Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42251) HUfantom válasza TaaT (#42250) üzenetére


HUfantom
őstag

Azon az első képen de jó valakinek :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42252) Johni5


Johni5
őstag

Egy normális AM3 blokkot esetleg tudna valaki linkelni?Az enyém már eléggé leamortizált.

(#42253) HUfantom válasza Johni5 (#42252) üzenetére


HUfantom
őstag

csak hogy a magyar termelést is támogassuk :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42254) jones965 válasza Johni5 (#42246) üzenetére


jones965
Modder

Kondenzátor kifejezést elektronikában, valamint gőztechnikában légnemű fázisból folyékonnyá történő átalakítás során használjuk.
Szakmai ártalom!!!!!! :D
Nálam a kondenzátoron 160cm-es( nem elírás!!!!) ventilátorok biztosítják a kondenzációt.
Hőlépcső: 98C°-ról 30C°-ra.

Ja: az egész vákuum alatt történik.

[ Szerkesztve ]

(#42255) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem tudom illik -e idepofátlankodni eladó rendszerrel; ha nem szóltok és töröltetem.
Ha vannak akik nézelődnek a témában műr és nem akarnak a tuning és a hang terén sem kompromisszumot kötni, de válogatni, rendelgetni sem sokat... :R

Szerk: Szerintem is hőcserélő ha pontosak akarunk lenni. Nálunk is kondenzátornak hívják; de kondenzáció még nem történik...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42256) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hali! A 13/10-es hollandis amugy erre rá lehetne tenni a 14/10-es szilikon csövet?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42257) Whit3Rav3n válasza ThodEE (#42248) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Az elektromos kondenzátor és a hűtésben használt kondenzátor két külön fogalom, Én természetesen a hűtésben használtról beszéltem. :D

[ Szerkesztve ]

(#42258) DigitXT válasza gordonfreemN (#42256) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem. Nem tudod rátekerni a hollandi anyát, anélkül meg szart sem ér.:)

(#42259) HUfantom válasza gordonfreemN (#42256) üzenetére


HUfantom
őstag

túl vastag ...

Esetleg késsel körbevágod hogy rámenjen :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42260) DigitXT válasza HUfantom (#42259) üzenetére


DigitXT
félisten

Felejtős, ereszteni fog... Hollandis csatihoz csak hozzávaló csövet!
Szerk: mármint a késsel gányolás felejtős. Az első mondat igaz.:)

[ Szerkesztve ]

(#42261) gordonfreemN válasza DigitXT (#42260) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R mindenkinek

És ez: [link]
vagy ez:[link]
Beszarok amugy, hogy az SC-n nem találok 14/10-es csőhöz 2000ft alatt 90° csatlakozót.
Todynál meg van, de nála meg ez nincs: [link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42262) ThodEE válasza Whit3Rav3n (#42257) üzenetére


ThodEE
őstag

Tudom;) Csak gondoltam jön vki gyúrós aki tovább viccelődik vele:D
Szépnapot mindenkinek:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#42263) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Érdekel valakit egy tökéletes állapotú fémtetős D5? :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#42264) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Gyors kérdés: EK-Supreme HF (/Acetal) vagy Heatkiller rev 3.0 (/LC)

Miért: Újraélesztettem a vizes rendszeremet egy ideje de nem akartam sokat beleölni, csak egy lefogató kellett volna a Hunfrost blokkomhoz ezért azt gyártattam. A probléma most az, hogy sokallom a hőfokot amit prime alatt el tud érni a proci, 1.356V (eredeti 1.350V) mellett ami 64°C. Ugye 62°C lenne a megengedett maximum az x4 955 (125W) procinak. Szereztem ventiket amivel elfogadhatóak az értékek de a radiátor mérete miatt ez mégsem elfogadható. Úgy gondolom, talán a blokk az ami nem nagyon bírja a strapát, netezés közbe is 40-42°C-osak a magok. A pumpa egyébként Hydor seltz s30 II, ezzel nem hiszem, hogy lenne baj. A víz eddig ~29°C-ig tudott melegedni ~22°C-os szobában.

