Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44301) qnadam válasza cbmfan (#44297) üzenetére


qnadam
veterán

vajon hány hozzászólásig tart még ez a dolog?

;]

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44302) cbmfan válasza qnadam (#44301) üzenetére


cbmfan
senior tag

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44303) Josi válasza solti_imre (#44299) üzenetére


Josi
aktív tag

Egyes targoncákon pedállal lehet irányt váltani (előre-hátra) :)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44304) solti_imre válasza Josi (#44303) üzenetére


solti_imre
tag

És lehet a kormánnyal gázt adni is?

[ Szerkesztve ]

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#44305) solena válasza solti_imre (#44304) üzenetére


solena
tag

Van olyan takarítógép, ahol a sebességet a kormánnyal szabályzod;]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#44306) solti_imre válasza solena (#44305) üzenetére


solti_imre
tag

Pl. egy link erről?

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#44307) frescho válasza solti_imre (#44304) üzenetére


frescho
addikt

Van olyan eltakarító gép.

https://frescho.hu

(#44308) solena válasza solti_imre (#44306) üzenetére


solena
tag

Targoncáról nem kérsz?

Egyébként pl.: a Taski swingo ráállós gépek (ott nincs is értelme a pedálnak, mert a fellépő, amin állsz, alapvetően egy biztonsági kapcsoló). Ott a kormányon adagolod a kraftot. Dolgoztam ilyen géppel (jópár évvel ezelőtt).

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#44309) cbmfan


cbmfan
senior tag

nézem egyik régi winyóm tartalmát, ezt találtam a képek mappában:

ördögien gyors CD író még az előző évezredből! :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44310) macilaci78 válasza cbmfan (#44309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egy nagyon király CD-író volt, a koleszban kb etalon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44311) -=RelakS=- válasza macilaci78 (#44310) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Haver írt nekem CD-t. Az összes hosszú fájlnév rossz lett.
Nero-val nem is tudom, hogy sikerült-e végül olyan formátumot választanom, amivel tudtam ezt reprodukálni :D

A TEAC CD íróm meg szerintem még megvan valahol, de az határozottan nem volt ilyen ördögi. ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44312) FoxiestFox válasza cbmfan (#44309) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez csak egy szimulált írás, nem?

(#44313) Top cat válasza -=RelakS=- (#44311) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos nem volt bekapcsolva a Joliet.

FoxiestFox
De.

(#44314) BlacKSouL válasza solti_imre (#44304) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44315) pycur válasza -=RelakS=- (#44191) üzenetére


pycur
tag

Tanúsítom, a win10 nem nagyon bírja tovább 1 hónapnál. A win7-be bezzeg 180 nap uptime is megvolt, amikor elindítottam egy vírust benne....

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#44316) qnadam válasza pycur (#44315) üzenetére


qnadam
veterán

felhasználástól függ, simán bír többet. mondjuk nem jut el addig, a szerverként használt gépen 35 naponta úgyis rá kell ereszteni a frissítést, annyi bőven belefér.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44317) -=RelakS=- válasza pycur (#44315) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A tesztelésre használt laptopon win10 van, hónapokig gond nélkül elketyeg

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44318) koby11h válasza pycur (#44315) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is van Win10 ami 3 havonta van kézzel updatelve és újra indítva, közben megy folyamatosan.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44319) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv! Dell Latitude e6430-t szeretnék bios frissíteni, mert a 2012-es bios nem boldogul az ssd-vel amire klónozva lett az előző HDD tartalma. Invalid partituon table! hibaüzenettel megáll post után. Frissítő fájl elindítása után végigfut a folyamat, gép újraindul, és bios verzió nem változik. Próbáltam win10, win8.1, freedos alól. Találkoztatok ilyennel?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#44320) Vicoo válasza istvankeresz (#44319) üzenetére


Vicoo
senior tag

Szerintem a klónozott meghajtó GPT partíció , a 6430 meg MBR-t akarna bootolni, vagy épp fordítva. Állítsd át a BIOS-t, hátha.

(#44321) jimmy399 válasza istvankeresz (#44319) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ilyen nekem is volt, a megoldás az lett, hogy jelöld meg aktív partícióként a boot partíciót. (MBR-es sémában.)

