Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43901) KROK640 válasza cbmfan (#43893) üzenetére


KROK640
veterán

"küldene két ingyen pizzát, de passzoltam mert nem szerettem volna extra feltétet..."

Dolgoztam pizzériában, és baromira fogalmad sincs, kinek a pizzáját csinálod épp. A futár is csak a címet kapja, alapestben nem tudja, hogy problémás vagy milyen ügyfél (max ha ugyanaz a futár kapja meg a pizzádat aki az előbb rossz helyre ment, de erre kicsi az esély). A diszpécser tudja egyedül, de egyrészt jelen esetben itt ő hibázott, másrészt se ideje se ereje többnyire elrohanni a konyhába, hogy jujj ilyen meg olyan pizzát "extrával" küldjetek. Ráadásul ezért simán ki is rúghatnák.
SZVSZ nyugodtan elfogadhattad volna.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43902) KROK640 válasza opr (#43889) üzenetére


KROK640
veterán

Egyébként kolléganőm hétfőn úgy járt (igaz nem pizzával, hanem valami más kajával) hogy megrendelte 9 körül az ebédjét. majd 12:02kor jött a mail, hogy sajnálatos módon a rendelését nem áll módjukban jelenleg teljesíteni, így a pénzt 8 napon belül visszautalják a számlájára.
Hát köszi ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43903) macilaci78 válasza KROK640 (#43901) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha valahonnan sokszor rendelsz, akkor még az a futár is "ismerhet", aki először jár nálad.
De nálunk például a liftet használják üzenőfalnak a futárok, hogy keveslik a jattot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43904) ollie válasza macilaci78 (#43903) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senki nem várhatja el a jogosan a jattot a munkájáért. Ha kevés a fizetése, az nem az ügyfelek hibája.

***

(#43905) azbest válasza ollie (#43904) üzenetére


azbest
félisten

van amelyik kajáldában elkezdtek szervizdíjat felszámolni, amikor kp helyett a kártyás fizetés kezdett elterjedni :D De amúgy itt szegeded a doboz + kiszállítás ... simán 6-700 forint plusz költség is van a kaján felül. És az árak sem alacsonyak.

[ Szerkesztve ]

(#43906) TaaT válasza ollie (#43904) üzenetére


TaaT
veterán

+1 [link]

Give them hell Ukraine!

(#43907) ollie válasza azbest (#43905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudom, hogy éttermekben sokszor alapból felszámítják, de ez elég tisztességtelen. Határozzák meg úgy az árakat, hogy tudjanak megfelelő fizetéseket adni.

***

(#43908) azbest válasza ollie (#43907) üzenetére


azbest
félisten

nyugati árak, keleti kényelem :)

(#43909) KROK640 válasza ollie (#43904) üzenetére


KROK640
veterán

Ez jogos, de sajnos sok helyen az ilyeneket (meg a pincéreket is) úgy veszik fel, hogy a lehető legkevesebbet adják nekik (pl 8-12 óráért bejelentve 4 órára, 4 órás minimálbérrel) mondván majd úgyis a jattból élnek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43910) macilaci78 válasza ollie (#43904) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a munkaszerződésemben foglaltakon felüli összes jövedelmemet jattra fordítom. ;]

Amúgy a 10-15%-os szervizdíj bevezetéséről: azt nem kell feltüntetni az étlapon az egységárakban, így máris "csak" 1.990 Ft egy gulyásleves és 3.990 Ft egy főétel, erre rájön egy korsó sör árának megfelelő szervizdíj csak úgy sunyiban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43911) KROK640 válasza azbest (#43908) üzenetére


KROK640
veterán

ne is mondd... nyugati árak, de keleti kiszolgálás.

