Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41451) sinya85 válasza sg22 (#41447) üzenetére


sinya85
senior tag

ha a vidéki suttyó parasztnak nem indul a traktora nem tudom mit zabálnál meg milyen bort innál vagy sört, válogasd meg a szavaid.

ஜ۩۞۩ஜ

(#41452) ZetorGumi válasza rob210 (#41450) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ennyi.

Énis tanulni jöttem ide, és csak a marakodást látom, az utóbbi 20 hszben.

de mostmár muszáj nekemis beleszólnom, mivel vidéki vagyok, és mg-ből élünk, szóval ha az a vidéki suttyó paraszt nem termeli meg a zöldséged, meg a húsod, amit megvezel, akkor nemtom mi a fenét ennél, szóval gondolkodj sg22!
sinya85: Ez igaz.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41453) gordonfreemN válasza Cybertrone (#41431) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezzel a hsz-el nem mondom, hogy mit minősitettél (mindjart rohansz az adatlapra, hátha vissza tudsz vágni, tipikus).
Na de akármilyen bunkó stilust is vettél fel velem szemben a későbbiekben, értelmezhetnéd a szabályzatban, hogy mire való a smile. Egy mondat nem árulja el mindig a hangulatot, hangvételt. Az a smile a kérdésem után azt fejezte ki, hogy a világon nem szeretnélek megbántani, csak nem tudom értelmezni a hsz-edet, ezért kérdeztem meg, hogy mit jelent.
Aztán a hsz vadászatról annyit, hogy másokkal szemben, te mindjárt 3 felesleges hsz-t begyűjtöttél "miattam". Elég lett volna egy szimpla válasz.
Légy szives ne haragudj, hogy félreértetted. Nem célom itt a kötekedés, ezt te szivtad mellre nagyon. Nem tudom, volt-e rá okod. Mindegy, felejtsük el. A továbbiakban, nem vagyok hajlando itt folytatni, pm ha kellek.

Na, hogy ne csak off legyen már itt: volt szo az előzőekben a vrm mem hűtéséről. Akkor elég, ha levegő járja, vagy kell neki egy borda? (6850)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41454) fsb1000 válasza sg22 (#41447) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tudom, hogy arra gondolt.
Sok ismerősöm használja ezt a szót, és egy részük, nem "vidéki suttyó paraszt".
Egyébként élőbeszédben szinte észrevehetetlen, vagy nem zavaró, mert az elharapott, elhalkuló szóvégeket automatikusan javítja a beszédfelismerő berendézésünk.

(#41455) fsb1000 válasza gordonfreemN (#41453) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Most tesztelek egy Gtx460-at ilyen szempontból, és az a meglepő, hogy 20%-os tuning és 5% feszemelésig nem kell a borda a VRM-re (legalábbis az én példányomom).
Ezek felett azonban úgy felfűti a PCB-t és rajta keresztül a RAM-ot hogy az hibázik, pedig fix a RAMfreki.)

Egyébként sok vita volt ez ügyben a fórumokon (Palit & Gainward borda nélkül szállít), a netről le lehet vadászni hőképeket ahol a VRM 110° felett is üzemelt. Persze azt nem tudom hogy ilyen hőmérsékleten mennyire képes biztosítani a GPU-nak megfelelő kraftot, de mivel csak hűtés oldalról tudom közelíteni a problémát, nagyon nem tetszik hogy a mellete lévő RAM sor is iszonyat meleg.
A GPU még érezhetően menne tovább, meg azt lehet jól hűteni, csak zaj kérdése, de a VRM hője miatt kiakad a memória. Néha szemetel kicsit, de inkább csak szimpla fagyás, úgy hogy a driver sem tudja visszahozni, csak a reset.

(#41456) €uro válasza fsb1000 (#41455) üzenetére


€uro
őstag

Nekem ez azért biztató, mert én nem fogom tuningolni a videokártyát, és meghajtva is ritkán lesz. Ezért ha teszek rájuk bordákat, akkor ellesznek azok szépen aktív hűtés nélkül is.

