Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44201) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Itt minden ok, csak a partnercég rendszergazdája hívott hogy kellene egy win 10 aktivátor..

(#44202) oriic válasza n4n3x (#44201) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dobtál neki remélem egy torrent linket. ;]

Live-Die-Respawn

(#44203) FoxiestFox válasza n4n3x (#44201) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Küldj neki egy MS Store linket. :D

(#44204) macilaci78 válasza FoxiestFox (#44203) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Díjbekérőt. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44205) frescho válasza macilaci78 (#44204) üzenetére


frescho
addikt

Vagy BSA-t.

https://frescho.hu

(#44206) Klaus Duran válasza n4n3x (#44201) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kriptolopós KMSPico-t neki. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#44207) solena válasza Vicoo (#44198) üzenetére


solena
tag

Vót minden, mint az üres boltban, csak a nemlétezó tökömet is elhagytam, annyit melóztam, nem értem én rá ilyenekre, hogy fórumozni:P:))

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#44208) tserrof77


tserrof77
senior tag

COVID-mentes Boldog Új Évet Kívánok minden kollégának! :DD :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44209) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Facebookon reklámozott kattintásvadász oldal, de ezek között a képek között van jó pár rémálom üzemanyag :)
A "Floating Cable Catastrophe" című kép készülhetett volna a mi irodánkban is :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44210) wrongduke válasza -=RelakS=- (#44209) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Nem lett bingo, 2 találatom volt:

The Expanding Laptop - Haverom mondta, hogy nézzem már meg a gépét, mintha púposodna. Az akku idő is rossz, töltő nélkül bekapcsol, de a win már nem jön be, kikapcsol...
A touchpad már egy szinttel feljebb volt mint a billentyűzet.

Gross, Grimy Laptop - Ismerősöm megkért, hogy nézzek rá a srácai gépére, mert nagyon lassú. Tini fiúk gépe... 10 perc takarítás után az is kiderült, hogy egy ASUS. Majd az is kiderült, hogy a szerencsétlen gép egy "rage quit" után lett lassú. HDD kilépett a csoportból.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#44211) cbmfan


cbmfan
senior tag

ekkora pangás van, hogy sehol egy említésre méltó sztori vagy mindenki lehúzta a rolót?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44212) -=RelakS=- válasza cbmfan (#44211) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valamelyik nap lakásként hirdetve megtaláltam az egyik gödöllői boltot. Ugyan a weblapjuk még működik, nem tudom, hogy az üzlet máshol megvan-e még.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44213) cbmfan válasza -=RelakS=- (#44212) üzenetére


cbmfan
senior tag

pl. a Ready helye 2003 óta áll üresen. pár hónapja jártam arra, ugyanígy néz ki most is.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44214) tserrof77 válasza cbmfan (#44213) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az meg milyen má', hogy a link 2018-as (és látszik a 34 felé az építkezés) arrébb "megyek" ott már semmi, mert 2014-ez az utcakép :DD :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44215) azbest válasza tserrof77 (#44214) üzenetére


azbest
félisten

nem tudott tovább haladni 2018, mert kereszbe állt elé egy autó az út közepén :D

(#44216) -=RelakS=- válasza tserrof77 (#44214) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

olyan is van, amikor szikrázóan havas tájból hirtelen átlépsz a nyárba :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44217) tserrof77


tserrof77
senior tag

Legyen picit ON is a Topik...

A héten már a sokadik (jó része hang alapján is hallatszik, hogy korosabb) ügyfél, hogy nem megy a frímélje. Teljesen különböző hibák miatt. Nem létező fiók - újra kreálná, létező fióknév), leválasztott fiók, hibás jelszó (telefonról meg simán beengedi ugyanazzal -???- ) Azt tudom, hogy valamit kavarnak a szervereikkel, de érdekes mód több ügyfelem meg simán használja. Valami 5let? :R :R

Szerk: ...tudom-tudom.. mi a büdös francért használ valaki ma még frímélt... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44218) Vicoo válasza cbmfan (#44211) üzenetére


Vicoo
senior tag

Alig megy, mmint a pc. Telefon az megy, meg a szokásos vírust kapott a telefon = kizárta magát a facebookból.

