprópénzért lehet.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44259) #90933760 válasza rup1u5 (#44257) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig hasra ütéssel számolva sincs 8-9%-nál több ez se, bár 5% körül szokás beletenni, de a tied se durva. Inkább a csövek érzékenyebbek.

(#44260) JasL


JasL
senior tag

Az alkohol rohadt agresszív dolog, nem ajánlatos. Én most direkt rendeltem Mayhems féle víztiszta bekevert löttyöt a saját márkájú csöveikbe. Ha az is megopálosodik, akkor nem tudom mi működhet. Eddig Nanoxia bekevert lötyit tettem Mayhems csőbe, szintén tönkrevágta. Most kipróbálom ha márkán belül maradok.

(#44261) rup1u5 válasza #90933760 (#44259) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Lehet. Remélem a blokkok bírni fogják!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44262) gyiku válasza JasL (#44249) üzenetére


gyiku
nagyúr

a radi miert fix? felul nincs hely?
ha marad ahol most van, en megforditanam, hogy alul legyenek a csatlakozok. leereszteni is konnyebb lesz ugy. csapot is a radira tennem kozvetlenul, alulra.

hüllő

(#44263) JasL válasza gyiku (#44262) üzenetére


JasL
senior tag

A radicsavarok épphogy csak tartják a helyén, mert kb 0.1mm-rel szélesebbek csak a lyukaknál, amik a függőleges vasra erősítik. Felülre nem akarom rakni két okból sem: hülyén nézne ki a mérete miatt, oda 420-as is beférne, másrészt tök jól néz ki, ahogy felül világít a sötét szobában a gép. És ugye lehet hogy lezuhanna az egész, azt nem kockáztatnám.

(#44264) gyiku válasza JasL (#44263) üzenetére


gyiku
nagyúr

vehetnel rendes csavart, M30 45 azt hiszem.

hüllő

(#44265) Jim Tonic válasza gyiku (#44264) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

M3-ashoz meg még felfúrni sem kell a radit. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44266) geotigris9 válasza Jim Tonic (#44178) üzenetére


geotigris9
tag

(Na csak most tudok reagálni.)

Persze igen a deszt víz az ásványi anyagok nem léte miatt. De akkor sem jó a hűtővíz ha nem rakódik le belőle semmi ásványi, de viszont a "papucsállatkák" vígan elvannak benne és nem a kristálytiszta csobogásban gyönyörködsz. :)
Próbáltam alkoholt is régebben nem vált be nálam. És az alkohol kikezdheti a tömítéseket is és tudtommal idővel ki is párolog a rendszerből akkor meg nem véd, nem védhet baci fronton már.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44267) geotigris9 válasza Csavez™ (#44179) üzenetére


geotigris9
tag

Egyszer kell megvenni a rendszerhez utána teszi dolgát baci téren.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44268) geotigris9 válasza Csokilama (#44182) üzenetére


geotigris9
tag

Volt olyan elképzelésem, hogy szerzek ezüst érmét és belógatom a vízbe a tartályból vagy hasonló. :)
Én is bele vettem magam a napokban az ezüst szakirodalomba kicsit. Igen az ezüst ékszerek általában mind ötvözetek. Viszont az ezüst csati az új nekem még nem hallottam. :N

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44269) velizare válasza LLKobe (#44238) üzenetére


velizare
nagyúr

már megvettem, most adjam el? bukjak rajta 40k-t brahiból? há' lopom én a pízt, dezsvír?! ;]
a másik, hogy ez egy 295x2. más kávéház, ami a hőtermelést illeti.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44270) velizare válasza energy4ever (#44239) üzenetére


velizare
nagyúr

31 centi... illetve 30,7 ha pont jó helyen van a slot, és nem számolsz illesztési hézagot. plusz egy ideig léggel mentem, szóval kellett hely normális procihűtésnek is. haf915f lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44271) olle


olle
senior tag

Ezüst kolloid oldat?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#44272) KAMELOT válasza velizare (#44269) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem volt valami jobb vga? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44273) abridabri válasza KAMELOT (#44272) üzenetére


abridabri
veterán

1070 vs 295x2 Nem igazan van jobb a 295x2 nel, max a gtx1080 / titan.

