Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#24668) Miklós315 válasza MageRG (#24667) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez meglepett, én is 80-as évekbeli vagyok és kb. dettó 16 év körültől a történelem, hit, gazdaság, szociológia (szerintem ezek összefonódnak) izgatja a fantáziám... :)

"A belinkelt műsor egyfajta véleményt közvetít, a tényeket pedig a saját narratívája szerint szelektálja. Viszont úgy tálalja, mintha mindez vitán felül álló tény lenne."
Ahogy a "balos" médiagépezet "is" (BBC, CNN, (ex)Index, stb., stb.), egyfajta narratívát nyomat, kérdés, hogy a tény fogalma mit jelent...

Hitler óta a "szélsőjobbal" riogatják a világot a "független, objektív, mértéktartó, hiteles értelmiségiek" (franciák, amerikaiak, de angolok is, és mára már Ny-Eu. agymosottjai is), miközben azt a történelmi tényt sem veszi a kutya sem figyelembe, hogy a kommunizmus korábban kezdte pályáját, későbbig húzta (húzza, ha egy-két mai maradékot vesszük), több, mint 100 milliós áldozata smafu-tabu! a közbeszédben, az önkényuralmi jelképek használata kettős mérce tárgya (pl. a horogkereszt annyira! betiltott cucc - joggal -, hogy Japánban a 'nem-horogkereszt, hanem eredeti szvasztika templom-szimbólumot' is le kellett venni a turista térképekről, mert a sok 'nyugati agymosott világjáró kultúrzombi' megkülönböztetni se tudja a kettőt, a jel történetének ismeretéről nem is beszélve; ezzel együtt meg Marx, Che Guevara, meg vöröscsillagos/CCCP-s pólóban lehet menőzni pl. a bölcsészeknek, mert húúdeértelmiségi ettől valaki...amíg rá nem kérdezel, ki az, mi az...), a megosztáson alapuló oszd-meg-és-uralkodj dialektika máig vígan fejti ki hatását új köntösű ideológiai keretében (valóságtagadás csimborasszója a "materialista racionalisták" által figyelmen kívül hagyott adatok sokasága: gender, élet-jog relativizációja, iszlám-támogatás a szekularizált tömbben, faji ellentétek szítása több száz éves okokkal - könyörgök együtt tüntet a fehér-fekete-barna-sárga, milyen rasszizmus?? - , 'klímahiszti' környezetvédelem! helyett, stb.), valamint olyan szépen visszaköszönnek itt meg ott meg amott ugyanazok az unalomig ismételt, üres, összeállni képtelen "készen tálalt narratív panelek", amelyek a több évtizedes pszichológiai-szociológiai-kommunikációs agytrösztök csúcsra járatott mérgeiként teljesen beleivódtak a "tájékozott agyakba"... Érvelés meg smafu, mert nincs tartalom, csak a panelek...
Szétverik a várost, és a kérdésre, hogy mi bajuk a szoborral, kit ábrázol, mi az oka a ledöntésének: háát, izé, én nem tudom, csak volt a fb-on, hogy lesz ez a balhé, gondoltam kijövök... no comment
Ledöntenek egy szobrot: "Ő nem volt rabszolgatartó, az az apja volt. Összekevertétek." "Őöö, hihi, mindegy..."

Magyar részről: "Orbán a "sátán", aki a kereszttel fogja egyenként agyonütni a szegény függetleneket, akik a szabadságért küzdenek mert "jogállamiság" meg lop, meg kitudjamégmi..."
Gyurcsányék csődbe vitték az országot (neeeem, a világválság volt, mindegy, hogy ő maga ismerte be és ma sem tud kikopni az ellenzékből...), KariGeri minden kampányállítását meghazudtolta (neeem, az orbán kényszerítette a feszülettel...), a Momentum (legújabb import-agytröszt) honlapján! a nyugati szlogenpanelek tükörfordított babláin túl egy három mondatos tervet sem lehet találni a "hogyan"-ról ("zöld energia, mert környezetvédelem", "egyenlőség, mert elnyomott nők", "jogállamiság, mert Unió" - de hogyan csinálnátok??? Sehogy, tét nélkül lehet ugatni a holdat... Ennél még az LMP is jobban megerőltette magát anno, igaz, hogy a sokoldalas tervezetük minden egyes fejezete arra futott ki, hogy "átcsoportosítással többletforrást kell biztosítani" - honnan? nem tudjuk...)...
Egy közös van az ellenzékben: "fúúúj magyarok" Hát, köszönjük, inkább nem...

