Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42351) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Egy kérdést szeretnék feltenni. Mekkora különbség van az Alphacool Nexxxos Extreme dual és tripla radik között? Teljesítményben nagyon észrevehető az a +120mm?

(#42352) rob210 válasza blasko92 (#42351) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen.
Jelentősen.

Renault power

(#42353) madaraszf válasza blasko92 (#42351) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Mondjuk a duplához képest másfélszer jobb! :DDD

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42354) blasko92 válasza madaraszf (#42353) üzenetére


blasko92
őstag

Szóval akkor radikális különbség van köztük? Ezt nem gondoltam volna :) Tehát sokkal jobban megéri a tripla, mint a dupla.

(#42355) DigitXT válasza sg22 (#42350) üzenetére


DigitXT
félisten

Van egy ilyen dobozom. Tartalékba vettem, de nem kellett.
Idén többet nem nyúlok a vízhez az tuti, szóval lehet, hogy
eladnám a (bontatlan) dobozt. Bár ez nem sima: UV kék...

(#42356) TaaT válasza blasko92 (#42354) üzenetére


TaaT
veterán

Attól függ mi a radikális :U

Give them hell Ukraine!

(#42357) blasko92 válasza TaaT (#42356) üzenetére


blasko92
őstag

A radikális szerintem ebben az esetben kb 8-10 C°. Persze, biztos a triplának jobb a teljesítménye, de vajon ár/teljesítmény arányban megéri beruházni egy 360-as radiátorra (ugyan azon gyártó és terméke), vagy pedig "elég" a 240-es radiátor is (ugyan azon gyártó és terméke esetében {Alphacool Nexxxos Extreme}). Esetleg kombó, a dupla radira mondjuk picit patentosabb ventiket tenni.

(#42358) TaaT válasza blasko92 (#42357) üzenetére


TaaT
veterán

árban sztem olyan kicsi a különbség a dupla és a tripla között hogy simán triplát vennék :) persze ha van hova rakni...

Give them hell Ukraine!

(#42359) sg22 válasza blasko92 (#42357) üzenetére


sg22
senior tag

számold ki hogy hány wattnyit akarsz hűteni, és úgy válassz radit. a legjobb dupla radik ha jól emlékszem 200-250wig birkoznak meg a hővel, ez egy hűzott proci, és egy gyengus vga hőtermelése kb

what should I do about this?!

(#42360) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Hali. Van 3 SWIF2 1700rpm. -esem. Ha esetleg valakit érdekel!? Nagyon jó teljesítményt nyújtanak, de nekem kicsit rikító a a zöld színük :U .

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42361) TaaT válasza madaraszf (#42360) üzenetére


TaaT
veterán

:DDD

Give them hell Ukraine!

(#42362) blasko92


blasko92
őstag

(#42359) sg22 és
(#42358) TaaT- Amúgy tripla radit fogok venni, csak kíváncsiskodtam, hogy mekkora a különbség. :)

(#42360) madaraszf- Nekem is ilyen ventim van, és tényleg nagyon jó :)

(#42363) madaraszf válasza TaaT (#42361) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Köszi az ötletet, már nekem is eszembe jutott, de nem akarom festegetni. Amúgy is ki akarok próbálni egy másfajta ventit ;)

A 3db-ot odaadom postával együtt 7k-ért. Zsír újak, talán 5órát mentek összesen. :K

Radira nagyon jók. Közepes fordulaton alig van hangjuk és gyönyörűen átpaszírozzák a levegőt a bordák között.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42364) TaaT válasza madaraszf (#42363) üzenetére


TaaT
veterán

lehet próbálgatni, de én pl jobbat még nem találtam, pedig nálam is megfordult már egy pár venti :)

szerk.: jah igen, ebben az árban... az S-flex pl tényleg jobb egy hangya f*szányit de az nem ennyibe kerül főleg nem újonnan...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42365) madaraszf válasza TaaT (#42364) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Mint mondtam a venti tökéletes, de nem értem miért nem gyártják fekete-fehérben is??? :F A helyzet az, hogy megláttam ezt és bele szerelmesedtem!!! A színük és kinézetük is ok. A swif2 nekem fél fordulatszámon is bőven elég volt, ezért nem nagy gond, hogy kevesebbet szállít.

Ha valaki tud esetleg ilyen ventiket "olcsón" annak is örülnék!!!! :R

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42366) HUfantom válasza madaraszf (#42365) üzenetére


HUfantom
őstag

Az én swif 2 eseimben külön tetszik hogy nem szürke vagy fekete :)

Talán annyit el lehet bírni azért az ár/teljesítményért amit adnak, hiszen páratlan a szegmensében

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42367) sg22 válasza madaraszf (#42365) üzenetére


sg22
senior tag

hát igen, akinek csak 3at kell venni, az válogathat a jobbnál jobb ventik között :D

what should I do about this?!

(#42368) rob210 válasza madaraszf (#42365) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem ezek szolgálnak nagyon megbízhatóan és nagyon csendesen.

