Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30713) hito válasza Tuninger (#30707) üzenetére


hito
nagyúr

Kiherélt Gamma profilok nekem nem jönnek be, utómunkát megpróbálom mindig minimalizálni és a vázból kitaposni az ízlésemnek leginkább megfelelőt. Cine és társaiból számomra hiányzik az "élet" (árnyékkiemelés + lehúzott csúcsfény & fekete szint babrálása nem az én világom). Eretnek módjára attól sem szoktam halálra rémülni, ha vannak kiégett részek a felvételen, csak ne legyen élettelen az egész. Ezért használom a Movie gamma profilt és alakítgatok rajta amennyi nekem kell és amennyit elbír.

Majd kifolyt a szemem, de sikerült rájönnöm, hogy nem csak szaturációban tér el a Movie és a Still. Utóbbinál nüansznyi színfázis és színmélység eltérést tapasztaltam, visszafogja a sárgát, zöldet, helyette előtérbe helyezi a kéket. Beltérben rossz fényviszonyok között ez előnyösen hat a bőrtónusra és a helyes WB-ra, de túl sok hátránya van emellett, úgyhogy kukáztam. Marad egyelőre a Movie finomhangolása.

hibavissza: nem csak hogy kipróbálom, de aktívan használom is a kánontól eltérő beállításokat :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.