Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42101) lizRRR válasza Góliát (#42100) üzenetére


lizRRR
őstag

:C :Y :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#42102) csib41 válasza Góliát (#42100) üzenetére


csib41
aktív tag

Szééép! Az a 6990 hátlap bejövős, jöhet a kövi doboz is :D :R

(#42103) Góliát válasza csib41 (#42102) üzenetére


Góliát
senior tag

Ok, csak érkezzen meg. :)
:R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#42104) edgR válasza Góliát (#42100) üzenetére


edgR
őstag

:C mutatos

(#42105) Góliát válasza edgR (#42104) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm! :R
Egyébként még soha nem csináltam ilyet, de majd meglátjuk. Lehet, hogy lesz pár kérdésem. :D

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#42106) csib41 válasza Góliát (#42105) üzenetére


csib41
aktív tag

Amikor már a kezedben lesz minden már adni fogja magát, de szívesen segít mindenki. :R

(#42107) HUfantom


HUfantom
őstag

Nekiláttam a takarításnak

Vagyis először szétszedtem a blokkot

Azért nem is annyira rossz a helyzet mint a régi képen

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42108) Góliát válasza csib41 (#42106) üzenetére


Góliát
senior tag

:R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#42109) szacsee válasza csib41 (#42087) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megvolt a mérés.
Amit tudni érdemes, hogy az Asrock deszkám épkézláb LLC profilja nem működik.. kicsit meg van kergülve. 5-ös módban mintha nem működne, 1-es módban pedig felülfeszel egy hangyányit. Nem tököltem, mivel nem tudom mennyi fesz kell ebben a lapban a procimnak.
4,5Ghz, biosban 1,3V-ra lőve, ami terhelve 1,32-1,328V-ot jelent.
Itt már fűt a drágaság, de a hőfokok beálltak. Teszt kezdeténél 1-2 kör után 60-62°C voltak a procimagok. Fél óra elteltével 62-65°C-ig mentek fel.
A szobahőmérséklet 20,7 °C volt
Vízhő a teszt indulása után 22,8°C volt, húsz perc elteltével felment 27,8°C-ra és ott megállt.
Viszont itt már a proci bőven elfűt 200W-ot, ha nem többet, mert TDP limitnél első körben ugrált a freki 200W-ra állítva (gondolom kevés volt neki). Ez soknak tűnhet, de LinX mint tudjuk fűt mint b@rom legalább 10-15°C-al melegebb a proci ez alatt mint hétköznapi használatnál beterhelve. A másik dolog, hogy a procim kupakja nem valami jól sikerült, mivel magok között is van 6-8°C eltérés és a kupak a teszt alatt csak 46°C-ra melegedett fel. ;]
Ha ezt nézzük nem is olyan rossz eredmény egy passzív radiátortól. :)

[ Szerkesztve ]

(#42110) Shkiz0 válasza HUfantom (#42107) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezért nem kéne nekem plexis :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42111) TESCO-Zsömle válasza Shkiz0 (#42110) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezért nem kéne nekem fagyállós... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42112) Shkiz0 válasza TESCO-Zsömle (#42111) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én Valvoline SuperCoolant-ot használok, de ez is össze tudja dzsuvázni szépen a vizet meg a blokkokat :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42113) HUfantom


HUfantom
őstag

Ecet szalvéta Cilit Bang rongy víz.....

Before After
After: az nem folt hanem az asztal van így elkopva....
Before Vakuval After Vakuval

Ja hogy ezen van EK logo is :Y

Before After

Before Vakuval After Vakuval

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42114) TESCO-Zsömle válasza Shkiz0 (#42112) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én egyszer használtam fagyállót, de soha többet glykol...

sz: Ugyanez áll AntiCorro-ra is...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42115) HUfantom válasza HUfantom (#42113) üzenetére


HUfantom
őstag

Szebb lett mint újkorában :)
Kep
Kep Vaku

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42116) tom_tol


tom_tol
addikt

ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem
milyen fagyálló hűtőfolyadékot ajánlanátok glykol helyett ?
kb. - 30-40°C fokot kellene tudnia és lehetőleg ne sűrűsödjön be

(#42117) szacsee válasza tom_tol (#42116) üzenetére


szacsee
nagyúr

HP? :D

(#42118) TESCO-Zsömle válasza tom_tol (#42116) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Etanol.