(#44220) Pötyi


Pötyi
őstag

Ma reggel ünnepélyes keretek közt kinyitottunk egy VGA kábelt. Bedugtuk a laptop HDMI portjába az egyik végét és a képernyő DisplayPortjába a másik végét.

Nem működött.

Na és akkor néztük meg a csomagolás feliratát:

DisplayPort to HDMI

Igen, bassza meg! Csak az egyik irányba működik! A másik irányba nem! Nekünk meg pont az az irány kéne, ami nem működik!

Mindent kipróbáltunk. Állítottuk a monitort mindenféle üzemmódba, kézzel DP-re, meg autoselectre is, de semmi eredmény. A laptop még csak nem is érzékeli a monitort!

Egyirányú kábel! Beszarok!

Mérnöki szemmel nézve egy ilyet csinálni totál értelmetlen, nettó anyagpazarlás! Kár volt legyártani! Most beletettek három diódát és két ellenállást, került hét fillérbe a kisz kínainak az előállítása, de ha beletettek volna négy diódát és három ellenállást, akkor meg lett volna kilenc fillér. Közben meg beszélnek környezetvédelemről és ilyen értelmetlen, csak egy irányba működő dolgokat csinálnak tonnaszám.

Ááá, nagyon felbasztam az agyam…

QNX is cool!

(#44221) qnadam válasza Pötyi (#44220) üzenetére


qnadam
veterán

user error :P

wiki: The interface uses an LVDS signal protocol that is not compatible with DVI or HDMI. However, dual-mode DisplayPort ports are designed to transmit a single-link DVI or HDMI protocol (TMDS) across the interface through the use of an external passive adapter, enabling compatibility mode and converting the signal from 3.3 to 5 volts.

arról nem beszélve, hogy a hdmi meg dp kábeleket nem hívjuk vga-nak, az elején az hittem, hogy valaki erős volt, és belenyomta a dsub csatit a hdmi lukba :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44222) shteer válasza Pötyi (#44220) üzenetére


shteer
titán

A köcsög Vga-gyártó nem épített Dp vonalat a HDMI kimenetre :D Felháborító

..szerintem jónak tűnik

(#44223) azbest válasza Pötyi (#44220) üzenetére


azbest
félisten

ez nem olyan, mint a dvi-hdmi. Nem csak az alakja más, hanem jelszintet kell illeszteni. Ráadásul a chipnek, ami csinálja, bírnia kell a sok MHz-es jel átvitelét. Ezért még az sem mindegy a "passzív" szintillesztős kábelnél sem, hogy milyen chippel szerelték. A régebbi, butább, olcsóbbak csak a fullhd sávszélességét tudták. Az újabb 4k 60Hz sávszélessége sokkal nagyobb, ahhoz jobb "passzív" általakító kell. A 4k 120h vagy újabb fajta hdmi 2.1 megint más fajta chip.

De, hogy értsd. Hdmi-ből nem fogsz "passzívan" dp jelet csinálni. A dp->hdmi passzív szintillesztős kábel csak azért lehetséges, mert van dp port, ami képes hdmi jelet kiadni (dp++) csak nem a megfelelő jelszinten.

Aktív chipes kábel kell ahhoz, hogy újra csomagolja az adatokat. A dp->hdmi esetén is. Amikor például a szutyok intel gpu csak dp 1.2-őt tud és hdmi 1.4-et, ezért se hdmi se dp++ hdmi módban nem tud 4k 60Hz hdmi jelet kiadni. Viszont igazi dp módban -> aktív hdmi2.0 formára átcsomagolással mégis rá lehet kötni 4h 60Hz-es hdmi kijelzőre.

