Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41651) madaraszf válasza csib41 (#41648) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Az tuti! :C

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41652) 5@$ válasza DigitXT (#41603) üzenetére


5@$
aktív tag

köszönöm, meg is találtam, amit szeretnék.
mennyi idő nálkuk a szállítás kb?

Telefon:0670-2094610

(#41653) Hocsika válasza fsb1000 (#41645) üzenetére


Hocsika
tag

Az 50e Ft-ot azért lőttem be, mert a KIT, amit javasoltak, az 63e Ft lenne.
Tehát az ár rugalmas lenne mindenképp. de jó lenne olyan 50 közelire belőni :R

(#41654) fsb1000 válasza HUfantom (#41650) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na látod... csak a szivattyú 21K. Az X2O tartállyal együtt nincs annyi és 4 PSI-nél kb. ugyanazt tudják, csak nagyobb ellenállású rendszerben jön elő a DDCk előnye a nagy emelőmagasság miatt.
(persze mamár szinte minden rendszer nagy ellenállású a spéci blokkok miatt)

(#41655) DigitXT válasza 5@$ (#41652) üzenetére


DigitXT
félisten

Tapasztalatom szerint egy kedden feladott rendelés csütörtök délután már Mo-on van, péntek reggel meg hozza is házhoz a GLS.:R De egy szerdai rendelés (most úgy volt), hétfőn jön csak meg, pedig már a magyar központban kellene lennie: hétvégén nem szállítanak házhoz. Ennyi átfutási idő mondjuk bőven vállalható.:K

(#41656) csib41 válasza fsb1000 (#41649) üzenetére


csib41
aktív tag

APRÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!! :DDD

pumpa:[link]

[ Szerkesztve ]

(#41657) fsb1000 válasza csib41 (#41656) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A kiindulási alap bolti vásárlás volt, nem használt cucc.
Az apróból nyilván a feléből is összeállítható egy hasonló vizes "kit"

(#41658) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#41643) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Van valakinek ilyen alphacool-os pro 10 LT minitartály? Mert a tartók is olyan remekül sikerültek, hogy ha belecsusztatom a tartályt recseg ropog és első alkalomnál meg is repedt, pedig direkt nem elölröl pattintottam bele. A másik meg, hogy elvileg letekerhető a teteje, de nagyon durván lehet rajta, mert még nem birtam mozditani. Nehogy most meg majd az repedjen el.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41659) ---Lasali--- válasza gordonfreemN (#41658) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem van.
Igen kicsit viccesek a tartók. Én nem kíméltem őket, többször is be-ki pattintottam szemből.
Első alkalommal kicsit meggyengült a műanyag, így befehéredett meg kis repedések jelentek meg de nem lett baja. Szerintem bírja az.
A tetejét szerintem lehetetlenség letekerni. Nem vagyok valami erős felső testben, de tekerni elég nagy erővel tudok és meg se mozdult, haverom meg apám is próbálta, zsírtalanítva, izomból, semmi..
Az alja viszont szépen lejön, azt szedtem szét többször is.

[ Szerkesztve ]

(#41660) gordonfreemN válasza ---Lasali--- (#41659) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hah, köszi a tanácsokat/tapasztalatokat :R
Az érdekelne még, hogy az aljába és tetejébe valo bekötés mikor tanácsos? Ugy is mndhatnám, az mire jó?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41661) ---Lasali--- válasza gordonfreemN (#41660) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én állítva használom.
A felső 1 darab nyílást használom egy kis tölcsérrel a fel/után töltésre.
Alul van a ki és a be menet, a 3. nyílásba pedig egy plexi záró kupakot raktam, egy leddel, rohadt jól néz ki megvilágítva a hullámzó zöld lötty, meg így mindig látom hogy megy a keringetés.
Ami tetszett hogy a plexi cső nincsen bele ragasztva, hanem lazán ki lehet tekerni. Nekem ki kellett szednem, mert a 31 méter cső se fogja meg a 18w os ddc -t, és ameddig benne volt a plexi cső, felnyomta a tetejére a vizet, és nagyon bebuborékosodott, ment vissza a rendszerbe a bubi.
Tetejébe való bekötést gondolom úgy gondoltad hogy elfekteted. Úgy nem próbáltam.. nem tudom. Ki kéne próbálni úgy mennyire levegősödik, lehet ez túl kicsi olyan használatra, persze nagyban függ attól hogy mennyire erősen van belepumpálva a víz.
Meg az elfektetésnek szerintem az a hátránya hogy nem lehet könnyen kitekerni a záró kupakot, beletölteni pl.