(#44274) velizare válasza KAMELOT (#44272) üzenetére


velizare
nagyúr

akkor egyáltalán nem, pláne ha az árát is melléteszem. most nem tudom, mennyiért tudnám eladni. láttam, hogy az amd féláron szórja ki a radeon pro duokat, egy olyanra bepróbálkoznék, de most inkább lakást kellene venni. bár ahogy nézem, lehet, hogy a levizezett vega10x2 többe lesz nekem, mint amennyit a kocsim ér. meg igazából az vonz benne, hogy az már elférhetne egy slim sfx tápos házban is.
megspórolhatjátok a NOOOOOOOOOOOOORMÁLIS?! c. dumát, tisztában vagyok a dolog abszurditásával. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44275) Laraxior válasza velizare (#44274) üzenetére


Laraxior
titán

Most vittek el egyet az apron, de nem egy gyakori vga.
Csinálnál egy Unigine Heaven 4.0 tesztet vele? 8xAA, 1920x1080, tessellation extreme.
Csak az osszehasonlitas miatt. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44276) Weareus válasza geotigris9 (#44268) üzenetére


Weareus
addikt

Ha ezüstöt raksz a hűtőközegbe, akkor a réz komponensek fognak oldatba menni. Ugyanúgy nem jó a rezet az ezüsttel keverni, mint ahogy az alumíniummal sem. (Utóbbinál az alu megy oldatba). Szóval ha nem akarod, hogy egy idő után az ezüst miatt elfogyjon a hűtőd egy helyen és kilyukadjon, vagy a réz hűtőblokkjaid károsodjanak, akkor szvsz ne. Ha van valami elektrolitos védőlötyi, amit tudsz, akkor - utánajárás után - esetleg megfontolható a dolog.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44277) energy4ever


energy4ever
addikt

Egy atlagos, picit alulfesszelt DDC-nek mennyi lehet az elettartalma? :F
Van, hogy egy heten 4-5 napot is megy megallas nelkul a gep, azert elgondolkoztam rajta, lehet kellene venni majd egy uj DDC-t, nehogy ez megalljon. :D

(#44270) Cain69:

Nagy levegovel: [link]

(#44278) fuvi válasza energy4ever (#44277) üzenetére


fuvi
senior tag

3-4 éve megy egy használtan vett 18wattos 9 volton gond nélkül

(#44279) velizare válasza energy4ever (#44277) üzenetére


velizare
nagyúr

:C
jóféle. megnéztem mégegyszer a qb one adatlapját, és az odd és a moduláris atx táp támogatása miatt hullhatott ki.
btw, találtál kultúrált módot, hogy húzd ki a házból a csöveket?

@Laraxior: most valami gebasz van, nem akar menni a cf valley alatt (se). :F tegnap felraktam a 17.1.1.et lehet elrontott pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44280) Laraxior válasza velizare (#44279) üzenetére


Laraxior
titán

Ez is eredmeny egy AMDtől :D ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44281) geotigris9 válasza Weareus (#44276) üzenetére


geotigris9
tag

Módosítva raknám bele nem úgy mit régi elképzelésem szerint belelógatva. Ha nem a kiegyenlítő tartály felső részénél lenne tehát az ezüst ionok a pára cseppekben oldódnának ki ami idővel vissza folyna a rendszerbe. És így folyamatosan fertőtlenítené a vizet.

Mostanában ezt találtam, itt is úgy van ajánlva nem közvetlenül a víztartályba kell helyezni párásítóban. Bár sok ezüst nem lehet benne mert egy év használatot írnak. Ilyet ezért nem raknék a rendszerhez mert nem érné meg anyagilag, bár az bizonyos működne a vízhűtéshez.

Amúgy igen az alú réz kombóval már régen szívtam ..

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44282) velizare válasza Laraxior (#44280) üzenetére


velizare
nagyúr

:DDD nagyon hektikus ez a heaven. ebben vannak valami random elemek? 1530 körül mozgott a pontszám egy 10 pont sugarú körben. aztán felraktam a 17.1.1et, és lett 19xx. próbálom elhelyezni, mert csak lóg a levegőben, a tpu fórumán van egy viszonylag korrekt lista, de ott 4x aa a standard. jó, akkor 8ról lemegyünk négyre. erre leesik a pontszám 1429re. :F

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44283) energy4ever válasza velizare (#44279) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem kell kihuzni a csoveket, maradhatsz hazon belul is! :DDD

;]

(#44284) Laraxior válasza velizare (#44282) üzenetére


Laraxior
titán

FPS-re mennyit adott? Elvileg ha minden oke, akkor boven 100 feletti eredményt varok.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44285) velizare válasza Laraxior (#44284) üzenetére


velizare
nagyúr

ez jött ki, de valami gebasz van a vizemmel, mert throttlingolok, és nagyon nem kéne. :W de most nincs is időm ezzel foglalkozni. :((( :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44286) Laraxior válasza velizare (#44285) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Ez olyan mintha csak az egyik menne. GTX1060 szint ez kb. Valami gebasz van.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44287) abridabri


abridabri
veterán

Vettem egy uj procit ( 5820k / 140W ) es hat nagyon melegszik , 75 ig is felmegy jatekok alatt.
1db pumpam van es 2db 360as radi. (phobya 360*60 + magicool 360*30 slim )
3 opcio van amin gondolkodok, melyikkel erem el a legjobb homersekletet ?

