Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) TaaT válasza shteer (#29000) üzenetére


TaaT
veterán

A trakit vette fater, a kutya meg szeret szerepelni. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#29002) DeFranco válasza TaaT (#28998) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezek nagyon jó kis gépek voltak anno. nekem egy lz5 van amúgy.

(#29003) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Mai kisszínes:

- Baj van az egeremmel, megnéznéd?
Odaballagtam.
- Nézd csak, eléggé lassan és akadozva, furán mozog...
- Hadd nézzem!
Megfordítottam az egeret, és egy elegáns mozdulattal kiszedtem az optika mélyedéséből egy kis porcicát.
- Nahát, csak ennyi volt? Zavarban vagyok...
- Ne legyél. Az ember azt hinné, hogy a golyós egerek kihalásával a szöszök már nem jelentenek problémát... (magamban: karrierem során nem te voltál sem az első, sem az utolsó, aki ilyen piszlicsáré hülyeség miatt rángatott el az asztalomtól és ki a békés éberkómás állapotomból...)

[ Szerkesztve ]

(#29004) KaiotEch válasza SityiSXT (#29003) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csak úgy halkan kérdezem. Nem ezért fizetnek a cégnél?

(#29005) SityiSXT válasza KaiotEch (#29004) üzenetére


SityiSXT
őstag

De. Nem is panasznak szántam, sőt, magamban szoktam nevetni ezen, hogy szegény user azt hiszi, ő az első, aki ilyen kis hülyeséggel, meg hogy fölöslegesen fárasztott. Nem is olyan rég rájöttem, a szakmám sok rokonságot mutat a gyóntatópapokéval: ők is eleinte szörnyülködnek, miket vallanak meg nekik az emberek, aztán átlendülnek a "Megöltem apámat... - Nagyszerű, hányszor?" állapotba.

Mellesleg mindig igyekszek viccet csinálni a szituációból lehetőleg úgy, hogy senkit ne sértsek meg. Valószínűleg emiatt is a cég év végi buliján az év komikusának választottak.

A hozzászólás írása közben elhívtak az ipse asztalszomszédjához, és ő hozta fel a másiknak, hogy zavarbahoztam ezzel a mutatványommal. Mondtam neki, hogy elnézést... Ő kért bocsánatot, hogy egy ilyen kis hülyeség miatt ugráltatott. Erre mondtam neki, hogy ugyan már, engem ez nagyon szórakoztat, mert vicces egyrészt az, milyen apróságokon múlnak sokszor dolgok, másrészt pedig az a döbbenet, amikor kiderül, hogy csak ennyi volt a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#29006) cbmfan válasza SityiSXT (#29003) üzenetére


cbmfan
senior tag

:DDD

gép kikapcsolva, én dögrováson. influenza engem is megtalált...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#29007) -=RelakS=- válasza cbmfan (#29006) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hehe, ilyet én is applikáltam kolléga egerére, a szokásos 'Problem?' felirattal :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29008) ViZion válasza ollie (#28996) üzenetére


ViZion
félisten

Az is fontos, de az obi jelentőségét egyáltalán nem csökkenti, abból az egyszerű okból, h a lapkára érkező fény mennyiségét és "minőségét" is alapvetően befolyásolja.

Anno egyik kollégám bill-jéből kiszedtem az ESC-et. Cserébe odaírtam, h NO ESCAPE! ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29009) Nordic válasza ViZion (#29008) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem is értem a kollégáimat miért néznek rám furán, amikor sírva röhögök ezt a topicot olvasva :DDD

(#29010) Petyyyyy válasza ViZion (#29008) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Anno egyik kollégám bill-jéből kiszedtem az ESC-et. Cserébe odaírtam, h NO ESCAPE! - Ez óriási. :C
Kár, hogy nem hétfőn született meg ez a komment. Munkatársam pont lenyúlt tőlem egy bill-t a szekrényből.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#29011) qnadam válasza TaaT (#28998) üzenetére


qnadam
veterán

inkább a kártya lesz az szerintem

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29012) kew


kew
senior tag

ez az UEFI mód csak engem idegesít fel? Most hoztak ide egy acer e15 lapost, hogy tegyek rá windózt.

