Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) nyunyu válasza Ygg (#10998) üzenetére


nyunyu
félisten

De az "Entert félve megnyomó" ezerszer jobb a "szakértőnél".

Veszelyesek.

Tegnap kollega telefonon magyaraz ugyfelnek, hogy nyomja meg az F1-et.
Hallja, ahogy ugyfel veri a billzetet, majdnem karomkodik, hogy meg mindig nem megy.
Kollega kerdezi, miert mi nem megy?
Hiaba nyomja a 2 gombot, nem csinal semmit.
Milyen ket gombot?
Haaat az F-et meg az 1-et.
:facepalm:

Utana kollega elmondta, hogy mostanaban eszkép helyett e-es-cé megnyomasara szokta kerni a technikai analfabeta ugyfeleket, gombfeliratot olvasni talan tudnak jeligere, de az F1 akkor is fajt neki.

Masik ugyfelnel egy onjelolt informatikus panaszkodott, hogy a penztargepes rendszer vevokijelzojen meg mindig a regi ido van.
Pedig o Windows alatt atallitotta a gep orajat, de a kijelzo meg se moccant.

Kollega 10 perce probalja magyarazni neki, hogy hagyja beken, varja meg hogy elinduljon a penztargepes program, de nem akarodzik meghallani, szerinte tuti nem az a baj, szar a gep.
Kozben probalkozott BIOSban allitani, ugy sem reagalt a kijelzo.
Aztan DOS alatt buheralt a time paranccsal, ugy sem.
Nagy nehezen eljutott addig a pontig, hogy megnezze, mit csinal a penztar program.
Progi elindul, informatikusunk lelkendezik, hogy jeee, beallitodott a kijelzo, sot a nyomtato automatikusan kinyomtatott egy "Ido beallitas sikerult" cetlit.
(vevokijelzot vezerlo feketedoboznak kulon oraja van...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11002) ollie


ollie
MODERÁTOR

Warning! Az egyik elektronikai áruházlánc pár napig 20% kedvezménnyel árul minde számítógépet, szóval készüljetek fel a userek rohamára, hogy "miért nem fut a Crysis?" és "hogyan lehetne feljavítani a gépet?"

***

(#11003) szumo válasza nyunyu (#11001) üzenetére


szumo
senior tag

Tegnap este berogyok a fotelembe, agyam mint a szita, amit egy shotgun kreált. Skype csipog: szia vagy? Na mondom rég találkoztam a leányzóval, legalább visszaírok neki. Ő örömmel újságolja, hogy vett laptopot. Na ekkor éreztem, hogy szabadulni kellene a beszélgetésből mielőbb. Azért még megkérdezte, hogy hogy vagyok, és a közepébe vágott, hogy nem megy a beépített webcam. Mondtam neki, van az úgy. Erre ő, hogy mondjam el neki mit csináljon, és ő boldog lesz, ha megy a camera.
Szüttyögtem neki ott vagy 30 percet, miközben vagy 40x elmondtam, hogy mivel nem látom, nem tudok segíteni. Ő nagyon lelkes volt, én annál éhesebb, és fáradtabb. Majd miután újra elmondtam hogy így távgyógyítani nem lehet, és én igencsak éhes vagyok, lassan feladta, hogy 80km távolságból én meggyógyítom a gépét. Skype kikapcsol, MSN kikapcsol volt a következő mozdulat.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11004) szumo válasza ollie (#11002) üzenetére


szumo
senior tag

Crysys :) Oprendszer sem lesz hozzá! A 78,6%-a nem hogy a crysys-ig nem fog eljutni szerencsére ebben a hónapban. Remélem engem elkerülnek a sis-es chipsetjeikkel együtt.

Majd az idő ezt is megoldja! Vagy nem, és lesz másik fontosabb probléma. ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11005) localhost válasza szumo (#11004) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De hülye azért nem leszek! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11006) szumo válasza localhost (#11005) üzenetére


szumo
senior tag

"De hülye azért nem leszek!" Egyértelmű, hogy megjavítom megfelelő óradíjért a gépeket. S ilyen esetben minden megkezdett félóra számít. Mind a három kávészünetemmel. :DD

Ja és remélem, hogy valami jófajta pixelhibásodásra felettébb hajlamos monitor típus is lesz a pack-ban, ami csak a class II alá tartozik.