Persze a 12cm-es verzió.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#42369) madaraszf válasza rob210 (#42368) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Bár fel tudnám fogatni a radira őket.... :U :U Már rág ilyenek lennének rajta. De sajna macerás a dolog...

Privibe jöhetne kép a felfogatásról! :R

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42370) TaaT válasza madaraszf (#42365) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha valaki tud esetleg ilyen ventiket "olcsón" annak is örülnék!!!!"

nézz szét az apróban, lehet találsz :D

Give them hell Ukraine!

(#42371) madaraszf válasza TaaT (#42370) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Már megtettem párszor! 1 db 800 rpm-es az is egy komplett gépben sajnos....

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42372) TaaT válasza madaraszf (#42371) üzenetére


TaaT
veterán

elég 1x, de akkor jól :C [link]

Give them hell Ukraine!

(#42373) sg22 válasza TaaT (#42372) üzenetére


sg22
senior tag

:))

what should I do about this?!

(#42374) madaraszf válasza TaaT (#42372) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ja, hogy te külön írtad a nevét..... :DDD Oda is adnám értük a swif2-ket (vagy megvenném kp.-ra), de sajna csak 800 rpm-esek. Azért jó, ha van bennük tartalék... ki tudja mi lesz nyáron...

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42375) TaaT válasza madaraszf (#42374) üzenetére


TaaT
veterán

én aszondom 800rpm-nek mindenhova elégnek kell lennie (vízhűtés radikra meg főleg) :)

amúgy egyik érdeklődő kérdezte a túlvezérlés lehetőségét és akkor vettem észre hogy fix 890rpm-en mennek 12V-on :B

név javítva :C

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42376) madaraszf válasza TaaT (#42375) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Kevés a CFM sajna.... :(((

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42377) csib41 válasza madaraszf (#42376) üzenetére


csib41
aktív tag

Maxon 28db-t produkálnak... Akkor se fúj sokkal jobban. Ha már van ami jól működik és bevált nem cserélném rá, bár szerintem a zöld kevésbé "gusztustalanabb", mint amit most akarsz szerezni. De ez ízlések kérdése (én maradnék a zöldeknél).

(#42378) rob210 válasza madaraszf (#42369) üzenetére


rob210
nagyúr

Semmi extra a hozzájuk kapott rezgéscsillapító gumitüskékkel.
Nem volt egyszerű be paszírozni de nem is egy élet munkája:)
Szóval semmi extra nincs benne a négy gumitüskét áthúzza az ember a radi lukain bepattan aztán a ventin húzod át és ennyi.
Ha a kilógó gumi "szálak" zavarnának akkor méretre vághatod.
:R

Renault power

(#42379) madaraszf válasza rob210 (#42378) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Azt írtad neked ilyen van! Hol lehet ezen tüskét áthúzni? A felfogató csavar lyuk pont a rezgéscsillapító csatlakozó alatt van, még átfúrni sem lehet, mert útban van.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42380) blasko92 válasza madaraszf (#42379) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem ez sem egy rossz fajta ventilátor.

(#42381) madaraszf válasza blasko92 (#42380) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Igen, ezek is nagyon jók. Én is kipróbáltam őket. Lassan kezdem bánni, hogy lecseréltem... :(((

Szerintem rob210 is ilyenre gondolt...

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#42382) blasko92 válasza madaraszf (#42381) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem a SWiF2 120P jobban bejön. :) Mind teljesítmény, mind formavilágban és színösszeállításban. Jó ez a radioaktív zöld. Egy biohazard ventiráccsal egészen ütős lenne :D

(#42383) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, erdeklodnek hogy egy zalman reserator 2 egy 2500k es egy 480 letud huteni?:) illetve a radijat aktiv hutessel lehet huteni vagy ezek mind leany almok?:)

(#42384) HUfantom


HUfantom
őstag

Máma sikeresem hozzájutottam ehhez

És a következő dologra lettem figyelmes:
[link]
WTF ????
És láss csodát

Persze ez a régi rókáknak semmi újat sem mond de azért jó látni hogy tényleg úgy van :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42385) TaaT válasza Fail3D! (#42383) üzenetére


TaaT
veterán

találtam róla topikot [link], én csak akkor vennék ilyet ha bagóért adnák, de akkoris max a procit kötném rá... :U

Give them hell Ukraine!

(#42386) Fail3D! válasza TaaT (#42385) üzenetére


Fail3D!
addikt

topik van rola, de mar regen halott...:) hat 1 prociert egy ekkora monstrumot venni elegge hulyeseg mivel a kartya termeli az egyik legnagyobb zajt:) szoval semmit nem erek vele es meg helyet is foglal, szoval akkor inkabb hanyagoljam gondolom:) az a baj ez passziv huteskent van reklamozva viszont ha a radikra lehetne rakni ventiket, gondolom siman eros lenne a cucc csak aztnemtudom ezt meglehet e oldani mokulas nelkul v ez igy ennyi es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#42387) HUfantom válasza HUfantom (#42384) üzenetére


HUfantom
őstag

Kipróbáltam

Nagyon nehéz volt beindítani. Elején csak csecsemő hútyozásához volt hasonlítható a vízsugár. De aztán megindult

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42388) TaaT válasza Fail3D! (#42386) üzenetére


TaaT
veterán

ilyen bordára ventit rakni, nem ugyanaz mint amikor ilyenre raksz... :N

Give them hell Ukraine!