Eddig történt:
- van egy allinone win8 telepítőm pendriveon, bedugom a gépbe, bootolnék, nem látja
- gugli segít, uefi módban máshogy kell megcsinálni a pendriveot
- átrakom a biost legacy-ba, látja a pendriveot, felmegy a win, nem müxik a touchpad
- gugli segít, mindenhol rinyálnak, hogy ennél a gépnél bizony a touchpad csak uefis telepítéssel működik :((( Illetve van egy driver ami kéne hozzá, de az cseszik feltelepülni jelen állapotában.
- próbálom uefihez működően megcsinálni a pendriveot, de olvasom, hogy az csak fat32-es particióval müxik, a win telepítőmben meg van 4gb-nál nagyobb file. WTF? 2015-ben miért erőltetik a fat32-t? Látok olyan tanácsokat, hogy a telepítőből a wim filet tegyem ki egy második pendrivera, és utólag tegyem be, hát mitökömez? Komolyan ilyenekkel kell szórakozni ezentúl az uefis okosságoknál, vagy csak kifogtam egy nagyonbuta biost?
- Most szedek egy érintetlen win8-at, ami belefér a fat32-es particióra és kezdem elölről az egészet... szétdurran a fejem :Y

[ Szerkesztve ]

(#29013) cbmfan válasza kew (#29012) üzenetére


cbmfan
senior tag

vadász, vadász... :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#29014) kew válasza cbmfan (#29013) üzenetére


kew
senior tag

Na még utoljára belenéztem a biosba, volt ott egy toucpad menü ami lehet advanced és basic, ezt átraktam basicre és feltettem az acer application managerét, erre működik a pad... de akkor is a k.anyját az acernek :D

(#29015) tserrof77 válasza kew (#29014) üzenetére


tserrof77
senior tag

Igen, igen, észernél a láncsmenedzser, hápénál meg a kvikkláncs :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#29016) ollie válasza kew (#29014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi a gép típusa?

***

(#29017) kew válasza ollie (#29016) üzenetére


kew
senior tag

ES1-512-29WU
de már jónak tűnik, bár görgetni nem tud a pad, de lexarom :)

btw úgy tűnik a bios advanced-basic touchpad beállítás segített, mert most visszatettem advancedre, és úgy megint nem müxik. érdekes

[ Szerkesztve ]

(#29018) gozso


gozso
senior tag

én ma egy sony vaio-val szívtam órákat, ahol nem működik az FN+ fényerő...stb... a netet túrva rájöttem, nem egyedül vagyok... utáljam? ;]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29019) ViZion válasza kew (#29012) üzenetére


ViZion
félisten

nah kérlek.
1. bios frissít, restart
2. biosban legacy/win 7 a boot mode, secure boot meg ilyesmik off. restart
3. biosban visszakapcsolod az USB portokat, mert "érdekes" mód kikapcsolja, ha win7-re rakod. restart
4. telepít pendrájvról, boldog. restart...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29020) quailstorm válasza kew (#29012) üzenetére


quailstorm
nagyúr

márpedig kénytelen leszel nem integrált frissítéses nem AIO-t használni UEFI telepítéshez, hanem szopni :W
énhozzám már került olyan lapos, amire Win7-et kértek a gyári legális 8.1 helyett (amit sose frissítettek természetesen), és se legacy mode, se CSM nem volt, tehát a 7 nem tud képet adni rajta
biza már ilyen is van, csak GPT, csak UEFI, csak 8.1 és kuss

(#29021) shteer válasza quailstorm (#29020) üzenetére


shteer
titán

Mibaj a 8.1-gyel?

;]

..szerintem jónak tűnik

(#29022) Ygg válasza quailstorm (#29020) üzenetére


Ygg
senior tag

Egyre inkább ez a trend.
Mi is megpróbáltunk Win8-ra kihegyezett lapost Win7-tel.
Sikerült rábűvölni, de driver semmi, innen-onnan összeszedettekkel meg döglassú.
Win8-vissza, user meg kénytelen-kelletlen megbarátkozott vele.
S természetesen...utólag keresett meg, amikor már megvette...

(#29023) MasterMark


MasterMark
titán

De mi a gond a Win 8.1-el?

