Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41801) rob210 válasza DigitXT (#41797) üzenetére


rob210
nagyúr

Kérlek idézd azt a sort ahol én ilyet írtam és azonnal megkövetek mindenkit.

Renault power

(#41802) rob210 válasza Nippon (#41798) üzenetére


rob210
nagyúr

Én értem a te álláspontodat.
De én is úgy álltam neki a dolognak, hogy pénzem na az nincs a zaj viszont idegesített és a gépet esténként ki is kellett kapcsolni a gyerek miatt.
Zúgott a 4850-es hűtése, az arcticot nem annyira lehetett hallani a procin de azért annak is volt hangja.

Így most hang az nulla, no és ami nem elengedhető, hogy sokkal jobb értékeket produkál a gép.
Tuningolva sem megy fel addig mint a léghűtéssel alapon.
Ezért tehát megérte vesződni vele.

Renault power

(#41803) madaraszf válasza rob210 (#41802) üzenetére


madaraszf
aktív tag

5 percen belül használd a szerkeszt gombot! Nem illik duplázni! :N

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41804) HUfantom


HUfantom
őstag

[link]

Ha átraknánk a ramokat másik modulba még ráférne a 3. ventillátor :Y

DigitXT
(Hint: elbeszéltek egymás mellett.)

+1

Nippon
A vízhűtésnek mi értelme ha nem hűt jobban, nem halkabb, nem olcsóbb és nem néz ki jobban, mint az árából kapható léghűtés?

Ennek így se füle se farka. Soha nem akarta senki hogy olcsóbb legyen a vízhűtés mint a levegős. Hiszen pont hogy a +halkságot ,alacsonyabb hőmérsékletet, ezáltal +tuningot, + design kell az ilyen rendszerekben megfizetni.

Persze sok hozzá nem értéssel lehet olyan rendszert is készíteni, hogy a jobb léghűtés mindenben jobb legyen. De ezt nem feltételezném a fenti két emberről...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41805) janika1337


janika1337
tag

De ha egy 4,2ghz-es procival 40 fok alatt tudok maradni alapjáraton és játék közben 50 fok alatt megy akkor hova kell jobb... én csak procira használom... ha majd a VGA-t meg a lapot is vízzel fogom hűteni akkor lehet fogok komolyabbat venni, mert oké, a 400l/h nem nagy parádé... de arra, hogy procimnak cincáljam egy kicsit meg halkabb legyen arra pont jó...

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#41806) Razermazer válasza Nippon (#41795) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia Nippon akkor sorban

1: "A vízhűtésnek mi értelme ha nem hűt jobban": Még a középkategóriás blokkok is jöbb eredményt hoznak mint egy léghűtés. A korrekten megválogatott alkatrészek meg magasan verik az összes miskulanciát. Nagyon sokan akik vizeznek ott rontják el hogy alulméretezik a radiátorukat, és láss csodát tényleg rossz eredményt kapnak.
Ha nem is hűt jobban, még mindig ott van az értelme, hogy a keletkezett hőt elszállítjuk az alkatrészektől(hihetetlenül gyorsan, hatékonyan, a lég erre nem képes), ezáltal megkímélve azokat a degralódástól hosszú távon. Tudod Magyarhonban nem cserélik az emberek az alkatrészeket évente, csak aki megteheti. Én eleve gyárilag így adnám el a gépeket. Sajnos nem így van. Természetesen korrekt vizezéssel nem búcsúba illő darabokkal.

2: "nem halkabb": Na ez az ami nem igaz csak részben, aki olyan ventiket vesz az meg is érdemli hogy hangos legyen. Nekem 800-as 900-as ventijeim vannak, 600-on mennek napi 10-órát, mert a géppel dolgozom is, nem csak szórakozom, hangtalan és hűvös a rendszer.

3: "nem olcsóbb": Nem nem olcsóbb, de a fent említett követelményeket maradéktalanul teljesíti. Persze ez is relatív, ha ésszel válogatja össze az ember, akkor kettő három platformon keresztül is kiszolgál mivel csereszavatos a cpu-blokk. Vga blokk bukó, de én sem cserélek vagy 2-3-évig így akkora már az árát visszahozza.

