Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44151) ColdMan válasza tserrof77 (#44140) üzenetére


ColdMan
tag

Nem feltétlenül akarja mindegyik kiszedni, de ha egyszer jön a hűtőbordával. :D

(#44152) Top cat válasza ColdMan (#44151) üzenetére


Top cat
őstag

LGA foglalatnál ez nem annyira jellemző. :D

(#44153) ColdMan válasza Top cat (#44152) üzenetére


ColdMan
tag

Tudom, de Pötyi után szabadon:
"A megfelelően Nagy Erővel..."
:)

[ Szerkesztve ]

(#44154) kisi válasza Pötyi (#44145) üzenetére


kisi
aktív tag

Ha nem megy erővel, nem használunk belőle eleget...

(#44155) cbmfan


cbmfan
senior tag

tudtátok, hogy a Nivea kézkrém jobb hővezető mint a noname ezüstpaszta? K7 és P4 prociknál próbáltam, tökéletesen helyettesíti. bár volt baracklekvár is a hűtőben, de az inkább ment a palacsintába :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44156) Adamis válasza cbmfan (#44155) üzenetére


Adamis
őstag

Bacsis, te vagy az? 🤣

(#44157) frescho válasza cbmfan (#44155) üzenetére


frescho
addikt

Igen, csak vigyázz, mert idővel avasodik és korróziót okoz. A Nivea-nál jobb az a kézkrém amit Oulu-ban vettem egy jó hideg télen. Ráadásul mivel zsírosabb még kevésbé akar kimászni a hűtő alól. Annál is jobb, ha megfelelő légáramlást tudsz neki előállítani, mondjuk olyan 70 km/h-át. De ilyenkor a legjobb, ha bedobod valami folyóvízbe. Mondjuk a Dunába. Szóval, nem, ilyesmi az eszébe sem jut senkinek, hogy kézkrémmel kenegesse a procit. :U ;)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44158) cbmfan válasza frescho (#44157) üzenetére


cbmfan
senior tag

elfogyott a paszta és valamit kellett raknom procira teszteléshez és ez volt kéznél :D avasodni pedig nincs ideje mivelhogy csak pár órán át a próba idejére van rajta.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44159) frescho válasza cbmfan (#44158) üzenetére


frescho
addikt

Ez a híres mondatok egyike része: "csak pár órára" Aztán évekkel később is úgy marad. Mondjuk a Balatonban sem hagytuk bent az alaplapot, már csak azért sem, mert elég jeges volt.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44160) Josi válasza cbmfan (#44158) üzenetére


Josi
aktív tag

De legalább selymes, puha és hidratált lett a proci felülete. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44161) #12516608 válasza cbmfan (#44158) üzenetére


#12516608
törölt tag

Valamikor gondolkodtam én is "hővezető pasztán"... Kell hozzá egy tubus Amodent fogkrém, de lehet, hogy a Signal az jobb és térfogatra ugyanennyi lítiumos hőálló gépzsír (MOL gyártmány). Sűrű keveréssel egyenletes szilárd emulziót képzünk, majd a légbuborékok és a víztartalom eltávolításához kevergetés közben lassan 100 C fokra melegítjük. Hagyjuk lassan kihűlni. Ha túl sűrűnek találjuk, akkor adjunk hozzá két pupos kávéskanál 10w40 motorolajat majd keverés közben ismét melegítsük 100 fokra.
Az így kapott trutyi sokáig elég és bármilyen nem nedves felületre felkenhető. Végbél kenőcsnek nem jó, mert idővel bebarnul.

