Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43601) tope válasza kigyi_23 (#43600) üzenetére


tope
addikt

Valószínű van ott valami sugárzás, ami bezavar :DDD

(#43602) macilaci78 válasza kigyi_23 (#43600) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Online rendel egy szünetmentest, 14 nap elállás alatt tesztelheti.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43603) Armagedown válasza kigyi_23 (#43594) üzenetére


Armagedown
őstag

Kellene valami plusz árnyékolás a gépre, esetleg egy másik pc házzal is ki lehetne próbálni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#43604) Darkness válasza kigyi_23 (#43594) üzenetére


Darkness
aktív tag

rakja fel az asztalra, ne a padlószőnyegen legyen a gép... :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#43605) kigyi_23 válasza Darkness (#43604) üzenetére


kigyi_23
addikt

Több komolyságot kérem ez véresen komoly már kezdek őszülni tőle.......

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43606) scarabaeus válasza kigyi_23 (#43600) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha ilyen megbízhatóan előhozható a jelenség, az áthúzott elosztóval is, akkor érdekes lehetne megnézni, merre gyakoribb, merre ritkább a szobán belül (mint egy GM számlálóval :) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43607) Pötyi


Pötyi
őstag

Lehet, hogy az a szoba pont beleesik egy mikrohullámfegyver csóvájába, amivel a szomszéd házból támadják a pápai tanácsot?

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#43608) Vicoo válasza Pötyi (#43607) üzenetére


Vicoo
senior tag

Ez kizárt dolog mer nem tudja!

(#43609) nullpoint válasza Vicoo (#43608) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az tökmindegy mert szocpolitilag visszaújiccsák neki.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#43610) Top cat válasza nullpoint (#43609) üzenetére


Top cat
őstag

Mi folyik itt Gyöngyösön Zalaszentgróton.

(#43611) domerator válasza kigyi_23 (#43605) üzenetére


domerator
veterán

Bocsi hogy belevau, de ha ennyire egzaktul bizonyítható, hogy csak abban a szobában görbül a tér, akkor ezt miért neked kell megoldani? A gép máshol hibamentesen működik, hívjon egy ingás embert, látót, akárkit, a te gépednek nincs baja (ha jól értelmeztem az előzményeket)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#43612) kigyi_23 válasza domerator (#43611) üzenetére


kigyi_23
addikt

Persze nincs vele dolgom, de ez kisváros 1 elégedetlen ügyfél 100-at csinál tudod ez a vidéki élet hátránya. Tudom persze nem kell vele foglalkoznom én már így is többet tettem mint kellene, de szeretem ha rendben vannak a dolgok körülöttem. Ezt mondjuk valószínűleg nem fogom tudni megoldani, de megpróbáltam.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43613) MasterMark válasza kigyi_23 (#43594) üzenetére


MasterMark
titán

Valami elektromágneses sugárzás simán lehet, elromlott infrás riasztó, vagy valami magasfeszültségű vezeték, stb.

De lehet valami periféria is amit ott rádug, máshol meg nem.

Switch Tax

(#43614) Pötyi válasza kigyi_23 (#43612) üzenetére


Pötyi
őstag

Bakker, én nagy X-akták rajongó vagyok, szerettem azt a sorozatot! 25 év rendszergazdaság után hiszem és vallom, hogy néha a számitógépek is menstruálnak, illetve mit is mondok, megérzik a napkitöréseket, na! Hajlandó vagyok leugrani vidékre és személyesen megnézni azt a szobát egy laptoppal és/vagy egy asztali géppel, ha privátban elárulod a kisváros nevét. Valaki más jönne Pestről? Egy feszmérő, Voltmérő jól jönne, rámérni a konnektorokra.

QNX is cool!

(#43615) envagyok válasza Pötyi (#43614) üzenetére


envagyok
veterán

+1
Most például 3 nap kellett, hogy rájöjjek, a minden mással tökéletesen működő Corsair 750w-os teszt tápom miatt indulgat újra a most vásárolt z490 lapom i5-10600k procival.
Gyűjtök régi cuccokat, kb tucatnyi retró pc össze is van építve mqjdnem minden évre 1995-2010 között, és nálam is vannak napok, amikor érthetetlen módon mindennel baj van ;]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43616) scarabaeus válasza Pötyi (#43614) üzenetére


scarabaeus
őstag

If there's somethin' strange in your neighborhood
Who ya gonna call?
Ghostbusters!
:D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43617) Mr X válasza kigyi_23 (#43612) üzenetére


Mr X
veterán

Lehet, hogy hülye ötlet, de a monitor és a tv ugyanazon a vga kimeneten volt? Próbáltasd ki vele, hogy a tv-t átviszi a másik szobába és a pc eredeti helyén a tv-t köti rá.

(#43618) kigyi_23 válasza Mr X (#43617) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ugyanazon volt, de nála ugyanez van IGP-re kötve is azt is teszteltettem vele. TV-t leszerelni nem fogja,, mert mozi szobában szépen konzolra van rakva nagy tv egyedül nem is tudja mozgatni.

