Hirdetés

2020. február 25., kedd

Gyorskeresés

(#27001) quailstorm

quailstorm
(nagyúr)

(#27002) ViZion válasza quailstorm (#27001) üzenetére

ViZion
(félisten)

valamit nekem is kellene, lehet, h a TP-Link MR3220 ezért szaraXik néha? :U

Porszűrés tapasztalatok: rakás sz@r. 12+14 cm venti be, 12+12 ki és mégis, minden résen por. Mindenhol. A hangszigetelő szivacs széle tiszta trágya, rohadjon meg a por. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27003) gozso

gozso
(senior tag)

tudtátok?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#27004) ollie válasza gozso (#27003) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Hoppá, akkor mostantól lehet, hogy nem lesz jótállás egerekre, fülesekre, memória kártyákra és hasonlókra, 10k alatt... legalábbis nem lesz kötelező.

(#27005) Gondwana válasza gozso (#27003) üzenetére

Gondwana
(addikt)

Conrad màr évek òta ìgy csinàlja.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27006) shteer válasza quailstorm (#27001) üzenetére

shteer
(félisten)

Az ASUS-omban akkora borda van, hogy nem latszik ki alola a nyak ;]

15" gyári Ford 5x108 alufelni szett eladó Dunlop nyári abroncsokkal

(#27007) Josi válasza Runo (#26997) üzenetére

Josi
(aktív tag)

Tudok, csak tabletrol is irok kozben, es itt nem olyan egyszerű.
És néha lusta is vagyok, mint most pl az ekezetekkel.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#27008) wolfman

wolfman
(veterán)

Anyám NAV-os. Megkérdeztem, hogy igaz-e a pénzváltás tiltás, de azt mondja, hogy ezt nem bünteti a NAV, szinte biztos. De bolt függő. Kis boltok beváltják, LIDL, TESCO, stb. pedig nem fogják, mert ott olyan szigor van, hogy csoda hogy még nincs lánc a kasszások bokáján meg ösztöke a székbe vezetve.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27009) Runo válasza Josi (#27007) üzenetére

Runo
(addikt)

óóó sejtettem én, hogy a lustaság nagy szerepet játszik a dologban ;]

(#27010) ViZion válasza wolfman (#27008) üzenetére

ViZion
(félisten)

Köszi az infót! Akkor erre csúnyán megszopattak pár boltost... :(((
...és ki vagy tiltva a topikból, NAV-os kötődéseid miatt ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27011) Crytec210 válasza ViZion (#27010) üzenetére

Crytec210
(veterán)

Nem eppen az ellenkezoje kene, hogy elkeruljon a NAV? ;]

Everybody lies.

(#27012) ViZion válasza Crytec210 (#27011) üzenetére

ViZion
(félisten)

ejjj... akkor töröltetem és küldök neki csokit meg virágot! :D

(#27013) wolfman válasza ViZion (#27010) üzenetére

wolfman
(veterán)

Nyugodjatok le a p..sába! :) Anyám nem fejes, csak egy beosztott és a NAVnál is csak a közép és felső vezetőknek jó, a többiek ugyan úgy rabszolgák mint egy melós.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27014) madgie válasza wolfman (#27008) üzenetére

madgie
(titán)

Múltkor látom a cimborát a Tescoban, mondom, te mióta vagy pénztáros? Legyint szegény, majd kezet fognék vele, erre szól, hogy ne haragudjak, de nem lehet, a kamerán nézik. Erre én csak lesek, mit néznek, azt hiszik, a lóvét így adod át, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#27015) kmisi99 válasza madgie (#27014) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Hát pl a kezébe nyomsz egy 20 000 rest, hogy a kiflinek átcímkézett plazmatévét engedje tovább. :DDD

(#27016) bullseye

bullseye
(addikt)

Én gonosz vagyok, de szerintem ebben az is benne van, hogy a boltok nem szeretnek váltani léccire, mert aztán kifogynak az apróból és rohangálhatnak a bankba, meg feltartják a fizetővendéget. A szörnyűséges NAV meg egyszerűbb magyarázat sokszor.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27017) Balinov válasza bullseye (#27016) üzenetére