A : veszek egy masodik pumpat +masodik tartalyt es 2koros lesz a rendszer (felso slim radi cpu / also radi VGA )

B : a 360as slim radit cserelem egy 420 vagy 480*60as radira

C : veszek a mostani 2db 360as melle meg egy 240es radit a (haz elejebe meg befer)

(#44288) JasL


JasL
senior tag

Szükségem lenne 13 db fekete házventire a gabonatárolómba.

Aquatuning oldaláról fogok rendelni szerintem, mert ekkora mennyiségben már olcsóbb onnan.

Ezekre gondoltam:

http://www.aquatuning.de/air-cooling/axial-fans/13426/phobya-g-silent-14-1200rpm-black-silent-edition-140x140x25mm?c=649

Van 3 éves Phobya ventim 12-esben ilyen, mai napig szép csöndesek 600 RPM-en.

4 menne felülre, 8 oldalra és 1 hátulra.

Elöl a radin is cserélnék átlátszókat feketére, ehhez ugyanilyet vennék 3db-ot feketében.

Szerintetek rendben vannak ezek a ventik? Érdemes venni 1-2 tartalékdarabot, vagy elég amennyi pont kell?

4 PIN-es ventiket lehet elosztókábelre dugni? Konkrétan egy ilyenre dugnám rá a 3x4 darabot:

http://edgeup.asus.com/2015/05/19/poll-do-you-want-to-buy-the-asus-fan-extension-hub-module/

(#44289) ViZion válasza JasL (#44288) üzenetére


ViZion
félisten

ehh, ezt kellett volna nekem is. A 7-i megrendelésem talán a jövő héten fogja küldeni a varázsló. Persze amíg nem kérdeztem, h mégis mi van, addig lapultak, mint sz*r a fűben. Nem először szívattak meg, de utoljára. Inkább kínából rendelek, ott legalább tudom, h ennyi idő. Mondjuk lehet, h ők is onnan hozzák... mindegy is, rakás sz*r az a bolt, és kamu amit kiírnak, h X nap alatt külső raktárból. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44290) Hobbbyt válasza ViZion (#44289) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem úgy ahogy tartották a jelzett időt. 9-12 volt a várható beérkezés, 13-án feladták és 14-én 17:28-kor ideért. Szóval eléggé kimaxolták.. :D
Engem a hibátlan csomagolással (minden külön be volt csomagolva pukkasztóssal, légtasakokkal kitömve) és az ajándék tollal kárpótoltak. A kínálatuk Magyarországon páratlan.. sajnos.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44291) JasL


JasL
senior tag

Készül a rendelés! :D Az a terv, hogy ezt a rengeteg cuccot beépítem az új házba, egy 3xPWM-es ASUS fan ext controllerre kötve.

Működni fog a tervem?

Amúgy 8+4+6 PWM ventit fogok vezérelni vele, de azért 3db 8-as PWM vezérlőt veszek, mert olcsóbb mint mondjuk a 6-os (mert ahhoz külön kell megvenni a molex kábelt). Ez nem gond és lehet a lehetségesnél kevesebb ventit kötni egy splitterre, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#44292) rup1u5 válasza JasL (#44291) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ezek a phobya ventik jónak számítanak? Eredetileg eLoop van tervben de még nem rendeltem meg.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44293) JasL válasza rup1u5 (#44292) üzenetére


JasL
senior tag

Igen, jónak. Kifejezetten radiátor átfújásra vannak tervezve. Nálam 3 éve megy 6 db, egyik sem csapágyas.

(#44294) hash99 válasza rup1u5 (#44292) üzenetére


hash99
senior tag

Az eloop azért egy magasabb szint :-)

(#44295) DigitXT válasza abridabri (#44287) üzenetére


DigitXT
félisten

Az egzakt válaszhoz tudni kéne a jelenleg mért vízhőmérsékletet,
amikor 75 fok az a proci. Ez a hőmérsékletkülönbség ugyanis az
egyik fontos minőségi jellemzője a vízhűtésednek...:K Találgatás:

A) a CPU körről lekerül a GTX1070 150W-ja (?), viszont a hőleadó
felület is elfeleződik: a vízhőmérséklet nem biztos, hogy csökken!
Viszont a kör ellenállása csökken, az áramlás nő. Javulhat a dT-d.
(Esetleg odaadhatod a nagyobb radit a procinak - a VGA kibírja...)