[ Szerkesztve ]

(#41662) gyurczy


gyurczy
őstag

MO-RA 2 tulajok!

Érdekelne, hogy ki, milyen ventillátort használ, milyen rögzítéssel. Passzívban gyakorlatilag csak netezésre elég, aktívban is kell rá több venti, de a gyári rögzítő rácsot sokallom. Inkább valami home-made cuccot csinálnék, ehhez viszont jól jönne némi ötlet.

(#41663) TaaT válasza gyurczy (#41662) üzenetére


TaaT
veterán

sztem is jobb (olcsóbb) a home made cucc, vmi hasonlót csinálj csak 12-es ventikhez :) [link]
ja, meg rakj alá olyan távtartót mint amit jones tett, tesztekben is bevált hozott pár fokot a cucc...

Give them hell Ukraine!

(#41664) Nippon


Nippon
őstag

Egy Swiftech MCR 220QP dupla radi 2db 800-as SFlex ventivel kb hány wattot tud? Elég lehet egy 4,5Ghz-es 2500K-ra értelmes hőfokok mellett?

(#41665) ZetorGumi válasza Nippon (#41664) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szvsz elég lehet rá, ha csak azt hűtöd.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41666) fsb1000 válasza Nippon (#41664) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bőven. A 2500K 4,5 GHz-en max 130W hőt termel. (pl. LINX)
A duplaradik meg 150-250W-ot is képesek leadni
(dT=10°C és közepes légszállítás feltételekkel)

(#41667) DigitXT válasza TaaT (#41663) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nem szórakoznék 9x12 ventivel, ha 4x18-cal is meg
lehet úszni a dolgot, halkabban, akár olcsóbban is.:R

(#41668) TaaT válasza DigitXT (#41667) üzenetére


TaaT
veterán

attól függ, ha már megvannak neki a ventik akkor nincs mit tenni, ha nincsenek akkor jó alternatíva lehet :K

Give them hell Ukraine!

(#41669) ZetorGumi válasza TaaT (#41668) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen. Amugy a Mo-Ra2-met énis 9x12-es ventivel akarom hűteni, de csak azért, mert én a látványra is gondolok most, és kék, meg piros ventikből lesz egy minta beletéve, csak azért lesz a 9x12. :)

Amugy nem ide tartozó kérdés. RGB ledes ventit lehet venni? :F

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41670) Nippon válasza fsb1000 (#41666) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm, pont erre voltam kíváncsi. Akkor nem érdemes Black Ice SR-1 240-est vennem, az sem jobb alacsony fordulatú ventik esetén az MCR-nél, viszont sokkal drágább.

(#41671) fsb1000 válasza Nippon (#41670) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ehhez teszteket kéne kéresni. A radik vastagsága és lamellázata alapján akár 30-40%-nyi különbség is lehet a hőleadó képességükben.

De ha már a "gyengébb" is eleve 200%-osan túl van méretezve, akkor szerintem nem érdemes a másikra beruházni. A vizen max 0-2 fokot segítene, mert az már eleve nagyon közel lesz a környezeti hőmérséklethez.
(hozzáteszem, minden elméleti okoskodásnál többet ér, a saját rendszer végzett mérés)

(#41672) Nippon válasza fsb1000 (#41671) üzenetére


Nippon
őstag

A Skinnee labs V2 tripla összehasonlítást néztem, bár én a duplára vagyok kíváncsi de gondolom, hogy arányaiban ugyanúgy alakulnak az eredmények. Ebből azt szűrtem le, hogy az XSPC RX és a Black Ice SR-1 nem éri meg az árát a Swiftech MCR QP-hez képest.
Jól gondolom?

(#41673) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

nem tudtok olyan gyártóról, aki árul vízhűtéses kártyákat? és nem csak 100k+Ft-ért

(#41674) csib41 válasza Cyberbeni (#41673) üzenetére


csib41
aktív tag

nézz szét a gyári oldalakon, hátha találsz.

(#41675) TESCO-Zsömle válasza Cyberbeni (#41673) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Felejtő. Nincsen...

Nem éri meg egy 40-70k-s VGA-ra gyárilag rátenni egy 20k-s blokkot, mert az már +40-100%-os árnövekedés.

