Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42901) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#42899) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha nem bánod helyesbítenék.

Az csak az EVGA 285 Classified referencia designjára jó. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42902) Speedhs válasza TaaT (#42900) üzenetére


Speedhs
őstag

feketén ? :DDD Havertól vetted vagy ekkora mázlid volt ? :P Csak a 3 radi 30 K :Y

A tápra visszatérve, abban mi melegszik ? Az a gond, hogy hipro tápom van a 23 cm-s szerver változat és semmi hely sincsen benne . A bordák meg vékonyak benne.
Ez a belseje : [link]

(#42903) TaaT válasza Speedhs (#42902) üzenetére


TaaT
veterán

főleg innen az apróból, bár a blokk havertól van :)

Give them hell Ukraine!

(#42904) Speedhs válasza TaaT (#42903) üzenetére


Speedhs
őstag

Milyen rendszerhez kellett ekkora teljesítmény ? Gondolom, nem az alaplapodon lévő cuccokhoz :D Milyenek a hőfokok a 3 radival ? Sokat dob vesz le a hőfokokból ?

(#42905) HUfantom válasza Speedhs (#42904) üzenetére


HUfantom
őstag

Gondolom ő is költséghatékonyságból csinálja.

Mikor látom hogy a tripla raid 13.000 körül van
és ha kifogok Mora2-t ráccsal 17-18ért még szép, hogy azt vesszük meg.
Hiszen 3X akkora :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42906) Speedhs válasza HUfantom (#42905) üzenetére


Speedhs
őstag

Az egy mora2 ? Nem tudom milyen fajták vannak radiból . De ha az, akkor jó vétel volt nagyon. Azt hittem, hogy 3 db . :B

(#42907) HUfantom válasza Speedhs (#42906) üzenetére


HUfantom
őstag

Ami TaaT kollégánál van az egy Phobya 1080

Ez a mora 2es széria

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42908) Speedhs válasza HUfantom (#42907) üzenetére


Speedhs
őstag

Nézem ezeknek az árait, hát mit ne mondjak, 30 ezreket nem adnék radiátorért. Ezek miben különböznek pl egy böhöm ford sierra hűtő radijától ? Nem ugyanazt produkálná ?
Tudom, esztétikailag teljesen más, meg a csatlakozást meg kell oldani. De ha a bontóba pár ezer egy ilyen, akkor lehet én nem is fogok majd olyan nagy hűtőt venni .
Mi a véleményed ? Esetleg tapasztalatod van ?

(#42909) Razermazer válasza Speedhs (#42908) üzenetére


Razermazer
őstag

Most mondjam hogy a kiváló állapotú, alig használt ventirácsos mora-át némi elfekvő alkatrész beszámításával 9000ft-ért veszem :DDD . Csak ma nem tudtam átvenni sajna, mert itthon döglök a náthával. Ezért szeretem a ph-aprót :K szóval csak keresni kell és tárgyalni alkudni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#42910) Speedhs válasza Razermazer (#42909) üzenetére


Speedhs
őstag

De piszok mázlisták vannak itt ;] Neked a tápod hűtve van :F Hogyan oldottad meg ?

(#42911) TaaT válasza Speedhs (#42904) üzenetére


TaaT
veterán

még nincs meg a rendszer amihez megvettem ezeket... kicsit előre szaladtam a dolgokkal, de úgy is mondhatjuk hogy rossz sorrendben csinálom :DDD

Give them hell Ukraine!

(#42912) HUfantom válasza Speedhs (#42910) üzenetére


HUfantom
őstag

Nézem ezeknek az árait, hát mit ne mondjak, 30 ezreket nem adnék radiátorért.
És még nincs ventilátorod sem pedig rögzítő rácsod. / az én képemen a bal oldali /

Ezek miben különböznek pl egy böhöm ford sierra hűtő radijától ? Nem ugyanazt produkálná ?
Hát franc tudja milyen a hatásfoka és ugye ha az autóból kijön még mennyi munka van vele mire rá tudod kötni a rendszerre. Hányszor kell kitakarítani és egyebek. Mikor kezdtem az egészet akkor olvastam itt a fórumon hogy minimálisan kell barkácsolni mert ha pont ugyanolyan esztétikusat és jót akarsz mint amit a boltban vennél akkor drágábban jössz ki.

Azért a bontóban sem fogsz 35-40cmes radikat venni 3-4000 forintért. Amik vannak azok meg nem jobbak egy triplánál és 7-8000be kerülnek. Takarítás tisztitás esetleg valami csonk eszkábálása hogy rá tudd húzni a csövet.