Közben meg lett a megoldás legalábbis a hiba oka az elejétől gyanúsnak talált villamos hálózatban keresendő. 1db földelt konnektort sem sikerült találni a házban szóval itt lesz a gond a többi innentől a villanyász dolga lesz. A legtöbb parajelenségre van egyszerű tudományos magyarázat.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43619) TESCO-Zsömle válasza kigyi_23 (#43600) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"Az a baj, ha áthúzott egy hosszabbítót onnan ahol a gép amúgy megy rendesen akkor is ugyanezt produkálta."

Amit tope mond! "Valószínű van ott valami sugárzás, ami bezavar"

Ha nem maga a konnektor a baja, akkor valami EM sugárzás van, ami vagy magára a gépre, vagy az adott konnektorhoz vezető kábelekre hat. És ezen ugye az se feltétlenül segít, ha elosztóval máshonnan hozol áramot, mert az is kábel.

Tápegység milyen a gépben?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43620) kigyi_23 válasza TESCO-Zsömle (#43619) üzenetére


kigyi_23
addikt

Egy 500-as BeQuiet van benne, nem egy alja táp, de már írtam nincs földelt aljzat sehol a házban mint kiderült így aztán valószínűleg egy másik fogyasztó okozza a zavarta a hálózaton, majd megoldják innentől én nem tudok mit csinálni vele.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43621) TESCO-Zsömle válasza kigyi_23 (#43620) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én a hűtőszekrényre tippelnék.

És az alapvető életvédelmi aggályokat félretéve a jóemberen tényleg max egy szünetmentes segíthet legkönnyebben.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43622) Pötyi válasza TESCO-Zsömle (#43621) üzenetére


Pötyi
őstag

Mit gondolsz egy APC Surge zavarszűrőről? Nagyfesz tüskék ellen is véd.

(Az ellen nem véd...) :DDD

Viszont olcsóbb, mint egy szünetmentes.

QNX is cool!

(#43623) TESCO-Zsömle válasza Pötyi (#43622) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, hogy annak a védelméhez mennyire fontos a jó védőföldelés. Nyilván a szünetmentes se szereti a hiányát, de ott állandóan ott van az akksi, mint köztes puffer.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43624) moorland válasza kigyi_23 (#43594) üzenetére


moorland
csendes tag

Nekem is volt egy ilyen gép, illetve a fiamé volt. Nála a szobában időnként lefagyott vagy újraindult.
Elvittük a barátomhoz a számítógép szaküzletébe, tesztelte, de nem tudta a hibát reprodukálni.
Hazavittük, ugyanaz...
Felvittük az én lakásomba, két-három hetet nálam volt, ott játszott a fiam is vele naphosszat, de semmi hibajelenség, egyszer nem indult újra, nem fagyott le.
Otthon ismét ugyanaz. Vettünk egy szünetmentest és az megoldotta, azután sosem fagyott vagy indult újra.

(#43625) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43626) oriic válasza TESCO-Zsömle (#43625) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért ehhez kellett egy kis erő. :DDD

Live-Die-Respawn

(#43627) -=RelakS=- válasza oriic (#43626) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pistike nem okos, de legalább erős.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43628) thesound válasza TESCO-Zsömle (#43625) üzenetére


thesound
őstag

Tarzan erős, új lyukat fúr!

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#43629) Armagedown válasza TESCO-Zsömle (#43625) üzenetére


Armagedown
őstag

Az is megérdemelne egy pofont, aki memóriakártyának nevezi a memóriamodulokat :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#43630) ollie válasza Armagedown (#43629) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De most miért? Mindkettő kihúzható, akár működés közben is, nem? ;]

***

(#43631) F.E.K.. válasza ollie (#43630) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Egyszer bármely számítógép alkatrész kihúzható működés közben... legfeljebb akkor működött utoljára... :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#43632) Pötyi válasza F.E.K.. (#43631) üzenetére


Pötyi
őstag

Ebbe a spéci "számítógépalkatrészbe" többször is bedughatod és kihúzhatod...

:DDD

QNX is cool!

(#43633) macilaci78 válasza Pötyi (#43632) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak 5,25" ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43634) Pötyi válasza macilaci78 (#43633) üzenetére


Pötyi
őstag

Most nem dicskevésből, de az én ménkü nagy bránerem fizikailag nem férne bele egy 3,5 colos meghajtóba...

:DDD

Kiegészítés:

Merje valaki azt mondani, hogy én beleverem a f@aszom a munkába!

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#43635) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Adott egy USB-s külső winchester. Két részre van osztva. Ha radugom a gépre csak az egyik partíció elérhető, a másik olyan, mintha CD olvasó lenne. HDSentinel és Lemezkezelo lefagy, amint radugom a gépre.
Mit lehetne vele csinálni? Valahogy el kellene tudnom érni az egész winchester tartalmát. :R

(#43636) cbmfan válasza #04441088 (#43635) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha kiveszed keretből és rádugod lapra mi történik?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43637) Pötyi válasza #04441088 (#43635) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez egy kábé tíz éves porbléma:

answers.microsoft.com

Hármas pont a jó megoldás.