Switch Tax

(#29024) cattus válasza MasterMark (#29023) üzenetére


cattus
őstag

Szaracsempe.

Do the thing!

(#29025) gozso válasza MasterMark (#29023) üzenetére


gozso
senior tag

nekem pl ez :DDD

egyébként használom a w8.1 és w7 is..

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29026) MasterMark válasza cattus (#29024) üzenetére


MasterMark
titán

De nem kötelező használni. Illetve néha kellhet onnan pár dolog, de szerintem semmi olyan nincs benne hogy emiatt ne használjon valaki Win8-at.

gozso: És ez a Win miatt van?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29027) cattus válasza MasterMark (#29026) üzenetére


cattus
őstag

Tudom, én is mindig ezt mondom. Nem is azért írtam, mert szerintem sz.r lenne (teljes megelégedéssel használom PC-n és telefonon is).

Do the thing!

(#29028) gozso válasza MasterMark (#29026) üzenetére


gozso
senior tag

mondom, semmi bajom sincs vele... de ami működött w7 alatt, arról most csak ezt találom:

"Using the keys Fn+F5/F6 to change the screen brightness does not work . Please use the Settings charm to change the brightness level"... igazából a tulajnak nem a fényerő lenne a fontos, hanem a touchpad ki -be kapcsolgatása... hangerőszabályzó működik, scrlock működik, de ezek nem...

tudom, sony kilépett a notebook piacról, de akkor is .(

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29029) kew válasza ViZion (#29019) üzenetére


kew
senior tag

Nincs hozzá frissebb bios, kerestem :) Secure bootot meg nem engedte kikapcsolni, csak legacy/uefi között váltani, utóbbihoz járt a secure boot. Elég szigorú kis biosa van :D

Ahogy quailstorm mondja, ráerőltetik az emberre az origi 8.1 64bitet, uefivel. Hirtelen nagyon felhúzott mert még nem futottam bele ilyenbe, de akkor hozzászoktatom magam a gondolathoz, bár ez nekem inkább visszalépésnek számít, mint előre. Leginkább a fat32-es partició megkövetelését találom nevetségesnek, épp hogy csak belefér még a win8 telepítő.

Csempéket én likvidálom rögtön telepítés után egy classicshellel, azt leszámítva amúgy nincs bajom a 8.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#29030) quailstorm válasza MasterMark (#29023) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legfeljebb driverek régi szarokhoz, nemrég volt egy koma VPN-nel is a 8.1 topicban szopórollerezni.
Én azt használok, de nyilván nem én veszek magamnak HP lapost tabletbe szánt baytrail atom processzorral 120ezeré' és bízom meg magamat a helyrepofozásával.

Amúgy a lapos oldalán ott az összes Win7 driver, és volt olyan kiadása amiben volt CSM... :W

[ Szerkesztve ]

(#29031) MasterMark


MasterMark
titán

Egyébként HP laptopokról mit gondoltok? Konkrétan erről: [link]

Tudom, hogy imádjátok az offtopik kérdéseket. :D De mégis itt van tapasztalat.

quailstorm: Ctrl + F1 biosban nem hoz be több beállítást?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29032) gozso válasza MasterMark (#29031) üzenetére


gozso
senior tag

szódával elmegy [link]... :K
az akku nem túl acélos benne :( 9 órát nem tudott wifivel, aktív net, youtube

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29033) MasterMark válasza gozso (#29032) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. Inkább az akku legyen gázabb, mint más.

Switch Tax

(#29034) quailstorm válasza MasterMark (#29031) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem próbáltam, de nem hiszem, mert dokumentált eset

(#29035) Hequila


Hequila
őstag

Valaki egy kávét?

Ilyenkor legszívesebben fognék egy teatojást, beletenném a cuccot, ráfőzném a teát, és a tulaj csak akkor kapná vissza a gépét, ha előttem húzóra megissza.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29036) oriic válasza Hequila (#29035) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez mi??

Live-Die-Respawn

(#29037) Melack válasza Hequila (#29035) üzenetére


Melack
veterán

Kosz vs. teafű?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29038) bullseye


bullseye
addikt

Hölgyek és urak!