(#42389) Fail3D! válasza TaaT (#42388) üzenetére


Fail3D!
addikt

hmm na ja ez elegge szellozhetetlen bordas cucc:( szomoru vagyok, pedig tetszene a dolog de felek igy kimarad az eletembol ez a cucc... szerinted mennyit erhet meg ?

(#42390) TaaT válasza Fail3D! (#42389) üzenetére


TaaT
veterán

nem tudom mit mondjak, 2db reserator 2-t árulnak itt az apróban mind2-hőz van cpu blokk meg cső és így kérnek értük 55-60K-t... a feléből jobb vizes cuccot tudnék kihozni sztem... :o

Give them hell Ukraine!

(#42391) Fail3D! válasza TaaT (#42390) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat ez csere lenne de kb 20-30k csere ertekbe kerulne, es nemtudom megerne e ha nem hut vegulis:D en tuningolok es huteni kell:) a vga a legkenyesebb pont:( gtx 480

(#42392) TaaT válasza Fail3D! (#42391) üzenetére


TaaT
veterán

20K-s cuccot talán még megér, de ki kéne egészíteni plusz hőcserélővel hogy használni tudd VGA-val együtt... meg a gyári pumpát is kivenném a képletből és menne a helyére egy DDC ;]

Give them hell Ukraine!

(#42393) Fail3D! válasza TaaT (#42392) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat a talan meger nem eppen biztato:D a kikene egesziteni 1 hocserelovel pedig egyenesen kiabrandito:) 1 tripla meg 1 sinle radi szamomra tokeletesen hutotte a 480- es a procit... ha meg csak 1 single radit kene belerakni akkor esetleg megfontolnam a valtast de ha kb 1 ventis singlevel er fel az egesz akkor mar a gondolatot is felejtem hogy erre csereljek mivel hasznalhatltan onnatol a cucc:) szoval ezert probalok erdeklodni mire szamithatok ettol a cucctol.

(#42394) TaaT válasza Fail3D! (#42393) üzenetére


TaaT
veterán

próbálj teszteket olvasgatni róla, akár külföldit, ott általában kiderül mit tud...

nekem nincs vele tapasztalatom, nagyon régen majdnem vettem egy reserator 1-t de beleolvastam a topikba és úgynézki jól döntöttem hogy kihagytam... :)

Give them hell Ukraine!

(#42395) Fail3D! válasza TaaT (#42394) üzenetére


Fail3D!
addikt

e6600 65 tdp proci idle 50 fok load 7x fok... talan huzva volt a proci, de a 2500k 95 w tdp huzva hat legyen 120...:D szoval ebbol kiindulva ez nagyon karcsu, de egyben hihetetlen is, hogy tenyleg csak ennyit tudna... elnemtudom kepzelni hoyg anno 95k-t ez hoyg tudott akkor erni... ezert lenne jo ha lenne itt valaki akinek van kozvetlen tapasztalata errol, pl jobb motorral 10 fok minusz:) 1 single radi meg 10 fok....:)

(#42396) zetorg


zetorg
aktív tag

sziasztok!

ha esetleg valakinek van feleslegben 19/13 fehér csöve pesten vagy környékén, légyszi szánjon meg! :B

(#42397) TESCO-Zsömle válasza Fail3D! (#42395) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom mit vársz egy full passzív cucctól...

A tripla radi is csak ventivel viszi el kényelmesen a rendszered...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42398) Fail3D! válasza TESCO-Zsömle (#42397) üzenetére


Fail3D!
addikt

ez igy van, de akkor legalabb adjanak ra lehetoseget ventilator felszerelesere... mert anno ez nem 1 olcso cucc volt... de igy semmit nem er szinte... venti nelkul a triplaval is 70 fokra felmegy mint abban a teszteben... de az megis befer a hazba szoval valahogy mast varnek el a cucctol... remelm par nap es megnezhetem szemelyesen... csak a gyereket se szeretnem feleslegesen ugraltatni, ha ennyire nem lehet a cuccbol kihozni semmit.

(#42399) blasko92


blasko92
őstag

Lassan el kell kezdenem gondolkodni azon, hogy milyen hűtőlöttyöt használjak. Melyik a jobb? Az előre bekevert szörpike, vagy az amit én keverhetek be, mint a fröccsöt? :)

(#42400) Razermazer válasza blasko92 (#42399) üzenetére


Razermazer
őstag

Mindegyik jó csak ne legyen színes ez a lényeg.
Szép halvány rózsaszín az a legjobb vagyis az nem más mint a natúr.
A színezett lötyikből kiválik a festék, és szép lerakódásokat csinál a rendszerben.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.