(#41457) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Most nézem, hogy a 6850re remekül lehet bordákat külön tenni, vannak felfogató csavarhelyek. Mind a VRM-re mind a MEM-re. Egyébként tunning nelkül nekem csúnyány felmelegedett a ram, odatettem az ujjam, és biza egy pillanat alatt megsütötte. Érdemes szerintem is valamivel azért hűteni. A VRM-re nem mertem odatenni az ujjam. :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41458) fsb1000 válasza €uro (#41456) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs, ha megtévesztő vagy offtopik volt amit írtam, de ezt léghűtéssel néztem.
Ahol a kb 25 CFM legalább fele a vrm felett (hátrafelé!!! azaz a ház elejébe) távozik a kártyából.

Bordákkal akár másfél-kétszeresére lehetne nővelni a hőleadó képességet, de légmozgás nélkül, csak a termikus mozgásra számítva akár 1/10-re is lecsőkkenhet a vrm hőleadása.
Persze ezt a hatást csökkenti egy jó GPU hűtés, amely legalább egy részét elvezeti a vrm hőnek a PCB-n keresztül.

Én továbbra is úgy gondolom akár vrm/ram bordával, akár borda nélkül kell valamennyi légmozgás a házba, bármennyire jó az univerzális (értsd: nem CF) GPU vízhűtés.
De csak egy teszt döntheti el, hogy egy adott rendszerben ez mennyire igaz.

[ Szerkesztve ]

(#41459) yakuza.tora válasza fsb1000 (#41455) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az ilyen fotók után bennem nem sok kérdőjel marad a tekintetben, hogy kell-e blokk v borda ventivel? :N
Az igazi killer! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#41460) €uro válasza fsb1000 (#41458) üzenetére


€uro
őstag

Ok. Értem.

Közben egy ilyenen gondolkodom...

(#41461) fi:zi'k válasza fsb1000 (#41455) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy nem vizes téma, meg nem is a VGA topik, de nálam is hasonló a probléma.
A 3870 Toxic gyári ventije megadta magát és most egy 92mm-es venti tolja rá a levegőt, aminek nagy rész egyszerűen "visszaverődik" a kártyáról (radiális vs axiális).
Alapesetben nincs semmi gond, de játéknál rendszeres az akadás és fagyás, holott a mag még ezzel az öszvér megoldással is 70-80 fok között van csak. Ezek szerint a VRM túlhevülése okozza a problémát?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41462) fsb1000 válasza fi:zi'k (#41461) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon nehéz ezt megmondani.
A PCB hőhidat képez a GPU-RAM-VRM között. Ezt megbonyolítjuk egy hűtéssel...
Gyak csak hőképekkel lehetne infót kapni, mert fogalmunk sincs mennyi hő és milyen irányban mozog a kártyán és a legtöbb esetben csak a GPU hőfokáról van infónk.

Egy biztos: A GPU 5-10x több hőt termel, mint RAM+VRM együtt, tehát ha jól hűtjük, akkor a problémák egy része megszünik. (a GPU-n keresztül távozhat a vrm által termelt hő is)
Lefogadom, hogy sok VGA-nál nem tuningra és főleg nem a magfesz 20-30%-os emelésére tervezik a vrm-et és annak léghűtését (ez kb. 1,4-17x több hőleadás)

Tehát nincs jobb ötletem, minthogy próbálgatni kell a te esetedben is.
Egy próba ventivel vagy bordával ++hűtést adni a vrm-nek és tesztelni, hogy a hiba megszünik vagy sem.