A 10% felszolgálási díj abból a nagyon undorító feltételezésből indul ki, hogy szegény vendéglátós annyira csóró, hogy még az emberit sem tudja kifizetni. (ha így van, akkor szerintem ideje lehúznia a rolót). Sok helyen építenek arra, hogy nevetséges éhbért vagy kevesebbet fizetnek, mondván az a szemét felszolgáló/kiszolgáló úgyis elteszi a jattot.
Pedig ez rohadtul nem így van. Sok esetben el sem tudná rakni.

Főleg a Balatonon (de nem csak ott) megy ez nagyon. Azt mondja nyugati ár kell a kiszolgáláshoz meg a színvonalhoz, bezzeg a fizetés amit ad a dolgozóknak az keleti, elhiheted.
Az ilyen vállalkozók bemondják a legjobban fizetett ember bérét (hűűű mennyit fizet), sírnak egy sort, hogy ennyiért is lelépnek, csak azt nem teszi hozzá, hogy azok, akik fele annyit kapnak.
Aztán persze ez, hogy nagy fizetést kell adni, remek kifogás a magas árakra, mert úgyis megvan az a réteg aki megveszi szép kártyára vagy csak azért mert neki ez jár...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43912) macilaci78 válasza KROK640 (#43911) üzenetére


macilaci78
nagyúr

SZÉP kártya... Ez is csak azok kiváltsága, akik a fizetésük mellett cafeteriát is kapnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43913) customer114 válasza macilaci78 (#43912) üzenetére


customer114
senior tag

Szia!

Burzs szép kártya tulaj jelen. Megeszem a csulás pizzát is a reklamációm után.

Ha van bármilyen kérdésed szívesen megpróbálok rá válaszolni. :D

(#43914) F.E.K.. válasza macilaci78 (#43912) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az azért eléggé alap, mármint a cafeteria. Adózás szempontjából praktikus, a munkavállaló se jár vele rosszul (mondjuk idén minden zseb mehetett mindenre az sokat lendített azért pluszban a dolgon).

Részemről simán abból ebédelek majd egész évben amit a szép kártyára kapok (igaz, nálunk a munkáltató átvállalja az adót, a bruttó keretünk a nettó is egyben).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#43915) cbmfan válasza KROK640 (#43901) üzenetére


cbmfan
senior tag

egyik régi haverom melózott pizzériában, mesélt nem egy sztorit... pl. csak egy szám volt pluszban papíron és már tudta is, hogy milyen "extra" feltét kell rá.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43916) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#43915) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na, az olyan embernek is külön bugyor van a pokolban, ahol a "saját főztjét" eheti az univerzum pusztulásáig.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43917) KROK640 válasza macilaci78 (#43912) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem sincs épp ott ahol vagyok. Sőt, az előző helyen sem volt. De a baráti társaságban többeknek van. Igaz van aki havi szinten kemény 3-4 ezret kap rá...

A másik amitől ki vagyok, az a zsebelgetés. Elmegyünk bowlingozni, és három ember kell, hogy összerakjuk a nap végén a számlát a zsebelgetés miatt. Közben külön számlát kell vezetni a fogyasztásról, mert az meg ugye kaja és nem szabadidő...
(ez nyilván úgy megy, hogy a szép kártyások kifizetnek mindent, aztán leosztva, akinek nincs szép karija, a kártyásoknak jattol KPben, rosszabb esteben Revon-n utalással)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43918) KROK640 válasza F.E.K.. (#43914) üzenetére


KROK640
veterán

marha jó helyen melózol :D
Még soha, de soha (beleértve Spanyolország, Málta, Ciprus, Németország, Ausztria és persze MO) nem láttam olyat, hogy valaki be van jelentve és a netto meg a brutto ugyanaz. Mindenhol a bruttó bérrel villognak, aztán kézbe kapod a nettot.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43919) KROK640 válasza cbmfan (#43915) üzenetére


