Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42801) rob210 válasza Nippon (#42800) üzenetére


rob210
nagyúr

Hagyjuk.

Renault power

(#42802) gordonfreemN válasza Nippon (#42800) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem,. pontosan azt írtad, hogy nem kell neki kenés. ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42803) rob210


rob210
nagyúr

NA új fejlemények. most, hogy végre majdnem kész a vízem teljesen, mert ugye egy jó vízhűtés sosincs kész teljesen:D

Sikerült az eddig 2 magos procimat stabilan 4-magosítani.
Eddig is kapcsolható volt a 4 mag csak túlmelegedett bizonyos idő után.
Most hogy vízzel megy a kis drága megy mind a 4 mag stabilan.
A tuning még nincs tesztelve de igazán nem is érdekel, mert eddig a 2 maggal is elvoltam tuning nélkül.:)
Egy kis eredmény:)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#42804) gordonfreemN válasza rob210 (#42803) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Grat, ez szép eredmény, hogy működésre birtad a 4. magot. Igy már ütős potenciál lett a gépben, a viz miatt.

más:
5850-70-re való ek fc blokk plexi tetővel mennyit érhet?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42805) csib41 válasza blasko92 (#42795) üzenetére


csib41
aktív tag

leeresztésnél sikerült a számba is kerülnie egy kicsi mennyiségnek, olyan íze van, mint a málnaszörpnek :DDD

(#42806) rob210 válasza csib41 (#42805) üzenetére


rob210
nagyúr

A hatása nem olyan viszont:D

Renault power

(#42807) laccerot


laccerot
tag

Hali. Tudna valaki segíteni? Szeretnék egy AM3 x4 4100mhz re vízhűtést csinálni nincs hozzá semmim. Gondolkoztam egy ilyenben [link] Vagy ha darabonként állítanám össze az hogy jön ki árban?

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42808) lassiee


lassiee
tag

a rendszer felkesz allapotban :)) osszeszerelve es jelen pillanatban uresjaratban megy. meglattom reggelig enged e valamelyik billincs. Ha kesz akkor rakok fel ide kepeket rola :U

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#42809) HUfantom válasza laccerot (#42807) üzenetére


HUfantom
őstag

Az olyan egy nagyszerű kompakt megoldás. All in one berakod esetleg +1 venti és kész.
Nagyjából ennyit az előnyeiről. :) Teljesítménye korlátos, nem fejleszthető. Már olvastam olyan tesztet hogy az elégtelen teljesítmény miatt a test után melegen tartotta a procit nyugalmi / 0% terheltség / állapotban is. / H50ről volt /

Mindenképpen azon gondolkozz el, hogy valamikor esetleg tervezed-e fejleszteni a rendszert. Alaplap GPU esetleg táp vagy winyó vizhűtés / extrém esetben vízhűtéses ventilátorszabályozó !! :C :C / bővítést. Ha igen akkor irány az apró és vadász jó alkatrészekre. Itt elég sok jófej / elborult / koma van aki segít ha valahol elakadsz.

Árak. Nem hazudok drága belevágni. Tényleg...
Ha fejleszthetőt csinálsz akkor ugye nem egyetlen dologra tervezel és nem mindenből a legkisebbet veszed. Pl dupla és tripla radi között árban aprón nincs különbség de olyan 10-12 lesz. És akkor még nincs folyadék, tartály, pumpa, blokkok stb.
Persze PH-n is van egyben settek nem is vészes áron. picit csunyább esetleg csövet kell cserélni de olcsobb és simán tud annyit ha nem többet. NEMREKLÁM
Még1 előny ha van rendszered... Nem kell sokat cserélgetni. A procik hőtermelését lefelé szorítják, így a blokkok a lefogato kitekkel bármilyen másikra is felmennek és procicserénél nemkell újabb léghűtőt venni, max egy lefogatókészletet 2-3k HUFból.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42810) lassiee


lassiee
tag

Pont abbol a rendszerbol van nalam a radi :U Holnap megnezem mit tud. Elsore eleg jonak tunik de majd kiderul.

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#42811) jones965 válasza HUfantom (#42809) üzenetére


jones965
Modder

Csak helyesbítelek:
-" idézlek:-Még1 előny ha van rendszered... Nem kell sokat cserélgetni. A procik hőtermelését lefelé szorítják...."

Nem a hőtermelését szorítják lefelé, hanem a hőmérsékletét. A kettő nem ugyan az.