Balinov
(félisten)

20000-essel gyufatvennijobb? :O :O :))

5yrs, 18.5kg :) HTC U11, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27018) Gondwana

Gondwana
(addikt)

Ultimate pénzvàltàs: bevàsàrlòkocsihoz kérem, még nem utasìtottak vissza.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27019) szumo válasza Gondwana (#27018) üzenetére

szumo
(senior tag)

Nos látod ez akkor nem jutott az eszembe :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#27020) cbmfan válasza Gondwana (#27018) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

kocsiba minek százas? én egy régi kulcsot használok erre a célra :D

pénzváltást sehol sem szeretik. láttam már, hogy sarki boltos képes volt rolnizott 5 forintosokat adni, mert parkoláshoz kellett embernek.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#27021) szumo válasza cbmfan (#27020) üzenetére

szumo
(senior tag)

A kocsiba nagyon sok százas kell, főleg tankoláskor jön nagyon jól :DD

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#27022) cbmfan válasza szumo (#27021) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

miért, dodzsemeded van? :DDD

(#27023) KaiotEch válasza szumo (#27021) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Melyik kúton van mindig párszázas ajánlat? :DD

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#27024) Mercutio_ válasza KaiotEch (#27023) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Egy Happy Milf menü lesz! Supershop ponttal fizetek!

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, Orient Bambino Bigsize, G&T Bőr Sneakersek, JVC fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, több év garis M.Zuiko 30/3.5 macro (50k) Panasonic 25/1.7 (50k) m4/3 obik

(#27025) cbmfan válasza Mercutio_ (#27024) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

és milyen (szerep)játékot választasz hozzá? :DDD

(#27026) zetorg

zetorg
(aktív tag)

alaplap jön postán, mert nem működik az elsődleges PCI-e slot. kibontom, természetesen cpu foglalatban egy láb törött. írom a mailt, hogy nem garis a lap, csatolom a képet, hogy a bordóval jelölt területen van a rossz láb.

a válasz az, hogy ő informatikus és féltucat kollégája szerint sem lehet ez a hiba oka, mivel a processzor foglalatnak semmi köze a pci-expresshez :U

most durván leegyszerűsítettem, két napja levelezünk...

nálatok mennyire sűrű a foglalat sérülés? mennyire nehéz megértetni az emberekkel, hogy ők baszták el?

[ Szerkesztve ]

Ha privit írsz, sírva-könyörögve kérlek írd bele, hogy miröl érdeklődsz! E-mailt ritkán nézek, telefonszám az adataimnál!

(#27027) cattus válasza zetorg (#27026) üzenetére

cattus
(őstag)

"mennyire nehéz megértetni az emberekkel, hogy ők baszták el?" - Lehetetlen.

Do the thing!

(#27028) cbmfan válasza zetorg (#27026) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

képtelenség. a szénné égett vackát sem ő gyújtotta fel, már így vette tőled. sérült foglalat? azonnal gar vesztés, buktad.

az emberek hülyék...

[ Szerkesztve ]

(#27029) zetorg

zetorg
(aktív tag)

két éve vette a lapot. első perctől szar volt... mondom akkor összeszerelésnél sikerült szétbaszni. áá nem, ez gyári hibás volt :W
fogyasztóvédelem, ügyvéd meg minden. viszlát várom az eredményt.

eddig egy ember volt, aki beismerte, hogy a saber x79-en rádugta az előlapi hangot a COM kivezetésre és azért égett szénné :D :C

[ Szerkesztve ]

Ha privit írsz, sírva-könyörögve kérlek írd bele, hogy miröl érdeklődsz! E-mailt ritkán nézek, telefonszám az adataimnál!

(#27030) ViZion válasza zetorg (#27029) üzenetére

ViZion
(félisten)

Mondjad neki, h ne a fogyvédőket, hanem a Guinness-t keresse, mert 2 éve gyári hibával használt lap rekordgyanús... :DDD

(#27031) opr

opr
(addikt)

Lenne egy kérdésem hozzátok, mint ex-kollegákhoz :)
Van-e olyan hely, ahonnan lehet legálisan win 8.1 prof oem-et letölteni?

