Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) gyiku válasza ViZion (#44799) üzenetére


gyiku
nagyúr

ennyi.

Cseneles: az, 5820k.

hüllő

(#44802) #90933760 válasza gyiku (#44801) üzenetére


#90933760
törölt tag

Minél több a radi annál királyabb. :DDD

(#44803) abridabri válasza gyiku (#44801) üzenetére


abridabri
veterán

En se tudom lehuteni az 5820k-t . 360*60 + 420*45 radi , D5 pumpa , es 70-75 fok jatek kozben a CPU. Vizhomerseklet max 35fok. Ez van ,max a delid segit ezeken a procikon. Sajat karomon tapasztaltam.
(40k a pumpacsere +35k a radicsere (360*30 > 420*45) +10k prociblokk csere ) . Majd 100kt koltottem a hutesre most es nyertem talan 2 fokot .

(#44804) gyiku válasza abridabri (#44803) üzenetére


gyiku
nagyúr

bf4 alatt 54°C-on memgall a cpu, valami nem koser nalad. milyen blokk van a cpu-n?

farkas: nekem is szurja a szemem az az ures hely :B

hüllő

(#44805) abridabri válasza gyiku (#44804) üzenetére


abridabri
veterán

Hidd el minden koser :K Ha baj lenne akkor a VGA is melegedne ,de szarra tuningolva se eri el meg a 60at sem.
Phobya UC-2 LT blokk volt az elozo ,most EKWB monoblock van a procin.
Sok videot neztem YT on ,mindenkinek 70/80 fokos magjai vannak ,az en 70C mag /75C package homersekletem jonak szamit sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#44806) Csokilama válasza abridabri (#44803) üzenetére


Csokilama
tag

De örülök, hogy nemet tudtam mondani az x99 ITX lapnak. Megsült volna szegény proci. :U

(#44807) jones965 válasza gyiku (#44797) üzenetére


jones965
Modder

Ezek a számok számomra azt mutatják, hogy a házad szellőzése eléggé rossz hatásfokú, ami még inkább alátámassza azt, hogy felesleges a plusz radiátor beépítése, nem igazán nyernél vele sokat, ráadásul még zsúfoltabb lenne a belső rész.
Ami fényképet mellékeltél, az a Te gépedről készült? Ha nem, tehetnél fel fotót.

(#44808) LLKobe


LLKobe
veterán

Bedobnám ismét a kérdést: ha az egyik radiátorból időnként csöpögő/csobogó hangot lehet hallani, az azt jelenti hogy az még levegős? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44809) #90933760 válasza LLKobe (#44808) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, de ha hőmérsékletileg nincs probléma, nem feltétlen baj az.

[ Szerkesztve ]

(#44810) LLKobe válasza #90933760 (#44809) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi!:R Nincs, de a hang zavar.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#44811) F e Z o válasza carr (#44789) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez a régi vizem volt, a képen látható radit vetted meg tőlem.

H2O über alles!

(#44812) Jim Tonic válasza LLKobe (#44810) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem csak akkor jött ki, ha minden oldalra elborítottam, és közben figyeltem, hogy a pumpa ne szívjon levegőt. Plusz rázás, stb. Darabig eltart. Ezért nem szeretném sűrűn leengedni. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44813) rup1u5 válasza Jim Tonic (#44812) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Detto :K
Én megúztam a res tetejét nehogy szivárogjon és fejre fordítottam a bekapcsolt gépet. Csak így tudtam körbekergetni az utolsó buborékokat. Meg is szűnt a csobogás. Egy évig nem szeretnék hozzá nyúlni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44814) gyiku válasza jones965 (#44807) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem, ez az enyem.

hüllő

(#44815) JasL válasza gyiku (#44814) üzenetére


JasL
senior tag

Tök szép az oldala. Ez milyen ház?

(#44816) JasL válasza Frenky89 (#44604) üzenetére


JasL
senior tag

Mégsem lesz, "adatbázis hiba" miatt :(((

(#44817) geotigris9


geotigris9
tag

Van most az Aldiban deszt víz milyen minőségű, van valakinek tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44818) JasL válasza geotigris9 (#44817) üzenetére


JasL
senior tag

Minek szenvedsz? Gyógyszertárban ipari minőségű desztvíz 350Ft/liter.

(#44819) abridabri válasza geotigris9 (#44817) üzenetére


abridabri
veterán

En Tesco ioncserelt vizet hasznalok,osszeontve Phobya Zeroclearel, nyilvan 5L 500ft.

(#44820) jones965 válasza gyiku (#44814) üzenetére


jones965
Modder

Igaz sok minden nem látszódik rendesen, de egyértelmű hogy a meleg megreked a házban. Ezt vagy radikálisan át kellene alakítani hatásfok szempontjából, vagy nézni egy jobban szellőző házat.
Neked kell eldönteni, hogy a dizájn, vagy a hőmérsékletek ami jobban tetszenek/fájnak.

