Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41551) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#41549) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyébként se nyomhatja ki a vizet, mert a T egyik ágán pont annyit szív, mint amennyit a másik ágon nyom.

De amúgy se lenne semmi értelme ennek az egésznek, ha a T nem a rendszer legmagasabb pontja... Annyira nem lehet kevés a hely, hogy még egy T se férjen el a rendszer tetején...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41552) nemethati


nemethati
senior tag

Na kérem szépen tegnap összeállt az új rendszer, ma rakok majd pár képet fel délután.
Egy gyorsteszt: kb. 1 óra AoC
- a kis Koolance blokk mókásan néz ki a 6870-en, de nem ment 45 fok fölé a gpu, alapon 36
- a ramokon Zalman féle kis sünik vannak, semmi más
- feszültség szabályzókra semmit nem tettem, de közvetlenül a vga mögé raktam egy 12es ventit, a nyák így csak kézmeleg
- cpu szintén nem ment 45 fölé, alap 34
- a Coolink ventiknek maxon tényleg van motorhangjuk, 6V-on nem is hallani (800rpm)
Ezzel elégedett vagyok, mégsem 50-90 fokos a GPU mint gyári ventivel.
A DDC plust viszont már lehet hallani. Bedobozolni nem akarom mert túlmelegedhet. Marad a leszabályozás. Ha rákötném a KazeQ-ra elbírná szerintetek? Max 12W-ot írnak, a pumpa meg 18-at eszik. Vagy dobozoljam be inkább és az jó lesz neki? Ilyet veszek ha muszáj, vagy doboz mint alternatíva. További kérdőjel számomra hogy a szabályzás mennyire fogja vissza az áramlási sebességet ezáltal mennyivel emelkedik majd a vízhő?

(#41553) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Erről a blokkról tapasztalat? Vélemény? :R

nemethati: Szerintem a doboz nemsokat érhet, szerintem a fém külső a hibája. Én gumidobozt csináltam neki, tehát 5milis gumilapok összeragasztgatva, és diego szönyegalátét szivacsot tettem bele. Próbáltam vattával kitömni, stb. Ezzel a szönyegalátét szivacs kombinációval lett a leghalkabb, de a motor keltette rázkódás/berregés még ha tompán is, de mindig hallatszik majd. Mondjuk én a hangokra allergiás vagyok, de igy ebben a dobozban elég elviselhető a DDC plusz is (sokkal halkabb mint egy vinyó), majd ha megjön a sima DDC1 az lesz a tuti!
Én javaslom házi megoldás keresését, meg lehet találni az ideálisat, esetleg tudok küldeni diegó szivacs szönyegalátétet, ha gondolod. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41554) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#41553) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Még valami!
Ha jól sejtem, bár megerősítés jöhet, túlmelegedni addig nem tud, amíg vizet keringet. (a víz miatt, mert az tul.képpen hüti)
A leszabályozás természetesen visszavesz az áramlási sebességből, de tapasztalati úton lehet meghatározni, hogy mennyire befolyásoló ez számodra. Ha kis ellenállású a rendszered, akkor szerintem 1-2 fok, ha nagy ellenállású, akkor jelenthet többet is.
És az is fontos, úgy érzem, hogy az előzőekhez annyit hozzátegyek, nekem 8,7V-ról megy a DDC1 plus (-3,3V; +12V)

mod: talán még annyit megér beírni, hogy 10-es belsejű csövektől szerintem frankón elhalkult a DDC1 plus. Mintha a minnél nagyobb ellenállás a motorját erőltetné, ami a hangját is erősítené. :))

Rob210: igen tudom, de szerintem a fém ház akkor is átvesz valamit, bár a fene tudja. Szerintem az enyémtől nem jobb. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41555) rob210 válasza gordonfreemN (#41553) üzenetére


rob210
nagyúr

Az a fém doboz belül szivacsos ám azt ugye tudod. :B
Ráadásul elég jól elnyeli a rezgést is.
:B

Renault power

(#41556) gordonfreemN válasza rob210 (#41555) üzenetére


gordonfreemN
addikt

egynek elmegy, az eleje meg nincs befejezve!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41557) nemethati válasza gordonfreemN (#41554) üzenetére


nemethati
senior tag

Köszi a tanácsokat.
Igen, HF csövezéssel sokkal halkabb volt. De már késő bánat.
A víz meg hűti igen, de az elektronikát nem. Indulófesz az 9V ha jól emlékszem, ezek szerint elindul kicsit kevesebbel is. Ha halkítás akkor házi megoldás a tető meg a csatlakozók miatt, de jobban szeretném leszabályozni. Kérdés az továbbra is az, hogy elbírná-e a KazeQ vagy vennem kell neki külön szabályzót?