--- N/A ---

(#44322) koby11h válasza Vicoo (#44320) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az előző HDD ugyan abból a gépből lett klónozva! Ha az GPT, akkor lehet ez is az, de akkor kezelné.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44323) koby11h válasza istvankeresz (#44319) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem volt olyan laptop, ami ha volt BIOS jelszó beállítva, akkor nem futott végig a BIOS update. Felvillant az update, de aztán 3 mp alatt szó nélkül átlépte. De az talán Acer volt.
Illetve láttam olyat, hogy csak az ME Firmware változik, de a BIOS verzió nem változott. De lehet az sem Dell volt, erre nem emlékszem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44324) istvankeresz válasza koby11h (#44322) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

MBR a HDD is és az SSD is. Az aktivra állítást kipróbálom. Köszi.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#44325) koby11h válasza istvankeresz (#44324) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egyértelműnek tűnt.
A javasolt aktívra beállítást én is kipróbálnám diskpart-al.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44326) istvankeresz válasza koby11h (#44325) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Majdnem jó lett. Diskpart-al aktívvá tettem, tényleg nem volt az. Viszont most kék helyreállítás képernyő, amin a winload.exe-t hiányolja.

szerk: na bazz, a c-ről hiányzik a rendszerindítás

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#44327) FoxiestFox válasza istvankeresz (#44326) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Boot Repair Disk helyrepofozná szerintem.

(#44328) istvankeresz válasza FoxiestFox (#44327) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Az lesz, csinálok egy win10 telepítő pendrive-ot, azzal bebootolok és max cmd-ből megoldom. Köszi! Bár még az nem világos, hogy a Macrium hogy kefélte el így a klónozást. Előtte kb 30 klónozás simán ment.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#44329) #12516608 válasza istvankeresz (#44326) üzenetére


#12516608
törölt tag

BRAND gépeknél van egy csodapartíció, amiről a teljes rendszert újra tudod telepíteni és a csodaszarok mellett a rendszerindító partíció is ez, továbbá általában rejtett és aktív partíció.

Szoptam ilyen faszságokkal én is még kiskoromban - amikor még csak 40 éves voltam. ;) :DDD

(#44330) istvankeresz válasza #12516608 (#44329) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Van csodapartíció, de ha bitről bitre klónozok mindent, akkor nem kellene, hogy bármi gond legyen.

43 vagyok. :)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#44331) pycur


pycur
tag

Nem tudom akkor mi a hiba oka, nekem pár hét után már olyan hibát produkál, hogy az usb winyót nem tudja felébreszteni. Így távolról nem érem el a tartalmát, csak ha ideülök és kézzel off-on...Aztán megint jó pár napig.
Restart után megint hibátlan 1-2 hétig.
De van hogy azt játssza hogy elfogy a végtelen memória és abba haldoklik, azaz a 32gb fizikai+lapozófájl nem elég neki...
Ahhoz már hozzászoktam hogy a kattintásokat máshova regisztrálja, azaz pl tc-be jobbklikkel jelölöm ki a fájlokat egyesével, és minden második lesz kijelölve, mert 1 klikk, fél centi le, mégegy klikk és azt az előző pozícióhoz kattintja be. A leglátványosabb az excelben, katt 1 cella, majd katt az alatta lévőre és az előzőt nyitja meg szerkesztésre....hirtelen ez a 2 ami a legzavaróbb és eszembe jutott, de biztos van még csak már elfelejtettem/megszoktam...
Ugyanezen a gépen ugyanezzel a hardverkészlettel win7-el nem volt ilyen bajom.
Ja eszembe jutott mégegy, szoktam felvenni a tvből és ugyanaz a program win10-ben nem úgy működik mint win7-ben, az x264.exe és elcsúsztatja a képtől a hangot random esetekben, de ahol hibázik ott sokadik konvertre is hibázik, és nem nagyon értem a hiba okát. Ez volt a legelső amivel találkoztam upgrade után (friss install nem valódi upgrade). Az egyetlen megoldás amit találtam hogy egy régebbi ffmpeg meg tudja jól csinálni a fájlokat....így az a hiba megszűnt pillanatnyilag. Másik hátrányom a vmware thinstallos programok üzemképtelensége, pedig néha jó lenne nem instalálni ezeket egyszeri használat miatt...na kipanaszkodtam magam megint... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#44332) qnadam válasza pycur (#44331) üzenetére


qnadam
veterán

ha w10-en nem menne rendesen az x264, már rég felgyújtottam volna az egész hóbelevancot... nem lehet, hogy már a forrásfájlokban is hiba van, mondjuk szar driver miatt? más gépen is hibázik az enkóder?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44333) Trailblazer válasza istvankeresz (#44328) üzenetére