(#41463) gordonfreemN válasza fsb1000 (#41462) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nehéz kérdések ezek. És mi van akkor egy 6850-nél, ha a vrm-et nem hűtjük, de a ramokat igen? Ez már sokkal jobb helyzet, mintha csak a GPU-t, vagy a VRM még igy is bajban van, lég nélkül felejtős a tuning?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41464) Cybertrone válasza gordonfreemN (#41463) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mármint úgy érted a lég nélkült hogy nem szellőznek a vrm-ek... ala semmi légmozgás? Ott azt kell mondjam hogy hamar végelesz a tuningnak :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41465) Razermazer válasza €uro (#41460) üzenetére


Razermazer
őstag

Én meg ezt ajánlom neked olcsóbb is, és neked szerintem tökéletesen megfelelez a kicsit levágott verzió de egy 6850 nem éppen a melegedéséről híres annyi a különbség a másik verzió, és e között hogy itt már nincs összekötve a blokkal a vrm hűtés, ha azt hűti egyáltalán az a jó nagy borda.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41466) fsb1000 válasza gordonfreemN (#41463) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom megmondani, mert kártyánként változhat, hogy a vrm mennyi hőt termel és a PCB-n mennyit lehet elvezetni a GPU felé. Szerintem a tápáramkörök bírják 100°C felett is.
Én nem tartom parasztvakításnak a Giga dupla rézrétegű nyákjait, biztosan több hőt tunak szállítani.

(#41467) €uro válasza Razermazer (#41465) üzenetére


€uro
őstag

Igen, igazad van. Több, mint valószínű, hogy ezt fogom választani.

(#41468) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Hali. Használt már valaki XIGMATEK XLF-F1254 Blackline ventit?

Kiváncsi lennék rá milyenek a tapasztalatok. Nagyon jók az AC F12 TC-im, de ezek kicsit dizájnosabbak :DDD

Nézegettem teszteket, 5v körül el is indulnak és egész csendesnek tűnnek. Érdekelne van-e csapágyhangjuk v. ilyesmi? :U

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41469) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Valaki?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41470) TaaT válasza madaraszf (#41468) üzenetére


TaaT
veterán

csak ezt a videt találtam róla, 5V-on még vállalhatónak tűnik... [link]

Give them hell Ukraine!

(#41471) jones965


jones965
Modder

Tegnap beüzemeltem a phobya-t. Meggyőző a teljesítménye. a fotón látható hőfok az idle állapot, gyakorlatilag a külső hőmérséklettel egyenértékű.
A konfig alatta: GTx 580 Sli + i7 990X.
Démarkok alatt 27-28C°-ra emelkedett a vízhőfok, ami a terhelés megszüntetését követően 1-2 perc alatt visszaállt a load alatti értékre.
Sokat számít az általam is megvalósított ventilátor kiemelése, mely által kisebb a radiátor passzív része.

(#41472) madaraszf válasza TaaT (#41470) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Eddig én is eljutottam... azért köszi :R . Rendeltem hármat, meglátjuk. Kinézetre nem rosszak és az áruk is egész tűrhető. Ha teszteltem őket megosztom a tapasztalataimat.

jones965: szép munka. A "csak" három fok eltérést az én rendszerem is hozza! :K 28-31, 29-32. Ez "bizonyítja", hogy ideális a rad-tartáty-szivattyú összeállításom a hűtendő alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41473) madaraszf


madaraszf
aktív tag

fsb1000: látva a fenti hőképet :Y , hátra toltam az F8-as ventit, hogy inkább a nyák végét hűtse hátulról! :K

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41474) jones965 válasza madaraszf (#41472) üzenetére


jones965
Modder

Jelen esetben még nem nevezném szépnek, bár a részletekre azért valamelyest figyelek. Itt a későbbi felhasználási körülményekre voltam kíváncsi, hogy ez a radi hogyan állja meg a helyét a fentebb említett hardverekkel. Nálam jelesre vizsgázott. A dologhoz hozzátartozik, hogy a D5 szivattyú maximális fordulaton tolta a vizet. A 180-as ventik max fordulaton minimális motorhangot adnak, ami csak közvetlen közelről hallható. Szélzaj nem tapasztaható.