(#44162) Top cat válasza #12516608 (#44161) üzenetére


Top cat
őstag

Na és ha bebarnul, ott fel sem tűnik. ;]

(#44163) macilaci78 válasza Top cat (#44162) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, azért barnul be, mert 100°C-on keni oda. Nem írta, hogy hagyná hűlni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44164) Pötyi válasza macilaci78 (#44163) üzenetére


Pötyi
őstag

Az öreg Józsi bácsinak megműtik a torkát. Mivel nem tud nyelni, ezért alulról, egy a végbelébe bevezetett gumicsövön keresztül etetik.
Jön a kórházi nővérke, hozza az ebédet. Beilleszt egy tölcsért a gumicső végébe, majd betölt egy kis adag húslevest, utána betunkol egy kis krumplifőzeléket fasírttal. A végén beönt egy kis csésze kávét.
Józsi bácsi fészkelődni kezd, izeg-mozog, csak úgy pattog az ágyon. A nővérke megkérdezi:
- Mi van Józsi bácsi? Tán túl forró a kávé?
- Naná, majd keserű!

:DDD

QNX is cool!

(#44165) Elemental válasza #12516608 (#44161) üzenetére


Elemental
addikt

Mosson fogat amodenttel, az én fogam is attól ment el.

(#44166) -=RelakS=- válasza Elemental (#44165) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Blend-A-Med a fogad titka,
Ettől lesz a fogad ritka
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44167) tserrof77 válasza -=RelakS=- (#44166) üzenetére


tserrof77
senior tag

Utazzon a Malév-vel
Lezuhan még ma éjjel

:U :U :DD :DD :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44169) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Majd elviszik a boltoshoz, hogy adja vissza a pénzt, mert amit csinált vackot, az máris behányt, pedig csak 5 éve vették. Igaz? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44170) cbmfan válasza -=RelakS=- (#44169) üzenetére


cbmfan
senior tag

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44171) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

laptop kamerára ti milyen elhúzható kamera takarót használtok/ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#44172) TaaT válasza Sanyi.mTs (#44171) üzenetére


TaaT
veterán

google -> webcam privacy cover

Give them hell Ukraine!

(#44173) Josi válasza Sanyi.mTs (#44171) üzenetére


Josi
aktív tag

Szigetelőszalag :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44174) thesound válasza Josi (#44173) üzenetére


thesound
őstag

Banánmatrica 🤭

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#44175) Josi válasza thesound (#44174) üzenetére


Josi
aktív tag

De én már láttam sebtapaszt is :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44176) -=RelakS=- válasza Josi (#44175) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Post-it? Az elég vékony, hogy bármit össze lehessen csukni, és nyom nélkül leszedhető, ha kéne a kamera.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44177) Top cat válasza Josi (#44173) üzenetére


Top cat
őstag

Zuckerberg is arra esküszik. :D

(#44178) Josi válasza -=RelakS=- (#44176) üzenetére


Josi
aktív tag

Az userek elég találékonyak :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44179) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Én a vírusirtómmal oldanám meg! (ha fizikailag lenne webkamera és mikrofon a gépemen)

Ha néha kell webkamera (meg mikrofon), akkor a mobiltelefonomat csatolom fel a gépemre.

Abban van úgyis mindkettő. :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44180) macilaci78 válasza Sanyi.mTs (#44171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rászáradt testnedv? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44181) Elemental


Elemental
addikt

És ha valaki (szomszédom, haverom, valahol hallottam hogy van ilyen) úgy akar recskázni, hogy a telón nézi a poreszt, akkor vajon érdemes letakarni az első/hátsó kamerát :F

;]

(#44182) Pötyi válasza Elemental (#44181) üzenetére


Pötyi
őstag

Azon morfondírozom, hogy akár neki is támaszthatná a mobilt...

:D

QNX is cool!

(#44183) Armagedown válasza Sanyi.mTs (#44171) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerelhetsz kapcsolót is a laptop oldalára, amivel megszakítod a megfelelő csatlakozókat.
Ki is húzhatod a kamerát az alaplapról, ha nem akarod használni.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#44184) shteer válasza Armagedown (#44183) üzenetére


shteer
titán

igen, ez sokkal egyszerűbb :)

..szerintem jónak tűnik

(#44185) tserrof77


tserrof77
senior tag

Kicsit ON-ba rakom a topikot....