Trailblazer
addikt

Régebben mintha a Macrium tudta volna fixálni a bootot is az egyik menüpontból, de most nem találom. Megszűnt volna az opció? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44334) pycur válasza qnadam (#44332) üzenetére


pycur
tag

Már nincs másik gépem, ugyanezen a gépen volt win7 évekig működött rajta minden progim, de eljött a pillanat amikor le kellett cserélni, csak amiatt mert a home premium 16 gb ram használatra van korlátozva. 2009-be nem gondolták hogy lesz olyan hülye aki 32 gigával csapatná. Csak emiatt nem akartam magasabbat rátenni.
Lényeg, progit nem cseréltem, csak OS-t a C meghajtón. És akkor kezdtek jönni a hibák...
Jelenleg az ffmpeg egy régi verziója csinál nekem x264es mkv-t, azzal nem csúszik el a kép a hangtól...
A forrás felvétel avi-ban jó a hang, oda-vissza kattogtatom, nem csúszik el sehol, a final encode mégis elromlik, akárhányszor kódolom.
De mivel erre találtam megoldást így most békésebb vagyok, de karácsony körül erősen gondolkoztam hogy kivágom a 3,14-be, de nem lett hozzá kapacitásom... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#44335) tope


tope
addikt

Szakmai kérdés
HP Z2 G4 Workstation gép.
A benne lévő GT 1030-as kártyát akartam lecserélni egy HD 5450-re, és nem indul a gép (a kártya jó, másik gépben működik, és 2 egyforma kártya esetén is ugyanez).
Valakinek tipp hogy mitől lehet?
GT 1030-at visszarakva egyből megy...

(#44336) cbmfan válasza tope (#44335) üzenetére


cbmfan
senior tag

Dell géppel szívtam így pár éve, kizárólag NV kártyákkal volt hajlandó indulni, AMD kártyákkal nem. talán nálad is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44337) tope válasza cbmfan (#44336) üzenetére


tope
addikt

Hát remélem ez lehet, bár ez is szivacs kicsit...

(#44338) qqcqqc válasza tope (#44337) üzenetére


qqcqqc
őstag

A spec alapján van Radeon Pro verzió is, szóval nem lehet ennyire NV fan. :)

(#44339) Jancsi válasza tope (#44335) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Sanszos, hogy a HD5450-ben nincs UEFI támogatás. A Z2 G4-ben pedig nincs CSM vagy csak nincs engedélyezve.
Meg kellene nézni másik gépben a HD5450-et egy GPU-Z-el, hogy mutatja-e az UEFI támogatást. Ha nem akkor keresni vagy mókolni ( [link] ), hozzá egy UEFI kompatibilis BIOS-t.

(#44340) jimmy399 válasza Jancsi (#44339) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem HD 5550-em van és az se UEFI kompatibilis, nem támogatja az UEFI GOP-ot.

--- N/A ---

(#44341) evilroy


evilroy
friss újonc

Kedves volt kollegák! (mostmár partnerek vagytok, használt brand gépeket vásárolok az usereimnek :))
1000éve olvasom a topicot, már illett volna pár jó sztorit megosztanom.
Azért gyorsan egy: kb. 20-25 éve volt boltunk cimborákkal, egyszercsak maga Michelle Wild művésznő jön be az utcáról érdeklődni... pattogtunk neki, mint a kisangyal, végül én voltam a legbátrabb, piruló arccal megkértem, hogy nem-e írna alá egy számítógépházat filctollal, mosolyogva dedikálta :)
A tetű főnököm meg elvitte a házat, pedig ott se volt, mondjuk rögtön aláírás után kellett volna eldugnom... :((((