(#41558) gordonfreemN válasza nemethati (#41557) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Visszaolvasva olvastam én már érdekes dolgokat. Épp tegnap este, talán egy 2008 nyári hsz-nél volt, hogy ventillátorok szabályzásához kitalált vezérlővel fogtak vissza egy D5-öt. Csak senki nem jósolt semmi jót hozzá. Az igazság az, hogy ha teljesítményben hozzávaló, akkor minden rendben, ha viszont nem, akkor az elektronikában, jobb nem hagyatkozni a tartalékra (ha van olyan). Én javaslom az általam említett bekötést. Vagy még egy megoldás lehet, de akkor a fogyasztás marad, csak a motor megy majd lassabban. Egy 12V-os és számodra megfelelő teljesítményértékű izzót kell sorba kötni a pumpával. Mondjuk én először 10 vagy 15W-ossal próbálnám meg. Az izzó elvileg azért jó, mert hirtelen bekapcsolásnál az ellenállása kicsi, bemelegedés után viszont a megfelelőre áll be. Ami azért jó ugye, mert ha nem indul a pumpa 5-volton, az nem jelenti azt, hogy nem is tudna ott járni. De ekkor ismétlem, a teljesítmény felhasználódik, csak a pumpa motorja lesz lassabb. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41559) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!

Esetleg tudna nekem valaki segíteni privátban vagy más elérhetőségen egy komplett vízhűtés építésében? Vagy merre érdeklődjek?

Köszi :R

(#41560) csib41 válasza Hocsika (#41559) üzenetére


csib41
aktív tag

Üdv,
érdeklődj a topikban.
Néhány alapkérdés:
Mit akarsz hűteni?
Mennyit szánsz rá?
Milyen zajszint mellett?
Házon belül / kívül akarod elhelyezni a radiátor(oka)t?

[ Szerkesztve ]

(#41561) fsb1000 válasza gordonfreemN (#41556) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon komoly ez a doboz!
De ha ebből kihallod a rezgését, akkor az a csövőn jön ki. (szerintem....)

(#41562) Hocsika válasza csib41 (#41560) üzenetére


Hocsika
tag

Szia!
Már írtam ide, de nem válaszolt senki sem :(
Ebbe a hozzászólásomba leírtam mindent. Nézegettem 1-2 oldalon ilyen komplett vízhűtéseket. 2 oldalt találtam kb, ami még úgy elfogadható lenne:
Subcooling
Pcvizhutes
Minél halkabb működés lenne a legmegfelelőbb számomra. Totál halk úgy sem lesz, mivel a táp és a merevlemezek ugye ott vannak.
Vagy egyszerűbb lenne összeválogatni a vízhűtés részeit? A radiátort gépen belül helyezném el mindenképp (ház tetejét meg kell bontanom majd...)
Köszi! :R

(#41563) gordonfreemN válasza fsb1000 (#41561) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R
Nem mellesleg, már en is csak arra tudok gondolni. Amugy igy, hogy nagyobb csovek kerultek fel, kezdek megbaratkozni vele, egesz jo lett.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41564) madaraszf válasza gordonfreemN (#41554) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Úgy ahogy mondod! Az ellenállás növekedésével megjön a hangjuk is a DDC-knek. Ügyes kis kecót csináltál neki. Én is próbálkoztam szivaccsal bélelt dobozzal, de nekem nem jött be a dolog! A sima szivacsházban teljesen elhalkult, viszont ahogy beletettem az egészet a dobozba azonnal elkezdett búgni.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41565) gordonfreemN válasza madaraszf (#41564) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi! :R
Akkor itt be is igazolódik a gondolatom, hogy a fémdoboznak éppúgy átadja a rezgést.