Kollégám ismerőse szombaton behozta a lánya laptopját (8th gen Dell i5) "némi" kijelző sérüléssel. Bekapcsoltuk, BIOS-ban annyi látszott, hogy fullhd-s kell bele. Volt is polcon, hétfőre ígértem neki, hogy kicserélem. Ügyfél el, én meg nekiálltam szétkapni a gépet. Ha már kijelző csere, gari úgyis ugrik, akkor takarít/pasztáz és némi zsanér könnyítés, preventív jelleggel (ne szakadjon szét már 1 év múlva, csak mondjuk 3 múlva, ha "kikeményedik" újra).

OK, akku lehúz (belső akkus, peerszeeee) géprobbantás, új kijelző betesz. Alja kivételével összerakom szépen. Bekapcs. Néma csend... venti felpörög, majd... semmi... WTF??? :U :U Csatlakozók átnéz, papíron minden oké. Zsír új kijelző ment bele. Újrapróba.... Venti indul, majd továbbra is semmi, külső kijelzőn SE.... :W :W :W

Újrarobbantás ripityre, régi kijelző vissza. Bekapcs. Venti felpörög, majd semmi... SKSH... :W :W :W

Ez most zanzásítva kb 4 óra kékbálnáétkeresztbebevevős hajtépősféldobozcigitelszívós időtöltés volt. Szombati egyéb programjaim miatt átmenetileg itt be is fejeztem a dolgot, hosszú volt a hét, mondom, majd hétfőn, tiszta fejjel újra nekiugok.

Hétfőn korábban be is jöttem (9-kor nyitunk) és nekiültem újra. Átnéztem mindent, indítom a defektes kijelzővel. Kép nincs. DE! egy kb fél perc múlva nekiáll villogni a visszajelző panelrész. Szép ütemesen ismételve a hibakódot. :Y :Y Ez új, ez eddig nem volt! Most vagy szombaton félzombi állapotban nem vártam meg, hogy villogjon, de emlékeim szerint vártam én fél percnél többet, de akkor semmit se csinált! Sebaj. lletve de. Ha egy Dell villog, az vetőkártya szerint nem jó. Nagy levegő, barátunk a kereső. Hát, az első pár találat, hogy lapcsere, dobdkivegyélmásikat után lassan sírásra görbült a szám (NE feledjük, ismerős gépe és ráadásul kipróbáltuk, mikor behozta, ergo nehéz lett volna neki elmagyarázni, hogy nem én tettem végleg a nem egészen 2 éves gépet gallyra...) és sejtettem, hogy ez nekem sokba fog fájni, de tovább olvastam. Hát, érdemes volt! Egy fórum bejegyzésben elcsíptem egy sort, miszerint CMOS elem hiba. :Y :Y :Y Hogymi?? Hmm.. multiméter van, ennyit megér. Elem 0,3V. Ehh, hülye a műszer, 3V az... újra... 0.29V. Vazze... sima CR2032, cseréljük ki. Műszer szerint az új 3,25V. Elem be. Bekapcs... ...fingerkrosszing... DELL logo!!!! Nem szoktam káromkodni, csak csúnyán beszélni. Hát, itt kb 2 percig szóismétlés nélkül szidtam mindent IS... Innentől már bő fél óra múlva eredeti, működőképes állapotában pihent a laptop.

Szóval, a topik címéhez híven, kiborultam, de csak sikerült egy végül tanulságos, de jól végződő memoárrá válnia ennek a "csakegykijelzőcsere" típusú esetnek.