Olvadáspont - 114°C.

40%-os olvadáspontja ~45°C.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42119) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Szeretnék belevágni a vízhűtésbe. Milyen cuccokat (akár használtan is) ajánlani egy kezdő szetthez (egyelőre csak a proci lenne vizezve).

Zárt rendszerekről mi a véleményetek? Ami nem zárt, azt mennyi időnként kell újratölteni?

Minden választ előre is köszi, s bocs ha túl láma vagyok. :U

(#42120) lizRRR válasza cowboy_bebop (#42119) üzenetére


lizRRR
őstag

Szia !

Én is kérdeztem néhány hsz-el ezelőtt de nem kaptam választ.. :U

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#42121) cowboy_bebop válasza lizRRR (#42120) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Kihasználva a lehetőséget, én is válaszolnék ezekre a gondolom alap kérdésekre:

Aktív, vagy passzív rendszert szeretnél építeni? Aktív
Gépben akarod elhelyezni a tartályt, szivattyút, radiátort, vagy csak valamelyik cuccot? Gépben mindent (CM 690 II a ház, hely van még szerencsére)
Mennyit szánnál max rá? - 20K a proci hűtésre
Best buy árfekvésből pakolnál össze cuccokat, vagy valamilyen igényed van? (blokkok színe, márka stb...) Márka mindegy, szín minél egyszerűbb, ne világítson, villogjon, stb.

Szerk.: Páralecsapódástól mennyire kell tartani? Ez a legnagyobb félelmem, h. egy ilyen hülyeség miatt, tönkremegy az egész gép. :(

[ Szerkesztve ]

(#42122) szacsee válasza lizRRR (#42095) üzenetére


szacsee
nagyúr

"Olyan kék színű mintába kéne." -ezt még kódfejtők fejtik a NASA-nál ha feltörik válaszolok. :D
Viccet félretéve, egy erősebb tripla radi, egy közepes-jó teljesítményű szivattyú.(gondolom XSPC is elbír 2 blokkot nem kell egyből DDC)
T56-os blokk pl EK VGA-blokkal és 250ml-es tartállyal elég lenne.
HF csatlakozók 10mm-es belsővel, 10 mm-es belsejű cső és sok kötegelő vagy bilincs és felesleges szabadidő. :D

cowboy_bebop 20K-ból procihűtés szöröstül bőröstül csak akkor jön össze ha használtan bugázol apróból. T56-os blokk, vagy XSPC, esetleg D-Tek Fuzion 5-6K alsóhangon. XSPC szittyó szintén ekörül mozog, csatik 350-500Ft körül, tripla radi 8K-tól kezdődik és nem érdemes pöcsölni single radival, mert később megbánod.
Egy jobb tripla radi kb az általad leírt összeg.... használtan. ;]

A régebbi motorosok korrigáljanak, ha valamit elírtam. Én passzívan tolom, nem tudom mi a szitu most a házbaépülős vizesek tájékán. :R

[ Szerkesztve ]

(#42123) csib41 válasza cowboy_bebop (#42121) üzenetére


csib41
aktív tag

Nézz szét apróban, 20k-ból elég nehéz lesz kihozni.

szacsee elég jónak tűnik, értelmes jelentkező volt már rá?
#42122: Mivel írta hogy egyenlőre, ezért tripla kellene neki a továbbiakra gondolva, de most így belegondolva jobb esetben blokk, szivattyú, csövek kijön egy 10-esből és talán vagy egy alkalmi best buy vétel aprón egy triplára a másik 10-esből, csak még postaköltség is van (esetleg) javaslom tolja ki a felső határt egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#42124) cowboy_bebop válasza csib41 (#42123) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

30K-ból kijönne rendesen?

Zárt rendszerek a single radikkal semmit sem érnek?

szacsee :R

[ Szerkesztve ]

(#42125) csib41 válasza cowboy_bebop (#42124) üzenetére


csib41
aktív tag

Ha az esztétikával nem foglalkozol és nem nagyon cipelgeted a gépet lan partyra és nem mellesleg szeretsz barkácsolni, megoldhatod nem vízhűtésre szánt hűtővel is, de belül akarod elhelyezni ezért gondolom kizárt. Nézelődj aprón, kérdezz körbe ki mit ad mennyiért és kalkulálj, ha segítség kell vagy elakadsz akár pü-ben is kérdezhetsz.