Az ellenállás miatt akkor érdemes lenne a 8-as belső méretű csatlakozóimat mondjuk 9-10-re feltolni?
(amugy erre onnan kezdtem rájönni, mikor a 8-as belsejű csövet megtörtem annyira, hogy még áramlás legyen, jól felhangosodott, ki lehet próbállni bárkinek)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41566) madaraszf válasza gordonfreemN (#41565) üzenetére


madaraszf
aktív tag

:DDD Én is kipróbáltam, sőt csak csőben és csak radiban is keringettem a vizet. :R

Igazából én rezgést nem tapasztaltam(még jó ilyen vastag szivacs mellett! :F Viszont elkezdett búgni rendesen benne.

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41567) rob210 válasza madaraszf (#41566) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen ezek a szivattyúk/pumpák elég nagy teljesítményűek.
Ezért nem értettem amikor azt írta itt valaki az Eheim-emre, hogy kicsi a teljesítménye.
Nekem ez még 6 os cső mellett is csendes de ennek ellenére én is 12mm belsőst használok.
Így és a szivacstalppal amit kreáltam neki hangtalan.
:R

Renault power

(#41568) TaaT válasza Hocsika (#41562) üzenetére


TaaT
veterán

Ha tényleg halk rendszert akarsz összeállítani akkor lehetőleg minél nagyobb radit rakjál be a gépbe (nagy radi -> lassú ventik), kezdésnek a tripla jó lesz, ha meg a vidkari is beszáll és kevés lesz akkor csak bedobsz még egy szimpla vagy dupla radit és minden happy lesz...

a legolcsóbb megoldás innen az apróról összevadászni a cuccokat, a leggyorsabb meg újonnan megrendelni őket... :)

Give them hell Ukraine!

(#41569) rob210 válasza TaaT (#41568) üzenetére


rob210
nagyúr

Azért az apróról összevadászni a dolgokat hetekig sőt hónapokig is eltarthat.
Nekem is benne van már vagy 1.5 hónapom a vadászásban:)

Renault power

(#41570) tom_tol válasza Hocsika (#41562) üzenetére


tom_tol
addikt

én is egy EK kittel kezdtem mondván nem értek hozzá és ebben legalább biztos minden benne van ami kell
személy szerint nem ajánlom inkább egyenként érdemes összeszedni a szükséges alkatrészeket

(#41571) TaaT válasza rob210 (#41569) üzenetére


TaaT
veterán

tudom, én már lassan 1éve gyűjtögetem a cuccokat :)

Give them hell Ukraine!

(#41572) gordonfreemN válasza TaaT (#41571) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:) Nekem talán két hét volt, minden előjel nélkül az indulásig :DD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41573) yakuza.tora válasza rob210 (#41569) üzenetére


yakuza.tora
addikt

És ez az egyik szépsége a dolognak. Én már hónapok óta mondogatom, hogy na, most összerakom a cuccos, de mindig van még egy alkatrész, ami hiányzik... :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#41574) nemethati válasza madaraszf (#41564) üzenetére


nemethati
senior tag

Nekem akkor kezdett igazán búgni, amikor feltettem az oldallapokat. Addig semmi hangja nem volt. Valószínű az alapzaj akkor is megvolt, csak a házban sokkal erőteljesebben hallatszik, felerősödik. Szerintem ha beleteszem egy hangszigetelt dobozba meg teszek alá vastag rezgéselnyelő szivacsot, csavarozás nélkül akkor néma lesz. Mást nem tudok elképzelni. Szerintem beszerzek egy ilyen boxot neki, most úgyis akciós aqua-n :)

(#41575) TaaT válasza gordonfreemN (#41572) üzenetére


TaaT
veterán

az első vizes cuccom még egybe vettem meg, összedobtam és kész :) persze azóta a tartály kivételével mindent eladtam... [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#41576) gordonfreemN válasza TaaT (#41575) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én a blokktől máris megválok, de csak mert találtam egy szimpatikusabbat, funkcionalitásban nem hiszem, hogy előrelépés lesz.

A tartály az faja. Nekem valami nagyon kicsi tartály kellene. Max 2 decis. Erre ott van a szivattyúval egybeszerelhető, tudom, de egyéb okok miatt az nekem most nem jó. Nincs valami tipped?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41577) TaaT válasza gordonfreemN (#41576) üzenetére


TaaT
veterán

az alphacool-nak van kicsi tartálya pl [link]

Give them hell Ukraine!