(#42812) niklebi


niklebi
senior tag

Olvasva az előző hsz-ket, hogy ki mit ajánl, vagy mit használ hűtőfolyadéknak megosztanám az én tapasztalatomat a Shell Glycoshell fagyálló és gyógyszertári desztillált víz keverékkel kapcsolatban. 1 év használat után mikor egy kis átalakítás volt ezt tapasztaltam amikor szétszedtem a rendszerem. :O Kitisztítás után mivel azt hittem, hogy az előzőleg a rendszerben lévő folyadék feltöltéskor nem tisztítottam ki rendesen és azért lettek ilyenek a blokkok és a csatik, ezért ugyan ezekből kevert folyadékkal töltöttem fel a rendszert. A linken az utolsó képen látszik, hogy már 3 nap után elkezdett valami kiválni megint a rendszerben.
Teljesen kiakadtam, de mivel nem volt más maradt a rendszerben. Most vettem ilyen fagyállót( a képen a jobb oldali)!
Kérdésem van valakinek evvel fagyállóval tapasztalata? Mivel tudomásom szerint a desztillált víz nagyon agresszív milyen arányban érdemes keverni? Én 5%-ra kevertem eddig, de most elbizonytalanodtam :F

(#42813) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok. Sikeresen elaztattam a gepem, most hajszaritotom rendesen.
KB mennyi ido kell neki, mire kiszarad. VGA- allt a viz, most epp a tapegysegbe nyomom a meleg levegot. ACPU is elazott.
Emeletre vittem fel a hangos reszeket, es egy csati nem lett meghuzva...
EPIC FAIL

Logitech hardware tester

(#42814) blasko92 válasza gabipaci (#42813) üzenetére


blasko92
őstag

Az durva :S Engem is érdekel, hogyha elázik egy gép, akkor utána még lehet-e használni... Sok sikert hozzá!

(#42815) Joshi válasza niklebi (#42812) üzenetére


Joshi
titán

A fagyállónak is van szavatossági ideje rá is van írva a flakonjára, a Glycoshellnek azt hiszem olyan egy év körül van. Mindenképpen érdemes évente cserélni mert kicsapódhat abból is ez+az. :D Az ioncserélt víz talán jobb választás lehet legalább is én ezt használom, eddig 10%-os arányban nem volt gondom vele. ;)

(#42816) gabipaci válasza blasko92 (#42814) üzenetére


gabipaci
addikt

mivel ki volt kapcsolva, igy elvileg sok baja nem lehet, ha nem kapcsolom be ido elott. De mennyi az az ido?

Logitech hardware tester

(#42817) ZetorGumi válasza gabipaci (#42816) üzenetére


ZetorGumi
addikt

2-3 óra, max 1 fél nap.
Nekem annyi volt.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#42818) gordonfreemN válasza gabipaci (#42816) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egyszer nekem is folyt az alaplapra viz, hajszáritó és egy óra mulva ment a gép.
A fentebbiekre annyiban reagálnék, hogy a procihűtőre is lehet venni, csináltatni lefogatót, a mai csöves hűtők hasonló elven (a hőmérséklet csak kissebb lesz) felhasználhatóak maradnak. Vizhűtéshez nem árt nagyobb ház, kissebbekben ugyanis könnyebben törik a cső. végső de nem utolsó sorban a vga. Minek vizhűtés a gépbe, ha a legnagyobb hőkibocsájtót szabadjára engedjük? (mondjuk ha tuningolni akar valaki, akkor van értelme cpu hűtéssel lejjebb szoritani a hőt, ezáltal tuningpotenciált adni neki, de a ráforditott költségekből valószinű, hogy komolyabb cpu-t lehet venni, mint a tuningolt).
Szóval ha nem a tuning az elsődleges szempont, akkor a hő és a hang lejjebb szoritása. Egy komoly 10k-s cpu hűtőn lehet alkalmazni alacsonyfordulatú ventillátort. Viszont a vizhűtésnél is kell a radira általában ventillátor. Plusz még ott a szivattyú is.
Szóval térjünk vissza a vga-ra. Csak fc blokkal érdemes számolni, ha eredményt is akarunk! Az meg igen borsos. ~Duplája egy cpu blokknak. És könnyen előfordulhat, az évenkénti csere is. Nem valami gazdaságos. Pedig szerintem nem előnyös se az, ha befűti a ház belsejét a vga, se az ha a hangja tesz zajossá egy vizhűtéses gépet. Tehát akinek hobbi szinten sok pénze van rá, annak való a vizhűtés. Ezt az is igazolja, hogy akinek sok pénze van, az biztos nem HD6850-et vagy 560ti-t, vagy AMD x3-at vagy i3-at vesz, amiknél a vizes rendszer ára vetekedhet maga a gép árával és ott van ahol a part szakad. Ha azt a pénzt gépre költi az illető, előrébb van. Ha meg mondjuk gtx580 sli van a gépben, akkor tökmindegy az a 20-30 ezres fc blokk, a rendszer árának töredéke. Ez az én szubjektiv véleményem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42819) jones965 válasza niklebi (#42812) üzenetére