Köszönöm, hogy végigolvastátok. :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44186) opr válasza tserrof77 (#44185) üzenetére


opr
veterán

Jó story, tanulságos, nekem tetszett!
Amúgy ez sajnos annyira jellemző, hogy van valami hibád, az első 5-10 találat biztos az lesz, hogy kuka az egész, baszhatod, vegyél újat, meg X db ember, aki leírja, hogy nem lehet megoldani, neki is újat kellett vennie... Aztán google n-edik oldalon valami eldugott random soselátott fórumon egy kocka beírja, hogy "ja, nyomd meg a sárga gombot kétszer", és bazdmeg működik. Annyiszor, de annyiszor van ilyen. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44187) -=RelakS=- válasza opr (#44186) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jó lenne ilyen találat anyám Dell laptopjának az LCD hiba 8 sípolására is ...
Néha előjön, olyankor borzasztó idegesítő. Mindeközben persze a gépnek látszólag nincs baja.
Legutóbb úgy tudtam elzavarni, hogy leállítás után tápot akkut kivettem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44188) tserrof77 válasza -=RelakS=- (#44187) üzenetére


tserrof77
senior tag

A Dell 8 sípja alapvetően VGA problémára utal. DE! Pl a 555x széria LVDS kábel törés/kontakthiba esetén pontosan ugyanezt csinálja! Vettem már meg így "kukábavaló" 5558-ast, ami egy LVDS csere után patent lett és jól el tudtam adni...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44189) azbest válasza tserrof77 (#44185) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor egy irodai dell latitude e6440 billentyűzet debugnál jártam úgy, hogy kékhaláloz a win bill kiszerelés után. Persze az is cmos halál volt, és mivel a külső akkut levettem szereléskor, ezért elfelejtett beállításokat - ahci módot.
A kollegina ragaszkodik a belakott gépéhez, nem akar újabbra váltani. Mindig szidja, de fél a költözéstől :D Azt hiszem kb sikerült megvennünk az ország egyetlen új billentyűzetét ahhoz a géphez.

Az új dell vostro 3500-aknál meg a rendszergazda kolléga futott lukra azzal, hogy a win10 iso-t dd-vel írta ki pendrivera. És úgy valami nyomorék vagy legacy módban induló lesz a telepítő, amikor nem látja az nvmi ssd-t :D Kell egy win a jó telepítő létrehozásához, vagy a wim fájl darabolós hekk, ha csak linux van kéznél.

[ Szerkesztve ]

(#44190) envagyok válasza tserrof77 (#44185) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam az első dolog mindig a cmos clear+ bios elem fesz mérés, ha valami nem akarja....

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44191) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

IT-s embert kértem, mert kifagyott a gépem.
Resetelte. Home Office-ban távoli asztalon érjük el a masinát, ezért nem tudtam én resetelni.

Majd jön a mesével:
-Ki volt fagyva a gép. 35 napus uptime, ami nagyon magas, és nem jó.

őőő.... hehö? Még a Win98 is kibírt 49 napot, mielőtt felfordult :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44192) shteer válasza -=RelakS=- (#44191) üzenetére


shteer
titán

:K

Itt épp 44nap. Kb akkor kellett nekem is újraindíttatni mert nem reagált a távelérésre

..szerintem jónak tűnik

(#44193) envagyok válasza shteer (#44192) üzenetére


envagyok
veterán

Én évente egyszer állítom le a szerverem, mikor kitakarítom :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44194) cbmfan


cbmfan
senior tag

unalmamban olvasom qdb-t, feldobta ezt a quote-ot. nem véletlenül tűnt ismerősnek mert innen van :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44195) Melack válasza cbmfan (#44194) üzenetére


Melack
veterán

Hogy a piklibe lettem én Xavier? :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44196) oriic válasza Melack (#44195) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mostantól így hívunk. ;]

Live-Die-Respawn

(#44197) cbmfan válasza Melack (#44195) üzenetére


cbmfan
senior tag

örülj, hogy nem Yvon lettél :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44198) Vicoo


Vicoo
senior tag

Egész decemberben nem volt semmi? Karácsony után se volt problémás ügyfél?

(#44199) PH 5.5 válasza Vicoo (#44198) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem csak pár mail jött, hogy "nagy volt az öröm, köszi, minden fasza" stb.
Mondjuk, nekem szerencsére van lehetőségem megválogatni az ügyfeleket.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#44200) cbmfan


cbmfan
senior tag

én meg egy hete úgy döntöttem, hogy idén már nem is dolgozok... :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.