(#41578) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van olyan tartály aminek ilyen az egyik vége? Természetesen nem a dugós végére gondolok. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41579) gordonfreemN válasza TaaT (#41577) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm! :R
Ezt csak fektetve, vagy állítva is lehet használni?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41580) TaaT válasza gordonfreemN (#41579) üzenetére


TaaT
veterán

sztem simán lehet fektetve is :K

Give them hell Ukraine!

(#41581) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

20-25k-ból milyen vízhűtést lehetne összerakni? a cuccokat itt venném ph-n
egy am3/am3+ blokk+radi+pumpa+tartály lenne.

később mikor kijön az új hd7000 széria, akkor majd arra vennék full blokkot, de az szerintem csak jövő év eleje.

eddig csak a 2. mondatban lévőkre lenne szükségem. tartályba milyet érdemes?

(#41582) HUfantom


HUfantom
őstag

tom_tol +1 inkább olcsóbban darabokból
Hocsika abból a pénzből jobbat is ki lehet hozni mint ami a setben van csak sok idő...

Szeretnék érdeklődni erről tud-e valaki nekem pozitív tapasztalatról beszámolni
[link]
ez úgy szimpatikus de nem tudok róla semmit...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41583) TaaT válasza HUfantom (#41582) üzenetére


TaaT
veterán

írd be a keresőbe hogy V3... van pár hasznos hozzászólás...

Give them hell Ukraine!

(#41584) HUfantom válasza TaaT (#41583) üzenetére


HUfantom
őstag

Köszi elolvastam
Jópár jó véleményt írtatok róla az elmúlt párezer hozzászólásban :)

Ha már így benne vagyok a kérdésekben :)
[01]
és [02] között mi a különbség ?

Ha jól látom az egyik tartály+tető egyben míg a másik csak tartály amit egy tetővel rendelkező pumpára kell rászerelni ? Sajnos mindegyikben a kék ábra ugyanaz...

Illetve a tető+tartály változatban ugye meg lehet oldani, hogy alsó kettő csatin jöjjön és menjen a folyadék. Ne csobogjon ha kicsit alacsony a szint a tartályban...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41585) csib41 válasza HUfantom (#41584) üzenetére


csib41
aktív tag

ezért fogok én ilyet mókolni házilag :DDD

(#41586) Razermazer válasza yakuza.tora (#41573) üzenetére


Razermazer
őstag

Én is mondogattam most összerakom a cuccost összeraktam(2 év alatt csak összeállt valahogy), de még mindig hiányzik a csinosítás :DDD kicsit megszállottak vagyunk.csemege hát az ára most számoltam utána áfa nélkül engedménnyel is 100 felett van, persze nem egyszerre csengettem ki szépen apránként.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41587) fsb1000 válasza nemethati (#41574) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pont ez volt nálam is.
Nyilván elötte is rezgett a vizes cucc és általa az egész ház, csak nem volt olyan felület amely zavaró hangot keltett volna. A "laza" oldallap betette a kaput.....
Ez volt az egyik ok, hogy X2O szivattyúra váltottam anno. KIssé gyenge, de nem rezeg. (annyira...)

(#41588) HUfantom válasza Razermazer (#41586) üzenetére


HUfantom
őstag

Én most számolgattam össze mi mennyibe kerül hogy aprón veszem...
Hát majd hátraestem székestül. Ami meglepő nagyon sok pénz elvisznek a kis kiegészítők amikre nem is gondol az ember sokat: csatlakozó, bilincs/ha nem hollandis/, cső, felfogatás, kábelek......... kész röhej

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41589) Razermazer válasza HUfantom (#41588) üzenetére


Razermazer
őstag

A csatlakozók halálok az biztos 1400forint darabja ha jobbat akar az ember, és szűkülésmenteset. A végén már én is vadásztam, mázlim volt hogy most a 13/10-es korszak van, nekem meg az kellett 600-ért egyenest, derékszögűt, 45 fokosat is találtam meg is vettem. Most van tartalék bőven ha még bővíteném, vagy meggondolom magam, és más radiátor elrendezést használok. A cső olyan mintha medvecukor lenne 1400-1500 métere igen eszméletlen. De a végeredmény magáért beszél(homemade-ből nem lehet ilyet csinálni, vagyis lehet de jó sokáig tart, és kitartás kell hozzá. Hacsak a funkcionalításra megy az ember akkor egész jó áron meglehet úszni. Ha már dizájn vagy valahogy kinézet kell, akkor bizony nő az ár. Természetesen nem volt ez olyan megterhelő apránként szedtem össze aztán összeraktam.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41590) gordonfreemN válasza Razermazer (#41589) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most a cső az miért kerül ilyen sokba? Én sima PVC vagy gumi átlátszó csövet vettem, az nem jó? 13/10es kb 200ft volt métere

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41591) gyurczy válasza yakuza.tora (#41573) üzenetére


gyurczy
őstag

yakuza.tora: Ki se próbáltad még a cuccost? Nahhát!

