Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43701) ollie válasza qnadam (#43700) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A lányom osztálytermének 1 évig nem volt ajtaja, mert nem adott rá pénzt a Klikk. Az előzőt le kellett szerelni, mert olyan ramaty állapotban volt, hogy balesetveszélyes lett.

mod: most látom ez a számtech boltosok topik, akkor legyen ez a végszó ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

***

(#43702) Elemental


Elemental
addikt

Nekem a kérdéssel nincs bajom, az húz fel, amikor mondom, hogy nem lehet alkudni, utána meg elkezd pampogni.

(#43703) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Kicsit lemaradtam, de még a crt-t is jobb lehetett cipelni, mint a Polycorp Poly-1 all-in-one számítógépét (új-zélandi iskolaszámítógépnek indult 1980-ban, de politika miatt nem készült 5000 db iskolákba, csak főleg az ausztrál hadseregnek jutott). :D
[link] [link] [link]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#43704) scarabaeus válasza Sunsetjoy (#43703) üzenetére


scarabaeus
őstag

Rákerestem, hány kg, és erre találtam a fizikai jellemzőit illetően :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43705) Klaus Duran válasza scarabaeus (#43704) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#43706) TaaT


TaaT
veterán

Lenne egy kérdésem.
Haverom szólt nemrég hogy spam leveleket kap a legelső (fre)email címemről amibe már évek óta nem tudtam belépni. Most kértem egy jelszóváltoztatást és újra enyém a fiók. Van benne 126db elküldött új levél amit természetesen nem én küldtem. És a másik irányból is ömlik a levélszemét (ezért is hagytam magára a fiókot anno).

Nincs esetleg valami megoldás hogy kitakarítsam? A mindkét irányú levélszemét problémára?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#43707) MasterMark válasza TaaT (#43706) üzenetére


MasterMark
titán

delete?

Switch Tax

(#43708) TaaT válasza MasterMark (#43707) üzenetére


TaaT
veterán

Azonkívül? :)

Give them hell Ukraine!

(#43709) 5teve válasza TaaT (#43706) üzenetére


5teve
senior tag

fiók törlése?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#43710) Intelligencs válasza TaaT (#43706) üzenetére

Az nem teljesen világos, hogy hogy tud spamet küldeni a te fiókod. Meghackelték? Ha visszavetted felette az uralmat, akkor gondolom már nem fog küldeni.

A másik irányú spamre pedig, amikor te kapod, nekem az a megoldásom, hogy az összes freemailes fiókomat átirányítottam a gmail-es fiókomra. Az teszi a dolgát, és SPAM-be tesz mindent, ami SPAM. Így teljesen használhatóak a freemail-es címek is - gmail-ből.

The Amiga, Born a Champion

(#43711) TaaT válasza 5teve (#43709) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom az az mint a #43707 ajánlás, egyelőre kihagyom, életem első email fiókjáról van szó. :B

#43710 Intelligencs Valószínűleg igen mert az eredeti jelszóval nem tudtam belépni már régóta. Az eseménynaplóban meg a világ minden országából regisztrált belépést láttam, aztán kértem új jelszót.

2021. márc. 28. 11:45 E-mail módosítva
Magyarország
2021. márc. 28. 11:46 Sikertelen bejelentkezés, helytelen jelszó
Chile

Az átirányításon elgondolkozok, jelenleg gmail az elsődleges fiókom de spam-et már évek óta nem láttam rajta.

Give them hell Ukraine!

(#43712) titetoyz


titetoyz
tag

számtech boltosok, aki(k)nek esetleg lenne pár perce rám, tudna írni privát üzenetet?