KROK640
veterán

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de én még nem találkozatm ilyennel, és szvsz tíz esetből kilencszer nem is érné meg a fáradtságot/kockázatot.
Nagyon maximum ha van egy visszatérő nagyon népművészeti porcelán edény vásárló, de nekem az volt a tapasztalaatom, hogy a visszatérő/törzs vevők meg pont nagyon normálisak voltak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43920) thesound


thesound
őstag

pizzafutár

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#43921) F.E.K.. válasza KROK640 (#43918) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Csak a cafeteriában, a fizetés ugyanúgy bruttó/netto.
Az ezen felülieknél meg nem követem (azt például sose tudtam, hogy mennyi a céges mobiltelefon keretem, még nem szóltak rám hogy enyje-benyje, elszámolni meg ugye nem kell vele... Jó, a hívásaim nagy része a céges flottába irányul az is igaz)

A fizetés az ugyanúgy bruttó/nettó ahogy kell természetesen (igen, időben utalva, pontos összeg. A jutalmak érkeznek hóköziben olykor, ritkán a fizetéssel egyben)

Normális hely (sose dolgoztuk le például ünnepnapot :D ).

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#43922) KROK640 válasza F.E.K.. (#43921) üzenetére


KROK640
veterán

Ez melyik országban van? :D
nincs felvétel? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43923) F.E.K.. válasza KROK640 (#43922) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ráadásul Budapest...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#43924) Mackósajt válasza ollie (#43907) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem értelek. Miben különbözik a fix százalékos szervizdíj attól, hogy ugyanannyival megemelik az árakat, csak nem nevezik szervizdíjnak?
BTW, én szeretem a számlán feltüntetett szervizdíjat. Olyankor nem kell a borravalóval vesződnöm.

[ Szerkesztve ]

(#43925) Pötyi válasza Mackósajt (#43924) üzenetére


Pötyi
őstag

+1

Ha az van odaírva az étlap aljára, hogy szervizdíj, akkor elvből nem adok borravalót én se.

QNX is cool!

(#43926) TaaT válasza Mackósajt (#43924) üzenetére


TaaT
veterán

"Olyankor nem kell a borravalóval vesződnöm."

Én sem vesződök a borravalóval, sose ;]

Give them hell Ukraine!

(#43927) macilaci78 válasza Mackósajt (#43924) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt leírtam a különbséget.

TaaT: étteremben szoktam adni, ha nincs szervizdíj. Ha van, akkor felkerekítem 500-1000 Ft-ig.
Futárnak ritkán adok, rendeléskor előre kifizetem az ételt és a szolgáltatást, még a mennyiségi és minőségi átvétel előtt. Ha elégedett voltam és emlékszem rá, a következő alkalommal adok.
Mellesleg úgy vagyok vele, hogy azon a kiírt áron, amennyiért megveszem, az étteremnek, futárnak megéri eladni, kiszolgálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43928) Mackósajt válasza macilaci78 (#43927) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Amikor nincs ráírva az étlapra, hogy szervizdíj lesz, azt én se szeretem, de ez teljesen külön probléma a szervizdíjtól mint megoldástól. Jobb helyeken a szervizdíj rajta van az étlapon.

(#43929) #21346560 válasza Mackósajt (#43928) üzenetére


#21346560
törölt tag

A számlán viszont szerepelnie kell, addig nem fizetek, amíg nem nézem meg a számlát, oszt hali...

(#43930) Mr X válasza macilaci78 (#43927) üzenetére


Mr X
veterán

Engem hogy szeretnek a futárok, egy 5k-s rendelésre is kapnak egy ezres borravalót. :D

(#43931) Ygg válasza F.E.K.. (#43914) üzenetére


Ygg
senior tag

Jó munkáltatód van.
Sajnos én azt tapasztalom, nem ez a jellemző.
Multit is tudok mondani, ahol nincs cafeteria, sőt, megszüntették.