Aki nagyon ért a PC főalkatrészekhez, fogalmazni is tud (nem középiskolás fokon), és szeretne némi mellékest de ez nem ütközik jogilag vagy erkölcsileg máshol vagy pláne PH!-n folytatott tevékenységével, az keressen meg privátban pls. "Erre varrok gombot!" jeligére.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29039) macilaci78 válasza bullseye (#29038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Remélem, a logout-on egy "Egyszer volt, hol nem volt" beszámoló lesz az esetről. Kíváncsivá tettél. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29040) jerry311 válasza Melack (#29037) üzenetére


jerry311
nagyúr

Dohány lesz az :))

(#29041) tserrof77 válasza Hequila (#29035) üzenetére


tserrof77
senior tag

Decemberben járt nálam egy FS Pa2510. "Szokásos" 2 perc után lekapcsol problémával. Na, abba is hasonló szmötyi volt, csak ott már annyira összeállt, hogy egyszer csak a venti elkapta és magával rántotta az egészet a cooler házába és persze elakadt... Júzer meg csodálkozik, hogy "ménemmegyaventiii???" Utána fél óráig kezet mostam a dohányszag miatt... :W

Pár napja meg egy G530-as lenovo járt itt, bár az csak szoftveres karbantartáson, de csak usb-s biil és egér használata mellett voltunk hajlandóak megcsinálni, mert ahogy az kinézett, haddnemondjam mire nem gondoltam, hol és hogyan használták a gépet :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#29042) HuMarc válasza bullseye (#29038) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem akarok kötekedni de akarok: A legtöbb ember pont a középiskolában fogalmaz a legjobban, ugyanis később már nem nagyon tanítanak fogalmazást (ha csak nincs valamilyen újságírói végzettsége). ;]

(#29043) Hequila


Hequila
őstag

Csöves (kinézetű) be:

- Hello, figyelj mán, kaptam egy monitort oszt kábelt nem adtak hozzá. Nincs neked egy elfekvőbe?
- xxx.- Ft-ért tudok adni VGA kábelt.
- Há de nem úgy, hanem elfekvőbe, tudod!
- ... xxx.- Ft-ért tudok adni VGA kábelt.
- Akkó elfekvőbe nincs?
- NINCS!
Távozott

Nem tudom, hogy ezek mi az anyjuk picsáját hisznek...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29044) ollie válasza Hequila (#29043) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az van kiírva a kapu fölé, hogy Máltai Szeretetszolgálat, hardver - kisker?

***

(#29045) Hequila válasza ollie (#29044) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, az.
Lehet itt kell keresni az okot? ;]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29046) macilaci78 válasza Hequila (#29043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eladó xxx Ft-ért, vagy csere hazai valutára. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29047) ViZion válasza Hequila (#29043) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyen esetekre érdemes lenne megtartani a használhatatlan HW-kat ;]
XXX Ft az új, de van egy itt, eholvan-e! Elfekvő! Tiéd, szaladj haza!
Majd jön vissza, h a kábel nem jó...

De jó az, hozd be a konfigot, kivizsgálom. Majd xxx Ft-ért kivizsgálod és kap ajándék új kábelt is. :DDD mindenki boldog! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29048) ati012 válasza ViZion (#29047) üzenetére


ati012
senior tag

Az a baj, hogy akinek nincs max 999 Ft-ja egy kábelre, annak valószinüleg pénze sem lesz a bevizsgálásra, ergó be sem viszi a gépet.

Másrészről: ha egyszer adsz 4 lehetőség lesz:
megköszöni, sose látod.
megköszöni, tőled fog később vásárolni
megköszöni, zaklatni fog egyfolytában.
te fizetsz.

(#29049) oriic válasza ati012 (#29048) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na vajon melyik a reálisabb? :DDD

Live-Die-Respawn

(#29050) maláj válasza Hequila (#29043) üzenetére


maláj
őstag

- Hello, figyelj mán, kaptam egy monitort oszt kábelt nem adtak hozzá. Nincs neked egy elfekvőbe?
- 700 Ft
- Há de nem úgy, hanem elfekvőbe, tudod!
- 900 Ft
- Akkó elfekvőbe nincs?
- 1100 Ft

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.