Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41501) fi:zi'k válasza madaraszf (#41500) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pontosan melyik is a VRM a kártya végében? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41502) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Ez a megoldás is tetszik!

De ez már finomabb!

Viszont mindkét esetben kell a borda szellőztetése!

Ezt nézted már? :DDD

Én Ezzel szemezgetek! 2db F8-al megspékelve! Hmmmm finom falat!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41503) gordonfreemN válasza madaraszf (#41502) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az igen! A második, az már betyáros.

Egyébként a kondikat feltétlen muszály közvetlen levegővel hűteni? Szerintem elég neki a huzat is ami a házszellőzésből adódik. Persze, ha már minden más vizezve van a VGA-n, és nem melegiti a minden más is a kondit.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41504) gordonfreemN válasza fsb1000 (#41250) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Beszéltük, hogy akár esetemben is, elég lenne egy T elágazás tartály helyettesítőnek. Na hát, gondolom nem kell elmesélni, milyen idegtépés lett volna a feltöltés, ha a végére értem volna. De nem értem, egyszerüen nem lehetett száműzni az apró buborékokat, amik a cső falára tapadtak és ugy kellett volna lepöckölni őket. Egyfolytában csak jött a bubi ki a radiból. Meguntam és visszaszereltem az ideiglenes tartályt. A feltöltés is gyalázat volt, mert ugye hiányzik a rés a rendszernek, amin a fölös levegő tudna távozni, ezért minimum 2db T elágazás kell ilyen esetben szerintem. És akkor a légtelenedés még mindig bajos. A gond az még vele, hogy a keresztmetszet, amin eltávozna ugye a buborék, gyak akkora mint a cső belső keresztmetszete és ez túl kicsi. Ezen átszalad a buborék, simán áthajtja a pumpa még lefele is a buborékot. Talán egy olyan T elágazás lenne jó, aminek a két vége 10-10, ahol meg a levegő távozna az vagy 30...

Próbáltam ugy is bekötni, hogy 90 fokkal elforgattam a T-t, de még ugy sem mondanám sikeresnek, inkább csak egy fokkal jobbnak, persze ilyenkor jól megtörik a víz útja.

Nem tud valaki egy fajin kis DDC1 pumpára szerelhető tartályt?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41505) DigitXT válasza gordonfreemN (#41504) üzenetére


DigitXT
félisten

Pl.: [link]

(#41506) gordonfreemN válasza DigitXT (#41505) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R
Ment egy pm, de amugy apróból még jobb lenne, de nem láttam. Ezért irtam itt, hogy hátha tudtok valakit itt, akinek volt, de már nem használja.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41507) rob210


rob210
nagyúr

Kész a hűtés de még sok az ideiglenes megoldás.
Ha gasztronómiailag is kész lesz dobok képet:)
eredmények.
Kicsit megbolondítva a rendszer (extra hűtés)

Normál állapotban

Renault power

(#41508) TaaT válasza rob210 (#41507) üzenetére


TaaT
veterán

itt gondolom nem a maghőket kell nézni :B

Give them hell Ukraine!

(#41509) rob210 válasza TaaT (#41508) üzenetére


rob210
nagyúr

nem maghőt sose nézünk. de nem rossz érték a 27'c legalábbis szerintem, a szoba hője 25'c volt:)

Renault power

(#41510) TaaT válasza rob210 (#41509) üzenetére


TaaT
veterán

nálam a maghőt érdemes nézni, mert a cpu érték 10fokkal magasabbat mutat általában :B
bár a 2fok deltaTé is érdekes egy kicsit nekem, még ha idle akkor is...

Give them hell Ukraine!

(#41511) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Szerintetek jó ötlet mini blokkokkal hüteni a VRM-et? (6850) [link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41512) TESCO-Zsömle válasza gordonfreemN (#41511) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha nem akarsz FC-t venni.

De a rögzítés necces, és elég kaotikus csődzsungelt lehet csinálni vele.