Egy 150-250k-s kártyánál ugyanez a blokk csak +10-15%.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41676) gyurczy válasza TaaT (#41663) üzenetére


gyurczy
őstag

Taat: Ha ilyen, akkor 4x18 cm vetni lesz mindenképp.

DigitXT: Örülünk?

(#41677) HUfantom válasza Cyberbeni (#41673) üzenetére


HUfantom
őstag

Általában egyik gyártó sem gyártja hogy kártya + vizhutes konstukciót...

Ha igen HU-ra nem érkezik mert kuriózum

általában Kártya+léghűtés + Vízhűtést szoktak árulni

Természetesen Kártya/léghűtéssel/ ára + FC blokk ára + "Jó kis haszon" = vízhűtéses kártya

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41678) csib41 válasza HUfantom (#41677) üzenetére


csib41
aktív tag

Ezt köznyelven f@szságnak hívják velünk vásárlókkal szemben. Kapják be a fülem.:(

(#41679) DigitXT válasza gyurczy (#41676) üzenetére


DigitXT
félisten

:F

(#41680) gyurczy válasza DigitXT (#41679) üzenetére


gyurczy
őstag

Én örülök, vagy a hezitálós srác?

(#41681) gordonfreemN válasza gyurczy (#41680) üzenetére


gordonfreemN
addikt

huh, ezt magamra vettem :(((

;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41682) DigitXT válasza gordonfreemN (#41681) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezúttal a ventikről van szó, jövő héten valaki tuti elviszi őket.:R (HUfantom vs. gyurczy.;) Round 1. Fight!;]) Mindenképpen Mo-Ra2-re kerülnek.:K

Nekem ugye tökmindegy kihez: részemről az a lényeg, hogy végül nem kellett push-pullban a Mo-Ra3-ra applikálnom őket. Értelme ugyan nem sok lett volna, mert a Silverstone-ok 3,5V-on* megfogták a vizet 36 fokon TDU2 mellett, F1 2011-ben meg el se mozdultak az alap 3V-ról, max. 34 fokos vízzel, tehát nemigen kap akkora terhelést a gép, hogy több ventire, vagy magasabb fordulatszámra legyen szükség egy ilyen böszme radin.:N De azért kuriózumként érdekelt volna.

*: fordulatszámokat hétfőn mondok, ha megjöttek a cuccok, többekközt egy jó kis ventikábel. (Most ugye nem mérem, de saccra 400 RPM körül lehet...)

(#41683) gordonfreemN válasza DigitXT (#41682) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igaz is, mondjuk én variálós vagyok, nem hezitálós ;]
Lehet a gap padból most nem lesz semmi, nem tudok már utalni a számlámról, onnan kifogytam, pedig jó lett volna :R

Beizzítottam a mini tartályt, nos első tapasztalat, hogy elég nehezen lehet vele légteleníteni.
A radiátorban sokáig megragad a levegő.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41684) nemethati


nemethati
senior tag

Bedobozoltam a DDC-met. A jó hír az, hogy a pumpa teljesen elhalkult. Azt a magas süvítő hangot egyáltalán nem lehet hallani. Viszont ezzel a búgó dobozhanggal nem tudok mit kezdeni. Szerintem ez már az alu ház miatt van. Érdekes hogy a CK házamban alig volt ilyen, pedig ott nem volt dobozban a pumpa. Következő lépés az lesz, hogy rendelek ilyet és szépen körberagasztom a ház belsejét. Meg szerzek új ventiket amik nem produkálnak ekkora motorhangot :))

(#41685) gordonfreemN válasza nemethati (#41684) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mondtam, ugye. ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41686) madaraszf válasza nemethati (#41684) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szia. Ha így oldod meg nem lesz dobozhangja! :N

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41687) NaNorbert válasza nemethati (#41684) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Énnekem, is volt ilyen hangja a Dobozolás után.
Megoldottam, voltak itthon csavarhoz járó nem fém hanem papír és gumi alátétem.
Azt beraktam közé. Vagyis ahova be építettem a DDC-t, és a ház lemeze közé.
Alá pedig egy nagyon vékony szivacs réteget raktam be. Hogy ne érjen sehol sem a ház lemezeihez.
Ezzel a módszerrel nekem eltűnt minden hang. Szerintem felesleges venned abból a lapból. .. főleg 6000ft ért, 1m*1m -est.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#41688) rob210 válasza NaNorbert (#41687) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem ugyan nem DDC-m van de én a gumitüskés megoldást választottam.
Azaz nem tettem bele csavart így nem adja át a háznak a rezgést.