Azt hiszem ma az átlagosnál is gonoszabb vagyok. ;] Vagy csak reálisan nézem a dolgokat?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11007) mephi666 válasza szumo (#11003) üzenetére


mephi666
nagyúr

ismerős helyzet... ezért "rejtőzködök" szinte folyamatosan :) általában akkor találják meg az embert legtöbben, ha amúgy is tropa... ez ilyen murphy-törvény... van olyan nap, amikor akkora a pangás, hogy már várja az ember, hogy csinálhasson valamit, máskor meg olyan ütemben áraszt el a meló, hogy óráról órára úgy érzem, hogy sehova nem haladok, hanem csak szaporodik minden :( (leszámítva engem...)

most néztem a metrós újságot, milyen "csúcskonfigok" vannak benne... hát a legkisebb valami atomos akármi, a legnagyobb sem olyan sokkal komolyabb a 9800gt-vel, de az vagy 3szor annyiba is kerül... együtt érzek azokkal, akik kifognak pár júzert, akik logikusan végiggondolva megveszik a legkisebbet (persze az atomosat) és pártízezres ráfordítással erőművet akarnak belőle varázsolni... (jó lenne, ha minden olyan egyszerű lenne, ahogy gondolják...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11008) ollie válasza mephi666 (#11007) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kiváncsi vagyok, hogy mennyien akarnak majd procit cseréltetni az atomos gépben. :D

***

(#11009) liver válasza ollie (#11008) üzenetére


liver
tag

Nálam már páran akartak :DDD
3km-es körzetben a következők vannak:
Auchan,Tesco,Media Markt,Elektroworld,Metro,Aldi :))
A boltot a szerviz viszi...köszönöm a multiknak :R

Most épül egy Lidl is,bár nem tudom,hogy ott árulnak e számítógépeket

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11010) mephi666 válasza liver (#11009) üzenetére


mephi666
nagyúr

asszem 45 fával az atomos gép... 160as vinyóval, 1giga rammal meg integrált vga-val... tokkal-vonóval... nagyon kecsegtető lehet, ha valaki nem ért hozzá... aztán jöhet karácsonykor a kellemetlen meglepetés, ha a gyerek mondjuk megpróbálja megerőszakolni az újonnan kapott nfs-el... :( nem irigylem az ilyen multikban dolgozókat és a szervizeseket sem... főleg, hogy tapasztaltam már én is, hogy: nem lehet egyszerűen 1-2 vevőnek elmagyarázni, hogy nagyon jót, nagyon olcsón NEM lehet kapni... a fenti példánál maradva: sokan azt hiszik, hogy a "160gigás gép majdnem mindenre elég lesz" (az a "giga" a varázsszó... a megapixel rokona... csak más megvilágításba helyezi a dolgokat, ha pl. vinyónál/ramnál/vga ram-nál beszélünk róla vagy esetleg gigaherceket emlegetünk...)
amúgy szerintem időnként a lidl-ben is megfordulnak komplett konfigok... asszem itt a plusban (most már spar) vagy a penny-ben is láttam ilyet... mindig jót röhögök rajta, hogy mit keres ott? :) arra építenek, hogy valaki leszalad egy kenyérért és közben megveszi a 40-50ezres "porfogót" is?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11011) csemberlen válasza mephi666 (#11010) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem lesz porfogó, mert ha rájössz, hogy nem tetszik, vagy nem ilyet akartál akkor szó nélkül visszaveszik 60 napon belül

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11012) Balinov válasza mephi666 (#11010) üzenetére


Balinov
félisten

azert az Aldi fele Medion cumokkal nem lehet rosszul jarni. sokszor lattam itt C2D-val, vagy quaddal, 2-4giga dc rammal,meg egy kozepkategorias pci-e zsugaval szerelt komplett konfigokat az Aldis hirlevelben monitorral egesz barati aron. Egy P4-es Medionhoz volt szerencsem, MSI s755os deszka, normalis ram, samu vinyo meg asszem MSI vga volt benne.