(#44821) Makesz79


Makesz79
tag

Hello

Tudja valaki ezen melyik a kimenö és a bemenö oldal... ??? :)

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#44822) Makesz79


Makesz79
tag

már megvan :D

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#44823) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Vízhűtőben megfagyhat a folyadék ha ilyen hidegbe szellőztetek?
Csak mert lement 0 fok alá proci hőmérséklet és beindult nagyon a ventije
Intel TS13X

(#44824) TaaT válasza core i7 (#44823) üzenetére


TaaT
veterán

"Vízhűtőben megfagyhat a folyadék ha ilyen hidegbe szellőztetek?"

Mivel így nem szellőztet senki, nem. :N

"Csak mert lement 0 fok alá proci hőmérséklet"

Most kell rendesen megcibálni a procit ;]

Give them hell Ukraine!

(#44825) core i7 válasza TaaT (#44824) üzenetére


core i7
addikt

aida meg alaplap is azt jelezte de pedig nem szellőztettem csak vagy 5 percig

(#44826) korcsi válasza core i7 (#44825) üzenetére


korcsi
veterán

Ha üzem közben így lement a processzor hőmérséklete, mennyi volt a környezeté?
Hol is laksz te? :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#44827) carr válasza core i7 (#44825) üzenetére


carr
őstag

ott valami fail van, szvsz. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#44828) DigitXT válasza core i7 (#44825) üzenetére


DigitXT
félisten

Mérési hiba. (Az aida meg az alaplapból olvassa ki.)

(#44829) core i7 válasza korcsi (#44826) üzenetére


core i7
addikt

Nyíregyháza :D hát elég hideg van bent mikor kiszellőztetek meg gépház is jéghideg pedig tényleg 5-10 perc

[ Szerkesztve ]

(#44830) Jim Tonic válasza core i7 (#44829) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel csak azt éred el, hogy egy jó adag pára kicsapódik majd mindenen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44831) core i7 válasza Jim Tonic (#44830) üzenetére


core i7
addikt

hát de most mitcsináljak ne szellőztessek egész télen át?
Okozhatott ez kárt?

Kupak hő annyi magoké 9-18 körül de kupak vagyis így írja cpu az lement 0 alá és olyakor alaplapon FF et ír és gondolom emiatt ment pörgött fel a vízhűtés ventije és azt se akarom hogy megfaggyon benne a víz mmár ha van ilyen :D

[ Szerkesztve ]

(#44832) #90933760 válasza core i7 (#44831) üzenetére


#90933760
törölt tag

Semmi baja nem lesz nyugodtan szellőztess. Az félremérés semmi más.
Párakicsapódás elég valószínűtlen, annyira nem hűl le. Adalék meg minden vízben van így ha ténylegesen nulla fok alá süllyedne se fagyna meg.

(#44833) ViZion válasza #90933760 (#44832) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Nálunk 10-20 perc szellőztetés (kereszthuzat a földszinten) a kinti -5- -10°C-ban is alig vitte le a hőmérsékletet, a bútorok, falak melegek, szal olyan 14°C alá vinni nem fogja 5 perc alatt. A hideg levegőben meg nincs pára télen, ill. minimális.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44834) geotigris9 válasza JasL (#44818) üzenetére


geotigris9
tag

Nem tudom milyen vizet árulnak felétek patikában itt mikor néztem 950,- volt egy liter. A rendszerem meg megeszik 5 L körül és akkor még nem beszéltem az átmosáshoz, átöblítéshez szükséges + vízről.
(Azt kötve hiszem, hogy eset volna az ára ilyen mértékben.)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44835) Hobbbyt válasza ViZion (#44833) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hát igen, a baj akkor van ha a lehült tárgyakra azonnal rá engedik a meleg -párás- levegőt.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44836) Jim Tonic válasza #90933760 (#44832) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valószínűleg mérési hiba, és nem 0 fokos a oroci, ill. az sem valószínű, hogy annyra kihűl, ahogy mondta. Ellenkező esetben tényleg párásodik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44837) JasL válasza geotigris9 (#44834) üzenetére


JasL
senior tag

Átmosást, öblítést nyugodtan végezheted sima csapvízzel. Rengetegen csináljuk így, bevált módszer, attól a pár milligramm ásványtól nem kell tartanod átmosás során. Gondolom láttál már fürdőszobában cseppesre száradni csempét, a víz nem hagy nyomot folyás közben, és az alkatrészeket sem károsítja, egyáltalán nincs mitől tartanod, nyugodtan most át őket sima csapvízzel, de pazarold a drága löttyöt. Régen én is féltem tőle, de aztán egyszer beadtam a derekam jones ajánlására, és ha valaki, akkor ő ért a vízhűtésépítéshez. Kipróbáltam, működött. Egyből átmosás után töltsd fel a rendszert, akkor nem szárad ki és nem lesz cseppes, bár szárazra is törölheted, de akkor a törlőkendőből szálak kerülhetnek a rendszerbe. Tapasztalatból beszélek, és még egyszer kihangsúlyozom, butaság nem olcsó csapvízzel átmosni az alkatrészeket, megfelelő bánásmóddal semmilyen negatívum nem származik belőle.