...egy boltnyitás előtt álló kolléga, akinek lenne pár kérdése :) ennél megfelelőbb topikot nem találtam erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#43713) Josi válasza titetoyz (#43712) üzenetére


Josi
aktív tag

Szerintem tegye fel itt, és le fogjuk beszélni :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#43714) -=RelakS=- válasza Josi (#43713) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Linkek a topik korai hozzászólásaira? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43715) Josi válasza -=RelakS=- (#43714) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem. Saját tapasztalat. Mégegyszer biztos nem kezdenék bele.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#43716) r4z válasza -=RelakS=- (#43714) üzenetére


r4z
nagyúr

Hany linket adjak elrettenteskent? :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43717) opr válasza titetoyz (#43712) üzenetére


opr
veterán

"Boltnyitás előtt álló"... Akkor még nem késő. Tedd a pénzed másba. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43718) Utka válasza titetoyz (#43712) üzenetére


Utka
tag

mindenképpen maszkban! este. spájszerral!! ;]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#43719) titetoyz válasza Utka (#43718) üzenetére


titetoyz
tag

na, miért vagytok ennyire ellene? :C tényleg érdekel!

(#43720) cbmfan válasza titetoyz (#43719) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha van pár milliója fölösben amit elszórna inkább adakozzon, annak most nagyobb értelme van mint bármilyen üzletet nyitni. az árak elszálltak, mezei halandónak nincs rá pénze, hogy vegyen bármit is, hitelt max uzsorára kap. de képes lenne egy halom pénzt befektetni, hogy legyen normális raktárkészlet? ha azt mondja, hogy kér X százalék előleget és rendeli ember már megy is kifelé és megveszi random webshopból. vegyük példának videokártyákat. most a középkategória is 300k körül van, képes lenne egy tucatnyit a polcon tartani belőle, hogy legyen választék? ugye nem... legalább 10-15 millió kellene, hogy egy jól felszerelt bolttal tudjon indulni. ráadásul nulláról, nem ismeri senki, hirdetni kell mindenhol. caak véletlenül beeső emberekből pedig nem lehet hasznot termelni.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43721) DJGABI válasza cbmfan (#43720) üzenetére


DJGABI
addikt

Ez. Nálunk mondjuk kisvárosban 3 is megél, bár abból kb csak egy ami ténylegesen számtechbolt, nem is nagyon látok náluk emberkéket, max 1-2 beesőt, ők talán raknak össze/szervizelnek is. A másik inkább 90%-ban írószerbolt, csak mellette mobilos, infós cuccokat is árulnak. A harmadik meg franchise-ban van, kb mindennel is foglalkoznak: internet, szerviz, használt cuccok.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#43722) Josi válasza titetoyz (#43719) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha nincsenek jó céges kapcsolatok, akkor nem fog megélni.
Az utcáról beeső emberek nem tudnak fenntartani egy boltot.
A netes árakkal meg egyszerűen nem lehet versenyezni.
Egyes webshopok olcsóbban adják az alkatrész, mint amennyiért hivatalos magyar nagykernél meg lehet venni.
És akkor ott a bérleti díj, járulékos költségek (villany, telefon, fűtés, stb) munkabérek közterhe, és még valamiből meg is kéne élni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#43723) tserrof77 válasza Josi (#43722) üzenetére


tserrof77
senior tag

+1 :((( :(((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43724) Habib[HUN] válasza Josi (#43722) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Céges ügyfelek tényleg jól tudnak jönni. Azok havonta számítható bevételt hozhatnak a cégnek. 4-5 fix szerződött havidíjas partner, ki tudja termelni a fix költségeket. (Legalábbis nálam vidéken) A pc azért mostanában jól megy. A home office sokat dobott a forgalmon. Bár csak a pc-ből én sem élnék meg. Nekem a GSM erősen húzó ágazat. Egy üvegfólián keresek annyit, mint egy ssd-n. Vagy többet....