Bocsanat az offert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11013) Akád


Akád
újonc

- Egér+billentyű kombóban (háromezer forintos) miért nincs négy darab duracell akkumulátor?
Csak hallgatok.
-A múltkor volt.
Megint csak hallgatok.

(#11014) liver válasza csemberlen (#11011) üzenetére


liver
tag

Ezt a 60 napot honnan vetted?

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11015) bullseye válasza Akád (#11013) üzenetére


bullseye
addikt

mondtad volna inkább, hogy azt akkor kéred visza, mert bolti... :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11016) csemberlen válasza liver (#11014) üzenetére


csemberlen
őstag

[OFF]Volt már, hogy kiprobálás után lidlbe már vittem vissza párszor terméket, nem kérdeznek semmit, csak a gyári csomagolóanyag meg legyen hozzá, a honlapon le van irva a 60 nap. Aldi is hasonló . Garanciális ügyintézésük se olyan mint amiről itt néha olvasok, futár viszi/hozza a terméket, és általában cserélik/[OFF]

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11017) mephi666 válasza Balinov (#11012) üzenetére


mephi666
nagyúr

hm... az nem rossz... itt a városban nincs aldi és a katalógusok sem jutnak el hozzám... ellenben a teszkós/madarasteszkós/metrós katalógusokban mindig szokott olyan konfig lenni, amin lehet röhögni... aztán sajnálni előre a szervizeseket, akikhez viszik majd tucatszámra...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11018) ML320


ML320
aktív tag

Metro/interspar hirdet most egy akciós Asus notit. Akármerre is néztem szét, a beszer áram magasabb, mint az ő eladási áruk... Nagyon rosszak a forrásaink

De vannak még hálás ügyfelek. Felhívtam, hogy most akcióban ott olcsóbban tudja megszerezni. Az a fránya 10e nekem is pénz, meg szerintem neki is. Erre közölte: "Nem érdekel." Vannak még emberek, akik értékelik a biztos háttérszolgáltatást...

Ember tervez, Isten perverz...

(#11019) ollie válasza ML320 (#11018) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a Metro rendelt 50.000 notit az Asustól, a mennyiség miatt rohadt nagy kedvezményt kapott, és most azt árulja az egész EU-ban.

***

(#11020) Zofren


Zofren
aktív tag

ugyfelek 11 óra 50 perckor toppanak tomegével. én meg éhes voltam, mert még nem ettem.

ugyfél: -1 éve nem tudok telefonálni.
én: -nem kapott készuléket? vagy kikapcsolták?
- nem. mukodott egy darabig, de most már elegem van. jojjenek csinálják meg most.
- sajnos én nem értek hozzá, az ugyfélszolgalatot fel kell hivni és leadni hibára.
- de nem érti, hogy nem tudok telefonálni?
- akkor annyiban tudok segiteni még, hogy itt a telefon és ebédszunet után felhivhatja tolunk az ugyfélszolgalatot és elmondhatja nekik.
- de azota csinálja, amiota a kamion kidontotte az oszlopot.
- kábel nem szakadt el?
- nem.
- szálszakadás attol még lehet.
- de a kábel jo.
- de nem jo, mert nem tud telefonálni. délután vissza tetszik jonni és el tudja intézni a dolgot.
- jó. (ajtot persze becsapta)

azota se jott vissza. elismerem bunkoságomat, de tuti hogy osszebeszéltek a sarkon, hogy ne tudjak nyugodtan enni.

másik: netet akar azonnal. mondom, hogy rendben, adatok kellenek és jovo hét vége felé már kotik is. az sok. akkor marad a mobilinternet- mondom én. azt ő nem akar.

harmadik: számlázási probléma. ahhoz pláne nem értek, mert én hulye szervizes vagyok. :) közlöm vele, hogy szombaton vagy hétfon tud bovebb infot kérni, esetleg telefonon az ugyfélszolgalaton vagy neten keresztul. egyik sem tetszik neki. én ugye nem értek hozzá, de ragaszkodik hozzá, hogy magyarázzam el. na 2 percig néztem a papirt, de nem szoltam semmit. azt megunta és elment.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11021) misirulez válasza Flame_ (#10893) üzenetére


misirulez
senior tag

Én ezeket anno úgy magyaráztam el, hogyha két autó megy egymás mellett 100km/h-val akkor azok nem 200.-al mennek, ugye?