Hunfrost blokk:
kép

Rendszer:
kép

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#42265) TaaT válasza Finwe (#42264) üzenetére


TaaT
veterán

Gyors válasz: EK (legalábbis egy i7-es teszt alapján amit most gyorsan átnéztem) :)

szinte biztos hogy a cpu blokk a gyenge láncszem bár én a pumpát is lecserélném...

Give them hell Ukraine!

(#42266) Nippon válasza Finwe (#42264) üzenetére


Nippon
őstag

Mindkét blokk jelentős előrelépés lesz, a kettő közül az EK a jobb teljesítményű de szerintem, vedd meg azt amelyiket olcsóbban meg tudod szerezni. Van az apróban egy rakás olcsó DDC szivattyú, a helyedben egy olyat is lőnék.

(#42267) sg22


sg22
senior tag

sracok ddct hogy lehet halkitani? azonkivul, hogy szivacsra teszem. más tető vásárlása jolenne?

what should I do about this?!

(#42268) rob210 válasza Finwe (#42264) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia.

Ha a víz hőmérséklet stabilan 29c° környékén mozog és ezt tudod mérni a processzorod pedig ilyen meleg, akkor két dolog van.
Meg kell nézni léghűtéssel is, hogy mennyire melegszik a rendszer.
Ezzel ugye kizárod azt, hogy a processzor kupak szar-e, mert benne van a pakliban.
Ha lehet a procit normálisan hűteni akkor valóban blokkcsere.
De én nagyon csodálkoznék rajta, hogy ha a blokk lenne ennyire rossz hővezető.
Én másra gyanakszom.
Vagy a víz nem 29c° os vagy a proci sipka lesz igen szar.
:R

Renault power

(#42269) Nippon válasza sg22 (#42267) üzenetére


Nippon
őstag

Lehet kapni hozzá hangszigetelt dobozt, azt nem tudom, hogy mennyivel lesz halkabb de biztos sokat számít. Ha a némaság a cél, akkor a D5 a megoldás.

(#42270) FoBCRaistlin válasza sg22 (#42267) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Jaja, vegyél D5-öt... akad is egy nálam fölösbe :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#42271) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Éppenetten nálam van gyurci tökéletes heatkiller blokkja, a héten visszakerül hozzá, bátran ajánlom, semmi hibája.
Nekem meg akad egy ddc plus pumpam, par napot ment

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42272) Johni5 válasza jones965 (#42254) üzenetére


Johni5
őstag

Erre értettem a szakmai ártalmat.Sokkolókat,agregátokat készítek.Nekem ami lamellás,az mind kondenzátok,vagy elpárologtató.160cm-s venti a tatőn van kint?

(#42273) Finwe válasza rob210 (#42268) üzenetére


Finwe
őstag

Többieknek is köszönöm a válaszokat!

Az az igazság, hogy mugen2-vel is eléggé melegedett de nem ilyen feszen. Az előző lapban (m3n78-vm) nem lehetett neki feszt adni mert gyenge volt a fesz.szabályzója a procihoz de már ott bevizeztem, azóta nem tettem vissza és nem is tenném rá próbaképpen.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#42274) TaaT válasza sg22 (#42267) üzenetére


TaaT
veterán

többen írták már hogy a gyári tető lecserélése nagyban halkítja a pumpát, és ha még szivacsot is raksz alá akkor sztem jó végeredményt lehet összehozni... :)

Give them hell Ukraine!

(#42275) sg22 válasza TaaT (#42274) üzenetére


sg22
senior tag

értem :R

what should I do about this?!

(#42276) gyurczy válasza gordonfreemN (#42271) üzenetére


gyurczy
őstag

Holnap járok arra délután! Teló megy, ahogy a múltkor!