Razermazer üzlete:
Most mondjam hogy ami az egyiknek szemét a másiknak kincset ér :)

De piszok mázlisták vannak itt
Mindenki igyekszik :)

Mondjuk azt már egyik üzletnél sem kéne kiszámolni hogy hány órát töltött a megtalálás lebonyolítás, apróhirdetés olvasás, intézkedés. Azt hiszem abban mind egyetértenénk ha a sarki ku**a óradíján számolunk akkor 2szer is kijönne az újonnan a cucc amit meg akarunk venni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42913) Razermazer válasza Speedhs (#42910) üzenetére


Razermazer
őstag

Nem nem használok vízhűtéses tápot hanem remek hatásfokút. Mondjuk az ára is ezt tükrözte de egy Seasonictól ez elvárható sajnos. Tulajdonképpen a tápok rolls royce-a vagy ferrari-ja ahogy tetszik[link]
szóval ez azt jelenti hogy 460 sli-vel, és egy darab 570-el, 580-al, és 480-al meg se mozdult a ventilátor benne mivel olyan jó a hatásfok, hogy nem távozik el meleg formájában a felesleg.
Néma a táp ha megy is akkor olyan 400-on pöröghet benne a kiváló minőségű Sanyo Denki hőérzékelős ventilátor. Én nekem szerencsém volt mikor vettem (bár vettem volna egy 850-et mivel sli-ben gondolkodom most eléggé megfizethetetlen már) 32000ft-ért vettem most ugyanez a 660-as már 45000ft eszméletlen mi van itt nálunk. Na most ha corsair ax szeriát veszel, akkor szintén ezt kapod 10000f-al esetenként 20-al olcsóbban, mivel a bél bennük ugyanaz.

hufantom: és ebből a pénzből amit erre költöttünk, mennyi szép kurtizánra telne azt ne is mondjuk ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#42914) rambustibi válasza Razermazer (#42913) üzenetére


rambustibi
őstag

Nekem ez van: [link]
Szerencsés időben vettem, akkor még 40.000,-ért hozzájutottam újonnan :R És ez a 15 dB(A) nagyon jól jön, mert atomcsendes :K
Vízhűtést is azért szeretnék elsődlegesen, mert halk. Gondolom a radiátor ventije nem hangos egy vízhűtésnél, vagy itt is vannak kategóriák? Ár/csendesség kategóriákban?

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#42915) rambustibi


rambustibi
őstag

Uhh, majd elfelejtettem!
Vízhűtésnek mekkora ház kell?
Esetemben most ez van: [link]
Kell vegyek nagyobb házat? :F

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#42916) HUfantom válasza rambustibi (#42915) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát.............
Ha a házon belülre akarod tenni, akkor talán szűkös lesz a hely. Persze ha csak CPU-t hűtesz akkor még be kell férjen de ha CPU, GPU, alaplap akkor lehet nem fogsz beférni.

De ha valami mást csinálsz például hozzárögzíted a ház külső részéhez akkor nem kell.
PL Itt a gépház tetejére van rögzítve egy jó széles tripla radiátor és még mindig viszonylag könnyen szállítható.

Gondolom a radiátor ventije nem hangos egy vízhűtésnél, vagy itt is vannak kategóriák? Általában mindannyian 12cm vagy nagyobb ventilátorokat használunk 1200 vagy kisebb fordulatszámon. Én például 18as ventiket használok 650-700as fordulaton, de még veszek fordulatszám-szabályozót hogy még kisebb legyen.
12esek között piszok olcsó a SWIF2. Rákfenéje hogy csak zöld / a kék verziójának valami baja volt /, viszont olcsó és nagyon jó a légszállítása.

Razermazer Hát főleg ha azt vesszük hogy tájföldön egy jó nő 100 dollár hetente akkor ennyiből kapsz egy király nőt 1 hónapra aki semmire nem mond nemet........... :)) :Y

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42917) Razermazer válasza rambustibi (#42914) üzenetére


Razermazer
őstag

Jó táp bár a hatásfoka nem a legjobb. Hát ventilátor válogatja Yate Loon, Scythe s-flex, Koolink, Noiseblocker black silent pro, ezek közül kell válogatni, ár tekintetében nem olcsó egy sem. Apróba most van dögivel s-felx, esetleg Yate Loon is akad meg Koolink.
De mi úgy vagyunk vizesek mondhatom nyugodtan, hogy 500-as forulat fölé nem nagyon szeretünk menni, az elég is általában, és a zaj is minimális. Tehát leszabájozva bármilyen ventilátor halk :). Jó nagy radi kell túlméretezve akkor még passzívban is elég télen, nyáron semmi sem elég akkor kell a ventilátor mindenképp. Itt a reklám helye én most éppen árulok kettő fain radit meg egy állványt, elvisz sli rendszert is szép hőfokokkal, csak azért cserélem mert passzívat akarok mindenképp meg inkább félpasszívat. Ha kell keress bátran megbeszéljük. reklám vége

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#42918) Speedhs


Speedhs
őstag

Mindenre megkaptam a választ úgy érzem. :B Akkor maradok az itteni ph-s radiknál. A tápot legegyszerűbben úgy lehet orvosolni, ha nagy hatásfokút veszek .
Köszi !