jones965
Modder

A megoldás: monopropilén glikol használata.
Amit a tartályban látsz lerakódást, valamelyik blokkod Cu alkotó eleme.

(#42820) blasko92


blasko92
őstag

Ha minden jól megy, akkor a vízhűtés már egy moddolt Chieftec Dragon miditoronyba fog kerülni :DD :DDD

(#42821) sg22 válasza blasko92 (#42820) üzenetére


sg22
senior tag

a 430as házaddal mik a terveid? :))

what should I do about this?!

(#42822) blasko92 válasza sg22 (#42821) üzenetére


blasko92
őstag

Ha meglesz a Dragon, és használatra kész, akkor ezt szerintem eladom :) Nincs mire megtartani, porosodni meg nem akarom hagyni

(#42823) niklebi válasza jones965 (#42819) üzenetére


niklebi
senior tag

Én akkor sem értem ezt, hogy szerinted egyik blokkom okozza a kiválást. Nem használok csak gyári eredeti blokkokat, és akkor másnál miért nincs ilyen anomália? Most arra jutottam, hozok a melóhelyemről réz, és sárgaréz darabokat és a megmaradt folyadékba teszem és megnézem mi lesz velük.
A monopropilén glikol-t régebben itt ajánlottad valakinek és én már akkor rákerestem a neten, mert nagyon szerettem volna venni, de mivel a legkisebb kiszerelés amit találtam 5L volt és az nagyon sok ezért letettem róla. Ha tudsz ajánlani olyan forgalmazót akinél van mondjuk 1L-es kiszerelésben nagyon megköszönném!

Joshi: Az én Shell Glycoshell fagyálom 2013 09. hónapig jó tehát az nem lehet a probléma forrása, hogy lejárt a szavatossága. Valami más lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

(#42824) Nippon válasza niklebi (#42823) üzenetére


Nippon
őstag

Már korábban írtam, hogy a sokak által szidott Anticorro adalékot használom, gyógyszertári vízzel keverve, 1L vízbe kb egy teáskanálnyit. 2009 karácsonya óta megy így és teljesen tiszta a rendszerem, nem kezdett ki semmit és nincs lerakódás sem. Minden blokk réz a pumpa pedig D5. Nem értem minek szenvedtek azokkal a szar fagyállókkal. :N

(#42825) ktg3


ktg3
őstag

mi a véleményetek a kompakt vízhűtésekről?
mennyivel jobbak mint egy sima léghűtés?

tud valaki linkelni összehasonlító tesztet a vízhűtésekről?
megérik az árukat?

előre is kösz :R

(#42826) gordonfreemN válasza ktg3 (#42825) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egybe vízhűtés (azaz szett) nem ajánlatos. Legalábbis ár/érték arányban. Ha magadnak teszel össze egyet, amit az itteni fórumban segítenek, akkor jobban jársz, főleg az itteni apróról válogatva. De vigyázz! Ha olcsó vizet teszel a CPU-ra, az olyan mintha vennél egy nagyon jó léghűtőt és lehet a vízzel drágábban jössz ki.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42827) HUfantom válasza ktg3 (#42825) üzenetére


HUfantom
őstag

A kért tesztek nem léteznek.
Szetteket tesztelgetnek de mivel minden vízhűtő rendszer egyedi nincs olyan hogy X-Y rendszer mert a cső két végén bármilyen alkatrészek lapulhatnak.