(#42277) ---Lasali--- válasza sg22 (#42267) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nehéz, fém tetőt kell rá rakni. Phobya tetőjét pl, az olyan 780 gramm súlyú, nagyon nehéz a méretéhez képest, és ez a súly ad neki egy tehetetlenséget amitől nem tud úgy rezonálni az egész cucc. Tető
Én vettem az enyémre, kb fele olyan hangos lett tőle, vagy még halkabb.. meg is lepődtem. Nem olcsó de azt lehet mondani hogy megérte, ha nagyon a csendre mész.
Valamint én csináltam hozzá egy dobozt: Doboz
Meg még alá raktam két réteg puha szivacs lapot.

[ Szerkesztve ]

(#42278) blasko92


blasko92
őstag

Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni, mégpedig az újdonsült vízhűtésemmel kapcsolatban.
Nos. Jelenleg radiátor választás előtt állok, de a boltokban kapható, direkt gépekhez készített radiátorok nagyon drágák, én pedig, mint merész vállalkozó szellemű, arra gondoltam, hogy egy utángyártott VW Golf fűtőradiátorát használnám fel. Ez lenne az esetleges radi, ami 234x156 mm méretű.
Szerintetek kevés lenne a teljesítménye egy komplett hűtéshez? (CPU ,2 FET blokk, NB blokk, GPU, VGA-mem, VGA-árnyaló)
Segítségeteket előre is köszönöm! :)

Üdv, blasko92

(#42279) TaaT válasza blasko92 (#42278) üzenetére


TaaT
veterán

a fene tudja, nekem így kevésnek tűnik hogy majd mindent vizezni akarsz... :o

Give them hell Ukraine!

(#42280) gordonfreemN válasza blasko92 (#42278) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Csak inkább mint hozzászóló, nem mint hozzáértő, mert én is nemrég kezdtem, de szerintem nagyon necces. Inkább nem, mint igen.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42281) MontyCrew válasza gordonfreemN (#42280) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Viszont ha egy autó motorját hűti, azért tudhat valamit, Aktív vagy passzív hőleadóként csinálnád meg?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#42282) tomyoy válasza MontyCrew (#42281) üzenetére


tomyoy
senior tag

"fűtőradiátorát" :B

nyiknyiknyiknyik

(#42283) MontyCrew válasza tomyoy (#42282) üzenetére


MontyCrew
senior tag

uppsss :B

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#42284) HUfantom


HUfantom
őstag

Talán méretre pici.
Sokkab kisebb mint egy A4es lap.......

Esetleg valami nagyobb ??

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42285) gordonfreemN válasza MontyCrew (#42283) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R

Erre mondanátok valamit? Vagy inkább a kedves forgalmazónál érdeklődjek? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42286) rob210 válasza blasko92 (#42278) üzenetére


rob210
nagyúr

Én ugyan így kezdtem csak egy laguna hűtővel.
A teljesítménye kiváló!!!
1 12cm-es ventivel úgy tartotta 4°C al rosszabb értéken a rendszert a levegőhöz képest (szoba hő 27 rendszer 31), hogy a venti le volt szabályozva.
Méretre talán 1-2 milliméter a különbség.

Ami miatt nem ajánlom!
Ez pedig egy nagyon fontos dolog.
A fütőradiátorok kivétel nélkül alumíniumból vannak és nincsenek eloxálva, azaz reakcióba lép a réz és az alumínium egy rendszeren belül.
A blokkok pedig a jobb hőátadás miatt rézből vannak.
Szóval ha hosszú távra tervezed a hűtésed akkor felejtsd el ezt a radiátort.
Igen komoly bomlásnak indult nálam az nb blokk. közel 1.5 év alatt.!!!