Hogy érthetőbb legyen a szitu, illetve világos, hogy nem warezolni/stb szeretnék:
Van egy lenovo e540-es laptop. Gyárilag win8 prof-al, és sok-sok gigabyte-nyi bloatware-el érkezik.
Namost, miután felment rá némi update, és frissítette magát 8.1-re, valami borzasztóan belassult a rendszer. (A mindenki által ismert és imádott 8->8.1 lottón most nem nyertem :( )
A serial természetesen megvan, a winfo$ch természetesen legális, gyári.

Amit szeretnék: bloatware mentesen újrapakolni a rendszert, lehetőleg 8.1-et alapból, úgy, hogy legális maradjon.

Sajnos a gépen csak recovery partíció van, semmi más nem járt hozzá, a rendszert már lementettem probléma esetére.
(mellesleg melyik idióta barom találta ki a Lenovo-nál azt, hogy két darab recovery legyen a lemezen, egy 10 és egy 13 gb-os, úgy, hogy a particiók: recovery10g-adat+rendszer-recovery13g, így aztán mindegy, honnan kezdődik a szektorindexálás, a vinyó leggyorsabb részén a recovery partició van a rendszer helyett, agyam eldobom komolyan.)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27032) cbmfan válasza opr (#27031) üzenetére

cbmfan
(senior tag)

MSDN?

(#27033) opr válasza cbmfan (#27032) üzenetére

opr
(addikt)

Tényleg bakker, pedig még be is vagyok regisztrálva... :W
Ez nagyon nem az én napom, sorry a hülye kérdésért/köszi a segítséget.
Ismét bizonyítottam, hogy ha kevesebb, mint 3 órát alszok, jobb, ha nem foglalkozok info-val a feltétlenül szükségesnél többet.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27034) Akybron válasza zetorg (#27029) üzenetére

Akybron
(aktív tag)

Hogy lehet az előlapi hang csati com portra rádugásával tönkretenni a lapot? A com illesztőnek elvben a csont rövidzárat is röhögve kell bírnia (Én aktívan használom az alaplapi com-ot. Kap hideget meleget, semmi baja :-D ).

Foglalat láb: Ez könnyen kióvható azzal személyes átvételnél, ha az eladó és a vevő közösen ellenőrzi a foglalat épségét.
Nemrég vettem alaplapot az egyik nagy budapesti boltban, ott ez a módi. Az eladó azt mondta, hogy ő már több esetben találkozott gyárilag sérült foglalattal.

73&DX HA5OJN

(#27035) Biznisz Elek válasza zetorg (#27029) üzenetére

Biznisz Elek
(aktív tag)

"két éve vette a lapot. első perctől szar volt..."

ha ezt írásban is elismerte akkor amúgy is garvesztes, nem csak jogai hanem kötelezettségei is vannak. Ami ebben az esetben az jelenti, hogy a hiba észlelésekor a legrövidebb idő alatt ami lehetséges jelezni kellett volna neki....

▂▃▅▇█▓ Eladó Domain Nevek 9.999Ft-tól: www.bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#27036) opr válasza opr (#27033) üzenetére

opr
(addikt)

ööö, MSDN-ről nem lehet letölteni 200.000ft-os subscription nélkül? :DDD

(#27037) azbest válasza opr (#27031) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Amennyire tudom az oem előre aktivált szokott lenni, ott picit más a telepítésnél a kulcsbeírás.
Ha jól értem, amit olvastam, akkor valami generic kulccsal lehet telepíteni egy inaktív példányt, aztán egy tool-lal a bios-ból kiolvasni a kulcsot (ez nem biztos hogy pont az, mint a matricán, mert az előtelepítettek egyforma kulcsot tartalmaznak a bios-ukban).

(#27038) ViZion válasza opr (#27036) üzenetére

ViZion
(félisten)

sztem recovery után mentsd le, utána linux alól át tudod szabni a partíciókat, OS összeszedi magát, kitakarítod a szutykokat (nyugi, Sony-ban több van ;] ), update és kész... hátha.