Na neked az, hogy egy hdmi kimenetre köss dp monitort, ahhoz mindenképp egy olyan aktív chipes kábel / dongle kell, ami a hdmi csomagokat átalakítja dp csomagokra. Nem is tudom, hogy kapni e egyáltalán. Ha valahol kapni, akkor drága lesz. Ez például olyan, ahhoz képest még nem is drága [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#44224) -=RelakS=- válasza azbest (#44223) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

DVI-HDMI átalakító is inkább ebben a sorrendben működik passzív kábellel, HDMI kimenetről DVI bemenetű monitort nem sikerült meghajtanom.
Mondjuk itt az is számíthat, hogy az én monitoromon a DVI egy csatornás, és úgy olvastam, hogy ezt a mutatványt két csatornás DVI-al lehet eljátszani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44225) azbest válasza -=RelakS=- (#44224) üzenetére


azbest
félisten

Az inkább egyedi inkompatibilitás lehet. Több hdmi-dvi kábelt, átalakítót + hdmi kábelt használtam már. Sőt, fordított irányban is.

Armos mini számítógépek nem mindig tudják a dvi módokat, ezért azok nem működnek csak hdmi monitorral. De amúgy van olyan gép, ami dvi alakú csatin is kiad hdmi jelet hdmi monitorhoz (pl az a fujitsu q520 minipécé is ilyen, amiről most írok).
Vagy a thinkpad t430-am dokkolóján is megy hdmi jel a dvi csatin - de ott csak linux alól :D Wines driver felismeri hogy dvi és úgy használja és nem adja ki a hangot.

De használok tévé stb-it is hdmi-dvi kábellel dvi monitorral. Pédáről dvi bemenetes monitort hdmi -dvi irányból. És ahogy írtam dvi-hdmi irányúban hdmi monitort is. Szóval elég rugalmas, mert csak fizikailag más. Talán a dvi és hdmi közt valami belső ellenállás vagy más jelzés alapján tud kölünbséget tenni, ha akar. De fizikailag nem gáz. Ja és pont hogy single link dvi szokott lenni ez a fizikai átalakító. Bár most elbizonytalanodtam utóbbiban.

[ Szerkesztve ]

(#44226) -=RelakS=- válasza azbest (#44225) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én a monitorra tippelnék, hogy nem tud mit kezdeni a jellel. 2007-ben vett Acer "csoda", még az 1920*1200-as korból.
Próbáltam laptopról is és videókártyával is, de semmi.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44227) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#44212) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Közben megtaláltam az üzletet az épület túloldalán :D Furcsa volt, hogy még mindig kint van a táblájuk a bejárat előtt, ezért jobban megnéztem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44228) ollie


ollie
MODERÁTOR

[link]

***

(#44229) HoaryFox válasza ollie (#44228) üzenetére


HoaryFox
őstag


:DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44230) -=RelakS=- válasza HoaryFox (#44229) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44231) Pötyi válasza -=RelakS=- (#44230) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez a jó kis géphűtés már '98-ban, amikor először láttam, már akkor is ütős volt!

:DDD

QNX is cool!

(#44232) -=RelakS=- válasza Pötyi (#44231) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom akkor láttad ezt a szépséget is

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44233) cbmfan


cbmfan
senior tag

"valamiért nem ad képet, csináld már meg!"