Renault power

(#42287) TESCO-Zsömle válasza rob210 (#42286) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet azt (utólag) eloxáltatni. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42288) rob210 válasza TESCO-Zsömle (#42287) üzenetére


rob210
nagyúr

olcsó megoldást szeretne.
Mikor eloxáltattál utoljára?
Illetve házilag is lehet eloxálni, de nem javaslom, iszonyat macerás és nem utolsó sorban veszélyes. (főleg ha esetleg gyerek is van otthon)

Egyébként meg a radiátor belső felét aki tökéletesen eloxálni tudja otthoni körülmények között az előtt megemelem a kalapom.
:R

Renault power

(#42289) sg22 válasza blasko92 (#42278) üzenetére


sg22
senior tag

ez a radi amit kiraktál képnek kb egy dual radi mérete. itt aprón láttam már dual radikat 6-8.000 ft-ért. ha ezt sokallod, akkor szerintem ne vizezz :R

what should I do about this?!

(#42290) MontyCrew válasza sg22 (#42289) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Mind a két triplámat 8000ért vettem... csak ki kell várni.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#42291) HUfantom válasza MontyCrew (#42290) üzenetére


HUfantom
őstag

+1 a kivárásra...
Én 18-at fizettem Németországból a 3*3as Moraért /Futár szállítással/
Mert éljen a Magyar Királyi Posta !!! / nélkülem /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42292) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat, és a segítő szándékot! :R Természetesen nem örökös megoldás lenne az autóalkatrész a gépemben, csak egy ideiglenes, amíg nem kuporgatok össze egy kis pénzt normális radira. Amúgy találtam fűtőradiátort rézből is, szintén VW Golf hűtője, ugyan ezen méretekkel. Nem is passzívnak szeretném, hanem 2db Coolink SWiF2 1200 ventilátorral. :) Megfordult a fejemben az autó klíma hűtője is, és szerintem annak sokkal jobb lenne a teljesítménye.

(#42293) blasko92


blasko92
őstag

Ez már valamivel jobb. Ennek rézből van a csövezése, méretre pedig a mint egy normális dual radi. :) Kaphatnék újabb építő jellegű kritikákat? :)

Üdv, mindenkinek!

(#42294) HUfantom válasza blasko92 (#42293) üzenetére


HUfantom
őstag

Azt a gépet akarod fullosan hűteni ami a leírásodban van ?

Ez még mindig a dupla radiátor méreténél van :)
De talán az egész full réz :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42295) DigitXT válasza blasko92 (#42293) üzenetére


DigitXT
félisten

Mennyiért vesztegetnek egy ilyet, hogy érdemesnek gondolod megvenni?

(#42296) sg22 válasza DigitXT (#42295) üzenetére


sg22
senior tag

énis kiváncsi lennék rá, most is van apróban 8.000 ért dual radi 2 ventivel :F

what should I do about this?!

(#42297) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#42295) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt sima ventivel meg nem szellőzteted...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42298) blasko92


blasko92
őstag

Igen, azt a gépet akarom. Amúgy egy ilyen radi tényleg 2-3 ezer. Akkor azt mondjátok ne próbálkozzak ilyennel, hanem inkább vegyek egyből normális vizes dual radit? Mert amúgy még van mellé egy sima single radiátorom is, úgyhogy nem csak 1 hőleadó lesz.

(#42299) rob210 válasza blasko92 (#42298) üzenetére


rob210
nagyúr

Szemezgess az apróból.
Nem mondom, hogy nem lehetne barkácsolni belőle jó hűtőt.
De nem biztos, hogy nulla tapasztalattal érdemes lenne nekiállni.
:R

Renault power

(#42300) blasko92 válasza rob210 (#42299) üzenetére


blasko92
őstag

Szemezgetek, szemezgetek.
De tudod hogy megy ez.... Műszaki vér csörgedezik az ereimben, szeretek bütykölni, szeretem a kihívásokat. :) De gondoltam mielőtt nekiállok, kikérem a mesteremberek véleményét :) (Itt a mesterembereket nem irónikusan mondom) Azért még nézelődök bontott autóalkatrészeket is, hátha találok valami megfelelőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.