(#27039) opr válasza ViZion (#27038) üzenetére

opr
(addikt)

Igazából ennyire nem akartam belemenni, perpill ott tartok, hogy lementem a recovery particiókat is valahova, aztán mehet az egész a levesbe, nem fogok szívni vele ^^

azbest: köszi, ez még jól jöhet! :R

(#27040) Jazzos válasza opr (#27039) üzenetére

Jazzos
(tag)

Szerintem "nmag"-ról tölts egy msdn-t és mehet a gép alján vagy a bios-ban lévő kulccsal.

[ Szerkesztve ]

(#27041) opr válasza Jazzos (#27040) üzenetére

opr
(addikt)

Az úgy még legálisnak számít?

(#27042) Jazzos válasza opr (#27041) üzenetére

Jazzos
(tag)

A lényeg, hogy legyen megvásárolt licenszed, akkor géppel, akár külön. Az már hogy hogyan teszed fel, tökmindegy. Az MSDN verzió elvileg az eredeti érintetlen képfájl, azzal nincs semmi gond. Még kulcs nélkül is továbbenged, tudod használni egy ideig.

(#27043) opr válasza Jazzos (#27042) üzenetére

opr
(addikt)

Tökéletes, köszönöm! :R

(#27044) Hequila

Hequila
(őstag)

Lehet, hogy eddig én csináltam valamit rosszul, de nálam a brandos kulcsokat eddig soha nem fogadta el az MSDN-es verzió (nyilván a kiadás megegyezett). :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27045) LamerGyuri

LamerGyuri
(senior tag)

Hát erre kíváncsi leszek én is. Előtelepített w8-at nem lehet a hozzá kapott kulccsal érvényesíteni. De megvárom, mire jut a kolléga.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#27046) ViZion

ViZion
(félisten)

WinDOS egy rakás sz@r. Ez nem vita téma, most volt itt eredeti w8.1 lapos, nekem w7 után ez egy lomha f@s. Egy dolgot viszont el kell ismerni: MS felveszi a telefont. Bizony, korábban is voltak kérdéseink, megoldottak sok licenc dolgot így.

Sztem meg kell kérdezni, h recovery is törölve lett, rossz particionálás, akármi és lecsőba ment az egész, nincs lemez, mit lehet tenni. Fix, h volt már ilyen, meg sem fognak lepődni. Kérdezni meg nem para, ha vmit nem tud az ember... :R

(#27047) Jazzos válasza LamerGyuri (#27045) üzenetére

Jazzos
(tag)

Miért nem lehet? Melyik kulcsra gondolsz? Nekem eddig a BIOS-ban lévőt is mindig elfogadta, ill. a matricán lévőt is, ha néha olyan volt.

(#27048) zetorg válasza Akybron (#27034) üzenetére

zetorg
(aktív tag)

az AC97 front panel csatlakozóján van pár pin, ami csak egy hurokkal össze van kötve. gondolom ezt nem szerette annyira.

persze, személyesen ez megoldható, de nagyon sok lap jön-megy futárral is. gondoltam rá, hogy csak úgy veszek át futáros lapot, ha előtte küldenek a foglalatról képet, akkor legalább ránéz mielőtt elküldi...
amikor küldöm, akkor meg kb mindegy, mert ha csinálok képet, ráfogja, hogy másik lapot fényképeztem. ugye mi abból élünk, hogy szar lapokat küldünk ki és mindenkit át akarunk baszni.

(#27049) LamerGyuri válasza Jazzos (#27047) üzenetére

LamerGyuri
(senior tag)

Mert ezt az opciót ő nem említette. Te, én kiolvasod; ő is ki tudja? Ja, Microsoft apróbetűs szerint a módszer nem legális ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#27050) Jazzos válasza LamerGyuri (#27049) üzenetére

Jazzos
(tag)

Azt írtad nem lehet, de lehet. :) Azt meg mi mondja meg, hogy te hogy telepítetted? Ott van kérem az eredeti win rajta, csak ilyen jól sikerül letakarítani a felesleges cuccot. :D
Egyébként ha ellenőrzés van, legyen annyi és olyan lincensz, ami a gépeken van. A többivel a kutya nem foglalkozik. :)

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.