4: "nem néz ki jobban" : akkor te nem láttál még korrekten megépített rendszert, itt a nagy öregek nem szarral gurigáznak, hozzáteszem én sem. Tény és való a dizájn másodlagos valakinek, nekem és páran még így vagyunk nem. Nálam a gép a szoba dísze, nem egy zajos diszkófénybe burkolózó léghűtéses monszter.
Kérdésedet megelőzvén, apránként lett megépítve,(nem döntött anyagi romlásba) és most ért el arra a szintre, hogy azt mondom elégedett vagyok. Türelem kell hozzá ez amúgy is egy fő erény. Béke

Egyébként meg nézzétek meg a "Drive" című filmet, de csak annak ajánlom aki kedveli a 80-as évek zenéjét, és rendezését, ne számítsatok akciófergetegre. Ne a mai tömegfilmekhez hasonlítsátok.
Látom már elmondták itt a véleményüket páran én meg szépen kifejtettem noh mi a lényeg, hát az hogy hajózni, vitorlázni szükséges ahogy a rómaiak is mondták és vizezni is szükséges :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41807) janika1337 válasza HUfantom (#41804) üzenetére


janika1337
tag

Köszönöm, hogy kiállsz mellettünk :) emberem vagy egy sörre ha Békéscsabán jársz :DDD

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#41808) janika1337 válasza Razermazer (#41806) üzenetére


janika1337
tag

A lehető legjobban foglaltad össze...

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#41809) TaaT válasza HUfantom (#41804) üzenetére


TaaT
veterán

"Soha nem akarta senki hogy olcsóbb legyen a vízhűtés mint a levegős"

Akarni akarták, csakhát...
nincs olyan ember aki ne szeretné ha egy rendes vízhűtést olcsóbban össze lehessen dobni mint egy rendes léghűtést, de amíg egy jobb cpu blokk annyiba fáj (vagy még több) mint egy jobb cpu borda addig ez közel lehetetlen küldetés... :)

Give them hell Ukraine!

(#41810) madaraszf válasza janika1337 (#41808) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Van akinek ezt is el kell magyarázni... :U

5 percen belül használd a "szerkeszt" opciót ne duplázz!

Razermazer: szépen leírtad! ;)

TaaT: :R

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41811) rob210 válasza madaraszf (#41803) üzenetére


rob210
nagyúr

Tudom csak felrántottam magam.
Egyébként mindenkinek külön írtam, így majdnem elmegy:)
De majd odafigyelek a szerkesztésre jogos :R

Renault power

(#41812) HUfantom válasza TaaT (#41809) üzenetére


HUfantom
őstag

Én is arra gondoltam hogy mára már mindenki belátta hogy ezt nem lehet olyan árszintre tenni mint a léghűtést. Gondolok itt még a IFA radis megoldásra is. Mert ugye abban meg sok munkaóra van. Azért a diákmelós a "Legkissebb is számítos boltban" is nettó 500 HUF/óra
/ bruttó 900-1000HUF /.

janika1337
Egy cipőben járunk :R
Ha meg lehet szerelni szereljük meg attól még nem lesz rosszabb mint volt :)
Én most itt tartok a darabos hűtésemben, hogy: pumpa, venti van eddig...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41813) janika1337 válasza HUfantom (#41812) üzenetére


janika1337
tag

ne is mondd... én az összes nyári zsetonomat ebbe raktam, mert tudom, hogy nem tudom majd fejlesztgetni évközben... így hogy napi 7-8 órát rohadok a monitor előtt elég nehéz melózni... ráadásul elég gyenge monitorokkal... örülök ha lyuk van a hátsó fertájamon mire hazaérek és nem vér vörös hanem csak piroskás a szemem...

szó mi szó: nem akartam sokat költeni rá, nem is költöttem... csere-beréltem... ő vevő volt a cserére, lerendeztük... TaaT kollégával személyesen mikor találkoztunk pont erről beszéltünk, hogy lehet, hogy nem fog sokkal többet hozni... DE... sokkal többet mutat, mint amit én is vártam tőle...