(#43725) Josi válasza Habib[HUN] (#43724) üzenetére


Josi
aktív tag

És nem kell utána jótállással foglalkozni :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#43726) dingdongkng válasza Habib[HUN] (#43724) üzenetére


dingdongkng
tag

Igen meg a céges ügyfelek sokszor értékelik ha a pénztermelo cuccaim nem de facto vám és afacsalassal érkeznek az országba

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43727) cbmfan válasza dingdongkng (#43726) üzenetére


cbmfan
senior tag

muszáj volt :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43728) dingdongkng válasza cbmfan (#43727) üzenetére


dingdongkng
tag

Jaja tudom, de van ez az androidos PH! app, ez egészen közel van ahhoz mint ami működik, szóval nagyrészt onnan szoktam fórumozni. Másik kérdés hogy a SwiftKey adaptálódása, azt jelenti, hogy megtanulja hogy milyen szavakat írok le hibásan annak reményében hogy kijavítja, és onnantól nem javítja ki őket. Mindegy ez van, sajnos nincs jobb...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43729) vacs válasza dingdongkng (#43728) üzenetére


vacs
veterán

Swiftkey-ből simán lehet törölni a hibásan felvett szavakat, tudom én is ezt használom. :K

(^)(>.<)(^)

(#43730) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Adott egy régi Lenovo laptop. Nem érzékel a touchpad rész kattintást. Gorgetes stb megy rajta és az alatta levo két gomb is működik. Eltávolítottam az eszközt és az illesztőprogramot is, újraindítás után működik néhány percig, aztán kiírja, hogy hardvervaltozas történt, inditsa újra a gépet, amint ez megtörténik újra nem működik rendesen. Valahogy megoldható az, hogy törlés után ne frissítsen a touchpadon semmit? :R

(#43731) dingdongkng válasza #04441088 (#43730) üzenetére


dingdongkng
tag

Igen ki lehet kapcsolni a Windows 10 alatt az automatikus driver frissítést. Írd be Googlebe hogy disable automatic driver updates, jobb guide lesz mint amit én most el tudnék babozni neked

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43732) #04441088 válasza dingdongkng (#43731) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen. :R

(#43733) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Ez milyen csatlakozójú ssd lehet? SanDisk SDSA5JK-128G.
[kép] , [kép] , [kép] , [kép]
Neten rakeresve M.2, mini PCI-e, msata is feljon.
Egy erről usbre átalakítót szeretnék venni hozzá, adatok lementese miatt. :R

(#43734) cbmfan válasza #04441088 (#43733) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez mSATA lesz.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43735) #04441088 válasza cbmfan (#43734) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm. Egy régi Asus gépben volt. :R

(#43736) macilaci78 válasza #04441088 (#43735) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annyira régi bem lehetett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43737) #04441088 válasza macilaci78 (#43736) üzenetére


#04441088
törölt tag

7 éves körüli azt hiszem. És közben kiderult, hogy ezt a csatlakozot az Asus koppintotta az Appletol, persze némi átalakítással. Próbáltam működésre bírni a gépet, de az akksi és a kijelző off. Alaplapon is van gond. Borult rá Cola és egy lavalampa is. Leteptem a hatlapot, mert bele volt rohadva az összes csavar, ssd meglett, csak ki kellene találni, hogy a jó drága Asus mégis milyen csatlakozót használt ennél az ssdnel és Kínából rendelni egy adaptert. Lehet az új Asus is ilyen megoldással rendelkezik, de gari miatt nem kapom szét. Egy adapter usbvel, új gépre rákot, atmasol lenne a legjobb.

(#43738) quailstorm válasza #04441088 (#43737) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elég, ha rákeresel. mSATA.
Utána már rajtad múlik, hogy 2.5" SATA-t csinálsz belőle, vagy USB-s házba teszed.

Nem nagyon divat már manapság ez, nekem a 2012-es gépemben még ilyen van, de később már nem igazán használták, áttértek M.2-re.
Kínai adapter attól még van tonnaszám.