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44234) qnadam válasza cbmfan (#44233) üzenetére


qnadam
veterán

egyszerű, nagyobbra kell cserélni az alaplapot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44235) wrongduke válasza cbmfan (#44233) üzenetére


wrongduke
aktív tag

[link]

;]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#44236) pn4hvq válasza cbmfan (#44233) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ez olyan, mint a léggitár? :DDD

(#44237) koby11h válasza cbmfan (#44233) üzenetére


koby11h
aktív tag

Dugja rá az integráltra és probléma megoldva... ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44238) cbmfan


cbmfan
senior tag

ezt csak úgy itt hagyom :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44239) tserrof77 válasza cbmfan (#44238) üzenetére


tserrof77
senior tag

De most mmééé??? Nekem elég sokáig volt ME a gépemen, szerettem. Tudott már alapból USB-t kezelni, stb. Igaz, stabil, jó vas volt alatta (Abit TH7-II, P4 -3,066(533FSB) 512MB Rambus(800MHZ!!), Abit Siluro Gef3 Ti200, majd egy softmoddolt HIS Excalibur 9550/256MB(@9600XT)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44240) lezso6 válasza tserrof77 (#44239) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi az, hogy 9550@9600XT? Csomóan mondtak ilyen, de ez erős túlzásnak tűnik. Legalábbis nekem anno volt 9550, tényleg atom mód tuningolható, de leginkább 9600 szint ment. 250/400-ról fel lehetett rakni 420/480-ra. De a 9600XT meg 500/600, ráadásul más GPU-ja is volt, gondolom hogy bírja ezt az órajelet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44241) DeltaPower válasza lezso6 (#44240) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha jól emlékszem, a korai 9550-ek között sok olyat lehetett találni, ami valójában 9600xt volt, csak biosból(?) lentebb vették az órajeleit. A későbbiek már valóban 9550 maggal készültek, az enyémet is csak 435/550-ig lehetett húzni, pedig extraspécituning kiadás volt.

Az ME pedig tényleg ipari hulladék volt a 98SE után, képes volt ok nélkül, random kékhalálba ugorva kompletten összeroskadni, csak a reinstall segített.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#44242) lezso6 válasza DeltaPower (#44241) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 9550 az RV350 GPU-t használta, amit az összes 9600-as, kivéve az XT, arra az RV360 került.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44243) DeltaPower válasza lezso6 (#44242) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ez elvileg így van, de pl. Bacsis is talált egy RV360-as 9550-et :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#44244) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Telex szerint az informatikus többet közt ellopott hatvan memóriát...

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44245) cbmfan válasza Zirowe (#44244) üzenetére


cbmfan
senior tag

jó lesz az winyónak is valószínűleg :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44246) Pötyi válasza cbmfan (#44245) üzenetére


Pötyi
őstag

Újságírótól miért vársz olyan magas szakmai dialógust, hogy "hatvan memória-modult" ?

:DDD

QNX is cool!

(#44247) cbmfan válasza Pötyi (#44246) üzenetére


cbmfan
senior tag

végül is jogos :D bár akitől ezt hallottam mind HDD-re gondolt. vagy 64 Megás SSD-re :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44248) Top cat válasza Pötyi (#44246) üzenetére


Top cat
őstag

Több helyen is megjelent már így ez a cikk. Valószínűleg innen indult.

(#44249) Pötyi válasza Top cat (#44248) üzenetére


Pötyi
őstag

Jó, hát végül is egy _rendőrtől_ valóban felesleges elvárni, hogy informatikai szakmai szakkifejezéseket használjon. No de az újságíró köteles betűről betűre lemásolni az eredeti hülyeséget? Mi lett volna, ha kijavítja a közérthetőség érdekében? Jaaa, hogy ő se ért hozzá?

Senkiháziak kezében van a popszakma. AKAROM MONDANI az újságírás!

QNX is cool!

(#44250) tserrof77


tserrof77
senior tag

Utóbbi napokban hála égnek ellátnak minket munkával, így a hét vége felé közeledve könnyebben borul már ki egy boltos. Most nem írok konkrét eseteket, bár kettőről majd felrakom a képeket. Egy akku problémás Asus ultrabook, meg egy hát... hogyisfogalmazzak... leamortizált i5 desktop.

Mindezek mellé hab a tortára.... tádááámm.... az adattörlő matrica... :W :W :W Ez meg fog részemről érni majd egy külön posztot, sőt, akár első logout-os cikkem is lehet belőle...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.