Én ezt nem darabosan vettem :) de amit adtam érte azt annál inkább... :) meg mindig megy valami... most cseréltem házat is mert nem fértem bele a régibe, de sajna nem futotta egy olyanra amit szerettem volna... de lehet nem is jártam rosszul, ez se rossz kis kuckó :)

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#41814) csib41 válasza Nippon (#41798) üzenetére


csib41
aktív tag

Érdekes. A blokkom 2k a csövek 700ft 3.5m a ddc 5k postával és a radiátorom egy seat-é volt 2250ft postával. Jelenleg 4ghzen 40fok alapon és 75-80 közt tetőzik (passzívba). Játék alatt 65°C fok körül mozog. Másrészről: a legtöbb csúcs léghűtő 1kg fölött van. Nem teszed le elég finoman vagy szállítás közben az autóban picit megbillen képes keresztbe törni a lapot. A vesződésem: fél nap blokk talpának polírozása, és fél nap amíg szépen felcsavaroztam a radit csöveknek megcsináltam a helyét stb.

(#41815) janika1337


janika1337
tag

korrekt... és hozza amit egy gyári... HA JÓL CSINÁLOD MEG...

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#41816) HUfantom válasza janika1337 (#41813) üzenetére


HUfantom
őstag

házzal nekem is gondom volt hogy nem férek bele :)
úgyhogy én ebből jaja kollégával a PH-n ezt csináltattam

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41817) rob210 válasza HUfantom (#41816) üzenetére


rob210
nagyúr

Grat a házhoz nagyon jó lett a fújkálás nekem is hátravan még, mert egy PIIIas szerverházban lakok:)

Renault power

(#41818) ZetorGumi válasza HUfantom (#41816) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szép lett, gratula hozzá. :)
Mostmár amint látom, egy praktikusabb, jobban használható házad lett. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41819) TaaT válasza csib41 (#41814) üzenetére


TaaT
veterán

nálam úgy van beállítva a BIOS-ban hogy 70fokos cpunál lője le a gépet :D

Give them hell Ukraine!

(#41820) rob210 válasza TaaT (#41819) üzenetére


rob210
nagyúr

Nálam 65°C a limit.

Renault power

(#41821) HUfantom válasza ZetorGumi (#41818) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát sajnos csak beszereléskor jött elő hogy ez kicsit rövidebb mint az áltag és kicsit szűkös a hely... :W

Az a kis sárga a képen a Hangkártya. Igen a procihűtő és a VGA között van egy félmagas hangkártya is :C

rob210
Azokban még volt anyag ez is dög nehéz volt mikor átvettem. Most hogy televan a géppel inkább nem emelgetem :)

De majd vizezve lesz nagyon sok hely

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41822) rob210 válasza HUfantom (#41821) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát a gyerek nekem se tudta feldönteni pedig egy évvel ezelőtt a magassága miatt még előszeretettel használta támasztéknak:D
:C

Renault power

(#41823) Góliát


Góliát
senior tag

Hay. Radiátorok terén, milyen márkát válasszon az ember? :R
Az EK szimpatiku, de a Phobya-t javasolják.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#41824) TaaT válasza Góliát (#41823) üzenetére


TaaT
veterán

nem a márka a lényeg, minél nagyobb és vastagabb annál jobb... :)

Give them hell Ukraine!

(#41825) HUfantom válasza Góliát (#41823) üzenetére


HUfantom
őstag

Minél nagyobb legyen :)
Én ezek közül szeretnék felhajtani egyet jó árasítva.............

Bár máma láttam meg ezt

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41826) Góliát


Góliát
senior tag

:R :R Köszi!
Ez tényleg nagy, gondolom házon kivülre kell elhelyezni.
VGA és procit kellene hűteni.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#41827) DigitXT válasza rob210 (#41801) üzenetére


DigitXT
félisten

A Thermaltake "egybevízhűtések" állítólagos jó minősége mellett érvelve hoztad fel, hogy neked Thermaltake blokkod van, és azzal is szuper rendszered.:) Csak ez egy téves érvelés lenne szerintem, mint ahogy ki is fejtettem, hogy elbeszéltek egymás mellett Nipponnal... A TT elég sok olyan vízhűtésnek csúfolt cuccot piacra dobott már, amelyek felépítésüknél fogva nem jobbak egy komolyabb léghűtésnél (szimplaradi, vékony csövek, stb.), tehát megvásárlásuk nem igazán ajánlott. Innen a TT egyberendszerekkel kapcsolatos előítélet. Megjegyezném: azóta sem tudjuk, pontosan milyen rendszere van a kollégának, ezért írtam azt, hogy nem ártana azért pontosabban specifikálni a problémát...:)

[ Szerkesztve ]

(#41828) yakuza.tora válasza HUfantom (#41821) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A lényeg, hogy az Orochi befért! :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#41829) Nippon válasza Razermazer (#41806) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm a felvilágosítást! Halkan jegyzem meg, hogy 2005-óta vízhűtéses a gépem(D5, Apogee XT, Black Ice, EK, Maserkleer)tisztában vagyok az általad leírtakkal. :)

Arra a kérdésre kerestem a választ, hogy a topicban "bóvlinak" titulált egybe (Gigabyte, Thermaltake stb) vízhűtő szetteknek mi értelme van, amikor nem hűtenek jobban, nem halkabbak egy komoly léghűtőnél ráadásul többet kell vele vesződni.