Meg aztán anyagilag semmivel sem olcsóbb, mint egy FC blokk, sőt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41513) Cybertrone válasza gordonfreemN (#41511) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szvsz ennél a megoldásnál nagyon nagyot lehet szívni... inkább egy full cover... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41514) MontyCrew válasza Cybertrone (#41513) üzenetére


MontyCrew
senior tag

kis karira meg nemigen éri meg a fullcover, énnekem is tökéletesen muzsikál az univerzális, hűtőttez már 560 Ti-t 460 gtxet és most a 6870esemet, csak barkácsoltam én mindegyik karira egy kis extra bordát a fetekre, alulről meg kapja a friss levegőt, ahogyan a memóriák is,

KÉP

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41515) Cybertrone válasza MontyCrew (#41514) üzenetére


Cybertrone
veterán

Okés... de nálad nem is minicuccokról van szó... így szép a képen a mini blokkok garmadája, de szerintem erősen lefigja a rendszert az a picike csövezés, és szerintem nagyon nagyon nagy csődzsungelt lehet vele csinálni... és szvsz nem is olcsóbb a full-nál!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41516) MontyCrew válasza Cybertrone (#41515) üzenetére


MontyCrew
senior tag

jah, hát ha a sok kicsit is hozzávesszük lehet, hogy 1-2 ezressel olcsóbbra kijön, viszont még mindig ott az előnye, hogy másik kártyára fel lehetne szerelni, bár szerintem sem érne annyit, az én megoldásomat jobban preferálom.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41517) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Vízhűtést szeretnék a házamba (Chieftec BA-02B-B-B).
EK Water Blocks EK-KIT-eket nézegettem, mivel egy komplett szettre gondoltam. CPU egy Quad lenne 9550-es, amit most 3,4Ghz-en üzemeltetek. Későbbiekben szeretnék majd a vga-ra is (VTX3D 6950 2GB) vizet, de arra még nincs meg a keret...
Igazából a 360-asokat nézegettem, mivel a házba valószínűleg elférne minden.
De ha úgy kellene összeválogatni, az se lenne gond, de akkor viszont valakinek a szakértelmét kérném :) :B
Köszi! :R

(#41518) rob210 válasza TaaT (#41510) üzenetére


rob210
nagyúr

zárójelben ott az extra de extrémet is írhattam volna.
akár - ba is mehetett volna a szbához képest, mert kapott párafelfogót és jeget a radiátornál, csak már így is fél éjfél volt mire befejeztem, nem akartam tovább szarakodni. de lesz most majd egy komolyabb tesztelés pénteken hogy mit bír minuszba:) csak a párára nagyon oda kell figyelnem.

Renault power

(#41519) MontyCrew válasza rob210 (#41518) üzenetére


MontyCrew
senior tag

egy képet tudnál mutatni nekem akár privátban is, hogyan valósítottad ezt meg, mert én is a minap gondolkodtam ilyesmin:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41520) TaaT válasza rob210 (#41518) üzenetére


TaaT
veterán

jah azt nem tudtam milyen extrára gondolsz, így már érthető :B :K

Give them hell Ukraine!

(#41521) rob210 válasza MontyCrew (#41519) üzenetére


rob210
nagyúr

melóban vagyok, de pénteken lesz időm mindenre akkor majd fotózok. egyébként az obiban lehet kapni fűtés csőre szigetelő szivacsot azt húztam rá a csövekre. a radit meg egyszerűen bevágtam egy lavorba és lejegeltem, írtam, csak ideiglenes megoldás próba képpen:)

Renault power

(#41522) MontyCrew válasza rob210 (#41521) üzenetére


MontyCrew
senior tag

azt hittem én lennék csak erre a lavorosra képes, de örömmel látom, hogy nem vagyok egyedül:) majd télen kap +2méter csövet a radi és kirakom az ablakon :DD , jó lenne addigra egy ütősebb procit beszerezni:)

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41523) FireFox1996 válasza nemethati (#41387) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nekem kb ilyen blockom van, csak az enyémen több lába van :) és nagyon jól teljesít :)
Emlékeim szerint előtte terhelve egy Zalman GPU blockkal 72-75 fokon ment a VGA-m, de erre a full réz blockra cseréltem, utána terhelve is csak 43 fokig ment :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#41524) rob210 válasza MontyCrew (#41522) üzenetére


rob210
nagyúr

régen amikor még meg volt a komplett nexxxos rendszerem minden1es megahertzért képes voltam a legelképesztőbb dolgokra is. egyszer például betettem egy régi kis lehel fagyasztóba a radiátort csak,hogy meglegyen a 3,3 ghz az akkori 939es sandiego procimmal. akkor fel is kerültem az abszolúlt kategória 4helyére, elöttem csak nitrósok, meg szárazjegesek voltak, de ők is csak 50 mhzval jutottak előrébb:) most a 4ghz stabilan megvan a phenommal extrém nélkül is de már tekereg az agyam az 5ghz kitekerésén a prociból:) mmeglátjuk a család hagy-e rá időt, hogy meg is legyen.

a lényeg az hogy a megahertzek hajhászása bolond és drága dolog, de kell nekem (renault reklám után szabadon)