(#43932) macilaci78 válasza Ygg (#43931) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, a cafeteria az én szememben csak játékpénz, a nyűg van vele.
Feleségem kapja, nem is kis összegben SZÉP kártyára. A szálláshely zsebbe gyűlt össze a legtöbb, de a covidos időszak alatt vagy nem volt ajánlott menni, vagy nem tudtunk nagyobb/drágább nyaralást tervezni. Szóval most mindketten csináltatunk 1-1 szemüveget belőle, mert az összeg egy része már lejárt, csak a covidra hivatkozva a lejárat dátumát felfüggesztették.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43933) F.E.K.. válasza macilaci78 (#43932) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem sok valóban (400 000Ft/év), de ha adják, hát adják...

Most, hogy a covid miatt szabadabban elkölthető, lényegesen kényelmesebben elkölthető lett szerencsére (a szálláshely zseb amin fel szokott gyűlni nálam is általában, mivel a három részre limitáltak a ráigényelhető összegek).

@Ygg: szerencsésebb hely valóban, szerencsére az IT-n kifejezetten gyorsan tovább lehet lépni ha nem tetszik a munkáltató (és ezzel azért a munkáltató is tisztában van. Nyilván mindenki pótolható, csak az idő/belefektetett energia ami a nem mindegy a munkáltatónak sem).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#43934) TaaT válasza F.E.K.. (#43933) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem sok valóban"

És én a felét sem kapom belőle. :(((

Give them hell Ukraine!

(#43935) Syl válasza F.E.K.. (#43933) üzenetére


Syl
nagyúr

Kár hogy a SZÉP-kártyán nincs IT hardver zseb :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43936) qnadam


qnadam
veterán

gondolkoztam, hogy adjak-e magamnak szépet, de minek bonyolítanám a saját életem? :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43937) Pötyi


Pötyi
őstag

Én egy kicsit mélyebben kezdtem boncolgatni a Szép-kártya témát. Az előző melóhelyem állami cég volt. Azt mondtam a személyzetisnek, hogy engem felháborít, ahogy a fidesz-junta kitette az országból a francia cafeteria-cégeket és a Szép kártyát hozták pozicíóba. Aztán pár évvel később bírósági ítélet kötelezte az államot több tíz milliárdos kártérítésre emiatt. Szóval ez nekem nem tetszik és azzal tiltakozok ez ellen, hogy nem kérek cafeteriát, ha csak Szép kártyára lehet. Majdnem kirúgtak emiatt.

:DDD

QNX is cool!

(#43938) TaaT válasza Syl (#43935) üzenetére


TaaT
veterán

Én mondjuk egy ételfutáros haverommal kp-ra konvertálom a cafeteriat, abból lett a gépfejlesztés 2éve. :)

Give them hell Ukraine!

(#43939) F.E.K.. válasza TaaT (#43938) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, az is egy konverzió.. végül is, szabadidő nem? :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#43940) TaaT válasza F.E.K.. (#43939) üzenetére


TaaT
veterán

Jah, és ezt a zsebet elfogadják itt a hardveraprón meg az Alzánál is. :))

Give them hell Ukraine!

(#43941) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!
Cafeteria mentes hozzászólás következik:
Globális chip hiány: tényleg ennyire gáz a helyzet máshol is, vagy csak mi szerződtünk le a legrosszabb beszállítóval ami létezik?
Nemrég kértem, hogy küldjék már legyenek szívesek a megrendelt cuccok várható érkezési idejét mert csak rendelünk-rendelünk de valahogy nem akarnak beérkezni. Laptopok, monitorok, fejhallgatók, akksik, stb. Azokra a cuccokra amit májusban-júniusban rendeltünk a várható érkezés Október közepe. :Y Van olyan cucc amiről nem tudják megmondani mikorra várható. Amit mostanában rendeltünk az már csak jövőre érkezik be várhatóan.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#43942) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

Mitudomen miota nem az van, hogy kotelezo a kartyas fizetes lehetősége? Vagy meg nem lepett ervenybe?