(#42126) szacsee válasza csib41 (#42123) üzenetére


szacsee
nagyúr

Még nem, de ami késik... :D
Anno még azért lett így építve a rendszer, mert minimális zajszint elérése volt a cél. Ha vízhűtés akkor WTF kell bele rakni ventilátort. Egy olcsóbb rendszert összehozol és nem nyomja le hőmérsékletben egy ugyanannyiba vagy olcsóbba kerülő erős léghűtést.
Kiöregedtem már akkor is a húzzuk szét a procinkat hóbortból, össze akartam rakni egy csendes gépet. 2 venti van az egész házban, 1 tekeri a levegőt a hdd felől a ramok és a proci tápellátása felé, a másik meg a tápban van.

(#42127) cowboy_bebop válasza csib41 (#42125) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Értem. Akkor majd kereslek Titeket.

(#42128) TaaT válasza csib41 (#42125) üzenetére


TaaT
veterán

igen, a radin sokat lehet spórolni ha nem pc specifikus :K

régebben írtam hogy nem vagyok oda az ilyen cuccokért ez viszont nagyon tetszik és a teljesítményével sem lenne gond [link] :C

Give them hell Ukraine!

(#42129) HUfantom válasza cowboy_bebop (#42121) üzenetére


HUfantom
őstag

Páralecsapódás:
Röviden
Ettől nem kell tartanod.

Hosszabban: Ez olyankor fordul elő ha nagyon nagy a cső két oldala között a hőmérséklet.
Példa: Ha télvíz idején a jó tuning érdekében a külső házfalon tartod a radiátort akkor az 5-6 fokos vízcsövön megjelennek az utált cseppek.
Csak ki kell rakni az egész gépet és máris nem lesz párás a belseje :)

Fogós kérdés következik:
Akarod majd egyszer továbbfejleszteni a rendszert vagy nem ?
Ahogy előttem írták egy sima 12-es radi elbír egy processzort de ha mindenből megveszed az alsó közepét akkor nehéz lesz fejleszteni. A megoldás tényleg az lenne ha egy nem pont PC-s radiátor megszerzése.
Szóval a pénz megvan hozzá már csak az időt kell belefektetni hogy jó hűtést találj.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42130) lizRRR válasza szacsee (#42122) üzenetére


lizRRR
őstag

Ez igen... ezt mind fejből írtad? :D

Nem vagy semmi kollega ! :DDD

Ez nekem kínai és ez FT-ba mit jelentene

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#42131) szacsee válasza lizRRR (#42130) üzenetére


szacsee
nagyúr

Prociblokk
Szivattyú Phobya DC12-260 szivattyú (600l/h)
Tartály Tank-O-Matic 300
Radi Nexxxos Extreme 360 tripla radi
Kb ez jó kiindulópontnak, de használt cuccokból.
Ehhez kell még egy VGA blokk, ami ha jól emlékszem Vapor-X... arra meg nincs fullcover blokk, csak a GPU-ra. Az meg olyan, mint zokniban lábat mosni.
Csonkok, csövek stb.

(#42132) cowboy_bebop válasza HUfantom (#42129) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Köszi :K

(#42133) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#42114) üzenetére


sg22
senior tag

milyen hűtővizet ajánlasz akkor?

what should I do about this?!

(#42134) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#42133) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

10% etanol.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42135) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#42134) üzenetére


sg22
senior tag

90% deszt viz?

what should I do about this?!

(#42136) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#42135) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi más...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42137) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#42136) üzenetére


HUfantom
őstag

és attól nem szmötyisedik és nem zabálja fel a belső szerkezetet ?
Temperával meg lehet festeni ? :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42138) csib41 válasza HUfantom (#42137) üzenetére


csib41
aktív tag

Temperával? Oké, hogy vízoldható, de tuti, hogy mindent el fog tömíteni amit lehet, de azért próbáld ki és mond el az eredményeket! (:

(#42139) lizRRR válasza szacsee (#42131) üzenetére


lizRRR
őstag

Köszönöm !

