Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1992) TheProb válasza TheProb (#1965) üzenetére


TheProb
veterán

[Tronsmart Onyx Free]

Tapasztalatok #1:

Hangzásra nagyon patent, részletgazdag a hangzás, pont élvezetes a mély, nem egy agyszétqró (ref.: Tenacious D). Max hangerőn sem torzít/recseg/ropog, bár nem is veti szét a fejemet csutkán sem. Igaz, hogy nem is kell, mert iszonyat jól szigetelnek a gumik. Kb mint egy füldugó, ez azt is elősegíti, hogy pl másik jó eséllyel semmit sem hallanak abból, ha te pl zenét hallgatsz vagy telefonálsz. Próbálgattam, hogy telefonon indítottam egy hangerőmérőt és fülem mellé téve elindítottam/leállítottam a zenét max környéki hangerőn. Nem volt eltérés.

Próbáltam sok féla/fajta zenével és sehol sem szégyenkezhet szvsz. A teljes igénye nélkül amiket/akiket ráengedtem:
Instrumental - Hans Zimmer (Time), Ludovico Einaudi (Una Mattina), Ramin Djawadi (Goodbye Brother)
Rock - Nothing But Thieves (Amsterdam), Skillet (whispers in the dark)
"Cölöpverő" - Avoure (Ray), Zion (Cherry), Bonobos (Elfenberg)
Vocal orientált - Szabó Balázs Bandája (Hétköznapi, Bájoló, Apám a vadludakkal)

AptX-et használja alapból, ez jó pont, mert pl. a Xiaomi Air 2 nem volt hajlandó LHDC-vel működni nekem. (Mi8-on)

Ad-hoc, különösebb érdemi erővel nem bíró hatótávteszt: légvonalban 5-6m és 2 betonfalon keresztül már ledobja a láncot a kapcsolat. Bár ez kb borítékolható volt és nem is elvárható, hogy megugorja.

Headset-es képességeit még nem próbáltam, majd talán ma.

És az érdekességek:
- Nem csatlakozik rá a telefonom.
- Este, miután visszaraktam a bölcsőbe arra lettem figyelmes pár óra után, hogy semmilyen hangot nem adott a telefonom egy ideje (pl. messenger notification-ök). Akkor vettem észre, hogy még mindig be vannak kapcsolva az earbud-ok és csatlakozott állapotban vannak a telefonnal... Ez azért gáz. Megnéztem a leírást és elvileg ha lecsukom a dobozkát, akkor ki kéne kapcsolniuk. (ahogy logikus is lenne). Gyakorlet azonban nem ezt mutatja. Sőt, konkrétan fogta és elindította a lejátszást, miután visszaraktam a dobozkába őket.
- Az UV "lámpázást" akkor is elkezdi, ha az earbud-ok benne sincsenek a case-ben. Apróság, de szerintem idétlen.

Szóval valahogy nekem ez a bölcsőben való viselkedés teljesen logikátlannak tűnik. Olyan, mint ha nem "tudná", hogy most éppen bent van-e a case-ben vagy pl a fülemben. Ma próbáltam is egy reset-et és újrapárosítást, de nem változott semmi. Vagyis de, a hangerőt már nem tudtam növelni/csökkenteni utána... :D

Viszonítási alapom nekem csak a Xiaomi Air 2-vel van. Hangzásra magasan elveri azt, meg kb mindenben jobban tetszik eddig nála. Kivéve a közelségérzékelő, az nagyon jó volt az Air-ben. Már nagyon megszoktam, hogy ha kiveszem a fülemből bmelyik earbud-ot, akkor leállítja a zenét. Illetve a case "management" is sokkal jobban működött.

Ennek ellenére eddig tetszik a cucc, csak a fenti dolgok árnyalják az összeképet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.