Egyébként a vízhűtés egy drága hobbi semmi több, semmilyen hardver nem indokolja. Persze léghűtés kevés lehet 5Ghz+ és szénné húzott SLI/CFX-re de kell ez 24/7?
Egy 2500-2600K-t simán elvisz egy jó léghűtés 4,5-48Ghz-en, rendes házszellőzés mellet nem is hangosan.

Góliát: Swiftech MCR QP, Black Ice SR-1, XSPX RX ezeket javasolnám az EK és a Phobya helyett.

[ Szerkesztve ]

(#41830) Cybertrone válasza Nippon (#41829) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem mindenki szereti az egy kilos bordakat... Es nem csak sandy procik leteznek...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41831) Nippon válasza Cybertrone (#41830) üzenetére


Nippon
őstag

A "kilós" borda nem tesz kárt semmiben, egy rosszul összeszerelt vízhűtés már inkább.
Egy 1366-os i7-et 4-4.2Ghz-en próbálj meg lehűteni egy Big Water-rel...
Inkább egy Noctua vagy Arrow vagy rendes víz.
Ha az 1366-os procikat le lehet hűteni léggel, akkor bármi mást is!

(#41832) DigitXT válasza Nippon (#41829) üzenetére


DigitXT
félisten

mi értelme van, amikor nem hűtenek jobban, nem halkabbak
egy komoly léghűtőnél ráadásul többet kell vele vesződni

Csak annyi, hogy elmondhatja a user, hogy neki VÍZHŰTÉSE van:
végülis kering benne víz. A másik meg, hogy mivel nem ért hozzá,
előbb veszi meg, csak utána kérdez. Aztán lehet megsértődni, ha
nem dicsérik agyon a cuccát. (A miheztartás végett, én pl. "anno"
(nem olyan rég volt ez!) egy Reserator XT-vel kezdtem, ami már a
drágább kategória az "egyberendszerek" tekintetében, de gyárilag
az is elég sz*r volt. Nem azt mondom, hogy nem volt használható
a teljesítménye, csak éppen hangos volt, meg nyűgjei voltak, amik
a TRUE-val nem merültek fel, ráadásul nagyságrendekkel drágább
volt a TRUE-nál; a "mókolgatásába" meg lehetett locsolni a pénzt.)

Persze, ha azt nézzük, elég komoly rendszerhez jutottam el végül,
szóval nem bántam meg, hogy belekezdtem, csak ha egy mód van
rá, másnak tuti nem ajánlanám ezt az utat járni: hosszú és drága.
(Max. egy dolgot bántam meg, amikor már olyan vizekre eveztem*,
hogy aránytalan költségei vannak "dolgoknak", s már nem éri meg.
Jó, egyszer ki kellett próbálni, de ha kiderült, hogy nem az igazi, s
mégis egy vagyonba került, akkor elgondolkodtam, jó ötlet volt-e...)

*: bocs a képzavarért.:D

[ Szerkesztve ]

(#41833) Cybertrone válasza Nippon (#41831) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kart nem tesz csak a lap fo meg alatta... Amugy szar topikban agalsz a viz ellen, itt nem ezt kell irni... Menny a leghutes topikba, ott szetetik majd a mondanivalodat!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41834) HUfantom válasza Góliát (#41826) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát igazából házon belülre csak a szerencsések tudják rakni mert épp van egy olyan kialakítás hogy a dupla vagy tripla radi pont odafér még belülre de a venti már a házon kivülra fújja a levegőt. :)

Azokat lehet a ház oldalára szerelni meg van külön lábon álló változat

Amit én láttam ha CPU+GPU-t akarunk hűteni jobb a kint, nembeszélve + alaplap + 2.VGA + neagyisten tapegység
/ de majd mindjárt belémkötnek :) /

De mindent be lehet rakni házon belülre is :)
/ Az egy Aquacomputer evo 1080 /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41835) sg22 válasza Cybertrone (#41833) üzenetére


sg22
senior tag

énis a vizet preferálom, de egy jó léghűtés tényleg elég kb mindenre. főleg ha felsőkategóriás bordád van, ahhoz már nagyon extrém tuning kell meg 38 fokos levegő, hogy ne birja el.