(#41475) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

ezekről mi a véleményetek? hozzászólások alapján elég jók

(#41476) madaraszf válasza jones965 (#41474) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nem is a gép jelenlegi állapotára gondoltam... :DDD

kungzi: Ha egyedileg gyártott blokkot szeretnél azt javaslom inkább keresd meg Tody56 kollégát! Volt szerencsém látni hogyan és mivel dolgozik! Precizitásban és csúcskategóriás gépben is ott van a srác nagyon! :K :C

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41477) TESCO-Zsömle válasza kungzi (#41475) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én akkor se használnék ilyen csatikat, ha ostorral csapkodnának, de vannak, akik szeretik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41478) yakuza.tora válasza jones965 (#41471) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Korrekt! 580 SLI-t így kordában tartani... :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#41479) fsb1000 válasza madaraszf (#41473) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És mit tapasztaltál?

Én már bizonytalan vagyok.
Röviden leírom, mert nem teljesen vizes téma, majd a GTX460 fórumban részletesebben.

- A VGA végére rakott venti (VRM-en borda) 6-8 fokkal javítja a GPU hőfokot
- Az előre megsaccolt 10%-al nött a tuningpotenciál
- A VRM jóval hidegebb (nincs pontos mérésem), de nem tudom eldönteni, hogy ez miatt javul a helyzet, vagy azért mert megszünik a VGA körül a turbolencia és a légszállítási utak helyreállnak.

Az eddigi tanulságom: Nem árt ha van borda a vrm-en (esetleg RAM-on), jelentős hőmennyiség (akár 10-30W) távozhat a VGA bordával ellátott hőforrásairól, ha elegendő légszállítást biztosítunk.

(#41480) TaaT válasza jones965 (#41471) üzenetére


TaaT
veterán

Az szép :C mennyin forognak a ventik? :)

Give them hell Ukraine!

(#41481) jones965 válasza yakuza.tora (#41478) üzenetére


jones965
Modder

Néztem is nagyot, mikor lelégtelenedett a rendszer, hogy csak ennyi. A képek tanúsága alapján vasárnap délben teszteltem, és mint már írtam a radi nem volt rossz választás.
A dolgozó szobámba lesz, ott meg azért a Hailea csak ne zúgjon állandóan. :D

TaaT: mint írtam: max fordulaton, azaz 700 rpm.

[ Szerkesztve ]

(#41482) DigitXT válasza TaaT (#41480) üzenetére


DigitXT
félisten

Írta, hogy max. fordulaton, tehát olyan 700-750 rpm körül.

(#41483) TaaT válasza DigitXT (#41482) üzenetére


TaaT
veterán

igen, csak hirtelen nem tudtam mennyi a max fordulata a phobya-nak :B

Give them hell Ukraine!

(#41484) yakuza.tora válasza jones965 (#41481) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én is gondolkodtam azon, de végül 2db G-Changer lesz. Holnap érkezik gyurczy-tól a "tesó". Két külön körön a cpu (Ph 955BE - Enzo Sapphire revA) és a vga (ref 6970 Volterra digi PWM - AlphaCool) Aztán majd meglátjuk mennyire válik be... :U A legrosszabb esetben még van készenlétben egy tripla Thermochill is! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#41485) madaraszf válasza fsb1000 (#41479) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ahogy az a képen is látszik, az F8-at a GPU mögötti részhez tettem és ott hűtöttem a nyákot. A GPU így 3-4 fokkal hűvösebb is lett. De elnézve a hőképet, inkább hátrébb toltam a kicsikét. Már gondolkodom, hogy veszek még két F8-at és csinálok egy keretet nekik aztán mehetnek fel a kártya hátuljára. A nyák hátulról való hűtése sokat számít. Már az X1950PRO-m hátulján is 2 8-as venti csücsült. Ha hasonló dolgon töröd a fejed, akkor azt még hozzátennék, hogy legalább 1-1.5 cm rést hagyj a nyák és a venti között, hogy távozni tudjon a levegő.

Hozzáteszem az F8 kb. a harmad fordulatszámával hang nélkül hozta a GPU hőfokának 3-4 fokos csökkenését.