Annyit kell észben tartani hogy a legjobb minőségű léghűtők vetekszenek a közepes és alsó kategóriás vízhűtő rendszerekkel. Ebben a tesztben például a noctua hűtővel szemben alulmaradt a H50es sett. De az egyedi hűtésekről nem készítenek teszteket max a tulajdonos csinál magának hogy igazolja jól költötte el a pénzt.
//kis érdekesség hogy egy Noctua léghűtő stabilan veri a corsair teljes H___ sorozatot ( 50-70-80-100 ).

Mi a véleményetek a kompakt vízhűtésekről?
csatlakozom előttem szólóhoz. Ilyen tessék lássék megoldás. Kicsit olvass vissza nem te vagy ezekkel a kérdésekkel az egyetlen

megérik az árukat?
Mi a célja a víznek ? csend ? tuning ? design ? élettartam hosszabbítás ?

ááá kezdek tiszta hülyeségeket beszélni.....

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42828) TaaT válasza HUfantom (#42827) üzenetére


TaaT
veterán

de léteznek... vannak tesztek ahol a blokkokat tesztelik, vannak ahol a radikat, vannak ahol a pumpákat/tetőket, sőt van olyan ahol a csatikat... ezeket átnyálazza az embernek mindjárt jobb a rálátása a dolgokra... :)

Give them hell Ukraine!

(#42829) HUfantom válasza TaaT (#42828) üzenetére


HUfantom
őstag

Persze külön külön van mindegyik. De úgy hogy X pumpa Y radi Z blokk mit tud egy M pumpa N radi O blokk ellen már nincs.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42830) TaaT válasza HUfantom (#42829) üzenetére


TaaT
veterán

aki nem tudja levonni a konzekvenciákat egy-egy tesztből ahol külön tesztelik a vizes komponenseket az vegyen egybe vízhűtést :o

Give them hell Ukraine!

(#42831) Fail3D! válasza TaaT (#42830) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat angyon sok mindent nem kell levonni oszesegeben nehany fok kulonbsegek merhetoek... anyira meg azert a tobb 10k-s befektetest mar eldontheti ki az aki megadja v sem... az egyik legfontosabb komponen itt inkabb a venti:) mert az adja meg hogy mennyire lesz hangos a rendszer... a tobbi hogy a proci 40 fokos v 50 mar csak fanatizmus kerdese... szerintem... de ep eszu ember szerint is:) neztem 1 tesztet ahol a tt tripla radi tesztje volt... annyira utolso volt a tobbihez kpest hoyg mar vicc, de a legfobb teszt ami nekem szamit kb 3 fokos elterest ha mutatott... innentol kezdve a tobbi mar nagyon 2odlagos 3adlagos kerdes...

(#42832) HUfantom válasza Fail3D! (#42831) üzenetére


HUfantom
őstag

oszesegeben nehany fok kulonbsegek merhetoek...

Hát remélem azért ennél jobb eredmények születnek. Még nem raktam rá a gépre a vízes rendszert, mert még mindig hiányzik pár alkatrész.

Épp csak egy World of Tanks nevű játékot ami nem egy hatalmas 3D igényű de a kártyám /6970 refhűtés/ már 90 fok, vagyis nagyon gyorsan konvergál. Én a víztől egy 60 fok max terheltséget remélek. Remélem nem alaptalanul...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42833) blasko92


blasko92
őstag

Corsair H50-nel kapcsolatban van tapasztalatom. Én komolyabb hűtőnek gondoltam, mint ahogy teljesített. Igaz, csak 1, a gyári ventivel használtam, és amikor kívülről fújta a radiátorra a hideg levegőt, akkor jobban teljesített, mint az ASUS V60 ( Q6600 G0, ilde ~24°C magok, load ~36°C magok), de ezzel a beállítással nagyon megkeverte a ház szellőzését, hogy csak na. Push-pull módban biztos jobban teljesített volna, de akkor meg a zajszint simán veri a picit komolyabb léghűtőkét. Tény, ha kompakt rendszert akar az ember, akkor mindenképp H60 felettit kell beszerezni, de az áruk elég magas. Én gyorsan meg is váltam a H50-es csodától, és inkább gyűjtögetek egy egyedi rendszerre, ami lassan már kész is van.