Amúgy egyszer kell összetenni a cumót, utána bármihez hozzányúlsz azonnal kell a pótlás, különben nincs vas. :)

all: Én Asetek cuccal indultam, aztán mindig fejlesztettünk rajta kicsit, sok minden megfordult már nálam.

Más: marhára kéne egy plexi tartály, nincs valakinél elfekvőben? Alphacool kicsi a B tervem Tody-tól, de 150-es kéne inkább, aprón pedig csak az aranyozott Phobya van, ammeg semmihez se stimmel...

(#41592) TESCO-Zsömle válasza gyurczy (#41591) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha volna fűrészlapom meg G1/4-es menetvágóm, olyan tartályt tudnék csinálni neked, amilyet csak akarsz...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41593) gyurczy válasza TESCO-Zsömle (#41592) üzenetére


gyurczy
őstag

Félkészen is érdekelhet, csináltam már skoda fékfolyadék tartályból is kiegyenlítő tartályt ideiglenesen! :)

Priviben jöhetnek a részletek!

(#41594) TESCO-Zsömle válasza gyurczy (#41593) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a gond, hogy fűrészlap híján csak egy darab plexilapot tudnék küldeni. :DDD

Az meg messze van a félkésztől... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41595) gyurczy válasza TESCO-Zsömle (#41594) üzenetére


gyurczy
őstag

Valóban. Hengeres plexi tartályra vagyok most rácuppanva, ilyen érdekelne lehetőség szerint.

(#41596) TESCO-Zsömle válasza gyurczy (#41595) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor sztornó. Én csak szögleteset tudnék csinálni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41597) Razermazer válasza gordonfreemN (#41590) üzenetére


Razermazer
őstag

Kitudja ők biztos, hogy miért ilyen drága. Gondolom eléggé ellenálló mindenféle maró anyagnak, hajlékony nagyon, de közben merev is. Én például próbaképp vettem koolance csövet 2 métert nem is elég most már, így beletoldottam egy clearflexet. Először elhordtam mindenféle nemes anyagnak, hogy miért ilyen kemény, nem megy fel rá semmilyen csatlakozó, csak éppen rosszal próbálkoztam ezeket nagyon szereti könnyű is szerelni fekete phobya csatik ezek az egyenesek könnyen szétszedhetők a koolance cső pedig visszaáll eredeti alakjára szétbontás után személyes kedvencem rátolom a csövet és kész még szorító sem kell aztán ott van még az ek féle abból is van 4 darab csak a dizájn miatt, de azt anyagilag nem lehet bírni így kerestem hozzá való harmonizáló csatlakozókat. Plussz phobya 45-fokos toldó, hogy ne legyen annyi kanyar a rendszerbe, bár így is van, de mivel kicsi a rendszer annyira nem vészes a lassulás. A d5 2 fokozaton is elegendő erővel mozgatja a vizet az áramlás mérő szépen forog(sajnos mérni nem tudom, mert valószínű hogy az ütemező elromlott, újat most nem veszek, mert 10000ft-lenne), így megelégszem annyival, hogy látom hogy dolgozik a pumpa, és ha áll akkor tudom hogy tönkrement.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41598) TaaT válasza gyurczy (#41595) üzenetére


TaaT
veterán

Ha érdekel van egy ilyenem ;) [link] [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#41599) csib41 válasza TESCO-Zsömle (#41596) üzenetére


csib41
aktív tag

Milyen vastag plexilapból érdemes? Mert csinálnék egy új tartályt 2db 5.25 helyre passzolót, csak ezért kérdem.

(#41600) 5@$


5@$
aktív tag

szeretnék venni fekete, 19/13 as csőhöz (tygoon) valami olyan HF csatit, ami rendes, anyás:) tehát nem bilincs megoldás, és esztétikus.
van valakinek valami jó ötlete?

subcoolingnál kinéztem a fekete EK csatit, de nincsen:(

Telefon:0670-2094610

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.