QNX is cool!

(#43638) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Itt az ideje felélesztenem ezt a topikot egy történettel:
Behoztak egy notebookot hogy telibeh*gyozta egy macska, SSD-jén rajta a szakdolgozat egyetlen példánya.
Táskában a laptop műanyag zacsiban.. - Voltam akkora lúzer hogy kicsomagoltam a nájlonból, majd miután letüdőztem a szagot (és majdnem le is hánytam) azzal a lendülettel ment az ablakba szellőzni.
2 óra szellőzéssel később gumikesztyű, eldobható maszk [koronavírus után szabadon 100-as csomag a sarokpolcon] szétszedtem, alaplap kb 8 helyen eloxidálódva, néhány IC eldurranva [ráolvadt az alaplap feletti műanyag, körülötte koxos].
SSD kivesz, alkohollal körbegyaszatol, asztali gépemre rádug, adatok megvannak.
Keretből kivesz, gép összerak, nájlon visszahúz a gépre, ragszalaggal 2x körbeteker, táskűba vissza.
Most várom az ügyfelet (remélem nem kérdezi meg hogy javítható-e)

(#43639) oriic válasza n4n3x (#43638) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Esetleg beszamitjatok-e, ha itt vesz valamit. ;]

Live-Die-Respawn

(#43640) n4n3x válasza oriic (#43639) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Annak idején amikor a PS3 Super Slimemet hirdettem [miután meglett a ps4 pro-m] akkor a jófogáson meghirdettem, és felhívott egy roma fiatalember, és napszaknak megfelelő köszönés/bemutatkozás kombó helyett csak ennyit belenyögött a telefonba hogy "Figyeljmár testvérem, és bontott téglát meg törött iPhone-t nem számolok be?" ;]

(#43641) MasterMark válasza n4n3x (#43638) üzenetére


MasterMark
titán

Azt hittem előszőr, hogy el fogod ásni a kertben az egészet úgy ahogy van. :DDD

De csak reggel van és nem tudok olvasni. :N

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43642) Execᵀʰᵀˢ válasza n4n3x (#43640) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Mondd, hogy megkérdezted tőle, hogy mit kezdenél egy törött iPhone-al :DD

(#43643) TaaT válasza n4n3x (#43640) üzenetére


TaaT
veterán

Így jobb? ;]

Give them hell Ukraine!

(#43644) azbest válasza azbest (#43578) üzenetére


azbest
félisten

na az nzxt saga vége. Most röntgenezték is az risereket.
Az új fajta riser nem csak belegányolt csavarhellyel van, hanem rendessel és nem a 12v-ra, hanem a földre van kötve a csavar :D [link]

(#43645) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szoktatok olyannal találkozni, hogy a laptopnál alvó állapotban nem állnak le a ventilátorok? Sőt, olyan, mintha csak a kijelző kapcsolna le, mert meleg marad a gép is. Ezt most úgy oldottam meg, hogy átállítottam, hogy a kijelző lehajtásakor hibernáljon a gép alvás helyett, így kicsit tovább tart a feléledés, de legalább működik. Egyéb megoldásról tudtok, hogy megmaradjon az alvó mód?

***

(#43646) oriic válasza ollie (#43645) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nalam olyan van surun, hogy este alvo allapotba teszem lehajtott fedellel, reggel viszont megy a gep. Es nem tudom miert. (Nem frissitesek miatt az biztos.) Egyik ismeros szerint a radugott eger miatt van, de ketlem, hiszen sem azt, sem az asztalt nem mozditja meg semmi.

Live-Die-Respawn

(#43647) MasterMark válasza ollie (#43645) üzenetére


MasterMark
titán

Több szintű alvás is létezik, valószínűleg nem megy elég mélyre. Biosban nincs elállítva? Driverek ok?

Switch Tax

(#43648) ollie válasza oriic (#43646) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ott valószínűleg a wake up opciókat kell kikapcsolni a hálókártyánál. Legalábbis ilyennel találkoztam már korábban, és valami hálókártyás szoftver bug okozta.

***

(#43649) ollie válasza MasterMark (#43647) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A driverek gondolom a legfrissebbek (most lett vásárolva a gép, 11 generációs intel van benne), de azért megnézem. A Biosba még nem néztem be, de köszi a tippet, azt is megnézem. Persze furcsa lenne, ha egy most vásárolt, vadiúj gépnél ez rosszul lenne beállítva.

[ Szerkesztve ]

***

(#43650) MasterMark válasza oriic (#43646) üzenetére


MasterMark
titán

Ki kell kapcsolni hogy hálózatról ébreszthető legyen. Néha felkel mindenféle dolgokra amire nem kéne.

Az egér is lehet, ha világít a szenzorja alvó módban is.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.