(#42834) ktg3


ktg3
őstag

köszi a válaszokat

egyedi rendszerrel az a baj, hogy több a macera vele mint a kompakt-tal
másrészt az általam látottak jóval nagyobbak mint egy kompakt

de máshogy is kérdezhetem: )
van olyan nem kompakt, amit könnyen fel lehet szerelni a gépre?
mmint gondolok a radira meg a tartályra
amit kb oda lehet csavarozni valahova és nem kell sufnizni

hogy olyan legyen a gép, hogy egybe szállítható legyen mint mondjuk egy kompakt víz

láttam már élőben is szépen megcsinált egyedi rendszereket, de azok nagyon nagy munkabefektetés árán lettek olyanok amilyenek - annyit nem akarok szenvedni vele ha nem muszáj

egy jobb vizes rendszer kompletten mennyibe kerül?
CPU + GPU blokkal?

(#42835) ZetorGumi válasza ktg3 (#42834) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát ha elfér a házban egy tripla radi, akkor azzal már egész jó rendszereket lehet épiteni. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#42836) Speedhs válasza ktg3 (#42834) üzenetére


Speedhs
őstag

40 K . KB ..

(#42837) laccerot válasza Speedhs (#42836) üzenetére


laccerot
tag

Be tud valaki linkelni olyat hogy hol kapok AM3 ra block ot? Valami olcsóbb kivitelű lenne jó, hallottam olyat is hogy valaki PH n hirdeti hogy ő gyártja, de nem találtam. Köszi.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42838) ZetorGumi válasza laccerot (#42837) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen, vannak itt olyanok, akik gyártanak.
k.mamut
T56
Tody-tól venni is tudsz.
Tőle csak venni tudsz: OC

Többit rádbizom, Privát, vagy OC, és Tody esetében a weblap. :)

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#42839) laccerot válasza ZetorGumi (#42838) üzenetére


laccerot
tag

köszi meglesem.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42840) gordonfreemN válasza Speedhs (#42836) üzenetére


gordonfreemN
addikt

szerintem ez még eléggé szegényes lenne, ha Fc blokk kell, 10-25k között lehet számolni csak amiatt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42841) blasko92 válasza ktg3 (#42834) üzenetére


blasko92
őstag

A radiátort, legyen az dupla, vagy tripla, simán fel lehet szerelni a gépház tetejére, ha esetleg nem férne be. Szerintem nem rontja az összképet. Lehet úgy, hogy hosszú csavarokkal és távtartókkal oszlopszerűen megemeled, vagy pedig csinálsz két darab trapéz alakú tartót, és azzal is meg lehet oldani. Ezekhez nem kell nagy moddingos tudomány :)

(#42842) laccerot válasza blasko92 (#42841) üzenetére


laccerot
tag

tudsz ajánlani helyet hol tudok keresgélni radiátorokat?

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42843) blasko92 válasza laccerot (#42842) üzenetére


blasko92
őstag

Ha használtat akarsz, akkor itt aprón lehet találni. Mindig vannak dupla meg tripla radik jó árban, én is itt vettem. :) De látom nemrég belinkeltek Neked két webshopot is, onnan is össze lehet szedni a cuccokat.

(#42844) gordonfreemN válasza laccerot (#42842) üzenetére


gordonfreemN
addikt

www.subcooling.hu
www.pcvizhutes.hu

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42845) laccerot válasza gordonfreemN (#42844) üzenetére


laccerot
tag

Köszi nézem őket, van aprón :) is

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42846) rambustibi


rambustibi
őstag

A subcooling-ot nem ajánlom :W 10-én írtam a fórumukba, azóta sincs válasz, de még tovább megyek.. Subcooling honlapján kértem ajánlatot, megadtam a nevem telszámom, gépről képek stb Visszaigazoló e-mailt is kaptam, hogy hamarosan felveszik a kapcsolatot.. Ez volt múlthét előtt vasárnap (kb. 10 napja), azóta sincs semmi válasz tőlük, magyarul lesz*rják az embert. :U

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#42847) laccerot válasza rambustibi (#42846) üzenetére


laccerot
tag

Hm érdekes üzletpolitika.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42848) rambustibi válasza gordonfreemN (#42844) üzenetére


rambustibi
őstag

Ezt a pcvízhűtést.hu-t meglátogatom, remélem nem így állnak a vevőhöz :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#42849) blasko92 válasza rambustibi (#42846) üzenetére


blasko92
őstag

Nem feltétlenül leszarják az embert. :) Ezer és egymillió oka lehet ennek. A mailed kerülhetett a spamek közé is. Sokan rendeltek már onnan gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#42850) intercooler válasza rambustibi (#42848) üzenetére


intercooler
őstag

nekem soha nem volt ilyen gondom! Pm-ben is próbáltad? OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.