Segítséget kérnék, mert egyszerűen kijöttem a mostani hardverekből, azt se tudom, hogy milyen socketek vannak, meg milyen vga-k.
Lényeg, hogy egy ilyen konfig van itthon (nemröhög) LGA1155 CeleronG530. 6 GB ram, GT 730 vga.
Minimumon éppen elvitte a Witcher3-at kocka monitoron 1024x768-ban, de nekem akkor is nagy élmény volt a game :)
Minimum költségből upgradelnék, mit javasoltok? Szeretném, hogy minimumban elvigyen egy Cyberpunk2077-et, meg Horizon Zero Dawn-t, esetleg Elden Ring.... nem arra izgul a répám, hogy fullhd-ban minden ultra legyen, egyszerűen fusson 20-25 fps-sel minimumban, 1280x1024-ben, megszoktam a kocka 4:3 monitort :)
Gondoltam valami használt brand gépre, vagy hardveraprózzak, vagy nem is tudom, szóval helpme pls

(#44342) ollie válasza evilroy (#44341) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mennyi pénzt szánsz rá?

Ez most egy low end (mint gamer) gép:
Intel Core i3-12100F (korábbi i3 is jó, de legalább 4 mag, 8 szálas legyen, viszont konkrétan ez a modell a legjobb az olcsó procik közül)
8GB RAM
Nvidia GTX 1650 (SUPER)

[ Szerkesztve ]

***

(#44343) evilroy válasza ollie (#44342) üzenetére


evilroy
friss újonc

Nincs konkrét összeg, de pont az a lényeg, hogy nem akarok új gamer vasat. 1155 socket az még elég? mert a lapot meg a ramot nem dobnám ki, max cpu/vga upgrade, ha ez még elviszi valahogy a leírt gamékat.
Tényleg 90-100K egy GTX1650 vga, ami most a minimum???? hát ez nekem nagyon hűha, ennyit biztos nem adok vga-ra...

[ Szerkesztve ]

(#44344) ollie válasza evilroy (#44343) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GTX 1650 a leglassabb VGA, ami még használható játékra. Igen, ez low end. Egy csúcs VGA félmilliónál kezdődik.

***

(#44345) Trailblazer válasza evilroy (#44343) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amiga már nem pálya? ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44346) evilroy válasza Trailblazer (#44345) üzenetére


evilroy
friss újonc

dehogynem, átportolom az írt gamekat, és végre kidobom az x86-ot :)

(#44347) azbest válasza evilroy (#44343) üzenetére


azbest
félisten

esetleg valamelyik játék streaming platformon át játszani? [link]
Bár nem tudom ahhoz elég erős -e az a gép (se a celeron, se a gt 730 nem túl jó. Vp9 codec-et, h265 videó dekódolás tehermentesíthetné, bár talán h264 módban is megy a streaming).
Persze kalózkodás kizárva (streamen akciós a cyberpunk, 30 euro. Geforce now kezel steamet). És van ahol vastagon árazva lehet venni a játékot, máshol lehet saját kulccsal is használni, ha jól tudom.

Vannak ingyenes, korlátozottabb módon meg talán pár ingyen játék is rajtuk, kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#44348) opr válasza evilroy (#44341) üzenetére


opr
veterán

Erre szerintem inkább vegyél akár használtan egy ps4-et. Ha úgyis single player játékokkal nyomod, még előfizu se kell, horizon, cyberpunk van olcsón lemezesen, és megúszod az egészet kb 50k-ból, amiben talán már a játék ára is benne van (legutóbb mikor néztem, 45k körül mentek a ps4 slim-ek).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44349) #68216320 válasza evilroy (#44346) üzenetére


#68216320
törölt tag

Király, akkor OCS/ECS-ben is kártyázhatok majd a Witcher 3-ban? :DDD

(#44350) cbmfan válasza evilroy (#44341) üzenetére


cbmfan
senior tag

mikor már befejezte pályafutását nálunk is járt anno, kissé meglepődtem, hogy a hónaljamig ért :)

konzol pedig jó megoldás játékra ha nincs sok pénzed, ma már a játékok jó része kijön mindegyik platformon. csak szokni kell kontrollert ha bill+egér kombóval játszottál eddig egész életedben.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.