Renault power

(#41525) MontyCrew válasza rob210 (#41524) üzenetére


MontyCrew
senior tag

mindenkinek van egy rossz szokása, én is nagyon sokáig gy voltam vele, aztán sikerült is fél évre abbahagyni, de most, hogy bővült a vizes rendszer megint lenne mit hajtani..:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41526) gordonfreemN válasza TESCO-Zsömle (#41512) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na vitassuk ezt meg, mert nem mondtam el mindent (nem gondoltam, hogy alapvetően nem jo gondolat).
Szóval lenne egy elosztó, egy kissebb blokk 15x15 es ket nagyobb 15x25
[link]
[link]
[link]
ezek össz hossza 65mm, ami hajszál pontosan lefedi a 6850 VRM-jét. Felulre egy lefogató>keret< elkészitése nem okozna nehézséget. Az ára posta nelkül 13 euro, ami 3300ft (és univerzális). Másodsorban, 25k-ért vettem a kártyát, egy full cover, ami a VRM-et is hűti, az 23k. Igy viszont a Zern Wak-al es ezzel 10k-nél maradok és a lényeg hűtve van, memóriáknak elég egy nagyobb borda.
Ami érdekes lehet, az a fojtás. Cybertrone emlitette, hogy nagyot fojtana a rendszeren. Ezzel nem tudok azonosulni, mert az átfolyási keresztmetszetet ezzel csak növelem a VGA-n, mivel az osztó párhuzamositva válassza le a vizet.
Szóval ha igy sem, akkor rendben, elfogadom. :R

mod: vagy erősitsétek meg bennem azt, hogy nem kell olyan durván a VRM-et hűteni, elég egy borda, kis levegővel. Bár sokkal olcsóbb a borda se lenne, meg a venti hozzá.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41527) TESCO-Zsömle válasza gordonfreemN (#41526) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én úgy számoltam, hogy a vram-ot is ezzel hűtöd. Nem mellékesen onnan 16.5€-tól indul a posta... Amit te rendelnél csak a VRM-re, az jelen árfolyam mellett ~8500 Ft postával, és tody-tól/OC-től se kapod sokkal olcsóbban...

Egyébként én is agyalok miniblokkokon, de engem csak a dizájn miatt érdekelne... Szerelés szempontjából rémálom ez a sok kis vacak. Arról nem beszélve, hogy ha egynél több alkatrészt akarsz hűteni, akkor ugyanúgy felejtő a paszta és csak GAP-PAD jöhet szóba...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41528) gordonfreemN válasza TESCO-Zsömle (#41527) üzenetére


gordonfreemN
addikt

miert nem johet szoba a paszta?

a postakoltseg meg felezodne, digitXT-vel epp errol beszeltunk ma, hogy o is rendelne. ha te is beszallnal, meg jobb lenne az arany. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41529) TESCO-Zsömle válasza gordonfreemN (#41528) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert ha a két alkatrész nincs teljesen szintben, akkor a cucc gyak két élen fog felfeküdni.

Ha be tudnék szállni megtenném, de nem állok úgy pillanatnyilag...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41530) jones965 válasza rob210 (#41524) üzenetére


jones965
Modder

"-a lényeg az hogy a megahertzek hajhászása bolond és drága dolog, de kell nekem (renault reklám után szabadon)-"

-tetszik ez a hozzáállás. :K

(#41531) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#41530) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rokonlelkek egymás közt? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41532) Csavez™


Csavez™
veterán

Nekem van felesleges gappadom,még az aquatuningból rendeltem,ha valakit érdekel írjon pü-t.

(#41533) gordonfreemN válasza TESCO-Zsömle (#41529) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát ez gáz. Most méregettem, olyan 0.05-0.1 mm van benne. Egy tized az sok már a pasztának? Egy gap pad jóval rosszabb hatásfokú? Vagy teljesen jól elvezeti az is a hőt?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41534) TESCO-Zsömle válasza gordonfreemN (#41533) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én inkább azt mondanám, másra találták ki őket.

Ha a paszta jó volna nagyobb hézagok áthidalására, nem volna GAP-PAD a VRM-eken, meg a RAM-kon...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41535) DigitXT válasza gordonfreemN (#41533) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem rossz hatásfokú a gap pad.:N Csak ugye a pasztából nem egy vastag
réteg marad a cuccon, hanem csak annyi, ami kitölti a légréseket, ha azok
nem lennének, akkor a paszta nélküli tökéletes érintkezés lenne a nyerő...