8k-ért lehet itt venni mugen 2-t, a felsőkategoriás léghűtések legalja, és ez is birta a linxet 4ghzen i7 870-emet 65 fok körül

what should I do about this?!

(#41836) janika1337 válasza HUfantom (#41816) üzenetére


janika1337
tag

korrekt kis kuckó :) irígylésre méltó... meg akkora hogy még a szekrénysor is belefér! :DDD

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

(#41837) Cybertrone válasza sg22 (#41835) üzenetére


Cybertrone
veterán

Volt mugenem... Jo huto, epp csak fetek izzanak alatta meg a fel alaplapot betakarja!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41838) sg22 válasza Cybertrone (#41837) üzenetére


sg22
senior tag

ha normális házad van, jól kialakitott szellőzéssel (ventik) akkor semmi sem izzik szvsz a gépben.

what should I do about this?!

(#41839) Cybertrone válasza sg22 (#41838) üzenetére


Cybertrone
veterán

De akkor nem lesz halk... Es akarmit mondol egy leghuto sem eri el hstasfokilag a vizet!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41840) sg22 válasza Cybertrone (#41839) üzenetére


sg22
senior tag

ez egyértelmű, hogy a viz sokkal jobb, nem is ezen megy a beszélgetés. hanem arról van szó, hogy bőven elég lenne léggel hűteni. és halkan is, nekem 6 venti van most is az egyik gépemben, és tök néma. ettől függetlenül nekem is vizem van, mert azt szeretem, ha nagyon alacsonyan vannak a hőmérsékletek :)

"mondol" :D

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#41841) Nippon válasza Cybertrone (#41833) üzenetére


Nippon
őstag

Alacsony fordulatú ventikkel szellőztetett házban, rendes hűtővel nem fog megfőni semmi és még halk is marad.
Vízhűtésnél ha nem hűtöd a lapot és a FET-eket külön és nincs házszellőztetés, akkor jóval nagyobb esélyed van ilyesmire, bár a P67, Z68-ra ez már nem annyira jellemző.

Ha rendesen elolvastad volna amit írtam, akkor talán értenéd és nem kötekednél. :)
Itt nem ezt kell írni? Akkor mit? Ez a topic a vízhűtésről szól, nem kéne segíteni azokat akik ismerkednek vele?

(#41842) raus


raus
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnek hamarosan vizre valtani. Merlegeltem sok mindent, szinte mindent aktivan hütök a gepben leggel es a hely is keves, meg nem is igazan halk a motyo es a tuning is lehetne jobb. Van böven tartalek a konfigban de a melegedes miatt nem tudom kihasznalni.
Alaplapi VRM+hidak, gpu full, cpu vizzel. Ket radinak van hely a hazban. Hatul egy a 120-as venti helyre, felül pedig egy 240-es elfer. Ket radi is lehet a körben,
A konfigom:
ASUS Rampage Extreme s775 intel X48+ICH9R
Q9650 CPU, megy 9*500-on is lazan de nem leggel :)
ASUS GTX580DCUII
1200Watt Chieftec tap
CM Storm Sniper Black Edition haz

Az aquatuningnal itt ausztriaban ezt a szettet allitottak össze nekem, miutan megirtam nekik az elkepzeleseimet:

Masterkleer csö PVC 13/10mm (3/8"ID) UV-aktiv Blue/Clear

EK Water Blocks EK-FC580 DCII - Acetal+EN GPU full cover

Alphacool Laing Silencer Set (gyurmalap + 60x60mm csillapito)