(#11022) misirulez válasza Solad (#10996) üzenetére


misirulez
senior tag

Jajj én múltkor étteremben hallottam nagyon jókat, sajnos a fele kiesett, de valami hasonló aranyköpések voltak.

"Felhergeled a virtuális memóriát és máris gyorsabb lesz"

"a laptopomban intel processzor van, és sajnos nem futnak rajta játékok mert a need for speed-et vagy nvidiara vagy radeonra optimalizálják"

(#11023) nyunyu


nyunyu
félisten

Heten kollegak is alkottak IP kamera temakorben, ha mar par honap szopas utan sikerult az ettermi rendszerbe beintegralnunk a fejlesztok minden erofeszitese ellenere.

Tegnapelott fonokom sikeresen eladott egy vezeteknelkulit olyan helyre, ahol meg konnektor sincs, ugyfel azt gondolta, hogy majd az aramot is wireless kapja. :W

Masik ugyfel meg a kulonallo megfigyelorendszeret akarja lecserelni, de a mar meglevo kamerahoz csak egy szal UTP van kihuzva, mivel a tapot szabvany POE-n kapja.

Kollega hiaba fejtegeti, hogy a mi kamerank nem tud POE-t, kulon tapja van, fonok csak koti az ebet a karohoz, hogy jo lesz az oda, olvassa mar be a telefonba, hogy mi van rairva a dobozara.
Kollega olvassa: RJ45, Wireless-G, WPA, WPA2, PPPoE, stb.
Fonok egybol lehurrogja, hogy de hat megiscsak tud POE-t, mit vetitesz. :O

Kollega erre begurult, jol leorditja, hogy b+, nem te kotottel internetet az elozo munkahelyeden? Na mi a PPPoE? Power++ over Ethernet, b+?

Fonok erzi a vesztet, igy valaszolt: Jani, te olyan ugyes gyerek vagy, oldd meg! ;]

(Utana meg kollega engem akart megverni, amikor beszoltam, hogy siman kap ilyen dugot meg hozza aljzatot, ugyhogy UTP egyik veget radugja a tapra, masikat a kameraba.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11024) Zolás válasza misirulez (#11022) üzenetére


Zolás
addikt

Vigyázz a hergeléssel mert ha megtámad nem véd meg senki se tőle :DDD Csak egy win reinstall ;] :))

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11025) ML320


ML320
aktív tag

Egy megsült kártya - bár a hűtés jónak tűnt...

home_made

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#11026) liver


liver
tag

Volt ez a sztori még júniusban [link]
Ebből lett egy fogyasztóvédelmi procedúra,majd békéltető tárgyalás!Sokan mondták,hogy a vevőnek fognak igazat adni blablabla......inkább adjam vissza neki a notit úgy ahogy van.
De kedves boltos társaim van igazság,mert bizony itt nekünk lett igazunk.A hölgy kifizette tegnap a 34ezer + áfa(42500Ft) javítási költséget és nagyon rendes voltam mert eltekintettem a 57ezer forintos tárolási díjtól,ami majdnem 5hónap alatt halmozódott fel.
Azért van néha happy end is,már ha ezt lehet annak nevezni :))

3év alatt ez volt az egyetlen panaszos bejegyzés a vásárlók könyvébe és ez is alaptalan volt :))

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11027) stol válasza csemberlen (#11011) üzenetére


stol
addikt

Vásárlói törvényekben ilyen _nincs_.
Szép is lenne....