B) jelentősen megnöveled hőleadó felület méretét, ezzel biztosan
csökkented a vízhőmérsékletet, kérdés, elégséges mértékben-e?

C) lényegében ugyanaz, de tuti nő az ellenállás, így ha kritikusan
alacsony, akkor esetleg elveszítheted a CPU blokkon dT-ben amit
megnyersz a vízhőfokon. (Aztán lehetne itt még D, és E opció is.)

Milyen szivattyú dolgozik a rendszerben, és milyen a CPU blokk?
Ezek ugyanis jelentősen tudják befolyásolni a dT-t, és nem biztos
az, hogy a hőleadó felület kicsi: lehet más a gyenge láncszem.:B

D) szivattyú csere, feltéve, ha a mostani a kevés a rendszeredhez
E) CPU blokk csere, feltéve, hogy régebbi blokk "gyenge" belsővel

F) ventilátorok felpörgetése és a vízhőmérsékletre hatásuk mérése
(Utóbbi azért is melegen ajánlott, mert lényegében azt tudnád vele
szimulálni, hogy mi történne, ha növelnéd a hőleadó felületet.:R)

G) CPU blokk rögzítésének ellenőrzése, esetleg hűtőpaszta csere
(Néhány fok el szokott menni ezen is. Ha vmi nem teljesen kerek.)

(#44296) ViZion válasza abridabri (#44287) üzenetére


ViZion
félisten

DigitXT hsz-éhez a saját tapasztalatom: FX proci, "rendes" fűtéssel... 360-as radi helyére jött a nova, kicsit javult a helyzet, főleg hangban, mert átlag használat alatt passzívan is vinné. Bencsek alatt ventikkel is elszállt a CPU hőfok... OK, akkor másik blokk. Ismét javult kicsit, de nem az "igazi". OK, legyen D5... semmi nem változott vele. Szal. elég összetett dolog ez, ha elérted azt a pontot, amit még el tud vezetni a blokk, vagy amit még át tud adni az a kis kupak, akkor már csak relative kis változások lesznek, elfogynak a "csodák". :(
OK, nem panaszkodom, 4,8-4,9 GHz még pár kör IBT-t is kibír, ennyi terhelést IRL nem kap.

A sok radit nem javaslom egy körre, sokáig tart légteleníteni, utána még szörcsög, több helyen kell csati, folyhat, stb. Két körre szavaznék, és a 360 slim helyére a 420/480-as radi. Persze ez nem ócó így, de leírni könnyű. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44297) Apollo_21 válasza abridabri (#44287) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali, bár most már nemtolom épített vízzel de ott vmi lesz, és nemhinném hogy a vízkörrel...
Nekem is ugyanez a proci, és a régi hűtőmmel (Hyper 612 v2) nemvolt 60 sem csak stressztesztek alatt..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44298) KAMELOT válasza abridabri (#44287) üzenetére


KAMELOT
titán

Játékok alatt nem szabadna annyinak lenni, mivel 2x 360 radid van aminek tudni kell rendesen hűteni.
CPU blokk xar vagy a paszta rajta.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44299) abridabri


abridabri
veterán

A rendszert Phobya dc 260 szivattyu hajtja.Phobya UC-2 LT a blokk+friss MX-4 paszta . Latszik a tartalyban a vizmozgas , tehat nincs eltomodve.
Az elozo procim 4690k@4,5 megallt max 64 fokon , a mostani 5820k meg 75. ( de ez +60W )
A rendszert nem szedtem szet alaplap+cpu cserehez , csak kivettem mindenestul a rgi motyot es beraktam az ujat, a vizrendszer erintetlen.
A GPU homerseklete 58 rol felment most 62re max. Az teljesen rendben van.
Venti csere lehet segitene valamennyit ,mert erzem hogy forro a haz teteje most ahol a radi van. Mintha nem fujna le a 3pull+1push (14cm TY 147A ventik ) venti a slim 360as radirol a meleget. Vagy csak siman felmelegiti a hazat ,nemtom.

[ Szerkesztve ]

(#44300) jones965 válasza abridabri (#44299) üzenetére


jones965
Modder

Itt mint ahogyan DigitXT is írta, jó lenne viszonyításként a vízhőmérsékletet tudni. Az a kiindulási alap az egészhez.
1. Alacsony vízhőmérséklet/magas hardver hőfok:
- a/ rossz kontakt
- b/ eltömődött blokk/ mikro barázdás felület, függetlenül, hogy az áramlás szemmel láthatóan megfelelő.
2. Relatíve magas vízhőmérséklet esetén pedig hiába a 2 db 360-as radiátor ha:
- a/ levegős a rendszer
- b/ megreked a levegő a házon belül, ezáltal lefojtva a hőáramlás útját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.