(#42919) akinho94


akinho94
tag

Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem, hogy.. ma megérkeztek a csöveim ezért összeraktam a rendszert és minden szépen ment amíg a videókártya nem gondolt egyet és neki állta csíkozni a képet majd kikapcsolt. A VGA-n csak gpu blokk van, így én a vram-okra gondolok h túlmelegszenek. A videókártya egy Gigabyte GTX260SoC. A kérdés, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

(#42920) Speedhs válasza akinho94 (#42919) üzenetére


Speedhs
őstag

Valamilyen alu bordát dobhatnál rá, de egy kép sem ártana a kártyáról . Már egyfolytában csíkoz ?

(#42921) akinho94 válasza Speedhs (#42920) üzenetére


akinho94
tag

Nem egyfolytában, csak egy idő után, gondolom mikor bemelegszik.
Itt a kép magáról a kártyáról.

(#42922) Speedhs válasza akinho94 (#42921) üzenetére


Speedhs
őstag

Dobj a memókra gap padot, + bordát, vagy keresd meg k.mammutot itt hp-n. Ő tud készíteni blokkokat :D

(#42923) akinho94 válasza Speedhs (#42922) üzenetére


akinho94
tag

k.mammut hétfőre már készíti a proci blokkomat. Reméltem van olcsóbb megoldás is. :U

(#42924) Speedhs válasza akinho94 (#42923) üzenetére


Speedhs
őstag

Igen, az alubordák . A memóriák nem melegednek annyira, oda nem fontos a víz. Szerzel rá alu bordát és le van hűtve.

(#42925) Razermazer válasza akinho94 (#42921) üzenetére


Razermazer
őstag

Egyébként meg apróba van 260-as blokk a 55nm-es kártyára 8000ft-ért, én megkérdezném hogy él még a dolog-e, ezért a blokkért ez nem pénz.[link]
Persze lényeges szempont hogy 55 nm-es kártyád legyen.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#42926) akinho94 válasza Razermazer (#42925) üzenetére


akinho94
tag

Írtam neki, köszönöm.

(#42927) powermause válasza HUfantom (#42912) üzenetére

Tetszett az észrevétel ,most kísérletezek egy ford vízhűtő radiátorral.Van akkora mint a mora2.Inkább nagyobb....1K-ért vettem(!) Most jön majd a ki/be vezetés csatlakoztatása,majd kitalálok neki valamit.Annyi talán a plusz probléma,hogy a szivattyú ráfolyó ágára, szerkeszteni kell valamilyen nem túl finom szűrőt.Használt hőleadó,van némi lerakódás már benne(melyikben nincs). Lehet hogy, érdemes még a 10/13 csőről beszélni(nekem ez van) a "spéci" csövek 800-2300ft/m ,háztartási boltban majdnem ez a minőség 80-180ft/m(!). :DDD

powermause

(#42928) HUfantom válasza powermause (#42927) üzenetére


HUfantom
őstag

egy képek küldj már róla illetve megmérhetnéd a méreteit

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42929) Speedhs válasza powermause (#42927) üzenetére


Speedhs
őstag

Erre kíváncsi leszek ! Ha sikerül jól kivitelezned és ott lesz a "toppon" akkor én is érdeklődök majd ilyen bontott radi iránt. Képeket !

(#42930) blasko92 válasza powermause (#42927) üzenetére


blasko92
őstag

A Würth-nek van egy speciális radiátor tisztító vegyszere. Azt hiszem, olyan 1000 Ft körül van az ára, szerintem megérné beruházni egyre. Az biztos kihozná a dzsuvát. A Tesztek engem is érdekelnek majd :)

(#42931) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!

Ezek az átfolyás mérők hogy működnek?
Hova kell dugni a csatlakozót, és mit csinál, ha érzékeli hogy nincs áramlás?
Konkrétan ez érdekelne.

Köszönöm

Logitech hardware tester

(#42932) laccerot válasza gabipaci (#42931) üzenetére


laccerot
tag

Pont tegnap kérdeztem egy boltot emiatt. Kell hozzá egy elektronika 20 ezerért amire rádugod és a pcn van egy szoftver hozzá az mutatja az áramlás mértékét ennyi.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42933) sg22 válasza laccerot (#42932) üzenetére


sg22
senior tag

azt nem az alaplapra kell rádugni mint a szivattyunál? és akkor a venti rpmje helyett mutatja nem?

what should I do about this?!