(#11028) stol válasza Balinov (#11012) üzenetére


stol
addikt

MSI-t ne nagyon emlegesd, mert mostanában elég sokat szopok velük :(((

(#11029) stol


stol
addikt

Én egy pozitív dolgot írnék most le. Hogy érezzük, ajándékot/szeretetet/megköszönést SOHA DE SOHA nem a diplomás, lóvés emberektől kapunk!

Adott a történet, hogy van "egy" fogyatékos pár akik már régóta jártak hozzánk érdeklődni gép vásárlásról. Szerencsétlenek tényleg pénztelenek, rokkant nyugdíjból élnek már 30évesen. És már az is fura, hogy 2 fogyatékos pár össze melegszik és együtt tudnak élni relative békességben és boldogságban.
Már jó 1,5éve jártak érdeklődni alkatrészek felől, apróbb dolgokat mindig vettek nálunk.
Eljő a pillanat, hogy kevés nyugdíjukból összekuporgatott kis pénzükből vegyenek hát egy komplett új pc-t.
Összeállítottuk nekik az adott keretből a lehető legjobb konfigot, elszállítás megbeszélve ők el, én nekileselkedek a szerelésnek.
Gép össze, install, ügyfél vissza, kifizet, gép elvisz.
A kevés nyugdíjukból összekuporgatott kis pénzükből még 500HUF borravalóra is futotta megköszönvén a gyors kivitelezést!
Maga ez már egy szívbemarkoló dolog volt részükről.

A dolog nem zárult le, ugyanis másnap hozzák vissza a gépet, hogy probléma van.
Bele szerettek volna rakni egy TV-tunert.
Útban volt a S-ATA csati és le akarta húzni, csak mivel ez a gigabyte bepattanós kábel volt, nem jött le, ill. lejött, de az aljzattal együtt.
Hibáját elismerte és tisztában volt, hogy a hiba nem garanciális és avval is, hogy a lap már nem garanciális többé.
Átvettük a gépet szervizbe, majd 1órás munkával kiforrasztottam a s-ata csati maradványát, majd egy szar lapról lebontottat beforrasztottam.
Normális szerviz háttér miatt a dolog egész gyáriasan nézett ki, azt leszámítva, hogy nem olyan színű csatit kapott a lap.
Még a beforrasztott csati is működött rendesen :)

Eljöttek a gépért, mi nem fogadtunk el semmi pénzbeli jutalmat a gép javításáért.
Ne azon a szerencsétlenen gazdagodjak már meg....
Nagy hálálkodás közepet elmentek.

MÁSNAP

Bejött egyedül és kérdezte, beszélhetnénk-e. Mondom igen és erre kezembe nyomott egy doboz sört :DDD
Gyerekek! Ez a doboz 150HUF-os sör jobban esett számomra akkor és ott, mint a Demand évzáró ajándék JD Whisky-je :B
Szerencsétlen pénztelen ember képes volt bebuszozni 40km-ről CSAK AZÉRT, hogy köszönete jeléül kezembe nyomjon egy sört.

Nem kell ahhoz épp testben épp lélek, hogy valaki őszintén és tiszta szívből cselekedjen és megköszönje azt, amivel megajándékozták.

Remélem, ti is összefuttok munkátok során ilyen kedves vásárlókkal.

És ne nézzük le a testi és vagy szellemi fogyatékosokat, mert ŐK nem tehetnek róla!

(#11030) Balinov válasza stol (#11029) üzenetére


Balinov
félisten

nem vagyok boltos, csak customer service, de koszonom ezt a tortenetet. :R

Az MSI emlegetesert meg bocsi. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11031) bullseye válasza stol (#11029) üzenetére


bullseye
addikt

azért néha nekem már köszönt meg segíséget diplomás is. csak tőlük nem nagy kunszt, szinte elvárnánk... de hogy kissé ideillő is legyek: erre mit kéne válaszolni?