Akkor egyenlőre marad a proci vízen.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#42140) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#42137) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól biztos nem "szmötyisedik" el a rendszer, majd a festéktől, amit utána küldesz...

Hogy eszi-e a rendszert azt nem tudom, még sosem próbáltam.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42141) jones965 válasza tom_tol (#42116) üzenetére


jones965
Modder

Nagyon készülsz valamire! ;] :D
Hajrá!

(#42142) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Mit mondanátok árban erre a hűtésre?
[link] (lehet hogy az uw-s oldalt adathalásznak minősíti a böngésző)

Hunfrost utolsó szériás blokkok(cpu+vga, sereg lefogatóval és ellendarabbal, most AM3-assal használom, de van socket 775ös is), innovatek csövek(törésgátlóval), Eheim 1046os pumpa innovatek tágulóval (gumibakokon), egyedi (Kamaz fűtőtest) radiátor, hát hátuljára való felfogatással ami nyitható, ultrahalk ventikkel; PCI-os takarólappal, amin van 3 luk (gyűrűvel tömítve) a csöveknek és a pumpa vezetékének. Esetlegesen Master-slave elosztóról is lehet szó (elég csak a power gombot kell benyomni, a gép bekapcsolása a slave aljzatokat is berántja, mint monitor, pumpa, hangfal, stb; ugyanígy áramtalanítja is kikapcsoláskor.)

A rendszer bidesztvizes alkoholos keverékkel működik, szóval alga és vízkőképződésnek nyoma sincs.

Esetleg házzal együtt is dobhattok egy árat (antec ventik a világítósok, világ életükben 5V-on mentek; meg egy sharkon silent eagle a plexin; az egyedi AMD-s rácsok ajándékok :) 2 inverter, kapcsolós hátlappal, 2 UV és 1 zöld cső). Én olyan 25+15 körül tippelem legalsó hangon. Elnézést ha nem a legjobb topik, de itt legalább van aki ért hozzá.
:R

szerk: Meg ne kérdezzétek honnan szedett az uw egy többéves konfig.html-t; most egy 790GS-es giga lap, B50, 3870 konfigot hűt. Illetve vga-t már lusta voltam bekötni... :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42143) jones965 válasza tom_tol (#42116) üzenetére


jones965
Modder

Jut eszembe: javaslom a monopropilén-glikol használatát. Nem olcsó, de minden egyébb szempontból a legideálisabb választás ilyen célre.
Én is ezt használom. ;)

(#42144) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#42136) üzenetére


sg22
senior tag

hát ha kivonjuk a vizbű a zokszigént...

what should I do about this?!

(#42145) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#42144) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szalacsi alkesz.

Ha telehányja a rendszert, nem lesz dugulás? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42146) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#42145) üzenetére


sg22
senior tag

majd jön Hufantom és kitakaritja :))

what should I do about this?!

(#42147) TaaT válasza MC Pite (#42142) üzenetére


TaaT
veterán

mongyuk egy 10-essel kevesebbet sztem... pl én ezért a cuccért 15K-t fizettem tavaly vagy mikor (cpu blokk nélkül)... [link]

Give them hell Ukraine!

(#42148) MC Pite válasza TaaT (#42147) üzenetére


MC Pite
veterán

Közbe ahogy nézem a képedet szerintem már nem is Hunfrost cpu blokkom van hanem vmi ilyen :DDD
Oké, bár nálam Quad radi van, (felfogatással), kivezetések, M/S elosztó, csövek+törésgátlók, ventik, gumibakon a 1046os, amihez van pót rotorom - és legalább szervizelhető- nem kell külön hely a tágulónak; plusz a blokk(ok). Ha ezek nem érnek meg összesen egy tizest sztetek, tökön bököm magam :D .

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42149) TaaT válasza MC Pite (#42148) üzenetére


TaaT
veterán

"Ha ezek nem érnek meg összesen egy tizest sztetek"

én azt írtam egy tízessel kevesebbet tehát 25-10=15...

a képeken még egy "dual" radi szerepelt, a pumpa meg nem ér túl sokat amióta fillérekért lehet DDC-khez hozzájutni... :B

Give them hell Ukraine!

(#42150) HUfantom válasza sg22 (#42146) üzenetére


HUfantom
őstag

Jópénzért meg sok sörért.................. :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.