Nálunk amikor vettem, 350Ft/l volt a patikában a desztvíz. Utoljára 2 éve volt ilyen, legutóbb Nanoxia-t használtam (nem vált be, opálosítjaMayhems csövet), most jön postán nemsokára Mayhems lötyi, aztán meglátjuk az mit tud. Egyébként Phobya Zero clear-t is próbáltam, az egészen jó cucc volt, Nanoxia-nal kevésbé agresszívabb.

(#44838) Weareus válasza geotigris9 (#44834) üzenetére


Weareus
addikt

Az a 950 ft 2 liter lesz. Célszerűbb ilyen vízzel átmosni, nem azért, mert a csapvíztől bármi baja lesz, hanem azért, mert ez jobban tisztít. A tisztított víz ugyanis - mivel tiszta - több szennyeződést, koszt képes magába oldani: jobban tisztít. A csapvíz minden, csak nem tiszta. Az anyagi része meg: hány forint is az a hardver konfiguráció, amin a vizet átengeded? 100 E-200 E? Akkor nehogy már ezen kelljen spórolni.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44839) geotigris9 válasza JasL (#44837) üzenetére


geotigris9
tag

Csapvízzel lett átmosva 2 * is tea filteren keresztül szűrve folyamatosan. Most járatom a rendszert Aldis deszt víz + Wynn's hűtőmosó adalék + tri só + citromsav keverékével. Most ez a koktél teszi a dolgát. (Régen még szétszedtem a rendszert tisztításnál, darabokra teljesen.)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44840) geotigris9 válasza Weareus (#44838) üzenetére


geotigris9
tag

Az egész rendszer kb. 80 százaléka használt alkatrészekből van. A vizes cuccoknál még nagyobb az arány. Én is így tudom amit írtál a vízről. :K
(De -gáz számomra ez a mini tabletes írogatás.)
Nem hiszem, hogy ennyit esett volna az ára felénk a patikában mert itt 1 L annyi.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#44841) Tikakukac válasza geotigris9 (#44840) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit lehet atomra kell szedni. Amit nem azok elé szűrő. Nekem 6 év után is mocskos az UAZ radi, pedig mostam én már mindennel. Előbb utóbb minden szutyok kijön belőle. 1-1 szűrő van minden csonkon, bárhogy és bármikor kötök megfogja a szemetet. De tervben van ipari slagoztatás, csak drága.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44842) Weareus válasza geotigris9 (#44840) üzenetére


Weareus
addikt

Ha Magyarotszágon laksz, akkor nem annyi: a patikai deszt víz tb-támogatott ezért egységáras.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44843) blasko92 válasza Csokilama (#44417) üzenetére


blasko92
őstag

Jól elültetted a bogarat a fülemben :((( :DDD Jövő hétvégén rakom is össze az új vizes rendszert a 980ti-vel :DDD

Ehhez kapcsolódóan: 1.4571 rozsdamentes acél tenne valami kárt a nikkelezett blokkokban, vagy a Mora belsejében?

(#44844) gyiku válasza jones965 (#44820) üzenetére


gyiku
nagyúr

ma rajottem, hogy a 280as radira lamafasz modjara ugy raktam fel a ventiket, hogy mindket oldal szivta a levegot :B lol.
most 20 perce megy az aida stesstest, cpu 69°C, eddig 70°C volt a max.

hüllő

(#44845) jones965 válasza gyiku (#44844) üzenetére


jones965
Modder

Ez sem hozott akkor radikális előrelépést. Továbbra is azt mondom, abban a házban megreked a levegő.

Ezt az értelmetlen dolgot most találtam a neten, nem tudom kiszúrjátok-e?

SLI bridge

[ Szerkesztve ]

(#44846) duc válasza gyiku (#44844) üzenetére


duc
aktív tag

Feltaláltad a pull-pull-t. vagy push-push? ;]

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#44847) ViZion válasza blasko92 (#44843) üzenetére


ViZion
félisten

1.4571? Ezt a Marson bányásszák, teliholdkor... maradj az 1.4301-nél szvsz. Ez a "mezei" rozsdamentes, teljesen megfelel, le kell savazni, átmosni és kész.

Gyiku, még a vizet nézd meg, lehet nem töltötted fel... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44848) gyiku válasza jones965 (#44845) üzenetére


gyiku
nagyúr

radikalist nem, de 5 fokot igen. mindjart megnezem jatek alatt meddig megy fel a viz, ha 40°C alatt marad, mar boldogsag. ha nem, akkor 2x240 a 280 helyett ;]

a bridge valoszinuleg design elem, gondolom vilagit :DDD

duc: pull pull :K

ormanyos: feltoltelek mindjart ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#44849) Grózi válasza ViZion (#44847) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt már mondtad neki,hogy a pumpát se árt áram alá helyezni? :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44850) #90933760 válasza jones965 (#44845) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tuti pirosan világít a Sli híd azért van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.