Ha áttolom a ventit a nyák hátuljára a GPU visszaáll "gyári hőfokára". Az egy db. F8 ahogy elnézem csak helyi "érzéstelenítésre" jó. :DDD Na ezért is szerzek be még 2-t a kicsikéből!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41486) fi:zi'k válasza yakuza.tora (#41484) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Két ekkora dög "kell"? :Y
Mi a célhőfok?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41487) DigitXT válasza TaaT (#41483) üzenetére


DigitXT
félisten

Parancsolj, itt egy fullos tesztecske, hogy mire mennyit pörög egy ilyen venti.:D

(#41488) yakuza.tora válasza fi:zi'k (#41486) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Tudod, én vagyok a "négymorás" csávó! :DDD
Nem olyan nagy "dög" az. Két 6cm-es tripla radi. ;) Nincs célhőfok. Legyen stabil a gép, akkor is, amikor megemelem a gpu és a proci órajelét.
A deszka hűtése még nincs megoldva. NB-re és SB-re is vannak blokkjaim, a fesszabra majd gyártatnom kell...

Alléz Olympique de Marseille!

(#41489) TaaT válasza DigitXT (#41487) üzenetére


TaaT
veterán

szép :D

Give them hell Ukraine!

(#41490) fi:zi'k válasza yakuza.tora (#41488) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tudtam, újonc vagyok még a topikban. :B
Egyelőre csak szívom magamba az ismereteket. :K :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41491) TaaT válasza fi:zi'k (#41490) üzenetére


TaaT
veterán

eleinte én is hetekig csak olvasgattam a topikot :)
régebben majdnem vettem egy zalmi reseratort, de itt utánaolvastam és szerencsére mégsem vettem meg... :N

Give them hell Ukraine!

(#41492) fi:zi'k válasza TaaT (#41491) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem még kb egy évem van mire belekezdek. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41493) MontyCrew válasza TaaT (#41491) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nekem teljesen bevált a reserator2, így nem tudom mi a bajod vele:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#41494) Razermazer válasza yakuza.tora (#41484) üzenetére


Razermazer
őstag

Jóka g-chargerek nekem is az van csak a kistesó a kettes, és egy quad állványon.
24-fokos víz heaven alatt felmegy 28-ra. Proci 3.2-n turbo boostal, vga gtx 580 alapon.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#41495) TaaT válasza MontyCrew (#41493) üzenetére


TaaT
veterán

én egy reserator1-et néztem anno, a kettest nem ismerem... :)

Give them hell Ukraine!

(#41496) yakuza.tora válasza Razermazer (#41494) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Akkor megnyugodtam. ;)
Már csak egy AlphaCool tartály kellene.

Alléz Olympique de Marseille!

(#41497) Cybertrone válasza yakuza.tora (#41496) üzenetére


Cybertrone
veterán

Elseje után vihető! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41498) yakuza.tora válasza Cybertrone (#41497) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nagyon kígyó! :Y
Akkor számítok rá. :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#41499) fsb1000 válasza madaraszf (#41485) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!

AZ nem lenne megoldás, hogy valami nagyobb bordát készíteni a vrm-re és azt is vizzel hűtőgetni? (ha nincs FC vagy csak a RAM-okra megy.)

(#41500) madaraszf válasza fsb1000 (#41499) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Hát én még csak gondolkodom a kártya vizezésén, de nem egy rossz ötlet! Bár szerintem a VRM kemény dió! A ramokat mivel hűtöd? Ha csak a GPU-t hűti a blokk a memóriáknak úgy is kell a levegő! Szerintem egy réz passzív blokk és levegő neki. Bár a blokk felfogatása elég érdekes egy eset lenne.....

Nézegettem eme képet egy darabig, de nincs ötletem...

Szerintem tüsi+venti lenne a legbiztonságosabb!
Ott vannak a kondik és egyéb chip-ek.... szerintem ezért is fogom elvetni a vizezés ötletét!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.