"Amikor az Outlook Expreszt indítottam, kérdezett mindenféla hozzáférésekre, s én beírtam, hogy "nem tudom", meg "fogalmam sincs", ami megfelelt a valóságnak. Azóta sem tudom kivítani (vajom mire?), s használni sem tudom."

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11032) csemberlen válasza stol (#11027) üzenetére


csemberlen
őstag

http://lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-902541D3-41A971E1/lidl_hu/hs.xsl/5615.htm, bár az új honlapukon 30 napot irnak, a pénzvisszafizetési garancia alatt. A gyakorlatban is müködik, én már vittem vissza 2-3 hét után pár dolgot. Nem törvény, de ő igy dolgozik, és nem kis forgalma van talán ezért is

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11033) stol válasza csemberlen (#11032) üzenetére


stol
addikt

De lássuk be, egy nem multi ezt nem teheti meg.

(#11034) liver válasza stol (#11033) üzenetére


liver
tag

Voltak már hasonló próbálkozások több áruházláncba is,de a sok visszaélés miatt megszüntették az ehhez hasonló pénzvisszafizetési garanciát.Szerintem előbb-utóbb ez is megfog szűnni, csak a Lidl még építi az imázsát és benyeli az ebből eredő veszteséget.

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11035) eziskamu válasza ollie (#11008) üzenetére


eziskamu
addikt

Olyan Metrós atomos gépet én is láttam. Az volt a dúrva, hogy plexi ablakos volt az oldallap, és hát egy normál ATX házban poén volt látni egy mini-ITX-es (vagy minek is hívják ezt a méretet) lapot. :) Amúgy meg ha tudja az ember, mit tud és elég, amire kell neki, nem rosz vétel.

(#11036) ollie válasza stol (#11029) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megható történet. :)

***

(#11037) Móci válasza stol (#11029) üzenetére


Móci
addikt

Nagyon szép történet! Bárcsak mindenki ilyen normálisan állna az emberhez...
A diplomás, lóvés, jobban iskolázott résszel maximálisan egyetértek.

Pont most jött egy hívás, hogy: "Izé, olyan blútúszot honnan lehet letölteni a netről? Akarok zenét rakni a telómra. Vagy lehet ilyet?' Elmagyaráztam neki, hogy ki kivel van, s megértette. Természetesen nem olyan egyszerű az élet az illető gépével. Jó pár hete ez sűrű kék halállal jött elő. Gondoltam a problémánál először bios be, s hőmérséklet csekk. Proci 80 körül. Oké, gép kikapcs, ne használják. 1 napot nem bírtak ki, kínozták azért a szerencsétlent, de nem égett le. Csoda. Kipucoltam (a bordákon nem lehetett átlátni), s mindjárt 30 fok körülre ment a hőmérséklet, örömbódottá. Mostanában kezdtem járni oda, úgyhogy franc se gondolta, hogy ilyen szép porgyűjtemény van. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11038) Tomics válasza stol (#11029) üzenetére


Tomics
addikt

szép történet, érdemes volt ma is benéznem ide. :R
mégtöbb ilyet minden boltosnak

PH! addikt since 2004

(#11039) Dany007 válasza bullseye (#11031) üzenetére


Dany007
veterán

""Amikor az Outlook Expreszt indítottam, kérdezett mindenféla hozzáférésekre, s én beírtam, hogy "nem tudom", meg "fogalmam sincs", ami megfelelt a valóságnak. Azóta sem tudom kivítani (vajom mire?), s használni sem tudom.""

Talán azt, hogy itt az ideje visszatérni a hagyományos postai levelezéshez, hátha a postai dolgozók reagálnak valamit a 'nem tudom'-ra meg a 'fogalmam sincs'-re.
Eléggé katasztrofális lehet az illető :)

@ stol: jó volt olvasni! És jó tudni, hogy ilyen még létezik. Persze mindkét oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#11040) eziskamu válasza Dany007 (#11039) üzenetére


eziskamu
addikt

Erről juttot eszembe a klasszikus, hogy az Outlook azt mondja nekem, hogy én vagyok a Tóth Béla ;]

(#11041) Balu77 válasza stol (#11029) üzenetére


Balu77
őstag

Nekem erről a sztoriról az jut eszembe, amikor még régen kijártam internetet telepíteni.