(#43739) #04441088 válasza quailstorm (#43738) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ez googlebol meglett nekem is, de közben többen jelezték, hogy az Asus koppintott egy csatlakozót az Appletol. Szóval elvileg nem a hagyományos mSata.
Ezekkel remélem jó lesz, említve van az adapternel az UX31 Asus...Csak kábel nélkül vettem, mert sata usbt vettem először, azt hittem az van benne.
[kép] [kép] [kép]

(#43740) quailstorm válasza #04441088 (#43739) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem SDSA5DK mSATA van, és azt cseréltem mSATA Samsung EVO 860-ra. Nincs itt semmi trükk, neten is utánakerestem a tiednek, nem látok semmi érdekeset. Közönséges mSATA SSD.

(#43741) #04441088 válasza quailstorm (#43740) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hm. [link], [link]
Bár a lényeg, hogy működjön. 2-3 ezret megert egy próba. Remélem nem halott az ssd, mint a laptop 80%-a. :DDD

(#43742) quailstorm válasza #04441088 (#43741) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem számoltam össze a lábakat, hiba volt. Meg az is bennem volt, hogy én is SanDisk U100-at használtam évekig, csak az tényleg mSATA volt.

Igen, most már látom, hogy ez csak az UX21 UX31-ben volt használatos, teljesen egyedi agyrém.

Protokoll szinten viszont SATA, mert magán az adapteren látszanak az átkötések. Ha jól látom, SATA átvezetés direktben a szabvány csatlakozóra, tápon meg van egy feszstab IC. De aktív, kommunikációt feldolgozó chip nincs rajta.

Ha ilyen UX31 kompatibilisnek írt adaptert vettél, akkor jó eséllyel menni fog.

Az a Sintech 18-pin to SATA + USB amit vettél, az lényegében áll egy sima USB2.0-s 5V only SATA adapterből, meg egy nyákból, ami megcsinálja az átkötést.

[ Szerkesztve ]

(#43743) #04441088 válasza quailstorm (#43742) üzenetére


#04441088
törölt tag

Pár hét és kiderul, de bízom benne, hogy működni fog.
[kép] [kép]
Fontos adatok vannak az ssd-n és azt sem értem, hogy rakeresve az ssd pontos típusára ilyen 200 dolcsi körüli összeget ír. :DDD

(#43744) cbmfan


cbmfan
senior tag

remélem valamelyikőtök még boltos ennyi év után... kellene kis segítség. frissítettem gépet, de Zalman Z3 Plus házba nem fér be felülre vízhűtés sehogy mert belóg lap VRM bordája. előre szereltem fel, de ez így nem a legjobb mert magasabban van a pumpa mint a radiátor. tudnátok mondani valami nem totál csicsás, tucatnyi szivárványszínben játszó ventilátor nélküli házat amiben a lap fölött legalább 6 centi hely van, hogy beférjen ventilátorokkal együtt? előre is kösz :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43745) tserrof77 válasza cbmfan (#43744) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én előszeretettel használom a Deepcool Tesseract házakat. A 240-es AIO simán befér fentre.

Szerk: ÉPP most volt egy hozzászólás a [hülyétkapokazaprótól]topikban , amiről TE jutottál eszembe :B :B :B

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43746) cbmfan válasza tserrof77 (#43745) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez sem jó mivelhogy nincs elég hely felül. az ilyeneknél a lap mellé lóg be radiátor, de mint írtam is VRM borda útban van lap tetején.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43747) qnadam


qnadam
veterán

upsz, nemide, bocs

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43748) tserrof77 válasza cbmfan (#43746) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor csak nekem volt mákom, hogy befért? Pedig 2 ilyesmi, wasserwerke cucc is volt záros időn belül :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43749) MBazsee válasza tserrof77 (#43745) üzenetére


MBazsee
tag

Direkt volt. Teszteltem milyen az átjárás a topikok közt! :D

(#43750) tserrof77 válasza MBazsee (#43749) üzenetére


tserrof77
senior tag

Azt hiszem, fogunk kapni egy lájtos "naelmentektiafrancba" beszólást a Tisztelt Fórumtárstól!! :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.