(#42934) blasko92 válasza sg22 (#42933) üzenetére


blasko92
őstag

Én is úgy tudom, hogy vannak olyan mérők is. Az kicsit durva lenne, ha 20ezerért kellene hozzá venni egy kütyüt.

(#42935) gabipaci válasza laccerot (#42932) üzenetére


gabipaci
addikt

Tehát akkor semmit nem ér egymagában :R

szerk:
Én is így gondoltam, hogy PWM-re megy, de nem voltam biztos, azért kérdem.
A pumpa és a tartály külön helységben van, ezért kellene a mérő.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#42936) zetorg


zetorg
aktív tag

nincs valakinek egy felesleges 3mm-es távtartója 1/4es csonkhoz?

pesten, vagy környékén elmennék érte

(#42937) laccerot válasza gabipaci (#42935) üzenetére


laccerot
tag

Én csak azt mondom amit a elméletileg szakember mondott aki ezeket forgalmazza. Egy halgenerátor van benne és az ad ki jelet, ami nem egyezik a ventilátoréval. Egyébként se erre a célra vannak gyártva hogy pc be kerüljenek. Egyébként meg ha rá is lehetne dugni az alalplapra és mérne is akkor is kellene egy speckó program ami átváltja Hz et liter/ órává

[ Szerkesztve ]

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42938) blasko92 válasza zetorg (#42936) üzenetére


blasko92
őstag

Itt kérdezd meg, hogy még megvan-e :)

(#42939) zetorg válasza blasko92 (#42938) üzenetére


zetorg
aktív tag

köszi a tippet, de már nincs meg neki :(

nem tudom berakni a második vga-t ez miatt :W

gabipaci: köszi, de az túl hosszú és ma kell :D

[ Szerkesztve ]

(#42940) gabipaci válasza laccerot (#42937) üzenetére


gabipaci
addikt

Azért nagy valószínűséggel állítom, az amit linkeltem, azért lett legyártva, hogy PC-be kerüljön... :U Ja, nem az érdekel, hogy mennyi az áramlás, hanem, ha megáll a víz, kapcsolja ki a gépet.
(#42936) zetorg:
van 2db 5mm-es, fekete, ha az jó, akkor küld el pm-ben a címed, és hétfőn feladom, vagy eljössz érte, de az messze lenne... ;]

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#42941) laccerot válasza gabipaci (#42940) üzenetére


laccerot
tag

Most ahogy közelebbről megnéztem a csatlakozóját ez tényleg más 4 vezetékes. Lehet hogy ez tényleg kompatibilis.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42942) gabipaci válasza laccerot (#42941) üzenetére


gabipaci
addikt

Mondjuk én a PWM-ben sem vagyok otthon.
De ezt szerintem konkrétan a cpu hűtő csatija helyett kell bedugni, és ha megáll a forgás, akkor lacsapja a villanyt.
Gondolom.

Logitech hardware tester

(#42943) laccerot válasza gabipaci (#42942) üzenetére


laccerot
tag

Én is így gondolom, már a csati egyformasága miatt is, de jó lenne ha valaki akinek van ebben tapasztalata azért alátámasztaná a dilemmánkat.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42944) ZetorGumi válasza laccerot (#42943) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szerintem nem egyforma a csatlakozója. Ilyen a 4 pines csati.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#42945) HUfantom válasza ZetorGumi (#42944) üzenetére


HUfantom
őstag

nagyságra stimmel formára tök másmilyen de ez nem zárja ki hogy rámenjen az alaplapi 4 pinre

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42946) ZetorGumi válasza HUfantom (#42945) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nagyságra se nagyon stimmel szerintem. Kicsit keskenyebb, kevesebb a rés a két csatlakozópont között.
De attól még csoda lehet. :D
Meg amugy én nem próbálnám ráerőszakolni, mert kituja, hogy melyik pinje melyik.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#42947) HUfantom válasza ZetorGumi (#42946) üzenetére


HUfantom
őstag

óóó erőszakolni nem szabad de a szálalat egy fogpiszkűlóval ki lehet szedni és egy általad linket négyebe bepattintani. Viszont akkor biztosnak kell lenni hogy a szálak ugyanazok

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#42948) rob210 válasza gabipaci (#42931) üzenetére


rob210
nagyúr

Ehhez szükség van egy elektronikára ami vezérli az alaplapot.
Konkrétan az átfolyásmérő nem vezérel csak jelet ad amit a vezérlődobozka/panel, ami ezek szerint neked nincs átalakít és megvezérli a lapot, hogy bizony kapcsoljon le mert baj van.

Renault power

(#42949) rob210


rob210
nagyúr

Na meg is van ilyet kell hozzá beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#42950) HUfantom válasza rob210 (#42948) üzenetére


HUfantom
őstag

tudnál linkelni ilyen vezérlőegységet ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.