Az az érdekes, hogy amikor az átlagpolgárokhoz mentem, akik többnyire panelban, vagy társasházban laktak, egy kis plussz segítségért, amit nem kértek, de gondoltamnemárt nekik (adtam pár tippet hogy védekezzenek a vírusok ellen, mire figyeljenek, esetleg 1-2 apró dolgot gyors beállítottam) mindíg adtak borravalót és hálálkodva megköszönték.

Amikor meg fel a hegyoldalba gazdagékhoz mindenféle kacsalábonforgó palotákba, azon felül hogy sosem kaptam borravalót, még el is várták, hogy majd én valami plussz szivességként beállítok, na és persze meg sem köszönték. Undorító egy népség mind. Egy idő után egyszerűen nem segítetem, mindenféle indokkal húztam a csíkot és megfogadtam hogy ilyeneknek sosem fogok segíteni...

izé

(#11042) proof88 válasza Móci (#11037) üzenetére


proof88
addikt

kínozták azért a szerencsétlent, de nem égett le. Csoda. - mé kellett volna leégnie, vigyáz az magára ...

(#11043) Móci válasza proof88 (#11042) üzenetére


Móci
addikt

Nagyon régi a masina, s nem voltam benne biztos, hogy van benne védelem. Végül is, volt. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11044) Dany007 válasza Balu77 (#11041) üzenetére


Dany007
veterán

Na, nekem meg erről az jutott eszembe, hogy anno 2003 környékén, mikor végre bekötötték a netet, az illető meglehetősen paraszt volt...
Az nem elég, hogy 3 hete késtek... Már vagy 3x-ra telefonálok, hogy lassan egy hónapja ígérgetik a bekötést stb...
Aztán végre este kiküdtek valakit. Ez még UPC volt.. A kis köcsög ugye bemegy a szobába, persze bekísértük, lebassza az ágyra a modemet dobozostól mindenestől és aszondja hogy értelem szerűen rakjam össze.... Anyádat! Ő addig a a koax kábelt bűvölte... Jó hát nem volt nagy dolog kibontani a dobozt meg rárakni a lábakat a modemre... De akkoris rohadjon meg :) Anno még havi 10-12 ezret fizettünk az 512-es netért... :U

(#11045) Balu77 válasza Dany007 (#11044) üzenetére


Balu77
őstag

Az ilyen kábeles fazonok mindenhol ilyenek. Én speciel nem kábelezni mentem, hanem a gépeket beállítani, meg ha kellett, akkor helyben hálókarival bővíteni és beállítani. De ez is régen volt, még anno 2002 körül.

izé

(#11046) mephi666 válasza Dany007 (#11044) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez az én történetem :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11047) Dany007 válasza mephi666 (#11046) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hallod, az se kellemes.Biztos elküldtem volna anyukájába... Legalább egy sms-sel.
8-tól délig hitegetni az embert, hogy mindjárt jön... mit képzel ez...

Engem amúgy akkoris meglepett ez a dolog. Én se mondom a fizető ügyfélnek, hogy nesze ott van tekerje fel a fóliáját aztán vigye... Az is munkámhoz tartozik, hogy a kinyomtatott cuccot menetkészen adom át...

(#11048) mexicanraven válasza stol (#11029) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ez egy igen gyönyörű történet, köszönöm, hogy leírtad!

when the sun shines, we'll shine together

(#11049) Balu77 válasza mephi666 (#11046) üzenetére


Balu77
őstag

Hát igen, ilyen a kábel-tv. Bezzeg számlázni azt tudnak, amikor a UPC-t végleg lemondtam, kiküldtek egy sárga csekket hogy még van 14 Ft- hátralékom. Arra van eszük.

izé

(#11050) Dany007 válasza Balu77 (#11049) üzenetére


Dany007
veterán

Komolyan kiküldtek 14 forintot csekken? :DD remélem lefotóztad!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.