Olyanok a tüskék mint amit az arctic használ a ventilátorok rögzítéséhez a hűtőin.
:R

Renault power

(#41689) nemethati válasza madaraszf (#41686) üzenetére


nemethati
senior tag

Nincs csavaros rögzítés. Alatta van 3 réteg neoprén ami ebből maradt, körülötte pedig ilyen gumiszerű akármi, amit csiszolópapírok alá szoktak tenni. Ennyinek elégnek kell lennie.
Érdekes hogy amint leveszem az oldallapokat megszűnik a búgás. Szóval tutira a ház miatt van. A baj csak az, hogy nincs elég hely hogy feltegyek ilyen szigeteléseket az oldallapokra, max. ilyen 2mm-es gumilapot tudnék használni. Házcsere lesz, nem kell nekem ilyen 0,1mm vastag alucsoda :DDD


(#41690) rob210 válasza nemethati (#41689) üzenetére


rob210
nagyúr

Vegyél pár száz forintért ablakszigetelő csíkot.
Én is azzal oldottam meg a rezgés elnyelést.
(obi)

Renault power

(#41691) sg22


sg22
senior tag

srácok van valami olyan rögzítő eszköz, amivel a ház oldalára tudom felrakni a 1080as novát?

ez talp? rá tudom csavarozni, és megáll a lábán?

what should I do about this?!

(#41692) TaaT válasza sg22 (#41691) üzenetére


TaaT
veterán

most akkor a gép oldalára akarod felrakni vagy lábra állítani? :)

Give them hell Ukraine!

(#41693) sg22 válasza TaaT (#41692) üzenetére


sg22
senior tag

két különböző kérdést tettemfel. az oldalára akarom felrakni, de ha nem lehet, vagy drága, akkor erről a talpról kéne egykis infó :)

what should I do about this?!

(#41694) TaaT válasza sg22 (#41693) üzenetére


TaaT
veterán

az oldalára felrakni egyáltalán nem drága, ezeket kaptam a ház/radi kombóhoz... [link]

előző tulajnál így néztek ki... [link]

Give them hell Ukraine!

(#41695) sg22 válasza TaaT (#41694) üzenetére


sg22
senior tag

hol lehet ilyet venni? és hova csavarozom be ezeket a házba?

what should I do about this?!

(#41696) csib41 válasza sg22 (#41695) üzenetére


csib41
aktív tag

Kifúrod az oldallapot a nován megegyező távolságokban, becsavarod és kész is. Én kókiba így oldottam meg a seat hűtőm, eddig még baja nem volt.

(#41697) sg22 válasza csib41 (#41696) üzenetére


sg22
senior tag

értem. szép kis házikót szétfurkálni nemtudom hogy lesz e szivem :) hol tudok ilyet venni?

what should I do about this?!

(#41698) csib41 válasza sg22 (#41697) üzenetére


csib41
aktív tag

Akármelyik csavarboltban. Csak kérd meg TaaT kollégát próbáljon néhány adatot mondani a csavar menetsűrűségéről vastagságáról és a távtartóról. Én nem szeretném, hogy egy ilyen radin lyuk legyen egy csavar miatt.:)

(#41699) Csavez™ válasza Csavez™ (#41621) üzenetére


Csavez™
veterán

Megoldottam a recsegést,letíltottam az alaplapi hangkártyát és kész!!!! :C
A logitech g930 teljesen független a hangkártyától és mégis bekavart.
Közben vettem még 9 ventit a mo-ra3-ra. A kérdésem,hogy 2 oldalról fujassam kifelé,vagy átfujassam a levegőt?

(#41700) TaaT válasza sg22 (#41695) üzenetére


TaaT
veterán

csavarboltba lehet venni ilyen csavart, a műanyag távtartót is biztos be lehet szerezni vmilyen barkácsáruházban...

így néz ki a nova hátulja [link], ki kell fúrni a ház oldalát, átdugni a csavart, ráhúzni a távtartót, betekerni a kialakított helyre a radiba és kész... :)

Cshavez: egyik oldalt szívjon, másikon fújjon, az irány tetszőleges... ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.