Voltam 3 autoszerelonel, nem kis osszegeket fizettem es kartyaval sehol se lehetett fizetni. Vagy meg nem lepett eletbe?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#43943) thesound válasza Vismajor01 (#43942) üzenetére


thesound
őstag

Hasi tasi nem kér kódot!

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#43944) TaaT válasza Vismajor01 (#43942) üzenetére


TaaT
veterán

"A kormány tegnapi (2020.04.17.) döntése értelmében az online kasszát használó kereskedők 2021. január 1-jétől kötelesek biztosítani az elektronikus fizetés lehetőségét"

Give them hell Ukraine!

(#43945) Vismajor01 válasza TaaT (#43944) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igen, gugli nekem is segitett. Monnyuk ott az is ott van, hogy utalást is elkell fogadjanak, ez pedig, legalábbis autószerelőknél bejött

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#43946) ElektrikusDE válasza Vismajor01 (#43942) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Most sem kötelező a kártyás fizetés lehetőséget biztositani!

Ez félreértés!

"2021. január elsejétől kezdve az online pénztárgépet üzemeltető kereskedőknek legalább egy elektronikus fizetési megoldást biztosítaniuk kell a vásárlóik részére, azaz vagy bankkártyát kell elfogadniuk, vagy azonnali átutalást kell fogadniuk a kasszáknál."

Ugyanez vonatkozik egy autószerelőre is!

Tehát nyugodtan mondhatja hogy nem lehet kártyával fizetni nála.

Persze az átutalás lehetőségére nem kell külön felhívnia a figyelmet.

"Azonnali fizetést – azaz lényegében véve egy egyszerű instant átutalást - a kereskedő akkor is tud fogadni, ha csak egyszerűen kiírja a kasszára a számlaszámát, vagy annak másodlagos azonosítóját (e-mail címet vagy telefonszámot) mivel a jogszabályalkotó elfogadja ezt is a kötelezettség teljesítésének."

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#43947) TaaT válasza Vismajor01 (#43945) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom milyen büntetés jár annak aki nem intéz időre terminált, szüleim jogkövetőek, nekik van. Bár olyat mondtak amit nem akarok a mai napig elhinni. Arról a számláról nincs készpénz felvételi lehetőség, tehát max elutalhatod a rajta lévő összeget. Ha ez igaz, akkor nem csoda hogy sokan ódzkodnak tőle.

Give them hell Ukraine!

(#43948) Elemental válasza TaaT (#43947) üzenetére


Elemental
addikt

Gondolom szolgáltató válogatja. Nekem az OTP-vel van szerződésem pöcs terminálra, és bármilyen számlaszámot meg lehet adni, ahová érkezzen a pénz, nem feltétel az otp-s számla.

(#43949) Ygg válasza F.E.K.. (#43933) üzenetére


Ygg
senior tag

"@Ygg: szerencsésebb hely valóban, szerencsére az IT-n kifejezetten gyorsan tovább lehet lépni ha nem tetszik a munkáltató (és ezzel azért a munkáltató is tisztában van. Nyilván mindenki pótolható, csak az idő/belefektetett energia ami a nem mindegy a munkáltatónak sem)."

Ez Budapesten igaz, vidéken nem.
A pótolhatóságot meg az okosabb megérti, de a többség sajnos nem. Dolgozzon minél tovább kevesebbért, ha elmegy, kettőt veszünk fel a helyére egyenként többért, de nem baj, nekünk lesz igazunk.

@ #43941 Szakbarbár
Itt is sz*r a helyzet, minden beszállítónk panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#43950) quailstorm válasza Szakbarbár (#43941) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kész, gyártásautomatizálásban résztvevő adatgyűjtőt küld vissza a gyártó, hogy tervezzék(zük) újra, mert nincs az a chip, amivel elkészült a proto meg az előszéria.
Szóval asszem chiphiány van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.