Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69162) fanti válasza woodworm (#69161) üzenetére


fanti
addikt

kipróbáltam, de ugyanaz....

csak a gigás eszközökkel megy gigán, a 100-as laposon már csak 25megabit/s van.....bármit is csinálok. Nekem meg kéne a névleges 100....

a TV-n dettó ugyanaz a 20-25 megabit/s....

TELJES ESETISMERTETÉS :

Bejön a koax 500megabiten (ennyi az előfizetés, de 400 megvan általában) és belemegy a Téhómos SagemCom kábelmodem+routerbe. Ez az alapom, innen indulok mindennel. Itt a WiFi letiltva, 192.168.0.1-es IP címmel megy és ő a DHCP is egyben. Úgy konfigoltam be, hogy 192.168.0.4-től oszthat IP címeket, onnatól kezdve 10 darabot az eszközöknek.
Nos, ebből a SagemComból egy Cat6-os kábellel egy gigabites LAN portról megyek a nagyszobai gép gigabites portjára (sima ügy).
A SagemCom egy másik gigabites LAN portjára meg CAT6-al kötve megyek ki az előszobába a TL-WR1043N routerre, annak is az egyik gigabites (4db van neki) LAN portjára, így ő switchként üzemel.
Eddig tiszta.
Innen megyek tovább mindennel.
Egy másik gigás LAN portjából Cat6-al megyek a konyhai asztali PC-hez, és ott is mérem a 350 megabitet, vagy többet is.
Ugyanezen eszközön be van kapcsolva a WiFi is, és a kisszobában levő Xerox WiFi-s lézernyomtatót szolgálja ki alkalomadtán ha havonta nyomtatunk pár oldalt. Szépen működik eddig.

És itt jön a csavar.
Az új TV-hez direkt elvezettem kábelcsatornázva egy Cat6-os madzagot ugyanezen eszköz szintén gigás LAN portján, tudván azt hogy a TV-ben csak 100megabites a port úgy is, de a kábeles kapcsolat még is csak stabilabb a WiFinél. Erre tessék, kapok 25megabitet a 100 helyett.....a prohardver TV-s topikjában is 70-80 megabiteket írnak ugyanerre az esetre, de nem 25-öt!!!
Ha a LAN kábelt kihúzom a TV-ből és engedélyezem a TV-n a WiFi-t, akkor hozza WiFin a TV a 60-65 megabitet.
De akkor mi a picsának építettem ki a LAN-os, Cat6-os kábelkapcsolatot a TV felé? Én hülye.

Így megszületett a gondolat a hülye fejemben, hogy hátha sok a TV LAN elektronikájának a gigabit, és beteszek elé egy kis routert switchként használva.

Ezért kezdtem el kísérletezgetni a konyhai gépen, ami gyönyörűen dönget 350-400megabiten még torrent alatt is 32MB/s-el tölt az nCore ról.
Gyorsba bekonfigoltam egy régebbi kis TP-Link routert ami 100 megás portokkal rendelkezik, switchnek. Sebesség visszazuhant 25 megabitre.....
Na mondom, biztos a két eszköz vezérlője nem egyezik....előkaptam egy kis 100 megabites Tendát, gyors konfig, dettó 25 megabit....

Na mondom, ha a TV-is 25, és a konyhai gép is 25 ha előtte van switch (kettővel is próbáltam, nyilván nem egyszerre) akkor nem valami a nagy legenda TL-WR1043N főszwitchemmel van??? Mert hogy nem tür meg maga és a konyhai asztali PC között aktív eszközt, és a TV-nek meg....ad annyit amennyit.....

Hogy nem bolonduljon meg az ember....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.