EK Water Blocks EK-ASUS NB/SB 1 Acetal deli hidra blokk

EK Water Blocks EK S-Max Acetal eszaki hidra blokk

EK Water Blocks EK-Mosfet ASUS 03a (X38) - Acetal a ket mosfet sorra VRM blokkok

Fillport black nickel universal

13/10mm (10x1,5mm) csati G1/4 - recezett - black nickel *

2 utas golyos szelep G1/4 Typ 2

13/10mm (10x1,5mm) csati 45°-os forgathato G1/4 - reces - black nickel

13/10mm (10x1,5mm) csati 90°-os forgathato G1/4 - reces - black nickel

Phobya G-Changer 120 Multioption 120-as radi a haz hatuljaba

Phobya G-Changer 240 240-es radi a haz tetejebe Multioption

EK Water Blocks EK-Supreme HF - Acetal+EN (Nickel) CPU blokk

Laing DDC-Pumpa 12V DDC-1Plus inkl. Phobya Laing DDC ratet - black nickel Edition
vagy
Laing DDC-Pumpe 12V Ultra HF 38

EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 - 250 Advanced 250-es tartaly

Mi a velemenyetek? Elegendö lenne igy tisztesseges cpu+gpu tuningra? Milyen höfokokra szamithatok?

[ Szerkesztve ]

(#41843) rob210 válasza raus (#41842) üzenetére


rob210
nagyúr

Huh jó zsebbe nyúlós cucc.
Szerintem elég korrekten összerakták a cumót, de ilyen áron mondjuk el is várja az ember a minőséget.

Renault power

(#41844) raus válasza rob210 (#41843) üzenetére


raus
aktív tag

Igen de mit varhatok töle?
50fokos GPU-t meg 45 fokos CPU-t vagy hogy skalazodik egy ilyen hütes?

(#41845) sg22 válasza raus (#41844) üzenetére


sg22
senior tag

ha ram hallgatsz és ennyi pénzt költesz rá, akkor vegyél egy batár nagy radit, ne két ilyen kicsit, és akkor nemlesz gond a hőmérséklettel :R

bár ezek a g changerek elég vastagak

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#41846) rob210 válasza raus (#41844) üzenetére


rob210
nagyúr

NA ez az amit senki nem fog tudni neked megmondani csak ha kipróbálod akkor derül ki.
Eddig milyen értékeid voltak, mert abból egy viszonylag megközelítő értéket meg lehet saccolni.
Meg hogy mivel hűtötted.

Mert a cpu kupakjától a revszámon át az éppen beállított gyártósortól minden befolyásolja a hőértékeket.

Renault power

(#41847) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Akinek van egy dual vagy tripla radija, legyen kedves írjon egy pmet!

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41848) Razermazer válasza raus (#41844) üzenetére


Razermazer
őstag

Az összeállított rendszer brutális az ára is, de a két radi így ebbe a felállásban nem elégséges(nekem legalábbis nem). Ahhoz a rendszerhez ami neked van, kell a ház hátuljára egy tripla g-charger a 60mm vastagsággal nagyon jó ritka lamellás, tehát alacsony fordulatú ventikkel is jó teljesítményt hoz + egy g-charger (én is használok egyet nagyon megszerettem) 240 az is szintén 60mm-es, be a házba. Na ez már kéremszépen a mostani hőmérsékleten idle-be, kemény 22-fokos vizet csinálna terhelve nem mennél 30 fölé. Ez természetesen attól függ hogy a Sandy mennyin megy, meg a monster dcu2-es asus 580-as, ezt alapórajelekre értettem megsaccolva. Ha nagyon jót akarsz, akkor mora 3, vagy innen apróból mora 2, vagy phobya nova 1080. Ezek mindennel megküzdenek és 180-as ventiket rájuk nincs ami megfogja őket.
A többi alkatrészen nem kell változtatni nagyon korrekt.
Látom a shamannal való szenvedés ide vezetett, én nem akartam szólni a másik topikba hogy feleslegesen szenvedsz, mert a lég úgyse hozza azt a teljesítményt amit vársz és már mennyit beleöltél. Abból az árból már a blokk a procira meg is lenne vagy egy radi

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41849) ZetorGumi válasza Razermazer (#41848) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen, nekemis a radik tűnnek kicsit gyengének ehhez a konfighoz.
Amuugy nem Sandy-ja van ^^ Hanem Q9650-e. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41850) Razermazer válasza ZetorGumi (#41849) üzenetére


Razermazer
őstag

Hopp nem néztem az adatlapját meg öreg hiba. Akkor meg nem kell oda mora, meg nova csak, ha nagyon jót szeretne, a tripla, és a dupla elvinné nevetve ezt a rendszert 60mm vastagsággal meg pláne. :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.