Ahogy TESCO-Zsömle írta: másra találták ki őket. A gap padre felfekszik a
felszerelt borda, míg a pasztát kinyomja maga alól, s a hűtendő alkatrészre
fekszik fel. Ezzel addig nincs is gond, amíg nincsenek szintkülönbségek a
hűtendő alkatrészek felületei közt. Ha már vannak, és egy sík bordát erővel
rácsavarozol, akkor az feszültséget kelt a NYÁK-ban, extrém esetben akár
meg is reccsentheti. Láttunk már ilyen miatt meghalni VGA-t, nem éri meg.
(Én azt mondom, hogy ha előírás valahova a gap pad, akkor oda az kell, és
pont olyan vastag, mit az előírt. Nem vékonyabb/vastagabb, nem paszta...)

(#41536) sinya85 válasza gordonfreemN (#41533) üzenetére


sinya85
senior tag

Milyen vga ez? az én régi gtx285ömön mikronra pontosan 1magasságban voltak a ramok és a full cover blokknál csak paszta kellett

ஜ۩۞۩ஜ

(#41537) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Hali most néztem, hogy leárazták a DDC pumpa hangszigetelő dobozát? Ennyiért már lehet beruházok egyre.

Én csináltam "dobozt" hangszigetelő szivacsból [link], csak nálam nem fér el rendesen a táp kábeleinek kivezetésétől! Ha kell valakinek postaköltség +2 sörért elküldöm!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41538) TESCO-Zsömle válasza sinya85 (#41536) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

VRM-ről van szó.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41539) HUfantom válasza madaraszf (#41537) üzenetére


HUfantom
őstag

A tied jobban nézki :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41540) madaraszf válasza HUfantom (#41539) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Köszönöm. Ha lesz rá igény, gyártok még párat :DDD

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41541) DigitXT válasza madaraszf (#41537) üzenetére


DigitXT
félisten

Dobj PÜ-t, ha kell, épp most szervezkedünk, hogy
rendelünk pár apróságot.:DDD (Postán osztozunk.:D)

(#41542) fsb1000 válasza madaraszf (#41502) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sok teszt után maradtam annál a megoldásnál hogy a GPU kap egy erős hűtést, a VRM és RAM-okon (passzív)borda.
Ha léghűtés, akkor elég neki amit a vga ventije rányom, víznál amúgy meg elégnek kell lennie egy kis ház-szellőnek. De a legjobb az FC... innen indultunk ki.

Nincsenek csodák... "halkítani" nagyon lehet, de a tuningpotenciál nem nő meg, max 10%-al egy jó hűtéssel.

(#41543) fsb1000 válasza gordonfreemN (#41504) üzenetére


fsb1000
nagyúr

T ággal tényleg macerás légteleníteni, talán úgy a legkönnyebb ha a T -t elforgatjuk és amelyik szára felfele van arra teszünk egy hosszabb nyitott csövet.
Légtelenítés után pedig lezárjuk.

(#41544) jones965 válasza fsb1000 (#41543) üzenetére


jones965
Modder

Csak az esetben, ha a rendszer ellenállása kisebb mint az álványcső magasságából adódó szivattyú folyadék emelő magasság képessége. ( jól körül írtam :D )

Mod: írhattam volna munkapontot is, de az annyira szakmai.

[ Szerkesztve ]

(#41545) HUfantom válasza jones965 (#41544) üzenetére


HUfantom
őstag

akkor azt akarod mondani aki balfasz helyre köti akkor nem légteleníteni fog hanem újabb levegő adagot fog a rendszerbe juttatni ? :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41546) jones965 válasza HUfantom (#41545) üzenetére


jones965
Modder

:N
A folyadék arra megy, amerre a legkisebb az ellenállás. Szó nincs itt levegősödésről.

(#41547) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#41544) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezzel nem értek egyet, de T-vel légteleníteni tényleg cumi. Túl gyorsan áramlik a víz, így a levegőnek nincs ideje felemelkedni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41548) madaraszf válasza fsb1000 (#41542) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Én úgy vagyok vele, vagy FC vagy semmi. Amíg ilyen drágák az FC-k maradok a levegőnél! Bár nálam egy kártya sem marad meg 1 évnél tovább :U szerintem ezért fogom elvetni a vga vizezés ötletét. :(((

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41549) fsb1000 válasza jones965 (#41544) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem... (ha jól értem amit írsz)

A gyakorlatban azt tapasztaltam hogy a T ág kinyítható, ha a rendszer legmagasabb pontja a csővég. A szivatyú nem nyomja ki a vízet.

(#41550) gordonfreemN válasza fsb1000 (#41549) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja, hát a vizet nekem se nyomta ki. Pedig épphogy 10 centivel se volt felette.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.