Az EU-fejesek meg csupa humanista identitástól duzzadó jótétlelkek, nem ám korrupcióval meg egyéb csalásokkal vádolt, a nagy vezérállamok (német, francia) nettó anyagi érdekeit fullba nyomva, a többiekre rátelepedő kirakatfigurák...
Macron hónapokon át ütötte-verte a sárga-mellényeseket, spanyoloknál a katalán önrendelkezést, briteknél az é-ír/skót függetlenedést hagyják, sőt támogatják, hiszen jogállam és véleményszabadság, ja nem... szlovák riportergyilkosság kit izgat, de valamiért a lengyel és magyar, deklaráltan keresztény kötődésű állam jogrendje az maga a világvége...
Paks2: "világvégeee, mindmeghalunk!" "Jól van, jöhetnek német és francia cégek is." "Oké, minden szipiszupi"
Németek lelőtték az atomerőműveiket "mert környezetvédelem", majd többet szennyeztek a szénerőműveikkel mint azelőtt összesen, + francia atomenergiát importáltak, mert kellett az energia...
Németek fújolják a csúnyaorosz-szélsőjobbosnacionalista-radikálisokat... és közben ezerrel építik a közvetlen északi vezetékeket...
Hitelesek, na...

"Összeszerelő üzem ország lettünk": igen vazze, mint Kína is, ahová minden odatelepült, és pörög is rajta szépen... Nálunk ráadásul a semmit kell (újra)építeni, mert a módszerváltáskor mindent is elloptak a jótétlelkek/eladtak a csudanyugatiaknak, ami maradt a szovjetek után egyáltalán. Mostanra meg haditechnikai - gyógyszerészet utáni legjobb biznisz - kis-központnál járunk (ráépítve az autóiparra, amit eddig szidtak), + kereskedés a világ minden táján, fura módon csak a németuralom alatt senyvedő EU utálja a pofánkat, meg a pozícióért elvtelenül nyaló slepp országok, tömörülések, a világ többi része tök jól elvan velünk...

Nem vagyunk egy nagyhal a térképen, nincsenek végtelen lehetőségeink (kőolaj, földgáz, akármi, amin jól meggazdagodnak más országok, aztán meg osztják az észt), de most végre azt lehet érezni, hogy valahová tartunk, és végre nem a süllyesztőbe.
Végre nem csak kiviszik a profitot, hanem rá tudunk telepedni, és ki tudjuk használni az eddigi tapasztalat-szerzéseket, kapcsolatokat, stb. Ez rohadt hosszú időt követel, és egy irányú építkezést, nem állandó lenullázásokat, mint a balosok.
A szöveg végre nem az, hogy "senkik vagyunk", hanem, hogy "nem vagyunk kevesebbek bárkinél, egyenlők vagyunk, ahogy mindenki, csak más lehetőségekkel"...

Nagyon elkanyarodtam, és kitekintettem, de épp ez az, hogy a legfőbb támadási pont Nyugat felől a kereszténység, mint keret jelenléte egy önmagát feladó, mindent összemosó, a pusztulásba vezető gazdasági érdekkel terhelt, politikailag gerinctelen tömbben, amely a párbeszédet hirdeti, de az egyoldalú diktátumot nyomatja.

Nem kell kötelezően imádkoznia senkinek. Nem erről szól a 'keresztény-államiság' sem. Alapértékekről és identitásról, melyen belül sokkal nagyobb mozgásteret járhat be valaki, mint a kötelező pc-tolerancia-érzékenység diktatúrája, mely az egyenlőség hazug gúnyája alatt a mértéktelen mohóságot pörgeti egy irányba...

Offba teszem, aztán majd vagy törlik, vagy marad...

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.